Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  178,701 good word typing iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Farklı metinler arasındaki farkları worde/google dökümanlara işleyebileceğim bir arayüz istiyoruz. Bu farklar aynı şekilde excele/google tablolara liste olarak aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız.

  €875 (Avg Bid)
  €875 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız. I want an modul which I can compare the differences between different texts in word / google documents. These differences must can be transferred to excel / google tables as a list in the same way. The similarities and differences between the texts in the transferred lists can be seen as a ratio. I have attached detailed explanations and sample files about what is wanted, you can download and review. This is requested...

  €942 (Avg Bid)
  Yerel
  €942 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitesinin kopyasını sayfasında türkçe/ingilizce olarak yayınlanmasını, hazırladığımız makaleleri bu sayfaya eklenmesini istiyoruz. İşin taslağının 1 hafta içinde tamamlanarak yayına alınması gerekiyor.

  €175 (Avg Bid)
  €175 Ortalama Teklif
  24 teklifler
  php script Bitti left

  ...tweet before the account in the 1st row throws the second tweet will have the option In the second eye of the program, in the accounts that will make rt fav comments ...... rt number ...... fav number ...... number of comments 5 seconds after the indication and the tweet. catch the tweet and it should throw the indicated rt fav and comment There will also be a manual section in the program. by typing tweet url ...... rt ..... fav ..... we can make comments Note: accounts must be absolutely username: password: enter the program in the form of mail & phone and there must be proxy support....

  €145 (Avg Bid)
  €145 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  json olarak üretilen sınav sorularının word ve pdf e dönüştürülmesini istiyoruz. PHP

  €361 (Avg Bid)
  €361 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Merhaba Hamza Bey, Ben Taner Ayhan. Elektronik ve haberleşme mühendisliği 2. Sınıfım. Yüzde yüz İngilizce eğitim veren bir üniversitede eğitim görüyorum. Kendime maddi olarak bişeyler katmak adına buradayım fakat henüz bir proje vb bitirmediğim için pek dikkate alınmıyorum. Sizden minik bir ricam olacak. Eğer data typing ve benzeri uğraştırıcı işler alırsanız size yardımcı olabilirim. Şimdiden teşekkür ederim Saygılarımla...

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I want a software developer to work with me for 30 days to turn my website in from 0...free 2 days in a Week, 7 hours a day in the office environment.. ( in a turistic city ) The site is a dating site, the front-end design will be included in the back-end. Flight tickets, accommodation and meals will also be provided… Bid by typing in expertise fields, age, country/city and language… Web sitemin 0 dan anahtar teslimi yapılması için bir yazılımcının 30 gün boyunca benimle çalışmasını istiyorum…haftada 2 gün izin, günde 7 saat ofis ortamında çalışacak.. Site dating sitesidir, front-end tasarım back-end dahil yapılacaktır. Uçak bileti, konaklama ve yemek ayrıca karşılanacaktır… Uzmanlık alanlarını, yaş, ülke/...

  €972 (Avg Bid)
  €972 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Birden çok metni karşılaştırıp aralarındaki farkları satırların yanına hangi metinde nasıl geçtiğini gösterecek şekilde not eden ve bu farkların bir raporunu sunan bir word eklentisi ihtiyacım var. Makale çalışmalarımda kullanacağım. Vakit sorunum yok.

  €191 (Avg Bid)
  €191 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Benim için Word ya da benzeri programlarla çalışacak birden çok metni karşılaştırıp bu metinlerdeki farklılıkları dipnotla gösterecek ve ayrıca listeleyecek bir eklentiye ihtiyacım var.

  €1316 (Avg Bid)
  €1316 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We need English(UK) pronunciation for 27 words (soft tone for kids). And this work must be completed very quickly.

  €50 (Avg Bid)
  €50 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  40-60 dakikalık ingilizce vidyolar var genel olarak röportaj ya da konferans şeklinde bunların düz yazı şeklinde Türkçe olarak worde dökülmesini sağlayacak bir freelancer arıyorum. Youtubedan vidyolar veya ses kayıtları şeklinde olacak. Sürekli bir iş, vidyo başı 15 TL ödeyeceğım.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba bir scripte ihtiyacım var. Adı kelime üretici olacak. Ben harfleri gireceğim. Bana database deki wordlisten anlamlı olan kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak. Bu scripti ne kadar zamanda ve ne kadar ücrete yazabilirsin? Kolay gesin

  €213 (Avg Bid)
  €213 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Harfler kullanılarak Türkçe kelimeler oluşturulacak. Bana database deki wordlisten anlamlı olan türkçe kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak.

  €261 / hr (Avg Bid)
  €261 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  80 WPM Typing , 1 Year experinces

  €957 - €1915
  €957 - €1915
  0 teklifler

  Merhabalar ben bir tercüme bürosunda proje koordinatörüyüm. Elimizde 300 sayfalık bir .doc formatında yazılmış bir tercüme var, bu projeyi sizlerden birebir .pdf formatına ve baskıya hazır haline getirilmesini istiyorum.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  sizinle iletisime gecmek icin bole bir yapi kullandim

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, ogretmenler icin ms word un online halini php sitemde online calisabilecek sekilde istiyorum. boyle bir yazilima ihtiyacim var. aslinda ms wordun degilde ilgili yazı fontunu sistem a4 e yazacak ilgilenen mesaj atarsa daha detayli anlatacagim. 1-sıte adresine girildi , font sececek, buyukluk, sececek ve ıstedgını yazcak a4 gomulu bir kagitta olablir ms wordle ugrasmak zorunda kalmayiz. resme bakarsaniz sevinirim.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I am 26 years years old and married with 2 children looking for part time work from home. I have experience with computers and good typing skills, i have completed a childcare course at Tafe. I really would like this opportunity to work from home as its hard for me to work outside and look after my children.

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We need person which have basic knowledge of ms word. And must be honest with our work.

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  172 teklifler
  Word to Latex 9 gün left

  Hallo Talha M., mir ist Ihr Profil aufgefallen und ich möchte Ihnen mein Projekt anbieten. Wir können alle Einzelheiten im Chat besprechen.

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I have a word press account and can't format and edit the content to my liking. Looking for someone to organize and format my word press site.

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  26 teklifler
  print macro in word. -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  We have a client who uses a print Macro within Microsoft Word which applies and saves the paper trays. So the user selects the first page which is on company headed paper from a specific tray, then selects the tray for continuous paper and then finally selects a tray for plain paper for a copy. The print macro works for the photocopiers but the client has now purchased HP Laserjet MFP M430 which works apart from the second page for continuous paper doesn't swop over but keeps printing on which ever tray is selected on the first page. The print template and the exportedUI file is available

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  We need person which have basic knowledge of ms word. And must be honest with our work.

  €273 (Avg Bid)
  €273 Ortalama Teklif
  359 teklifler
  One Good Earth 6 gün left

  We want to make a creative hording for our project we are a realestate company which is now providing plots under deen dayal yojna

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  I need a good freelancer who can type image to document

  €413 (Avg Bid)
  €413 Ortalama Teklif
  72 teklifler

  Please find attached spreadsheet for a base of what we are looking for. We need someone to: - add in compounding calculations in relation to debt - add in a graph that reflects information inputed by individual - the spreadsheet to look neat and tidy - including text - the current text looks 'clunky' as we have left spaces for calculations - we need the spreadsheet to be converted to a google docs/drive spreadsheet upon completion of the excel spreadsheet, with a link that creates a copy for an individual and has locked cells - locked cells that cannot be edited by individuals - we want arrows on our lists (data validation lists) to make the individual know it is a drop down. We do not want the client to click the arrow and it select, we want the dropdown to appear. Please se...

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  HIRE PERMEANT (MONTHLY WISE) EXPERT TO TYPE WORKSHEET, QUESTIONS PAPERS FOR CLASSES NUR-8TH WITH FAST TYPING IN MS WORD OR EXCEL OF ALL SUBJECTS AND CONVERT IMAGES TO MS WORD ( Fix salary 2000 per months) ("WORKING DAYS 3-4 DAYS IN A WEEK) PARTICULAR MONTHS)

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  169 teklifler

  We are requiring assistance to reformat word documents on the attached documents. We are requiring the 3 word documents to be joined together, all have the same font (Myriad Pro 10) and for the Indexes and Contents page numbers to remain correct. We have also attached a PDF Copy of what the finished product will look like, obviously before the changes

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  57 teklifler
  PDF TO word 6 gün left
  ONAYLI

  Hello everyone I need a good typewriter that can answer this PDF to word project immediately

  €1112 (Avg Bid)
  €1112 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  I`m looking for a specialist to create content about Cars using good keywords to help my website to rank better on the research of google.

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  51 teklifler

  I am starting a maths tuition company called 'Illuminate Maths' which offers tutoring from qualified maths teachers at an affordable price and I have set out the desired content of my website in a word document which I can share. I have purchased a pro subscription on word press but not started any development so the project will be from a clean slate. The desired website will contain 5 main pages: Home, About Us, Classes, FAQs and Contact Us. In addition it will also require the ability to book and pay for classes.

  €560 (Avg Bid)
  €560 Ortalama Teklif
  72 teklifler
  print macro in word. 6 gün left
  ONAYLI

  We have a client who uses a print Macro within Microsoft Word which applies and saves the paper trays. So the user selects the first page which is on company headed paper from a specific tray, then selects the tray for continuous paper and then finally selects a tray for plain paper for a copy. The print macro works for the photocopiers but the client has now purchased HP Laserjet MFP M430 which works apart from the second page for continuous paper doesn't swop over but keeps printing on which ever tray is selected on the first page. The print template and the exportedUI file is available

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Пренаписване на документи в Ms word, преобразуване на изображения в word формат, необходимост, междинен за извършване на работата

  €371 (Avg Bid)
  €371 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Hi Muhammad, just wondering if you work in Word? I have a template created for a client in AI but I need it to be formatted nicely in Word so the client can make changes etc. Let me know! Thanks

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We have a client who uses a print Macro within Microsoft Word which applies and saves the paper trays. So the user selects the first page which is on company headed paper from a specific tray, then selects the tray for continuous paper and then finally selects a tray for plain paper for a copy. The print macro works for the photocopiers but the client has now purchased HP Laserjet MFP M430 which works apart from the second page for continuous paper doesn't swop over but keeps printing on which ever tray is selected on the first page. The print template and the exportedUI file is available on request

  €111 (Avg Bid)
  €111 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  1) Use case diagrams 2) Wireframing techniques 3) Mockups I will send the details. No presentation is needed, just needs to be done on a word doc. let me know if you are interested.

  €45 (Avg Bid)
  €45 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Hi...We are preparing a proposal by using some of our old references ..we have done some small things on our level but we want to completely change the look and feel ..which gives a refresh feeling in our proposal.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hi...We are preparing a proposal by using some of our old references ..we have done some small things on our level but we want to completely change the look and feel ..which gives a refresh feeling in our proposal.

  €32 / hr (Avg Bid)
  €32 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Word document that needs editing/formatting cleaned up

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  104 teklifler

  I lost power and for some reason one of my files will not open.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  ONLY TO USERS WITH AT LEAST 3 REVIEWS! - All users without qualification I will only consider if the proposal come together with the task below - MOST HAVE ENGLISH FLUENT ON WRITING & SPEAKING 1. PLEASE MAKE THE TYPING TEST (min 30 words p/min ) 2. MAKE SURE YOU HAVE BASICS KNOWLEDGE ON SPREADSHEET = SUMIF, COUNTIF, NESTED-IF, FILTER (will require a online test) - Online Research ( Find information on products, find suppliers, find services ) - Initiate Negotiations - Products & Services using Calls / Chats - Able to learn by itself using Internet as tool IMPORTANT ( after interview ): - I will require a internet video call to see and speak with you, also a ID and prove of address from your country. That is required because I will disclose users-passwords and I will al...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  39 teklifler

  i need a invoice with the data is provide very professional in PDF

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Hallo, es gibt eine Vorlage (InDesign oder PDF), die nun als Word-Vorlage umgesetzt werden soll. InDesign-Daten oder PDF inkl. Logos und Bilder werden zur Verfügung gestellt.

  €60 (Avg Bid)
  €60 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I need Rocket.Cha...on the WordPress site, not their profile. - We need to be able to easily embed the chat, and specific channels, onto pages and posts. - The chat will average 50 - 100 users concurrently. This needs to be set up so that it does not degrade the performance of the WordPress site, or any other sites on the server, and so that the chat remains fast and effectively instantaneous when typing. I currently have a cloud server that can be configured as needed. I’ll need you to tell me ahead of time if/what upgrades will be needed. - Security measures need to be implemented to prevent spam, flooding, or any other bot or malicious activities that could crash the chat and the site. Please send any questions you have and I’ll be happy to answer them. Thank...

  €491 (Avg Bid)
  €491 Ortalama Teklif
  55 teklifler

  I want a english story . First draft should also be there with the story and second draft also if possible, i need it today i.e. before 24th may according to indian standard time

  €7 (Avg Bid)
  €7 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Need someone good in Solid State chemistry. i will send more details in the chat.

  €39 (Avg Bid)
  €39 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Hindi content writing, copy writing, hindi article and hindi typing.

  €277 (Avg Bid)
  €277 Ortalama Teklif
  67 teklifler

  Looking for someone who can assist me with my book by reading it, reviewing it and providing feedback. Require indian origin or background person for helping with this book of native English language

  €276 (Avg Bid)
  €276 Ortalama Teklif
  62 teklifler

  We are seeking to hire a Data Entry specialist to update and maintain information on our company databases and computer systems. Data Entry Operator responsibilities include collecting and entering data in databases and maintaining accurate records of valuable company information. Our ideal candidate has essential data entry skills, like fast typing with an eye for detail and familiarity with spreadsheets and online forms. You will work with a data team and Data Manager. Previous experience as a Data Entry Clerk or similar position will be considered an advantage. Ultimately, a successful Data Entry Operator will be responsible for maintaining accurate, up-to-date and useable information in our systems. Responsibilities Include; Insert customer and account data by inputting text...

  €47 / hr (Avg Bid)
  €47 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I need email list from Australia good and fresh. I dont need generated emails , i need valid emails and fresh.

  €167 (Avg Bid)
  €167 Ortalama Teklif
  134 teklifler