I need a content writer in australia işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  5,000 i need a content writer in australia iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İşte yapmak istediğimiz çalışmalardan bir örnek "en iyi dik duruş korsesi" ona websitemizden " bilgilenal" bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bloğum için metin yazarları arıyorum. Sağlık, Ev ve Yaşam ile ilgili yaklaşık 2000 kelimelik gönderilere ihtiyacım var. İşte yapmak istediğim çalışmalardan bir örnek daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin. Lütfen teklifinizi bana bildirin.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €239 (Avg Bid)
  €239 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €239 (Avg Bid)
  €239 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €239 (Avg Bid)
  €239 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €239 - €718
  €239 - €718
  0 teklifler

  Slm Necmi Ben Australia dan Alex , Java ile ilgili sizinle calismak istiyorum

  €6 - €6
  €6 - €6
  0 teklifler

  Content and design will be made for our Wordpress website.

  €162 (Avg Bid)
  €162 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €194 (Avg Bid)
  €194 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €171 (Avg Bid)
  €171 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €454 (Avg Bid)
  €454 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €114 (Avg Bid)
  €114 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Kullanıcıların belirleyeceği kriterlere göre önceden belirlenmiş oranlarda fiyat hesaplama yaparak içerik siparişi vermelerini, projeleriyle ilgili yazarlarla görüşebilmelerini, payu-paypal ile ödeme alabilmelerini sağlayan bir içerik sipariş pazaryeri-sistemi oluşturmak istiyorum. Ör:

  €3964 (Avg Bid)
  €3964 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olması faydanıza o...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını ...

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Dear All, This project is for someone who can copy existing content from a web site to its new designed version which is Joomla-based. Sorry, but only Turkish bidders, please. The ones located in Ankara will be given the priority. Content will be copied, but needs some artistic touch as well. While copying the content, side menus, image galleries, etc. will be properly created and adjusted. We don't know number of pages; but we expect that it is less than 100. Waiting for your bids for 100 pages, copying content and arranging them in Joomla, creating the web site structure, etc. Good luck. --- Herkese merhaba, Proje mevcut bir web sitesi içeriğinin, Joomla tabanlı yeni tasarımına kopyalanmasını içerir. Sadece...

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...for a creative individual who can breathe life into my real estate social media posts with engaging digital content that needs to be created weekly. Here's a quick preview of what to expect: - You will be responsible for designing high-quality posts that can generate leads on Facebook and Instagram. Proficient English levels are required to maintain a clear and smart interaction with potential clients. Content has to be made by you. Final approvals from myself prior to posting. - A fine eye for detail is highly appreciated, as our real estate ads should reflect the realism and informativeness of each property. Having a good graphics skill set to accomplish this is a must. - Any previous experience in creating con...

  €24 / hr (Avg Bid)
  €24 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler
  Promenade Animation 02 6 gün left
  ONAYLI

  ...pedestrian movement along a beachside promenade in tropical Australia. We are encouraging people, businesses and our local Council in Palm Cove Australia to close Williams Esplanade, Palm Cove to conventional traffic and create a promenade. Some people find it difficult to picture what it might look like. So we think that an aerial animation might help them to understand what we are proposing. We created a website There is an 11 minute video at that talks about the concept in some depth. The animation would become the header on the home page. We are trying to demonstrate how the existing waterfront road might be split into 4 zones. We show this in the uploaded image Road_06.pdf. In addition to Google Earth

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I am seeking an experienced bid writer to assist me in writing a successful proposal for a janitorial services government contract. Key Requirements: - A deep understanding and experience of US governmental bid processes, specifically to professional services. - Proficiency in articulating a compelling case for our janitorial services, which will be deployed to an area of less than 5,000 sq ft. - Strong attention to detail, as government bids must adhere strictly to guidelines and specifications. - Prior experience writing successful bids for janitorial or cleaning services would be a significant advantage. Tasks Involved: - Research and gather necessary data and information related to the bid. - Draft a compelling pr...

  €160 (Avg Bid)
  €160 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  I'm looking for an experienced and scholarly adept researcher who can take the content and transform it into a publishable, well-structured and engaging article for reputed journals. Analyze and understand the content provided related to child psychology - Be familiar with the journal's standard and style guide for article submission. Looking forward to seeing your works and hopefully working with you in this.

  €28 - €231
  Mühürlü
  €28 - €231
  9 teklifler

  I'm looking for a reliable person for data collection. The mission? To help me with a comprehensive market research in the renewable energy sector in Australia. Key Tasks: - Gather accurate and relevant data into excel from a link I will provide (link is publicly available conference with about 100 companies listed in it, see link here: - Effectively categorize and record the data, by company name, person's name, role, email, phone if applicable, state and address. - Try to identify if that company has won any recent projects or receuved and funding etc Ideal skills and experience: - Proven experience in data collection - Preferred understanding of Australian Renewable

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  I am looking for a savvy writer, who specializes in creating meaningful and impactful content for Wikipedia pages. This project will be focusing on crafting a personal Wikipedia page yielding high quality information, which will involve: - biographical data about myself. This includes birth and early life, personal life including information about my wife information. An important aspect to include is a pleasing an approved photograph of myself and my wife. - Documentation of my career achievements in a comprehensive and structured manner to maintain readability and engagement. Skills and expertise desired: - Adept writers with detailed and meticulous research abilities to ensure that the page is factually unimpeachable....

  €231 - €694
  Mühürlü
  €231 - €694
  26 teklifler

  I am currently in need of a proficient bid writer with a strong background in health and wellness who would be responsible primarily for writing compelling grant applications for private sector schemes. Key responsibilities would include: - Understanding and addressing the unique requirements of the grants we're applying for - Crafting well researched, persuasive, and high-quality grant proposals aligned with the health and wellness sector. Ideal skills and experience: - Proven track record of writing successful grant proposals, especially in the health and wellness domain - Detailed knowledge of private sector grant schemes - Strong research and communication skills - Ability to meet strict deadlines. This job requires ...

  €360 (Avg Bid)
  €360 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  I need a talented content writer adept in creating engaging and informative blog articles. The main theme of these articles will center around YouTube. The quantity of the blog articles is currently undefined pending further discussions. Here's the ideal skills and experience: - Experience in writing blog articles - Knowledge about YouTube and related topics - Exceptional writing, proofreading, and editing skills - Creativity and the capacity to conceptualize fresh, intriguing ideas - Ability to meet deadlines efficiently.

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  36 teklifler

  I have a project requiring a proficient coder who can effectively manage content addition and PayPal integration into my existing HTML5 page. the task is very easy and can be done within 1 hour. all i need is to add text to my html5 page and integrate the payment possibility with paypal. that's it The key elements to be included are: - Text Content: All the textual content is ready and needs to be added to the HTML5 page in a fitting format. - Image Content: Specific images to be integrated, which I have available and ready to go. - PayPal Button: Embed a functional PayPal button into the page to facilitate transactions. Ideal candidates for this job should have: - Solid HTML5 knowledge. -...

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  I require a resume writer who can display my IT capabilities with emphasis on my Project Management skills. This resume needs to resonate with Technical Recruiters, highlighting my accomplishments and experiences in managing technical projects. The ideal candidate for this task must have experience in resume writing within the IT sector and be conversant with the industry's specific terminologies and expectations. Expert-level knowledge of project management in IT is highly desirable. The end product should tell a compelling, clear, and concise story of my career journey in the IT field.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  I'm in need of a resume writer skilled in developing compelling, job application-focused resumes. Particularly, someone who understands the operations and logistics aspect, and is attuned to customer-oriented roles. Here's what I require: - Understanding of operations, logistics, and customer service roles - Experience writing resumes for individuals transitioning into mid-level positions - A resume crafted to suit the job application process for those in the operations/logistics/customer service industry Ideally, you should have written resumes for similar positions before and have a knack for laying out accomplishments, experiences, and skills in a clear and compelling manner.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  31 teklifler

  ...looking for a talented website content writer to highlight the services my semiconductor company offers, particularly focusing on our design and testing services. Here's what I'm seeking in a nutshell: 1. Introducing our services: The content should be crafted to explain our design and testing services clearly and engagingly. It’s crucial to communicate our technical expertise to prospective clients, showcasing our unique capabilities in the semiconductor industry. 2. Detailing our design process: An outline of our methodical approach to design will allow our clients to gain a clear understanding of how we work. This should assure them of our organized and efficient process. 3. Highlighting our areas of ...

  €55 (Avg Bid)
  €55 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I am looking for a seasoned resume writer to upgrade my current CV with a tech and software industry focus. Your task will be to enrich the document highlighting my abilities in JavaScript, positioning it for a competitive edge. Essential Expertise: - Proven resume writing track record - Understanding of tech industry jargon and trends - Proficiency in Adobe Acrobat or other PDF editing software Responsibilities: - Reorganize and revamp my existing resume - Emphasize on JavaScript skills and accomplishments - Convert and deliver in PDF format Your competency in this task will create a powerful tool for my job search in the software industry. Looking forward to your clever rewrite!

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  81 teklifler

  I'm seeking a skilled social media content manager to handle my Facebook and LinkedIn accounts. The focus of this role will primarily be on the following: - Content Creation: An understanding of creating engaging, high-quality content is essential. This should span across image posts, video posts, and textual content. - Content Scheduling: A core part of this role involves organizing the content schedule effectively. You should be able to plan and schedule posts to ensure consistent engagement from our audience. Ideal candidates should come with proven experience handling social media platforms, particularly Facebook and LinkedIn, with a flair for creating captivating content. Familiarity with social media trend...

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I'm seeking a seasoned content writer for my website, which is focused on the promotion and sales of fashion and clothing items. Task at hand necessitates a particular emphasis on compelling product descriptions, informative blog posts, and overall enlightening content that can support and boost our sales efforts. Understandably, you'll need to: • Demonstrate an excellent command of written English, with an ability to play with tone and mood as our branding guidelines dictate, bringing vibrancy to our products and services. • Prove experience in copywriting, preferably within the fashion industry, further exhibiting knowledge on latest fashion trends and insights. • Exhibit an understanding of SEO principles and ho...

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Content update for the Wordpress website

  €342 (Avg Bid)
  €342 Ortalama Teklif
  159 teklifler

  I'm looking for an experienced grant writer to assist in obtaining foundation grants specifically intended for community development, it will be a Housing Building for low-income people. The ideal person for this job will have: - A successful track record in securing foundation grants. - Familiarity and understanding of infrastructure development within a community context. - An ability to write compelling grant proposals that align with the values and goals of foundations. - Strong research skills to identify potential grant opportunities. This project centers on securing funding for infrastructure development to support and enhance our community. With your expertise, I am confident we can make a successful application.

  €362 (Avg Bid)
  €362 Ortalama Teklif
  33 teklifler

  I'm in need of a talented designer to create modern, compelling graphics for use on my Facebook and Instagram platforms. The intention behind these graphics is to promote my performance of an original monologue from “Not About Me” - a short series currently being developed by writer Teddy Hall. The piece will be put up during Justin Wade’s Actors Night - An Open Mic for Actors and Writers. I will be performing this piece at The Broadwater Main Stage (1076 N Lillian Way) in Los Angeles, CA on March 5th at 8PM. Admission is $15 at the door. I have attached this information in image format direct from Actors Night’s Instagram (). I also want my headshot used in the graphic for thi...

  €32 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili
  €32
  39 girdi

  I'm in need of a social media manager who specializes in Instagram. Responsibilities will include: - Daily content posting: An integral part of this job. You'll be tasked with only posting engaging content once a day. Ideal Skills and Experience: - Proficient in using Instagram: You should have a deep understanding of Instagram algorithms and insights to create performance-driven content. - Content creation: Your ability to create visually appealing and captivating content is paramount. - Experience: Previous work in a similar role is a plus. Your primary goal will be to increase audience engagement and expand my brand presence. I'm looking for someone who can not ...

  €128 (Avg Bid)
  €128 Ortalama Teklif
  61 teklifler

  I am in need of an experienced writer who can help me with an academic paper on the field of Marketing. Key Responsibilities: - Research and develop content for an academic paper in the field of Marketing. - Ensure the paper is written in an academic style and perfectly formatted. - The paper should follow all the guidelines and requirements as per standard academic paper structure. Skills and Experience Needed: - Must have a strong background in Marketing and academic writing. - Must have previous experience in writing academic papers. - Excellent research skills. - Proficiency in English language. - Attention to detail in following guidelines and formatting rules. - Ability to meet deadlines. Please ...

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  40 teklifler
  Content writer 6 gün left

  ...experienced and imaginative content writer to create engaging social media posts. This role is perfect for someone who can effortlessly adopt a casual tone and voice for their work. I'm specifically looking for posts that include the following: - Expressing unique and personal opinions - Engaging discussions with followers - Responding to comments in a friendly, casual manner The ideal candidate for this project will have: - A knack for writing casually and convincingly - Excellent social media writing and communication skills - A creative mindset, capable of translating abstract ideas into compelling posts - Great adaptability, able to engage in various subjects unhesitatingly - Familiarity with platforms like Facebook,...

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  51 teklifler

  I'm seeking a talented content creator to develop engaging, original content for my company's Facebook, Instagram and Twitter platforms. This project's dual goals are to increase brand awareness and generate leads, so your content should be tailored towards achieving these objectives. Ideal Qualities: • Expertise in creating content for a variety of social platforms: Facebook, Instagram, Twitter • Excellent understanding of brand promotion and lead generation strategies • Understanding of our target demographics, which includes young adults (18-24 years), professionals (25-34 years), and parents (35-44 years). The successful candidate should tailor their creative skills to appeal to these age brackets precise...

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  To the social media savant and content producers out there, I'm in need of an individual with exceptional skills for my Instagram platform. Your remarkable expertise should include: * Crafting outstanding content including captivating images, dynamic videos, and engaging text-based posts that not only draw the attention of viewers but stimulates them to interact and follow. The Objectives: * Your expertise will be tactically used to increase brand awareness, making our brand a household name on the social media space. * Stimulating engagement with followers, fostering a more interactive community. This job is built for a creative storyteller, a maven in strategic planning and holds a proven record in sp...

  €346 (Avg Bid)
  €346 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  I'm seeking a skilled content creator with a knack for viral content to enhance my brand's awareness on Facebook, instagram and youtube. This project demands the creation of engaging and catchy video content Key Responsibilities: - Creating engaging video content - Strategically promote the brand to increase awareness - Monitor and optimize content based on audience responses Ideal Candidate: - Strong video content creation skills - Proven track record in viral content generation - Experience in targeting videos - Deep understanding of Facebook, instagram and youtube promotion, youtube promotion and branding strategies. Your success will be evaluated on increased brand visibility and engagement rate...

  €1 / hr (Avg Bid)
  €1 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I am currently in the process of revamping my entire brand and am seeking a versatile professional who can aid in this transformation. **Content Creation** - You will be responsible for creating engaging, creative social media marketing flyers. - I need flyers that will attract attention, provoke thought and engagement among potential clients. **Logo & Branding** - You're also required to redesign our logo, reflecting a modern and minimalistic style. - This new logo design will symbolize the fresh, updated images I wish to put forth in my business. **Business Cards** - Finally, you will need to design business cards. - These cards should include our logo, business name, contact information, and our bu...

  €122 (Avg Bid)
  Acil
  €122 Ortalama Teklif
  61 teklifler