Help making soap stamps jobs

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Beceri
Diller
  İş Durumu
  20,948 help making soap stamps iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR
  Entegrasyon Bitti left

  Asp.NET ile yazılmış olan web servislerini php dilinde olan web sitemize entegrasyonunu yapacak web servis ve soap mantığını iyi bilen arkadaşlar aramaktayı[login to view URL] iki yapının veritabanlarını haberleştirebilecek ve hatta birden fazla veritabanınıda haberleştirebilecek bir yapı kuracağı[login to view URL] için iletişime geçebilirsiniz.

  €178 (Avg Bid)
  €178 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  ...güvenilir bir iş arkadaşlığı kurabilelim. • Daha önceden fotoğraf ve ödeme sistemleri üzerine uygulama yapmış arkadaşlar önceliğimizdir. Teknik detaylar: • Asmx dosyası ile SOAP protokolü üzerinden JSON formatında objeler döndürülür. • Fotoğraf upload için generic handler (ashx) kullanılır. • Her bir...

  €1989 (Avg Bid)
  €1989 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  1. Soap altyapısyıla sunulan datanın wordpress siteme aktarmak 2. Bu datanın günlük güncellenmesi durumunda wordpess sitemdeki verilerin de güncellenemsi.. Ayrıca bu özelliği istediğim zaman durdurabilmek.

  €810 (Avg Bid)
  €810 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Mobil servis ile ilgili enterprise ya da soap api ve php bilen işini zamanında eksiksiz ve en hızlı şekilde teslim eden. Ücret konusunda aşırı talebi olmayan, İşin hakkına göre makül rakam teklif eden yazılımcı arıyoruz.

  €535 (Avg Bid)
  €535 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Wordpress E-Ticaret siteme ürünleri wsdl xml ile içe aktarmak istiyorum.

  €326 (Avg Bid)
  €326 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Python reading excel and making adjustments'

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...tablolar olusturmak ve bu tabloları yeni bir excele atmak. eğer çok iyi biliniyorsa bazı grafikler ve social network analizi de isteyebilirim. Reading excel with python (pandas), making some adjustments in the data like sorting or vlookup or some text mining. then extracting each table to the new excel files....

  €158 (Avg Bid)
  €158 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ...kontrolleri ( Application logic flaw, business logic flaw) • Web Servis Testleri o Web servislerin tespiti o Web servisi detay tarama o REST üzerinden web servisi o SOAP eklenti testi o Ajax testi • Bilgi Sızdırma ve Ayar Yönetimi o Minimum bilgi prensibi o Yardım sayfalar o SSL kullanımı o HTML yorumları o Sunucu bilgisinin kısıtlanması

  €2201 (Avg Bid)
  €2201 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  making apps 6 gün left

  I need an Android app. I would like it designed and built.

  €32 / hr (Avg Bid)
  €32 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I need a new website. I need you to design and build it along with an android app its a start up so quote it wisely and in budget

  €215 (Avg Bid)
  €215 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Hi I'm looking for someone who can write me a soap opera email sequence. The goal is to teach business english to French people . Thanks

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Web Developer 6 gün left

  Deep expertise and hands on experience with Web Applications and programming languages such as HTML, CSS, JavaScript, ...Web Applications and programming languages such as HTML, CSS, JavaScript, JQuery and API's. Deep functional knowledge or hands on design experience with Web Services (REST, SOAP, etc ..) is needed to be successful in this position.

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  28 teklifler

  Most of the application is done but very minor tweaks needs to be made.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  websites making 6 gün left

  I need you to write some content for a website.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Hello, I'm making stunning video and I want to put script and voice there. You have nice voice? Than you are a nice candidate. We have 2 version of video and one with female voice was already made so this job is open for male voice talents. You must be native English speaker.

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I need to get interest in an amazing movie trailer started for a movie that I think is my new favorite. Will send the link once we're agreed on how to proceed. Will release the milestone immediately. Thank you!

  €290 (Avg Bid)
  €290 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Meaningful sentences to be made with respect to words mentioned in the attached file . Total words for which sentences is required is approx 8000 words. The sentences made should be understandable in reading form.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  I can make you a logo and a cover for any website you need ([login to view URL])

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  25 teklifler
  Screen Making 5 gün left

  Seamless pattern Making Color seperation Screen printing

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Website making 5 gün left

  I want to make an e-commerce website almost like olx. Seller will make a profile there and upload their collections. customers will buy products directly from them.

  €332 (Avg Bid)
  €332 Ortalama Teklif
  26 teklifler