Fitness article writer needed işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  5,000 fitness article writer needed iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Sağlık, beslenme ve fitness hakkındaki sosyal medya sayfam için içerik üretici arıyorum. Beğenilen içerik oluşursa devamı gelecek. Sayfa ve websitesi ingilizce olarak mevcut, ayrıca türkçesini oluşturuyorum. Hangi formatta hazırladığımla ilgili detaylı konuşuruz.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Donna Gavriel'in fitness sitesi, ziyaretçileri egzersiz yapmaları için motive etmekle kalmıyor, egzersize başlamayı da kolaylaştırıyor. Kişisel spor eğitmeni, ziyaretçilere ilham vermek için parlak bir renk şeması ve sporla ilgili görseller kullanarak site tasarımıyla pozitif bir ruh yaratıyor. Daha önemlisi, net eylem çağrıları ve bilgilendirici rezervasyon sayfaları sayesinde, ilk fitness seansını internetten ayırtma imkanı sunuyor.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Fitness Programlarının Kişi Üzerindeki Etkileri Fazla kilolardan arınmak Estetik bir görünüşe sahip olmak Stresten arınmak Eğlenmek Esnekliği ve çevikliği artırmak Güç ve dayanaklılığı artırmak Kasları şekillendirmek ve geliştirmek Testesteron, ostreojen ve endorfin gibi hormonların salgılanmasına yardımcı olarak kişinin kendini psikolojik olarak daha zihinde hissetmesini sağlamak Metabolizma hızını artırmak Uykuyu düzenini sağlamak Kalp ve damar sistemini güçlendirmek gibi kişide olumlu etkiler yaratır. Uzun dönemli fitness programları uğraşanların kanser ve kalp krizine yakalanma riski düşüktür.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I want an excel file to be created with the same font that previously created in Excel. There are 2 photos. Photograps of the article is available. There is also an example excel file, but it needs to be the same as in the photo by making changes on the font. Each character of an excel file that you will create must be exactly the same as photos. This is an urgent job needs to be completed immediately.

  €83 (Avg Bid)
  Özellikli Acil
  €83 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Youtube ve Instagram icin fitness kanali olusturmak istiyorum.

  €414 (Avg Bid)
  €414 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  ...employer will choose the writers according to these prices. They will be able to send messages to each other, but it will be forbidden to send information such as phone number and e-mail during the message and it will be detected. Just like fiverr. com. Authors and buyers will become members of the site. Buyers who want to buy articles. They give some information about the article's name, what the article will be about, and select to authors. Authors are people who write articles. They give information about themselves. The authors will determine the price themselves. For example, 1$/100 words. There are many sample sites in our country. For example icerik. net, makale. net, icerikal. com sites are examples of this. Especially a site structure similar to icerik. net...

  €4384 (Avg Bid)
  €4384 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Online personel training fitness programi almak isteyenler sisteme kayit olup ucretlerini oduyorlar. Belli basli vucut-kutle-yag orani sorulari sonrasinda kisiye bir antrenman programi veriliyor(hepsi belirli). Ozellikler Odeme sistemi Uyelik sistemi Fotograf yukleme aylik takip Uyeler Program takibi Hibrit teknolojilerde yazilmasini tercih ediyorum. Tekliflerinizi bekliyorum. Saglicakla

  €1304 (Avg Bid)
  €1304 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  İnsanları karantina dönemi hareketsiz tutmamak ve büyüzden fitness vücut geliştirme yağ yakma sağlıklı beslenme gibi programlar vermek egzersizler yaptırmak istiyorum insanlar her zaman iyi görünmek ve güzel bir vücuda sahip olmak ister benim sayemde bunları başarabilirler..

  €8 - €29
  €8 - €29
  0 teklifler

  angular 1.6, elasticsearch 6.8.3, node 12.2, react

  €129 (Avg Bid)
  €129 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  T-soft E-ticaret sitemizin responsive tasarımını yapacak bunu T-soft altyapısına aktaracak sürekli birlikte çalışacağımız front-end developer arkadaşlar arıyoruz.

  €932 (Avg Bid)
  €932 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €170 (Avg Bid)
  €170 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €113 (Avg Bid)
  €113 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Article rewriting i?leri diyebiliriz.

  €2758 (Avg Bid)
  €2758 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need a translator who can make a translation from English to Turkish. The article is about chemistry and it's about 30 pages. Deadline: 15th of February. Kimya alanında yaklaşık 30 sayfalık bir makaleyi İngilizceden Türkçeye çevirecek bir tercüman arıyorum. Ayın 15'i çevirinin teslimi için son tarih.

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  A faebook style website for fitness

  €1497 (Avg Bid)
  €1497 Ortalama Teklif
  49 teklifler

  pls make all pages for this article " Tamyol asfalt firması istanbul asfalt işlerini yapmak amacıyla 2013 yılında kurulmuştur, otopark fabrika yol kapalı otopark saha asfalt işlerini uygun fiyatlı olarak asfalt serimini uygular. TAMYOL asfalt heryer asfalt. istanbul asfalt firmaları"

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe&...

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Anadilim Türkçe olup İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, edi...İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil arasında İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirim. Bu ve buna benzer projelerde temiz çalışma-temiz ödeme şartlarıyla güvenilir iş yapmak istiyorum. My English is pretty good while My native language is Turkish. For Short/long options I can do English / Turkish article writing, editing and translation of one of these languages into another Turkish-English / English-Turkish. I want to work on these pr...

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  " car insurance " konusu ile ilgili 300 kelimelik 10 adet makale alınacaktır. Daha sonra farklı konularda sürekli olarak makale alınacaktır. (Not Article Rewriting ) makalelerin USA odaklı hazırlanması gerekmektedir.

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba ben bir haber sitesi için makale özgürleştirici yazdırmak istiyorum [at]gmail[dot]com bu adresten bana ulaşabilirsen sevinirim

  €46 - €46
  €46 - €46
  0 teklifler

  10 Youtube videos needed on Renewable energy 1. Solar Energy 2. Solar Power Power 4. Wind Energy 5. Green Energy 6. Solar Cell 7. photovoltaic Solar panels 8. Solar Panel Manufacturers 9. Renewable Energy 10. Solar Panels

  €612 (Avg Bid)
  €612 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Payment for the statistics of the papers as well as for article polishing.

  €215 (Avg Bid)
  €215 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...fishing enthusiasts. Specifically, I'm looking for a writer with solid knowledge about fishing gear products and reels who can deliver an informative and engaging article. Here, the education about the new fishing reels technology will be the key goal of the project. I need a writer who can, with thoroughness and depth, explore: - The underlying mechanism of these new reels - The benefits they bring to the fishing experience This article should not only be informative but also evoke the readers' enthusiasm and intrigue for new fishing reels technology. A background in fishing equipment and fishing reel technology would certainly be advantageous. In summary, I'm seeking for: - Writing experience on fishing gear, specifically reels - A w...

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I am looking to hire a capable designer who can bring contemporary ideas while constructing a 2-bedroom modern house on 1240 area. The designer should bring innovative ideas related to the following: - Civil engineering design. - To efficiently divide and use spaces. - Ensure an aesthetic appeal compatible with modern home design. For this project, successful bidders will need: - Demonstratable experience with modern home design. - Proficiency in civil engineering design. - Capability to bring creative ideas to enhance space proficiency. I need this project to kick off ASAP, so please consider this while applying. Move astutely and let's make a wonderful modern house together.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I am currently seeking a talented and creative fashion designer who is well-experienced in clothing design. In this project, the focus will be on designing unique and impressive pieces that can cater to a wide audience, as no specific target audience was determined. The ideal candidate for this project will: * Have significant experience in clothing design. * Be able to work effectively under tight schedules as this project needs to be completed ASAP. * Be adaptable and innovative, able to appeal to a wide range of style preferences. Therefore, if you are fast, talented, and versatile in your fashion design skills, I would love to work with you as soon as possible.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I am on the lookout for a talented and innovative graphics designer who specializes in modern and clean design styles. The specific nature of the graphics design work will be discussed upon project assignment. When submitting your application, please provide a detailed project proposal which explains how you plan to deliver the project. Outline your proposed design process, how you plan to incorporate clean and modern aesthetics, timelines, and deliverables. Ideal skills and experience for this project include: - Demonstrable experience in modern, clean graphics design - Capability to deliver print ready graphics - Strong sense of aesthetics and conceptual skills - Exceptional communication and understanding of briefs Please note that providing a detailed project proposal will sig...

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I'm searching for an experienced Wikipedia editor and writer to create a Wikipedia page for my company. The focus should be on providing an extensive overview of the company's history, explaining our diverse range of products and services, and highlighting our major accolades and achievements. • **Company Information** - Provide an in-depth look into our company's journey, from its inception to its current standing in the industry. • **Product and Service Description** - Detail our entire product and service portfolio, showcasing their uniqueness and value proposition. • **Achievements and Accolades** - Highlight our proudest moments and well-earned recognitions. I do have some references available to support these points, but you'll need to be ...

  €95 (Avg Bid)
  €95 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I have a math game website with nodejs backend and react frontend. I need developers for tasks. Please kindly remember it is for long time relationship. I have a lot of tasks . 1. animation modification in reactjs the site, if you are very good in it 2. Using already existing sockets for real time experience. 4. using web sockets for seamless updation so please state the least possible hourly rate at my desktop via ONLY zoom . Please do not bid if you cannot work at my desktop. TEST: Login: username: hsgr8t4 pw: 123 select a level and try PLAY PUBLICLY or CREATE ROOM Identify its problems in animation and other errors WORK IS AT MY LOCALHOST WHERE ONLY ZOOM WILL BE USED WITH ACCESS TO MY PC. I SUGGEST HOURLY RATE ($2-$5). WEBSITE IS ALREADY FUNCTIONING. ONLY WEBSOCKETS ...

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I'm seeking a skilled web designer capable of conducting specific updates and alterations on an existing HTML template. Your expertise in graphic design and understanding of web user interface will be crucial for this project. Main tasks will include: - Adding and removing sections within the template, particularly focusing on the 'Header' portion. - Performing a complete redesign of the header layout. This includes the introduction of new elements to enhance user navigation and an update to the existing navigation menu. - Customizing and freshening the typography across all sections of the template. Previous experience working on similar projects and a portfolio showcasing your work will greatly improve your chances of success in this project. Attention to detail and th...

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  33 teklifler

  I want a logo for my clothing brand whose name is TrendFlare it is a streetwear clothing brand

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Seeking an experienced business plan writer to create a comprehensive plan for my electronic trading company. The resulting document should be suitable for submission to banks, governmental offices, etc. Key aspects to include are: - Outlet Information: Give a detailed depiction of our nicely arranged bricks-and-mortar outlet. - Online Trading Details: Outline our e-commerce platform that offers a diverse range of consumer electronics. Detail ease of use, secure payment methods, user-friendly interface, and wide range of products. - Local Delivery Service Description: Describe our robust local delivery system, designed for optimum customer convenience. This business plan is tailored to attracting local customers. Hence, it should highlight how our services are optimized for the ...

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  I'm searching for a talented Pinterest pin creator to assist in driving traffic to my fitness-focused website. The project involves designing and creating both static and animated pins that are not only eye-catching but also in line with current design trends to maximize click-throughs. The pins will aim to promote my unique fitness products and services. Ideal Skills: - Graphic Design - Pinterest Marketing - Fitness Knowledge Previous experience creating fitness-related pins and a strong understanding of Pinterest's best practices are a huge plus for this project. Please list how many pins you are willing to make for your offer,

  €235 (Avg Bid)
  €235 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  I require a knowledgeable SEO expert to bolster my site's visibility nationally through Google. My needs encompass several facets of SEO which include: - Strategic keyword research to pinpoint high ranking words and phrases people in the nation use - Comprehensive on-page optimization to enhance the website's visibility and relevancy - Effective link building to increase the site's authority and relevance on the web The ideal freelancer for this project should be well-versed in various SEO strategies, with noteworthy experience in keyword research, on-page optimization, and link building. Expertise in Google SEO is a must, as well as an understanding of national audience and their search behavior.

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  Hello, I'm in need of a top-notch digital marketing expert who can skillfully handle several aspects including: - Search Engine Optimization (SEO) - Social Media Marketing - Pay-Per-Click Advertising - Website maintenance This role requires someone who can expertly navigate the platforms of Google and Instagram. Previous experience in this field is paramount. So please, in your application, include: - Relevant experience in SEO, Social media marketing, PPC, and website maintenance - Past successes or case studies related to my project requirements - Your strategic approach towards handling this project Looking for an individual who can maximize reach, engagement, and overall performance. Let's create something awesome together!

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  30 teklifler

  I'm looking for a talented video editor who can make my video content truly shine: - The final edit should be a 5-10 minute piece. - The content requires simple fade-ins and fade-outs as transitions, nothing fancy or overly complicated. - As for the mood, I'd like natural and realistic color grading to keep it as close to reality as possible. Skills and Experience: - Proficiency in video editing software - Creativity to intuitively know how and where to make the right cuts - Able to follow guidelines for style and tone - Familiarity with Fade-ins and fade-outs transition style - Experience with natural and realistic color grading The hirer should be able to provide samples of their previous work, particularly showcasing their skills in the aforementioned transition and colo...

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  I'm seeking a professional writer to refine and perfect my eBook focused on AI-assisted Management. The manuscript is complete, spanning over 30,000 words, and your expertise is needed to elevate its quality to the next level. Here's what I'm looking for: - **Comprehensive Proofreading:** Each section of the eBook, from the Introduction through Chapters 1-10, and concluding remarks, requires meticulous proofreading. Attention to detail is paramount. - **Skilled Rewriting:** Beyond simple grammatical fixes, some sections may need substantive rewriting. I'm relying on your judgment and expertise to enhance readability and flow, ensuring each concept is articulated clearly and compellingly. - **Originality Assurance:** It's critical that the final p...

  €317 (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €317 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  I've got a wonderful project on hand - a fiction book with a modern literary style! I am searching for individuals to: - Co-author new captivating sections. - Proofread and enhance existing content. Ideal collaborators would be those with experience or a strong interest in modern literary project. Show me your fiction writing or editing portfolio. Would love to see examples that highlight your creativity and command over the language. Royalties would be spilt proportionately, looking forward to shaping a literary masterpiece together. I am fortunate to have connections with notable individuals in the fields of marketing, finance, digital art, and graphic design, which could greatly contribute to the success of our endeavor.

  €999 (Avg Bid)
  €999 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I'm seeking a skilled content writer for articles, blog posts, and website content. This also includes sophisticated social media marketing content. The tone should maintain professional and be aimed at consumers. Excellent writing and communication skills with prior professional writing experience are preferential. Only those with an aptitude for capturing the attention of a consumer-focused audience should apply.

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  I'm in need of a dedicated admin assistant to support me in diverse roles. The tasks would involve: • Data entry tasks • Email management • Scheduling and calendar management The assistant would be expected to work for more than 20 hours a week. Even though an entry-level individual would be acceptable, multitasking ability, strong communication, and organizational skills are paramount for this role.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  53 teklifler

  I'm looking for a freelancer to assist with a data entry project, transferring information from printed documents into a digital format. This task requires attention to detail and accuracy to ensure the integrity of the data is maintained throughout the conversion process. **Requirements:** - Excellent typing skills. - Proficiency in Microsoft Excel or similar spreadsheet software; familiarity with Google Sheets is also welcome, as the final format hasn't been firmly decided yet. - Experience in document conversion with a focus on printed materials to digital formats. - Ability to interpret printed documents accurately, including small text or any data that might be presented in a complex manner. - Strong organizational skills to manage the data correctly and efficiently. **Id...

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  90 teklifler

  I am currently in search of a freelancer skilled in Pyomo for an optimization project focusing on linear programming. My objective is to develop a solution that streamlines a particular process (the details of which will be shared with the selected freelancer). Given the unorganized nature of our data, I also require assistance in data management and preparation for this task. **Requirements:** - Proficiency in Pyomo for coding and solving linear programming problems. - Ability to organize and prepare data from scratch, as our current data setup is non-existent. - Expertise in generating detailed reports post-optimization, summarizing findings, methodology, and suggesting actionable insights. **Ideal Skills and Experience:** - Strong background in linear programming and optimization. - E...

  €132 (Avg Bid)
  €132 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I'm looking for a talented video editor who can make my video content truly shine: - The final edit should be a 5-10 minute piece. - The content requires simple fade-ins and fade-outs as transitions, nothing fancy or overly complicated. - As for the mood, I'd like natural and realistic color grading to keep it as close to reality as possible. Skills and Experience: - Proficiency in video editing software - Creativity to intuitively know how and where to make the right cuts - Able to follow guidelines for style and tone - Familiarity with Fade-ins and fade-outs transition style - Experience with natural and realistic color grading The hirer should be able to provide samples of their previous work, particularly showcasing their skills in the aforementioned transition and colo...

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  I'm looking for a seasoned writer to generate ten well-researched blog articles about the best longboard and skateboard brands. These articles should be manually written and must not be made using AI. Each article should follow a 'problem - solution - benefits' structure. Key aspects of the project include: - Comprehensive research on various longboard and skateboard brands - Identifying common issues faced by intermediate and advanced skaters - Discussing the benefits of the brands in addressing these problems - Developing engaging content that resonates with my target audience The ideal candidate for this project is someone with : - Strong writing and research skills - A good understanding of longboarding and skateboarding - Experience writing for interm...

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  **Please do NOT contact me if you have no solid experience with done flutter + google map in mobile app development. I'm seeking a skilled (with proven portfolio) Flutter/mobile developer to work on enhancements for my existing draft mobile app (location based similar to google map / redfin / citizen). The overarching goal is to improve the app's functionality and user experience across several key areas. Here's a breakdown of what I'm looking to achieve: **Objectives** - Implement new features to improve overall usability. - Address any existing bugs that affect performance. **Required Features** 1. **Push Notifications:** Implement push notifications to actively engage users. 2. **Workflow Adjustments:** - Improve the user registration/login process to make it ...

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  112 teklifler