High school romance writing prompts işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  428,238 high school romance writing prompts iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR
  web yazılım Bitti left

  I want software for school online conferences

  €1092 (Avg Bid)
  €1092 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  ... We are looking for friends who care about business discipline and getting the job done on time. You can get pretty good earnings in the long term. If you think you are suitable for this job, you can reach us by sending a message showing the works, references or projects with a short motivation letter. we plan to end the process in a short time. We'd love to see your CVs, your motivational writing and what you do. Mastering PHP, javascript, jquery programming languages, Experienced in Mysql database, Experienced in XML, JSON web services issues, Knowledgeable about html5, css3, responsive design, Wordpress and amp, Be able to work with an SEO focus....

  €512 (Avg Bid)
  €512 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Engilish I want freamwork structure to create modules without writing code Turkish Kod yazmadan modüller oluşturmak için freamwork yapısı istiyorum

  €3755 (Avg Bid)
  €3755 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hello there, On Mongodb, a filtering query will be printed using aggregate. You'll certainly be giving details of mongodb function while not reaching the expert friends on mongodb aggregate queries to be printed without sacrificing performance by using aggregate.

  €147 (Avg Bid)
  €147 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Araştırma yazarlığı Writing proposal about a researh

  €41 (Avg Bid)
  €41 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €193 (Avg Bid)
  €193 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €101 (Avg Bid)
  €101 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €452 (Avg Bid)
  €452 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  websitemizde satışını yaptığımız AMAZON GIFT CARDS, FACEBOOK GIFT CARDS,GOOGLE PLAY GIFT CARDS,ITUNES GIFT CARDS,KARMA KOIN GIFT CARDS,LEAGUE OF LEGENDS GAME CARDS,MINECRAFT GIFT CARDS,NINTENDO WII POINTS GIFT CARDS,PLAYSTATION NETWORK GIFT CARDS ürünleri hakkında nasıl kullanılır nasıl üyelik açılır ayrı ayrı resimli ve açıklamalı makaleler yazılmalıdır. Her bir ürün makalesinde en ucuza 'dan alınabileceği mutlaka eklenmelidir.

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  konuşarak ve yazarak İngilizce'mi geliştirmek istiyorum

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Gittigidiyor sitesindeki mağazam için bir api yazdırmak istiyorum, 1. Gelen siparişin adres bilgilerini mail olarak gönderecek. 2. Gelen siparişin adres bilgilerini otomatik olarak yazıcıdan çıktı alacak. 3. Gelen siparişin kullanıcısına gg üzerinden önceden belirlenmiş mesaj gönderecek. 4. Kullanıcı şifre değişikliğinde api de manuel olarak şifre değiştirilebilecek. Detaylar :

  €174 (Avg Bid)
  €174 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  Moda Tasarlama Bitti left

  moda tasarım meslek lisesi mezunuyum. yakın zamanda ise yurt dışına moda okulu yüksek lisans için'de gideceğim. moda tasarım çizimleri yapıp satıyorum. Bu yüzden satmak için buradayım :) I graduated from vocational school of fashion design. I go on to graduate school fashion recently, abroad. I sell them fashion design drawings. That's why I'm here to sell. :)

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  WRITING TASK 1 Bitti left

  I NEED THIS WRITING IN AN HOUR TIME AROUND 1000 WORDS, CELEBRATY SHOULD BE sir alan SUGAR

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe'de...

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Anadilim Türkçe olup İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve b...oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil arasında İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirim. Bu ve buna benzer projelerde temiz çalışma-temiz ödeme şartlarıyla güvenilir iş yapmak istiyorum. My English is pretty good while My native language is Turkish. For Short/long options I can do English / Turkish article writing, editing and translation of one of these languages into another Turkish-English / English-Turkish. I want to ...

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  DOKTORA TEZİ: Gürcistan'da Yabancılara Türkçe Öğretiminde Program Geliştirme - İhtiyaç Aşaması

  €347 (Avg Bid)
  €347 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Kurs yönetim sistemi (online kayıtların ve içeriklerin yönetilebileceği) Grafik arayüzü sağlam Siteden: Katılımcı Kayıtı, Kurs içerikleri, ekli d...paneller mevcut fakat önpaneli hepsinin loginli amacımız müşterinin ihtiyacı olan etkinlik bilgilerini ön yüze vermek, kurs takvimi, sınıftaki öğrenci durumu, kurs içerikleri, hocanın bilgisi, gibi böyle bir sistem yapıp, devamlı geliştirecek birilerini arıyorum. Ödeme Projenin uygulanabilir durumu sitemde yayınlanmaya başlandığında yapılacaktır. Admin paneli için beğenilebilir bir uygulama Open School comminty sunmuş, PLesk panel arayüzü gibi bir arayüz istemekteyim önyüz ve içerik : daki gibi olabilir. Yapabilec...

  €771 (Avg Bid)
  €771 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Working Conditions: We are seeking a content writer with a flair for writing about furniture and interior design. To improve traffic to our website, blogs will be put there.

  €247 (Avg Bid)
  €247 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  As a freelance writer at Hello Alice, you’ll focus on writing informative and highly engaging copy for our audience of over 1 million small business owners. Responsibilities to include; Write educational content for resources, and guides. Conduct deep and thorough research, including subject matter expert interviews. Adhere to company style guide and corporate writing standards. Identify ways to create new content types from existing sources (interview recordings etc) Required Skills and Experiences: BA/BS degree in English, Marketing, Advertising, Communications, Journalism, or a related field 5+ years of professional experience Simultaneously manage multiple projects with short deadlines High degree of accuracy and attention to detail Ability to read, analyze, ...

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  About CRASH FARM: AUTO COLLISION REPAIR BUT I ALSO AM A FARMER Project Description: OLD SCHOOL 70s 80s

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  38 teklifler
  Logo Design for CRASH FARM 6 gün left
  ONAYLI

  About CRASH FARM: AUTO COLLISION REPAIR BUT I ALSO AM A FARMER Project Description: OLD SCHOOL 70s 80s Doesn't really need to be anything related to farming. would be more geared to the automotive side. i do like older vintage automotive signage from the usa industry

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  63 teklifler

  I need an excellent article writer with good command of English and creativity to writer an article for my new blog post. I will share the outline to understand what i need actually when I will select the best candidate.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler

  Job Description: Virtual Assistant We are seeking a VA who has WordPress content updates and eBook formatting experience to join our team. The successful candidate will have experience working with a developer to complete task assignments and documentation task processes for knowledgebase. In addition, the ideal candidate will have some business writing skills. Responsibilities: Work with a developer to complete task assignments Document task assignments and record results Update and maintain content on a WordPress website Write or Edit existing business blogs and compile them into an eBook Qualifications: Strong written and verbal communication skills in business. (can attend voice-only call meetings) Has a computer or a laptop (this job is not a phone operation) Attention to ...

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  31 teklifler

  We have a business website that is poorly optimized and has no SEO activity in the past. I am looking for keywork optimization and additional content added. We would also like for you to suggest a path forward. We are suggesting the following: Number of keywords : 35 Social Bookmarking 30 Article submission 20 Web 2.0 submission 20 Classified Submissio...forward. We are suggesting the following: Number of keywords : 35 Social Bookmarking 30 Article submission 20 Web 2.0 submission 20 Classified Submission 20 Profile Links 20 Image Promotion 20 PDF/PPT submission 30 Video submission (if client provide video) 10 Quora Q/A 10 Syndication/Ping Submission/social Sharing 45 Local Listing 30 Competitor Linking 10 Number Of Backlinks 350 Article Writing 3 Blog Writing 2 Reporting...

  €284 (Avg Bid)
  €284 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  I need a well acknowledge logo for my school badge

  €345 (Avg Bid)
  €345 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  The input is a series of GPX files that represent a persons activity (running, hiking, cycling etc). The output is to produce a high quality heatmap with an openstreet map or google map as the background (see attached). This project will need to be written in Python or Typescript and importable as a library into a service. It will need to: * normalize and smooth paths * represent areas frequently visited in different colours * allow clipping within a bounding area * output a high quality image Can provide sample GPX files and discuss output quality requirements.

  €377 (Avg Bid)
  €377 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  I have notes on 16 pages that I need to be converted over to a document in a professional way as I'm making a health manual from my notes. Example in attached files.

  €104 (Avg Bid)
  €104 Ortalama Teklif
  82 teklifler

  "In this copywriting project, we will be focusing on creating compelling and persuasive copy that is optimized for search engine optimization (SEO). The goal is to increase brand visibility and drive conversions through the use of persuasive language and storytelling techniques, while also incorporating keywords and phrases that will help the website rank higher in search engine results. The project will involve researching the target audience, crafting a brand voice, and implementing SEO best practices such as meta tags, header tags and keyword research . We will work closely with the design team to ensure a cohesive visual and written message. By the end of the project, we aim to deliver clear, persuasive, and on-brand copy that effectively communicates the value of the product or s...

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Hello Freelancers, I need an English-speaking writer for 5 pages. Topic and details about the text will be provided by message. Thank you (Budget: €50 - €75 EUR, Jobs: Copywriting, Political science, Research Writing, Scientific Research, Technical Writing)

  €331 (Avg Bid)
  €331 Ortalama Teklif
  111 teklifler

  Qualitative project and writing tasks required. Thematic analysis. NVivo

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  55 teklifler

  We are an international training company with the radius of action Germany, Austria, Switzerland and Nigeria . We are looking for trainers for one of these topics: Arcserve UDP CommVault Veritas SEP Sesame Veeam IBM Spectrum Protect Unitrends Microsoft Cluster Linux Cluster Training times are (Europe/Berlin time based): Monday: 10:00 am - 4:30 pm further days: 09:00 am - 4:00 pm All trainings are online trainings in English language. During the training you are the responsible trainer - any other work for the time of the training is not possible. All trainings are recorded. You can find our websites here:

  €36 / hr (Avg Bid)
  €36 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Instagram & Facebook Management: 8 posts/ month 2 vedio / month 3 lead generation campaign Caption and hashtags creation(Content writing En/AR, Post Design) (Content writing En/AR, Post Design) Our website Pls send your best price wa Only professionals Pls may contact i need someone who manages social media and generate leads Main focus lead generation Pls visit our website and send us official quote with all the details

  €92 (Avg Bid)
  €92 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  ...such as MES, ERP and PLM. The production environment has very high demands on cleanness, up-time to reach the set quality level, production efficiency and traceability. It will require a combination of proven technologies and design of new innovative solutions. Required education experience •Degree in Electronic/Computer Engineering, Information Systems, Computing, Software Engineering or similar. •Experience within Industrial Automation in process-driven industries such as: Mining, Paper Mill, Semiconductors, Fine Chemicals, Pharma, Food etc. •Experience with sensors and instrumentation •Experience with PLC/SCADA, especially Siemens, Beckhoff, and ABB 800xA •Experience in OPC connectivity and MES interfaces •Experience in writing technical ...

  €107 / hr (Avg Bid)
  €107 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  We are looking for a professional content and copywriter who is knowledgeable in IT section. We are building an IT relate website and for that We are looking for a content writer to help us with writing few pages such. Home page About us page Service page Contact us page With the right keywords and layout, our website content will draw in your target audience and bring traffic to our site. We have lunched the website on Monday. The selected writer will complete it within 2 days. Please include "content" to start in your proposal so that I can understand you read the project description.

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  65 teklifler

  We have a Web application developed using Python, Angular & Mongo DB We need to create a School Fee template in our application for that we have UI ready and API is ready now. We want to display the row and column field names based on settings value and save the inputs we given in the page. Our Requirements are given below, 1. Based on the screenshot, we want the Fee amount to be saved in Transport Fee and Tuition Fees section table (the column and row field names should be coming from settings values) 2. We want to display a detail page with the saved details (Readonly) 3. We want Edit option to edit the template to modify the fee details We prefer Angular developer who can connect the API and design to save the input values

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Every week you need to provide 1 article for publishing in our website. cyber security content making idea must be there. will provide the reference of content. you need to work on the wordpress blogs as content writer for writing blogs along with publishing it as our format and images. Graphics designing skill will be required for editing the images with the blogs.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  24 teklifler
  I need a resume 6 gün left

  I need a resume written in clear English to apply in part time jobs. Most of the jobs i will be applying for will be blue collar jobs. Please contact if you are interested in writing one for me.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  61 teklifler
  SEO of our Website 6 gün left
  ONAYLI

  Number of keywords : 35 Social Bookmarking 30 Article submission 20 Web 2.0 submission 20 Classified Submission 20 Profile Links 20 Image Promotion 20 PDF/PPT submission 30 Video submission (if client provide video) 10 Quora Q/A 10 Syndication/Ping Submission/social Sharing 45 Local Listing 30 Competitor Linking 10 Number Of Backlinks 350 Article Writing 3 Blog Writing 2 Reporting in days 7 Days

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  I need a short story (between 1000-1500) words to be written for a school project. Anybody interested please contact me.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  44 teklifler

  HI, I need a set of at least 15 High Res Pictures (photorealist) for my corporate website, power point presentation and brochures. here is the split 5 - landscapes (2 countryside - 2 city - 1 infrastructure bridge highway) 5 - group of people attending an event ( concert / Xmas market / bingo..) 3- group of people working together (meeting / workshop / brainstorming session) 2- stylized maps I need the picture to be black and white with a touch of gold everytime. attached the logo of the company. illustration of the expected rendering is attached

  €50 (Avg Bid)
  €50
  23 girdi
  Content writing 6 gün left

  We are building an ecommerce fragrance website and for that i am looking for a content writer to help us with writing few pages such as "About Us" and "Couple of blogs"

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  74 teklifler

  LONG-TERM position! Bonuses and raises will be included for excellent work. You will be responsible for writing 1500-2000 word scripts 4-5 times a week for a U.S. Travel channel (10 Scripts For $200) Requirements: 1. Fluent in English 2. Research on the topic given 3. Quick turnaround time 4. Willing to work long term and grow with us When applying, please show us samples of your previous work or you will not be considered for the position. I look forward to hearing your proposal and working together!

  €194 (Avg Bid)
  €194 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  Looking for kids story writer, please share some sample short stories before we can finalize the work

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  53 teklifler

  Hi I'm looking for professional illustrationist to create Halloween kiddies story book for this year's Halloween high school event.

  €363 (Avg Bid)
  €363 Ortalama Teklif
  40 teklifler