I need a book writer işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  493,030 i need a book writer iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Kitap kapağı tasarımcısı en ucuz,en uygun fiyatlı tasarımcı

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  face book reklamlarının yönetilmesi gerekli

  €94 (Avg Bid)
  €94 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Paribu, screen scraping icin istenilenler: Ilgili CCYler: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, XLM, USDT, EOS 1) Siteye () giris (2 factor authentication) 2) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Satis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Sell Order Book) 3) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Alis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Buy Order Book) 4) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiyle birlikte Alis Emri girme 5) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiy...

  €164 (Avg Bid)
  €164 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Polisiye konulu bir romanın Türkçeden Amerikan İngilizcesine çevirilmesi gerekiyor. Daha önce Türkçeden- Amerikan İngilizcesine çeviri yapan arkadaşların tekliflerini bekliyorum. Dilerseniz [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

  €3095 (Avg Bid)
  €3095 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Merhaba Psikolojik bir romanın Türkçe düzenlenmesi (editing) gerekiyor. İlgilenen arkadaşlar [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirler. Kitaptan bir parçayı ekte bulabilirsiniz.

  €337 (Avg Bid)
  €337 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €233 (Avg Bid)
  €233 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €40 (Avg Bid)
  €40 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €173 (Avg Bid)
  €173 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Bir blog - anket sitesi yaptırmayı düşünüyoruz.Örnek olarak sitesini ımı biraz daha farklı olacak tasarım için örnek olarak sitesini ıcılarımız üye adı ve/ veya facebook - twitter ...başlatabilecek veya mevcut anketlere oy sayfada anketler popülerliğine göre büyük grafiklerden küçük grafiklere doğru sıralanmasını grafik dilimleri gösterilmeli ve anket başlatırken foto anket - video anket ve sade anket seçenekleri bulunmalı.Bunun yanında başlatılan anketler eğer mümkünse facebookta anket uygulaması olarak grafikle birlikte paylaşılabilmeli ve face book üzerinden oy kullanışlatılan anketler editör onayından geçtikten sonra yayınlanmalıdır.

  €511 (Avg Bid)
  €511 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Write a Book Bitti left

  şiir aşk kitapları sözler

  €301 (Avg Bid)
  €301 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Genç bir yazar adayı olarak klasikler arasına girecek kitaplar yazmak istiyorum. Hayalimde sadece ülkemde değil dünyada tanınan bir yazar olmak. Günümüz sorunlarına değinen ve insanlığın açgözlülükle sömürüldüğü çağı değiştirmek en büyük hayalim. Siyasete ve insan psikolojisine ilgim yoğun bunun üzerine çalışmalar yapmak istiyorum.

  €442 (Avg Bid)
  €442 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €115 (Avg Bid)
  €115 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Şirketimiz bünyesinde bugüne kadar yaşanan makine teknik sorunlarının , servis ekibimizce arşivledikleri bilgiler ve paylaşacağı deneyimleri ile bir araya getirerek , acil arzalar için çözümler sunan bir kitap yazma projemiz bulunmakta. Elektronik, Mekanik , Bakım gibi kategorilerde arizaları ayrıştırarak okuyucuya kolay anlaşılır , kendi başına basit sorunlarla başa çıkabileceği bir kitap yazacağız. Beyin fırtınası yaparak kolay anlaşabilir dille ve arıza çözüm alternatifleri ile bu kitabı 1 ayda hazırlamak istiyoruz .

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Para kazanmak yazı yazmak istiyorum.

  €2187 - €3644
  €2187 - €3644
  0 teklifler

  netbeans programı ile ve java dilinde yazılması gerekiyor.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tam...

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Var olan book seating eklentilerine benzer bir eklenti olacak. Üye olan kişiler üyelere has olan reservation tarzı bir sayfadan Kur'an-ı Kerîm sayfalarını seçerek hatimlere katılabilecek. Seçimler anlık olacak ve tüm kullanıcılar görebilecek. Herbir adımda , işlemde , uyarıda , hatırlatmada mailler gönderilecek. Ayrıntılı bilgi projeyi alan kişiye verilecektir.

  €245 (Avg Bid)
  €245 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Need writer 6 gün left

  Writer needed doesn’t matter if you are a beginner I just need writers.

  €347 (Avg Bid)
  €347 Ortalama Teklif
  38 teklifler
  Articles For B2B 6 gün left
  ONAYLI

  We looking content writer who can write for our B2B and B2C websites

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ...looking for an experienced SEO content writer to create 50 different blog articles. Each article will contain the same theme of content that explains how a person can unsubscribe or delete their information from a company. The length of each article should be approximately 300 - 400 words. The article will be written with SEO optimised headings, links, body content and imagery / screenshots. You will provide a clear and simple explanation to the user which describes how they can exercise their rights under GDPR / CCPA, by requesting a company erase or blacklist their data. Example blog titles: "How to remove your information from " "How to erase your data from " "How to delete your email address from " For each blog, ...

  €141 (Avg Bid)
  €141 Ortalama Teklif
  49 teklifler

  This is a very important project please be professional . All the documents have been uploaded, please follow the shooting script and contact me here or on WHATSAPP (+974 3309 7378) for any doubts or additions you would like to make Please do not show the region (Country) you are living in as it set exclusively in an interior setting ________ Toxic and Manipulative Relationship: Character AA victim of manipulation; a very good-hearted person Character B – Manipulative person who is very charming and good looking Plot: The film shows us a relationship that is very toxic, but Character A does not realize that and is blinded by the love. Character B does not want (A) to leave the room, because when he/she does, he/she will re...

  €233 (Avg Bid)
  Garantili
  €233
  1 girdi

  You'll need to translate graphic novels from English to Tamil. Writing skills in Tamil & fluency in English will be a must ! And most importantly you'll need to be a NATIVE TAMIL SPEAKER ! Software translators, please do not bother applying. And we do NOT pay by the word count either ; so translation companies would do good to give us a skip ! Please send us samples of your recent writing(s) in Tamil when you apply !

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Client is seeking a writer with expertise in physical therapy to work on a blog content project. Full details will be provided to the selected candidate once an agreement has been reached.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  18 teklifler
  FIRST LINE WRITER 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for a first line writer with perfect English writing.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Ho bisogno di un freelancer ITALIANO esperto di design e marketing che mi possa aiutare nella creazione di un brand ed un sito web + app per cellulari. Il progetto e' un sito di viaggi in cui l'utente organizzera' il suo viaggio e trovera' compagni di viaggio tra gli altri utenti iscritti. In concreto ho bisogno di: - ricerca di mercato - brand book (nome, logo, brand identity) - design del sito web - design dell'app Non ho bisogno dello sviluppo. Dopo questa prima collaborazione avro' poi bisogno di aiuto con il lancio ma si trattera' di una nuova collaborazione.

  €2195 (Avg Bid)
  €2195 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Looking for someone who can edit word documents of a book and modify the grammar errors and spelling mistakes of an ebook to be published on kindle

  €348 (Avg Bid)
  €348 Ortalama Teklif
  54 teklifler

  Looking for someone who can edit word documents of a book and modify the grammar errors and spelling mistakes of an ebook to be published on kindle

  €533 (Avg Bid)
  €533 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Book editing 6 gün left

  I have been struggling with a book manuscript for years and need assistance with proofreading, eventually copu-editing. The book should have 300 pages and chapters will be delivered as I conclude their revision.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Hi there, I'm looking for a writer who is available to provide 3-6 (300-500 words) news articles everyday. Start your proposal with word "Shivay"

  €248 (Avg Bid)
  €248 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Looking for a writer to get 10 articles written over the course of 5 months. Here's what I need: 1. Experience in gardening/planting/lawn care. 2. Some examples of previous work. 3. Desired pay Looking to hear from you very soon!

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  49 teklifler
  pricing book 6 gün left

  build excel to get commission it is work related so only in zoom i will show you what i need price book is about 30 page need to get in excel sheet and build formula when the worker put in the measurement it give him price

  €400 (Avg Bid)
  €400 Ortalama Teklif
  34 teklifler
  Book editing 6 gün left

  I have been struggling with a book manuscript for years and need assistance with proofreading, eventually copu-editing. The book should have 300 pages and chapters will be delivered as I conclude their revision.

  €30 / hr (Avg Bid)
  €30 / hr Ortalama Teklif
  62 teklifler
  I need a grant writer 6 gün left
  ONAYLI

  Non Profit to write grants for youth programs

  €1031 (Avg Bid)
  €1031 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We are a company and offering 2 type of different service for financial solvency. We will offer Personal and business loan for both individual and startup with and without collateral. So, I need regular basis 20-30 promotional content. No high level writer needed as the pay out is small. But need regular one who can product me regular original content. I can send you some samples as well. Please bid if you are okay to deliver me 1-2 samples now to check your wiring quality.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  46 teklifler
  Build me a website 6 gün left
  ONAYLI

  PLEASE READ BEFORE SENDING ANY QUOTES-- Reference-- , , aplaceformom,com, , , etc. The main pages for the site will be: 1. Home page 2. Getting Started a. Book Free appointment form (Step form to select options) 3. Services page and subpages - 7-8 types of services, each service will have 5000-10000 listings. 4. Our Value, Resources pages 5. About Us - Our Company, Leadership Team, careers, news etc., 6. Contact Us Mailchimp or simlar integration for newsletter signup Site will be designed with SEO optimized pages, SEF URLs, fast loading and fully responsive. The site should be 100% responsive to Desktops/Mobiles. The site would be tested for cross browser compatibility & speed optimized.

  €533 (Avg Bid)
  €533 Ortalama Teklif
  154 teklifler
  Trophy icon cafe street sign 6 gün left

  The sign 60 cm wide by 100-120 cm tall will hang in the street It will say: world storytelling cafe It will have the word CAFE large and WORLD smaller. logo of the open book. Storytelling could be split into 2 worlds story and telling if needed. it must say VEGAN it will say wifi charging point could also (if space) say: Moroccan tapas Smoothies Welcome! Free Stories

  €11 (Avg Bid)
  Garantili
  €11
  6 girdi
  Executive biography writer 6 gün left
  ONAYLI

  Hello! I'm looking for a copywriter to write a biography for me. Please, add the random word "Aurora" somewhere in your description so I can know you're not a bot. Thanks.

  €119 (Avg Bid)
  €119 Ortalama Teklif
  70 teklifler

  I need an experienced article writer for my newspaper. You will be writing about news in the Washington DC area. Native english is a must, or at least a strong level of english. I require that you have taken at least an introduction to journalism class, so that they know the basic journalism ethics. If they have no higher education in journalism, I require that they undergo a short refresher training.

  €352 (Avg Bid)
  €352 Ortalama Teklif
  57 teklifler

  I need a writer to work on writing projects. Paid per 1000 words. Serbian-speaking writers only.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  35 teklifler

  ...an English level of B1-C1. Our portal will be called Whole Wheat Games, featuring the opportunity to log on to a live session with up to 8 players and with one native English speaker who is also a trained ESL teacher. The games are designed to foster interaction, compel one to speak, and to promote vocabulary building, improvement of natural and authentic expressions, including ridding oneself of Germanisms (German-English false friends), and to maximize the kinesthetic learning potential through entertaining education. In people’s hectic business and student lives, furthermore, this option of online interaction serves to make the sessions more easily integrable into the workday. At a time when internet users have an all-time high in terms of access to authent...

  €2265 (Avg Bid)
  €2265 Ortalama Teklif
  63 teklifler

  I need an perfect English native writer to write content for my website. Only people from country with English language. I will have a few pages to write, and a few blog articles

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  59 teklifler
  I need a medical writer. 6 gün left
  ONAYLI

  I need someone who has knowledge of biomedical physics.

  €7 - €20
  Mühürlü
  €7 - €20
  19 teklifler

  Need a content writer for a youtube channel to write script for youtube videos base on new realize movies. - In hindi - need for long term send me a demo work from below topics. note- for per script I pay 100-300 rupees

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  24 teklifler
  Book Summary Writer 6 gün left
  ONAYLI

  I required a person who has experience in writing book summaries in English.

  €7 - €18
  €7 - €18
  0 teklifler
  Conversion copywriters 6 gün left
  ONAYLI

  We are looking Content Writer who has written content on Landing pages with action keywords. You must have previous experience on content writing on Landing pages. Must know how to research action keywords Topic will be given and website. 1000 words article needed immediate hire provide me work samples on content written on Landing pages.

  €7 (Avg Bid)
  €7 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Require a fast but professional turnaround. Book is written (approx 55 000 words) but needs to be professionally edited with possibly some slight changes prior to print through Balboa Press. Preference for writers and editors who specialise in new age, self-help, spirituality, non-fiction.

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  41 teklifler