I need a content writer in australia işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  505,406 i need a content writer in australia iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İşte yapmak istediğimiz çalışmalardan bir örnek "en iyi dik duruş korsesi" ona websitemizden " bilgilenal" bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bloğum için metin yazarları arıyorum. Sağlık, Ev ve Yaşam ile ilgili yaklaşık 2000 kelimelik gönderilere ihtiyacım var. İşte yapmak istediğim çalışmalardan bir örnek daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin. Lütfen teklifinizi bana bildirin.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €281 (Avg Bid)
  €281 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €281 (Avg Bid)
  €281 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €275 (Avg Bid)
  €275 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Umarim iyisinizdir. Proje bazli calisacagimiz , icerik ureten arkadaslara ihtiyacimiz blunuyor. Surekli projeler icin , lutfen iletisime geciniz. Tesekkurler, Volkan NOTE : ONLY TURKISH CITIZENS

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €292 - €875
  €292 - €875
  0 teklifler

  Slm Necmi Ben Australia dan Alex , Java ile ilgili sizinle calismak istiyorum

  €7 (Avg Bid)
  €7 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Content and design will be made for our Wordpress website.

  €170 (Avg Bid)
  €170 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €204 (Avg Bid)
  €204 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €179 (Avg Bid)
  €179 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €572 (Avg Bid)
  €572 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €119 (Avg Bid)
  €119 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Kullanıcıların belirleyeceği kriterlere göre önceden belirlenmiş oranlarda fiyat hesaplama yaparak içerik siparişi vermelerini, projeleriyle ilgili yazarlarla görüşebilmelerini, payu-paypal ile ödeme alabilmelerini sağlayan bir içerik sipariş pazaryeri-sistemi oluşturmak istiyorum. Ör:

  €4151 (Avg Bid)
  €4151 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olması faydanıza o...

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını ...

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Dear All, This project is for someone who can copy existing content from a web site to its new designed version which is Joomla-based. Sorry, but only Turkish bidders, please. The ones located in Ankara will be given the priority. Content will be copied, but needs some artistic touch as well. While copying the content, side menus, image galleries, etc. will be properly created and adjusted. We don't know number of pages; but we expect that it is less than 100. Waiting for your bids for 100 pages, copying content and arranging them in Joomla, creating the web site structure, etc. Good luck. --- Herkese merhaba, Proje mevcut bir web sitesi içeriğinin, Joomla tabanlı yeni tasarımına kopyalanmasını içerir. Sadece...

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Write website content 6 gün left
  ONAYLI

  I run a nonprofit special needs dog rescue and we need to revamp our dogs bio's to try to get some new adoption interest. We have eight dogs that could use a new bio. I wouldn't think it would take you long to write up at all. It just needs to be creative and attention grabbing. first 6 here additional information will be given, NEEDED IN UNDER 24 HOURS

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Hi Bianca, I noticed your profile and would like to offer you my project. We need people that can speak fluent English to shoot short videos with scripts provided. We can discuss any details over chat.

  €2909 (Avg Bid)
  €2909 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I have recently started a YouTube Channel. Looking for an editor that can take footage and make videos, overlay music, add banners, make thumbnails, etc. and get them back to me timely to upload onto my YouTube Channel.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  33 teklifler
  Finance Writer Required 6 gün left
  ONAYLI

  Need a finance writer to join our academic writing team. You must have a relevant academic background and writing experience. Apply with your expectation for 1000 words or equal efforts in AUD.

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hey all, I'm looking for a native US English writer to provide me with quality SEO articles. The articles need to be general & informational, well written, human readable. Topics will be varying from real estate (homes for sale, buy homes), health, home improvement (plumber & electrician for example), yoga & wellness and lots others. This is a job for someone willing to commit to providing quality content on a daily basis The pay is strictly $3 for 500 words from a US based native English writer and $2 for 500 words of unique content from non-native English writers. So place your bid if you are happy to work at these rates If you are looking for a long term association then place your bid and we can ...

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  18 teklifler
  creative writer 6 gün left

  Less than 2000 word writing project for disabled man wanting to develop a film concept about Lowrider culture.

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  48 teklifler
  need a writer 6 gün left

  looking to get an article done on whether the 3rd sector can sustain another crisis, covid seen huge community response but now we have cost of living crisis and issues with volunteers burning out 3rd sector struggling to retain staff and can they survive the next 12 months as crisis grows, should governments step in or funders give more freely like during covid

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  54 teklifler
  Need creative writer 6 gün left
  ONAYLI

  Need creative writer who can help me to write bullet point to apply for a role/position. It’s not resume, it will take 30min to write 10 sentences hence micro project

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  We are looking for Content Writer that will work with our project. Within this opportunity, you will play a key role in developing and writing web site content, while facilitating quality assurance of promotional and content updates to the site. You will be a strategic team player in coordinating with various teams to deliver on business strategies across all digital views within the assigned area/category.

  €343 (Avg Bid)
  €343 Ortalama Teklif
  41 teklifler
  Digital writer 6 gün left

  Hello, I'm after a web content writer to craft up SEO friendly blog articles, web page copy, PR release and at times copy for eCommerce product descriptions. If you can write for a variety of industries, passionate about writing and can optimise copy for search engines then submit your application. I look forward to hearing from you. Thanks,

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  35 teklifler
  Digital writer 6 gün left

  Hello, I'm after a web content writer to craft up SEO friendly blog articles, web page copy, PR release and at times copy for eCommerce product descriptions. If you can write for a variety of industries, passionate about writing and can optimise copy for search engines then submit your application. I look forward to hearing from you. Thanks,

  €332 (Avg Bid)
  €332 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  We are about to launch our product and we need to reach out to multiple industries by email, setting appointments for demos. We need someone who is very dynamic and who does not need a lot of direction about how to move this project forward, should be a good writer and good speaker and very dynamic

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  41 teklifler

  We are looking for Content Writer that will work with our project. Within this opportunity, you will play a key role in developing and writing web site content, while facilitating quality assurance of promotional and content updates to the site. You will be a strategic team player in coordinating with various teams to deliver on business strategies across all digital views within the assigned area/category. Core Responsibilities: Write SEO-friendly copy partnering with the search team and demonstrated working knowledge of SEO best practices. Collaborate closely with creative team, including a project manager, web publisher, editor, and designers Take initiative in generating ideas and suggestions on cont...

  €366 (Avg Bid)
  €366 Ortalama Teklif
  43 teklifler
  Spotify Content 9 gün left

  Buy targeted spotify plays - 1500 words - 20USD

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need someone who can find me the best classified ads website for some particular niche, i need websites with high quality traffic if you can get me such websites in Europe Australia and USA i am paying well for them

  €395 (Avg Bid)
  €395 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  Job Context We are seeking four skilled and creative content writers in our team to conduct research and produce highly relevant, engaging content on a variety of topics. We’re looking for thoughtful, skilled writers who work well in diverse niches ranging from home equipment, kitchen, to automotive informative and product review articles. Job Responsibilities: ● Produce well-researched content for our blogs. We have websites/media brands on various topics from home improvement ideas to office attire to sports, where you will work as a staff writer. ● Communicate and cooperate with a content manager. ● Use search engine optimization (SEO) strategies in writing to maximize the online visibility of our con...

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Inseach of a content writer I have a job vacancy for someone to handle it

  €890 (Avg Bid)
  €890 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  I am real estate professional looking for two cover letters a generic version and a company/role specific cover letter.

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  We are looking for someone to create social media post suggestions to kick off a branding campaign. Number of posts 8 Content must include teaser

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  I need a specialist Wikipedia EDITOR / Senior writer to create a Wikipedia page for my company. I have all citations in place, just need a Wikipedia expert to put that into structured content for Wikipedia approval. Also, the writer should have considerable amount of experience into create and publishing Wikipedia content.

  €868 (Avg Bid)
  €868 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Hola, Somos una empresa de Portugal que necessitamos de trabajos de ilustraccion para nuestro contenido online. La idea és crear una relacion comercial a largo plazo porque iremos necessitar todas las semanas de tus servicios.

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Viral Social Media Content 6 gün left
  ONAYLI

  We are looking for someone that has written top notch content on social media that has gone viral. Please send examples. Any of these platforms are recommended: LinkedIn, Facebook, Instagram, Google +, YouTube, TikTok, Twitter

  €106 (Avg Bid)
  €106 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Hello Guys, We are looking for English content writer from Tamilnadu, India. Blockchain, crypto related contents, articles, socialmedia etc.., Happy bidding!

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  【Who we are】 Bandalabs is a global influencer marketing agency based in Los Angeles. The mission of our 40 passionate professionals is to provide global brands with best-in-class influencer marketing campaigns by finding the best and most-suitable creators. 【What is the job】 We are helping Alibaba set up a video content material pool, with tons of knowledge videos related to e-commerce. Your role here would be to make those videos with the scripts and complimentary info provided by us. 【Highlight of this job】 - Script & ideas provided; - Only raw video materials needed; - No need for editing, our professional editing team will do that; - 3000+ USD/month, assuming required amount of videos can be met. The more dedication invested, t...

  €3335 (Avg Bid)
  €3335 Ortalama Teklif
  13 teklifler