I need a creative writer işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  510,777 i need a creative writer iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İnşaat makinaları üreten bir firmayız. Makinaların tanıtımını yaptığımız kataloğumuzu tasarlıyoruz. Elimizde daha iyi anlamanız için metinler var. Bu metinleri daha creative hale getirebilip, anlamlı bir şekilde daha etkili gösterebilecek ve bu gibi sektörlerde teknik içerik üretmiş yada üretmek isteyen arkadaşları arıyoruz! Katalog ingilizce olacak.

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Uzbekistan Bitti left

  Özbekistanlıyım ve çalişmak istiyorum korece, türkçe, özbekçe biliyorum çok creative biriyim

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Yazılım ürünlerimizin Google Ads, Facebook, Instagram gibi mecralarda yayınlanacak görüntülü reklamları için creative ihtiyacımız var. Creativeler bizim göndereceğimiz sloganlarla, belirlenen boyutlarda hazırlanmalı. Ürünlerimiz için incelenebilir.

  €116 (Avg Bid)
  €116 Ortalama Teklif
  14 teklifler
  photograper Bitti left

  Hello all, I am a creative photographer and I'd like to have a unique and an original logo that I can use for my work in photography. Please send me your portfolio to have some idea related to your works before. After that, we can discuss about the details what exactly logo will be. You can check the file to have a first idea what I expect from the designer. As you can see, the logo includes the first and last name of the photographer. In addition to that, a photographic icon is seen in the logo. Waiting for your soonest reply,

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  i need creatve project for game cover

  €69 (Avg Bid)
  €69 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Bir Creative ajans için web sitesi tasarımı sadece html kabul edilecektir. psd istemiyorum. Mobil uyumlu olacaktır

  €164 (Avg Bid)
  €164 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €175 (Avg Bid)
  €175 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Design project Bitti left

  Bazı grafik tasarımlara ihtiyacım var Basma kalip bir Cv yi Creative cvye donusturmek istiyorum. Begendigim templateler var. Acil yapilacak.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €116 (Avg Bid)
  €116 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I need a cool website for our growing holding company. It should a pretty creative one. Gelişmekte olan holding şirketimize "cool" bir websitesi yaratılmasını istiyoruz. Kreatif bir çalışma olmaz ise kabul edilmeyecektir.

  €3528 (Avg Bid)
  €3528 Ortalama Teklif
  43 teklifler
  Design a Logo Bitti left

  ...süreçlerini devam ettirdim. FMV Işık Okulları, Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği ve XOXO The Mag gibi süreli yayın dergi çalışmalarını devam ettirdim. İdeCAD firmasında yaklaşık 1 yıl gibi bir süre boyunca proje odaklı çalıştım. Statik ve mimari bir program olan ''ideCAD''in yeni versiyon tasarımını, reklam lansmanlarını, ilanlarını ve tanıtım kampanyalarını sonuçlandırdım. TickTock Creative Reklam Ajansı'nda da yine proje odaklı görev aldım. Mall of Istanbul açılış sürecinde sanat yönetmeni pozisyonunda görev yaptım. Artım Elektrik, Ardıç Elektrik, Ataköy Tower kurumsal Kimlik çalışmalarını sonuçlandırdım. Freelance olarak Hizmet Vak...

  €350 (Avg Bid)
  €350 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba, yerel bir Creative Tasarım & Reklam ajansıyız. ihtiyacımız olan, Orta ölçekli ve büyüme potansiyeli olan firmalara, reklamcılık ve tasarımla ilgili (reklam filmi, katalog, broşür, logo, web tasarım, kurumsal kimlik, fuar standı, outdoor reklamcılık v.b. alanlarda) ihtiyacı olan hizmetleri vermek ve yeni müşterileri bularak firmamıza kazandırmak. Bünyemize yeni müşteriler kazandırmak. Firmamızın pazarlanması...

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Creative Web Bitti left

  Özgün tasarımlar ve kodlama yapılması farklı düşünceler

  €468 (Avg Bid)
  €468 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Ajanslarında Art Director, Senior Art Director, Deputy Creative Director olarak çalıştım. Hizmet verdiği markalar arasında Arko, Duru, Nescafe, Coffee Mate , Siemens, Nurol İnşaat, Torunlar GYO, Grupama, Indesit, Hotpoint Ariston, Pizza Hut, UPS, HP, TetraPak, Aktürk İnşaat, ATM Dalaman Havalimanı, Hilton Global-TR, Teknosa, Ülker Grubu (Alpella-Bizim Yağ, Bizim Mutfak) Defne Yayınevi, Gilan, The Marmara Hotel, Vakıfbank, MasterCard, Sırma Grup, Doygun Ekmek, Yamaha, Vaillant ve Prsymian Group gibi yerli ve uluslararası markalar ve kurumlar yer almaktadır. PORTFOLYOM

  €420 (Avg Bid)
  €420 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tam...

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We need a freelancer for designing creative (and unique) interfaces and creating HTML5-CSS3 pages that including all pages and features in reference web site below. Reference web site : ---------------------------------------------------------- Aşağıda belirtilen sitede bulunan tüm sayfaları ve özellikleri içerecek fakat tamamen özgün görünüme sahip, yaratıcı çizgileri olan web arayüzün dizayn edilmesi ve HTML-CSS kodlarının oluşturularak HTML sayfaları halinde tarafımıza teslim edilmesini istiyoruz. Referans site :

  €177 (Avg Bid)
  €177 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  http://www.smoot...su anda indoor & outdoor bahce malzemeleri satmaktayiz. ornegin , topraksiz tarim sistemleri / hydroponic system bitki yetistirme lambalari bitki yetistirme kabinleri havalandirma urunleri bitki besinleri en guclu oldugumuz taraflar yukarida yazdigim kategorilerdir. projede istenilenler : smooth garden logosundada gorulecegi uzerine yesil ve mavi renkleri seviyoruz ama creative ligi daha cok seviyoruz. topraksiz tarim ile ugraswtigimiz icin icinde muhakkak toprak ve su temalari olmali gozleri rahatsiz etmeyecek relax bir calisma olacak. mp4 formatinda olmasina ozen icin ekleme yaptim. yaptigim arastirmalarda bu islerin en iyi adobe after effect ile olacagi kanisina konuda uzman olanlarla is yapmayi tercih ederiz.

  €179 (Avg Bid)
  €179 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Looking for hiring newbie writer from freelancer who will write 30 articles(1500 words each) within next 3-4 weeks. I will provide list of titles. Budget will be $100. I need very well researched, well written and 100% unique article. No time waster please. Only place bid if you are okay to work with this rate. It's a longterm task. every month I need 30 articles.

  €6 - €11 / hr
  €6 - €11 / hr
  0 teklifler

  Clothes Fashion Store Design By Sketchup with the following tips : - need unique and creative design . - need high quality rendered shots for each area - use the attached logo - note that the store inside mall not outdoor

  €189 (Avg Bid)
  Garantili
  €189
  0 girdi

  I have a project report needed for my work, I will feed you the information and you need to 2,000 words today

  €282 (Avg Bid)
  €282 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Looking for native English speaker who can write website content for me regular basis. Only place bid if you're native English speaker and experienced writer. No time waster please. Thanks.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  design me a brand identity 6 gün left
  ONAYLI

  Brand new start up business name and domain secured. Looking for brand identity creation A back ground ; Hi, I’m a student health professional looking to create a social media presence under a pseudonym account name which will later (when I qualify) become my businesses name. Right now I have an Exciting opportunity where I’m looking for brand creation which will help me start my brands journey. Initially the brand will be me documenting my studying through social media — aiming to speak to other students studying in the same area and those interested in understanding physiotherapy. Over the next 2 years I want the brand to evolve into its own identity whereby it begins to have a client following looking for ...

  €132 (Avg Bid)
  €132 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  We are searching for an awesome copywriter to join our team. This is a Part-time gig that can grow into a full-time project. 10:30 CST - 2:30 CST Monday - Friday. Experience requires the ability to research and create compelling copy that informs, describes, and convinces.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  46 teklifler
  Contract Writer Required 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for someone who can write a marketing contract for me 1. I am as company accepting marketing assignment from someone. 2. Work includes making and running Website, Merchandise Store, YouTube Channel, Facebook Pages, Insta, etc... 3. Company will pay me 3.1% + GST for revenue generated by us as Marketing Fees 4. There are Investment components, if Investment is done by me then I am owner of it and company wants to buy it from me, they needs to pay 5 years revenue to me. 5. Any investment is done by them, they will give me free access to that. 6. In the contract mention that I am promising 4% + ROI to Company. 7. All advertising & marketing expenses will be bared by company. Any one from legal background please help ne with this. Your responsibility i...

  €90 (Avg Bid)
  €90 Ortalama Teklif
  13 teklifler
  €244 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Our company is Bitlocks, LLC. we need someone to write content for a website. Our service is parking enforcement via immobilization of a violator's vehicle with self-release devices coupled with top-of-the-line software to help make the process quick and painless. Our website will include a page introducing our team and about us, a payment page, a page that describes what we offer (short and catchy and to the point), and a contact us page.

  €104 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili Mühürlü Önde Gelen Yarışma
  €104
  24 girdi

  Job Summary: This Project Lead will own key phases of the Interior Design Project lifecycle and contribute to the success of Simour Design by supporting our design team. The Project Lead will have a passion for design, project management, and customer service and will support a team focused on strategy and execution. We are looking for a full-time Interior Design project lead. This is a fully remote role. Must be within the Pacific and Eastern time zones. Job Duties: Project Management - Provide a luxury customer service experience to our Simour Design clientele - Ensure project schedules and timelines are met by coordinating with the Client, Design Team, Contractors, and Industry Partners - Conduct client meetings and presentations - Coordinate desig...

  €39 / hr (Avg Bid)
  €39 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler

  We are looking for a really passionate, creative, top-notch Front-end developer with 3+ years of experience in building eye-catching front-end UI for web, mobile, and desktop apps. We will likely start with small tasks (about 10 hours) to confirm your expertise in frontend UI development, so whatever you think is the best, you will build the frontend UI according to the Figma design we will provide to you. The tech stacks used aren't limited, so we will rely on your expertise. Required skills: React, Figma, SCSS, Rest API Once you provide perfect UI in the initial contract, then we will start with the whole project. This sounds interesting to you? If so, please don't hesitate to apply for this job. We can't wait for you to work on our project.

  €44 / hr (Avg Bid)
  €44 / hr Ortalama Teklif
  70 teklifler

  We own a restoration company that specializes in emergency services such as flood damage, water damage, and mold remediation. We are looking for someone who can write content for our website using keywords, while bringing us leads.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  75 teklifler
  Trophy icon Optimize ou new logo 5 gün left

  Hello The challenge of the week is to improve the basic concept of our new logo based on the attached file An "A" that "unrolls" by adding a "Z" or other artisic ideas welcome IT-related embellishments such as a "shield" could accompany the logo. The current logo can be found at The colors that can be used are blue and/or orange. Be inspired and creative

  €38 (Avg Bid)
  Garantili
  €38
  40 girdi

  Need someone to make a creative header and footer for all our marketing folders. need a generic creative one

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  79 teklifler

  I am looking for a professional Business writer who can do research and re-write 30 Business articles attached to fit my business needs. The 30 Business articles needs to be converted into concise experience-driven articles of up-to 1000 words each. The 6 Main Professions covered are: Leadership Finance Sales & Marketing HR I.T Entrepreneurship Must have skills are: Fluent in English Business writing Inspiring General Business Knowledge

  €480 (Avg Bid)
  €480 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  Hi! I have a medical ppt all made but need some one to finish it and improve it. In total 50 slides. No need to do it completely, it is done ( see attached), just need improvements All the flowcharts and tables should be in 3d, and should be editable. It could be done in adobe creative Need it done by Sunday, 11 am IST

  €101 (Avg Bid)
  Acil
  €101 Ortalama Teklif
  29 teklifler
  Trophy icon Looking for a creative Logo Design 9 gün left

  Hi. Need a logo for an IT and Marketing Agency. The company provides its services in Web development/App Development, Designing/Branding and Digital Marketing. The company name is "WebFit Solutions". The logo should reflect that the company provides all the mentioned services i.e Web/App Development, Design, and Marketing. Please come up with some creativity. The logo with some copied icons will be rejected right away, so don't waste your and my time. I will need AI (and Vector) files from you as final delivery. Goodluck to all!

  €12 (Avg Bid)
  Garantili Önde Gelen Yarışma
  €12
  69 girdi

  We are looking for Freelance writers to do How To Guides and Product Reviews for a wide range of outdoor activities on land, in and on the water The ideal candidate will need to have a sharp eye for detail, a critical mind, and excellent writing skills...

  €856 (Avg Bid)
  €856 Ortalama Teklif
  48 teklifler
  Trophy icon Create an app Launch Screen Photo 2 gün left

  ...the app is launched. It will also be the background screen to log in. It must be a JPG file (2048 x 2048 pixels). There can be NO nudity of any kind; this includes, but is not limited to: shirtless/topless models/trainers, bikinis, sports bras, showing cleavage is also prohibited. This image is for a Nutrition and Fitness Coaching App. THIS IS NOT A LOGO. LOGOS will be rejected. ADDITIONAL INFO Company name: Zarka Coaching Academy Brand colors: Black & Red What we are looking for: Creative neutral photo/design for launch screen that support the brand. This can be in the form of molecular images, historic figures + quotes, creative food images, laboratory inspired images, or any image that can create a 'wow' factor that fit...

  €36 (Avg Bid)
  Garantili
  €36
  34 girdi

  I am looking for a good creative writer who draft and write well researched, plagiarism free and UpTo date articles for our company.

  €312 (Avg Bid)
  €312 Ortalama Teklif
  62 teklifler

  Hello. I´m a videographer who is producing short wedding clips and also long versions. I`m working with final cut and my experience with Adobe after effects is not so good to produce an Intro. What i need is an intro which should be about 5-10 seconds. the final intro will be always at the beginning of my product. I´m actually only using a picture of my logo and this is tho boring. I need a creative mind for this job :)

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  Startup company looking for investors

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  I am a writer and I need someone to help me with illustrations. You need to have much more capabilities than the average HS user, because you need to be able to tweak character appearances, make character cards, set up attractive fight scenes quickly based on either anime screenshot references, or my descriptions. These must all be done in HoneySelect. Delivered in PNG files with meta data that can be opened in Honey Select. No other options. Skills with Illustrator or other softwares is irrelevant. This is NSFW/ ecchi, please note! The closest to what this project requires, are anime/ manga action scenes in a contemporary/ mildly sci-fi setting like Agent Aika, Najica Blitz Tactics, Ikkitousen, Dirty Pair, Killing Bites, Dirty Pai...

  €259 (Avg Bid)
  €259 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  We are looking for Freelance writers to do How To Guides and Product Reviews for a wide range of outdoor activities on land, in and on the water The ideal candidate will need to have a sharp eye for detail, a critical mind, and excellent writing skills. Daily task details are Research and write articles on different topics Create in-depth guides that'll help our readers You'll also take gear out for testing from time to time. If you are interested , please place a bid with good price Thank you

  €841 (Avg Bid)
  €841 Ortalama Teklif
  53 teklifler
  Trophy icon Build me a logo 6 gün left

  Logo design for a cafe. Example of the graphic that would like to be used. (Use original design don't use the uploaded graphic, it is just an example) Business Name: The Beanary Use business and original graphic. Be creative

  €9 (Avg Bid)
  Garantili
  €9
  42 girdi

  Hi, Dear Freelancers Hope you are doing great, we have a client they need a content writer that can post jobs on their website but our client want have a cheaper budget, if you guys want to join us with connect please. life long project New Freelancesr Most Welcome

  €63 (Avg Bid)
  €63 Ortalama Teklif
  24 teklifler
  Influenza OLA 9 gün left

  Hi Bipin P., We would like you to design a creative template for a new program about Influenza vaccine. We would need template slides for which we will pay you a flat rate of $50. We will then need a template invitation for which we will also pay you a flat rate of $50. We will then pay you the agreed hourly rate for the formatting afterwards.

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello, we are looking for someone who can translate blog posts from American competitors for us and adapt them a bit for the Spain market. We are looking for a long-term cooperation with about 10 hours per week. You will get the original blog posts from us, which we would like to have translated and adapted for the Spain market. If the blog posts work well we will have more content like whitepapers etc. I am looking forward to your message. Best regards

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  Looking for someone who can help me in writing and reading content of a book which needs to be published in a short span with modifications and necessary edits

  €528 (Avg Bid)
  €528 Ortalama Teklif
  11 teklifler