Free stick figures for powerpoint presentations işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  111,941 free stick figures for powerpoint presentations iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Müzik ve eğlence sektöründeki bir uygulamanın yeni yatırımcılarla paylaşılmak üzere içerisinde birkaç animasyonun da olacağı bir 10-12 slayt arası powerpoint sunum.

  €167 (Avg Bid)
  €167 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  FREE SERVER Bitti left

  bir sonucu sistemi. oyunlarınıza bir sonucu eklemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. bu sonucu oyunlarınızda multiplayer oyun için kullanılır ------------- <-İÇİNDEKİLER-> <-1 adet ücretsiz sonucu dosyası <- 1 adet sonucu programı freeserverM <- 1 adet sonucu belgesi (sunucu kimliği,sonucualanı adı, sonucu şifresi) <- 1 adet sonucu sitesi ( ip adresiniz alınıp yapılandırma yapılacak)

  €9 - €9
  €9 - €9
  0 teklifler

  Merhaba Ben omurilik felçliyim Televizyonu eller serbest olarak sesli kumanda edebilecek bir cihaza ihtiyacım var Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Tam olarak buna benzer bir şey istiyorum

  €145 (Avg Bid)
  €145 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Powerpointten sunum ve logo hazırlamak sesler ile sunumu desteklemek.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Toplamı 500 sayfa civarında olan birkaç Powerpoint sunumu Corel Draw formatına dönüştürülecek. Sayfaların sol kısmında index için yer açılıp index yapılacak. Bu index'e hyperlinkler verilecek ki PDF yaptığımızda tıklanınca ilgili sayfaya gitsin.

  €283 (Avg Bid)
  €283 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Merhabalar, Uluslararası Stratejiler üzerine Powerpoint Slide Hazırlatılacaktır. Çalışma Türkçe olarak hazırlanacaktır. Yapacak kişinin kaynakça hazırlayabilecek donanıma sahip olması gerekmektedir. En az 35 sayfalık bir slide olmalıdır.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hali hazırda elimizde bulunan pdf sunumun tasarımının güzelleştirilerek ve powerpoint animasyonlarla geliştirilerek, içeriği aynen kalacak şekilde ancak değiştirilebilir formatta powerpoint'e aktarılması.

  €39 (Avg Bid)
  €39 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Beraber karar verebileceğimiz bir konu üzerine finans/ekonomi alanında İngilizce research proposal yazılması. 2000-2500 kelime arası. Ayrıca 10 dakikalık powerpoint sunumunada ihtiyacım var research proposalı anlatan. Ayrıntıları daha sonra atacağım.

  €88 (Avg Bid)
  €88 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Dünya haritası üzerinde ülkeleri renklendirmek ve sunuma uygun hale getirmek.

  €416 (Avg Bid)
  €416 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  En kısa sürede siparişler hazır

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  bir ürünümüz var. ürünün satış/pazarlama amaçlı metinleri ve fotoğrafları ve videoları da hazır. Ancak powerpoint/ keynote sunumunda ve sosyal medya afişlerinde bazı etkileyici metinler hazırlanması gerekiyor. Beyazyakalıları etkileyecek, modern bir sunu olabilmesi, rahat ve güncel bir dil kullanılması. standart pazarlama sloganlarından farklı olmasını arzu ediyoruz. 2 Power Point sunusu metni (görselleri grafikerimiz çözüyor) 4 adet de sosyal medya paylaşımı metni

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Konu uzmanlarından gelecek eğitim dokümanlarının (Word, powerpoint yazılar) articulate storyline programıyla öğretim materyali haline getirilmesi işini yaptırmak istiyorum. Elimde 150 ekranlık bir iş var. Uygun fiyat veren arkadaşlarla başka projelerde de çalışmayı planlıyoruz.

  €198 (Avg Bid)
  €198 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Konu uzmanlarından gelecek eğitim dokümanlarının (Word, powerpoint yazılar) articulate storyline programıyla öğretim materyali haline getirilmesi işini yaptırmak istiyorum. Elimde 150 ekranlık bir iş var. Uygun fiyat veren arkadaşlarla başka projelerde de çalışmayı planlıyoruz.

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Butik bir tam hizmet ajansı olan firmamıza Marka/müşterinin pazarlama ihtiyaçlarını anlayarak, proaktif bir biçimde yürütebilecek sorumluluk sahibi takım arkadaşı arıyoruz. - Vizyon sahibi, çarpıcı ve farklılaşan fikirler geliştirmek konusunda kreatif ekiplerle birlikte çalışabilecek, - Sorumluluk alan, sonuç odaklı ve proaktif çalışan - Sunum yapma yeteneğine sahip, powerpoint ve keynotes gibi programları etkili kullanabilen - Sunum ve ikna kabiliyeti yüksek, çalışma arkadaşları arıyoruz. - Müşteri Portföyü olan ya da bu konuda kendine güvenen

  €492 (Avg Bid)
  €492 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Önbilgi, H.I.S. Türkiye diğer turizm acentalarına turizm ürünleri sunan (B2B) bir turizm şirketidir. 1980 yıllarının başında Tokyo'da kurulmuştur. Şu an için 180 şehirde faliyet göstermektedir. Şu an için beklentile...karşılayamayan bir sitemiz var. Şirketimizin web sitesini yenilemek ve sunumlarımızı şirketizin sitesine uyan bir şekilde hazırlamak istiyoruz. Site için : şirket kültürüne uyan ( renkler ve fontlar sağlanacaktır), özgün ve minimalist bir tasarım bekletimiz var. Hazır taslaklar üstünde çalışanlar lütfen başvurmasın. Sunum için: İnteraktif bir sunum hazırlanması gerekiyor. Bu prezzi veya powerpoint olabilir. Gerekli içerik için grafik, logo...

  €2220 (Avg Bid)
  €2220 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Çağrı merkezi satış yarışması düzenlemek istiyoruz. Powerpoint formantında içeriğimize uygun profesyonel bir destek almak ı aradığınızda paylaşabiliriz.

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  NY'da duzenlenecek olan 23 Nisan gosterisi icin Power Point duzenlenmesi 23 Nisan gosterisi..........

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Etkinlik alanının çizilmesi, (Hazır kütüphanedeki objelerin yerleştirilmesi) Roadshow araçları içinde değişikliklerin yapılması. Araç ve ekipman 3D çizimlerini biz sağlıyoruz. Yerleşim planınıda iki boyutlu çizip gönderiyoruz. Sadece objeleri istediğimiz yere, renkte yerleştirilmesini istiyoruz. Her teklifimizde bu çalışmayı yapıyoruz. (Sürekli bir iş) powerpoint sunumda kullanmak için istiyoruz.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Iki dakikadan az bir 2D animasyon. Detayli bilgi icin powerpoint dosyasini inceleyiniz.

  €922 (Avg Bid)
  €922 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Iki dakikadan az bir 2D animasyon. Detayli bilgi icin powerpoint dosyasini inceleyiniz.

  €528 (Avg Bid)
  €528 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Bir dakikadan az bir 2D animasyon. Detayli bilgi icin powerpoint dosyasini inceleyiniz.

  €913 (Avg Bid)
  €913 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Hello, My firm needs assistance preparing some slides for our opening/closing argument. We need a timeline with roughly 10 specific dates to highlight. The additional slides included an exhibit, with specific paragraphs from the exhibit blown up. What's the turnaround time on 4 slides, with the option of editing the presentation after the 1st draft?

  €292 (Avg Bid)
  €292 Ortalama Teklif
  56 teklifler

  I need the whole item 4 "3D Truss From the Literature: Comparison of convenional concrete versus UHPFRC" to be rewritten by optimizing the truss presented in the article, changing some bar size or node placement to increase the truss strength. I need the figures 3, 4 and 5 to the new 3D Truss. I will need the code and ansys file. No need writing, just the analysis files.

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  craft 8-10 pages of ppt slides on a introductory investigation of robo-advisors, e.g. betterment, wealthfront, vanguard. 1. introduce the current status of robo-advisor 2. the process of their wealth management, from questionnaire of risk tolerance, portfolio construction (effective frontier theory), matching portfolio with users' risk tolerance & goal. 3.the...betterment, wealthfront, vanguard. 1. introduce the current status of robo-advisor 2. the process of their wealth management, from questionnaire of risk tolerance, portfolio construction (effective frontier theory), matching portfolio with users' risk tolerance & goal. impact of robo-advisor on wealth management market Deadline is 2021/12/01 12 PM , American Eastern Time Business Style figures, icons...

  €289 (Avg Bid)
  Acil Gizlilik Anlaşması
  €289 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  La page modèle est en pdf. J'ai besoin de quelqu'un qui fasse la même chose avec PluginOps (qui est un plugin wordpress). Il suffit donc de recopier ce qui est écrit sur le pdf que je fournirai, et de faire le design. Je donne évidemment tous les accès à mon Wordpress. Il faudra au final que le prospect puisse cliquer sur le lien publicitaire (je m'en occuperai), atterrir sur la landing page que vous aurez mis en ligne avec wordpress et le plugin (en copiant le pdf pour le design et le texte), puis cliquer sur 1 lien ou 2 qui redirigeront vers un lien Calendly (agenda). Si vous avez des questions n'hésitez pas

  €517 (Avg Bid)
  €517 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Assignment 1 Tools need to be used: Matlab Requirement Create networks topology including small-world networks and scale-free networks. Then, separate system models for small-world networks and scale-free that can be easily implemented and applied to AODV routing protocol. Task. 1) Create Node topology that have Watts and Strogatz (WS) and the Newman (NW) small-world network that have AODV routing protocol 2) Create Node topology that have Barabási–Albert (BA) scale-free networks that have AODV routing protocol

  €138 (Avg Bid)
  €138 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Hi, I want to create a company and product profile presentation.

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  16 teklifler
  Single page Website 6 gün left
  ONAYLI

  Need si...domain and Wordpress hosting I have 1 - Top bar should contain Logo, Business Location / Address / Contact Number (It should stick to the top while someone scrolls down the page) 2 - Must have 3-4 Sliders 3 - Ask Us (Small contact us Form) 4 - A Small Section for Business Intro (Just for 3-4 sentences Max) 5 - Services Section - Should have 6-7 bullet points to list the services (Make it a little flexible to add or reduce number of bullets) 6 - Testimonials / Client's Reviews Section 7 - Bottom of the page - We can discuss what to display there - Need this site ready with WordPress and dummy content on it - Your bid should be the amount you are to going to charge for this project - Give me the timeline to finish this project - Lower the bid, be...

  €27 - €221
  Mühürlü
  €27 - €221
  63 teklifler

  I have an excel fitness tracker with weight, muscles weight, fat mass, fat free mass, and water weight along with measurements of different places of the body by CM. I would like someone expert in excel or any other platform to create a visual diagram showing the progress of the person in the shape of human vector (if the progress is losing weight than the vector should be showing slimmer, if the progress is increase in muscle then the vector should get more muscular shape) Any other ideas to show visual presentations other than simple charts are welcomed.

  €138 (Avg Bid)
  €138 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  ...-------- Attention! We are looking for an exclusive product page design for our premium product VDM10. Are you an ambitious front-end developer or web designer and feel ready to participate in our contest? Then please stick to the following rules: - Use Boostrap 4 - Mobile-first and responsive design pattern - You may use external JS libraries with appropriate open source license for commercial use - Make it epic Here you'll find all necessary assets to create the product page. If you think that any external stock images will complement the product page, then please indicate the according source. # Where can you go for inspiration? The Apple product pages (especially the iPhone 13), can give you some first clues as to what we are look...

  €299 (Avg Bid)
  Garantili Mühürlü
  €299
  3 girdi

  We are seeking a master multi-tasker with excellent communication skills and an upbeat attitude. Candidates should be able to Handling office tasks, such as filing, generating reports and presentations, setting up for meetings, and reordering supplies. Providing real-time scheduling support by booking appointments and preventing conflicts. Making travel arrangements, such as booking flights, cars, and making hotel and restaurant reservations. Screening phone calls and routing callers to the appropriate party. Using computers to generate reports, transcribe minutes from meetings, create presentations, and conduct research. Greet and assist visitors. Maintain polite and professional communication via phone, e-mail, and mail. Anticipate the needs of others in order to ens...

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  39 teklifler
  Sales Partners Needed -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  We are looking for sales professionals to sell a variety of B2B products branded tracking devices (luggage tags, pet tags, bag tags), advertising services, development services, digital marketing services, and more. The smart luggage tag has won numerous awards for innovation and are brandable promotional items that can be used as giveaways at conventions, client gifts, customer appreciation items, or a variety of other uses. This is a commission-based sales position, you will set your own schedule What we are looking for: • Lead generation/prospecting via various web-based resources (Google searches, business directories, LinkedIn) • Outbound calls and emails to prospects • Continue the sales process for warm leads provided by us • Pre...

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Need designers to create company presentations and videos

  €58 (Avg Bid)
  €58 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  ...presentation - touch Take away and In place Products Presentations: menu and sandwich Customization offer others products(products can add on admin panel) payment on Kiosk or Reception POS payment type: card and cash payment kiosk --- terminal CB Credit Card The payment Kiosk Printer of the order goes to the POS the manager of the restaurant must have an interface to manage products, add, delete, change the price, photos, description, hid product or make it visible on Kiosk self-ordering kiosk software, and software for POS. for windows or Android. watch the video Software for Fast food Kiosk similar to the one used by Mc Donalds

  €2455 (Avg Bid)
  €2455 Ortalama Teklif
  57 teklifler

  Write 2 page report on automation framework (refer attached white paper) as per below guidelines. 1. Summary of a paper Provide a summary of new structure/framework presented in the paper. Some paper introduces a new tool or shows case studies. If the paper includes figures or graphs, explain the concept or results based on those as well. 2. Your own opinion on the paper Discuss the advantages and disadvantages of the new paradigm presented in the paper. Also, describe about the knowledge you have learned from the paper. This must be your own idea/work on the paper. 3. Future work Describe the ways that the new framework can be extended with further ideas or implementations

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  35 teklifler
  Draft of page 3 9 gün left

  Draft of page 3 of the powerpoint, $150 for the remaining slides (20 total)

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello! I have a 20 slide powerpoint/presentation that I need to have redesigned. I like the general color scheme and general layout - but it does not look professional. The infographics/illustrations need to be redone to fit the theme and integrate very well. The photos don't integrate well. It needs to look very professional and well-integrated

  €133 (Avg Bid)
  €133 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello! I have a 20 slide powerpoint/presentation that I need to have redesigned. I like the general color scheme and general layout - but it does not look professional. The infographics/illustrations need to be redone to fit the theme and integrate very well. The photos don't integrate well. It needs to look very professional and well-integrated

  €133 (Avg Bid)
  €133 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello! I have a 20 slide powerpoint/presentation that I need to have redesigned. I like the general color scheme and general layout - but it does not look professional. The infographics/illustrations need to be redone to fit the theme and integrate very well. The photos don't integrate well. It needs to look very professional and well-integrated

  €133 (Avg Bid)
  €133 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Powerpoint Design 6 gün left
  ONAYLI

  I require a power point presentation template, so I can implement that across the rest of my company presentations. Will provide the logo and the brand colours. Just wanting a template I can quickly implement into rest of presentations

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  65 teklifler

  This is a 10-page data analytics research paper. The project involves forming a hypothesis, finding a data set (in Excel form), and applying supervised or unsupervised data analytics techniques such as clustering or linear regressio...hypothesis, finding a data set (in Excel form), and applying supervised or unsupervised data analytics techniques such as clustering or linear regression to analyze the data. An example would be "There is a direct correlation between level of education and base salary for industry X." The paper will introduce the problem and background, describe the data source and technique applied, give results and interpretation of results, and finish with any limitations, challenges and summary of the work. Some supporting Excel graphs, figures, or...

  €113 (Avg Bid)
  €113 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Task: Take the existing slide deck and improve the design & feel of the slide. I have attached the PowerPoint slide that needs the work.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Hi All, I am looking for a experienced analyst who can do a SWT analysis on a specific company. It must be in a PowerPoint presentation format. Notes must be made to explain why you got to that specific outcome.

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  16 teklifler
  FINA 307 Group project 5 gün left
  ONAYLI

  ... and note each stock’s corresponding R2 value Understand the difference between market and firm-specific risk Become familiar with how alpha, beta and R2 are used for analyzing stock performance and risk Learn how to use historical company returns to estimate beta and compute cost of equity Gain working knowledge of the CAPM Learn how to handle data and run regressions in a spreadsheet (Excel or Google Sheets) Learn to work collaboratively in an online environment Perform visual and data analysis using visualization tools, and spreadsheets, and perform linear regression analysis on financial data Read the following PowerPoint slides in the Group Project Folder: Beta Visualization CAPM Equity Valuation Market and Firm-Specific Risk Industry Analysis Summarize (using...

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  ...50 employees. In my platform I would like to create a self-assessment for founders, and the leadership team, to rate their knowledge against the phases of start-up scale-up and selling. The phases will cover modules such as compliance, finance, people marketing, operations etc with different relevance at each stage of their development cycle. I am seeking a consultancy which has capability in start-up, scale up and exit phases to develop the questions for my platform. I would like the project to complete by end February 2022. Initially I would like an MVP for one module to test with founders for feedback before moving through the remaining modules. If this project is successful, I am likely to commission some PowerPoint content to supply some knowledg...

  €4524 (Avg Bid)
  €4524 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I need a complete Corporate Design for my new small Startup. This includes the following: a) Logo design b) Business card design c) Mail signature design d) Letter template design e) Invoice template design f) Powerpoint template design Please find all the details attached in the pdf-document, including the basic needs, ideas and must-haves. As I am a serial entrepreneur, I'd also like to find designers with which I can work in the future for other projects.

  €177 (Avg Bid)
  €177
  133 girdi

  I want to update the own-developed management software that I use in my architecture studio, to be usable also offside of the office. The software was developed in Visual Basic NET. It's working in Visual Studio 2019. The database has 30 tables and 2 inquiries. Because privacy reasons, I can't share the database or the software until we start the project, but we could appoint a short interview where I could share some other details.

  €135 (Avg Bid)
  €135 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Simple powerpoint presantation about Kaizen, 5S - definations, purpose, implementation steps, advantages, disadvantages, examples

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  ...business is with garments and footwear. I want create a new logo and brand for a new serie of women footwear for next SS summer 2022 collection. I like the logo and brand of POLO I like the logo horse and want copy this horse cancel the man from horse and stick so as not be same as original and have issues problems of copy rights by POLO company ok? I enclose you attach 2 logo authentic of original brand POLO and brand of POLO for your view ok, I want you study the horse how can modify so as not be same as original. I want the word POLO cancel and find replace another word starts with P...... I want at the end after word you suggest find for me sounds nice and look nice write the word P-Club So horse remove man and stick and modify chan...

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  57 teklifler

  report of 1100 words with PowerPoint about apple expert system POMME without introduction (already done)

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler