Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  116,075 font tut iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba <font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"> tretanz </font></font>, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Belirli bir formata sahip yazı fontu yaptırılacaktır detay için teklifleri bekliyorum.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Logo tasarım ise, logonun oluşabilmesi adına yapılan tasarıma denir. Logo, kimi zaman kara kalem, kimi zaman dijital ortamda tasarlanabilir. Logo diye genel bir adlandırma yapıyorum çünkü amblemler tek başına tasarlanamaz, her halükarda bir şeyi temsil etmeli yani Logotype entegreli olmalı. D...şekilde müşteri portföyüne ulaşmalısınız değil mi? Bunun için web site tasarımları, Google reklam kampanyaları, kartvizit, katalog, broşür, tabela vb. envanterlere ihtiyaç duyacaksınız. İlk olarak her alanda kullanabileceğiniz önceliğiniz kurumsal kimlik ve logo tasarımı olmalıdır. Yani markalaşmanın ilk adımını bu şekilde atmalısınız. Basit bir reklam kampanyası bile başlatacak olsanız renkleriniz, font tipiniz, logonuz kısaca ku...

  €310 (Avg Bid)
  €310 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Merhaba <font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"> Elite Məlumat Tech </font></font>, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €240 (Avg Bid)
  €240 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Fontlab programına hakim, halihazırda tasarımı yapılmış olan bir fontu hayata geçirebilecek, yetenekli ve önerilere açık freelancer bir çalışma arkadaşına ihtiyaç duyuyoruz.

  €399 (Avg Bid)
  €399 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Trophy icon Marka logo tasarımı Bitti left

  Polymer kil ağırlıklı el yapımı takıları markalaştırmak için bir logo ihtiyacımız bulunmaktadır. Logo'da "handmade in Istanbul" , by ZPY ve tabiki marka adı olan "Mad Clayer" olmalı. Basit ve sakin bir logo arayışındayız. Marka "Alice in Worderland" den esinlenilmiştir. Logoda da buradan esinlenmeler olabilir. Örneğin font gibi... Aynı alandaki benzer logolar ve Alice ile ilgili çıktılar ektedir.

  €23 (Avg Bid)
  Garantili
  €23
  17 girdi

  Tüm platformlar ile uyumlu (mobil-ios-android-unix-ubuntu-centos-redhat-windows-blackberry etc.), güncel teknolojiye sahip ve gelecek teknolojik gelişmelere uyumlu, sosyal medya platformlar ile ve api' leri ile uyumlu ve linkleri çalışan, google seo ve api uyumlu, yönetim paneli olan tüm sayfanın görsel fotoğraf,video eklemeleri rahatlıkla yapılabilir, tüm yazı,font,renk ve arka planları ile menü ve menü tipleri arka fon renkleri değiştirilebilir yönetim panelli web sayfası yapımı.

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Dashboards. Bitti left

  Merhaba, Takip ettiğimiz hedef gerçekleşen verilerimizin daha profesyonel ve bütünleşik görünmesi için ( renk tonu, font, grafik tipleri vb.) şık bir dashboarda ihtiyacımız var. Görsel tasarım yeteneği olan arkadaşların örneklerini bekliyorum. (Not : Veriler önemli olduğundan database kısmı bize ait olmalıdır. )

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  masa takvimi Bitti left

  12 adet fotoğraf var bunların içindeki bir yere veya objeye fotoğrafla uyumlu font ve efekt ile bir isim yazılacak ve aynı fotoğraf için 1500 isim var.. Bu 1500 isim 12 ayrı fotoğrafa yerleşecek ve böylece 1500 kişiye 12 aylık masa takvimi hazırlayacağız.. fotoğraf seçimi ve takvim kısmını biz halledeceğiz sadece isimlerin yerleşemesi işini vermek ist,iyorum

  €413 (Avg Bid)
  €413 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  textfield ve yazdığım içerikleri otomatik türkçe karaktere çevirmeli.. sadece font ekleyemiyorum.. türkçe karakterleri pdf içinde kabul etmiyor. verdiğim dosyayı düzeltebilecek bir elemana ihtiyacım var.. sadece font ekleme işleve yapacak..

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Şuan yeni kurmakta olduğumuz, seri ilan sitesini yönetecek, photoshop bilgisi olan, ileri görüşlü, part-time çalışacak takım arkadaşı arıyorum. Yapacağı işlemler: Rakip site analizi. Kategoriler,reklamlar ve ilanları düzenleme. Kategoriler için banner tasarımı. Site içerisindeki fiyatlandırmanın araştırılması, ve site içerisinde satacağımız paketlerin fiyatlarının girişini sağlama. Sosyal medya kullanımı. Tercihen Türkçe ve İngilizce bilen bir arkadaş olması bizim açımızdan iyi olacaktır. Teşekkürler Volkan GEZERTAŞAR

  €88 (Avg Bid)
  €88 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  ...yazılım programı ile altı soruluk okul öncesi çocuklar için gelistirilebilir bir test hazırlamak istiyoruz. Altı sorunun her biri örnek bir soru şablonu olacağı için daha sonra istedigimiz zaman bu şablon ve kodlamaya bakarak (onu kopyalayarak ) soru ekleyebilmeliyiz. Onun için kodlamalarda ve sahnede açıklayıcı yorum satırlarinin olmasını istiyoruz. Sorulardan bazıları klasik dört şıklı, bazıları tut sürükle, bazıları boşluk doldurma, bazıları da çoktan seçmeli gibi özelliklerde olacak. Doğru cevaptan sonra kendisi otomatik olarak diğer soruya geçecek. Her cevaptan sonra yanda ki panelden kaç puan aldigini görebilecek. Detayları zaten bildireceğiz. Mobil ve tablet ile de uyu...

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Veri girişi yapacak biri lazımm

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  4-5 Adet Font'un Türkçeleştirilmesini istiyoruz. İşin yarına teslim edilmesi gerekiyor Türkçeleştirilen Fontların "ttf,eot, woff" formatların teslim edilmesi gerekmektedir.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  bir yazı karakterini (font) istediğimiz ölçülerde düzenleyeceğiz.çalışmanın corel draw yada illustratorde yapılması lazım. tüm çizgilerin kırıksız olduğu bir .plt çıktısına ihtiyacımız var.

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Avrupa Pazar'na tekstil ağırlıklı olmak üzere Osmanlı ve Türk motifleri içeren geleneksel ürünler ile Türk tasarımcıların modern ürünlerinin internet üzerinden satışını yapacağım. İnternet sitesinde kullanılmak üzere logo çalışması ile kartvizit çalışmasına ihtiyacım var.. Aşağı... Aşağıdaki desenler kartvizit Tasarımı için kullanılabilir.. Kartvizit arkasında yer alabilir. Ön tarafında da Web ve şirket bilgileri bulunur.. Hangi font olduğunu bilmiyorum. Markanın ise ekteki gibi bir yazı karakteri ile yazılmasını istiyorum

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var '<font color="#FF0000"><b>Deleted</b></font> project #8486804'

  €24 / hr (Avg Bid)
  €24 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Open Cart panel e-ticaret sitemizde yapılacak font değişimi, giriş sayfası ve tasarımsal bazı değişiklikler için çalışabileceğimiz birini arıyoruz.

  €168 (Avg Bid)
  €168 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  anket sıtelerınde sureklı anket doldurmak.

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Yayında olan mobil bir siteden html+css lerinin kopyalanıp temizlenmesi. Kolayca renk logo font gibi ozellikleri değiştirilebilir hale gelmesi. Login , üye olma, grid içersinde data gösterme gibi birbirine benzeyen 5-6 sayfa kopyalanacak.

  €137 (Avg Bid)
  €137 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhabalar, ogretmenler icin ms word un online halini php sitemde online calisabilecek sekilde istiyorum. boyle bir yazilima ihtiyacim var. aslinda ms wordun degilde ilgili yazı fontunu sistem a4 e yazacak ilgilenen mesaj atarsa daha detayli anlatacagim. 1-sıte adresine girildi , font sececek, buyukluk, sececek ve ıstedgını yazcak a4 gomulu bir kagitta olablir ms wordle ugrasmak zorunda kalmayiz. resme bakarsaniz sevinirim.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hali hazırda ön taslağı yapılmış biri tamamen yazı, bir diğer ise yazı + yarım yaydan ibaret basit logolarımız var. Ön taslakları yapıldığı için çizimler çok düzgün değil. Bu çizimleri düzgün olarak yapıp bazı değerleriy...ve büyüklüklerde resimler oluşturulmasını isteyeceğiz: - Yüksek çözünürlüklü TIFF - Yüksek ve düşük toplam 4 farklı çözünürlükte ve renkli-gri formatlarda JPEG, PNG, GIF - CGM, SVG, AI ve CDR vektörel formatlarda - ve ham çalışma dosyası formatında bize dosyaların teslim edilmesi lazım. Farklı önerileriniz olursa onları da memnuniyetle dinleyebilirim. Not: oyas logo için değerler: # ...

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Font Change Bitti left

  Change font style in menu

  CSS
  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...to remove repetitions (both sentence and words), word count reduction, edit and proofread including some sentence restructure 8 to 9 pages of technical narrative font size 10.5. Arial. The freelancer need to be able to deliver the completed project within 3 hours of receiving deposit. I will need a tracked and a clean copy. Some knowledge of care and or App development would be good. There is the potential for more work for the right freelancer as this is an ongoing project that requires more than one freelancer. For questions pertaining to the word count, please convert your existing documents of about 8 to 9 pages to similar font Arial and size 10.5 to get the word count. I have put 8 to 9 pages there as I work per pages and page number varies from 8 to 9 and more and ...

  €365 (Avg Bid)
  €365 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  ...sentence and words), edit and proofread 14 to 15 pages of technical narrative font size 10.5. Arial. The freelancer need to be able to deliver the completed project within 6 hours of receiving deposit. I will need a tracked copy and a clean copy of the edits. There is the potential for more work for the right freelancer as this is an ongoing project that requires more than one freelancer. This post and other similar post from me are legit posts and will remain vacant as different freelancers are awarded projects. This is because it is an ongoing project that require more than one freelancer to complete. For questions pertaining to the word count, please convert your existing documents of about 14 to 15 pages to similar font Arial and size 10.5 to get the word count. I h...

  €391 (Avg Bid)
  €391 Ortalama Teklif
  21 teklifler
  Trophy icon Logo Design 6 gün left

  Hi guys! Need a logo designed for a new business. I have a very basic outlay of what we are thinking (photo will be attached) A logo along the lines of said outlay would be ideal but looking to make it more professional and brandable. Something simple as shown, yet powerful and visible. Other design ideas are welcome as ...business. I have a very basic outlay of what we are thinking (photo will be attached) A logo along the lines of said outlay would be ideal but looking to make it more professional and brandable. Something simple as shown, yet powerful and visible. Other design ideas are welcome as long as they follow that criteria. P.S - Logo doesnt have to be a triangle although it is desirable. Even just a font without a logo is welcome. Looking forward to seeing you...

  €65 (Avg Bid)
  Garantili Önde Gelen Yarışma
  €65
  79 girdi
  Trophy icon Logo Design 11 gün left

  Digital Style "BEEF" Logo Colors : Font/Text = Neon Green & White Background Black Please see attached image. PNG & PSD File will be required with final submission to whom the project is awarded.

  €43 (Avg Bid)
  Garantili
  €43
  49 girdi
  Trophy icon New logo for real estate agency 6 gün left

  BEFORE YOU MAKE THE SUBMISSION, PLEASE READ THE BRIEF We are looking for a logo that will be an extension of our current business logo and name. All logo assets and fonts are attached. We want to stick to the same family of fonts. The colours must be the same - white and F89522. The font is part of the Avenir family and is attached. You can experiment with different fonts for the "Lifestyle & Acreage" if you like, as long as it looks good. You MUST incorporate the Aurora Estate Agents logo. The business name is "Lifestyle & Acreage by Aurora Estate Agents" The Lifestyle & Acreage" is a division of Aurora Estate Agents. The "Lifestyle & Acreage" can be side by side with the Aurora Estate Agents logo/or top and bottom. Do what yo...

  €65 (Avg Bid)
  Garantili
  €65
  134 girdi
  Trophy icon Children's Book Cover Design 6 gün left

  Book Title - A BRIDGE 2 LIFE’S PURPOSE By Jacine R. Morrison Examples to draw inspiration from: The Everything Kids' Money Book: Earn it, save it, and watch it grow! * The Everything Kids' Money Book* The Font/Typeface is preferred, and the use of multi-colors. Dominate Color preference is Green. ### 2nd concept *Use font/typeface of book sample above “ The Everything Kids' Money Book“ > Humble Math – Money and Financial Literacy (U.S. Edition): Consumer Math (Age... ### 3rd concept Use font/typeface of book sample above “ The Everything Kids' Money Book“ > Layers of Learning: Using Read-Alouds to Connect Literacy and Caring Conversa...

  €38 (Avg Bid)
  Garantili
  €38
  10 girdi

  Hello I am building a hoodie collection and on a regular basis will be asking for new designs of quotes, and similar designs onto custom hoodies. I will need a flat rate per design.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  53 teklifler

  We are changing from hostel to hotel and need to change the text that is under our logo. From "Siembra boutique hostel" to "Siembra HOTEL & SPA". We need help to find the same font and change the text. You need to be able to provide the logo in a few different colors and file types with high quality.

  €14 (Avg Bid)
  Garantili
  €14
  123 girdi

  Aser pharmacies صيدليات آسر Red wine colur font Snake@cup included English & arabic fonts

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  72 teklifler
  Trophy icon build me a logo for my business. 2 gün left

  Prefer red and white with combination of S & F special font. For my beauty and spa business. Do it with your own creativity

  €10 (Avg Bid)
  €10
  34 girdi

  need a poster or flyer or ads design for a project called Go Digital or Go Home (GDGH) the theme should be technology or Digital. some photos attached to get the idea of the theme but i need show the abbreviating GDGH are stand for Go Digital or Go Home in a nice way (e.g. digital font) any other idea is accepted as long as professional and achieves the above goal.

  €19 (Avg Bid)
  Garantili
  €19
  66 girdi
  Trophy icon Font Logo Design 6 gün left

  Hello, I need a simple and elegant font of combination of F and T. Make it with your own creativity!

  €10 (Avg Bid)
  €10
  20 girdi

  Hi Looking for Adaptative Icon for our applications ( iOS / Android) . The design and color and Text (font) , will begiven to you . Just respect ioS and GooglePlay Guide for app icons. regards

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  418 / 5.000 Vertaalresultaten Freelancers, who are going to bid on this, should know before bidding that the PDF file template is intended to be built into Excel. The moment the Excel file is converted back to PDF, it must exactly match the previous PDF file. Font and entire template must match. These are standard letters, so this project can be seen as a basic simple project.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  46 teklifler
  Trophy icon Dự án logo #271043 2 gün left

  I want to design logo for company : 1. Bussiness name: Tiến Thành Service Trading Co., Ltd 2. Main color: #31eb2d 3. Business in trading electrical and water equipment. 4. Logo ( Please use Vietnamese font at this link )

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  29 girdi

  ...need 6 total, but we can start with one if you're willing to do it. This first file is an easy one, first things first, I need the total size of the printable image to be 4 inches in length, and 1 13/16 inches in height. It says Alprazolam (which is fine, keep that) but i need the 0.5mg to be changed to 2mg. Underneath that in the smaller font I need it to say "MFG Dava Pharmaceuticals Inc." (not in quotations) Directly under that in the smaller font I need it to say SUBSTITUTED FOR XANAX 2MG TABLETS On the top left im going to need it to say: RECTANGLE GREEN TABLET Side 1: S903 Side 2: Blank On the top right(ish) I need the date to say 07/02/22 The expiration date needs to be 07/02/25 Everything else can be left alone. If you can do this one I have...

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  hi we have logo, see attached but dont have font anymore :( we need - new font, similar to this one - logo in EPS file; with mill and without

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  113 teklifler
  Trophy icon Logo Bakery and Food 10 gün left

  Name: Ke's Cake & Cuteries Colors: simple and neutral colors (possible pastel) mood: inviting, cheerful, eventful description: it's bakery and board cuteries food for events font: (similar) script Be creative and make logo smart and simple. Be sure to add colors that expresses eventful and inviting. "Ke's" is a name with no meaning but belong to owner's name.

  €19 (Avg Bid)
  Garantili
  €19
  171 girdi

  ...how they can get extra customers to walk in, by signing up with Entertainment ---------------- About the video ------------------- Video script: (See attached file - video ) --------- Other details ------------------------- Before you start, you MUST read the Brand Guidelines document (attached file - Brand ). The video has to comply with our brand guidelines (colour, font, logo) otherwise it risks being rejected. No voiceover is required. Generic background music is required, something light and peppy. Please bid only if you have prior experience in making animated videos, and can deliver this in 4 hours. Otherwise, do not waste your valuable bid. Good luck! ...

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...sentence and words), edit and proofread 14 to 15 pages of technical narrative font size 10.5. Arial. The freelancer need to be able to deliver the completed project within 6 hours of receiving deposit. I will need a tracked copy and a clean copy of the edits. There is the potential for more work for the right freelancer as this is an ongoing project that requires more than one freelancer. This post and other similar post from me are legit posts and will remain vacant as different freelancers are awarded projects. This is because it is an ongoing project that require more than one freelancer to complete. For questions pertaining to the word count, please convert your existing documents of about 14 to 15 pages to similar font Arial and size 10.5 to get the word count. I ...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  57 teklifler

  ...how they can get extra customers to walk in, by signing up with Entertainment ---------------- About the video ------------------- Video script: (See attached file - video ) --------- Other details ------------------------- Before you start, you MUST read the Brand Guidelines document (attached file - Brand ). The video has to comply with our brand guidelines (colour, font, logo) otherwise it risks being rejected. No voiceover is required. Generic background music is required, something light and peppy. Please bid only if you have prior experience in making animated videos, and can deliver this in 4 hours. Otherwise, do not waste your valuable bid. Good luck! ...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...how they can get extra customers to walk in, by signing up with Entertainment ---------------- About the video ------------------- Video script: (See attached file - video ) --------- Other details ------------------------- Before you start, you MUST read the Brand Guidelines document (attached file - Brand ). The video has to comply with our brand guidelines (colour, font, logo) otherwise it risks being rejected. No voiceover is required. Generic background music is required, something light and peppy. Please bid only if you have prior experience in making animated videos, and can deliver this in 4 hours. Otherwise, do not waste your valuable bid. Good luck! ...

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hi, I'm looking for a freelancer to create my logo for a cafe-hostel-restaurant. We have some ideas, we just need someone whose skills are more creative and artistic, our clients are people interested in learning more about nature, healthy living and ART, we love designs that revolve around artistic techniques , like old printing, such as serigr...for a freelancer to create my logo for a cafe-hostel-restaurant. We have some ideas, we just need someone whose skills are more creative and artistic, our clients are people interested in learning more about nature, healthy living and ART, we love designs that revolve around artistic techniques , like old printing, such as serigraphy and illustrations but modern, simple and elegant that also the font is protagonist. Im going to upload...

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  100 teklifler

  ...how they can get extra customers to walk in, by signing up with Entertainment ---------------- About the video ------------------- Video script: (See attached file - video ) --------- Other details ------------------------- Before you start, you MUST read the Brand Guidelines document (attached file - Brand ). The video has to comply with our brand guidelines (colour, font, logo) otherwise it risks being rejected. No voiceover is required. Generic background music is required, something light and peppy. Please bid only if you have prior experience in making animated videos, and can deliver this in 4 hours. Otherwise, do not waste your valuable bid. Good luck! ...

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...how they can get extra customers to walk in, by signing up with Entertainment ---------------- About the video ------------------- Video script: (See attached file - video ) --------- Other details ------------------------- Before you start, you MUST read the Brand Guidelines document (attached file - Brand ). The video has to comply with our brand guidelines (colour, font, logo) otherwise it risks being rejected. No voiceover is required. Generic background music is required, something light and peppy. Please bid only if you have prior experience in making animated videos, and can deliver this in 4 hours. Otherwise, do not waste your valuable bid. Good luck! ...

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ...how they can get extra customers to walk in, by signing up with Entertainment ---------------- About the video ------------------- Video script: (See attached file - video ) --------- Other details ------------------------- Before you start, you MUST read the Brand Guidelines document (attached file - Brand ). The video has to comply with our brand guidelines (colour, font, logo) otherwise it risks being rejected. No voiceover is required. Generic background music is required, something light and peppy. Please bid only if you have prior experience in making animated videos, and can deliver this in 4 hours. Otherwise, do not waste your valuable bid. Good luck! ...

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  4 teklifler