Free custom myspace layouts portfolio işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  637,703 free custom myspace layouts portfolio iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Yilmaz bey merhaba, bi custom made software a ihtiyacimiz var, foreclosure olan (haciz giden) ve yerel evlerin listelendiği bi siteden -- datayı alarak Zillow platformunu da kullanarak (online emlak marketplace) bize hızlı, karsilastirmali, refine edilmis içerken sunacak bi web application. Umuyorum siz yardimci olabilirisiniz.

  €240 (Avg Bid)
  €240 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  kişiye veya kuruma özel logo tasarımı

  €60 (Avg Bid)
  €60 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  ...simple and positively affect site speed. In front-end, the design can change with our corporate identity, the design can be made from scratch, but the site tree and structure remain the same. After the site is built, we will have regular additional needs. In this regard, we kindly ask you to state your feedback, price, deadline information, if you need additional information, and share your portfolio with us. Our current site is: I wish you good work....

  €2213 (Avg Bid)
  €2213 Ortalama Teklif
  21 teklifler
  FREE SERVER Bitti left

  bir sonucu sistemi. oyunlarınıza bir sonucu eklemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. bu sonucu oyunlarınızda multiplayer oyun için kullanılır ------------- <-İÇİNDEKİLER-> <-1 adet ücretsiz sonucu dosyası <- 1 adet sonucu programı freeserverM <- 1 adet sonucu belgesi (sunucu kimliği,sonucualanı adı, sonucu şifresi) <- 1 adet sonucu sitesi ( ip adresiniz alınıp yapılandırma yapılacak)

  €10 - €10
  €10 - €10
  0 teklifler

  Shop drawings for custom cabinets. Orhan benim atolyenin imalat cizimlerini yapacak birilerini ariyorum yardimci olabilirmisin.

  €288 (Avg Bid)
  €288 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba! Motion Graphic Designer aranıyor After Effect and Adobe Premier kullanmayı bilen ve montaj yapabilen bir kişi lazım, ingilizce bilmeniz çok büyük bir artı olacak ÖNEMLİ NOT: Sadece aşağıdaki ülkelerden freelancerler aranıyor (NATO üyeleri) ALMANYA (1955) AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ (1949) ARNAVUTLUK (2009) BELÇİKA (1949) BİRLEȘİK KRALLIK (1...CUMHURİYETİ (1999) DANİMARKA (1949) ESTONYA (2004) FRANSA (1949) HIRVATİSTAN (2009) HOLLANDA (1949) İSPANYA (1982) İTALYA (1949) İZLANDA (1949) KANADA (1949) KARADAǦ (2017) KUZEY MAKEDONYA (2020) LETONYA (2004) LİTVANYA (2004) LÜKSEMBURG (1949) MACARİSTAN (1999) NORVEÇ (1949) POLONYA (1999) PORTEKİZ (1949) ROMANYA (2004) SLOVAKYA (2004) SLOVENYA (2004) TÜRKİYE (1952) YUNANİSTAN (1952) ...

  €965 (Avg Bid)
  €965 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhaba Ben omurilik felçliyim Televizyonu eller serbest olarak sesli kumanda edebilecek bir cihaza ihtiyacım var Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Tam olarak buna benzer bir şey istiyorum

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Giray Bey merhaba. Magento altyapılı kapalı devre bir marketplace sitemiz var oldukça niş bir alanda. Henüz canlıda değil, birkaç problemimiz var. Yazılımcımız iflas ettiği için yeterince vakit ayıramıyor artık bize. Klasik e-ticaret yapısından bazı yönleriyle ayrılıyoruz, hukuki sebeplerle farklı ihtiyaçlarımız olabiliyor. Dolayısıyla bize özel geliştirilmiş ancak eksik yönleri olan custom eklentiler üzerinde geliştirme yapabilecek, gerektiğinde ihtiyaçlarımız doğrultusunda kendi geliştirmelerini yapabilecek birine ihtiyacımız var. Acaba bu saydıklarım sizin tecrübelerinize uygun mudur?

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Şirketimizde Odoo kullanıyoruz, Odoo özelleştirme ihtiyacımız var, tam zamanlı yardımcı olabilecek birilerini arıyoruz.

  €30 / hr (Avg Bid)
  €30 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler
  photograper Bitti left

  Hello all, I am a creative photographer and I'd like to have a unique and an original logo that I can use for my work in photography. Please send me your portfolio to have some idea related to your works before. After that, we can discuss about the details what exactly logo will be. You can check the file to have a first idea what I expect from the designer. As you can see, the logo includes the first and last name of the photographer. In addition to that, a photographic icon is seen in the logo. Waiting for your soonest reply,

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Original custom web interface designers are required to run our office projects.

  €179 (Avg Bid)
  €179 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Back end developer ihtiyacım bulunmakta. 1) animasyon 2)ecommerce (magento veya django) 3)custom cms 4)tasarımın koda aktarımı database:

  €3636 (Avg Bid)
  €3636 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Hali hazırda mevc...hakkında bilgi: Web sitemiz wordpress uzerine kurulu bir e-ticaret sitesidir. Ürün kargolanarak satılmaktadır. Sitemizde blog, tanıtım sayfaları ve e-tıcaret özellikleri bulunmaktadır. Yapılacak işler: Ürünümüzün sitemizden, gittigidiyordan, n11den, instagramdan ve diğer pazarlama kanallarından satış calışmalarını desteklenmesi. Markalaşmak için gereken kurumsal marka dizaynlarının profesyonel portfolio halinde hazırlanması. Resim çekme, editleme, web dizaynı yapılması ve uygulanması. Gerekli teknik yetenekler: Dizayn konusunda üst düzey bilgi ve beceri sahibi olmak Photoshop, Wordpress, PHP, JavaScript, vb. Aranan özellıkler: Digital pazarlamada tecrubeli olmak. Mevcut kurumsal markalaş...

  €122 (Avg Bid)
  €122 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Diğer ya da belirsiz PHP questions2answers scripti ile cleanstap teması kullanıyorum. Site üzerinde pluginlerle çözülemeyen (ya da temayı desteklemeyen pluginler nedeniyle) bazi fonksiyonların eklenmesi gerekiyor. Örneğin bildirim sistemi gibi. Yapılacak işler listelenecektir ancak tamamı q2a mimarisi üzerinde olacaktır.

  €1634 (Avg Bid)
  €1634 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba kingAsterisk, profilinizi farkettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz. skype=mahireker--germany i need a custom reporting after this work new work email and sms sending from vicidial to customer

  €240 - €240
  €240 - €240
  0 teklifler

  we are making professional website

  €533 (Avg Bid)
  €533 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  a çok benzer bir çerçeve yapma sitesi inşa ediyoruz. Fotoğraf ve tasarımı bitmek üzere. Şu noktada magento ya da woocommerce tecrübeli developer arayışındayız. ilgilenenlerle konuyu detaylandırmak isteriz. teşekkürler.

  €6 / hr (Avg Bid)
  Acil
  €6 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Ankara Çankaya'da bulunan ve Yapı sektöründe faaliyet gösteren firmamızın son 10 yıl içinde gerçekleştirdiği projeleri içeren, portfolio benzeri bir alanı olan, ileride tarafımızca geliştirilebilecek, "landing page" tarzında da olabilecek, firma logosu gibi gerekli görseller tarafımızca sağlanacak bir çalışma yaptırmak istiyoruz.

  €219 (Avg Bid)
  €219 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Php vicidial custom reporting Wè needs a custom reporting tool for vicidial

  €35 - €296
  €35 - €296
  0 teklifler

  Azure SQL kullanarak kendime özel MVC Membership kurmak istiyorum. Bir çok projemde uygulayabileceğim bir yapı oluşturmak istiyorum. Register + MailAktivasyon + Login + ForgatPass + ProfilEditing olacak. Uye Tablosu kolonlarım: ID int , Name nvarchar(50), SName nvarchar(50), Email nvarchar(50), Pass nvarchar(50), GSM nvarchar(10), BonusP decimal(8,2), LastLogin, date, Banned bit, Aktivasyon nvarchar(50), gibi... Register için : Ad-Soyad-Eposta-Pass yeterli. Teamviever kullanarak bilgisayarıma bağlanabilirsiniz. Ve yavaş yavaş yaptığınız işlemlerin eğitimini verebilirsiniz. Amacım membership yapısını tam olarak kavramak ve bunun ardından MVC için ek eğitimler de almak.

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Azure SQL kullanarak kendime özel MVC Membership kurmak istiyorum. Bir çok projemde uygulayabileceğim bir yapı oluşturmak istiyorum. Register + MailAktivasyon + Login + ForgatPass + ProfilEditing olacak. Uye Tablosu kolonlarım: ID int , Name nvarchar(50), SName nvarchar(50), Email nvarchar(50), Pass nvarchar(50), GSM nvarchar(10), BonusP decimal(8,2), LastLogin, date, Banned bit, Aktivasyon nvarchar(50), gibi... Register için : Ad-Soyad-Eposta-Pass yeterli. Teamviever kullanarak bilgisayarıma bağlanabilirsiniz. Ve yavaş yavaş yaptığınız işlemlerin eğitimini verebilirsiniz. Amacım membership yapısını tam olarak kavramak ve bunun ardından MVC için ek eğitimler de almak.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Handrail & Balustrade Fabr...hits per month. We wish to transition to supply and delivery of handrail and balustrade componentry via a shopping cart. We are in the process of updating our website and have commissioned our website designer. We have the approval of supplier companies to use their products and catalogues to start a profile of products suitable for distribution, further we have our own custom fabricated products to add to this portfolio. We have a staff member whom is going on maternity leave very shortly. She has been working through, in conjunction with our website designer, the functionality and structure of the website shopping cart. We wish to continue this process which includes uploading of pricing, pictures, videos (yet to be filmed) postage and de...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I am looking for fellow artists for the video game project and beyond (hopefully for the game studio). Preferably UE4 (unity3d is ok) specialist is indispensable role for the project. Also there are seats for 3d modeller and animator. At least one piece portfolio is must. Oyun projemiz ve ileride şirket için yol arkadaşı sanatçılar aranıyor. UE4 ve/veya U3D uzmanı, ve 3d modelleme ve animasyonunu kıvıracak yeteneklere kapımız açık. En az bir çalışma içeren portfolyo çok güzel olur.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'convert custom indicator to EA (expert advisor) - Repost'

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'convert custom indicator to EA (expert advisor) - Repost'

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'convert custom indicator to EA (expert advisor) - Repost'

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'convert custom indicator to EA (expert advisor) - Repost'

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...ya da check işareti olabilir. O da Şu anda bu filmi izliyorum veya bu filmi izledim demek. (bu da etap 2 olabilir) (watching or unlocked or checked in the film) • Buna tıklarsa bir dialog box çıkar. Şu an bu filmi izliyorsunuz veya bu filmi izlediniz. o Solda Geri Al o Sağda Share (facebook share)  Sağ üstte Sadece Liste ikonu olup, tıklayınca favori filmlerim listesine atabilir, isterse custom listeler de ekleyebilir.  Sağ alttaki buton hiç olmayadabilir. Hatta sol üstteki bile olmasa gene olur. Ama bence sol üst olsun, en azından liste yapabilmesi özelleştirilmesi açısından. o Sağ en alt bardaki Kişiler yerine  Haberler/ İçerikler olabilir  Tüm Filmler Olabilir  Kişiler Olabilir  Favori listesine ek...

  €24 / hr (Avg Bid)
  €24 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Html 5 olarak tasarlanmış 360 derece ürün çekimlerini sergileyeceğimiz bir portfolio app istiyoruz. 360 derece ürün çekimleri html 5 koduyla yazılmıştır. Biz bu ürünleri seçtiğimizde her bir ürün için ayrı bir pencerenin açılacağı kısa bir portflio presentation app yaptıracağız. Html 5 ürün modüllerini biz hazır vereceğiz.

  €240 - €720
  €240 - €720
  0 teklifler

  Merhabalar, Televizyon sektöründe hizmet vermekte olan şirketimizin özel bir projesi için, kendi ürettiğimiz custom ARM donanımlar üzerinde çalışacak multimedia yazılım geliştirebilecek. C , C++ bilen yazılımcı arıyoruz. İyi çalışmalar.

  €7857 (Avg Bid)
  €7857 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  i want to design an image of 5 grand kids to be put on a custom pickle ball paddle

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  40 teklifler
  Images for ads (designer) 6 gün left
  ONAYLI

  ...you. All orders have no lead time (the goal is ASAP, while being well produced to you manage your timing). Each image must be accompanied by the source file (PSD, AI etc..) We are looking for a long term job with payment every Friday for the creations made during the week. We get a lot of requests for each job (maybe from bots) and we want to let everyone have a chance (not just look at your portfolio). If you are interested let's send a test image privately, which must respect the following directions: An image that respects the following dimensions: . This image will be used as advertising on press articles, The image must present the service that our client offers: Equip his house with solar panel. In the image there must be

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  26 teklifler

  ...require a Salesforce flow expert to solve the following use case: Millions of property records are imported into a custom object using Data Loader. The same property can have many records, each relating to the last transaction. (e.g. House name, Location, County, Post code, Price paid etc.) -This raw data is uploaded monthly. I then need to process this raw data before deleting it. Processes to undertake: 1) Create unique Property records in a custom object 2) Create unique Transaction records in a custom object and link to the Property record 3) Create unique Post code records in a custom object and link to the Property record 4) Create unique Location records in a custom object and link to the Property record. A postcode can have many properties...

  €252 (Avg Bid)
  €252 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  We are seeking sales/brokerage FULL TIME 8-5 EASTERN TIME agent to acquire and maintain new business. This position includes cold calling, cold emailing, working on rate quotations and, resolving day to day issues with customers, working with operations team to cover and broker freight to meet customer requirements. Get your 10-30 clients and maintain your portfolio simple and make easy money! This is based salary + commissions Sales Agent Duties and Responsibilities • Identify potential clients and the decision makers within the client organization • Cold call and email to your prospects daily • Research and build relationships with new clients • Effectively manage accounts and maintain relationships with clients • Set up conference calls (if required by...

  €971 (Avg Bid)
  €971 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I need a professional taxi booking app developer, it may be an individual or team You need to have a portfolio and proposal because our project is very important to us and we need to be assure you can do it

  €3907 (Avg Bid)
  €3907 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Looking for a long-term contributor for a recipe website. If you can cook, take clear photos with basic skills in food styling, please revert and tell me your favourite Thai food. Every month, you'll work on a few recipes (4 or more). This is not a ghostwriting gig. Your bio will be posted and you will be noted as the recipe developer. Clear...basic skills in food styling, please revert and tell me your favourite Thai food. Every month, you'll work on a few recipes (4 or more). This is not a ghostwriting gig. Your bio will be posted and you will be noted as the recipe developer. Clear and precise photos to assist with the recipe steps will be required. Simple UNEDITED snapshots/videos using handphone are also needed. Send me your portfolio of photos too, social media pr...

  €19 - €29
  Yerel
  €19 - €29
  0 teklifler

  ...developer and having 7+ years of relevant experience. Experience with PHP, MySQL, WordPress, Custom WordPress Plugins and Themes Development, Modifying WordPress Core, WordPress Hooks, Shortcodes, Metadata, Custom Post Types, and Taxonomies, etc. Experience with other ecommerce systems: Shopware, WooCommerce, Reaction Commerce, Shopify, BigCommerce, Sylius, Saleor, and VueStoreFront. Work sample:- Feel free to ask any queries I will be here to answer them. I will be waiting for your positive response

  €192 (Avg Bid)
  €192 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I have a website that is already worked on but I need to make some custom modifications such as filters, map with option to locate specific points among others, the details I will share internally to better understand

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I work with a lighting company called Morris. () We are looking for an additional freelancer experienced in AGI32 to help us work on lighting layouts projects that we receive. We receive various project requests from offices, parking lots, sports fields, shooting ranges, and more. Let me know if you are available and would like to work with us. Best Regards, Daniel Elliott Product Management Specialist

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  we need to have a custom made configuration tool . It is a real easy work of configuration we need to crearte a selector like the one here : See enclosure for more detail On front end we need to work with classes

  €570 (Avg Bid)
  €570 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  We are looking for an experienced website content writer in the subject of NFTs and Metaverse. Must be native English speaker. References and custom bids are a must. Auto and Bot bids will be ignored.

  €126 (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €126 Ortalama Teklif
  33 teklifler

  I need an indicator which tells me the close and open of HTF candle. How I want this indicator to work: -Lets say I'm on the m1 chart and I want to see...I'm on the m1 chart and I want to see the open and close of m5. the indicator should highlight on the m1, the first candle of m5 and its last candle. -For this indicator, I want an option where I can choose up to 3 HTF candle for it to show me on its open and close on the m1, and also and option of choosing different colours. There is similar indicator on trading view called HTF Candle [Custom Time Period] by JustUncleL. However, I want mine to highlight the body of the candle. Please reach out to me as soon as possible. Thank you Also i would like an indicator that shows total amount of pips that is running ...

  €53 (Avg Bid)
  €53 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hello , I want to add four moving averages to the chart, and when two moving averages cross up, a signal is shown on the charts. Next I want the stocks to be displayed in a list where the two moving averages currently cross in real time. There are other minor details. Thank You.

  €123 (Avg Bid)
  €123 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We are looking for talented authors interested in being published on our platform on really favorable terms. We are committed to creating a product of high quality, and one of the ways to do so is to create good opportunities for our authors. It is required to have experience in the following genres: romance; werewolf; erotica; vampire; lgbtq+. After checking the portfolio and agreeing on the cooperation terms, we sign an individual contract with every single author separately. The price and payment terms are negotiable. Benefits that you get with a contract: we take care of marketing issues; you get a personal editor for your books; you reach a huge audience of ebook readers; you will be able to build advanced buzz around your books. When placing bids, please, add the following: Ge...

  €888 (Avg Bid)
  €888 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I need to make a custom changes in a php ecommerce. I'll give you details

  €126 (Avg Bid)
  €126 Ortalama Teklif
  83 teklifler

  Design custom web application with mysql on self hosted server theme to use: see attached document for more information

  €1117 (Avg Bid)
  €1117 Ortalama Teklif
  129 teklifler

  ...skills Mandatory Skills: • Excellent technical / architectural understanding of application integration with MS, Dynamics BC • Experience in integrating Microsoft Dynamics with .Net based custom application • Well versed with AL programming for BC Customization to develop extension of API • Experience with modern authentication and authorization protocols, including OAuth and OpenID • Navision and BC Job description & suggested KRA • Excellent technical / architectural understanding of application integration with MS, Dynamics BC • Experience in integrating Microsoft Dynamics with .Net based custom application • Well versed with AL programming for BC Customization to develop extension of API • Experience with modern auth...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi, we are expanding our sales team for B2B services in the beauty industry and therefore looking for confident, friendly and success-driven people. Our portfolio contains digital services for local businesses like Beauty Salons, Clinics, Gyms, Spas, and Retailer for beauty products. The targeted audience is located in Cyprus, that's why we prefer a physical presence of our sales persons in Cyprus as well. Except, you can convince us about your performance of a successful remote team building and management. Skills we ask for as a Sales Manager: - Communication enthusiast - Recruit qualified sales team members - Ability to build and manage a field sales team - Brief the sales team about our services - Onboard new members to our affiliate system - Keep the sales team activat...

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Check the above URL and do not respond unless you are clear on what the task is about. I need to authenticate my Shopify users using a customer authentication. That is, I want to use my existing web application authentication method to authenticate Shopify users. If you can do the job, message me.

  €2 - €9 / hr
  Mühürlü
  €2 - €9 / hr
  13 teklifler

  I want someone who has expertise in deepfacelive set up to take up this project to create custom model, I have almost explored deepfacelab to create dfm file but I might have few steps in the process so I want someone who has expertise in create custom models to take up this project

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  2 teklifler