Heavy metal logo design işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  33,521 heavy metal logo design iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Metal tellerden ve saç demir levhalardan üretilecek ürün tasarımı ve teknik çizimleri çizimleri için hizmet almak istiyorum. Örnek ürünlerin fotoğraflarını ekledim. İstediğim tasarımlar bunlardan daha kompleks olacak.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Çeşitli projeler. Merdivenler, Demir, metal konstrüksiyonlar. Çizimler yapılacak dwg, step vs. 3D Parça listesi imalat çizimleri Alman şirket.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  de bulunan ürünlerimiz ile ilgili olarak pazarlama yapılması .. Otomobil Yedek Parça Butik İmalat yapabiliyoruz Minumum Adet Üretim yapabiliyoruz. Kalıp İmalatları yapabiliyoruz Metal - Plastik - Döküm - Aluminyum - Enjeksyon Ürünlerimiz : Kaporta (Auto Body Parts ) - Fittings - Auto Rot Almanca - İngilizce - Türkçe Dil Bilmesi gereklidir . Yada Yabancı Dİl 1 Tanesi

  €2873 - €4789
  €2873 - €4789
  0 teklifler

  Metal işlerinin yapıldığı aynı zamanda inşaat kısmıda bulunan firma için işlerin eklenebileceği bilgilerin olduğu bir web sayfası tasarımı

  €171 (Avg Bid)
  €171 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  20 mm boy, 10 mm çapa sahip metal malzeme üzerinde ölçü ve yüzey düzgünlüğü konusunda kalite kontrolü yapabilecek yazılım ve donanım projesinde çalışacak, destek olacak kişilerle iletişim kurmak istiyorum. 0532 7378014 Asil Volkan COŞKUN

  €2873 - €4789
  €2873 - €4789
  0 teklifler
  Metal Wall Art Bitti left

  Metal duvar dekorları tasarlayacak ve bunları autocad programında cnc kesim makinelerine uygun bir şekilde çizecek daha önce tecrübesi olmuş birini arıyorum.

  €112 (Avg Bid)
  €112 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Size göndereceğim modelleri hızlı bir şekilde textureleri ile birlikte (Textureleri ben vermeyeceğim) yapıp bana göndermenizi istiyorum. Sizden istediğimiz: Şuan yapmakta olduğumuz oyunun çevre düzenlemeleri için hızlı bir şekilde mekana uygun 3D model yaratmanız.(Örn: bir garaj için ALET ÇANTASI veya cephanelik için MERMİ SANDIĞI gibi objeler isteyeceğiz. objeler bu türden olacak genelde metal veya tahta dokulu.) Lütfen Net Bir Fiyat İçin Mesaj Atın...

  €48 / hr (Avg Bid)
  €48 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  ENGLISH : I need a video. Completely new video will use our attached logo. I want to see highend molten metal, smoke, fire, spark, welding fumes etc particles. We will us this short video including sound effects for teaser to our advertising videos on Youtube, LinkedIn etc. Its not urgent. I need a quality result. Professional textures and full 3D movie. I donot want Cinema4D adobe after effects. I need real render in 3DSMax, Maya,Blender etc. TURKISH : Tamamı ile 3 boyutlu tasarlanacak olan video ile mevcut logomuzu erimiş metal, alev, duman, kaynak kıvılcımı gibi partiküller ile süsleyip teaser gibi yapmak üzere ses verisi de ekleyerek sunulması işim var. Örnek çalışmaları görmek isteyeceğim. Zaman kısıtım yok kaliteli bir sonu&ccedi...

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Ölçüleri ve özellikleri belli iki metal plakanın kondaksiyon ile aralarında oluşan ısı transferi ve sıcaklık dağılımının simüle edilmesi ve analizi. Bir plaka soğuk (20-25C) diğeri ise prizmatik batarya yüzeyi(45-60) soğuk plaka içerisinde soğutma kanalları bulunurak bu kanallar sayesinde plakayı daha sonrada plaka batarya yüzeyini soğutmalıdır.

  €142 (Avg Bid)
  €142 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  İmalatını yaptığımız duvara asılacak olan metal ürünleri internette satmak icin digital görsel hazırlamak istiyorum ,Ekte örnekleri görebilirsiniz.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  kargo zarfı gibi bir bitmiş ürüne delik açmak için bir makine yapmak istiyorum başka amaçlar için yapılmış makineleri uyarlama yerine , teknolojik gelişmeler yardımı ile daha basit bir makine yapmak istiyorum . Makine ve metal üretimi genel kültürüm var ancak mühendis değilim.

  €170 (Avg Bid)
  €170 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  kargo zarfı gibi bir bitmiş ürüne delik açmak için bir makine yapmak istiyorum başka amaçlar için yapılmış makineleri uyarlama yerine , teknolojik gelişmeler yardımı ile daha basit bir makine yapmak istiyorum . Makine ve metal üretimi genel kültürüm var ancak mühendis değilim.

  €279 (Avg Bid)
  €279 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Bana potansiyel müşteriler bulun Firmamiz metal ve plastik parca imalarlari yapmaktadir. Bunlarin disinda plastik enjeksiyon kalip imalati ve sac şekillendirme kalip imalatlari ve tasarimlari da mevcuttur. Ayrica urunu bitmis olarak musteriye sunmaktayiz. Yani urun uzerinde kaynak isleri plastik parca lazer markalama vs gibi isler varsa hepsi tasarlanip nihai urun musteriye teslim edilmektedir.

  €19155 - €47887
  €19155 - €47887
  0 teklifler

  TV Sehpası Tasarım En: 150 cm Boy: 60 cm Derinlik: 35 cm Üst bölüm: Ahşap venge rengi Alt kısım: Siyah metal, delikli.. 3 bölmeli

  €122 (Avg Bid)
  €122 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Ekte mevcut örnek logonun benzerinin vektörel hali ile logonun yer alacağı kartvizit tasarımı talep edilmektedir. Logonun altına uygun ölçülerde Metal Makine ibaresi de eklenmelidir.

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Bu ve benzeri birçok projemizi yaptırabileceğimiz uzun soluklu bir çalışma planlıyoruz. İster freelancer, ister tam zamanlı görev almak isteyenler irtibata geçebilirler

  €201 (Avg Bid)
  €201 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  saniyede 2 adet metal parça üreten bir makineye kamera ve rasberry pi bağlantısı yapacağız. Üretilecek ilk doğru parçanın resmini çekeceğiz. Buna SET işlemi diyelim, bu esnada çekilen fotoğrafa da referans fotoğraf diyelim. Üretim boyunca parçaların fotoğrafları çekilecek ve bu parçalar referans resimle aynı mı değilmi, ufak farklılıkların dahi tespit edilebilmesi gerekiyor. Program true yada false cevabı verecek. Parçalar farklı simetrilerde veya farklı açılarda gelebilir. Program bu farklılıkları da göz önüne alarak doğru bir kontrol yapacak.

  €2024 (Avg Bid)
  €2024 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  metal solıd sheet de cızım yaptırmak uzere elımızde 25 adet urun var bu urunlerın teknık cızımlerını yaptırmak ıstıyoruz urunlerımız oto hava fıltresıdır cok basıt teknık cızımlerı yapılcak

  €324 (Avg Bid)
  €324 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Elimizde , kendisi metal sensorleri ile korunan bir bilgisayar var , diger tarafta bi bilgisayara yapistirilarak calisan elektronik bir duzenek. bilgisayaramiz metal sensorleri ile korundugu icin , elektronik cihazimizi bilgisayara yapistirdigimizda , bilgisayarin metal sonsoru devreye giriyor ve alarm veriyor. kullandigimiz parcalar icinde , bu sensore yakalanan , sadece 10 mah lik Lithium ion polymer battery . ne yapmak lazim ki bu pili yalitkan yapalim ve bu sonsore yakalanmayalim.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Reeder a7is metal modeli icin telefon ozelligini aktif eden metal surumuyle uyumlu olmasi gerekmekte

  €10 - €29
  €10 - €29
  0 teklifler
  Tablet Rom Bitti left

  Reeder a7is metal modeli icin telefon ozelligini aktif eden metal surumuyle uyumlu olmasi gerekmekte

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We have an X-ray dual energy system which need to differentiate between metals, mostly copper and aluminum. X-Ray source is absorbed by metals and X-Ray source can be detected by line detector. here is some paper and source code(this source code is not working for me)

  €160 (Avg Bid)
  €160 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hi Muhammad A., I require the following: - A new logo in the same fonts/design as the last one, needs to read Seed-Pak - An outline file of both logos in dxf format - A stencil outline of both logos (to be used on sheet metal so the O's and R's font fall out)

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon Sand Dune Construction 6 gün left

  We would like a minimalist logo designed that includes an image/silhouette of a sand dune along with our company name “Sand Dune Construction”. We perform duties with heavy equipment including excavators and skid steer track loaders. Tasks include but not limited to excavation and earth moving in preparation of home and/or pool builds.

  €36 (Avg Bid)
  Garantili
  €36
  9 girdi

  I need someone to creat an original dragon. Chrome metal scales. Fire reflecting from his shinny Chrome body. He must spiral around the air and must look as if he were to attack. Smoke should also be included in the back ground. It must look as real as possible.

  €145 (Avg Bid)
  €145 Ortalama Teklif
  59 teklifler

  Eastport Mill Solutions () sells rolls to the metals industry that are used to produce sheets of the metal from thicker slabs. Easport represents 3 primary European companies. I want to create a 1/2 page ad (approx 5"x7") that will be printed in the monthly magazine publication. The ad should have either photos or graphical representation of steel rolls or rolling mill. It should convey the following information: From 3 lbs to 300,000 lbs Forged or Cast Quality European Suppliers

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  108 teklifler

  I’m starting a small business online in which I will be selling Indian jewellery, the brand is called “Khushy and Co”. I would like a minimalistic look with an illustration the resembles me. You will find attached inspiration images and 2 simple logo designs that showcase the look and font I prefer. I have also attached 2 images of myself for the illustrations. I would a like vector created with heavy jewellery. ALL ILLUSTRATIONS MUST BE ORIGINAL. Looking forward to your design!

  €53 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili
  €53
  263 girdi

  I have a personal account on hetzner where I bought a virtual server. I need to have an easy and intuitive interface where I can install wordpress and phpmyadmin. The wordpress SQL database is very heavy (>500MB), so I need also to set up the server/MySql properly exploiting all the resources allocated. I think cPanel meet my request more than Plesk but it's not mandatory. This is a test I need to do before move a website so I need to replicate this using the same platforms.

  €135 (Avg Bid)
  Acil
  €135 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  We are a digital marketing agency working globally. Due to the heavy workload, we are in urgent need of a few competent writers to join our team and work remotely for us. The hired writers must have an excellent grasp of the English language. The more proficient you are, the better. If you have experience with SEO, it's a plus. Being a digital marketing agency, we need content written on various niches, including travel, health, pet, crypto, finance, and so on! If you have writing experience with any of the topics mentioned, it will be great. Ideally, we want someone who can research thoroughly to create high-quality and informative content on any given niche. The starting pay will be $2.50/500 words. We will increase this rate after a few months if the hired writers are c...

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  37 teklifler

  ...-Studying, researching, prototyping, and visualizing various styles of new furniture concepts -Create and edit furniture in different interior styles, themes, and placements. -Findings ways to improve an existing furniture/product by selecting suitable materials, which might include wood, metal, and textile according to the client’s demand -Able to deliver us with lifestyle photos (we will provide the ideas) & size photos, White background photos, and 3D images -Generating sample designs using computer-aided design (CAD), Card Models, Sketches, or Hard prototypes -The render should be lifelike (We understand the limitation of Computer/Laptop to support the idea, but we recommend the lifelike file. In case, we decide to render it ourselves) Personal Qualities &...

  €256 (Avg Bid)
  €256 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  Hi all I have a metal fabrication bussines and want to create a logo for

  €41 (Avg Bid)
  €41 Ortalama Teklif
  130 teklifler
  Trophy icon update version of my logo 5 gün left

  i have a logo but need some alterations, as we have added some changes to the business name I need to make slight changes to the actual logo and the name is well T-SQUARE METAL FABRICATIONS PTY LTD I NEED TO REMOVE THE WORD FABRICATIONS FROM INSIDE THE LOGO I WANT TO ADD EST. 2019 UNDERNEATHED THE LOGO ADD SOLOGAN UNDER BUSINESS NAME - PASSION FOR WELDING PLEASE KEEP COLOUR THEME THE SAME

  €106 (Avg Bid)
  Garantili
  €106
  46 girdi
  Beer Pong Table 5 gün left

  I need a materials engineer to help with an idea for a beer pong table. I need the table to be full size (4'x8'), able to break down in to 4 pieces (preferably more), must be strong, sturdy, have good bounce and most importantly, be very light weight. (Cheap metal will not work, bounce is not good). Really just need help with finding the right material. Budget for that task is around $200

  €37 / hr (Avg Bid)
  €37 / hr Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Provide Fabrication shop drawings for custom steel building, rafter extension and stand alone shade. Provide metal building materials list, erection drawings and details. Must be experience with metal building design and standard details. I have included the structural engineered building plans. Must be have good communication skills and English speaking.

  €957 (Avg Bid)
  €957 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  Need FEA expert who understands all contacts types, assembly ,and proper static analysis. Have full data files in step/parasolids ready with material spec. Need quick response and possibly work done in couple of days? If ready, please respond with cost, time, and your full details of FEA experience.

  €911 (Avg Bid)
  €911 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  The Brand Awareness Video will help us share our brand mission and beliefs to win the hearts and minds of our audience or potential customers giving viewers a high-level view of our brand....Operations for large construction companies who want to control their equipment costs and external rentals, manage equipment logistics, track utilization, analyze margins and reduce job site costs, and equipment rental companies in: General Rental, Specialty Rental, Heavy Equipment, Aerial & Access, Oil & Gas, Pump & Power, Scaffolding, Traffic & Safety, Trenching & Shoring, Crane & Lift Secondary viewer: CFO and VP of Finance, Supply Chain, and/or Customer Service The chosen freelancer will need to submit a story board and design mockup based on the attached vi...

  €818 (Avg Bid)
  €818 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Hi, I need a business card design for my scrap metal buying business. Don't have logo so use anything free related to scrap metal Not sure about color as well so open for all ideas. Need double sided Other details are attached on notepad. Feel free to ask if need more information.

  €16 (Avg Bid)
  Garantili
  €16
  135 girdi

  This project is very simple and for a person that know how to do cad for 3D Printers, it should take you about 15 minutes. I have most of it done but the measurements are not perfect, and they need to be perfect. This design is for the prototype that I will print on my 3D printer to perfect before going to a plastic/metal mold injection production.. Please see attachment for details.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  We are a digital marketing agency working internationally. Due to heavy work load, we urgently need a few Filipino writers who can work for us remotely. The most important requirement for this role is to possess fluent/native level English writing skills. If you have previous experience writing blog or articles, even better. Having SEO knowledge is a plus. We work with many different topics, including travel, pet, health, crypto, finance, and more! Writing experience with any of the niche above will be a plus. Ideally, we want someone who can research extensively and write high-quality articles on any given topics. The initial rate will be $3/500 word. We will increase the rate after a few months if the hired writers are consistent while working with us. Please do not apply ...

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  23 teklifler

  I am looking for a master scraper with good experience.

  €136 (Avg Bid)
  €136 Ortalama Teklif
  25 teklifler
  Arena Games 3 gün left
  ONAYLI

  I want to build a game that has something for everyone. King of the hill, Jump in some metal caged ball and try to knock each other off a platform, Jet boat racing arcade-style, Tron type cycle battle. Roller derby, Vehicle weapon battles, & races. Free for all and team-based options. I have been working in Unreal 5 on my own looking to bring a few people on to develop players and animation.

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  29 teklifler

  I'm looking for a creative logo design that communicates the product's unique feature. The design would need to be aesthetically pleasing and clear, regardless of the output (i.e. letterhead, laser etched on a variety of materials, thermal diecut decals, etc.) With that main design goal acheiived, additional consideration for 2 or 3 color use can be given. (but not necessary). Unless you have an outstanding alternative, the logo should comfortably fit in a 2:1 area. The logo is for a branded line of patent pending headwear that protect the head from low velocity impacts. Since the products, at first glance, appear to look the same as the traditional version of these headwear products with no protection, the logo design shou...

  €192 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili Gizlilik Anlaşması
  €192
  422 girdi

  Hello, I need help in converting a 3d model of mine into a sheet meetal model with dxf cuts. Kinda rush job. Need this to be done before tomorrow.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  24 teklifler
  €85 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Criar um dashboard que seja capaz de registrar todas informações referente aos clientes, desde informações pessoais ate registro de informações diárias e evolução dos alunos. Possuo um mapa metal totalmente estruturado descrito detalhadamente com todo processo e informações necessárias. A primeira imagem mostra as informações que serão coletadas dos alunos, a segunda uma base de como essas informações devem ser exibidas no dashboard.

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I want you write around 600 words about single-use plastic alternatives (paper and reusable). If you look at large stores like Walmart and other big chains, they sell reusable bags that encourage the customers to bring them with you every time they go shopping. Another alternative is paper bags. Same with straws, there are single-use paper ones and reusable metal ones. Some utensils for example are made from bamboo. Just ideas for you to build on. Good Luck.

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Single-level 1500 sf w/ 2 baths per unit on insulated poured & polished slab w/ special features. Formed concrete columns w/ wood or steel trusses placed on columns w/ metal roof. Solar orientation, super insulated / energy efficient roof & wall panels factory assembled.

  €435 (Avg Bid)
  €435 Ortalama Teklif
  21 teklifler
  I need sales man 2 gün left

  Mfg of material handling equipment and factory setup civil and heavy Fabrication projects.

  €593 (Avg Bid)
  €593 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Seeking for unique, fresh illustration style. This project is illustration heavy project based on Historic Incidents and facts. It needs high-end visualization, Understanding of the timings and era in which the story has been depicted and accordingly use effects in the illustrations. Self-motivation, Focus, consistency and timely delivery of the given task is mandatory.

  €2221 (Avg Bid)
  €2221 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  I need: 1) professional user with large experience using rocket chat ( experience must be prroven ) not "i did many time trocket chat but i cannot show you nothing because isigned with al lcustomer an NDA" 2) He is clever understand things fast and is able to study things if problem come 3) The rocket chat must be: A. installed on a new bare metal server that i will buy based on your suggestion B. will be integrated ninto a community site based on PHP. NOTE: community is NSFW, be advised before bidding so. Check API integration requirmeents attached to this project. Pleae think before posting. If you are new here, no any experience and nothing dont point too hight. Thanks

  €488 (Avg Bid)
  €488 Ortalama Teklif
  41 teklifler