How to find a grant writer for the performing arts işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  642,861 how to find a grant writer for the performing arts iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba The StoryTeller, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I want an excel file to be created with the same font that previously created in Excel. There are 2 photos. Photograps of the article is available. There is also an example excel file, but it needs to be the same as in the photo by making changes on the font. Each character of an excel file that you will create must be exactly the same as photos. This is an urgent job needs to be completed immediately.

  €86 (Avg Bid)
  Özellikli Acil
  €86 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Our company operates in the field of dibek coffee. To offer our brand gourmet special dibek coffee in Turkey and the world market. For this, we are looking for an entrepreneurial teammate who will be able to sell on e-commerce platforms.

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  For the international research firm, 300 newly graduated research analysts will be recruited to establish and organize networking and inter-company connections. Works will be Home-Office. Salary is $200 + Bonus... Job Type: Full-time

  €191 (Avg Bid)
  €191 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba aroravishal1408, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba w4web, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €238 (Avg Bid)
  €238 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Zoya Arts, profilinizi farkettim ve size projemi teklif etmek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €238 (Avg Bid)
  €238 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I want to connect to my php web site with trongrid API and send tokens from the wallet, but I was not successful.

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  programın giriş sistemini geçmek ve programa erişim sağlamak protect : VMprotect

  €8 - €30
  €8 - €30
  0 teklifler

  Merhaba, benim bir urunum var, bu urun icin youtube-da bir uygun bir youtuber bulmak

  €40 (Avg Bid)
  €40 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba Zach the Designer, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €238 (Avg Bid)
  €238 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  10 changes to be made in the appendix. Maybe 7-8 of them are very simple. Do not bid high price

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I want the same website. What is the price and coding time? so i wrote the price. --------------------------------------------------------------- sitesinin benzeri bir site istiyorum. Mobil uyumlu ve hızlı açılabilecek şekilde kodlanacak. Tasarım farklı olabilir. Fiyatı nedir ve kodlaması ne kadar sürer? Fiyatı rastgele yazdım.

  €520 (Avg Bid)
  €520 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €105 (Avg Bid)
  €105 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hem bilim ve teknoloji konusunda kaynak eksikliğini gidermek hem de keyifli bir ortamda çalışmak harika olmaz mı? Türkçe bir bilim&teknoloji sitesi için yazarlar arıyoruz. Farklı yabancı kaynaklardan çeviri de yapılabilir ya da yorumlar da eklenebilir. Konular teknolojik gelişmeler (özellikle uzay teknolojisi), astronomi ve sağlık alanlarında yoğunlaşmaktadır. Sitenin en temel mantığı uzmanlık seviyesindeki bilgileri anlaşılabilir genel düzeye indirmek ve okuyucuya hap şeklinde sunabilmektir. Günde 2 makale yazılacak.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €176 (Avg Bid)
  €176 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Beğendiğim Bir Haber Sitesi Var Oranın aynısını Sıfırdan Php Olarak kodlanmasını istiyorum Php konusun da deneyimli kişilerin tekliflerini bekliyorum, Canlı Demo Adresi Admin Paneli Admin kullanıcı adı ; demo Şifre ; demo123 Detaylı İnceleyin Ona Göre Teklif Belirtin.

  €366 (Avg Bid)
  €366 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  cUrl ile Post etmek ve verileri çekmek. cUrl take the data given to the post.

  PHP
  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Find the best brand'

  €19 - €19 / hr
  €19 - €19 / hr
  0 teklifler

  Güzel bir projeyle karşılaşmak istiyorum. Herkese hayırlı olsun...

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler
  €314 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  I have a story to be illustrated for a weekly comic magazine. One full page, illustrated story, approximately in A3 size.

  €30 / hr (Avg Bid)
  €30 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Fenerbahçe taraftar uygulaması için metin ve görsel içerik hazırlanacaktır. Metin içerikler aşağıdaki iki örnekte verilen biçimde olmalıdır. İçerikler, Fenerbahçe ile ilgili önemli kişi ve yerler ile ilgili olabilir. Görsel içerikler metinde yazılan isimler ile uyumlu, jpg biçiminde ve 250x250 piksel boyutlarında teslim edilmelidir. Görseller iyi kalitede ve renkli olmalıdır. Bu proje teslim edilecek 100 farklı içerik metni ve görselini kapsamaktadır. Benzer içerik projeleri ile devam edilecektir. ÖRNEK METİN: { "id" : 1, "label" : "1", "specific" : { "image" : "", "path...

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Projeye konu proses know how içerdiğinden yöntemi anlayacak, anlatacak ve ar-ge projesine katkı sunacak yada know how satacak tercüman arıyorum. Tarım teknikleri konusunda teknik terimleri bilen bir arkadaş bu konuda yardım edebilir. Mail yoluyla, proje teklifleri yapacak, geri bildirimleri cevaplayacaktır. Yöntem kabaca adresinde anlatılmaktadır.

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika prog...

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello. I'm looking for a script writer for my YouTube channel. The content of the channel is NBA (basketball) news and stories and the videos will be around 8-10 minutes long or approximately 1500 - 1700 words. Skills needed for the job: NBA knowledge Excellent language and writing skills. Perfect English grammar. Creativity and imagination to come up with original ideas and re-writing. Motivation and a strong belief in your work. Resilience to cope with having to rewrite scripts. How fast you need it delivered: 24-48 hours. I will pay you 20$ per script and I will need two scripts per week. I will provide you with helpful links and references to explain the desired s...

  €375 (Avg Bid)
  €375 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I am looking for a good professional freelancer to help me with this job, I have some documents of 100 pages that need to re typed

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Text edits that Crystal sent by our chat

  €95 (Avg Bid)
  €95 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  You need to set up an advertising cabinet for MMORPG format games. Tasks: - attracting active players -popularization of the game brand -creation of high-conversion advertising campaigns

  €395 (Avg Bid)
  €395 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  CONTENT WRITING 6 gün left

  Looking for professional content writer for my online businesses. Must be professional and cre- ative.

  €381 (Avg Bid)
  €381 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  We are an online store that offers various HTML5 template products. We are looking for a salesperson who can bring buyers to our site every week. minimum target 5 sales per week. 1. How much experience do you have in sales? 2. How many sales will you bring every week? 3. How much percent commission from every sale do you want?

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  We need a sketch artist to sketch two banners for our website. The collaterals will be shared with you on chat. Timeline: 1 day

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Looking for someone to write weekly blogs for our real estate team. The latest news and real estate trends. We will provide the info. no more than 500 words per blog. Wanting someone to be able to use keywords every time. I attached 2 different blog posts in the file.

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  I want a software that does invoicing and inventory management on excel drive

  €407 / hr (Avg Bid)
  €407 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Is a social media a threat to democracy? Argument essay, 3/4 researched sources to support your position, 1/2 researched sources to support the counter - argument, 4-5 pages, double spaced, MLA style FIRST BODY: state your 1st reason for your position and present the evidence.

  €275 (Avg Bid)
  €275 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  In need of a script writer for a kids nursery rhyme video. I am looking for someone who i can work with long-term.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Is a social media a threat to democracy? Argument essay, 3/4 researched sources to support your position, 1/2 researched sources to support the counter - argument, 4-5 pages, double spaced, MLA style FIRST BODY: state your 1st reason for your position and present the evidence. Use first supporting source. SECOND BODY: state your 2nd reason for your position... THIRD BODY: state your 3rd reason for your position... FOURTH BODY: state the counter argument/look at the evidence ->respond to the counter argument. Why is it wrong? ->conclusion: Review your thesis/main points and with a call to action (or some other action-oriented statement) ->work cited page

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  around 2000-3000 PPT pages sorting content, display them in the center, Split PPT into separate pages Export and rename related files

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Virtual Assistance Hi, my name is Teshae. I am the owner of a Real Estate Company. I am looking for a SALES professional: Cold Caller Marketing Specialist Social media specialist Blog/Article writer Web designer Content creator Requirements: Great communication skills Time management Self assurance Punctual Persistent Pay Structure: $6 per hour 5 hrs weekly- subject to change

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Hi there, We are looking for a freelance content writer to work on a technology service company's website. You would be required to write the complete website's content from scratch. The remuneration for the project will be Rs1/per word. It would be great if you could share your portfolio of website content you have done previously....///

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Looking for someone to write weekly blogs for our real estate team. Latest news and real estate trends. We will provide info. no more then 500 words per blog. Wanting someone to be able to use key words every time. I attached 2 different blog post in the file.

  €60 (Avg Bid)
  €60 Ortalama Teklif
  54 teklifler

  Dear all, as per title, I would need to get FreePBX installed on a cloud host, setup and configured with 1 landline, ability to send/receive text messages, voicemail and IVR. As a softphone I would then use Zoiper running on Linux Ubuntu. I would need your advice on choosing a reliable cloud hosting service, sip trunks and landline numbers provider. I would also require an initial induction on managing FreePBX on my own, how to add additional numbers and edit the IVR when needed. Many thanks for your interest, I look forward to receiving your proposal. Al MAINPLAY

  €239 (Avg Bid)
  €239 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I am looking for a good professional freelancer to help me with this job, I have some documents of 200 pages that need to re typed

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  58 teklifler

  ...are want to hire a content writer who can write seo friendly blog post article for our website. In the category of banking and finance along with make money online, investment and insurance. Visit our website for more information. Afterwards you can apply. Candidate for this role should have excellent written English skills and must ensure. Need experienced finance content writer who is ready to join inhouse or work from home. More about this Content Writer job is aggressively hiring for the work profile of Content Writer for 50 open positions at . Kindly go through the FAQs below to get all answers related to the given job. 1. How much salary can I...

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler
  The Rowdy Barbie 6 gün left
  ONAYLI

  A glamorous western boutique for women

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  34 teklifler