I need an image editing işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  240,152 i need an image editing iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba Songül Hocam, bir matlab image process taskı için yardıma ihtiyacım var. 5 aşamadan oluşan giriş seviyesinde. Konuyu taskı anlayarak ilerletmek istiyorum. Eğer ilgilenirseniz detay PDF'ini iletebilirim. Saygılarımla, Muzaffer Can

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  halihazırda kullandığımız php grid sistemine, excel filtrelemesinde olduğu gibi çoklu seçim özelliği eklenmesini istiyorum. sütunların başında bir filtre özelliği bulunmakta, ancak çoklu seçim yapılamamakta. örnek: tam olarak bu sayfada, birden çok "company" seçip filtrelemek istiyorum.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  photoshopta fotoğraf ve logo tasarlıyorum eğer örnek leri beğendiyseniz benimle iletişime geçin

  €69 (Avg Bid)
  €69 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  I am a classifieds site owner. Location plugin used on the site entered the site and looked at an detail city new came back to the home new york request home page you're back to be global zone. not new york

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...yardımcı olabilecek kişilere daha da detay verebilirim. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Hello there, Udacity training has been completed by the company for my name, but I cannot spare the time, so I give this job in order not to report negatively. In the project, there are flower photos that have been given us a folder. Our goal is to train the program with machine learning techniques and to ensure that it accurately identifies the photo we provide. Roughly, I can give more detail to those who can help in this way....

  €137 (Avg Bid)
  €137 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I'm going to set up an SEO agency website. I want to work with a WordPress and woocommerce expert. To be done in summary; 1. All pages will be added. 2. SEO settings will be made. 3. Woocommerce settings will be made. 4. About 900 articles will be added. (you can find and replace on the internet) 5. You will deliver all inclusive. You will start work immediately. Best Regards

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Hi, I create YouTube videos for my channel (). I regularly 1-2 videos a week and approximately 4-5mins videos. I need video editing for my videos. I will upload my videos on GoogleDrive with video file and audio files. These two files must be synchronize then edited like on my videos. Video language is Turkish. - Youtube kanalımda yayınladığım videolar için montaj hizmeti almayı planlıyorum. Her bir video için, parça başına ücretlendirme olabilir. Haftada iki adet video yayınlamaktayım, video uzunlukları 5dk'dan kısa. Hata miktarı da azdır, kesip biçmesi zor değil. Videoların detayları için Teşekkürler.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Bir a 4 kagidin uzerinde her Birinin boyutu yaklasik 1 mm lik (pirince benzer ) tanelerden binlercesi karisik renklerden bulunmaktadir program bu a 4 kagiti Kamera ile tarayip her bir kagidin uzerindeki taneleri boyut ve renklerine gore bildirecek

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I want 8 form. 1 User registration, 2 user login, 3 profile editing, 4 messaging between users, 5 send notification to the user, 6 car rental registration form and registration, 7 rental car, search, 8 make comments for the rental car, and the stars.

  €40 (Avg Bid)
  €40 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  smarty kütüphanesi ile yazılmış, marketplace yazılımımızda; istediklerimiz; 1 - otomatik mail gönderme 2 - mesaj veya sipariş alınırsa sms gönderme 3 - kullanıcı ve seviyeye göre komisyon oranı belirleme 4 - facebook mini chat tarzı mesajlaşma sistemi Büyük 4 ana sorunumuz mevcut. İlginize teşekkür ederim.

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Woocommerce / Wordpress online satis sitesi duzenlemesinde yardim olacak konuya hakim web tasarimcisi bakiyoruz. Urun sayfalarinin duzenlenmesi Code uzerinde degisiklik yapabilmesi Woocommerce / PHP konusunda cok iyi olmasi lazim. Ingilizce bilmesi ------ We are looking for someone who can have knowledge for Woocommerce & PHP. Mainly responsible updating woocommerce e-commerce site, editing code, editing product data etc..

  €5 / hr (Avg Bid)
  Yerel
  €5 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Photoshop urun resimi duzenleme Ürün fotoğraflarını temizleyip yeniden düzenleyebilen ve bizim için psd dosyaları oluşturabilen birine ihtiyacım var. Düzenlemeye hazır olduklarında ürün dosyaları sağlayacağız Türkçe bilen birine ihtiyacımız var. ___ Photoshop product image editing I need some one who can able to clean and re organize product photos and create psd files for us. we'll provide product files when they ready to edit We need someone who can speak Turkish.

  €4 / hr (Avg Bid)
  Yerel
  €4 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Merhaba Psikolojik bir romanın Türkçe düzenlenmesi (editing) gerekiyor. İlgilenen arkadaşlar [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirler. Kitaptan bir parçayı ekte bulabilirsiniz.

  €325 (Avg Bid)
  €325 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  Merhaba, Türkiye - İran ve ABD arasındaki ilişkiler ve onun transkripsiyon belgesi hakkında bir sesli kayıt var (39 dakika) Orta Doğu konusuyla ilgilenen yerli İngilizce konuşmacı ve transkiptonumu kontrol ve düzenleme amaçlı İran-ABD ilişkileri arıyorum Biraz bütçem var ve valiye hazır işe ihtiyacım var

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  opencart product image loader module and pictures adding web site Merhaba Mohamed Farook R., profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Mevcut bir web sitesinin tekrar kurulmasına ihtiyacım var Bunu tasarlayın ve kurun Blog I need a blogger theme editing

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  saniyede 2 adet metal parça üreten bir makineye kamera ve rasberry pi bağlantısı yapacağız. Üretilecek ilk doğru parçanın resmini çekeceğiz. Buna SET işlemi diyelim, bu esnada çekilen fotoğrafa da referans fotoğraf diyelim. Üretim boyunca parçaların fotoğrafları çekilecek ve bu parçalar referans resimle aynı mı değilmi, ufak farklılıkların dahi tespit edilebilmesi gerekiyor. Program true yada false cevabı verecek. Parçalar farklı simetrilerde veya farklı açılarda gelebilir. Program bu farklılıkları da göz önüne alarak doğru bir kontrol yapacak.

  €1873 (Avg Bid)
  €1873 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  premire pro,sony vegas.... video editing after effects

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Previously made ​​4 Flash (SWF) file. They will do the same . Only dimensions will change and will run on local computers offline, translated in Turkish language with XML. There SWF and XML files ready.

  €153 (Avg Bid)
  €153 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  profesyonel olarak retouch - photo editing yapılmaktadır

  €418 (Avg Bid)
  €418 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Çocuk ve gençler için programlama eğitimini amaçlayan Scratch () programının yerelleştirme projesinin gönüllü adminiyim. Text kısmının %80'i tamamlandı. Metin aralarında geçen arayüz görsellerinden metin içerenlerinin Türkçe arayüzden capture edilmesi ve bunların üzerinde bazı editing işlemlerinde desteğe ihtiyacım var, özellikle gif olanlarında. Görsellerin İngilizce orijinalleri şu adreste:

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Türkçe'den İngilizceye çevrilmiş metinde son kontrolleri yaparak Editing gerekiyor mu diye bakacak akademik yazım konusunda yetkin birini arıyorum.

  €95 (Avg Bid)
  €95 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Türkçe'den İngilizceye çevrilmiş metinde son kontrolleri yaparak Editing gerekiyor mu diye bakacak akademik yazım konusunda yetkin birini arıyorum.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. T&uum...

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Anadilim Türkçe olup İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil arasında İngilizce-Türkç...vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil arasında İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirim. Bu ve buna benzer projelerde temiz çalışma-temiz ödeme şartlarıyla güvenilir iş yapmak istiyorum. My English is pretty good while My native language is Turkish. For Short/long options I can do English / Turkish article writing, editing and translation of one of these languages into another Turkish-English / English-Turki...

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Hi I am a student from Israel and I am looking for a person who can build such software that is shown in the video, as you can see it is a feature of photo editing for printing event magnets I would love to know if you are able to make such software ??

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Video Editing 6 gün left

  I need to edit videos for an online course in arabic

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  The 3 images attached, i would like to remove the middle section so they are transparent and also would like to ensure the shadow effect on the edge remains but also need to have some opacity applied so when i add an image it looks real.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  flutter task related to photo editing and saving ,more details will be shared in personal chat

  €18 - €148
  Mühürlü
  €18 - €148
  4 teklifler

  I need help figuring out an issue while uploading an image on firestore.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Composite Class Photo 6 gün left
  ONAYLI

  Would like to have a class photo composite (collage type) completed. a) Minor editing of photos /Background to be changed b) Same lighter grey background for all photos c) Name to be added under each photo d) Embossed Text to be added at the bottom

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Hi, I do crafting videos for YouTube, mostly miniature and wool felting, I’m looking for people to help me edit my videos. I have been editing my own videos on YouTube, the end result of the videos are usually around 5-20mins depends on how long it took me to do the craft. What I need is editor that can cut off the dead space and only show actions, like cutting off piece of paper, gluing something. Make the video fast and satisfying to watch. I have examples to share if you are interested in the job.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  ...be a fight fan to have at least some idea of current UFC/MMA fighters as I’d need you to source the footage from the fights, adjust it accordingly so it doesn’t get copyright claims, add some free or licensed action music to the background, including subtitles with information about any given fighter or topic running during the video as well, which I need you to source and put together. I do some of the voiceovers myself once video is ready on your end, then I would send it back to you for re-edit, adding that voiceover or no voiceover at all. Looking to have 1-2 videos of 8-10mins duration a week done. I’d be giving you names of the fighters or any other above mentioned topic I need a video on. I would also ne...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I have a great song, with some footage that needs editing. My colleague who shot it now has no time to edit. We only have a rough cut, and I have many small changes I'd like made to them. This involves knowledge and ability with After Effects for a special effect. This project's budget is fixed assumes you'll be patient and willing to make continual adjustments until I'm happy. Write "celery" at the beginning of your proposal so I know you read this. Only apply if you have examples of your past work to show and can demonstrate knowledge of After Effects as well as good editing competence. Thanks!

  €88 (Avg Bid)
  €88 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Blog post editiing 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for someone to edit post for spelling, grammar and readability. Topics are on nutrition but you do not need to have a background in this. Not looking for a major rewrite of content just straight forward editing. Attached is an example of the kind of work you would be editing. There are about 80 in total and are about this length, although some may be slightly longer.

  €299 (Avg Bid)
  €299 Ortalama Teklif
  69 teklifler

  Looking for someone who has a very keen eye for detail and is experienced in Microsoft Word Template creation to take a basic Word document with minimal formatting and format it to look nice, be consistent with our branding and communicate the information within it clearly. There is no copy writing or image editing required for this job, all the required copy and images will be included in the template that we will provide. The template uses the Word feature ‘content control’ so that our software can populate the word template automatically for each new client. Applicants should be familiar with this feature and be able to make use of it while formatting the document. For more information on what we are trying to do check out the link below:

  €118 (Avg Bid)
  €118 Ortalama Teklif
  12 teklifler
  Trophy icon Business Card Design 4 gün left

  I have the business card photo, needs editing as required

  €11 (Avg Bid)
  Garantili
  €11
  59 girdi
  Edit 2 photos 9 gün left

  For the editing of 2 photos, I will give you photos without watermark.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I have 10 videos that I need created. I am talking to the camera on a green screen which will need to be filled and stock footage added when appropriate. Will work a few videos at a time. All files located here

  €352 (Avg Bid)
  €352 Ortalama Teklif
  62 teklifler
  Photoshop 6 gün left

  Need editing and retouch effect. I have 30 photo that need to be done.

  €1863 (Avg Bid)
  €1863 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  You should translate some text in Arabic. The total of the texts gathered is 9500 words. You will need you can do some editing (if the sentences don't look right, for this part I will help you).

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  39 teklifler
  Video Editing 6 gün left
  ONAYLI

  I need to edit videos for an online course in arabic

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  63 teklifler

  Hello, I need someone to modify a black & white image to color using a reference image I provide. Please submit similar work experience. I need it on urgent basis and my budget is fixed. Rgds, Statwick

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  I would like to edit a video. My main focuses are on the speech. The presenter speaks slower so I would like the speech to be sped up a little to ensure there are no pauses or long gaps. I would also like for the guest who is sitting on the right hand side of the table to be zoomed in to ensure that the audience can see him clearly. The video was blurry at the start due to the ring light obstructing the view slightly if we can adjust that somehow that would be great. I have two videos that I would like to place as an ad break please add the first one (IG link) halfway through the first part of the video and the 2nd short clip halfway through the second part of the video. I would like the project to be completed in two days.

  €46 (Avg Bid)
  €46 Ortalama Teklif
  26 teklifler
  €15 Ortalama Teklif
  71 teklifler

  I want to make my office image more futuristic style.

  €129 (Avg Bid)
  €129 Ortalama Teklif
  45 teklifler

  1. Documentary video editing eg. (You have to find the visuals from Social Media, Stock Library.) 2. After Effects knowledge is a PLUS 3. Can be able to Deliver XML files along with all necessary Media files. 4. In some cases, we need 4k, 60FPS final output. 5. Have to maintain Deadline.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I need a logo designed based on the following specifications: - the logo is for consulting company that deals in various forms of funding - the main partner and founders of the company are two men - the logo has to be inspiring

  €362 (Avg Bid)
  €362 Ortalama Teklif
  55 teklifler

  Looking for a person that can edit and design a manuscript for 6x9 book interior.

  €290 (Avg Bid)
  €290 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  I would like to create an Anki note type that provides a magnifying glass zoom effect on any images included inside the note. The desired effect would be like this example: I understand JavaScript is not officially supported by Anki 2.1 but believe it might be possible to create JS functionality storing the script files in the Media collection folder that syncs across my devices. I would like this feature to work offline and occur on any image inserted in the note (without having to manually specify image file details in the html), and I’d like this to work on iPhone and desktop.

  €202 (Avg Bid)
  €202 Ortalama Teklif
  18 teklifler