I need a content writer işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  5,000 i need a content writer iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Destek verdiğimiz farklı sektörlerdeki onlarca markaya içerik üretecek ve fikirleri ile destek olacak çalışma arkadaşları arıyoruz. We are looking for colleagues who will produce content and support dozens of brands in different sectors that we support with their ideas.

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  İşte yapmak istediğimiz çalışmalardan bir örnek "en iyi dik duruş korsesi" ona websitemizden " bilgilenal" bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bloğum için metin yazarları arıyorum. Sağlık, Ev ve Yaşam ile ilgili yaklaşık 2000 kelimelik gönderilere ihtiyacım var. İşte yapmak istediğim çalışmalardan bir örnek daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin. Lütfen teklifinizi bana bildirin.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €238 (Avg Bid)
  €238 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €238 (Avg Bid)
  €238 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €238 (Avg Bid)
  €238 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €239 - €717
  €239 - €717
  0 teklifler

  Content and design will be made for our Wordpress website.

  €162 (Avg Bid)
  €162 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €194 (Avg Bid)
  €194 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €171 (Avg Bid)
  €171 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €454 (Avg Bid)
  €454 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €114 (Avg Bid)
  €114 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Kullanıcıların belirleyeceği kriterlere göre önceden belirlenmiş oranlarda fiyat hesaplama yaparak içerik siparişi vermelerini, projeleriyle ilgili yazarlarla görüşebilmelerini, payu-paypal ile ödeme alabilmelerini sağlayan bir içerik sipariş pazaryeri-sistemi oluşturmak istiyorum. Ör:

  €3958 (Avg Bid)
  €3958 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olması faydanıza o...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tam...

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Dear All, This project is for someone who can copy existing content from a web site to its new designed version which is Joomla-based. Sorry, but only Turkish bidders, please. The ones located in Ankara will be given the priority. Content will be copied, but needs some artistic touch as well. While copying the content, side menus, image galleries, etc. will be properly created and adjusted. We don't know number of pages; but we expect that it is less than 100. Waiting for your bids for 100 pages, copying content and arranging them in Joomla, creating the web site structure, etc. Good luck. --- Herkese merhaba, Proje mevcut bir web sitesi içeriğinin, Joomla tabanlı yeni tasarımına kopyalanmasını içerir. Sadece Türk fre...

  €142 (Avg Bid)
  €142 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I'm looking for an individual who can proficiently transfer content from a PDF document to a Microsoft Word document. Your primary responsibilities will include: - Meticulously copying all content from the PDF to a Word document while ensuring the format remains identical to the original PDF. - Including all images from the PDF document into the Word document. Ideal candidates should display: - Excellent attention to detail. - Strong proficiency in Microsoft Word. - Ability to replicate formatting from the PDF to Word. Previous experience in performing such tasks will be highly advantageous.

  €360 (Avg Bid)
  €360 Ortalama Teklif
  141 teklifler

  I'm looking for a creative individual to handle my Instagram account focused on real estate. It will involve: - Posting property listings to attract homebuyers, sellers and real estate investors. - Creating informative content like articles related to real estate buying, investing, and selling process. - Conducting video tours of open houses and posting them. Ideal candidates should have: - Experience in social media marketing, particularly Instagram. - Deep understanding and interest in the real estate industry. - Skills in content writing and video creation. - A knack for engaging the target audience with captivating content. Help my real estate business take its social media activity and engagement to the next level.

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  43 teklifler

  I am on the hunt for a proficient and strategic grant writer with specific expertise in securing government, corporate, and foundation grants for real estate purposes. The primary objective involves securing funds for purchasing a larger building located in Akron, OH, that will be utilized as a facility for services. Noteworthy skills and experience required for this project include: - Exceptional grant writing skills; able to powerfully convey why the grant is needed and how it will be used. - Extensive knowledge and experience in real estate grant acquisition. - In-depth understanding of government, foundation, and corporate grants. - Able to develop and maintain relationships with potential funding sources. - Past success in securing significant r...

  €345 (Avg Bid)
  €345 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  I am seeking a proficient material writer to compile engaging, educational content for my institute's foundational software development course that focuses on the C programming language, Operating System internals, and computer networking. These materials should be designed in a text-based format that cater to intermediate level students. Ideal Candidate: - We provide complete guiding on writing C programming language, computer networking, and operating system internals. - Experience crafting educational content ideal for intermediate’s. - Ability to translate complex ideas into easily understood, compelling written materials. - Previous experience with course material preparation will be a plus. Responsibilities: - Develop inte...

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I require a proficient content writer specializing in creating engaging and compelling service descriptions for my webpage. The primary focus will revolve around my event management services targeting corporation clients. Key Responsibilities: - Conceive and develop descriptions for event management services. Skills and Experience: - Previous experience in content writing, particularly for event management. - An understanding of corporate culture to tailor the content accordingly. - The ability to write compelling and engaging content that clearly outlines our services. Your task is primarily to create content that highlights the benefits and features of our event management services, using language that resonates with corporate cl...

  €857 (Avg Bid)
  €857 Ortalama Teklif
  77 teklifler

  ...experienced eBook writer who can effectively create an engaging, comprehensive book about overcoming social anxiety targeted towards adults. The core theme should be centered on offering practical and helpful solutions. This project will require: - A strong understanding of social anxiety, its complexities and its impacts on adults. - Knowledge about various strategies which can be employed to manage and overcome social anxiety. - Skills in creating realistic and relatable narratives involving personal experiences or case studies. (Although the main emphasis should be on the solutions) These people are suffering the following problems: -can not talk to strangers -afraid of social interactions -embarrassment for their self and non existent confidence -thoughts of suicid...

  €456 (Avg Bid)
  €456 Ortalama Teklif
  50 teklifler

  I need a skilled comedy writer to spice up my one-hour stand-up show. This specific gig involves infusing my performance, which majors on life experiences, with additional humor. Key Requirements: - Proven experience as a comedy scriptwriter - Ability to write satirical humor - Understanding of crafting adult-oriented jokes and content The right fit for this project understands the subtleties of stand-up comedy, particularly in generating laughs through satire and life's absurdities. If you have excellent skills in translating regular life experiences into humorous narratives, let's get in touch.

  €108 (Avg Bid)
  €108 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  ...the lookout for a talented content writer to create an enticing company website with the ultimate goal of increasing brand awareness. This call is open to writers who can craft interactive and friendly content designed to engage the general public. Necessary skills and experience: - Expertise in building comprehensive and compelling brand narratives - Proven ability to write friendly, conversational content - Rich understanding of strategies for broad audience engagement - Experience in optimization, helping a website stand out amidst online competition While you'll primarily be penning down content for brand awareness, understanding and incorporating lead generation and information dissemination techniques into your writing will...

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  I am seeking a freelancer with a noticeable social media presence. This person will be expected to create and market videos/images of a range of physical goods on Instagram, Facebook, and TikTok. • Key Responsibilities: - Generate engaging videos/images that showcase our products in a way that appeals to potential customers. - Execute promotion of these videos/images on your own social media accounts, with the aim of driving increased brand visibility and sales. • Ideal Attributes: - Proven track record in creating compelling content for social media. - Strong and diverse follower base on Instagram, Facebook, and TikTok. - Experience in promotional activities, particularly for physical goods. Remuneration is based on res...

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  This project focuses on the development of social media creator content, by creating it with appropriate templates.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  24 teklifler

  I'm seeking a talented and experienced freelance writer with knowledge in U.S. immigration processes, specifically for drafting an employment-based EB-1 A (extraordinary ability) petition. The candidate for the EB-1A petition has several professional achievements to be highlighted; most notably, they have published numerous articles in their field, high salary, lead critical role, published news about the candidate's work in media and contribution to the field of endeavor. - Ideal Skills and Experience: - A strong understanding of U.S. immigration law - Proficiency in legal research and drafting - Proven experience writing immigration petitions, particularly EB-1A - An excellent grasp of formal, legal language - Detail oriented, ensuri...

  €367 (Avg Bid)
  €367 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I'm in need of someone with expertise in web design to add text and images to the body coherently for my existing webpage. - The text and images should appear together in the same section. - The added content should follow the current page style. - Proficiency in HTML, CSS, and design is required to ensure the seamless integration of new content with the existing design. I'm looking for someone detail-oriented, with an eye for maintaining design consistency across web pages. Proven experience in web content management will be highly appreciated. The pictures are the logos of some companies, and the text are short paragraphs of success cases of projects in that companies. 8-10 logo puctures, 3.4 text lines each one.

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  45 teklifler

  I'm in need of someone with expertise in web design to add text and images to the body coherently for my existing webpage. - The text and images should appear together in the same section. - The added content should follow the current page style. - Proficiency in HTML, CSS, and design is required to ensure the seamless integration of new content with the existing design. I'm looking for someone detail-oriented, with an eye for maintaining design consistency across web pages. Proven experience in web content management will be highly appreciated. The pictures are the logos of some companies, and the text are short paragraphs of success cases of projects in that companies

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  110 teklifler

  We are in need of a proficient Virtual Assistant for our content creator who specializes in managing Twitter or Instagram. The primary tasks will revolve around posting and scheduling content, as well as engaging with followers to enhance community growth and interaction. We are targeting young adults, so expertise in appealing and interacting with this demographic is preferred. The ideal candidate should have a strong grasp of social media trends and efficient community management skills. To further generate leads and interactions, the Virtual Assistant should be capable of understanding our content, our brand, and our target audience. Skills and Experience Required: - Proven experience as a Virtual Assistant or a similar role in S...

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  37 teklifler

  I have a 5000 word paper on assessment and learning which I need to submit. I have a paper already, from a previous course and I'd like to tailor this so it appears as though it applies to the new course. This means references to the other course need removed and the wording needs to reflect that. It is also a little short of 5000 words, so needs to be added to. It has to be in APA format. I am seeking an exceptional writer with educational background to compose a comprehensive paper about 'Assessment and Learning' with a focus on improving early years school teaching methods. Your analysis should provide innovative strategies and approaches to engage students and optimize their learn...

  €59 (Avg Bid)
  €59 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  I'm looking for a professional writer to assist me with creating my biography. Your experience in similar projects will greatly enhance the success of this project. Details: * The biography will primarily focus on key aspects of my life: my childhood and upbringing, and various stages of my career. In essence, it's a journey that shows my evolution. * The ideal freelancer for this project will have solid experience in writing structured biographies. A flair for making stories comprehensive, engaging, and relatable is what I'm after. * We'll follow a chronological order to make sure the story flows seamlessly from early years to later career stages. Key Requirements: * Demonstrated experience in writing biographies. * Except...

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I need engaging lifestyle blog posts specifically tailored for our teenage demographic. Expertise in colloquial language, pop culture, and teen trends is essential to connect meaningfully with this audience. The ideal freelancer will have: - A knack for writing about a broad array of teen-oriented lifestyle topics. - Experience in creating content that resonates with teenagers. - An up-to-date understanding of teen-focused pop culture and trends. I look forward to reviewing your past work associating with similar writing tasks. Let's inspire and empower our teenage audience together.

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  ...exciting journey to create a unique book that intertwines both fiction and non-fiction. My vision is to explore complex themes through the lens of science fiction while also grounding parts of my work in real-world knowledge and insights. To bring this project to life, I am searching for a talented writer with a passion for storytelling and a knack for blending facts with imagination. **Ideal Skills and Experience:** - Strong background in creative writing, particularly in science fiction. - Experience or interest in non-fiction writing, capable of researching and presenting factual content engagingly. - Excellent research skills to ensure the non-fiction segments are accurate and informative. - Ability to weave together fiction and non-...

  €292 (Avg Bid)
  €292 Ortalama Teklif
  33 teklifler

  I'm currently in need of a dedicated and creative visual virtual assistant. The primary focus of the job involves materializing content on Facebook and Instagram etc based on video clips, images and course content provided. The content creation will span across various formats including text-based posts, image posts and short video edits. Ideal Skills: - Proficiency in social media content management - Ability to generate appealing text, image, and video content - Excellent video editing skills for reels / stories etc - Ability to work full time for at least 2 months - Arab / English sufficient writing and understanding - some PA functions such as updating project software, creating slides, organising files etc - animal lover as for ...

  €2 - €7 / hr
  Özellikli Mühürlü
  €2 - €7 / hr
  23 teklifler

  I'm in need of a talented writer and editor with a knack for thrillers, preferably a native English speaker, to refine and polish my nearly-complete thriller manuscript. This character-driven novel contains elements of mystery, action, and political intrigue as two flawed protagonists navigate a tense and dangerous environment. If you are an aspirational editor who believes you have what it takes for this job, I'd love to have you review my manuscript. The ideal long-term partner will have raw talent for: Pacing: Optimizing plot pacing for maximum tension. Continuity: Identifying and resolving any plot holes or inconsistencies. Characterization: Providing feedback to strengthen character development. Immersion: Enhancing description and...

  €2018 (Avg Bid)
  €2018 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I'm in need of a seasoned content writer who can engage with various demographics, namely, families, couples, business travelers, and parties, from the text on my resort website. Unfortunately, I skipped the first two questions, but I am primarily interested in an impressive portfolio showcasing their past work. Ideal skills and experience: - Solid experience in content writing, specifically for the hospitality or travel industry - Exceptional command of English with the ability to write appealing, easy-to-understand text - Ability to understand and write to a diverse audience - Proficient in creating engaging, informative content that displays our resort's offerings in the best light Expectations from the freelan...

  €91 (Avg Bid)
  €91 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  As a content creator in the tech industry, I am looking for someone with the following requirements: * Native speaker level proficiency in Polish language * Expertise in tech content creation Your main task will be to create compelling and accurate content for the electronics industry. It's crucial that you have a deep understanding of this domain and the ability to articulate complex concepts in simple language. You should also have a good understanding of SEO concepts as contents need to be optimized for search. Skills and Experience: * Flawless Polish writing and communication skills * Strong content writing capabilities, particularly in the tech/electronics sector * Knowledge of SEO best practices Your native-leve...

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I have a series of Amazon product listings, 1-10 in number, that I need optimized. they are all within the Home and Kitchen category. Here are the upgrades I want: - Enhanced product images: I am looking for someone with keen attention to detail and experience in product photography and editing to enhance the images of my products. - Additional product details: The freelancer will also need to beef up the product details. You should be able to extract information from the available resources and be familiar with home and kitchen common practices and jargons. - Improved product descriptions: I am looking for someone with exceptional writing skills and experience in product description to create persuasive product descriptions. Writt...

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  ...pastries] Voiceover: *Bonjour from the city of love and croissants! Join me on a gastronomic journey through the cobblestone streets of Paris.* [Video: Close-ups of mouth-watering pastries and coffee being poured] Voiceover: *From flaky croissants to decadent macarons, every bite tells a story of French culinary finesse.* [Video: People enjoying food at outdoor cafes] Voiceover: *Let's indulge in the flavors of Paris and savor every delicious moment. Because in this city, every meal is a work of art.* **Script 2: Street Food Safari in Mexico City** [Video: Vibrant street scenes with food vendors and bustling markets] Voiceover: *¡Hola from the heart of Mexico City! Get ready to tantalize your taste buds on a street food safari.* [Video: Cl...

  €332 (Avg Bid)
  €332 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  I am in need of a skilled technical content writer for our company's website, specializing in manufacturing electronic testing instruments. Target Audience: - Business Partners - End Users Content Focus: - In-depth product descriptions - Detailed technical specifications - Current industry trends The ideal candidate will have a background in technical writing, specifically with electronic instruments, understanding industry jargon, and able to create compelling, informative content. They should also be aware of the latest industry trends to offer valuable insights whenever needed. Your responsibilities will also include understanding the needs of our business partners and end-users to create relatable content.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler