How to create a website using wordpress themes işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  484,824 how to create a website using wordpress themes iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  In terms of content, there will be content like on the site of , but as a site, it must be something different. people will be able to log in to the site, create an account for themselves, and then share the products on this account, and it will be something that everyone can see. When other people buy products from a place, they will see these reviews and act accordingly. such a site in general

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  elimde 2 adet pcba var ve bunların sematik cizimini istiyorum.

  €470 (Avg Bid)
  €470 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  AiT Themes Directory + Firma rehberi olarak kullanmak istiyoruz. Acik bir databasadan kendi rehberimize sehir, kategoriler ve firmalari indirmek istiyoruz. Acik databasa JSON ve CSV destegi olup cok bir gelismis API destek sayfasi vardir. Bu transferi gerceklestirecek bir plugin aldik CSV-import-export Bu pluginin calismasi icin kaynak ve yerel databasa tabelalarinin uyusmasini gerceklestirmek lazim. Rehberimize JSON veya CSV uzerinde yukleme yapabilecek bu Plugini bize uygun hala getirebilirmisiniz? Daha detayli bilgiler icin lutfen beni arayin...

  €155 (Avg Bid)
  €155 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, örnek sitedeki gibi kalem simgesine basılınca açılan bir iletişim formu istiyorum. Daha sonrasında müşterilerden gönderilen mailler benim mail adresime yönlendirilecek. Örnek site: .Sağ alt köşede ki kalem butonuna basıp iletişim formunu incelemeniz gerek.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  Değerli arkadaşlar, projemizdeki yönetim sayfalarının daha stabil bir altyapı ve modern bir tasarıma kavuşturmak adına öncelikli bazı sayfalar yaptırılacaktır. Projenin alt yapısı Codeigneter, AngularJS, MangoDB, Memcached, PHP teknolojilerinden oluşmaktadır. Bunlara ilaveten javascript, boostrap, json, xml, cs...İşinin ehli, dürüst ve ileriki aşamalarda yapılan çalışma ile ilgili ilavelerde destek verecek arkadaşlar aranmaktadır. - Bu teknolojilerde işlem yapabilecek arkadaşlara proje özel olarak anlatılacaktır. - Web yazılım ve gizlilik sözleşmesi imzalanacaktır. - Backend konusunda kendine güvenen uzman arkadaşların tekliflerini bekliyoruz. YÖNETİM TASARIM SAYFASI ÖRNEĞİ:

  €209 (Avg Bid)
  €209 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  €421 Ortalama Teklif
  69 teklifler

  Türkçe kunuşabilerim

  €309 (Avg Bid)
  €309 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  moda dünyasının en yeni haberlerinin yer aldığı özgün bir blog sitesidir. Tesettür giyim sektörünün başarılı isimlerinden haberleri incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

  €426 (Avg Bid)
  €426 Ortalama Teklif
  72 teklifler

  Merhaba, mobile platform üzerinden oynanabilen eğlenceli bir tahmin oyunu yapma amacındayız. Detaylar ekte mevcuttur Selamlar

  €509 (Avg Bid)
  €509 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  haberefendi,haber efendi haber haberciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  €5200 (Avg Bid)
  €5200 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Sporla hayatı sevin

  €484 (Avg Bid)
  €484 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Belirlenen bir tarzsa fotoğraf manipülasyonları, Afiş ve kapak konseptini uygulama

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  wordpress kurulumları, moduller, temalar ve düzenlemeler.

  €141 (Avg Bid)
  €141 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Create a Video Bitti left

  İstediğim şey tam olarak şu, Ben bir leyla ile mecnun dizisinin geçtiği kireçburnu sahilinden bir video ile kendimin yürüdüğü bir videoyu göndereceğim. Yapılacak iş beni o sahilde suyun üzerinde yürür şekilde iki videoyu birleştirmek. Suyun üzerinde yürüyeceğim yani. Ne kadar profesyonel olursa iyi olur tabi ama çok çok amatör de olmamak kaydıyla amatör de olabilir. Belki yürüyen başka bir kişi bulup sadece benim kafamı montajlamak da olabilir, her türlü geliştirmenize açığım. İstediğim şey sadece suyun üstünde yürüyen bir video.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Sistem çok basit, pokêmonların üstüne tıklandığında centili ödeme widget'ı açılacak () Ödeme başarılı olduysa sayfasına yönlenecek, orda da müşteriden Pokêmon GO hesap bilgilerini isteyecek. Bu hesap bilgileri admin panelinde görünecek. Ek olarak admin panelinden de pokêmon ekleyebilicez.

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Sistem çok basit, pokêmonların üstüne tıklandığında centili ödeme widget'ı açılacak () Ödeme başarılı olduysa sayfasına yönlenecek, orda da müşteriden Pokêmon GO hesap bilgilerini isteyecek. Bu hesap bilgileri admin panelinde görünecek. Ek olarak admin panelinden de pokêmon ekleyebilicez.

  €187 (Avg Bid)
  €187 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Yeni kurulan dış ticaret şirketimizin ithalat ve ihracat üzerine yapılan faaliyetlerini kurumsal bir şekil de yansıtacak müşteriyi cezbedecek şık bir sayfa tasarımı istiyoruz Our foreign trade company import and export activities of the corporate presentation and design, we need to attract customers

  €165 (Avg Bid)
  €165 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Mevcutta faaliyette olan wordpress tabanlı sitemde bulunan bir forma arama butonu eklemek istiyorum. İlgili form adres datalarını barındıran ''from/to'' mantığıyla çalışıyor. Yoğun bir adres datası olduğu için ''select'' yerine ''search box'' seçeneği eklemek istiyorum. İlgilenen arkadaşlarla detayları paylaşacağım, kolaylıklar.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler

  ile aynı mantıkta çalışan bir web sitesi yaptırmak istiyorum. I want to create a website like

  €615 (Avg Bid)
  €615 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  bu bir denemedir ve ne oldugunu anlamak amacli bir sey

  €349 (Avg Bid)
  €349 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Create a Mobile Website Create a Mobile Website

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  premire pro,sony vegas.... video editing after effects

  €124 (Avg Bid)
  €124 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  şirket sitesine yeni bir wordpress teması oluşturulması

  €922 (Avg Bid)
  €922 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  piknik kömür torbası dizaynına ihtiyacımız var. Güzel bir dizayn ve torbanın dik durması, dolayısıyla güzel görünmesi gerekiyor. Üzerindeki yazılara ilk etapta çok önem vermeyin, yazılmasını istediklerimizi sonradan göndereceğiz. Torbanın dik durması için basit seviyede malzeme bilgisi de gerekli. 1.5 kg kömür koymamız gerekiyor.

  €160 (Avg Bid)
  €160 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Projeye konu proses know how içerdiğinden yöntemi anlayacak, anlatacak ve ar-ge projesine katkı sunacak yada know how satacak tercüman arıyorum. Tarım teknikleri konusunda teknik terimleri bilen bir arkadaş bu konuda yardım edebilir. Mail yoluyla, proje teklifleri yapacak, geri bildirimleri cevaplayacaktır. Yöntem kabaca adresinde anlatılmaktadır.

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Wordpress projemiz içine entegre etmeye çalıştığımız php tabanlı sitenin css lerinin düzenlenmesi gerekmektedir.

  €166 (Avg Bid)
  Acil
  €166 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Hi,we are developing IOS this app, we are looking for someone who can make web service,create database and setup linux server. Merhaba,bir iphone uygulaması geliş uygulama için web servis yapabilecek,databaseleri oluşturacak ve sunucuyu kuracak birini arıyoruz.

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I have a python scrapper for scrapping PAA from google. I would like to convert that to a website with a subscription model for users and with some conditions. if you can do this, let me know.

  €220 (Avg Bid)
  €220 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I am currently designing a Save The Date for our wedding using Paperless Post. We are using a pre-existing design from the app (image attached) which currently has one cat on it. I would like a graphic designer to design a second cat for the invite that can be uploaded on the Paperless Post app as a "sticker". PNG, JPEG, JPG and TIFF files are supported. This sticker would be a male version of the cat pictured on the invite. The cat should be identical to the existing cat on the invite, however it should be wearing a black tux and holding a bottle of Moet Champage. Ideally the sticker would sit to the right of the cat already on the invite and be able to fit alongside her.

  €816 (Avg Bid)
  €816 Ortalama Teklif
  28 teklifler
  Create a Proposal 6 gün left
  ONAYLI

  To create a proposal for Workforce diversity and organisational effectiveness in textile industry in Pakistan as per attached format at earleist by 12am tonight

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Hi Kabir H., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €468 (Avg Bid)
  €468 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Create an audio plugin 6 gün left
  ONAYLI

  I want to create an audio plugin that would be able to use as a vst or AU or AAX. I need a great communicator and great plugin designer or if I’m able to outsource the plugin design that would be cool too. I will help design the “use and presets of the plugin”

  €217 (Avg Bid)
  €217 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  We have an existent Mobile App that uses the libraries ARCore on its Android version and AVFoundation on its iOS version for capturing depth images. Some parts of the App use native Android/iOS code but most if it is developed in React Native. We need somebody that can give support on the further development and improvements of this App. We require somebody that has experience on the aforementioned libraries and programming languages (and possibly ARKit, too). ARCore Android AVFoundation iOS

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I want to do 20 x eyes, 20 x hats, 20 x mouth, 20 outfit, 20 x skins only my 5 different color same base character. I will provide the base art in PSD.

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  48 teklifler

  Hi Usama M., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €187 (Avg Bid)
  €187 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I want a project that recognizes hand gestures and shows results in a GUI format and if you could convert it into a mobile application, it would be best.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I need a developer to develop a web and mobile attendance app, using OutSystems. The app should be able to create and scan QRCodes Should be able to have fingerprint scanning Should be able to filter through data quickly Should be able to validate attendance It should be highly scalable. It should be able to be deployed to google cloud

  €428 (Avg Bid)
  €428 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  I NEED SOFTWARE FOR GENERATE AND PRINT RESULT, I HAVE ATTACHED SAMPLE RESULT I CAN TO CREATE SOMETING LIKE THAT, BELOW IS THE DESCRIPTION I NEED SOFTWARE FOR ISSUE RESULT ON BACK END I NEED A) Panel for add student, particular that need for add student is 1. Student name 2. Identity Number B) PROGRAMME ABLE TO ADD PROGRAMME RUN BY COLLEGE C) INTAKE WHICH YEAR TO STUDENT ENTER UNIVERISTY D) SEMESTER ABLE TO ADD SEMESTER WHICH SEMESTER THE STUDENT IS STUDYING E) SUBJECT ABLE TO ADD ALL SUBJECT FOR EACH PROGRAMME

  €183 (Avg Bid)
  €183 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I need a freelancer to coach me understand some issues on how Facebook works, creating account, deactivate it, close it, recovery, ....

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Trophy icon Create an email campaign template 6 gün left

  We require a graphic designer to create an email campaign template using the provided email copy and assets. The email campaign needs to be 1920 pixels across with the height to the requirements of the content. This contest is for a single email campaign, however the contest winner will be awarded up to 50 further email campaigns to design. This will be subject to the contest winner's professionalism in communication, time efficiency and quality of content. Provided documents and images: - Campaign creative copy - Product Images - Examples of previous campaigns

  €23 (Avg Bid)
  Garantili
  €23
  1 girdi

  Create a logo for a phone company that will be called Blitz I would like the logo to have a cellphone and a thunder as well. for your reference I attached a logo style that I liked.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  108 teklifler

  ...transferring from using Google sheets to using Synology Office. We are looking to convert our current reports that have been automated with Google Script. I have attached a copy of the format of the existing reports we are using for clarity (Reports 1-6 to be pulled from Trello>Synology, Report 7 is pulled from Synology spreadsheet) Report 1 Synology spread sheet > pdf Create an automated weekly report to be emailed to an admin by email. The report will pull data from a spread sheet populated in Synology Office. The data is quite simple and I have attached a copy of how the report will look. Report 2 - Pull data from Trello > Synology spreadsheet and create pdf report. This is ...

  €26 / hr (Avg Bid)
  €26 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I'm looking for an experienced fiction writer for my novel idea. I'll provide you with the whole novel and the content. You have to change its setting from Asian to Western. You need to be fluent in English. No plagiarism is allowed. Before placing your bid, make sure you are capable of writing at least 3000 words a day effortlessly. No need to apply for this job if you have a tight schedule.

  €58 (Avg Bid)
  €58 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I will give pdf and images related to the different errors' want to categories it and create at lease 10 images using same category. This will use for image processing and machine learning so it should be more accurate.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  guide me how to exchange on with my own token. I have created my own token, but i dont know how to create liquidity through pool a correct way. Please guide me how to do it and complete the transfer on my own.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I need a freelancer to coach me understand some issues on how Facebook works, creating account, deactivate it, close it, recovery, ....

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need a Microsoft Planner expert. We are moving from MS Project online to Microsoft planner. In Microsoft Planner I need create similar look and feel and functionalities (as much as) provided in MS Project . Again I need a Microsoft Planner (application ) expert.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Necesito un bot en twitter que baja datos, producir un graphico y publicarlo, como cada dia o cada semana. Y despues yo lo manejo, uso python en un nivel basico....

  €656 (Avg Bid)
  €656 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Looking for automatic options trading strategy * using python and TD ameritrade APIs)

  €209 (Avg Bid)
  €209 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  1) create a website 2) Admin panel 3) binary plan 4) crypto wallet 5) PAYMENT & WITHDRAWL IN CRYPTO Delivery in 2 days

  €466 (Avg Bid)
  €466 Ortalama Teklif
  4 teklifler