I need a content writer işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  435,409 i need a content writer iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İşte yapmak istediğimiz çalışmalardan bir örnek "en iyi dik duruş korsesi" ona websitemizden " bilgilenal" bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bloğum için metin yazarları arıyorum. Sağlık, Ev ve Yaşam ile ilgili yaklaşık 2000 kelimelik gönderilere ihtiyacım var. İşte yapmak istediğim çalışmalardan bir örnek daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin. Lütfen teklifinizi bana bildirin.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €285 (Avg Bid)
  €285 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €285 (Avg Bid)
  €285 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €279 (Avg Bid)
  €279 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Umarim iyisinizdir. Proje bazli calisacagimiz , icerik ureten arkadaslara ihtiyacimiz blunuyor. Surekli projeler icin , lutfen iletisime geciniz. Tesekkurler, Volkan NOTE : ONLY TURKISH CITIZENS

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €295 - €886
  €295 - €886
  0 teklifler

  Content and design will be made for our Wordpress website.

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €206 (Avg Bid)
  €206 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €182 (Avg Bid)
  €182 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €579 (Avg Bid)
  €579 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €121 (Avg Bid)
  €121 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Kullanıcıların belirleyeceği kriterlere göre önceden belirlenmiş oranlarda fiyat hesaplama yaparak içerik siparişi vermelerini, projeleriyle ilgili yazarlarla görüşebilmelerini, payu-paypal ile ödeme alabilmelerini sağlayan bir içerik sipariş pazaryeri-sistemi oluşturmak istiyorum. Ör:

  €4203 (Avg Bid)
  €4203 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olması faydanıza o...

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tam...

  €69 (Avg Bid)
  €69 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Dear All, This project is for someone who can copy existing content from a web site to its new designed version which is Joomla-based. Sorry, but only Turkish bidders, please. The ones located in Ankara will be given the priority. Content will be copied, but needs some artistic touch as well. While copying the content, side menus, image galleries, etc. will be properly created and adjusted. We don't know number of pages; but we expect that it is less than 100. Waiting for your bids for 100 pages, copying content and arranging them in Joomla, creating the web site structure, etc. Good luck. --- Herkese merhaba, Proje mevcut bir web sitesi içeriğinin, Joomla tabanlı yeni tasarımına kopyalanmasını içerir. Sadece Türk fre...

  €151 (Avg Bid)
  €151 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  looking for a students who have good network and who can promote my content writing program

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I need a Technical report writer, 15-20 pages including The following sections must be included: Abstract, Introduction / Background, Critical Literature Review, Research gap and research questions, Research objective, Conclusion Noted: deadline 4 days and 2 days need to do 60% works and submit, budget 70$ with 2 milestones 35+35

  €69 (Avg Bid)
  €69 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Hi All, I hope you are doing well. We are , an online career accelerator that helps job seekers with technical interview prep and personalized mentorship. We are a VC-backed startup with a head office in San Francisco and Tech office in Delhi. We are looking for software developers who can create software developer training content like Real World Projects and Coding Interview QnA for technical skills like Java, C, Python, Angular, Microservices, GoLang, R, React, etc. There are two types of tasks in this project: 1. You will use real-world projects to create module-based projects for our students. For example, you have developed a food delivery website and have the entire code available. You must use this real-world application to build a mo...

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We are a writing services company and we provide custom essays and research papers to our clients. Right now we are have an urgent requirement for excellent economics writer(s) who can write excellent economics assignments/research papers. The bidder should be having excellent command over written English, should have a Post graduate degree/or Ph. D in Economics and should have at least a few years experience of writing academic essays in economics domain. We are looking for experienced and qualified economics writers who can write quality papers on economics.

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Hi, Need content writer for my ecommerce website, you will write SEO optimised content for my Pages, BLOGS, etc..Please let me know the cost I will be selling Ethnic Dress like: Sarees, lehenga choli, Salwar Kameez, Mens Kurta Pajam, Mens Sherwani, etc.. Thanks and look forward for long term association

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Among daily the tasks are: - Content uploads (WordPress sites) - text & images (we have a Shutterstock account, you do the finding, unless it's a brand logo, then Google it :)) - Web research - Data entry - Email outreach to potential affiliates (links, partnerships)

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  37 teklifler

  Hello, I need a good writer who can deliver excellent articles that are well-researched, informative, captivating and rich in content.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  40 teklifler

  I need a Technical report writer, 15-20 pages including The following sections must be included: Abstract, Introduction / Background, Critical Literature Review, Research gap and research questions, Research objective, Conclusion Noted: deadline 4 days and 2 days need to do 60% works and submit, budget 80$ with 2 milestones 40+40

  €123 (Avg Bid)
  €123 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I am looking for someone who can write a scientific report for a crowdfunding project. More details will be given when applied. You need to be a fluent English writer and have written a scientific report before. Noted: 30 pages need to write. Complete it within 8 days also update me every day and budget 100$ with 2 milestones 50+ 50=100$

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  We are a writing services company and we provide custom essays and research papers to our clients. Right now we are have an urgent requirement for excellent economics writer(s) who can write excellent economics assignments/research papers. The bidder should be having excellent command over written English, should have a Post graduate degree/or Ph. D in Economics and should have at least a few years experience of writing academic essays in economics domain. We are looking for experienced and qualified economics writers who can write quality papers on economics.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler
  Content Writing 6 gün left
  ONAYLI

  Need a content writer to write tour products content.

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  49 teklifler

  Writing a content for training company who is actively engaged in training the college students in employable skills and the guiding the colleges on the latest curicullum as per the industry. Also engaged in training the faculty to match the industry standards. A detailed and convincing content to be written for a single page website, for which the brief is already written. Website on which the content will go, here we have already drafted the layout and the pointers for which the actual content is to be written. ()

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  Need a content writer and reasearcher for the below subjects. Please refer to the attachment also for more details You will find relevant videos and learning materials and organize and upload in the website leaning management system Note : this should not get copyright issues either research all free videos by trainers and upload or take permission 1) Vedas 2) Sanskrit 3) Ramayana 4) Mahabharat 5) Gita 6) Astrology 7) Dhanurvidya 8) Ayurveda 9) Yoga & Meditation Previous similar experience is good or knowledge on the subjects You will be paid 500-1000 Inr for every successfull 1 hour of learning material

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  I need a Technical report writer, 15-20 pages including The following sections must be included: Abstract, Introduction / Background, Critical Literature Review, Research gap and research questions, Research objective, Conclusion Noted: deadline 3 days and budget 70$

  €40 (Avg Bid)
  €40 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  We need a content writer to take existing content and rewrite it better. We also need certain keywords inserted into the content. Each article is 1000-2000 words on average. Ideally long term commitment. MUST BE ORIGINAL! No content spinners, AI writing etc.

  €7801 (Avg Bid)
  €7801 Ortalama Teklif
  66 teklifler

  ...because we’re here for the whole person — for your whole life. You can find many health topics in our website The Scientific Content Writer will create and drive novel, unique. We’re looking for writers who have experience contributing to the development of high-quality medical and health content based on complex clinical data and someone who champions excellent standards . If this sounds like, you read on! If you are educated in public health, nutrition, dietitian, medicine,nursing or related fields or you are student art these field at university you are welcome to submit your application. A Medical Writer at Lucid is responsible for: 1-Developing high-quality medical content based on complex clinical data or google schola...

  €366 (Avg Bid)
  €366 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  ...because we’re here for the whole person for your whole life. You can find many health topics in our website The Scientific Content Writer will create and drive novel, unique. We’re looking for writers who have experience contributing to the development of high-quality medical and health content based on complex clinical data and someone who champions excellent standards . If this sounds like, you read on! If you are educated in public health, nutrition, dietitian, medicine,nursing or related fields or you are student art these field at university you are welcome to submit your application. A Medical Writer at Lucid is responsible for: 1-Developing high-quality medical content based on complex clinical data or google scholar or re...

  €328 (Avg Bid)
  €328 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  College expansion project . Institution is almost 16 years old . Institution has various Diploma , Degree & Master’s programme along with traditional courses

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  professional webiste base on odoo with shop

  €126 (Avg Bid)
  €126 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  I am looking for freelancers from multiple fields to make content writing for websites. They must have some basic skills how to write well .More details will be in chat

  €382 (Avg Bid)
  €382 Ortalama Teklif
  81 teklifler

  I have a few projects and I would like you to complete them. Flexible timeframe. Please let me know if you are interested in working on these, and we can discuss wages at that time. Note: Please place your bid if you are from the USA.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  I have 40 products. Each product need 80 to 100 words for each. Please bid your best offer when you will place bid. I accept lowest offer. Thank you.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  67 teklifler

  We need a UK writer to write a blog about Technology and Logistics, considering SEO. Blog is 500 words.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  Post adds on Company Website and manage campaigns.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  33 teklifler

  As a brief introduction about me, I work in film art department as an art director, with the occasional work as an illustrator and, currently branching off into the comic industry, as a writer/artist. I’m in the process of looking for a co-illustrator/s to collaborate on a 120 page indie fantasy/post apocalyptic graphic novel - a personal project I’ve been trying to get on its feet for a while, which I hope to complete by max mid 2023. The story is a marriage of Mad Max, Dune, Under the Skin and Handmaid's Tale. And in terms of style, I think an impressionistic, and surreal vibe would fit it. I really like the the gritty style of Piotr Jablonski, Andrew Wyeth, and Sergey Kolesov for their ...

  €15487 (Avg Bid)
  €15487 Ortalama Teklif
  9 teklifler