I need a writer for a book işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  501,144 i need a writer for a book iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Kitap kapağı tasarımcısı en ucuz,en uygun fiyatlı tasarımcı

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  face book reklamlarının yönetilmesi gerekli

  €103 (Avg Bid)
  €103 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Paribu, screen scraping icin istenilenler: Ilgili CCYler: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, XLM, USDT, EOS 1) Siteye () giris (2 factor authentication) 2) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Satis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Sell Order Book) 3) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Alis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Buy Order Book) 4) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiyle birlikte Alis Emri girme 5) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiy...

  €180 (Avg Bid)
  €180 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Polisiye konulu bir romanın Türkçeden Amerikan İngilizcesine çevirilmesi gerekiyor. Daha önce Türkçeden- Amerikan İngilizcesine çeviri yapan arkadaşların tekliflerini bekliyorum. Dilerseniz [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

  €3383 (Avg Bid)
  €3383 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Merhaba Psikolojik bir romanın Türkçe düzenlenmesi (editing) gerekiyor. İlgilenen arkadaşlar [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirler. Kitaptan bir parçayı ekte bulabilirsiniz.

  €368 (Avg Bid)
  €368 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €255 (Avg Bid)
  €255 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €189 (Avg Bid)
  €189 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Bir blog - anket sitesi yaptırmayı düşünüyoruz.Örnek olarak sitesini ımı biraz daha farklı olacak tasarım için örnek olarak sitesini ıcılarımız üye adı ve/ veya facebook - twitter ...başlatabilecek veya mevcut anketlere oy sayfada anketler popülerliğine göre büyük grafiklerden küçük grafiklere doğru sıralanmasını grafik dilimleri gösterilmeli ve anket başlatırken foto anket - video anket ve sade anket seçenekleri bulunmalı.Bunun yanında başlatılan anketler eğer mümkünse facebookta anket uygulaması olarak grafikle birlikte paylaşılabilmeli ve face book üzerinden oy kullanışlatılan anketler editör onayından geçtikten sonra yayınlanmalıdır.

  €558 (Avg Bid)
  €558 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Write a Book Bitti left

  şiir aşk kitapları sözler

  €328 (Avg Bid)
  €328 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Genç bir yazar adayı olarak klasikler arasına girecek kitaplar yazmak istiyorum. Hayalimde sadece ülkemde değil dünyada tanınan bir yazar olmak. Günümüz sorunlarına değinen ve insanlığın açgözlülükle sömürüldüğü çağı değiştirmek en büyük hayalim. Siyasete ve insan psikolojisine ilgim yoğun bunun üzerine çalışmalar yapmak istiyorum.

  €484 (Avg Bid)
  €484 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Şirketimiz bünyesinde bugüne kadar yaşanan makine teknik sorunlarının , servis ekibimizce arşivledikleri bilgiler ve paylaşacağı deneyimleri ile bir araya getirerek , acil arzalar için çözümler sunan bir kitap yazma projemiz bulunmakta. Elektronik, Mekanik , Bakım gibi kategorilerde arizaları ayrıştırarak okuyucuya kolay anlaşılır , kendi başına basit sorunlarla başa çıkabileceği bir kitap yazacağız. Beyin fırtınası yaparak kolay anlaşabilir dille ve arıza çözüm alternatifleri ile bu kitabı 1 ayda hazırlamak istiyoruz .

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Para kazanmak yazı yazmak istiyorum.

  €2390 - €3983
  €2390 - €3983
  0 teklifler

  netbeans programı ile ve java dilinde yazılması gerekiyor.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika prog...

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Var olan book seating eklentilerine benzer bir eklenti olacak. Üye olan kişiler üyelere has olan reservation tarzı bir sayfadan Kur'an-ı Kerîm sayfalarını seçerek hatimlere katılabilecek. Seçimler anlık olacak ve tüm kullanıcılar görebilecek. Herbir adımda , işlemde , uyarıda , hatırlatmada mailler gönderilecek. Ayrıntılı bilgi projeyi alan kişiye verilecektir.

  €268 (Avg Bid)
  €268 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  A childrens book illustrations of a family and their dog. The Mics book is done. Needs crisp clean illustration to introduce the Mics moving in their new home, music, dog and all!! Characters and illustration outlines provided. Crisp, clean and in line for 3D and VR game apps.

  €375 (Avg Bid)
  €375 Ortalama Teklif
  73 teklifler

  Looking to hire on an experienced script writer for a YouTube channel. This will be a long term position where you will be available to complete 2-4, 1500 word projects a week. Must be fluent in English and turn around time must be within 1-2 days for each script. Background knowledge of professional basketball is preferred. Please provide samples of previous work!

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I have an assignment to work. A writer must have a strong experience writing and translation skills and should know standard capabilities in computer operating software styling. A writer must have a background in Arabic legal studies and must be proficient in English. It would be around 4000 words report and I need it in 10 days. I will further discuss and share the files and article writing in message. The project is based in Arabicoriginallanguages, an Indian historic figure; to write an academic paper within 1200-1500 words. If you can complete this in the next 11-12 days, bid your amount. Details will be provided after the bid is selected. Thank you.

  €453 (Avg Bid)
  €453 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  need a writer who can write well and also has good knowledge about the language to provide editing and changes on words for a few articles which need proofreading

  €594 (Avg Bid)
  €594 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  I want to write my eBook 6 gün left
  ONAYLI

  I'm looking for a writer to research to write E-Book topics-" Good Parenting Secret Recipe" The budget is fixed at $40 USD.

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Hello, I'd like to find out a few honest opinions about my first book 'All Year through for Cute You ' for children age only around 13 pages to read. Could you,please, let me know how much it cost and how quickly it could be done? I need your opinions to improve my writing style. Thank you a lot for you help Volha Melgaard

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  37 teklifler
  Children book's opinions 6 gün left
  ONAYLI

  Hello, I'd like to find out a few honest opinions about my first book 'All Year through for Cute You ' for children age only around 13 pages to read. Could you,please, let me know how much it cost and how quickly it could be done? I need your opinions to improve my writing style. Thank you a lot for you help Volha Melgaard

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  44 teklifler
  I need a writer 6 gün left

  I am entering the male escort industry coming from a swinging background and would like a professional write up to go on my profile.

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  I have thousands of books/ manuscripts/blogs. I want a software to parse the books (in pdf format) then summarize the book and create new content from it.

  €31 - €255
  Mühürlü Gizlilik Anlaşması
  €31 - €255
  3 teklifler

  We need a booking system for an 8 lane rifle range that is able to book in multiple people on a lane and store copies of their documentation, check the documents are within date, cross reference that their shooting club has registered and has currently insurance, and lastly that there is an available lane, and display the target/distance being shot that session We assume there will be a database of shooters that contains individuals information and photos of the documents, a second database of club information and the booking system that cross references these and a database of available slots on the range

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler
  €89 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  We are a organization tech company and speak English only . We are meeting a few Italian insurers on 2 November and require a native Italian speaking ( born and bred in Italy) who's fluent in both business Italian and English . Your job is to be our translator during the online meeting . We will prep you before the meeting to get you familiar with our business , Read Less

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  This project is about writing a PhD proposal letter. I wish to do PhD in English Literature and I do not know to choose a particular topic. So I am posting this project. Applicants are free to choose the writer and they can decide on which the research has to be done. The applicant must have sound knowledge on English Literature. The works chosen by the applicant has to either in British Literature or Indian English Literature or Australian Literature. The chosen works should be novels or poetry. Poetry is prefered more than novels. If novel was chosen, atleast 5 works must be there and If poetry, multiple authors has to be there. The topic must be relevant to the current trend in research. The authors choosed for research also should not be...

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I need a e-book content writer for my website my niche have super competition and I want a perfect experienced academic fully seo writer and article on it. I want same content as in the website below, you can check and see the quality of listed e-book content writer below The article should be SEO optimized, Grammarly approved and plagiarism free. **Note**: Please do not apply if you have not seen my previous e-book content writer and niche. I have an agency and will award you will more task and hire you permanently.

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Book writer -- 2 6 gün left

  We have a very unique cancer fighting story, i feel compelled to look ingo getting it onto paper, i hear on a daily basis i ought to write a book id like options and quotes please

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  25 teklifler
  Book writer 6 gün left

  We have a very unique cancer fighting story, i feel compelled to look ingo getting it onto paper, i hear on a daily basis i ought to write a book id like options and quotes please

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  We are currently processing a global search to hire professional freelancers with experience as technical Arabic writer.

  €137 (Avg Bid)
  €137 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Looking for graphic designer for a small project of making a product list of 1 page. The product list will be as below but looking for a fresher design with colour as i need to print it for a advertisement book

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Looking for graphic designer for a small project of making a product list of 1 page. The product list will be as below but looking for a fresher design with colour as i need to print it for a advertisement book

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I will like A Book about my life.

  €3538 (Avg Bid)
  €3538 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I need a seo content writer for my website. Content must be plagiarism free (upto 20%).with copyright free2 images. Topic I will give

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  The project is regarding basic political science understanding of America and its policy explaining like war on drugs and war on terror. Etc topics

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Vajram Group is a real estate company located in bangalore, and served 10+ years to develop the residential and commercial properties.

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I need a fully seo content writer for my website my niche have super competition and I want a perfect experienced academic fully seo writer and article on it. I want same content as in the website below, you can check and see the quality of listed articles below The article should be SEO optimized, Grammarly approved and plagiarism free. **Note**: Please do not apply if you have not seen my previous articles and niche. I have an agency and will award you will more task and hire you permanently.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  20 teklifler
  Trophy icon Create a book cover 6 gün left

  I need a book cover for a fantasy-based fiction book. Front and back. The book is about a group of three friends (2 male & 1 female) who start going on a search for the last rumored unicorn. Once they began searching they came across other creatures and issues. They start to learn how to use magic and how to overcome those issues. Everything takes place in a magical forest. The title is in the images size 6x9 attached is the template you should use.

  €59 (Avg Bid)
  Garantili
  €59
  21 girdi
  Content writer 6 gün left

  am looking for the content writer who can write medical and health content. He or she need to write total 20 contents each 1500 words. The content must be 100% unique, SEO friendly.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  63 teklifler
  I need a writer 6 gün left

  I'm writing a letter to Immigration New Zealand to help my partner get a visa to enter the country. It's basically a sad COVID story outlining our relationship, our struggles, our time apart etc. I have started writing this in a Google Doc but I can't seem to make it emotional enough.

  €392 (Avg Bid)
  €392 Ortalama Teklif
  97 teklifler
  I need a writer 6 gün left

  I'm writing a letter to Immigration New Zealand to help my partner get a visa to enter the country. It's basically a sad COVID story outlining our relationship, our struggles, our time apart etc. I have started writing this in a Google Doc but I can't seem to make it emotional enough.

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  40 teklifler
  content writer -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for the content writer who can write medical and health content. He or she need to write total 20 contents each 1500 words. The content must be 100% unique, SEO friendly. Do check out all my requirement clearly and quote accordingly.

  €59 (Avg Bid)
  €59 Ortalama Teklif
  20 teklifler