Flash redirect browser detect jobs

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  96,910 flash redirect browser detect iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba, Resimlerdeki gibi bir uygulama istiyorum. Kullanıcı girişinde şifre, sms ile apiyle gönderilecek sonra php de yapılmış web sayfası çalışacak. Online olacak bu şekilde net yokken sıkıntı olurmu? Hem android hem iphone istiyorum. Kaç para olur?

  €162 (Avg Bid)
  €162 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Flash oyun projesi için çizere ihtiyacım var. Gerçekten profesyonel bir çizime gerek yok.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  acil flash tasarımlı animasyon

  €243 (Avg Bid)
  €243 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Ekteki dosyayı psd formatında ve gif formatında gönderiyoruz, sizden istediğimiz ...altına düşmesi. Çıktı almadan önce 150 sanatçı görseli 200 sanatçı olarak değiştirilmesi gerekiyor. Bildiğimiz kadarıyla 50 KB 'ın altına flash formatında düşüyormuş, bu yüzden sizden gif değil flash dosyası olarak istiyoru...

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Previously made ​​4 Flash (SWF) file. They will do the same . Only dimensions will change and will run on local computers offline, translated in Turkish language with XML. There SWF and XML files ready.

  €151 (Avg Bid)
  €151 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Daha önce yapılmış 5 adet flash (swf) dosyası var. Bunların aynısı yapılacak. Sadece ölçüleri değişecek ve Türkçe diline çevrilip lokal bilgisayarlarda ofline çalıştıracağız.

  €132 (Avg Bid)
  €132 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Reklam ve Kampanya duyuruları için flash veya html5 hareketli banner setler hazırlanacak.

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Web sitesi için banner ve flash banner tasarımları yapılacak

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Karakter çizimleri yapılmış bir film sahnesinin 30 sn lik kısmı basit bir flash animasyonla canlandırılacaktır. film sahnesinin sesleri kalacak bu sesler ve konuşmaları basit çizgi animasyonla yeniden tasarlanacaktır. karakterlerin hareketli olmasına gerek yoktur. Sadece yüz göz el kol hareketleri gibi ilgili alanlar hareket edecektir.

  €57 (Avg Bid)
  €57 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  [login to view URL] örnek flash uygulaması

  €9 - €26
  €9 - €26
  0 teklifler

  client/server olarak ayrı ayr...sunucumuz üstünden çalışan basit bir video paylaşım sitesi yapılacak , siteye video upload edebileceğiz. Client tarafında yapılan bu video paylaşım sitesini görüntüleyen bir web browser yapılacak , web browserdan videoları indirmek mümkün olucak. Not:socket kullanılarak yapılması tercih edilir.

  €165 (Avg Bid)
  €165 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ...saydıran bir programa ihtiyacımız var. Aynı zaman da bu programa bir arayüz yaratmak istiyoruz. We need the source code of the program which has written with matlab and can detect circles and count them....

  €26 - €219
  €26 - €219
  0 teklifler

  Bir Windows uygulama geliştirilecek, bu uygulama içine web browser objesi gömülecek. Web browser ilgili sayfayı yüklerden, internet explorer daki gibi değil, bazı link ve menüleri kapatarak yükleyecek, yani html kodu revize edecek ve o şekilde kullanıcıya gösterecek.

  €3421 (Avg Bid)
  €3421 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  [login to view URL] sitemizi ziyaret ederek oradan kendinize edit'lenmesini istediğiniz flash siteyi seçiniz site için istediğiniz resimler ve yazıları hazırlayınız hosting-domain hariç flash sitenizin sol üstünde yeralan "[login to view URL]" reklamı olsun istiyorsanız 40$ eğer olmasın istiyorsanız 60$ ücretlidir iyi günler.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Yapılmış olan bir flash çalışma var, çok basit 5 adet resim sırayla [login to view URL] resimlerden bir tanesi değiş[login to view URL] olan bir resim yerine başka bir resim [login to view URL] olan flash dosyayı verebilirim onun üzeinde değişiklik olabilir ya da yeni yapılabilinir.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Flash Oyun Bitti left

  Flash Oyun Yapımında Tecrübeli basit içerikli Çok Fonksiyonel Olmayan Fakat Geliştirmeye Açık Versiyonel Oyun Yaptırılacaktır.

  €275 (Avg Bid)
  €275 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  selamlar, aslinda detayli telde görüşürsek veya skypeden daha iyi olur. nasil iletişime geçebiliriz?

  €307 (Avg Bid)
  €307 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  sadece özel bilgi verilecektir. detayli konusursak belki anlasiriz.. pmta yazmıssınız açıkcası baya şaşırdım.

  €351 (Avg Bid)
  €351 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Bir oyun sitesi için Flash menü tasarlanması gerekmektedir. Bir kaç sekme altında farklı logolar ve linkler konulacak basit bir iştir.

  €175 (Avg Bid)
  €175 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Arkadaşlar, Flash Oyun sitemiz mevcut ve kendi internet sitemiz ve reklam vereceğimiz internet sitelerinde kullanmak için görsel açıdan ve animasyon açısından çok iyi profesyonel bir çalışmaya imza atacak bir uzman arıyoruz. Flash Oyun sitesi olduğumuz için Profesyonel anlamda görsel efektler ve animasyonlar olmalı. ...

  €276 (Avg Bid)
  €276 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hello, We have online games and 7/24 chats in them. The language is Turkish. We require moderators to watch those chats and kick, ban, punish users. Working days and hours: Tue- Sat 00:00/ 08:00 Sun- Mon 00:00/ 16:00 Merhaba, 7/24 chat bulunan online oyun projelerimizde çalışacak chat moderatörleri arıyoruz. Görev tanımı: Oyun sohbet ekranlarını aşağıdaki çalış...

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Flash oyun sitesi tasarlatmak ve kodlatmak.Örnek olarak; www.starsue.net. Bire bir aynısının olmasını istiyorum. Seo konusunda da başarılı olması gerekli. Want to design a flash game encode all .. site demo: [login to view URL] . may be the [login to view URL] to be successful in seo.. Teşekkürler. Thank You.

  €487 (Avg Bid)
  €487 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Flash oyun sitesi tasarlatmak istiyorum.Örnek olarak; www.starsue.net. Bire bir aynısının olmasını istiyorum. Seo konusunda da başarılı olması gerekli. Want to design a flash game site. demo: [login to view URL] . may be the [login to view URL] to be successful in seo.. Teşekkürler. Thank You.

  €303 (Avg Bid)
  €303 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  [login to view URL] ve [login to view URL] markaları için Google Adwords'de kullanılmak üzere 16 farklı ölçü için birer setten 32 adet flash banner tasarımına ihtiyacımız var. Banner özellikleri detaylı olarak aşağıdaki gibidir: 320 × 50 Mobile banner 468 × 60 Banner 728 × 90 Leaderboard 250 × 250 Square 200 ×...

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Popup flash card timer app 6 gün left
  ONAYLI

  I need an iPhone app. I would like it designed and built. I want the app to be able to download any quizlet flash card and display a pop up with a random flash card however many seconds/minutes/hours you want, so basically pop up flash cards by set timer.

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  we have a complete unity project, we want it to be built to work on mobile browser

  €167 (Avg Bid)
  €167 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  My problem is that when someone types the url of my website with the www. ([login to view URL]), it does not redirect to the proper secure URL ([login to view URL]). See the attached image fot the error the browser gives me. All other redirects are working fine except this one. *It's a Wordpress website.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  I recently purchased a domain through wordpress and need to redirect it to the url connected to a preexisting website. It's a time sensitive matter.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  convert a programme which uses flash and convert to apk file which can be used with a android device.

  €127 (Avg Bid)
  €127 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  FPGA load Flash 5 gün left
  ONAYLI

  loading a Xilinx SPI flash from external serial source using FPGA

  €309 (Avg Bid)
  €309 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I am looking for a angularJS front end developer who can build me browser based dashboards for my existing project. The look and feel of the dashboard should be similar to Microsoft's Azure platform or google cloud console

  €119 (Avg Bid)
  €119 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  allen's daughter fast internet need an Android app. I would like it designed and built. It should have different games and rewards option also.

  €111 (Avg Bid)
  €111 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  News Browser 5 gün left
  ONAYLI

  Hi, need a news browser app without any buttons or icons prefer ionic as it can work on iOS and android.

  €164 (Avg Bid)
  €164 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I have a wordpress website with embeded youtube videos and im using webview to display the webpage on an anddroid app and i just want to display intertitial ads whenever the user clicks the youtube play button on the webpage. And this should be done in the app itself.

  €115 (Avg Bid)
  €115 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I need to be able to load a webpage to a login screen and make the app usable.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  i need to detect serveral types of object from image. There can be multiple objects in the image I will provide you object list.

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  i need to detect serveral types of object from image. There can be multiple objects in the image I will provide you object list.

  €2961 (Avg Bid)
  €2961 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  Object Detect from Image 5 gün left
  ONAYLI

  Hello i need to detect serveral types of object from image. There can be multiple objects in the image I will provide you object list. Thanks

  €169 (Avg Bid)
  €169 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Hello, I'm using a PIC18F26K22 i need to manage (write/read, edit) data stored in flash memory (AT25SF081) , but i have only 1K ram so is very hard for me manage the external flash , i have 2 sectors availables (64KB each one) and only use 1 of they, so I want some kind of code to manage for me to write/edit/delete to the sector #1 and use sector

  €55 (Avg Bid)
  €55 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We have a project where w...the active window is a Chrome og IE window, we need to retrieve the Url from that browser. We need your help writing a small Visual Studio project that when executed can get the Url of a currently open Chrome or IE browser. Not the Url of the first Tab of the browser if more than one tab is open, but the current active one.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  14 teklifler
  need browser game making 4 gün left
  ONAYLI

  hi freelancers, in this task first you need to show me your skills, in this field by completing a project. if you can then plzz bid, new frelancers welcome

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Im looking for a freelancer who is able to remove a redirect from a WP site RIGHT NOW. I have made a clone site for testing some update but the old one somehow redirected to the new one (and the new one redirect to the old one). [login to view URL]

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Hi, I would like a ragnarok server set up but the browser one so can be played on website, I need the following. Single sign on so members only need to register on my site then just choose nick name for the game. Shop with uniqe items that cant be bought in game and special stats Game content edited [login to view URL] to make it more unique. If read amd

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  mcent browser 3 gün left

  I need an Android app. I would like it designed and built.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I need you to develop a software that allow me to create a database structure and update its data. I need to access to the database by any desktop pc by username and password. I also need to be able to do query by any field of the record. The database may contain a single table, but I need to be able to add fields to the record structure. Contact me for more details.

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  1) I need someone who can fix links position in Safari. On [login to view URL] all links "VIDEO", "ANIMATION" under "WORKS" have to be in the column but not one by one (like in Safari). In Chrome and others, it works like it has to be. 2) Need check for other Safari issues (differences) that might be fixed.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  ...the YT APP installed, the APP opens and starts to play the video. If the mobile is Iphone, even with the APP installed it does not fire it. Instead, it opens the redirect on the browser, where it has the audio muted off. It IS possible to do it, because I have another page that makes that happen, but without a dinamically retrieved video id (but a

  €46 (Avg Bid)
  €46 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  i want some one make example for adding AdMob banner with inappbrowser when some one click the link , inappbrowser will open and...some one make example for adding AdMob banner with inappbrowser when some one click the link , inappbrowser will open and down has my AdMob banner. and inappbrowser need hide browser bar and add close button to back my app

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  5 teklifler