Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  103,748 greeting flash iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Flash oyun projesi için çizere ihtiyacım var. Gerçekten profesyonel bir çizime gerek yok.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  acil flash tasarımlı animasyon

  €246 (Avg Bid)
  €246 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Ekteki dosyayı psd formatında ve gif formatında gönderiyoruz, sizden istediğimiz ...altına düşmesi. Çıktı almadan önce 150 sanatçı görseli 200 sanatçı olarak değiştirilmesi gerekiyor. Bildiğimiz kadarıyla 50 KB 'ın altına flash formatında düşüyormuş, bu yüzden sizden gif değil flash dosyası olarak istiyoru...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Previously made ​​4 Flash (SWF) file. They will do the same . Only dimensions will change and will run on local computers offline, translated in Turkish language with XML. There SWF and XML files ready.

  €153 (Avg Bid)
  €153 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Daha önce yapılmış 5 adet flash (swf) dosyası var. Bunların aynısı yapılacak. Sadece ölçüleri değişecek ve Türkçe diline çevrilip lokal bilgisayarlarda ofline çalıştıracağız.

  €133 (Avg Bid)
  €133 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Reklam ve Kampanya duyuruları için flash veya html5 hareketli banner setler hazırlanacak.

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Web sitesi için banner ve flash banner tasarımları yapılacak

  €69 (Avg Bid)
  €69 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Karakter çizimleri yapılmış bir film sahnesinin 30 sn lik kısmı basit bir flash animasyonla canlandırılacaktır. film sahnesinin sesleri kalacak bu sesler ve konuşmaları basit çizgi animasyonla yeniden tasarlanacaktır. karakterlerin hareketli olmasına gerek yoktur. Sadece yüz göz el kol hareketleri gibi ilgili alanlar hareket edecektir.

  €58 (Avg Bid)
  €58 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  [login to view URL] örnek flash uygulaması

  €9 - €27
  €9 - €27
  0 teklifler

  Merhaba; Yeni girişimim için max 15 sn. stickman (cin ali) animasyon yaptırmak [login to view URL] hazır [login to view URL] hayata geç[login to view URL] logoda ki stickman kullanılıcak.

  €210 (Avg Bid)
  €210 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  [login to view URL] sitemizi ziyaret ederek oradan kendinize edit'lenmesini istediğiniz flash siteyi seçiniz site için istediğiniz resimler ve yazıları hazırlayınız hosting-domain hariç flash sitenizin sol üstünde yeralan "[login to view URL]" reklamı olsun istiyorsanız 40$ eğer olmasın istiyorsanız 60$ ücretlidir iyi günler.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Yapılmış olan bir flash çalışma var, çok basit 5 adet resim sırayla [login to view URL] resimlerden bir tanesi değiş[login to view URL] olan bir resim yerine başka bir resim [login to view URL] olan flash dosyayı verebilirim onun üzeinde değişiklik olabilir ya da yeni yapılabilinir.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Flash Oyun Bitti left

  Flash Oyun Yapımında Tecrübeli basit içerikli Çok Fonksiyonel Olmayan Fakat Geliştirmeye Açık Versiyonel Oyun Yaptırılacaktır.

  €279 (Avg Bid)
  €279 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Bir oyun sitesi için Flash menü tasarlanması gerekmektedir. Bir kaç sekme altında farklı logolar ve linkler konulacak basit bir iştir.

  €178 (Avg Bid)
  €178 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Fikir ve senaryo verildiğinde Türkçe oyun tasarlayabilecek ve bunu facebook ile entegre edebilecek bir geliştirici/tasarlayıcı arıyorum. Detaylar anlaşıldıktan sonra konuşulacaktır. İlk çalışma beğenildikten sonra devamlı çalışılacaktır. Bu ilana başvuranlar önceden tasarladıkları oyunları linkleri ile beraber atabilirlerse sevinirim.

  €3849 (Avg Bid)
  €3849 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba Arkadaşlar, Flash Oyun sitemiz mevcut ve kendi internet sitemiz ve reklam vereceğimiz internet sitelerinde kullanmak için görsel açıdan ve animasyon açısından çok iyi profesyonel bir çalışmaya imza atacak bir uzman arıyoruz. Flash Oyun sitesi olduğumuz için Profesyonel anlamda görsel efektler ve animasyonlar olmalı. ...

  €280 (Avg Bid)
  €280 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Flash oyun sitesi tasarlatmak ve kodlatmak.Örnek olarak; www.starsue.net. Bire bir aynısının olmasını istiyorum. Seo konusunda da başarılı olması gerekli. Want to design a flash game encode all .. site demo: [login to view URL] . may be the [login to view URL] to be successful in seo.. Teşekkürler. Thank You.

  €494 (Avg Bid)
  €494 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Flash oyun sitesi tasarlatmak istiyorum.Örnek olarak; www.starsue.net. Bire bir aynısının olmasını istiyorum. Seo konusunda da başarılı olması gerekli. Want to design a flash game site. demo: [login to view URL] . may be the [login to view URL] to be successful in seo.. Teşekkürler. Thank You.

  €308 (Avg Bid)
  €308 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  [login to view URL] ve [login to view URL] markaları için Google Adwords'de kullanılmak üzere 16 farklı ölçü için birer setten 32 adet flash banner tasarımına ihtiyacımız var. Banner özellikleri detaylı olarak aşağıdaki gibidir: 320 × 50 Mobile banner 468 × 60 Banner 728 × 90 Leaderboard 250 × 250 Square 200 ×...

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Dear Sir, Greeting from my side, I would like to apply for this WordPress website project. Yes, I will make it as per your requirements with the best creativity. If you are looking for a responsible and skilled Wordpress developer or a team; I and my team will be the right choice for you. We have a total of 15± years of valuable experience in the IT

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need a sport drill drawing web application like this: [login to view URL] [login to view URL] [login to view URL]

  €540 (Avg Bid)
  €540 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  I am looking for someone who can creatively revise scripts based...of the playwright. You don't have to imbed your favorite play in a sentence. You can just say the name of the play and the author, and then just start your proposal with a greeting. Like this: "Romeo & Juliet by William Shakespeare Hi Todd." Looking forward to reading your proposals!

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  flash banner 4 gün left
  ONAYLI

  i have a flyer i want to make use it as a advertising banner on a website , the banner size has to be 120x400 ..flash banner.. with html

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  35 teklifler
  Greeting Cards 3 gün left
  ONAYLI

  Greeting card designer for Supa Dupa Babee and Friends character. Need sample card designs to reach children with positive motivational messages from Supa Dupa Babee and Friends, teaching kids to be super smart and drug free.

  €271 (Avg Bid)
  €271 Ortalama Teklif
  98 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Özellikli Mühürlü En İyi Yarışmalar

  Hi! We are looking for a long term engagement with Flash animators. We plan to produce 4 videos each month, each will be around 2 minutes long.

  €724 (Avg Bid)
  €724 Ortalama Teklif
  21 teklifler
  Nand flash rom refreshing 2 gün left
  ONAYLI

  Need some ONFI experts to help in accessing rom via Xilinx ISE design Suite or Vivado. I have my own rom, wanting to change the default rom.

  €4380 (Avg Bid)
  €4380 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I need someone to modify the attached code to start the camera torch when reading a QR. When you start it, click on button "Cerrar Tarea" and the camera screen will come up the camera screen has a button on it. I want that the light turns on when clicking on the button, in order to scan the QR with the light on. You can get the code from [login to view URL]

  €177 (Avg Bid)
  €177 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  ...high-quality recorded messages. We need a total of 5 messages to be professionally recorded. The main greeting, the transfer phrase (for two different extensions), and the personal voicemail message for each of the two extensions. - The main greeting is 56 words. - The 2 transfer phrases about 12 words each. - The 2 personal voicemail messages are about

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I have 3 JPG images of an Arabic letter. Need a simple translation of the CORE ELEMENTS of the letter. In other words, not the sending entity, the greeting and closing, but just the main paragraphs. See the images attached.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  67 teklifler

  I have 3 JPG images of an Arabic letter. Need a simple translation of the CORE ELEMENTS of the letter. In other words, not the sending entity, the greeting and closing, but just the main paragraphs. See the images attached.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  2d animation flash developers Bulk work we have

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  22 teklifler
  Icon Designs 22 saat left

  ...items below similar to the attached concept image; A-Frame Signs Booklets & Magazines Bookmarks Business Cards Calendars Corflute Envelopes Flyers & Vouchers Folded Brochures Greeting Cards Letterheads Magnets NCR Invoice Books Notepads Postcards Posters Presentation Folders Pull Up Banners Stickers With Comps Slips We will also need icons made for; Australian

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  81 teklifler
  Completion of a webdesign 10 saat left
  ONAYLI

  ...style can be discussed by the new designer. In this project, the Designer is required to design a responsive e-commerce store/ platform that aims to start selling personalised greeting cards, ecard and ultimately, a range of other gift related products and services such as flowers, candles... The Client has the UX/UI designs of some of the main sections

  €469 (Avg Bid)
  €469 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  I need who will be answering phones, taking memos and maintaining files. Administrative assistants may also be in charge of sending and receiving ...need who will be answering phones, taking memos and maintaining files. Administrative assistants may also be in charge of sending and receiving correspondence, as well as greeting clients and customers.

  €29 / hr (Avg Bid)
  €29 / hr Ortalama Teklif
  49 teklifler
  Build a Website Bitiyor left

  Hello, everybody! I need a dating website. Don't hesitate to bid if you can do it. I will discuss specific needs with selected freelancer.... everybody! I need a dating website. Don't hesitate to bid if you can do it. I will discuss specific needs with selected freelancer. Please write "QWER1234!!!" after the greeting in your bid statements. Thanks.

  €1243 (Avg Bid)
  €1243 Ortalama Teklif
  65 teklifler

  [login to view URL] You have to make this game into Unity. Take resources from a flash game. Create it with Playmaker. You need to create a map editor, create a stage, save it in Json format, and load it.

  €548 (Avg Bid)
  €548 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  As final result I want to have a working easy to use method to scrape data on great buildings from forge of empires online game. Information needed, in excel: player name, Great building name, points contributed, total points, list of contributors, list of rewards.

  €155 (Avg Bid)
  €155 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...possivem criar imagens no editor de imagens Flash com uma caixa de diálogo dentro da imagem com a possibilidade de alguém inserir o seu e-mail na caixa de texto dentro da imagem e então clicando a pessoa em alguma parte da imagem ter a condição de coletar o e-mail da mesma. Ouvi dizer que o editor de imagens Flash tem a condição de...

  €50 (Avg Bid)
  €50 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  We need to record a high quality call center greeting. The entire script will be provided. Includes welcome message, office closed message, hold time message, and office information message.

  €122 (Avg Bid)
  €122 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  in project there is windbond 25q64fvbv flash memory i am trying to play music from that flash memory by arduino uno. i have a wav file to play.

  €116 (Avg Bid)
  €116 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ...look sharp but simple, so that it can be easily viewed on a computer or a phone. The text of the body will be filled in automatically and will contain 255 characters, plus a greeting and sign-off, followed by a hyperlink. I can share a sample current version with no design. We have a logo and colour scheme already. Just need a simple, professional design

  €113 (Avg Bid)
  €113 Ortalama Teklif
  77 teklifler

  looking for a platform for videos and flash related for school students class subject and topic and play the content from the server

  €277 (Avg Bid)
  €277 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Admin Clerk Bitti left

  ...administrative and customer service skills to join their friendly team in Wandsowrth SW18 The Role; - Responding to enquiries via phone and email - Monitoring the front desk and greeting customers. - Input and maintain data records - Generate files, including all the legal documents. - Enforce that payments are received - Invoice processing - General

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Hi, I need an expert adobe flash animator for making an animation urgently, I have all the content and scenes ready, just need to animate them, approx 2.5-3 minutes duration. Please send your best animation in flash. Regards

  €114 (Avg Bid)
  €114 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I want to send my clients a card each year for 1 year, 2 year, 3 year etc anniversary of moving into their new home, I also want a thank you card and a congratulations card. I have an idea for a theme and colour scheme - black/yellow to go with my company colours. Our marketing team started designing the first one below but havnt had time to finish it.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  28 teklifler
  Trophy icon Alexa Flash Briefing Logo Design Bitti left

  My wife is creating an Alexa Flash Briefing called "Go-Getter Moms". And she needs a logo for her flash briefing. Go-Getter Moms is about inspiring moms around the world that you can create wealth, and the life you want while managing being healthy and still being there for your family. You can be creative as possible.

  €98 (Avg Bid)
  Garantili
  €98
  273 girdi

  ...pixel in the image a unique label corresponding to its class. The figure below shows a sample color image that your program takes as input. 1. The program should give a brief greeting and announce its purpose 2. The program should prompt the user for its input. The input is as follows. a. The name of the .pgm or .ppm file that contains the image to process

  €51 (Avg Bid)
  €51 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  [login to view URL] i want app like these.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  We are looking for a part time admin assistant. This position will get the opportunity to assist in several areas of our company, mostly with customer service, greeting and assisting customers on the phone, in person, and on livechat, answering the phone, helping with customer questions, and more! Additionally you'll help with filing, organization,

  €965 (Avg Bid)
  €965 Ortalama Teklif
  40 teklifler