Good text based website design işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  183,565 good text based website design iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  PHP dilinde yazılmış portalımızı aktif hale getirmek istiyoruz. Tasarlayacak çokça ekran ve yapılacak tonla iş var buranın üzerinde. PHP tecrübesi olan kişilerden destek almak istiyoruz.

  €63 / hr (Avg Bid)
  €63 / hr Ortalama Teklif
  51 teklifler

  Merhaba Yılmaz Bey, Web tabanlı bir Okey 101 oyunu yaptırmak istiyorum. 2d template Unity. Web yönetim paneli olacak. Mümkünse olan bir oyunun Reskin'i olacak. Yardımcı olabilir misiniz?

  €3878 (Avg Bid)
  €3878 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  bir web sayfası geliştirilmesini istiyorum. bu web sayfasında öncelikle bir text yapıştırılacak alan bulunmalı. bu alana 5-10 satırlık bir text bilgisi girilecek. bu textteki yazıya göre taslak halinde sabit olan pdf'teki ilgili yerlere tik işareti konulacak yada text içindeki ksıımlar kopyalanıp bu pdf'in ilgili alanına yapıştırılabilecek. pdf in başlangıç hali sabit ve bu texte göre üzerinde ekleme veya tik işatreti kullanılacak.

  €165 (Avg Bid)
  €165 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Bitlife tarzında içerikleri belirlenmiş ancak bazı noktalarda tecrübeli birinin eklentilerine ihtiyaç olan, IOS için metin tabanlı bir oyun projem var. Bu projeyi yazabilecek birine ihtiyaç duyuyorum. Bitlife'a benzeyen ancak farklılıkları olan bir oyun. Ortaçağ oyunu, ses gerektirmiyor yalnızca arkaplan müziği yeterli. Hayat simulasyonu oyunu, hayat değerleri var, yetenekler meslekler eğitim gibi bir çok kategori var. İlişkiler ve aktiviteler var. Basit life simulator oyunlarından istemiyorum bitlife tarzında gelişmiş bir oyun istiyorum. Rastgele olaylar doğabilecek bir oyun istiyorum. Türkçe ve ingilizce seçenekleri istiyorum. İkisinide ben çeviririm. İçeriklerin çoğu hazır istenen içe...

  €499 (Avg Bid)
  €499 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  istediğinizi yazarım örnek koydum bunun gibi olucak iade verilir normalde 10 dolar değildir size 7 doları geri verilir beğenilmezse değişim süresi 2 haftadır istediğiniz rengi eklerim umarım beğenirsiniz yaptıklarımı

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  KENDI SISTEMIMIZE UYGUN WEBABSED ON MUHASABE PROGRAMI YAPTIRMAK ISTIYORUZ

  €1003 (Avg Bid)
  €1003 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Multiplayer turn-based mobil bi kart oyunu yazabilecek yazılımcı arıyorum. iOS ve android.

  €475 (Avg Bid)
  €475 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar projemiz müşterilerimizin ürünlerimizi seçmesinde yardımcı olacağı bir yazılımdır, müşteri iş yerimize gelir ve dokunmatik monitör ile kendi ürününü tasarlar. Görselde ve video da detaylı anlatım mevcuttur gerçekten yapabilecek arkadaşlar ulaşsınlar. istediğimiz uygulama detaylı video yu izleyebilirsiniz aynısını istiyoruz. Friends are the software to choose our products for our project, the customer comes to our workplace and designs his own product with a touch monitor. There is a detailed explanation in the visual and video.

  €159 (Avg Bid)
  €159 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  TCPyle yazılmış turn based oyunumuz için maintanence ve bug çözümleri

  €1383 (Avg Bid)
  €1383 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Platfrom temelinde online satış mağazası oluşturmak.

  €3675 (Avg Bid)
  €3675 Ortalama Teklif
  58 teklifler
  TEXT EDITOR Bitti left

  Resimdeki gibi bir text editör istiyorum. Resim yükleme butonu da olacak. Resim yüklendiğinde resim gözükmeyecek, sadece resmin linki gözükecek textarea içerisinde. Bkz, spoiler, url, image btonları olacak sadece.

  €38 (Avg Bid)
  €38 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba arkadaslar projem cok basit bir proje.Öncelikle sunu istiyorum Bir sayfasinda 6 tane girilmesi gereken EditText kismi var sonrasinda Send buttonu ve butonu basildiginda, Bu bilgileri bir yere post edicek.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Merhaba, Bir android projem var bu projede Mysql serverimden Veriyi cekip (hepsi text olacak) proje icerisinde Strings xml icerisine bu aradaki köprüyü saglamak.

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  bu rapor turnitin sistemine yüklenilecektir, alıntı yüzde 10 geçmeyecektir .teslim süresi 1 haftadır

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Logo for a Real Estate company based in Istanbul'

  €29 / hr (Avg Bid)
  €29 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...so you need to be available to work as a freelancer right now. /// Adaylar üzerinden hızlıca geçip uygun kişiye hemen kontratlı olarak başlatacağız. Yakın gelecekte full-time çalışma perspektifi olacaktır. Seçildiğiniz takdirde İstanbul'daki geliştirme takımımızla beraber hemen başlayacaksınız, bu bakımdan şu an çalışmaya müsait olmanız gerekmektedir. The product you will work on is a web-based analytics interface comprised of dashboards and reports built on top of the .Net platform with Knockout JS as the JavaScript framework. The data the reports pull come from MS SQL Server. Although the Java platform is not utilized at the moment, we would like you to be well versed with Java as there will be a switch to the Java platform in th...

  €3744 (Avg Bid)
  €3744 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ...pizza and such products are made and sold this system will use the WooCommerce infrastructure. Therefore, we need to make some customizations on the WooCommerce, and these are shortly: 1. The integration between WooCommerce and Paytrail () because most of the payments will be via this system this must be in our web site. Paytrail has already mentioned on its website that it supports WooCommerce. If pay cash can be realized apart from that, pay system via credit card and paybyway (this can be discussed in terms of security and certificates to get) 2. As soon as the customer opens order, having invoice print from the printer at the restaurant (having, place to go, the customer name and the price etc. as order information) ( I can make the physical configuration

  €1322 (Avg Bid)
  €1322 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Yaklasik 1.5 -2 ay surecek lokasyon bazli bir uygulama icin, Android ve iOS developer aramaktayiz.. İlgilenenlerin adresine daha once gelistirdikleri application ornekleri ile birlikte telefonlarini email atmalarini rica ediyorum.. Developer'in Istanbul'dan olmasi tercih sebebidir.. Basitce anlatacak olursak, Kullanicilar herhangi bir mekanla ilgili 3-4 tane bilgi girecek ve fotograf cekecek. Bunun karsiliginda puan kazanacaklar.. daha sonra bu puanlarla hediye ceki alabilecekler.. Detaylari konusuruz telefonda.. Buraya post etmemdeki amacim, Android ve iOS developer'lara ulasmak.. Tesekkurler..

  €2247 (Avg Bid)
  €2247 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Yaklasik 1.5 -2 ay surecek lokasyon bazli bir uygulama icin, Android ve iOS developer aramaktayiz.. İlgilenenlerin adresine daha once gelistirdikleri application ornekleri ile birlikte telefonlarini email atmalarini rica ediyorum.. Developer'in Istanbul'dan olmasi tercih sebebidir.. Basitce anlatacak olursak, Kullanicilar herhangi bir mekanla ilgili 3-4 tane bilgi girecek ve fotograf cekecek. Bunun karsiliginda puan kazanacaklar.. daha sonra bu puanlarla hediye ceki alabilecekler.. Detaylari konusuruz telefonda.. Buraya post etmemdeki amacim, Android ve iOS developer'lara ulasmak.. Tesekkurler..

  €4239 (Avg Bid)
  €4239 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Yaklasik 1.5 -2 ay surecek lokasyon bazli bir uygulama icin, Android ve iOS developer aramaktayiz.. İlgilenenlerin daha once gelistirdikleri application ornekleri ile birlikte telefonlarini ve email'lerini yazmalarini rica ediyorum.. Developer'in Istanbul'dan olmasi tercih sebebidir.. Basitce anlatacak olursak, Kullanicilar herhangi bir mekanla ilgili 3-4 tane bilgi girecek ve fotograf cekecek. Bunun karsiliginda puan kazanacaklar.. daha sonra bu puanlarla hediye ceki alabilecekler.. Detaylari konusuruz telefonda.. Buraya post etmemdeki amacim, Android ve iOS developer'lara ulasmak.. Tesekkurler..

  €1939 (Avg Bid)
  €1939 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Program bir eBay satıcısı tarafından kullanılacak. Programın amacı; satılan ürünler hakkında günde 100-150 adet soru gelmekte ve bu soruların çoğunun cevabı aynı olmaktadır. Bu nedenle bu cevapları bir text dosyasından arayıp bulmaktansa böyle minik bir programla halletmek gerekmekte. 1 dropbox, "ürün tipi" adlı, içeriği editlenebilir, yeni ürün tipleri eklenebilir. -> seçilen ürün tipine göre, hemen sağında başka bir dropbox "ürün modeli", içeriği editlenebilir, yeni ürün modeli eklenebilir. -----> seçilen ürün modeline göre hemen altında açılan 8 tane textbox. bu textboxların kendine ait "save" ve "copy&q...

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Using the example image (screenshot 2022-08-10 131537) as a guide, I want a two colour image produced for tee shirt print. The rough example white tee shirt image (rough ) is just to show the text and placement, making it look good should be the designers job. If the tent and bike can be used from the file, that would be ideal

  €29 (Avg Bid)
  Garantili
  €29
  6 girdi

  Hi, I am looking for a form based system where we can custom build forms for specific tasks for companies. Ideally this need to be created with a mapping tool. So when user inputs information they can also add location data to the map with a polygon, point or line functionality in 2D format. The form will require a database initially small but then can be built out big. If succesful there will be lot more work to come out of this.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  We need to get api data and show in table format

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We need an accounts executive to organize our accounts

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  - The deadline is 11.08.2022 - The text consists of around 5,000 words - Translator needs to be fluent in Portuguese, Bulgarian and / or Romanian - Payment: 40 EUR for each language - Document will be shared, once the contract has been accepted

  €416 (Avg Bid)
  €416 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Change dates on handwritten text

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  60 teklifler

  I require the development of a prototype that demonstrates two physical based rendering techniques as well as a video comparing the two of them in terms of performance statistics, visual realism as well as effectiveness. More details in the PNG attached.

  €264 (Avg Bid)
  €264 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  The platform is an IoT platform where we are using KAFKA and it needs enhancements and checks to make it stable.

  €370 (Avg Bid)
  €370 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I want to copy a lot of text to PowerPoint slides in a specific format you should have time to do the project and do slides in order as I will tell you

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  213 teklifler

  We would like to have the texts on our company's website translated from Turkish to German. There are 1084 words in the text. We want it to be completed quickly.

  €357 (Avg Bid)
  €357 Ortalama Teklif
  54 teklifler

  I need 100% manually SEO Backlink / Link building. Google Friendly High quality.

  €97 (Avg Bid)
  €97 Ortalama Teklif
  95 teklifler

  We need the front and back of plastic packaging designed for Chinese hotpot products (火锅肉卷). - You will need to design a suitable colour schemes - Place text and information (supplied) - Select suitable fonts for English and Chinese text - Work on simple graphics - Design a simple company logo to fit in with this overall design - Provide a template based on the design so we can easily add new product designs in the future

  €233 (Avg Bid)
  €233 Ortalama Teklif
  80 teklifler

  Hello, we are looking for an amazing graphic designer that will create web images for our website. We have a total of 11 homepage images and 19 pages that need images for our website. This is a test job that will have 30 more graphics required. The test job is the following: Create a high quality high definition image that represents the following information: ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Optimize Your Fuel Consumption by up to 57%. Chips are pre-programmed by our experts for your vehicle's specific year, make and model prior to shipment. This process reduces the amount of gas required to travel to your destination by up to 57%. --------------------------------...

  €7 (Avg Bid)
  Garantili
  €7
  10 girdi

  You are required to prepare technical assessment questions about Gaming for a pre-assessment platform. The questions should be in the forms of multiple choice, free text and coding, and consist of different areas which are expected to be known by a game developer at a hiring phase. Multiple choice questions should consist of options. Each question should have its title generated from the specific topic included in the question. The questions should be about the following topics: Game Metrics Game Play Mechanics AD Types Unity Layer System Physic System Unity Core Loop Game Performance Performance Optimization Data Storage ScriptableObject GameObject Custom Class Variables Data Storage Performance Optimization Scrum Contact me for further information and discussions!

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ...new 3D character models developed from scratch (except hairstyles.) * You'll also include true ethnic physical characteristics to the facial features of African American, Hispanic, and bi-racial characters. * No need for texture nor rig. * The first paid Milestone would entail modifying 1 of our characters to determine that all goes well. * Initially, our 3D family of faith based, fun and entertaining characters is needed for various commercial purposes for paper print products as books, calendars, greeting cards, other paper print products, as well as for 2D/3D animated shorts. * Prefer prior experience with designing and modeling African American 3D consumer quality character models. * Again, with your bid, please attach samples of your African...

  €575 (Avg Bid)
  €575 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  Ram Ram Ram Ram ji good morning sir pel tablet to fir kau nhi gaya tha na ta tirewa laltainwa Kai for the same to you and your family a very happy new year l will be there in the morning sir pel denge kya hai gar pai na ta tirewa laltainwa Kai for the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as the same as you have a real message to fir tumhara no 52 is not only for becoming first week in animal edumantra is friendship is friendship is friendship is a father is friendship day is a use permitted is friendship is a father is ...

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hello Everyone! We are looking for an image editor to be part of our image/photography recurrent projects. What we need: ✪ Image Retouching ✪ Color Correction ✪ Image Manipulation ✪ Image Enhancement ✪ Background Removing ✪ Clipping Path ✪ Photo Restoration ✪ Image Optimization f...Image Retouching ✪ Color Correction ✪ Image Manipulation ✪ Image Enhancement ✪ Background Removing ✪ Clipping Path ✪ Photo Restoration ✪ Image Optimization for Web ✪ Image Enhancement for Web Who we are: * Young digital agency handling several photoshoot/image projects Who you are: - Responsive and outgoing - Good in time management - Like working with cross-cultural team - Avid and like to put your own creativity to work The right candidate will be chosen after the zoom interview. Good luck...

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  53 teklifler

  I own a business called Panamon. We are a Outdoor clothing brand that sells sustainable outdoor clothing. Hoodies, T-Shirts etc. We are looking for a few new T shirt designs to print onto the front or back of a T shirt. We are looking for a design based on Angkor Wat in Cambodia. I have attached a moodboard of some other designs to give you an idea of what I'm looking for but I am also happy to take in a few of your own ideas. I have also included the business' own logo on the moodboard to help with this. The design would need to be sent over on PNG file format if possible. High Res.

  €17 (Avg Bid)
  Garantili
  €17
  46 girdi

  I have read and understood your requirements and I can help you with this project. I will provide you the solutions as discussed.

  €107 (Avg Bid)
  €107 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Blockchain based in cosmos 6 gün left
  ONAYLI

  Create the blockchain Upload in a server Create a cryptocurrency Create the documentation

  €241 (Avg Bid)
  €241 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  I am starting a new trucking and logistics corporation. I need to build an application that is Web based that consists of lot of intricate information, calculation for example: payroll (Import fedex csv file and do the calculation), drivers information, fleet management, Driver recruitment, etc… Also, this web based application will need to import a CSV file that we get from FedEx for different corporation and miniplate the data and do all the necessary calculation. This data needs to be stored in a database and should be able to Pull a report on a particular drive how much miles he drove per day, per week, per month or per year. Also, we need to pull Month to month, Year to year PnL using this info. We need application to keep track of Corporation’...

  €911 (Avg Bid)
  Önde Gelen Yarışma
  €911
  5 girdi

  Search text string in folder , subfolder , and save to txt file

  €107 (Avg Bid)
  €107 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  --send order ( predefined products, custom products) --check status of earlier orders Web based admin panel:: --list of products --list of custom products --list of retailers and their login --list of incoming orders --assign status to orders Android App UI is ready

  €737 (Avg Bid)
  €737 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  E-commerce subscription based application for customers and vendors. Admin panel/CMS are also needed.

  €5505 (Avg Bid)
  €5505 Ortalama Teklif
  100 teklifler

  Hi, I'm looking to scrape a Wordpress website for articles, each article needs to scrape: Around 3000 articles. Title Description (until certain point), remove live links Category Code from Text Description (one word, unique for each post) Images - multiple images, they contain watermark, need to REMOVE WATERMARK Rename images to name of post. Save images in 1 folder, multiple images add -1,-2,-3 Any reply without " I have fully read and understood what needs to be done " will be ignored.

  €193 (Avg Bid)
  €193 Ortalama Teklif
  55 teklifler

  hello programmers, I have a list of authors with several random questions asked directly in the text editor. All right, but I need one to look up the answers in specific tables. I also want the answers to be 1 by 1. Example: there are 15 questions, as soon as you open it, it presents only 1 question to answer the 2nd question, when answering the 2nd first, the 3rd appears and so on. Depends on the answer to the first question, some will be ignored. Example If you answer Yes to the first question, the second question will be displayed. If you answer No to the first question, the 3rd question will be displayed. The 2nd will not be displayed. I need someone who is expert in Laravel, PHP and Javascript to do this. Check attached files. If you have any questions don't hesitate to ...

  €469 (Avg Bid)
  €469 Ortalama Teklif
  118 teklifler
  €16 Ortalama Teklif
  115 teklifler

  Please write "I have read the job description in the beginning of your offer", I don't want any autobids. Job description: I would like to have a short text about my friends knee operation translated from Russian to English. Many thanks, Erlend

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  64 teklifler

  This project consist in creating an application mobile android managed by a web based admin panel as defined in the requirement document.

  €2194 (Avg Bid)
  €2194 Ortalama Teklif
  174 teklifler