Gather contact details websites excell işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  420,928 gather contact details websites excell iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Türkiye,de veya dünya geneli blog sitelerinde tanıtım yazısı dofollow Turkey blog wrbsites seo write and link dofollow

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  YAPILACAK : PAZARYERLERİ CÜROYU AYRI HESAPLAYACAK - STOK KALAN ANLIK VE DEĞER GÜNCELLENECEK - KAR MARJI OTOMATİK HESAPLANACAK - DEPOLARI AYIRACAK - AYLIK RAPOR GELİR GİDER - LİSTE BAŞTAN BAŞLAYACAK - CARİ LİSTESİ - BORÇ VE GİDER LİSTESİ - BANKA HESAPLARI - GENEL RAPO

  €95 (Avg Bid)
  €95 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Excell üzerinde stok takibi yapmış olduğumuz bir program var. Bu programın aynı sistemde web tabanlı olanını yaptırmak istiyoruz. Depo girişi çıkışı, depolar arası transfer gibi işlemleri mevcut.

  €280 (Avg Bid)
  €280 Ortalama Teklif
  13 teklifler
  Tool selection Bitti left

  Cok olcutlu karar verme yontemlerinden fuzzy ahp ve fuzzy promethee 2 yontemlerini kullanarak elektrikli supurge icin belirlenen 4 motor kriterinden en uygun motoru secmemiz gerekiyor. Elimizde alternatiflerimiz var ve kriterlerimizi belir...karar verme yontemlerinden fuzzy ahp ve fuzzy promethee 2 yontemlerini kullanarak elektrikli supurge icin belirlenen 4 motor kriterinden en uygun motoru secmemiz gerekiyor. Elimizde alternatiflerimiz var ve kriterlerimizi belirledik minimization ve maximization olarak ayirdik. Bu iki yontem kullanilarak bi excell calculation ve matematiksel hesaplamalar olan bir rapor odevimiz var. eger geri donus yaparsaniz size elimizde olan datalari, hocamizin ornek olarak attigi makaleleri ve excell calculation orneklerini iletebilirim. Donuss yaparsa...

  €130 (Avg Bid)
  €130 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  web scraping Sample web site. Mysql table in price .

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Seleniumbasic entegre edilmiş excel makrosu var elimizde. Bir excel dosyası. Bir webscrabber. Ona proxy eklenecek. Chrome bağlanmadan önce bir kullanıcı adı ve şifresi olan bir proxy ile bağlanacak chrome'a. Sadece istenilen makroya kullanıcı adı ve şifresi olan proxy ile bağlantı eklenmesi.

  €360 (Avg Bid)
  €360 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Servisimize gelen arızalır kaydedebileceğimiz servis takip formu, müşteri kayıt bölümü, personel kayıt bölümü, ana stok deposu ve her bir personel için ana stoğun altında alt stok bölümleri olacak. ana stoktan personel için açılan alt stoğa ürün çıkışı ve girişi yapılacak. tüm bu işlemler raporlama ile excell formatında takip edilecek.

  €255 (Avg Bid)
  €255 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  ...fay tespiti vs.. ENVI: Band ratio ile çeşitli alterasyon gruplarının tespiti(ben petrol üzerine çalıştım aynısını madendeki kabullere göre yapabilirim), NDVI-NDWI ile bitki örtüsü, sulak alan/hidroloji/yüzey suyu haritalamasından başka bişey yapamam :D Tüm bunları sadece veri girişi ya da veri girişi sonrası rapor şeklinde de yapabilirim, İŞİN GİDİŞATI: İstekliden yaptıracağı işin verileri excell dosyası halinde alınır. Programlara veri girişi yapılacak şekilde hazırlanır Programa veri girşi yapıldıktan sonra üretilecek şey neyse üretilir Değerlendirme-Yorum yapılır. İstek dahilinde raporlama yapılır. İŞİN BİTTİĞİNE DAİR MÜŞTERİYE BİLDİRİM GÖNDERİLİR VE PARA ÖDEMESİ İSTENİR. İŞİN BİTTİĞİNE DAİR GÖ...

  €14 - €23 / hr
  €14 - €23 / hr
  0 teklifler

  Elektronik bir tabloyu verilerle doldurun Excell raporlamalari is sunmlari toplanti tutanaklari ve sunumlari mail takipleri mail yazismalari

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Elektronik bir tabloyu verilerle doldurun Excell raporlamalari is sunmlari toplanti tutanaklari ve sunumlari mail takipleri mail yazismalari

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Elektronik bir tabloyu verilerle doldurun Excell raporlamalari is sunmlari toplanti tutanaklari ve sunumlari mail takipleri mail yazismalari

  €334 (Avg Bid)
  €334 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Merhaba, örnek sitedeki gibi kalem simgesine basılınca açılan bir iletişim formu istiyorum. Daha sonrasında müşterilerden gönderilen mailler benim mail adresime yönlendirilecek. Örnek site: .Sağ alt köşede ki kalem butonuna basıp iletişim formunu incelemeniz gerek.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz Çalışanlarımın mesai saatleri içerisinde çıktığı molaları kullanıcı kodu ve parola girerek yapmasını sağlayacak bir excell formatı yapılabilir mi?

  €34 (Avg Bid)
  €34 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hem bilim ve teknoloji konusunda kaynak eksikliğini gidermek hem de keyifli bir ortamda çalışmak harika olmaz mı? Türkçe bir bilim&teknoloji sitesi için yazarlar arıyoruz. Farklı yabancı kaynaklardan çeviri de yapılabilir ya da yorumlar da eklenebilir. Konular teknolojik gelişmeler (özellikle uzay teknolojisi), astronomi ve sağlık alanlarında yoğunlaşmaktadır. Sitenin en temel mantığı uzmanlık seviyesindeki bilgileri anlaşılabilir genel düzeye indirmek ve okuyucuya hap şeklinde sunabilmektir. Günde 2 makale yazılacak.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  32 teklifler

  3 Adet web sitem için çalışma yaptırmak istiyorum 15 günlük çalışma olacak. Bol tanıtım yazısı ve backlink almak istiyorum. - I want to work for 3 websites for my 15 day work. I would like to get plenty of promotional material and backlinks.

  SEO
  €270 (Avg Bid)
  €270 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  Excel'de bazı çalışmalar yapın Excell de veri girilir

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Elimde yaklaşık 60 000 excell verisi var. C# ile bu verileri bir veritabanına aktarıp bunların veri madenciliği yöntemleri ile basit bir kaç tane görselleştirmesini istiyorum. Bu görselleştirmeler bir diagram vs şeklinde olabilir. Amacım bu veriler arasındaki ilişkileri görebilmek.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  E Ticaret üzerine Free Lance Çalışacak VERİ GİRİŞ ELEMANI alınacaktır. Türkiyedeki önde gelen e-Ticaret sitelerindeki mağazalarımıza ilan açabilecek, deneyimli, bu sitelerdeki toplu ürün geçiş araçlarını bilen ve kullanabilen, xml ve excell bilen, photoshop bilen, evinden çalıştırmak üzere Veri Giriş Elemanı alınacaktır. Part Time veya Free Lance çalışacak eleman alınacaktır. Tüm bilgiler kendisine verilecektir. Bay veya bayan olabilir. Şehir, Ülke veya Lokasyon sınırı yoktur.

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  inşaat dekorasyon proje mühendislik tadilat dekorasyon fan coil mekanik havalandırma inşaat mimarlık mekanik taahhüt seo for . I have an company websites and I want to get my links on first pages of search engines.

  €91 (Avg Bid)
  €91 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Sizin için yüksek kalitede website tasarımı yapabilirim,size sunabilir ve üstelik destek verebilirim! I prepare amazing websites for you!

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  I want to improve an existing website theme by adding some features. The theme link is this: I want to add a review system to this theme. The review system should be connected with agent profiles and it should be filterable like those in the following websites : It may be a plugin which may be added to existing theme. It is preferable if the rating system can be also used for the properties too.

  €423 (Avg Bid)
  €423 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  ...benim istediğim adreste verdiğim excell dosyasındaki yazıları istediğim kutulara girecek istediğim yerde 10-15 saniye bekleyecek bir tuşla tekrar aktif edebilieceğim bir makro programı istiyorum örnek olarak a girip veridğim excel dosyasındaki metinleri girecek yaptığım mouse hareketlerini tekrar yapacak onay captha ekranı çıktığında bekleyecek sonra ctrl+q tuşuyla mesela devam ettirebileceğim bir program istiyorum program farklı sitelerde çalışmalı istediğim şey site bazlı değildir mouse hareketlerimi kaydetmesi ve verdiğim excel dosyasındaki verileri ben klavyeden giriyormuşum gibi algılayabilmesini istiyorum bu yüzden excell dosyasındaki değişkenlerle gireceği yerdeki text box ları birbirine gösterebilmeliyim yani bir mail açark...

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Denizcilik sektöründe , dünyanın ülke ve limanda hertürlü tedarik ihtiyacını karşılayacak temiz bir yazılım ve tasarımlı web sitesi talebimiz sözkonusu. Sistem çok basit işlemeli , Sisteme tedarikçi ve satın alıcı olarak iki türlü üye kabulü yapılmalı.Tedarikçiler hizmet verdikleri sektörü seçerek gelen talepleri görebilmeli satın alıcılar ise istedikleri ürün listelerini pdf, word excell formatında ilgili ülke ve limanı seçerek istek listelerin gö ilgili detaylar bilahare bildirilecektir.

  €145 (Avg Bid)
  €145 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I am looking for a php web devoloper to build several commerce websites. Magento devoloper is most preferred

  €925 (Avg Bid)
  €925 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Fenerbahçe taraftar uygulaması için metin ve görsel içerik hazırlanacaktır. Metin içerikler aşağıdaki iki örnekte verilen biçimde olmalıdır. İçerikler, Fenerbahçe ile ilgili önemli kişi ve yerler ile ilgili olabilir. Görsel içerikler metinde yazılan isimler ile uyumlu, jpg biçiminde ve 250x250 piksel boyutlarında teslim edilmelidir. Görseller iyi kalitede ve renkli olmalıdır. Bu proje teslim edilecek 100 farklı içerik metni ve görselini kapsamaktadır. Benzer içerik projeleri ile devam edilecektir. ÖRNEK METİN: { "id" : 1, "label" : "1", "specific" : { "image" : "", "path...

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Wordpress platformuna kurulmuş sitemizin güncellemelerini yapacak web tasarımcılar aranmaktadır. Ayrıca yılda 1 kez belirlenen şablona göre güncelleme desteği de talep edilmektedir.

  €529 (Avg Bid)
  €529 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  We need coders to code our websites. The websites are already designed (PSD), all the content is created and the final site is approved by the client already. We simply convert the PSD to HTML5/CSS3/JS sites and send them back!I am looking for somebody who can start right now and could deliver the results in next 24 hours. We are looking for a long term relationship with the right candidates. Must have experience in Twitter Bootstrap Responsive design. please see 3 attach file.

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I have a list of 691 sports teams/websites. I need to know what kind of team each is, so I can do some further sorting. I need to know if they are either a baseball team, hockey team, football, soccer team, etc etc. So I will need someone to go each website link and verify what kind of sports team it is, then put that into the excel sheet. See attached example.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hello everyone, I need someone to use some animations on my website. An animation video is attached to this please see it. The website is as follows: Please see the website if you can do the same then I will send you the source file There is a work section animation with entry and exit. and then there is a footer animation, the...it. The website is as follows: Please see the website if you can do the same then I will send you the source file There is a work section animation with entry and exit. and then there is a footer animation, the animation will continue running till someone hover on a specific button in the particular section. The work is hardly for 2 hrs. after this, we have many websites to do the same this is just to start.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...Vue.js developer is expected to assume in their position: Participate in daily scrum meetings Write new or modify existing modules in VueJS Coordinate Backend APIs with Backend developer Convert Figma or other user interface designs to pixel perfect HTML, JS, CSS in VueJS. Excellent knowledge of latest version of Bootstrap. Write performant code using core Vue, Vuex, and Vue Router to create websites and web applications Create tests for code written by yourself and other existing code Diagnose and fix bugs and other software defects in new and existing Vue applications Run code optimization tools and analyzers to spot and refactor inefficiencies to create highly performant code Manage code in GitHub, regular check in at completion of each feature. Take part in code review sessi...

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  We would like to make a restyling (or reconstruction) of our website in wordpress, in order to make it look more professional and reliable. We currently have two websites, one for the Italian version and one for the English version. Possibly, we'd also like to merge them and create a single site with the ability to switch languages. We will provide links to competing websites for inspiration. We need professionalism, precision, fairness and experience.

  €1059 (Avg Bid)
  €1059 Ortalama Teklif
  49 teklifler

  I need quality traffic that generate signups and sales. It's very lucrative site which offer food gift card to USA audience. You must have knowledge of bringing targeted and real traffic to international websites. I will ask for your portfolio. I am open to anything you can suggest including paid advertising. Please BID only if you are interested and can give time to this job. Ask me question in your bid, if any.

  €41 (Avg Bid)
  €41 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Hi Jitendra S., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat. I have 4 mobile applications that I have bought with some Software Scrips at I am looking for a mobile developer who can change the images, menus , texts and compile to generate the apk. This are the application that i nedd to customize.: Golo APP is a travel wordpress template that comes with Android and IOS mobile app. Here you can see the instructions to change the android and ios app. Universal App - Full Multi-Purpose Android App : It is a multipurpose mobile web template for wordpress websites. What I want is to change the logo, the menus and put the address of my website. Here you can find the instructions:

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  SHOPIFY EXPERT REQUIRED 6 gün left
  ONAYLI

  I own and operate a Shopify store. We currently use the ‘Brooklyn’ theme with some customisations. I have work available for a CERTIFIED Shopify EXPERT. This work includes the following: * Provide health check - find any glitches, ensure both desktop and mobile websites are working perfectly, etc. * Add parallax & animated effects to Shopify website. * Fix/tweak small issues with appearance of website. * Create custom elements (eg. detailed drop down lists/tables, quick shop pop up, etc). * SEO optimisation advice & implementation. * Conversion rate optimisation advice & implementation. * ‘Tidy’ up theme’s code to remove any code from deleted/unused apps. * Review and update website as necessary to ensure optimisation for mobile users of ...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler

  just need to intergrate a paypal payment gatway to a Ecommerce websites.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Hello, I need someone to write a paper about "usage of media in accessible web design". Following ponts should be in the paper: 1. general intro about accessible web design 2. The importance of media usage 3. variations of media elements: Grafics, Multimedi, Dynamic content ...etc. 4. workflows for the development of accessible websites 5. PDF in accessible Web 6. short summary / conclusion the paper should have 4-6 pages incl. pictures

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Hello guys, i want to get data from two ecommerce websites just 1000 product *small budget 1 day please

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  82 teklifler
  hotel websites 6 gün left

  just like the hotel websites ,loundery work ,

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  52 teklifler

  I need talented dual English and Spanish Speaking Agents to work in customer service. Please apply only if you can speak English. Shift needs to starts at 5:00 am and we have available time until 11:00 p.m. Schedule will be given based on companies needs.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Retailers use ecommerce websites to draw in additional sales or to provide valuable product research. Every year, more consumers research and purchase products online. The result is that ecommerce is no longer a novelty, it has become a business necessity.

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  ...pay-per-click (PPC) campaigns to increase revenue through sponsored online advertising write original content for webpages - tailored for the target audience make technical recommendations to developers constantly check search terms, rankings and analytics to monitor performance of client websites and make recommendations for improvement engage with other businesses (affiliates) over link-building opportunities, to bring in paid commission for driving customers to their websites employ user experience (UX) and conversion rate optimisation methods to turn visitors into more active users and to help improve website performance drive targeted and loyal traffic to a website by community building use social media to distribute content and enco...

  €1855 (Avg Bid)
  €1855 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  i have several websites that need ON page SEO I will give you the keywords and the page that needs to be optimized you will provide a before and after optimization report for every page this is for regular work

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  Animals or scenery can be transformed into portraits, fine art, cartoons, and NFT with these tools. Can both upload and download I'm looking for a freelancer with prior experience. Please include any relevant literature or websites. Plugins, APIs, and Apps for WordPress Website for further information Web app Web App

  €477 (Avg Bid)
  €477 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Hello, I need a Serbian person to contact Serbian logistics companies to get qoutes based around my requirements. This will be done over the phone to expedite the process.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I have a google sheets with a list of websites url, and I need a google apps script (it's mandatory, I don't want any other programming language) that do scraping or webcrawling searching for 2 menus in these sites, "services" and "products", and return me all plain text from these menus, and write it back to the sheet. I hope I make myself clear.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We want a home page design for our Venture Capitalist website. the home page should have 5 sections + header and footer. About Us: We deliver a unique formula of direct capital investment com...of direct capital investment combined with investor introduction, legal and strategy services to high-caliber startups from pre-seed to Series B Main sectors we support funding: We work across a broad range of sectors but have principal interests in health, climate/sustainability, education and social equity, and impactful disruptive technologies. For reference find below links for reference websites and images of the home page

  €48 (Avg Bid)
  €48
  2 girdi

  Find websites where doctors can be listed Create account Enter the details and list the doctor.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  38 teklifler
  WP Api creation 6 gün left
  ONAYLI

  ...need to create a wordpress api that integrates to our site that’s now on wordpress which will then communicate to the app. OTHER INFO what language and tech stack are the current web apps coded from? Most are in JavaScript Do these apps have online repositories? No What database (SQL/NoSQL) are the websites built from? SQL Are the data from these websites exposed via REST or GraphQL? REST Is the currently built app already accessing data from REST or GraphQL? REST Are the websites built on CMS like Wordpress or custom built using HTML/CSS/JS? (Pretty sure the answer to this for spill the tea is wordpress.) WordPress What language and tech stack is the A1M platform built with/on? PHP and MySQL for te backend and JavaScript for frontend...

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler