Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  380,941 fix mcx trading iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR
  Trading Bot Bitti left

  Merhaba, Btcturk ve Icrypex uzerinden al-sat yapicak bir bota ihtiyacim var. C# oncelikli tercihim cunku uzerinde gelistirme yapmak istiyorum. Iletisime gecersek daha detayli bilgi verecegim.

  €364 (Avg Bid)
  €364 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Binance API ile belirlenmiş bir ikili işlem grubuna (örn; BTCUSDT) aşağıdaki kondisyonlara göre alım satım işlemi yapabilecek bir bot hazırlamak istiyoruz. 1-MACD alım-satım sinyalleri 2-RSI trendi Yukarıda belirtilen indikatörler ve projelerin örnekleri, internet ortamında bol miktarda mevcuttur. Projenin dili önemli değildir. Sadece bir kullanıcı arayüzüne ihtiyaç duyulmaktadır. C# türevi diller önceliklidir.

  €486 (Avg Bid)
  €486 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  merhaba kullandığım indikatore alarm ayarlarına birşerler eklemek istiyor. Trading view de yer almaktadır. pine editor kullanıyorlar

  €328 (Avg Bid)
  €328 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhaba Furkan, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €221 - €221
  €221 - €221
  0 teklifler

  Merhabalar trading üzerinden indikatör oluşturmak için eğitim ya da oluşturulması aşamasında destek olabilecek freelancerlar aranıyor.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  When we upgraded the PHP version of our site, there was a problem with the site. We retracted the update but the site has not become obsolete. Because the code is encrypted (the code is base64-encrypted code) we can't get full net line information in error messages, so I can't pass the full error log. VERY URGENT! WE WILL LOVE IT IF THOSE WHO CAN DELIVER IN 1 DAY. Related domain: / Please check and return like that. ------------ Siteminiz PHP sürümünü yükselttiğimizde sitede sorun oluştu. Güncellemeyi geri çektik ama site eski haline gelmedi. Kod şifreli olduğu için ( kodu base64 ile şifrelenmiş bir kod olmaktadır) hata mesajlarında tam net satır bilgisi alamamaktayız, bu yüzden tam hata logunu iletemiyorum. ÇOK ACİL! 1 G&...

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ...application to show the location information correctly, it must get the location from the google maps application, not the phone hardware. When installing the application on the phone, necessary changes should be made to ensure that the application runs in a high priority classroom and the application works without any restrictions when the phone switches to battery saving mode. Actions to be taken: 1-Fix location update error of app 2- Changing app permissions to high priority 3-Ensuring that the application is not affected by battery saving restrictions Turkish language: Android telefonda çalışan GPS izleme uygulaması GPS cihazını doğru şekilde gösterse de, uygulama telefonun konumunu yanlış gösteriyor. Uygulamanın konum bilgisini doğru gösterebilmesi i...

  €94 (Avg Bid)
  €94 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Göndermiş olduğum belgenin Türkçeye tercümesi. Fix price 8 USD

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  yarım kalan proje üzerinde bug fix

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Arkadaşlar merhaba. Benim kendi geliştirmiş olduğum bir yatırım stratejim var. Bu stratejinin Python dilinde kodlanıp, script haline getirilmesi gerekiyor. Oluşturulacak bu scriptin aynı zamanda isimli sitedeki backtest platformunda da çalışıyor ve uyumlu olması gerekli. Bunun yanısıra, script oluşturulduktan sonra size göndereceğim çeşitli hisse senetlerinin geçmiş dataları üzerinde tarama yapılıp, sonuçlara dair bazı istatiksel bilgilerin rapor haline getirilmesi gerekiyor. Bunun içeriğini ve formatını da size göstereceğim.

  €292 (Avg Bid)
  €292 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Python üzerinde yazmış olduğum algoritmayı bir trading platformuna bağlayıp çalıştırmak için destek arıyorum. Borsa aracı kurum tecrübesi ve daha önce bu tür algoritmik trade yapmış kişi olması aranan özelliktir. Yapılması gerekenler : Kurulması gereken programın kurulumu, yatırım kurum ile bağlantının yapılması, yapılması gereken ek ayarlar ve programın test edilmesi.

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  web sayfası içerisinde giriş sliderlarına yazılı içerik eklemek istiyorum. Admin paneli içinde bu şekilde düzenleme için imkan var fakat yazılar sitede çıkmıyor. Meta text lerin çalışır hale getirilmesi yada yoksa eklenmesi my web page. At my admin panel there is section for adding meta text but is not working. Fix it or adding meta text to slider

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Algoritma kodlama konusunda becerikli kişiler ile elimde olan bir algoritmaya kodlamak istiyorum. 24 saat çalışan girdiğimiz parametrelere göre dünya borsalarında trading yapan bir bilgisayar yaratmak istiyorum. Asıl istediğim şey ise algoritmanın benim girdiğim parametreleri simüle etmesi ve kendini geliştirmesi, parametreleri kendi geliştirmesi, üzerine eklemesi. Basit olarak proje böyle

  €24 / hr (Avg Bid)
  €24 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Gizlilik Anlaşması

  ...konum la arama b)Tarih, etkinlik kategorisi, konum, mekan, ücret tipi filtrelemesi ile arama. Tarih: İlk sırada yer alacak. Etkinlik kategorisi: Canlı Müzik, DJ Performans, Dans, Konser, Show, Festival, Diğer (Çocuk, Sirk, Stand Up, Tiyatro) sıralamasıyla gözükecek. Diğer altındaki kategorilere etkinlik girişi yapılmamışsa diğerin altında gözükmeyecek. Ücret tipi: Ücretsiz, Biletli, Fix Menü, Giriş Ücretli, Minimum Harcama, sıralamasıyla gözükecek. Konum: Bodrum Merkez!, Akyarlar, Bitez, Gümbet, Gümüşlük, Gündoğan, Güvercinlik, Konacık, Ortakent, Torba, Turgutreis, Yalıkavak sıralamasıyla gözükecek. (Daha sonra Bodrum harici Çeşme gibi konumların ...

  €6847 (Avg Bid)
  €6847 Ortalama Teklif
  55 teklifler

  fix bugs angular specialistfix bugs angular specialistfix bugs angular specialist

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Merhaba, Python üzerinden bir cyrptoexchange trading bot yapma isteğim( iki farklı exchange için )var. Konsept yukarıdaki gibi, ilgilenirseniz dönüş yapmanızı rica ederim.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Selamlar, Şu aşamada hobi olarak düşündüğüm bir site var. Bunun için bazı işlemler yapılması gerekiyor. - Dota2 API ile veri çekilmesi - Çekilen verilerin Wordpress API ile birleştirerek post oluşturulması/düzenlenmesi ve yayınlanması - Bazı önyüz değişiklikleri (bu aşama...oluşturulması/düzenlenmesi ve yayınlanması - Bazı önyüz değişiklikleri (bu aşamada net değil çıktıkça iletebilirim diye düşünüyorum) - Ek olarak bunları kendim de çözmeye çalışıyorum ve sorularım olacaktır, bunların cevaplanması. Bu bilgiler doğrultusunda nasıl bir plan ile birlikte çalışma şansımız olur? Saatlik olarak ilerlemek mi mantıklı olacaktır yoksa ilk etapta yapılacakların belirlen...

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Uluslararası Akaryakıt Ticaretinde daha önce tecrübesi olan arkadaşların yardımına ihtiyaç duyuyoruz.

  €9 - €27
  €9 - €27
  0 teklifler

  detaylı görüşme telefonda yapılacaktır.

  €1097 (Avg Bid)
  €1097 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  E-ticaret sitemiz için Facebook kapak resmi tasarlatmak istiyorum.. I would like to have a design for facebook cover page for our online trading website.

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Alt Yapı olarak neredeyse tamamı hazır veriişleri tamamlanmış tasarımı hazır web sitesinin performans ve çalışma sistemi olarak düzenlenmesi. Genel olarak Asp.Net, SignalR KnockoutJS konularında bilgili ve neredeyse tamamlanmış siteye destek olabilecek profesyonerller arıyoruz. A woking site need to fix some user and sesion management, fix signalr features. and a liitle css work also.

  €1782 (Avg Bid)
  €1782 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hi, I need someone who can customize one page of my wordpress website. And I've noticed images not showing on shop page. Yesterday was ok. I urgently need expert to customize and fix this bug.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler
  CRUD and cosmetic -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  Im a Sofware Engineer working on a application but i dont have the time to complete. Background - This is a project for a development cycle. For instance when an order is received there is a receive, processing and a shipping stages. Task: I need to pass run some CRUD in the app and fix error 2 pages This is an opportunity to work on multiple projects with me because when i dont have time to work on them. i always give them to freelancers. Hope i can find someone to develop long term work with.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Script Fivem Lua 6 gün left
  ONAYLI

  Good evening, I need someone to help me fix this or see this code

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Need programmer to fix part of tic-tac-toe game code, mainly a win state verification.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I'm looking to talk to a programmer that can code custom indicators on trading view. I also am looking for the person to be well knowledge in the world of the stock market. Let me know and we can chat about the project further. Budget says 600 but for the right task, am willing to go well beyond it if need be.

  €730 (Avg Bid)
  €730 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  Fix E-mail issue 6 gün left

  Our company email is used by scammers to send phishing messages, need a freelancer who can help us clear up and make things safer.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trading Levels X 6 gün left
  ONAYLI

  I have purchased the Graybox automated trading solution from Beyond Bot where I can program and implement my own strategy. However, I don't have even the beginning of skills or confidence to attempt to build the strategy I am thinking of. The strategy is not difficult in nature but the speed of execution and tape reading is not something I can assess and do with any level of accuracy or consistency. A brief description is this; each morning before the cash market opens I will determine three moveable levels below and three levels above where the market is trading at the open. Until the market reaches the first level; up or down, the market is considered to be in a neutral zone or no trade zone. However, once the market reaches the first level, the system will start to re...

  €7788 (Avg Bid)
  €7788 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  1. Need a Basic CRM Where I can upload Excel data for Users. 2. Can create Unlimited Users. Can Added Users Name Profile & Can upload Excel data from Administration. 3. Users Can Save there daily notes on CRM. 4. Most important. After User login - User Can check uploaded excel data. But Cant copy the Data. No Copy Paste Allowed for Users. 5. ...login - User Can check uploaded excel data. But Cant copy the Data. No Copy Paste Allowed for Users. 5. Only Number can be copy One at a time simultaneously. I am Uploading 2 Current videos of CRM I am Using. 1st video will give you Clear idea for Administration. 2nd Video Show you User Experience , My Current CRM Has Big Faults. Users Are Able to copy Data from CRM to a new excel. If any one can FIX my old CRM then well & good. or ...

  €104 (Avg Bid)
  €104 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  My WordPress site was working fine but it stop working for no apparent reason.

  €115 (Avg Bid)
  €115 Ortalama Teklif
  50 teklifler
  Site Logos 6 gün left

  I need site logos 120 x 120 fror sharepoint sites. example is uploaded, I need icons to represent Compliance Team Technology Team Client Services Team Global Team Asia Team Trading Team Operations Team Legal Team Risk & Performance Team HR Team Office Management Team Finance Team Background should be RGB(0,35,25) Icons should be 120 x 120 and should be designed something related to the Team

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  74 teklifler

  We can pay up to $2 per hour for the right person at first as we try to bring our product to market. Our website is and the cars page is at We want to replace the Ajax used to get the ...call me verbally or answer my call no later than 9am US central time each morning without fail. We use a Microsoft task list to manage the tasks online and we have a Google spreadsheet where we have made it very easy to put in the time you have worked with the simple click of a button. We are looking for a partner as much as an employee and need someone that can be highly engaged and help us fix the problems that arise at the time that we notice them. Thank you for your support us as we try to bring this product to market.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I need help fix code that I can open my project the code is done the only I need someone who can open the code using vscode on windows 10 and give me error my sql : There is some problem in connection: SQLSTATE[HY000] [2002] php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No such host is known. Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function prepare() on null in C:UsersAlejandroDownloadsecommerce Stack trace: #0 {main} thrown in C:UsersAlejandroDownloadsecommerce on line 12

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Hi, I need someone to guide me on verifying my erc20 and erc721 smart contract on Etherscan and fix my website's minting code. The minting button was based on an old smart contract and currently doesn't work with the new contract.

  €45 / hr (Avg Bid)
  €45 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hi, We are building a platform for crypto investing and we need con...content to fit it more to the tone of voice of our platform. See attachment for a little bit more info on the company. I want a quote for one article, if satisfactory there’s more work down the line (probably 100+ hours). Some examples of subjects for content is below. Let's discuss content for the first article together. Also provide an example of your work in the offer. Profile: - Crypto/Trading fanatic - Writer - Fluent in English - Affinity with financial terminology - CFA 1 is a plus Example subjects: -- Index investing -- Tax harvesting -- Different ways of rebalancing -- Slippage, spreads, maker vs taker -- Different exchanges -- Explaining different metrics (Sharpe ratio...

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Adsense optimization for maximum revenue. Optimize the best places (and sizes) for ads on my website in 3 subpages. Creating a marketing plan for big revenue with other platforms (for instance: ad choice, ezoic, primis etc ...)(what services do you offer to monetize for marketing optimization?) I will gi...for ads on my website in 3 subpages. Creating a marketing plan for big revenue with other platforms (for instance: ad choice, ezoic, primis etc ...)(what services do you offer to monetize for marketing optimization?) I will give you my competitor's links to check their advertisement method. You will get permission to my website Adsense account. The website code will be changed by programmers.+ fix a Google analytics problem (missing permissions). Could you give me an off...

  €178 (Avg Bid)
  €178 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Laravel and Vue.js Project 6 gün left
  ONAYLI

  Debug and fix registration, login issues

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  I need someone who is expert in neural networks implementations in Tensorflow. I would like to apply this algorithm: in another context, but there is an error in my implementation. I need someone to understand the above algorithm and fix the error! Any code added must be documented, tested and professionally written.

  €182 (Avg Bid)
  €182 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  This is not a real project. I just want to fix website that the logo is not presented after a server migration.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  wpml get current languages php and fix problem

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  crypto exchange app with potential coins, wallet and custom own cryptocurrency for trading, investing and bitcoin derivative trading feature

  €366 (Avg Bid)
  €366 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Budget: $50 CAD In my app, amounts are charged but it's sent as a tip (sending money to people) and no address I want it the way it was before, User clicks to pay >>check card>> bill user >> go to the next page It should work on ios & android

  €196 (Avg Bid)
  €196 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  This is an information that the abuse case either wasn't resolved within the given timeframe or we have received no response from your side. As you were informed in the previous message, your server's network has been deactivated to prevent the abuse from continuing. To unlock it again, please follow these steps: 1) Log into your server's IPMI web interface using the credentials provid...steps: 1) Log into your server's IPMI web interface using the credentials provided with your order 2) Operate your OS through IPMI's remote console 3) Identify the source of the abuse 4) Take any necessary measures to stop the abuse and to prevent its recurrence 5) Report the solution back to us For detailed information on how to use IPMI, please see the IPMI guide in your ord...

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Quick CSS fix 6 gün left

  Hello, I need to remove via css the selected space here: so the gallery will have equal side margins for all images. One thing to have in mind is to maintain the same height for the images, but the width will adapt automatically, so widths are differents. URL to work: Budget: 5USD If you send me the css, and it works I will award directly and release milestone immediately, send me PM. No access to server, send CSS and I will test.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Need help in increasing size of lvm in azure

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Fix app crashes, there are two main places where crashes : 1. click on the shope icone in the app, the app will crashe 2. Click on an icon in the live room (please see the attached video), the app will crashe Notes. 1, we only do remote work (TeamViewer)

  €197 (Avg Bid)
  €197 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I am looking for a Google Ads and Merchant Center Expert to assist me in getting my merchant center account approved for Google Shopping Ads. I would also like them to be able to assist me with conversion tracking configuration within my Google Ad account and Analytics account.

  €199 (Avg Bid)
  €199 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Please take a look at the following page: It is unfinished and I need someone capable to finish the site and this customisation plugin. Competitor examples for properly finished builders you can look at: A major problem I am having is that when you add colours or more depth to the letters, profile of the lettering is not smooth. It looks like separate blocks with jagged corners. I would also like the overall plate preview to be smaller like in reglocker. And other tweaks to just make it look more finished. The remainder of the site also needs a proper design but my priority is sorting the builder first. If you've read this and want to work on the builder web app only then start your proposal with the word 'coconut'. If you would like to finish the entire site an...

  €494 (Avg Bid)
  €494 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  I've got a PHP error with a plugin on WooCommerce. I need a PHP developer in order to fix it. Error is sort of: "Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function is_purchasable() on bool....ecc..."

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  19 teklifler