How to create your own logo free of charge işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  588,324 how to create your own logo free of charge iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  In terms of content, there will be content like on the site of , but as a site, it must be something different. people will be able to log in to the site, create an account for themselves, and then share the products on this account, and it will be something that everyone can see. When other people buy products from a place, they will see these reviews and act accordingly. such a site in general

  €69 (Avg Bid)
  €69 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  FREE SERVER Bitti left

  bir sonucu sistemi. oyunlarınıza bir sonucu eklemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. bu sonucu oyunlarınızda multiplayer oyun için kullanılır ------------- <-İÇİNDEKİLER-> <-1 adet ücretsiz sonucu dosyası <- 1 adet sonucu programı freeserverM <- 1 adet sonucu belgesi (sunucu kimliği,sonucualanı adı, sonucu şifresi) <- 1 adet sonucu sitesi ( ip adresiniz alınıp yapılandırma yapılacak)

  €10 - €10
  €10 - €10
  0 teklifler

  Merhaba Ben omurilik felçliyim Televizyonu eller serbest olarak sesli kumanda edebilecek bir cihaza ihtiyacım var Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Tam olarak buna benzer bir şey istiyorum

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  My website which allows you to create your own currency like Bitcoin purchase and sell with wallet system can contact any of the existing admin panel customer panel etc. NOTE: I'm not looking for a freelancer. Bitcoin alım satım benzeri kendi para biriminizi oluşturup cüzdan sistemli alım satım yapmanızı saglayan web sitem mevcut admin paneli müşteri paneli vb hazır durumda isteyen olursa iletişime geçebilir. NOT : Freelancer aramıyorum PROJEMİ SATIYORUM.

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba, örnek sitedeki gibi kalem simgesine basılınca açılan bir iletişim formu istiyorum. Daha sonrasında müşterilerden gönderilen mailler benim mail adresime yönlendirilecek. Örnek site: .Sağ alt köşede ki kalem butonuna basıp iletişim formunu incelemeniz gerek.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  40 teklifler
  €432 Ortalama Teklif
  69 teklifler

  Türkçe kunuşabilerim

  €317 (Avg Bid)
  €317 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  moda dünyasının en yeni haberlerinin yer aldığı özgün bir blog sitesidir. Tesettür giyim sektörünün başarılı isimlerinden haberleri incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

  €437 (Avg Bid)
  €437 Ortalama Teklif
  72 teklifler

  Merhaba, mobile platform üzerinden oynanabilen eğlenceli bir tahmin oyunu yapma amacındayız. Detaylar ekte mevcuttur Selamlar

  €522 (Avg Bid)
  €522 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  haberefendi,haber efendi haber haberciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  €5330 (Avg Bid)
  €5330 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Sporla hayatı sevin

  €496 (Avg Bid)
  €496 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Belirlenen bir tarzsa fotoğraf manipülasyonları, Afiş ve kapak konseptini uygulama

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  wordpress kurulumları, moduller, temalar ve düzenlemeler.

  €145 (Avg Bid)
  €145 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Create a Video Bitti left

  İstediğim şey tam olarak şu, Ben bir leyla ile mecnun dizisinin geçtiği kireçburnu sahilinden bir video ile kendimin yürüdüğü bir videoyu göndereceğim. Yapılacak iş beni o sahilde suyun üzerinde yürür şekilde iki videoyu birleştirmek. Suyun üzerinde yürüyeceğim yani. Ne kadar profesyonel olursa iyi olur tabi ama çok çok amatör de olmamak kaydıyla amatör de olabilir. Belki yürüyen başka bir kişi bulup sadece benim kafamı montajlamak da olabilir, her türlü geliştirmenize açığım. İstediğim şey sadece suyun üstünde yürüyen bir video.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Yeni kurulan dış ticaret şirketimizin ithalat ve ihracat üzerine yapılan faaliyetlerini kurumsal bir şekil de yansıtacak müşteriyi cezbedecek şık bir sayfa tasarımı istiyoruz Our foreign trade company import and export activities of the corporate presentation and design, we need to attract customers

  €169 (Avg Bid)
  €169 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Mevcutta faaliyette olan wordpress tabanlı sitemde bulunan bir forma arama butonu eklemek istiyorum. İlgili form adres datalarını barındıran ''from/to'' mantığıyla çalışıyor. Yoğun bir adres datası olduğu için ''select'' yerine ''search box'' seçeneği eklemek istiyorum. İlgilenen arkadaşlarla detayları paylaşacağım, kolaylıklar.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler

  ile aynı mantıkta çalışan bir web sitesi yaptırmak istiyorum. I want to create a website like

  €630 (Avg Bid)
  €630 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  bu bir denemedir ve ne oldugunu anlamak amacli bir sey

  €358 (Avg Bid)
  €358 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Create a Mobile Website Create a Mobile Website

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  premire pro,sony vegas.... video editing after effects

  €127 (Avg Bid)
  €127 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  şirket sitesine yeni bir wordpress teması oluşturulması

  €945 (Avg Bid)
  €945 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  piknik kömür torbası dizaynına ihtiyacımız var. Güzel bir dizayn ve torbanın dik durması, dolayısıyla güzel görünmesi gerekiyor. Üzerindeki yazılara ilk etapta çok önem vermeyin, yazılmasını istediklerimizi sonradan göndereceğiz. Torbanın dik durması için basit seviyede malzeme bilgisi de gerekli. 1.5 kg kömür koymamız gerekiyor.

  €164 (Avg Bid)
  €164 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Projeye konu proses know how içerdiğinden yöntemi anlayacak, anlatacak ve ar-ge projesine katkı sunacak yada know how satacak tercüman arıyorum. Tarım teknikleri konusunda teknik terimleri bilen bir arkadaş bu konuda yardım edebilir. Mail yoluyla, proje teklifleri yapacak, geri bildirimleri cevaplayacaktır. Yöntem kabaca adresinde anlatılmaktadır.

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Wordpress projemiz içine entegre etmeye çalıştığımız php tabanlı sitenin css lerinin düzenlenmesi gerekmektedir.

  €170 (Avg Bid)
  Acil
  €170 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Hi,we are developing IOS this app, we are looking for someone who can make web service,create database and setup linux server. Merhaba,bir iphone uygulaması geliş uygulama için web servis yapabilecek,databaseleri oluşturacak ve sunucuyu kuracak birini arıyoruz.

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Amacım,herkesin hayallerini tek tek yollayabilecegi ve sosyal dayanısmayı iceren bir site kurdurmak,birnevi hayatında hic deniz gormemis 6 yasında bir cocuk icin bagıs toplayıp onu deniz kenarına goturup hayallerini gerceklestirmek ve benzerı bırcok ornegi hayata gecirerek hem onların kazanmasını hem bizim kazanmamızı saglıcak bir proje olması lazım.

  €279 / hr (Avg Bid)
  €279 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler
  3D sculpter 6 gün left

  Looking for a 3d sculpter for a small start up business for 3d Print on Demand service and selling of 3d printed miniatures for tabletop games. The artist is free to provide their own designs that we will look over and buy as an stl file and licence. If the artest wishes we will provide the artist with an % amount of the profit we make from selling their 3d printed designs.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Hello, i'm looking for a developer for use a allready exist API to make a dedicated webpage for upload a file into my CRM. The API swagger and documentation is here : I'm looking for a php page with the following items : Title : Cloud UPLOAD to teacher : Select a file : [Browse file button] Select a class : [dropdown list] with class (I need to can customize the data send to the api if more class open) it's refear to relativePath of the API request Password : [password type] (a generic password I give to user for not be spam by robot or other ppl…) Send [send button] A popup message if file has been send or not That’s all. :) thank you !

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  I want a good business profile for my business.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Create a website 6 gün left

  I want a website because i want to post current videos

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  67 teklifler

  Aser pharmacies صيدليات آسر Red wine colur font Snake@cup included English & arabic fonts

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  62 teklifler

  We use a custom Filemaker database for our senior care business. We wish to add a module that takes our weekly billing information and automatically uploads it to our state payer system using their connectivity protocols.

  €1128 (Avg Bid)
  €1128 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  I want to develop a public plugin to allow that any web page developed with WordPress can install the plugin and easily incorporate my price calculator. On the basis of my current price calculator () (for tests purpose, use Zip Code 41012) I want this information to be included through the plugin on any WordPress website where it is installed and it will show the user the price of the budget within the web (at the same time that it sends the data to my server so that the budget is recorded in our database). We have already created the webservices that perform the functions... so I just need someone that adapt them to the WordPress plugin webservice has already been created, which via a URL with the format

  €30 - €250
  Özellikli Mühürlü
  €30 - €250
  13 teklifler

  I want to remove customers from perfex and assign all customer as projects only. This has to to back to expences ect. I also want to add a stock intergration that i can record inventory and charge it to a project as its going out. It will need to be about to be a purchase order then marked as delivered into or stock. Has to be mobile friendly and easy to change stock.

  €178 (Avg Bid)
  €178 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  ...assets, and want to get started with a test for a jacket. The output needs to be realistic and exported as a GLB file of less than 20 MB in size. Other requirements: - glb file with embedded textures - the aforementioned 20 MB max size - not more than 300K polygons for each asset - The asset has to include a full set of PBR textures - photomapping can be used for the base but there have to be normal, roughness and metallic maps as well as the albedo/color - the asset has to be close enough for the client to share it confidently with its customers Once we are happy with an asset we will decide to buy a package of multiple assets and will provide the relevant reference materials. - The expected delivery is within a ...

  €154 (Avg Bid)
  €154 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  Create a logo 6 gün left
  ONAYLI

  necesito un logo profesional para mi página web, explico por privado de qué trata

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  49 teklifler

  Hey Muhammad, as always I would like to work with you again. This time I wish a video of 15 - 20 seconds of length which should include following information. Zero emission thanks to own Solar Power production. Low energy consumption thanks to LED. Picture of solar power and clean nature Environment. Lazerscreen Laser Animation in the end as you’ve did already. So you can add this part just to the end. You can prepare first everything in English. I can do the translation afterwards.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Review indications on attached document

  €163 (Avg Bid)
  €163 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  My budget is only 150.00. If you can do it. Please message me 1. I want auto create subdomain in kshomedecor.com. o Each subdomain is a landing page o because I want monitor each landing page Like i. IP tracking to identify website visitors, date and time Create template for landing page ii. Visitors’ locations, demographic iii. Overall page traffic iv. Can see where users click, scroll, and what causes them to leave a page.

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  I need a professional family business portfolio that includes all the business we own regarding the food industry, all structured in a proper professional way

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  A react component to import multiple CSV files into a grid

  €490 (Avg Bid)
  €490 Ortalama Teklif
  94 teklifler
  Finnish writers 6 gün left
  ONAYLI

  I need someone to write in Finnish. Just copy and paste 13,200 sentences in Finnish from internet searches, each with 10-20 words. And after that Write another 600 questions. Please bid saying: -how long you wil take to do it -how much do you charge for it

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  This project is part of an academic study on the perception of image quality. You will rate the technical quality of 13,770 photos using the provided web-based application. Please make sure to use a 4k screen for this job, it's a strict requirement. Let me know in your comments. BEFORE YOU START - please review the instructions for this task: - going over the instructions carefully will help you complete the work quickly and without any problems - if something is not clear, please PM me PARTICIPANT REQUIREMENTS - normal or corrected-to-normal vision - a good working environment without distractions and dim lighting to be able to see image details on your screen clearly - experience with photography, des...

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I would like to enter in it many sets of exam paper. It should be easily maintained with minimum technical skills and time. You may go to , test and other in same businesses for prototype. It should take data from a database. Must be compatible with mobile devices and full screen mode for desktop. You must enter it wherever needed.

  €111 (Avg Bid)
  €111 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Hi, create ecommerce seller accounts ,please bid usa and europ citizens only i want somebody to create seller accounts with usa and europ citizen profile its job only for usa and europ freelancers only,please bid only if you are above countries thanks

  €4099 (Avg Bid)
  €4099 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I am requesting a desgin that can repeat itself to make a pattern. This pattern is created when a shape or design is repeating over and over again covering an area without sizable gaps and no overlaps. The pattern must be created using a single continuous line and not trace over a line that has already been created. It may cross over. The design must perfectly start and stop at the same horizontal plane, this ensures that when the pattern is created the design does not stray up or down. the pattern may be looked at from several different angles so essentially there is no up or down. The patterns are often times staggered like a zig zag pattern so they can interlock nicely. Design should be done with a black line on a white background.

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  55 teklifler

  Before we go live with the product we need to test and QA some internal logic that is related to our merchant accounts, for that we need users who can create a subscription on our platform and can keep it for 30 days. The subscription will charge you 1$ / day,  we are ready to pay 30% on top of the charged amount + freelancer fees. For example, during 30 days you will be charged 30$ we will pay you 40$. (+freelancer commission). Also, nothing needs to be paid upfront, before you start the task we can transfer the payment so that you won’t risk your own money. We just need to generate some recurrent transactions on our subscription service. This task doesn’t require any skills, you just need to u...

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Hi! I am doing my Bachelor's Thesis in field of computer science. My topic is about freelancer developers. As part of my thesis I want to do interviews with freelances to get the real-live overview of how they work and what problems they encounter. Interview will take around 30-60 minutes and I am ready to pay you by your hourly rate. Looking forward to your responses! Best regards, Lazar Grbovic

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  We need a video editor for creating a tech review video for us (10mins) Here is an example of what we want to achieve: The video consist in comparing tech products. You will be in charge of sourcing and editing the visuals. Script and voice over will be furnished We are looking for long term video editors aswell so if you perform well we could hire you for long term work

  €129 (Avg Bid)
  €129 Ortalama Teklif
  43 teklifler