Free vector islamic calligraphy işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  152,625 free vector islamic calligraphy iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba, elimde bir kaç resim var bunları vectorel olarak T-shirt baskısına hazır hâle getirmenizi rica ediyorum. Açıkcası zaten yapılacak olan resimler mevcut olduğu için çok fazla bütçe ayıramıyorum. Ben bir girişimciyim. Burada hem siz bana hemde ben size yardımcı olarak ilerleyebileceğimizi düşünüyorum. Size resimleri göndereceğim. Bu resimlerin aynısını watermarklı olduğu için onları silerek ve baskıya uygun hâle getirerek yeniden yapmanız.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  Merhaba VectorFamily, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Vector Family, profilinizi farkettim ve size projemi teklif etmek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba VectorFamily, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €5017 (Avg Bid)
  €5017 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  FREE SERVER Bitti left

  bir sonucu sistemi. oyunlarınıza bir sonucu eklemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. bu sonucu oyunlarınızda multiplayer oyun için kullanılır ------------- <-İÇİNDEKİLER-> <-1 adet ücretsiz sonucu dosyası <- 1 adet sonucu programı freeserverM <- 1 adet sonucu belgesi (sunucu kimliği,sonucualanı adı, sonucu şifresi) <- 1 adet sonucu sitesi ( ip adresiniz alınıp yapılandırma yapılacak)

  €10 - €10
  €10 - €10
  0 teklifler

  Fotoğrafınızı yollayın, 3 saat içerisinde HD ve güzel olarak çizip göndereyim.

  €51 (Avg Bid)
  €51 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Merhaba Ben omurilik felçliyim Televizyonu eller serbest olarak sesli kumanda edebilecek bir cihaza ihtiyacım var Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Tam olarak buna benzer bir şey istiyorum

  €169 (Avg Bid)
  €169 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ...olarak kendi çabalarımızla belirli bir bütçe tutmayı başladığımız için 20€ tutarının oldukça kısıtlı ve az olduğunun farkındayız. Ancak sizlerin yani &#039;Freelancer&#039; platformunun iyi bir iş çıkaracağına inanıyoruz. Tasarımda ilham kaynağı olması için beğendiğimiz bazı firmaların veya tasarımlarını şuraya bırakıyoruz, incelemeyi unutmayın: - (DİKKAT: Bu logo sadece dikkatimizi çeken bir logo örneğidir, aynısının yapılması talep edilmemektedir!) Haydi, iyilik için tasarla! (DİKKAT: Sizlere sunduğumuz bu metin Türkçe hazırlanmıştır. Çevirilerde sorun çıkmaması ve yanlış anlaşılmaması bakımından dikkatli olmanızı öneriyoruz.) (ATTENTION:

  €24 (Avg Bid)
  Garantili
  €24
  12 girdi

  Bazı grafik tasarımlara ihtiyacım var 4 cityscape vector

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Corelde ve adobe da vector çizim gerekli günde ortalama 20 adet iş değişken

  €51 (Avg Bid)
  €51 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  + Elektronik ticarette iç SEO mantığına sahip, Google toollarını kullanabilen, + Hazır Responsive OPENCART template sitelerin kodlama yapısını değiştirebilecek, kod ve modül yazacak ve sorunsuz olarak database e ve Msql e aktarabilen, + Farklı web browserlarda ve platformlarda (ie, chrome, firefox, i...uygulayabilen, bulabilen, sayfaların ve kullanıcıların yamulmasına izin vermeyecek, + CRM, CMS, e-mail ve sms kurumsal çözümleri konularında deneyimli, + XML, CSS, XHTML, HTML, XML, Javascript, AJAX, JQuery konularına hakim. +Analitik düşünme becerisine sahip, araştırmacı, problem çözebilen, sorumluluk sahibi, başladığı işi zamanında bitirecek, + E-ticaret sitesi projelerimizde görevlendirilmek üzere FREE LANCE ol...

  €351 (Avg Bid)
  €351 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Aşağıda örnek bir programın ekran görüntülerini verdim.İstediğim 2-3 satranç motorunu içeren ve yeni motor eklenebilecek tasarımda( bu motorlar free olarak internette var. ) bir satranç programı hazırlanması. Analiz yapabilecek,kombinezon çözebilecek ve taktik çalıştırabilecek bir tasarım olmalı.Bunun yanı sıra örnektekine ek olarak aylık canlı turnuvaları ilan edebileceğim bir sayfanında olmasını istiyorum.

  €634 (Avg Bid)
  €634 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  illustration Bitti left

  illustrate the image as shown.. need the same one but in vector type selam resimde gordugunuz karakterin aynisinin vektorel bicimde istiyorum, CorelDraw olursa cok iyi olur.. Lutfen teslim suresi ve ucreti belirte bilirmisiniz.. Cok tesekkur ederim

  €151 (Avg Bid)
  €151 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I have a logo that i need to have redone in Vector format in high quality. Need this done in the next hour or two hours.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  33 teklifler
  Trophy icon Design a logo for me 6 gün left

  The company name is Barakaa We sell a variety of Islamic items, please make a logo for me that looks nice!

  €36 (Avg Bid)
  Garantili
  €36
  142 girdi

  Construct a PowerPoint Presentation discussing the proper way to create a job-application letter and resume. Feel free to be as creative as possible with this PowerPoint, but remember not to be too overpowering with graphics and colors. Your PowerPoint should consist of 7-10 slides, not including the title slide and reference slide. Please be sure to cite all references using APA format.

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  26 teklifler
  Trophy icon Build Me A Logo 2 gün left

  Company name will be: Automate My Time Color Code: 38b6ff - Blue, a6a6a6 - Gray Files will need to be submitted as PNG and include the Photoshop Or InDesign File for high quality Vector files.

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  41 girdi
  Trophy icon Logo for PLUMBING Company 20 gün left

  My client, has hired me to rebrand his company im...cleverly include hidden messages in the new logo design. REQUIREMENTS: (1) Business Name: Dayis Plumbing LLC • Would like logo with AND without name • Needs to reflect the business: PLUMBING • I want it to be sleek, modern-looking. • Color preferences (he likes green...show me your skills) • I prefer circular logos over rectangular or square Pixels and image type for delivery - need delivery vector file format, Adobe .ai file This is a Guaranteed contest, one of you will be awarded the prize. Do not contact me out of Freelancer platform, do not call or email me directly and never ever contact my client (I will report you). I will be checking this contest and commenting on entries. Good luck to all, Sam...

  €40 (Avg Bid)
  Garantili
  €40
  69 girdi

  I am looking for help designing a t-shirt. I'm looking for a forest green t-shirt. I would like 3-color front, with light brown, yellow, and white. I am looking for a traditional lederhosen design like the picture attached. On the piece that crosses the chest, instead of a design, I would like the word "lederMOSUN" written in old German font/design. Feel free to play with coloring, but if you can make the word in yellow, that would be great. On the back, I would like to have two cartoon kidneys drawn (like the picture attached) wearing lederhosen and holding beer steins. We can go with the same three colors on the back as well. I would also like the following (attached )words under the cartoon kidneys, staggered as shown. Can you do the words in the old German font a...

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  62 teklifler
  Logo into Vector 6 gün left

  Make the attached logo into a vector with the same treatment that is on the car. Make the lettering look like chrome and the red outline on J. Mercurio and phone number.

  €61 (Avg Bid)
  €61 Ortalama Teklif
  119 teklifler

  Build free version of Odoo (website, cashier system , invoice system and HR, SMS system) create an account to each supplier to add their own product which will be approved or not by business owner ppliers online page shows ( stock - damage - sold product quantity)as well as their invoice create barcode to each product to be printed as well as to be scanned by cashier barcode reader SMS system to notify suppliers if their product sold out or been expired

  €2201 (Avg Bid)
  €2201 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  W007 W003 W012 W029 W011 Job Notes: - Output files required o Source file in .ai required (with all individual layers) o Vector SVG o PNG 200 x 200 pixels o PNG 1080 x 1080 pixels - Colour Codes o Blue colour shall be RAL-5005, RGB (0,83,135), CMYK (95,60,0,20), HEX (#005387) o Red colour shall be RAL-3001, RGB (155,36,35), CMYK (20,100,100,10), HEX (#9b2423) o Yellow colour shall be RAL-1003, RGB (249,168,0), CMYK (0,35,100,0), HEX (#F9A800) o Black colour shall be RAL-9004, RGB (43,43,44), CMYK (35,50,40,90), HEX (#2b2b2c) o White colour shall be RAL-9003, RGB (236,236,231), CMYK (0,0,0,0), HEX (#ecece7) - Name the files as such: o Warning Corrosive Substance AI o Warning Corrosive Substance SVG o Warning Corrosive Substance PNG 200x200 o Warning Corrosive Substance PNG 1080x1080 ...

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  20 teklifler
  Trophy icon Website for Salon Suites ZENDORA 6 gün left

  We are opening a salon suites in Dallas, Texas and in Conway, Arkansas. We are needing to make a professional, visually appealing website based off of our branding guidelines. We would like to use Wordpress CMS. We will cover the cost of the plugin (if it is not free) and pay for it ourselves. We would prefer something unique.

  €266 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili Mühürlü
  €266
  20 girdi

  Vector face making services can also be fullbody, the price listed per person if more than once then the price will be adjusted to the price per person. free titles. processing time 4-5 days. use your best photos for satisfactory results ( PNG format)

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Hi, I need some freelancers who have good communication skills and can book free 30 minutes demo classes. I will pay for just booking free demo classes of a platform.

  €316 (Avg Bid)
  €316 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I have ongoing work related to our previous project 'Convert high resolution picture of boat into vector image'

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  About matrix and vector on matlab and phyton

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Required skills: Photo editing, Retouching, Vector tracing, Graphic design Only For Bangladeshi freelancers.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  41 teklifler

  I need a 3D image render of a mechanical coil spring of below specification. It should have 3 different 3d views. Spring Specification Spring Type: Compression Ends Type: Closed and Ground Wire Diameter: 2mm Outer Diameter: 10mm Free Length: 40mm Total Turns: 10 Color: Natural Metal Finish

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I need a logo for my company, it’s cat related. I need someone who can come up with elegant cartoon cat logo. I’ll provide my company’s name for you to incorporate into the design ideas. Need multiple revisions, vector file, social media kit, transparent file etc.

  €56 (Avg Bid)
  €56 Ortalama Teklif
  128 teklifler

  I am looking for a modern logo design for a roofing company called Denco Roofing. Simple, effective, must get the idea of what the company does at first glance. The logo...am looking for a modern logo design for a roofing company called Denco Roofing. Simple, effective, must get the idea of what the company does at first glance. The logo must include a residential roof, a commercial building and (if it does compliment your design) you can include a sun (the sun is not essential). Must be original and not something taken off the internet please. Require the logo in vector format. Colors: Emerald Green, Orange and Black. Services include: Installation of New Roofs, Truss Repairs & Borer Treatment, Replacement Tiles, Battem & Underlay Industries include: Residential, commerc...

  €15 (Avg Bid)
  Garantili
  €15
  93 girdi

  We , Want to sell "Honey" product through our Web site but no need to payment gateway or other Complex Backend. You Can Design on Bootstrap or other with eye catching and Click to Action Portal. You have to use copyright free High Quality images or you have to manipulate image. Also its need to 100% Mobile Friendly You have to design from scratch and you can not use any templet Our Competitor Web site is- 1. 2.

  €323 (Avg Bid)
  €323 Ortalama Teklif
  54 teklifler

  This includes vector files (.ai files) and high-resolution images of all the badges.

  €371 (Avg Bid)
  €371 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need two illustrations, in a certain style. It needs to be vector. You can see style in attached file, please send me your portfolio if it match this style. Write 3234 in your offer. I have detailed descriptions ready

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  81 teklifler

  Job Description: Hiring a digital calligraphy artist for an upcoming NFT Marketplace. We require on immediate basis. Whoever is interested please share your past experience and your CV attached.

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  We have a logo in PNG file. We need to convert it into vector file in illustrator or coral draw

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  104 teklifler

  The printers always write to me • Please only send us vectorized data in 100% black (no halftones or grayscale), no pixel-based files if possible. for a professional it's probably three clicks and it fits but i can't figure out what i have to change so that the print shop accepts my file I upload the file

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  65 teklifler

  We need three design concepts one will be chosen to be finalised in a vector format ready for printing We are after a classy modern design that is design worthy to show you have read the ad please reply with funky monkey

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  64 teklifler

  FlexNews is totally customizable allowing you to create new exclusive designs in few clicks. It is also super optimized to give you the best results possible on search engines. FlexNews is a responsive and Magazine Blogger template that mostly helps bloggers to rank their blogs. this is one of the best Blogger which mostly people suggest using in Blogger blog. This Blogger Theme is paid but it is free to download here. It has very good features: Such as; News Slider, Breaking News, Responsive, 404 Error Page supported, Beautiful Layouts, Sticky Header, Column, Footer Credits removed and many much more. You can check it default template Demo below the given link. If You want to Increase your website Ranking, Earning then I’ll ill suggest you use this Template on Your Blo...

  €7 - €7
  €7 - €7
  0 teklifler
  Trophy icon Konvene Business Logo 12 gün left

  Looking for a business logo for a media agency, Would like it clean with some warm/modern style colors. would be awesome if the v had a stocks positive indicator coming out of the right side of it. An example is located in the attachments. Looking for it to be made as vector. Feel free to be creative/shorten the name, do whatever you feel is best to make it look good, modern, and professional.

  €50 (Avg Bid)
  €50
  300 girdi
  Trophy icon Western Look 1 gün left

  We are looking for a western character to be used on shirts. We would like to use the skeleton head provided in sample with the hands holding the guns (instead of the gun we want to use the lever that is in the sample picture turned into skeletonized vector). Please make the picture of the hand and clutch lever animated. If possible please make the adjuster piece that the thumb is on red with everything else black and white. Please mirror the lever and hand to make a left and right but be sure the logo on both is legible. Please make the sheriff star (provided in sample) with our Elite western logo in the center. the star needs to be separate from the skull and hands as this will be used on the front of our shirts. under the skull and hands type "There's a new lever in...

  €60 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili
  €60
  71 girdi
  react native quiz app 5 gün left
  ONAYLI

  Looking for react native developer who can developer quiz with admin panel: Features: Possibility to do exercises for single subjects ( chemistry,biology,logic, math, phisics) or complete exam. ( All subject toghether) Possibility to manage how much quizzes tu put in every exam and possibility to manage countdown for each subject, question options and so on User and password login Free trial version and then payment for full access Possibility to put image on questions Possibility to have the same exam for more students ( during classrooms) Admin panel where manage everything Web app top put on my website

  €533 (Avg Bid)
  €533 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Name of Company: GoWeb Capital Need Vector Logo based on Fintech or Financial Industry related. The logo should be simple, clean, and elegant, try to keep it minimal and not too much busy, and should be visible as professional. The company is an investment firm, which provides Liquidity Services, Equity Investments, and Token Investments in Crypto and Financial Industries. Colors combinations: Golden, Black, White This is Logo Text: GoWeb Capital not the Main Vector. You should create a vector and then associate the GoWeb Capital text with vector.

  €25 (Avg Bid)
  Garantili
  €25
  135 girdi

  Hello, Need logo with his favicon for fast food brand : - Sandwichi (sandwich fast food) the possible colors are: orange, yellow, red, white. (2 colors maximum) Logo must be vector, in all those format : SVG PSD, AI, EPS, JPG, GIF,PNG, PDF. and favicon format.

  €15 (Avg Bid)
  Garantili
  €15
  101 girdi

  Hi, show me you read and understand the description!! Looking to do a free text rewriting tool like this style, but simpler,: * * * The tool is all about: one text area that rewrite a text for 1-to-3 times maximum, then redirect to another URL.

  €69 (Avg Bid)
  €69 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I have 3 files in jpg format, i need some modify and delivered in a high quality vector file for print Thanks

  €7 - €20
  Mühürlü
  €7 - €20
  28 teklifler
  Trophy icon Logo Design for Business 5 gün left

  I want a logo designed for my business "". It's an exclusive bangle store made up of Laakh (Sample photo is attached for your reference). Tagline: "From our hands to yours" What I Need -------------------- 2 concepts Logo transparency Vector file Printable file Source file Social Media Kit

  €24 (Avg Bid)
  Garantili
  €24
  141 girdi

  We need a whiteboard animation (it can be created with a tool like Doodly, but feel free to do this how you want to). The animation will be short (about 30-60 seconds long) and we will provide you the script for what we need. Our hope is to find someone who can create these on a regular basis, but for now we are looking for just one animation. *Prior experience in animation creation is MUST *Experience of working on a project in Finance industry a plus Please mention the word 'ArchiveME' - bids without this word will be disregarded.

  €170 (Avg Bid)
  €170 Ortalama Teklif
  81 teklifler
  CNATT Reimaging 5 gün left

  Recreate the provided image to a vector file.

  €3623 (Avg Bid)
  €3623 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  W017 W022 W001 W020 W002 Job Notes: - Output files required o Source file in .ai required (with all individual layers) o Vector SVG o PNG 200 x 200 pixels o PNG 1080 x 1080 pixels - Colour Codes o Blue colour shall be RAL-5005, RGB (0,83,135), CMYK (95,60,0,20), HEX (#005387) o Red colour shall be RAL-3001, RGB (155,36,35), CMYK (20,100,100,10), HEX (#9b2423) o Yellow colour shall be RAL-1003, RGB (249,168,0), CMYK (0,35,100,0), HEX (#F9A800) o Black colour shall be RAL-9004, RGB (43,43,44), CMYK (35,50,40,90), HEX (#2b2b2c) o White colour shall be RAL-9003, RGB (236,236,231), CMYK (0,0,0,0), HEX (#ecece7) - Name the files as such: o Warning Corrosive Substance AI o Warning Corrosive Substance SVG o Warning Corrosive Substance PNG 200x200 o Warning Corrosive Substance PNG 1080x1080 ...

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  33 teklifler