Flight reservation website database design işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  119,970 flight reservation website database design iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  sitesindeki tabloları ve filtreleri Google looker studio ya taşıtmak istiyorum. herkese ücretsiz belli bir alan veriyor

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I need a quadrotor desing with simulink that carrying 25kg payload and 50min flight time. Only this parameters i need. You can use your old task for optimize my request.

  €111 (Avg Bid)
  €111 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Selected data from an industrial application database will be stored in a new dedicated-built database (PostgreSql or NoSQL). Integration with 3rd party will be supported by a Web service that will be developed.

  €1196 (Avg Bid)
  €1196 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  merhabalar, tecdoc database sistemi içine gömülü yedek parça eticaret sitesi işi vermek istiyoruz. tecdoc şase sistemi içerde aktif olarak çalışacak. kataloglar ve ürün ağaçları hatasız olucak site görseli sade ve düzgün hızlı çalışır bir sistem istiyoruz. bununla ilgili ilgilenen arkadaşlar detaylı yazabilir veya iş örneklerini ekleyebilirler. örnek site olarak : megaparca - opelgm siteleri gösterilebilir.

  €717 (Avg Bid)
  €717 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Tec-Doc database sorguları ve tablo yapısı hakkında bilgisi olan ve sorgu konusunda yardıma ihtiyaç vardır.

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Whatsapp ile database arasında kurulucak bir entegrasyonla, ilgili kullanıcı whatsapp üzerinden tetikleme sonrası karşısına gelen listeden seçeği numaraya göre ilgili raporun sonucunu döndürecektir. 'un whatsapp beta bölümünü inceleyebilirsiniz. Veya canlı bir örneği için WHO'nun telefon numarasına whatsapp üzerinden "hi" yazarak cevaplayın, karşınıza bir liste gelecektir. Gelen listeden istenilen şık seçilip cevaplandığında karşınıza o şıkla ilgili son bilgiler iletilmektedir.

  €186 (Avg Bid)
  €186 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Restoran ve bu gibi işletmelerin yer ala bileceyi ve işletmelerin daima kendi bilgilerini paylaşa bileceyi, online şekilde rezervasyon yapıla bilecek ve online ödeme yapa bilecek bir site.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  --English description-- Türkçe için devamına bakın-- There is a laravel based 3 page information screen that we have prepared a long time ago. Old functions do not work after Yahoo api change (v1 was used), dhmi () switch to new site for the flight status of airport. Both the integration of the new weather and the ability to pull flight information back from dhmi will be made on the information screen. PS: Max budget is around €60 Uzun zaman önce hazırlattığımız laravel tabanlı 3 sayfalık bir bilgilendirme ekranı mevcut. Yahoo nun apisinin değişmesi (v1 kullanılıyordu), dhmi () nin yeni siteye geçmesi sonrası eski fonksiyonlar çalışmamakta. Bilgilendirme ekranına hem yeni hava durumunun entegrasyonu, hem de dhmi den tekrar u&cce...

  €169 (Avg Bid)
  €169 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Mevcut database'imizdeki bilgileri çekecek ve mevcut database'imize bilgileri yazacak müşteri paneli ihtiyacımız var.

  €180 (Avg Bid)
  €180 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  I want a software developer to work with me for 30 days to turn my website in from 0...free 2 days in a Week, 7 hours a day in the office environment.. ( in a turistic city ) The site is a dating site, the front-end design will be included in the back-end. Flight tickets, accommodation and meals will also be provided… Bid by typing in expertise fields, age, country/city and language… Web sitemin 0 dan anahtar teslimi yapılması için bir yazılımcının 30 gün boyunca benimle çalışmasını istiyorum…haftada 2 gün izin, günde 7 saat ofis ortamında çalışacak.. Site dating sitesidir, front-end tasarım back-end dahil yapılacaktır. Uçak bileti, konaklama ve yemek ayrıca karşılanacaktır… Uzmanlık alanlarını, y...

  €968 (Avg Bid)
  €968 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Bi uygulamam var ve o uygulamada her seviye için kategori ismi ve kelimeler var. Örnek olarak; kategori ismi BEYAZ ŞEYLER, kelimeler ise ŞEKER, PAMUK, KAR. Bu şekilde 500 seviye girilmesini istiyorum. Her seviye için yaklaşık 10 kelime bulunacak. Elimde bi ingilizce veritabanı var, ordan ilham alarak kategoriler girilebilir, bunun yanında Türkiye'ye özel özgün kategoriler de yazılmasını istiyorum.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  ****just admin panel without site ** en ***************** we have a wedding hall and customer reservation system ------------------------------------- - Monthly and yearly calendar ---------------------------------------------- -history -name -customer gsm - Organizing time: (12:00) (18:00) - Number of person ---------- admin to make changes the admin will authorize the user whenever he wants to ---------------------------------------------- user-based reporting -------------------------------------------- sales representatives' own color -------------------------------------------- report ************************************************************ tr ************** biz düğün salonuyuz ve müşteri rezervasyon sistemi lazım -------------------------------------...

  €222 (Avg Bid)
  €222 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  üye kayıt sistemi ve aidat takibi ve dökümantasyon

  €484 (Avg Bid)
  €484 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Database Optimize ve Web Sitesinin Hızlı Açılmasını Sağlamak

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Tecdoc 2012/4 dvd sindeki oem ve araç tablolarını excel veya mysql olarak almak istiyorum

  €429 (Avg Bid)
  €429 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Elimizde MSSQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €240 (Avg Bid)
  €240 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Elimizde MySQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Var olan book seating eklentilerine benzer bir eklenti olacak. Üye olan kişiler üyelere has olan reservation tarzı bir sayfadan Kur'an-ı Kerîm sayfalarını seçerek hatimlere katılabilecek. Seçimler anlık olacak ve tüm kullanıcılar görebilecek. Herbir adımda , işlemde , uyarıda , hatırlatmada mailler gönderilecek. Ayrıntılı bilgi projeyi alan kişiye verilecektir.

  €244 (Avg Bid)
  €244 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Hi,we are developing IOS this app, we are looking for someone who can make web service,create database and setup linux server. Merhaba,bir iphone uygulaması geliş uygulama için web servis yapabilecek,databaseleri oluşturacak ve sunucuyu kuracak birini arıyoruz.

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  2-3 Milyon verisi bulunan 2boyutlu yüz veritabanı oluşturulacaktıı içersinde yüze ait nitelikler tutulacaktı yüz veritabanından yüzün kime ait olduğuna dair bir arama yapan bir yazılıma ihtiyaç vardır. System tarafından browse edilen herhangi bir resmin özellikleri önce program tarafından ayrıştırılacak ve o özelliklere benzer resimler veritabanından eşleşerek çağırılacaktır. Aynı kişiye ait resimlerin gelmesi ılımın 2-3 saniye içersinde yüzün kime ait oldunu sorgulayıp doğru bir şekilde göstermesi beklenmektedir. .Bu yazılımda performans ve başarı yüzdesi esas alınacaktır. Image özellikleri herbir image için min 32*32 =1024 pix şeklinde veri tabanında tutulacaktır. Fikir verme ama&c...

  €5652 (Avg Bid)
  €5652 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hi Alexandr P., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €186 (Avg Bid)
  €186 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need help to add an additional parameter of a password or secret key to our Firebase database. This will change the stock google signup methodology, which will then be served to our backend to get a ubiquity JWT token from our backend API. We skipped the question of what platform to use to host the Firebase database, and decided to go with JavaScript for the programming language for making the changes. Finally, we have chosen to store the additional parameters in plain text, rather than encrypted. We are looking for someone who can help us make these changes to the Firebase database using JavaScript and make sure that the additional parameters are securely stored in plain text. If you have experience doing work like this, please let us know how you can help!

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Email database 6 gün left
  ONAYLI

  Overview The goal of this project is to create an email database with a user-friendly frontend that allows users to search and filter the database by various criteria. Users will be able to download the results in a text file format after making a payment. No user registration will be required. Key Features a. PHP/MySQL backend b. Custom search and filter options c. Results with the count of matching email addresses and price d. Payment and download functionality e. Attractive frontend design f. Optimized for fast performance Technical Requirements 3.1 Backend (PHP/MySQL) Create a MySQL database to store email addresses Implement PHP scripts for handling search queries and filters Integrate a payment gateway to process payments 3.2 Frontend Develop a respon...

  €160 (Avg Bid)
  €160 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  I have a full database with 12.000 companies and i need someone who can google search each one and add a phone number in excel.

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  78 teklifler

  Database Administration, proficient knowledge of Django create for this project a chatbot using rasa

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Complete task 2 and 3 by 10th of April

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  we are converting our project to react so we need laravel api from exist database only individual no company "HFHGJ%^$$##$#$" add in your bid otherwise report

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  44 teklifler
  Build me a database 6 gün left
  ONAYLI

  I need a custom contact database. It will need to be able to categorise potential clients, send emails out t5o them or integrate with Outlook, show emails in and out on each customers field. I need to make notes on each customer o their page. So, when I go on to the customers page I need to see all the conversations from emails we have had with the customer. The ability to graph taking data from different fields.

  €681 (Avg Bid)
  €681 Ortalama Teklif
  94 teklifler
  Tiaralfarez 6 gün left

  Hello there, I'm looking for a knowledgeable Freelancer to help me with my website project. I don't currently have a website, but I have plans to build one. Specifically, I'm looking for a website with a reservation booking system, and I am also in need of help with the design. If you think you'd be a great fit for this project, I'd love to hear from you. Please let me know what your qualifications and experience are, as well as what skills you would bring to the table. Thanks for your time and I look forward to hearing from you soon!

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Finding the contacts through two different websites which will be provided to you, Once you get the contacts send through excel sheet Just 3 to 4 hours of work everyday, text me to discuss more about the opportunity $200 to $500 monthly depending on the experience Fortnightly payment

  €244 (Avg Bid)
  €244 Ortalama Teklif
  87 teklifler

  Looking for an experienced developer to help build an off chain , decentralised, transparent, and secure price feed for decentralized synthetic exchanges using Gun, the distributed graph database library. The project will involve creating a curated list of API providers deemed trustworthy and reliable by the community, with each node on the network connecting to only one provider from the list. A consensus mechanism will also need to be implemented to allow the community to vote on adding or removing providers from the list. Gun's graph database functionality will be used to store and manage the pricing data received from each API provider, allowing for easy querying and retrieval of data by the Chainlink nodes. To ensure off - chain security and validity, Zero-Knowl...

  €1695 (Avg Bid)
  €1695 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  I want to have working sessions building a few AirTable databases

  €46 / hr (Avg Bid)
  €46 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  android studio Create an Android app that performs a touch event at a specific coordinate on the screen, based on a reservation time (hour/minute/second/millisecond). The app should also have the following features: Coordinate extraction function Background execution Resource optimization On/off function

  €227 (Avg Bid)
  €227 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Build an ISO for a raspberry pi (v4 with cellular notecard) to scan for unique cell phones in a specific range and log the unique phone ID and timestamps/ping (distance) from the raspberry pi and store in mysql database.

  €1224 (Avg Bid)
  €1224 Ortalama Teklif
  29 teklifler
  Database Project 6 gün left

  Drawing B+ and B- trees and knowledge on hash table buckets can be really helpful. New freelancers needed

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I am looking for a talented programmer to create a responsive shopping site using ASP.NET Core ver.5 MVC. This project will involve the use of Entity Framework and PostgreSQL 4 Database to ensure that the shopping site runs smoothly and securely. Additionally, I need server-side authentication features for enhanced security. I do not require any integrations with third party services. The successful candidate should have experience in ASP.NET Core and MVC, Entity Framework, PostgreSQL, and server-side authentication. If you have the required skills, I look forward to hearing from you.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  18 teklifler
  Database Expert 6 gün left
  ONAYLI

  Here's a simple flow leading form a mobile base in website.i have sample.i need database also.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  18 teklifler
  Database Project -- 4 6 gün left
  ONAYLI

  B+ trees and b- trees and knowledge on Hashtables can be helpful.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Hello, I need to consult with someone who knows PostgreSQL and Ruby. We are being told from AWS that our database will automatically update from version 10.21 to version 14. I would like to know if there are any issues that may arise from this. Will it break our system? We are using an older Ruby on Rails. Programming is primarily Ruby and HAML/HTML Files are on Github. Autoconfiguration is done on Jenkins and Terraform. Thank you, Jeb -

  €159 (Avg Bid)
  €159 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Hello, I am in need of a Virtual Assistant that can help me with data entry and database clean up. I have specific software requirements for the task, so experience with that type of software is necessary. The estimated timeline for completion of the task is 1-2 weeks. The Virtual Assistant will be responsible for managing appointments, data entry, database clean up, and answering customer questions as needed. The Virtual Assistant will also manage my databases, ensure that data is properly stored, updated, and indexed. The ability to communicate effectively is essential, as well as the ability to pay close attention to detail. The right candidate will work quickly and efficiently to ensure that this project is completed within the desired timeline. Thank you for your con...

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  32 teklifler

  I am looking for integrate Gamepad API to my web game. I have some web canvas game for flight control. I need to integrate Gamepad API. Please check attached image before bid. if you check the image, Please start bid "I have Flight control joystick" you have to start work immediately. Arlo

  €115 (Avg Bid)
  €115 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  A database to be made using a previous websites information. ERD will be given to follow along with. A dev server will be used to make changes along with MySQL. PHP will also be needed for this. The website should be able to be changed with the database.

  €178 (Avg Bid)
  €178 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  I need an MS Access CRM database created wherein data can be imported from several different excel spreadsheets to start. The CRM is to be used by several ppl around the US to enter data into it (from their phone calls) but who cannot delete any such information. Those using the database shall only be able to see their data and no one else that uses the database. In addition to the contact information, the Access database shall also have additional tables about certain real property information (land and buildings, including "typical" land size, zoning, building size, zoning, and specific real property information) as well as calendar scheduling for follow up calls or meetings. The information that will be imported from the Excel spreadsheets is infor...

  €231 (Avg Bid)
  €231 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  10 written documents projects about big data and business intelligence, more details will ne discuss later.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need to move data around from an existing database into other databases and api sources

  €24 / hr (Avg Bid)
  €24 / hr Ortalama Teklif
  77 teklifler

  Selected candidate will have to develop a flutter Android/iOS App where people could get free of cost parking, snacks, food etc as freebies against the shopping amount they pay on shops and malls. Payment will be made in milestones. 25% after finishing home page with functionalities +25% after finishing complete functionalities +50 after app is live. Daily reporting is mandatory. Your working timings will be 10-6 Monday to Saturday. Source code of the project should be handed over to us whenever we ask. You can't deny for source code/ APIs in any condition. After downloading app, there should be a beautiful signup page, app should fetch user's current location and address and show it on their home screen like it shows on cab booking app. Source code and playstore or app stor...

  €648 (Avg Bid)
  €648 Ortalama Teklif
  22 teklifler
  Website Overhaul 5 gün left

  ... (positive colors). 2. Create pages: Home, Sports (Baseball, Soccer, Ultimate Frisbee) , About, Contact, Blog, Video Posts, (connect all blogs / video posts to social media accounts – installing a social media plugin, configuring the plugin, adding social media icons to your website, test the setup) Confirm we can create content on the website: such as blog posts or videos, etc. Set up an RSS feed: Set up an RSS feed that allow the social media automation tool to automatically detect new content on the website and post it to our social media accounts. Test it. Install WP plugins – WPForms, Yoast SEO, and Jetpack, stripe -- Some of these may already be installed. Through WP - Turn on Login area for registered users. See and manage all reservati...

  €148 (Avg Bid)
  €148 Ortalama Teklif
  61 teklifler

  I would like to pull daily grain price data from web site tables and build a historical database of these prices. There are about five websites I would like to pull between 1 and 5 numbers from each day and create a table from that.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I am looking for integrate Gamepad API to my web game. I have some web canvas game for flight control. I need to integrate Gamepad API. Please check attached image before bid. if you check the image, Please start bid "I have Flight control joystick" you have to start work immediately. Arlo

  €229 (Avg Bid)
  €229 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Database Project -- 3 5 gün left
  ONAYLI

  Drawing B+ and B- trees and knowledge on hash table buckets can be really helpful.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  16 teklifler