I need a list of perfume stores in usa i need the following details işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  452,194 i need a list of perfume stores in usa i need the following details iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  I want an excel file to be created with the same font that previously created in Excel. There are 2 photos. Photograps of the article is available. There is also an example excel file, but it needs to be the same as in the photo by making changes on the font. Each character of an excel file that you will create must be exactly the same as photos. This is an urgent job needs to be completed immediately.

  €89 (Avg Bid)
  Özellikli Acil
  €89 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Our company operates in the field of dibek coffee. To offer our brand gourmet special dibek coffee in Turkey and the world market. For this, we are looking for an entrepreneurial teammate who will be able to sell on e-commerce platforms.

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  For the international research firm, 300 newly graduated research analysts will be recruited to establish and organize networking and inter-company connections. Works will be Home-Office. Salary is $200 + Bonus... Job Type: Full-time

  €198 (Avg Bid)
  €198 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba aroravishal1408, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba w4web, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €248 (Avg Bid)
  €248 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Amazon USA, Canada, NL, ve Türkiye platformlarında A+ Ürün içeriği girişi yapacak bir kişiye ihtiyacımız var. Mağaza Vitrini düzenlemesinde de tecrübesi olursa güzel olur.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I want to connect to my php web site with trongrid API and send tokens from the wallet, but I was not successful.

  €50 (Avg Bid)
  €50 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  programın giriş sistemini geçmek ve programa erişim sağlamak protect : VMprotect

  €10 - €37
  €10 - €37
  0 teklifler

  Merhaba; Bizim istediğimiz program az işlevli olacaktır. *İhracat yaptığımız ürünlerin resimli girişi yapılacak *Liste hazırlama butonuna basıldığında sürükle bırak ile ürünler hazırlanabilecek *tüm liste excel e export edilebilecek. Bunlar ana başlıklar . Genel algoritma anlaşma sonrası paylaşılacaktır.

  €165 (Avg Bid)
  €165 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhaba Zach the Designer, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €248 (Avg Bid)
  €248 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  First of all to everyone, I have an e-commerce system running through woocommerce. And I sell the products at the stores. Market places such as Amazon, ebay, gittigidiyor. I want to attract products from sites like Amazon and make automatic transfers to other markets. ............. ........... Öncelikle herkese merhabalar, Bir e-ticaret sitem var woocommerce üzerinden çalışıyor. Ve marketyerlerinde ürün satışı gerçekleştiriyorum. Amazon,ebay, gittigidiyor gibi market yerlerinde. Amazon gibi sitelerden ürün çekmek ve diğer marketyerlerine otomatik aktarım yapmak istiyorum.

  €10 - €30
  €10 - €30
  0 teklifler

  10 changes to be made in the appendix. Maybe 7-8 of them are very simple. Do not bid high price

  €100 (Avg Bid)
  €100 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I want the same website. What is the price and coding time? so i wrote the price. --------------------------------------------------------------- sitesinin benzeri bir site istiyorum. Mobil uyumlu ve hızlı açılabilecek şekilde kodlanacak. Tasarım farklı olabilir. Fiyatı nedir ve kodlaması ne kadar sürer? Fiyatı rastgele yazdım.

  €541 (Avg Bid)
  €541 Ortalama Teklif
  14 teklifler
  Online Satış Bitti left

  ...Protector) de aynı yöntem ile başladık. Şuan bir kaç ülkeye satışını gerçekleştirmekle birlikte Çin'in online toptan satış websitesi üzerinden gerçekleşen satışımız yaklaşık 1 milyon adettir. aşağıda belirtilen link üzerinden satışlarımızı detaylıca inceleyebilirsiniz. Markamız USPTO (USA Patent ve Marka Tescil Ofisi) üzerinden tescillidir. Marka tescil bilgilerimiz için. U.S. Serial Number: 87046796 Tüm detaylar için Uspto linkimiz. https://tmog.uspto.gov/#/issueDate=2016-11-01&serialNumber=87046796 Markamıza Ait Kurumsal Websitemiz 'dur. Bizi tanımanız için verebileceğimiz bilgiler bu kadardır. Yeni Girişimimiz farklı bir alanda olacaktır ve Digital Mecraya

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €109 (Avg Bid)
  €109 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  joomla breezing form select list and google dokumanlara transfer işim var çok kısa yardımcı olmak isterseniz

  €97 (Avg Bid)
  €97 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  joomla breezing form select list and google dokumanlara transfer işim var çok kısa yardımcı olmak isterseniz

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Beğendiğim Bir Haber Sitesi Var Oranın aynısını Sıfırdan Php Olarak kodlanmasını istiyorum Php konusun da deneyimli kişilerin tekliflerini bekliyorum, Canlı Demo Adresi Admin Paneli Admin kullanıcı adı ; demo Şifre ; demo123 Detaylı İnceleyin Ona Göre Teklif Belirtin.

  €381 (Avg Bid)
  €381 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  cUrl ile Post etmek ve verileri çekmek. cUrl take the data given to the post.

  PHP
  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I will accept proposals only from native or native-like speakers of Turkish. Asagıdaki linkte Turkiye Buyuk Millet Meclisi'nin tum yasama donemleri ve Cumhuriyet Senatolarindaki temsilcilerin isim listeleri bulunuyor. Sizden istenen her linke tiklayip her meclis yasama donemi icin bir excel dosyasi olusturmaniz ve vekillerin isimlerini burada listelemeniz. :TBMM_milletvekili_listeleri Toplamda 26 tane TBMM, 3 Cumhuriyet Senatosu, ve 2 Danisma ve Temsilciler meclisi olmak uzere 31 adet Excel dosyasi olusturacaksiniz. Her dosya ayni formatta olup su sutunlara sahip olmali: YASAMA YILI BASLANGIC | YASAMA YILI BITIS | ISIM | SIYASI PARTI | SECIM BOLGESI Eger siyasi parti ve secim bolgesi yoksa bos birakilabilir. Yasama

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Asagıdaki linkte Turkiye Buyuk Millet Meclisi'nin tum yasama donemleri ve Cumhuriyet Senatolarindaki temsilcilerin isim listeleri bulunuyor. Sizden istenen her linke tiklayip her meclis yasama donemi icin bir excel dosyasi olusturmaniz ve vekillerin isimlerini burada listelemeniz. :TBMM_milletvekili_listeleri Toplamda 26 tane TBMM, 3 Cumhuriyet Senatosu, ve 2 Danisma ve Temsilciler meclisi olmak uzere 31 adet Excel dosyasi olusturacaksiniz. Her dosya ayni formatta olup su sutunlara sahip olmali: YASAMA YILI BASLANGIC | YASAMA YILI BITIS | ISIM | SIYASI PARTI | SECIM BOLGESI Eger siyasi parti ve secim bolgesi yoksa bos birakilabilir. Onemli not: Turkce karakterlerin dogru kopyalandigina emin olun.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Öncelikle olarak ana dili yabancı olması usa ya da İngiliz vatandaşı olması tercih nedenimizdir. adresi ve buna bağlı yazılım , panel gibi bir çok içeriğin çevirisini gramer olarak yaptırmak istiyoruz. Fiyat ve rakamlar için özel olarak anlaşılacaktır.

  €311 (Avg Bid)
  €311 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Find the best brand'

  €20 - €20 / hr
  €20 - €20 / hr
  0 teklifler

  Güzel bir projeyle karşılaşmak istiyorum. Herkese hayırlı olsun...

  €26 / hr (Avg Bid)
  €26 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  As Veloxity, we are a rising Silicon Valley software startup serving the telecommunications sector with operations in USA and Turkey. /// Veloxity olarak Silikon Vadisi'nde hızlı yükselen ve telekomünikasyon sektörüne hizmet eden bir yazılım girişimiyiz. Türkiye ve ABD'de operasyonlarımız mevcuttur. We are looking for a Web developer with extensive UI and Reporting savvy and very experienced working with the .Net platform as well as Java. Essential Web development skills such as HTML/CSS/JavaScript should be very polished. Having built web applications that pull data from MS SQL Server is desired. /// İleri düzeyde UI ve Reporting becerileri ve .Net/Java platformlarında çok tecrübesi olan ...

  €3828 (Avg Bid)
  €3828 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  iPhone'da telefonda yüklü aplikasyon listesini alan phonagap için bir plugin arıyorum. Aynısının android versiyonuna da ihtiyacım olacak. I am looking for a phonegap plugin for ios and android to get list of installed apps in the phone.

  €773 (Avg Bid)
  €773 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  €413 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  Belirli bir prefixle ayrıştırılmış belirli bir IP den H323 ve/veya SIP protokollerinden gelen toplu çağrıları elemek için whitelist ve blacklist yazılımının oluşturulması. Whitelist ve blacklist te bulk ve/veya tek tek data girişi için kullanıcı ara yüzü oluşturulması. Filitreden geçen trafiği tekrar ilgili prefix ile belirli bir IP ye yönlendirilmesi.

  €550 (Avg Bid)
  €550 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Belirli bir prefixle ayrıştırılmış belirli bir IP den H323 ve/veya SIP protokollerinden gelen toplu çağrıları elemek için whitelist ve blacklist yazılımının oluşturulması. Whitelist ve blacklist te bulk ve/veya tek tek data girişi için kullanıcı ara yüzü oluşturulması. Filitreden geçen trafiği tekrar ilgili prefix ile belirli bir IP ye yönlendirilmesi.

  €1262 (Avg Bid)
  €1262 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I have a story to be illustrated for a weekly comic magazine. One full page, illustrated story, approximately in A3 size.

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  php back endlerle json uzerinden konusucak islerimiz var USA deyiz bana bir zahmet kendi posta adresinizden atarmisiniz posta adresim var manisa ankara osmaniye zonguldak balikesier ankara yozgat et isareti g***mail nokta com, cok tesekkurler Mehmet

  €5222 (Avg Bid)
  €5222 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  php back endlerle json uzerinden konusucak islerimiz var USA deyiz bana bir zahmet kendi posta adresinizden atarmisiniz posta adresim var manisa ankara osmaniye zonguldak balikesier ankara yozgat et isareti g***mail nokta com, cok tesekkurler Mehmet

  €9913 (Avg Bid)
  €9913 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  İç içe link list yapılacak. Örneğin bir link list var elimizde 1-2-3-4-5 serideki her sayıya ayrı bir link list bağlı olduğunu düşünün.(Sadece bir örnek anlaşılması için) Genel itibariyle bu listenin kendi içinde basit tanımları ilgili herşeyi bulabileceğiniz ilgili dökümanı paylaşıyorum. En basit yoluyla karmaşıklaşmadan %90-100 aralığında çalışan bir proje teslimine fitim :) Bu arada döküman ingilizcedir. Önemli not:Array değil link list ile yapılacak... Son teslim tarihi 17 Ekim 2014

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  " car insurance " konusu ile ilgili 300 kelimelik 10 adet makale alınacaktır. Daha sonra farklı konularda sürekli olarak makale alınacaktır. (Not Article Rewriting ) makalelerin USA odaklı hazırlanması gerekmektedir.

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Sygnific International Consulting is a multi-faceted management consultancy focused on improving business, operational, and infrastructure capabilities for clients by offering them solutions, execution, and access to an innovative technology ecosystem. Sygnific utilizes a hands-on methodology that encompasses People, Process, and Technology and the relationship between these components to assess current state, define future state, and recommend the pathway to operational partner with our clients in the public and private sectors to solve their most complex challenges and build legacies for generations to come.

  €1928 (Avg Bid)
  €1928 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  An international IT company needs an experienced PR manager. Responsibilities: Writing and publishing a press release for electronic and print media in New York. Creating a base for sending out the press release (ratio of electronic to print ~70/30 mostly life style publications). Writing the press release. Payment: We pay for a pre-specified number of mandatory publications + bonus for additional publications . We pay separately for the press release and making up the base. It’s a big advantage If you have journalist acquaintances in several publishers from the base you create.

  €89 (Avg Bid)
  €89 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Burn the Man CGI 6 gün left
  ONAYLI

  I would like to make the CGI of these 2 shots. Responsibilities : Burn the Man through CGI Link :

  €107 (Avg Bid)
  €107 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Apply the Som (Self-organizing map) into my data then preform K-mean algorithm on the SOM results Look at example 3.6 and I want the MATLAB code + results for my data as Number of cluster needed is 3 The results: I want the figures of - Table shows the clusters and the number of data participants in each cluster - Visualization of the SOM data , u-matrix, components plan, and map units labels - Projection of the data set to subspace spanned by its eigenvector with great eigenvalues. - The variables shown with bar charts in each map unit

  €147 (Avg Bid)
  Acil
  €147 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  The ecommerce platform would automate building online stores, allowing vendors to instantly launch their stores (web and mobile apps) . The platform would support product and service management, order management, marketing and customer management. An introductory web site of the platform is required through which users can view and subscribe to offered plans. Sellers admin panel is required to manage different activities (order management, marketing management, customers management ... etc). Also, super admin is required to manage sellers and the platform itself like (manage sellers accounts, manage the front the introductory web site..etc) The idea looks like shopify however, with less feature at this stage. To bring...

  €8412 (Avg Bid)
  €8412 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  Will explain in detail about the project over a google meet call. IMPORTANT: ONLY THOSE WITH ANYDESK APPLY FOR THE PROJECT PLEASE

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  methodology you going to use , Graphical Weighting,Ordinal Ranking,

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Site Visit - USA -- 17959 6 gün left
  ONAYLI

  Hello, I need a freelancer who can do a site visit to confirm an address based in USA. Further details will be provided after the proposal. Thank You!

  €30 - €50
  Yerel
  €30 - €50
  0 teklifler

  web page to key answer against ques like name, father name, dob, mobile number. then admin control search the existing data. and download the file. (Removed by Freelancer.com admin)

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Table (Gantt chart) organization. See the example of Gantt Chart on the web (google image search). Please make all month's squares (rows) as small as possible, all even. You can manipulate the column of WP (make it larger for example). Make the whole table as small as possible but all text should be visible. Can be done on excel but also to explain how to extract to word. It's a super tiny project so only the min allowed project (10$) proposals shall be considered. Also, attached the word file to work on and a photo example of how approx it should look like

  €635 (Avg Bid)
  €635 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Need only native Arabic translators and highly professional editor who is honestly from USA, UK, CA, AUS and whom mother language is English.

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hello, I need multiple UGC creators for my ecommerce stores. I would send you the physical product IN THE MAIL and you would be creating custom videos with the product in bulk at a rate of $5 per video lasting 30 seconds, with the price going up if we work together well. This is a long term opportunity for the right person. Again- I would be sending you the actual physical product in the mail- this is not simply taking the videos from other people and editing them. This is creating new videos from scratch. That platform these will be used on is tik tok. Do not apply unless you are comfortable being on camera. Here is an example of the type ...

  €248 - €743
  Mühürlü
  €248 - €743
  7 teklifler

  I run a SEO/Marketing company that requires help with SEO/Website Design/Content Writing Related Tasks. I will train you but having experience with SEO & Website Design is a big plus. Type of Tasks you will be doing: * From modifying editing & website * Create & manage news sites * Do on-page modifications to websites * Link Building * Directory site submission * Help with Outreach, contacting business owner's on my behalf * Generate Monthly report for client Requirements: * Fast Learner * Can work & type fast * Pay attention to detail, minimal errors * Can provide daily reporting to me with a summary of work. * Duel Monitor * Fast Internet Not required but a Big Pluses: * Good English writing skills * Experi...

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  We are conducting a project to gather the names, titles, phone, emails and other relevant information for specific roles within a target list of chinese biopharma companies. We are looking for help from a local Chinese freelancer…. You will get the following - A list of Chinese pharmaceutical companies - A list of job titles and roles - a template in excel to complete The data that you will be expected to get - names in Chinese (and English if available) - email direct email - phone number office - mobile phone You will be required to try to find the individual for each of the roles in each company Targets - timeline 3-4 week...

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hi Tarun, Nathan Peterson recommended you to me for SEO. I'd like to discuss how you might be able to help me in that area. I have two companies I'd like to work on, , and another (Key Advisors - an accounting firm) which is new and I have not created a website for yet. Let me know if this is something you'd be interested in, and when would be a good time to connect. Thanks! Brian

  €248 (Avg Bid)
  €248 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I have my storefront at Amazon with around 10-12 product. I need to increase the sale of my products. I need a specialist with AMAZON PPC experience to help me increase my sale.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  23 teklifler