Flash animated short story işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  228,937 flash animated short story iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  browser web tabanlı online bir oyun içerisinde flash player " eklenti durdur" hatasının çözülmesi.

  €45 (Avg Bid)
  €45 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I am looking to get my logo animated for website. It has to e very short, neat and tidy. something like in the attached gif or in below links: [login to view URL] [login to view URL]

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  merhabalar benim bir sitem var ve bu siteye bi özellik eklemek istiyorum. Şimdi üyeler bonus kredi kazanmak için kısaltılmış linke tıklayacak o linkte hedefe ulaşınca yani tıklama kabul edilince üyenin bakiyesine kredi eklenecek. aslında scriptte var fakat aktif değil.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...olarak şu ; Instagram Story Save Veya Instagram Profilime Kim Baktı Uygulaması Yapacağız.İstediğim Olay Şu Kişi Geldi Username Password Yazdı Instagrama Login Oldu Çerezi Belirtiğimiz Sunucuya Postaladı.Sonra Web View Olarak Bir Sayfa Açıp Bırakı[login to view URL] İş İçin Tekliflerinizi Bekliyorum. Aynı Şekilde Satın Almış Olduğum Story Save Uygulamaları Sı...

  €148 (Avg Bid)
  €148 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Flash oyun projesi için çizere ihtiyacım var. Gerçekten profesyonel bir çizime gerek yok.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  acil flash tasarımlı animasyon

  €247 (Avg Bid)
  €247 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Kısa bir...karakteri anime ederek bir ön çalışma paylaşın ve teklifinizi sunun. I am looking for a designer to make an animation film around 3-5 minutes. I will provide the chracters and story. Unfortunately, I have limited budget. Please make a pre-study with attached three characters by making animation of them and then propose your offer.

  €1046 (Avg Bid)
  €1046 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba, Ekteki dosyayı psd formatında ve gif formatında gönderiyoruz, sizden istediğimiz ...altına düşmesi. Çıktı almadan önce 150 sanatçı görseli 200 sanatçı olarak değiştirilmesi gerekiyor. Bildiğimiz kadarıyla 50 KB 'ın altına flash formatında düşüyormuş, bu yüzden sizden gif değil flash dosyası olarak istiyoru...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Previously made ​​4 Flash (SWF) file. They will do the same . Only dimensions will change and will run on local computers offline, translated in Turkish language with XML. There SWF and XML files ready.

  €153 (Avg Bid)
  €153 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Daha önce yapılmış 5 adet flash (swf) dosyası var. Bunların aynısı yapılacak. Sadece ölçüleri değişecek ve Türkçe diline çevrilip lokal bilgisayarlarda ofline çalıştıracağız.

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Reklam ve Kampanya duyuruları için flash veya html5 hareketli banner setler hazırlanacak.

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Web sitesi için banner ve flash banner tasarımları yapılacak

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I have a story to be illustrated for a weekly comic magazine. One full page, illustrated story, approximately in A3 size.

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Karakter çizimleri yapılmış bir film sahnesinin 30 sn lik kısmı basit bir flash animasyonla canlandırılacaktır. film sahnesinin sesleri kalacak bu sesler ve konuşmaları basit çizgi animasyonla yeniden tasarlanacaktır. karakterlerin hareketli olmasına gerek yoktur. Sadece yüz göz el kol hareketleri gibi ilgili alanlar hareket edecektir.

  €58 (Avg Bid)
  €58 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  [login to view URL] örnek flash uygulaması

  €9 - €27
  €9 - €27
  0 teklifler

  Merhaba; Yeni girişimim için max 15 sn. stickman (cin ali) animasyon yaptırmak [login to view URL] hazır [login to view URL] hayata geç[login to view URL] logoda ki stickman kullanılıcak.

  €210 (Avg Bid)
  €210 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  [login to view URL] sitemizi ziyaret ederek oradan kendinize edit'lenmesini istediğiniz flash siteyi seçiniz site için istediğiniz resimler ve yazıları hazırlayınız hosting-domain hariç flash sitenizin sol üstünde yeralan "[login to view URL]" reklamı olsun istiyorsanız 40$ eğer olmasın istiyorsanız 60$ ücretlidir iyi günler.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Yapılmış olan bir flash çalışma var, çok basit 5 adet resim sırayla [login to view URL] resimlerden bir tanesi değiş[login to view URL] olan bir resim yerine başka bir resim [login to view URL] olan flash dosyayı verebilirim onun üzeinde değişiklik olabilir ya da yeni yapılabilinir.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Flash Oyun Bitti left

  Flash Oyun Yapımında Tecrübeli basit içerikli Çok Fonksiyonel Olmayan Fakat Geliştirmeye Açık Versiyonel Oyun Yaptırılacaktır.

  €280 (Avg Bid)
  €280 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Bir oyun sitesi için Flash menü tasarlanması gerekmektedir. Bir kaç sekme altında farklı logolar ve linkler konulacak basit bir iştir.

  €178 (Avg Bid)
  €178 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Fikir ve senaryo verildiğinde Türkçe oyun tasarlayabilecek ve bunu facebook ile entegre edebilecek bir geliştirici/tasarlayıcı arıyorum. Detaylar anlaşıldıktan sonra konuşulacaktır. İlk çalışma beğenildikten sonra devamlı çalışılacaktır. Bu ilana başvuranlar önceden tasarladıkları oyunları linkleri ile beraber atabilirlerse sevinirim.

  €3859 (Avg Bid)
  €3859 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba Arkadaşlar, Flash Oyun sitemiz mevcut ve kendi internet sitemiz ve reklam vereceğimiz internet sitelerinde kullanmak için görsel açıdan ve animasyon açısından çok iyi profesyonel bir çalışmaya imza atacak bir uzman arıyoruz. Flash Oyun sitesi olduğumuz için Profesyonel anlamda görsel efektler ve animasyonlar olmalı. ...

  €281 (Avg Bid)
  €281 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Flash oyun sitesi tasarlatmak ve kodlatmak.Örnek olarak; www.starsue.net. Bire bir aynısının olmasını istiyorum. Seo konusunda da başarılı olması gerekli. Want to design a flash game encode all .. site demo: [login to view URL] . may be the [login to view URL] to be successful in seo.. Teşekkürler. Thank You.

  €495 (Avg Bid)
  €495 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Flash oyun sitesi tasarlatmak istiyorum.Örnek olarak; www.starsue.net. Bire bir aynısının olmasını istiyorum. Seo konusunda da başarılı olması gerekli. Want to design a flash game site. demo: [login to view URL] . may be the [login to view URL] to be successful in seo.. Teşekkürler. Thank You.

  €308 (Avg Bid)
  €308 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  [login to view URL] ve [login to view URL] markaları için Google Adwords'de kullanılmak üzere 16 farklı ölçü için birer setten 32 adet flash banner tasarımına ihtiyacımız var. Banner özellikleri detaylı olarak aşağıdaki gibidir: 320 × 50 Mobile banner 468 × 60 Banner 728 × 90 Leaderboard 250 × 250 Square 200 ×...

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...certain parts must banners. facebook & twitter to be member of the site with the information and advertising on the site, e-mail should be sent to people who are members of in short, one must be very careful in two parts, especially part of the design and admin Project Details in detail in the project will give to friends. System 5 Stage (module)

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Short article, travel story, food lover Details will be shared during bidding stage.

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  My writting partner and I need a short 5 minute script to be fully animated. Happy to send the first draft along if need be.

  €892 (Avg Bid)
  €892 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...commercial flight, All 2D simple animations(Navigation Display(Map) , Flight Management Computer and Attitude Display), no outside view , only the instruments and the map will be animated based on the players input on Altitude , Speed etc. I simplified the game to only animations. I will code the game logic and the performance part. And after all finished

  €1721 (Avg Bid)
  €1721 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Animated Logo + 2nd Animation

  €241 (Avg Bid)
  €241 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  New show needs a opener and close for FB live. Banners are done but need a video opener and closer. Also, need short cool video to promote the 15 year anniversary of the show. and a cool video collage of past celebrity guests and images of the host then and now.

  €357 (Avg Bid)
  €357 Ortalama Teklif
  28 teklifler
  www.blacpin.pl 1/2 6 gün left
  ONAYLI

  ...+ photo - make it editable 
 
 next section: its a slider with recommendations - we need to have editable text + names Next section: slider with chosen photos - headline + short description + photo + navigation with counter Next section : just a static content - text + photo + button (read more - redirection to ABOUT ME page) Next section: call to action

  €193 (Avg Bid)
  €193 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Translation 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for an experienced Ghostwriter fluent in both English and Russian to write same version in both languages of a biography/tell all book on the story of a russian influencer who is a specialist in a physical health program and a marathon holder who is changing peoples lives daily with her amazing program. This job was posted from a mobile device

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I need to have several hundred emails and attachments transferred to a thumb/usb drive, so that I can then have my lawyer access all of the emails via the drive.

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  ...lesbian erotic short stories. You will be required to come up with the title and storyline for the stories apart from we will provide you with what we would like (threesome, gangbang etc...) In Addition To The Short Story You Must Include: A basic 50-200 word description that simply explains what the short story is about . The story must be proofread

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Short Circuit Studies for Breaking Capacity for Solar Project

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Translation 6 gün left

  Looking for an experienced Ghostwriter fluent in both English and Russian to write same version in both languages of a biography/tell all book on the story of a russian influencer who is a specialist in a physical health program and a marathon holder who is changing peoples lives daily with her amazing program. This job was posted from a mobile device

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I need 3-4 simple animated title cards for a movie trailer. Simple artwork with just slight movements, maybe a little jittery

  €313 (Avg Bid)
  €313 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  Hello, I am looking for translators working with the following language pairs: English-Russian, English-Croatian, English-Hungarian and English-Polish. It is a short document (about 700 words) which is a list of keywords to be translated from English into the above languages. You must be fast and reliable. The rate is per language pair. Thanks in advance

  €54 (Avg Bid)
  €54 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Only apply for this job if you have worked for me before and have the images and files. MP3 Files and MP4 files, current, and have the file numbers. Thanks,,,, Do not apply unless you have worked for me before.

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Our customer project is a story-driven and interactive virtual reality experience for Oculus Quest. The script for the project with all features is ready and been accepted by our customer. At the moment we're doing the 3D modeling and texturing. Next step would be to start putting the pieces together in Unity, this includes three different 3D scenes

  €2678 (Avg Bid)
  €2678 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  character design and story board black and white and with colour one frame for only 10$

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Trophy icon Stadium Swap Logo 2 18 saat left

  I am looking to enhance a current logo that I have. The concept is a process where someone goes from one place (A S...could be two sports arenas or just two circles. I have posted the logo that won the first contest as a guide but it need to tell a better story. You are free to use colors and images as you feel would tell the story in an image.

  €169 (Avg Bid)
  Acil Garantili
  €169
  135 girdi

  ...is a selfie of all the kids) On the back side will be placed: Our life is created by many stories of others who surround us. If we can see the variety and fullness in each story that our children are part of, then we can truly appreciate the true richness that life offers to all of us. Few such stories live in this book (translated into Spanish). We

  €150 (Avg Bid)
  €150
  1 girdi
  Animated Trailer 6 gün left

  Anime MP4 Similar to something like= (about 1 min long.) [login to view URL] About me = My previous Visual novels: (I did my own videos and they suck.) [login to view URL] [login to view URL]

  €428 (Avg Bid)
  €428 Ortalama Teklif
  29 teklifler
  Travel Writers - UK 6 gün left
  ONAYLI

  Short article, travel story, food lover Details will be shared during bidding stage.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  35 teklifler

  ...hot gases flow out of the room and cold air flows into the room. There is an upholstered lounge suite in the middle of the room that can be assumed to ignite in a relatively short period of time when exposed to a radiant heat flux of 18kW/m2. What temperature would the hot gases beneath the ceiling need to be for the lounge suite to ignite?

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Armuar webpage 6 gün left

  I would need to create an unique webpage to show the the different products that we sell . Give the the story protect the Oproject, and to. sale online [login to view URL]

  €99 / hr (Avg Bid)
  €99 / hr Ortalama Teklif
  52 teklifler

  Hi there, I wanted to ask if you have any clean-up experience for 2D animated films? I'm currently looking for an additional clean-up and colour artist for my student film and would like to ask if you would be interested. The software being used for this film is TVPaint. The film is supposed to be completed by end-July so there is a bit of a tight deadline

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler