I need someone to create my wordpress website uk işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  493,508 i need someone to create my wordpress website uk iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  In terms of content, there will be content like on the site of , but as a site, it must be something different. people will be able to log in to the site, create an account for themselves, and then share the products on this account, and it will be something that everyone can see. When other people buy products from a place, they will see these reviews and act accordingly. such a site in general

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  ...growing company based in the UK. We are looking to hire an Front End Developer experienced in a commercial environment to join our team in Izmir and help sustain our growth. If you're hard-working and dedicated, this will be a great opportunity for you. The person we are looking for is someone with a good eye for detail, as their main responsibility will be taking graphics provided in PSD or XD format and turning them into HTML/CSS. Depending on the design, there may also be a requirement to implement Javascript. Requirements Ability to create responsive HTML/CSS versions of provided graphics (PSD/XD) that are as close as possible to the design graphics. Ability to use your best judgment in how provided graphics ...

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...Essay Genel Essay Taslağı: 1. Introduction Hook Sentence (Önerim bu essay için soru cümlesi ile başlamamanız.) Background Thesis Statement 2. Main Idea I (Pharaphrase yaparak başlarsanız) Paraphrase Support Example 3. Main Idea II (Diyelim ki quotation iledevam ettik) Quotation Support Example 4. Main Idea III (Diyelim ki Citing ile bitiriyoruz) Citing Support Example 5. Conclusion Genel taslak bunun üzerine olacaktır. Kullanılacak Kaynaklar: 1. 2. 3. 4. Özellikle Bu kaynakta (Sayfa 8-11 ve 47-69 arası) önemli bir yere sahiptir.

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  We need English(UK) pronunciation for 27 words (soft tone for kids). And this work must be completed very quickly.

  €51 (Avg Bid)
  €51 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Merhaba, örnek sitedeki gibi kalem simgesine basılınca açılan bir iletişim formu istiyorum. Daha sonrasında müşterilerden gönderilen mailler benim mail adresime yönlendirilecek. Örnek site: .Sağ alt köşede ki kalem butonuna basıp iletişim formunu incelemeniz gerek.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  40 teklifler
  €426 Ortalama Teklif
  69 teklifler

  Türkçe kunuşabilerim

  €312 (Avg Bid)
  €312 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  moda dünyasının en yeni haberlerinin yer aldığı özgün bir blog sitesidir. Tesettür giyim sektörünün başarılı isimlerinden haberleri incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

  €430 (Avg Bid)
  €430 Ortalama Teklif
  72 teklifler

  Merhaba, mobile platform üzerinden oynanabilen eğlenceli bir tahmin oyunu yapma amacındayız. Detaylar ekte mevcuttur Selamlar

  €515 (Avg Bid)
  €515 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  haberefendi,haber efendi haber haberciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  €5255 (Avg Bid)
  €5255 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Sporla hayatı sevin

  €489 (Avg Bid)
  €489 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Belirlenen bir tarzsa fotoğraf manipülasyonları, Afiş ve kapak konseptini uygulama

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  wordpress kurulumları, moduller, temalar ve düzenlemeler.

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Create a Video Bitti left

  İstediğim şey tam olarak şu, Ben bir leyla ile mecnun dizisinin geçtiği kireçburnu sahilinden bir video ile kendimin yürüdüğü bir videoyu göndereceğim. Yapılacak iş beni o sahilde suyun üzerinde yürür şekilde iki videoyu birleştirmek. Suyun üzerinde yürüyeceğim yani. Ne kadar profesyonel olursa iyi olur tabi ama çok çok amatör de olmamak kaydıyla amatör de olabilir. Belki yürüyen başka bir kişi bulup sadece benim kafamı montajlamak da olabilir, her türlü geliştirmenize açığım. İstediğim şey sadece suyun üstünde yürüyen bir video.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Yeni kurulan dış ticaret şirketimizin ithalat ve ihracat üzerine yapılan faaliyetlerini kurumsal bir şekil de yansıtacak müşteriyi cezbedecek şık bir sayfa tasarımı istiyoruz Our foreign trade company import and export activities of the corporate presentation and design, we need to attract customers

  €166 (Avg Bid)
  €166 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Mevcutta faaliyette olan wordpress tabanlı sitemde bulunan bir forma arama butonu eklemek istiyorum. İlgili form adres datalarını barındıran ''from/to'' mantığıyla çalışıyor. Yoğun bir adres datası olduğu için ''select'' yerine ''search box'' seçeneği eklemek istiyorum. İlgilenen arkadaşlarla detayları paylaşacağım, kolaylıklar.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler

  ile aynı mantıkta çalışan bir web sitesi yaptırmak istiyorum. I want to create a website like

  €621 (Avg Bid)
  €621 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  bu bir denemedir ve ne oldugunu anlamak amacli bir sey

  €353 (Avg Bid)
  €353 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Create a Mobile Website Create a Mobile Website

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  premire pro,sony vegas.... video editing after effects

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  €394 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  şirket sitesine yeni bir wordpress teması oluşturulması

  €932 (Avg Bid)
  €932 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  piknik kömür torbası dizaynına ihtiyacımız var. Güzel bir dizayn ve torbanın dik durması, dolayısıyla güzel görünmesi gerekiyor. Üzerindeki yazılara ilk etapta çok önem vermeyin, yazılmasını istediklerimizi sonradan göndereceğiz. Torbanın dik durması için basit seviyede malzeme bilgisi de gerekli. 1.5 kg kömür koymamız gerekiyor.

  €162 (Avg Bid)
  €162 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  merhaba Tansel Kaya bey, Biz su anda ekmek uretim yapan bir firmayiz. Firmamizdaki mevcut sistem atil kalmaktadir. Bu sistemi gelistirmek program express invoice'dir (). bu sisteme gunluk uretim tablosu entegre edip siparis veya faturalari bu tablodan alinti yaparak kesmek istiyoruz. Customer--->order production table---->invoice...formatindaki production tablosu vardir. Tablo gunluk siparisleri icermektedir. Buradaki degerleri bahsi gecen express invoice programina aktariyoruz. Oradan siparis veya fatura ciktisi aliyoruz. ister mevcutta kullandigimiz programa ilave edin isterseniz yepyeni bir program yapin. Bu tamamiyle size kalmis. Tarafima projeyi yapip yapamiyacaginizi bildirirseniz sevinirim. Ozer Depsen Euro Breads UK Ltd.

  €142 - €142
  €142 - €142
  0 teklifler

  Merhaba Wordpress projemiz içine entegre etmeye çalıştığımız php tabanlı sitenin css lerinin düzenlenmesi gerekmektedir.

  €167 (Avg Bid)
  Acil
  €167 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Hi,we are developing IOS this app, we are looking for someone who can make web service,create database and setup linux server. Merhaba,bir iphone uygulaması geliş uygulama için web servis yapabilecek,databaseleri oluşturacak ve sunucuyu kuracak birini arıyoruz.

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I need to create a landing page on html, type of landing is attached on video CSS, HTML, HTML5, PHP, Website Design 10USD - 30USD

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Create for me a scraper that is able to scrape big news article websites with 100000+ of pages The scraper should be able to scrape all articles/pages on the website if i wish so Let there be a buildin domain availability checker (I already have an API). More information will be given.

  €28 - €236
  Özellikli Mühürlü
  €28 - €236
  6 teklifler
  Create VPN App -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  VPN APP 
You need to create an application for Android and iPhone VPN SERVICE The app will be temporarily free for everyone6 but we will change that once the audience is set! Technical task You need to make an application for two platforms at once, with uploading to google play and apple store Simple and convenient design! Quick connection button on this click with any free and less loaded server Ability to work through TOR To begin with, we will make 10-20 servers and, as traffic increases, we will add Automatic detection of user IP, connection and disconnection time 5 servers with the ability to switch on the fly and display the connection point on a virtual map (I'll show you an example) Payment service with ...

  €1230 (Avg Bid)
  €1230 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I am Looking for someone familiar with Mechanics, Waves/Acoustics, Thermodynamics, Electromagnetism, Optics, Modern Physics. I will share more details in chat.

  €58 (Avg Bid)
  €58 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Create a single line continous design in horizontal rows that interlock woth eachother.

  €24 (Avg Bid)
  Garantili
  €24
  0 girdi

  We are seeking landscape designs that will compliment our modern Spanish colonial architecture building. We want lots of texture and green lush that will attract bees, butterflies, insects, hummingbirds, etc. Our office is located in Socal so any plants and flowers that will thrive in Socal weather but that are consistent and matches the theme. We are open to suggestions about our current plants as well.

  €603 (Avg Bid)
  €603 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I need someone to Advertise for website needed can i have discord Channel I sell iptv n plex Service

  €45 (Avg Bid)
  €45 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Gizlilik Anlaşması

  Hi, We are creating and application. We need developer to create some backend services using spring. The code is ready but need to extend it and add to it some more services. Please send ur CV only if u are 3+ years expert in java spring and in SQL queries via mysql database Regards, Hussein

  €155 (Avg Bid)
  €155 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  The job is to create an MQTTS backend with the control panel in a dedicated space. More details will be provided with those who want to learn more.

  €568 (Avg Bid)
  €568 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ...restaurants, trades people etc. We have provided our services successfully to many businesses and looking to expand our client base specially after we have invested in new state of the art machines which will reduce the order turnaround time drastically. What are we looking for: We are looking for a pro active sales person who has excellent networking and promote our business actively and convert it in to sales. Uniform with branding is very lucrative business and its very easy to sell to the customers specially with our value pricing in place which makes us very competitive. As a freelance sales person you will be working on commission basis only which is 10% of the total invoice order. Sales person needs to be UK based and should have...

  €561 (Avg Bid)
  €561 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  This is my website I want to get it to 1000 daily users evert day for a full week. These numbers will be obtained from google analytics. The app is for the online video game Final Fantasy 14. That is the demographic being targeted. The audience must be from the United States, UK, Germany, Canada, AZ, NZ, China, Japan, South Korea or other western EU states. I will not be purchasing any additional services. Do not ask for additional funds after accepting the proposal. I just need someone to make a few social media posts a day about my website.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  i'm interested in investing in some cryptocurrencies

  €450 (Avg Bid)
  €450 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Need to have unique meaningful eye-catching Two YouTube Channel Arts For Support Mobile, PC and TV Device. Need to develop from scratch not able to use any online for create my YouTube Channel Arts. Need to have adobe Photoshop, Adobe Illustrator to use my Two YouTube Channel Arts. Budget 15 USD. This is my two channel which i wants to make YouTube Channel Arts from scratch. More on PMB.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I need an experienced iOS developer to make an iOS app (first for iPhone) where users can take photos of pages in a book and listen to it as an audio book. I am an experienced UI/UX designer and will do the designs / look and feel of the app, which you should be able to adapt based on Figma prototypes. I want to use Google vision API for getting text from images and Google Cloud Text-to-speech for the voice generation. So preferably you have experience with Googles APIs and able to find creative ways to use them to optimize for speed and cost. No designs has been made so far, but the app should as a minimum be able to: Login/register user (email, Facebook, google, apple) Create new audio bo...

  €5046 (Avg Bid)
  €5046 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Project to create contact us Page like demo from template.

  €57 (Avg Bid)
  €57 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need a small postcard size item designed to promote a necklace.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  63 teklifler

  The name of my business is Evette's Heavenly Cleaning Services LLC. A little background is I've always had an eye for cleanliness and organization, and I enjoy it. The name Evette belongs to my late mother. Since this is a newly establish service, I need something that will catch the eye of potential clients that allow me to provide my services.

  €28 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili
  €28
  110 girdi

  I am launching a brand called "Lucky Tee" as in "Lucky T-Shirt". I would like a logo that includes a four-leaf clover along with the letter "T" or the word "Tee". I suppose it may even include the word "Lucky". Obviously looking for someone who can creatively mess around with it and create the most captivating logo design.

  €95 (Avg Bid)
  Garantili
  €95
  329 girdi

  i need a jewelry cad designer to create some cuban link and clasp, it is a diamond cuban with the dimensions dor 16 mm

  €131 (Avg Bid)
  €131 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  We want E-commerce website which can be use only in USA CANADA & UK

  €373 (Avg Bid)
  €373 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I require a business analyst to write a change request document based on a case study Very simple work . Message me for more details

  €88 (Avg Bid)
  €88 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Note : bidding cost range is tentative and do not consider. Create a private cloud in a VPS cloud that has Ubuntu installed. (We can change the OS if needed). Using OSS. Scenario: Need to provide all the VMs with private IP, but accessible via one or 2 public IPs using NAT or any other techniques. It should have flexibility to create VMs using a self service console. Provide your methodologies , tools , techniques, licensing cost for one year , implementation cost and support cost. We will have a call post project submission. Please give clear split up else it will be ignored.

  €384 (Avg Bid)
  €384 Ortalama Teklif
  3 teklifler