For your final project you will işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  291,488 for your final project you will iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Bodinoz makinesinden çıkan silindir haldeki poşeti, naylon önlüğe çevirmek istiyoruz. Kendimizce tasarladığımız ve çizdiğimiz görsel ve ya...tasarladığımız ve çizdiğimiz görsel ve yapmak istediğimiz ürünün ölçüleri ve son hali ektedir. Çizdiğimiz makinenin birebir aynısı olması şart değil, önemli olan istediğimizi ürünü alabilmektir. İlk etapta tasarıma ve teknik çizime ihtiyacımız var. We want to turn the cylindrical bag from the Bodinoz machine into a nylon apron. The visual we have designed and drawn by ourselves and the dimensions and final form of the product we want to make are attached. It is not necessary that the machine we draw is exactly the same, the impor...

  €1155 (Avg Bid)
  €1155 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Film ve Video Bitti left

  Merhaba, Belgesel, kısa film, kurgu gibi çok popüler olmayan işleriniz için birlikte çalışabiliriz. After Effects, Final Cut, Premiere, Da Vinci programlarını kullanmaktayım. Uzun yıllar branding videolar üzerinde çalıştım amacım bu sektörden biraz koparak içime sinen projelerde yer almak.

  €222 (Avg Bid)
  €222 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhabalar, mantıksal devre tasarımı dersimin final sınavında yardıma ihtiyacım var da yardımcı olabilir misiniz acaba ?.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, mantıksal devre tasarımı dersimin final sınavında yardıma ihtiyacım var da yardımcı olabilir misiniz acaba ?

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, mantıksal devre tasarımı dersimin final sınavında yardıma ihtiyacım var da yardımcı olabilir misiniz acaba ?

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, mantıksal devre tasarımı dersimin final sınavında yardıma ihtiyacım var da yardımcı olabilir misiniz acaba ?

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, mantıksal devre tasarımı dersimin final sınavında yardıma ihtiyacım var da yardımcı olabilir misiniz acaba ?

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, mantıksal devre tasarımı dersimin final sınavında yardıma ihtiyacım var da yardımcı olabilir misiniz acaba ?

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  13 eylul pazar gunu saat baslayacak c final sinavimi ucreti karsiligi yapacak birini ariyorum. C ye hakim olanlarin kolaylikla yapabilecegi bir is sinav suresi 2bucuk saat.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  istediğiniz şekilde logo yapılır Make a logo whatever you want

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  hali hazırda olan uygulamamızın backend kısmına dokunmadan sadece front end kısmını kısa sürede teslim edicek bir geliştirici arıyoruz. android -java ve ios-xcode ilgilenenlere xd dosya linkini paylaşayım. üzerinde konuşalım. Ankara'dan olursa yüz yüze görüşme de sağlanabilir. ilginiz için teşekkürler.

  €983 (Avg Bid)
  €983 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba ben c# form applicatoin dan yapılacak final ödevim var yardımcı olabilirmisiniz

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Final ödevi olucaktır. Kapakla başlayıp en az 10 sayfa ve 1.5 aralık olucak şekilde 4 konumuz bulunuyor

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  açıköğretim mali tablolar analizi final sınavı için yardım istiyorum

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Localhost (Tomcat v9.0) üzerinden postgre db'ye form inputları kaydedilip search ile html'de görüntülenecek. jsp servlet mantığında basit bir proje. Eclipse IDE üzerinden yapılacak. Çok kısa bir zaman dilimimiz var.

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, bende izmirde oturuyorum. Final sinavi yerine gecicek 7 soru verdi hoca. Aciliyetin var bunlari yapabilirmisin.

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Daha önce burdan baya proje konusu açtığım oldu ama amaca ulaşamadım, Amaca ulaşamama sebebi bilemedim hani teklif veriyorda seçiyorum bak diyorum verdiğiniz ücrette son kararınız mı evet diyor adam sonra nedense yapmıyor İngilizce dilim olaydı bak yabancılar hemende nasıl yapar, Türk insanımız sağolsun. Kısaca başka bir projeye yöneldim. Hemen isteğimi belirteyim. Bir sorgulama sitesi olacak şimdi Adresini inceleyiniz site sorgulama uzerine kurulmus fatura, isimden numara numaradan isim gibi v.b , site sadece yönlendirme yaparak link vererek hizmet vermektedir. benim istediğim bunların bot ile örneğin elektrik borcunu varsayın tedaş kurumundan botla veriler çekilerek sorgulanması sağlanacaktır herhangi bir yönlendirme olm...

  €132 (Avg Bid)
  €132 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Özetle geçecek olursak istediğim şey okuldaki final ödevim olan music non stop az 2.5 dakika (müziğin süresine göre),kısacası seçtiğimiz müziğe müziğe uyumlu klip çekicez,yöntemleri ise ya stop motion ya cut out yada kendimizin yaptığı vektorel grafikler veya internetten bulunan grafiklerle fakat kesinlikle müziğin sözleriyle bağlantılı olucak herşey,yani binevi klip çekilecek ama bunu yaparken AFTER EFFECT kullanı elbette gerekli zaten ama after effectten efekt eklersek daha güzel karakter üzerindende gidebilirsiniz orası sizin yaratıcılığınıza bağlı.Mesela bi adam yaparsınız yürütürsünüz onun yolda başına gelenleri yaparsınız veya müzikle uyumlu bir hale getirir...

  €61 (Avg Bid)
  €61 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Projemiz bu hafta sonuna kadar yetişmek durumunda olup oldukça kısa ve sade bir animasyon film olacaktır. 10-15 saniyelik bir animasyondan bahsediyor olacağız. Bir billboard'da yer alacak hareketli bir animasyon reklam olacak. Billboard otobüs durağında yer alacak ve yanına bir insan yaklaştığında animasyon başlayacak (sensörlü bir b...alacak ve yanına bir insan yaklaştığında animasyon başlayacak (sensörlü bir billboard). Animasyon içeriği de oldukça basit sahne veya kişi değişmeyecek. Renkli yada renksiz olması önem taşımıyor. Eğer bu haftanın sonuna kadar yani en geç 13.12.2014 tarihi akşam saatine kadar bu projeyi gerçekleştirebilirseniz, bizimle iletişime geçmenizi bekliyor olacağız. Animasyon video bir pazarl...

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba arkadaşlar, bir yazılım projesinde çalışmak üzere Web Yazılımcısı arıyorum, Sadece yönetim paneli yapılacaktır, sistem belirli prosedürleri belirli uygulamalara post edecektir. Detay için lütfen benimle iletişime geçiniz, Lokasyon olarak istanbul olması tercih sebebimizdir. ---- Hello everyone , we need a backend developer to cod...arıyorum, Sadece yönetim paneli yapılacaktır, sistem belirli prosedürleri belirli uygulamalara post edecektir. Detay için lütfen benimle iletişime geçiniz, Lokasyon olarak istanbul olması tercih sebebimizdir. ---- Hello everyone , we need a backend developer to code a web system which creates and sends procedures to mobile deice via REST APIs, Detailed user limiting etc. please s...

  €2423 (Avg Bid)
  €2423 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  İsmim Merve. Ben Türk'üm. Ve istediğiniz logoyu kalitenizi ön plana çıkararak, eşsiz bir şekilde yapabileceğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Bana sadece ne istediğinizi söyleyin,ben de yapayım! İşim bu! İyi çalışmalar :)

  €132 (Avg Bid)
  €132 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  DO YOU MY TWİTTER ACCOUNT VERİFİTY ME ? ACCOUNT VERİFİED? im pianist and musician

  €26 - €220
  €26 - €220
  0 teklifler

  Amacım,herkesin hayallerini tek tek yollayabilecegi ve sosyal dayanısmayı iceren bir site kurdurmak,birnevi hayatında hic deniz gormemis 6 yasında bir cocuk icin bagıs toplayıp onu deniz kenarına goturup hayallerini gerceklestirmek ve benzerı bırcok ornegi hayata gecirerek hem onların kazanmasını hem bizim kazanmamızı saglıcak bir proje olması lazım.

  €256 / hr (Avg Bid)
  €256 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  İstediğimiz çalışma mevcut 40 gram çikolata baton ürünü 35 grama düşürmek. Kısıtlama olarak en ve boy aynı sabit kalacak. Final çalışmaların katı/solid şeklinde paradolid formatında elimizde olması gerekiyor. Çünkü bu çalışma üretime yönelik olacak. Ayrıca .jpeg olarak yine pazarlamaya gösterebileceğimiz birkaç render olması lazım.

  €315 (Avg Bid)
  €315 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Joomla 2.5 ile yapılmış internet sitesinde kullanılmak üzere bazı sitelerin API'lerinin otomatik olarak takip edildiği bir sistem yapmak. Sitede ilgili menüye tıklandığında açılan sayfada aşağıdaki gibi b...sitelerin API'lerinin otomatik olarak takip edildiği bir sistem yapmak. Sitede ilgili menüye tıklandığında açılan sayfada aşağıdaki gibi bir sorgu çalıştırılması beklenmektedir. bu sorgu ile ilgili olarak yukarıya yapılacak textbox'daki url kullanılacaktır. Textbox'da veritabanından verileri otomatik güncelleyebilecektir. Örnek site : burada adresine ait sorgu yapılmış ve sitelerden toplanan sonuçlar aşağıda verilmiştir. Ayrıca en üstte de istatistik veri gösterilmiştir.

  €9 - €26
  €9 - €26
  0 teklifler

  We need coders to code our websites. The websites are already designed (PSD), all the content is created and the final site is approved by the client already. We simply convert the PSD to HTML5/CSS3/JS sites and send them back!I am looking for somebody who can start right now and could deliver the results in next 24 hours. We are looking for a long term relationship with the right candidates. Must have experience in Twitter Bootstrap Responsive design. please see 3 attach file.

  €118 (Avg Bid)
  €118 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Trophy icon Social Media Banners - BG 2021 7 gün left

  Please design the banner based on the current FACEBOOK business page banner size. Please use colour BLUE theme (EXACT sa...business page banner size. Please use colour BLUE theme (EXACT same as from website address and follow across from there Please see "banner " attached for the content. Please attached the images, logos etc and be creative in the style. Please try to keep the style as shown in the attached "samples images" of good quality design to follow for inspiration and to understand what i am looking for. Clear, modern and beautiful looking advertising designs Winner will potentially get more work, because we have lots of other clients. Winner will be asked to provide final design in facebook, google +, twitter...

  €29 (Avg Bid)
  Garantili
  €29
  0 girdi
  SEO - ACUQUERQUE 9 gün left

  This is the SEO project for which you have created the list of keywords. I will give you the final list of selected keywords later today. What else do you need?

  €88 (Avg Bid)
  €88 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Build a webinar 6 gün left
  ONAYLI

  ...webinar with 11 major modules for authors and an online bookstore. I have the major strategy points, will need it outlined point by point and put into a webinar format. Some parts will be video, other parts are speaking. Still other may be supplemental info. I need the presentation to be very entertaining, as well as useful. The presentation will be followed over a series of months, one strategy at a time but must be completed in one package deal. I will need to verbally describe some parts of my ideas to you, so you must have good communication skills in English and be OK with some ambiguity at the beginning of the project. Final deliverables: Marketing webinar with 10 major points Any supplemental materials included ...

  €345 (Avg Bid)
  €345 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  This project has only a few questions, but there are some guidelines to be followed when doing this assignment. The data set will be provided to you as well as the questions I have devised, you simply need to complete the statistical analyses and provide them to me. This is not advanced R by any means, and should be very doable.

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  Sell your car 6 gün left

  Need to post some kind of marketing graphics/video to invite people to sell their vehicles. for reference, you can go to our website; , or/and to our facebook fcm dallas auto group

  €124 (Avg Bid)
  €124 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  I am a student of class 11. I had scored 98.8% in class 10th boards. I was, no doubt, popular in my school for my projects. I like to do it because it makes my free time productive. Instead of playing free fire, I would like to complete your school projects in PPT or MS word. In the attachment, you can have my board marksheet and screenshot of Premium MS Office through which I can complete your project with ease. Payment as low as 1 dollar ( rupees 75) per project ONLY ? You can conttact me even through whatsapp - 9580340168

  €8 (Avg Bid)
  €8 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We will provide every month schedule payment of rs 1000- and 15 percent of each and every paid member every month It's a matrimonial site every month two php task One month php task php task like remove error some function not working New task website design Searching developer from india only second seo second month seo on-page and offpage metatags description alt tags headers we want results only one blog writing by you insert keywords long tail keywords location wise target location Ones in a month thanks for reading if agree then bid

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon Change Handwritten Text In Image 2 gün left

  A partial image will be provided for sample purposes. The winner will receive the full image that has about 10 additional words. I will complete the project when the winner provides the completed final image. I will accept the first suitable entry that is submitted. ........An image is provided with handwritten text. The text I want it change to will be provided, it must remain on five lines like original image and must be in the same handwriting of the original, no computerized fonts allowed.

  €88 (Avg Bid)
  Garantili
  €88
  72 girdi

  I am looking for a graphic designer who can create graphics on a specific topic. This is about the topic of ski tours. You should be at least a little familiar with the subject. A ski touring film from DJI: (the example is extreme, but the subject becomes clear) For the first I only need two graphics that show one or two ski tourers. These must be clearly recognizable as ski mountaineers. In addition, there should be mountains in the background that resemble those of the European Alps. The finished graphics must have a resolution of at least 3000 x 3000 pixels. The final files must be delivered in EPS or Photoshop format. This must contain all levels. In the appendix I have attached a few photos, which the graphics can use as a guide. But: The

  €40 (Avg Bid)
  €40
  3 girdi

  cryptocurrency development with its own blockchain. smart contract exchange

  €4121 (Avg Bid)
  €4121 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I need a logo for a Tech/Software company that specializes in CRM (Customer Relations Management) software. It needs to be clean and memorable while fitting into the software/tech industry but not too techy. Final product needs to be delivered in a vector format with any and all applications. SHORT BRIEF: (with uploaded image to accompany) *CRM is the brain of your business. It is the DNA that connects every facet of the company, and it saves time and money, allowing you to concentrate on being the heart and soul of the organization.* Please add TASK to your submission so that I know that you have read this short brief.

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  101 teklifler

  I will give you first one picture for a demo, after you finish it and send me i will award you and send the other 9. I require that one as a test first because the last freelancer which i payeddidn't do a well job.

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  ...davidgeer.com. In addition to the listed skills, you must possess any other skills necessary to accomplish all these things. 1. Use “F or Z mapping” to accommodate how people’s eyes move around/scan the pages. 2. The text should be highly readable dark text against an off-white background for minimal eyestrain. It should be a font, text, and background color like those on the most highly frequented content/news media sites. 4. The site must render and work well for people using dark mode. 5. I need a mature website design, and I need a much better logo and NOT based on many images of gears or typewriters or pens or stuff like that. 6. All mentions of my email address must be clickable. 7. No hero images. No long scrolling pates except perhaps fo...

  €2027 (Avg Bid)
  €2027 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  Looking for WordPress website designer for my 2 website. Each site may be 3-5 pages with 2-3k words. Websites should be good loading speed and SEO friendly. You have to set up all domain hosting and complete a site live with provided content. What is your previous experience ? I am looking for quality service in low price. The bid price will be final price.

  €160 (Avg Bid)
  €160 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  As a developer, I have some ongoing projects and am busy on some projects. So I'd like to work with someone who is familiar with - WordPress(more than 3~5 years of experience) Theme customization(custom code), no page builders Sometimes using page builders like elementor - PHP(custom...familiar with - WordPress(more than 3~5 years of experience) Theme customization(custom code), no page builders Sometimes using page builders like elementor - PHP(custom PHP) - GitHub A good fit is also open to working on - remote computers via TeamViewer - EST(sometimes) The first project would be updates for homepage layout and navigation on https://myfloridaprepaid.com. Attached a new design. Let me know if it would be a good fit for you. Looking forw...

  €137 (Avg Bid)
  €137 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  Our client currently uses Yith Request a Quote module. They create offers / quotations in the backend, normal users get an offer which shows prices including VAT. Client now needs the same functionality (so within the same plugin) to be able to show different offers without VAT to ...Client now needs the same functionality (so within the same plugin) to be able to show different offers without VAT to business users. So: User role 1: Offer with normal price + VAT (to be created) User role 2: Offer with price without VAT Probably a change in the used template that is linked to a certain user role, managed in the backend. For example with a checkbox to select either 'create offer with or without VAT. Its only about visibility, in the final invoice the business user doe...

  €602 (Avg Bid)
  €602 Ortalama Teklif
  43 teklifler
  Writing Project 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for a writer to write a 5 pages (450 words/page) essay: You are in a senior management position, the creative director or even the CEO, and have a lot of influence on the final work. But being this a small company, you get directly involved in the creative as well as the practical aspects of the work.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  80 teklifler
  Trophy icon Best logo for $15 2 gün left

  ...emphasis on raising money for reforestation around the world. It's a general market of consumers ages 35-45. The brand emphasizes nature, and will be used alongside packaging with unique styles to represent coffees from around the wold. The font should be bold and simple Please create a logo both the text of the brand name and the logo icon next to it. Example: Facebook's logo Font + Logo Icon = Font = Logo Icon = Please include logo with (Eden Coffee) + logo icon. The logo icon should be the same height as text font. The logo will be horizontally oriented

  €16 (Avg Bid)
  Garantili
  €16
  186 girdi

  I want some one who resides in Kolkatta to go to a lab and fix a meeting for my staffs. I want you to ask some one to call me back, when you are there in front of him as well.

  €7 - €12
  €7 - €12
  0 teklifler

  We are looking for a consultant on DevOps, AWS, Kubernetes. We will give Rs. 20-5k per month. It's a remote connection. You need to support 2 hrs a day from mon-fri.

  €354 (Avg Bid)
  €354 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Problems will be solved for our system of docker virtual devices developed with python. I worked with one person from here before but their skills were not able to fix the project. Please someone give an offer to solve these problems. I don't want a project from scratch. It will only fix the following errors and make the system smooth. problems: Google Account add to the device fails mostly with unusual activity or server connection error. Youtube may not consider the actions done by the emulator even if it was successful on the device. so my max budget: 100 dollars and max duration: 4 days. what is this project: a system that creates virtual devices and performs youtube operations with these emulators.

  €135 (Avg Bid)
  €135 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I have several blogs and websites of my own + some client projects. I am only looking for LOYAL permanent-based partners who understand the values of ups and downs in a business. Who is willing to start at a low but with immense growth opportunities ahead! Currently paying $5 for 1000 words depending upon the assignment, YOUR WRITING SKILLS, experience not necessary. I can train but you have to prove yourself worthy and stick to tight deadlines with extreme professionalism. If you can't work for 8 hours a day, 6 days a week. This is not for you. Include, Author at service in your proposal so that I know you read description. Bid only if you accept and attach your resume if you have one!

  €97 (Avg Bid)
  €97 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  currently are you doing trading in share market or Forex market ?

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Access to Excel 6 gün left

  Hello, Currently I have a project where I am using inputs from SAP downloads into excel which is then fed to Access and then an excel template is connected to a final table in Access. I want to eliminate Access and only use Excel/power pivot s to work with. Is there someone who can help me with this project?

  €142 (Avg Bid)
  €142 Ortalama Teklif
  44 teklifler