I need to write a story işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  97,477 i need to write a story iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İngilizce öğreten bir sayfa için günlük post ve story tasarımı yapacak birisine ihtiyacım var. Tasarımcının Türkçe ve orta derecede İngilizce bilmesi önemlidir. Toplamda 30 post ve 60 hikayeden oluşacak. Toplamda 90 tasarım için ücret toplam olarak ödenecektir.

  €41 (Avg Bid)
  €41 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Merhaba, 2d harita tabanlı oyun yapılması gerekiyor. Muadili World conqueror 4 isimli oyundur. Bakabilirsiniz. Yatırım amaçlı olacaktır. Farklı olarak animasyon geçişleri story bölümü yapay zeka Optimizasyon çok çok önemli. Strateji alanında iyi şeyler yapılmasını istiyorum.

  €810 (Avg Bid)
  €810 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Örnek : ü bu logolar soldan sağ doğru hareket edecekler. Boyut : Instagram story (1080 x 1920) Bütçe 15€ After Effect ile yapılması önemli.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Örnek : ü bu logolar soldan sağ doğru hareket edecekler. Boyut : Instagram story (1080 x 1920) Bütçe 15 - 25€ After Effect ile yapılması önemli.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Instagram için story ve post template lerine ve bunların varyasyonlarına ihtiyacım var (Telefon, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik cihaz ve aksesuar ürün gamı bulunan bir kuruluş için)

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  İnternet kafemiz için uygun postlar, hikayeler oluşturmak istiyoruz. Örnek resimler de ektedir

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Intros that can be published on accounts such as social media (twitch / Youtube / Mixer / instagram story)

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  elimde bulunan kendim hazırladığım 10k instagram user mevcut. bunları bir sitede havuz oluşturmam ve bi androit uygulaması yapmam lazım. uygulamaya sadece üye olup girşi yapılacak ve reklam izliyerek puan kazanacaklar , kazandıkları puanı takipci gönderme beğeni yapma ve story izleme gibi bi site oluşturulacak uygulumaya entegre edilecek uygulamadan yapılan işlem sitenin admin bölümünden işleme konulacak x

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ashkan selam , elimde 10k kendi hazırladığım iyi derece instragram profileri var . bunları bir instagram takipci sitesi yapıp onların havuzuna yüklemek ve bir androit programı yapmak istiyorum. asıl önemli olan androit olan sisteme ücretsiz giris yapıp reklam izliyerek puan kasmalılar ve puana göre takipci beğeni story izleme gibi işlevler yapmaları lazım .bunu yapmak ne kadar patlar iyi günler.

  €221 (Avg Bid)
  €221 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  yılmaz selam , elimde 10k kendi hazırladığım iyi derece instragram profileri var . bunları bir instagram takipci sitesi yapıp onların havuzuna yüklemek ve bir androit programı yapmak istiyorum. asıl önemli olan androit olan sisteme ücretsiz giris yapıp reklam izliyerek puan kasmalılar ve puana göre takipci beğeni story izleme gibi işlevler yapmaları lazım .bunu yapmak ne kadar patlar iyi günler.

  €221 (Avg Bid)
  €221 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  elimde bulunan kendim hazırladığım 10k instagram user mevcut. bunları bir sitede havuz oluşturmam ve bi androit uygulaması yapmam lazım. uygulamaya sadece üye olup girşi yapılacak ve reklam izliyerek puan kazanacaklar , kazandıkları puanı takipci gönderme beğeni yapma ve story izleme gibi bi site oluşturulacak uygulumaya entegre edilecek uygulamadan yapılan işlem sitenin admin bölümünden işleme konulacak

  €449 (Avg Bid)
  €449 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  animasyonlu video story ınstagram tasarımları

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  dövme sayfası bulunan instagram profilimiz için kullanıcıların dövme modellerini deneye bileceği instagram filtresi istemekteyiz

  €230 (Avg Bid)
  €230 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Şimdi ilk oncelikle aklımadaki senoryo tam olarak şu ; Instagram Story Save Veya Instagram Profilime Kim Baktı Uygulaması Yapacağız.İstediğim Olay Şu Kişi Geldi Username Password Yazdı Instagrama Login Oldu Çerezi Belirtiğimiz Sunucuya Postaladı.Sonra Web View Olarak Bir Sayfa Açıp Bırakı İş İçin Tekliflerinizi Bekliyorum. Aynı Şekilde Satın Almış Olduğum Story Save Uygulamaları Sıkıntısız Şekilde Çalışmakda Yapmamız Gereken Şey Aynı Şekilde Çerezleri Kaydedip Gondermesini Sağlamak Bu Proje Düzenlemesi İçinde Fiyat Verebilirsiniz

  €151 (Avg Bid)
  €151 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Diğer ya da belirsiz Diğer ya da belirsiz Android program yapımı videolu chat

  €137 (Avg Bid)
  €137 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Diğer ya da belirsiz Diğer ya da belirsiz Androşd videos chat programming

  €213 (Avg Bid)
  €213 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Windows PHP websitemizin crm kısmına ek moduller yapılması

  €430 (Avg Bid)
  €430 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Windows C ya da C++ Teamwiever tarzı, reklam entegre edebileceğim uzak masaüstü bağlantı programı

  €1875 (Avg Bid)
  €1875 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  android uygulama geliştiriceğim

  €499 (Avg Bid)
  €499 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Kültürel bir blog için düzenli makaleler yazacak yazarlar arıyorum. Kendine has anlatımı olan, özgün içerikler yaratabilen yazarlar arıyorum. Ciddiyet ve iletişim devamlılığı tercih sebebidir. (Must write in Turkish)

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Bir logo tasarlayın

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I AM TÜRK. NO SPEAK ENGLİSH. TÜRKÜM YANİ İNGİLİZCE BİLMEM TÜRKLER TEKLİF VERSİN. sistem kısaca şöyle; Üyeler mevcut. Her üyenin haber kaynağı var, anketler var, üyelerin sohbet odaları, üyelerin fotoğraf galerisi, üyeler arası mesajlaşma, forum, oyunlar, ziyaretçi defteri, üyelerin yaptığı etkinlikler & olaylar, üyelerin günlük girişleri, üyelerin anketleri, API servisleri (haberler, astroloji, döviz, hava durumu, vakitler, tarihte bugün, loto sonuçları, lig puanları, depremle ve çeviri) Ayrıca sayılmayan bir çok fazla şey mevcut. Zaten özelden demo adres bilgileri verecem birde size ekran görüntüleri sunuyorum. Lütfen acemiler teklif ver...

  €318 (Avg Bid)
  €318 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Bazı makaleler yazın

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Merhabalar. AKYALDIZ tasarım olarak Freelance çalışacağımız 2 ekip arkadaşına ihtiyacımız var. 1) Web yazılım - Php ve wordpress bilen web programcı 2) Seo konusunda tecrübeli 2 kişi alınacaktır ve sürekli olarak çalışılacaktır. Ödemeler proje başı olacaktır. Proje geldikçe yönlendirilip çalışılacaktır. Türkiyeden olanlar ve ciddi kişiler geri dönsün.

  €40 / hr (Avg Bid)
  €40 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Kısa bir çocuk hikayesini 3-5 dakikalık animasyon film haline getirecek tasarımcı arıyorum. Karakterleri ve hikayeyi ben sağlayacağım. Ne yazık ki kısıtlı bir bütçem var. Lütfen eklediğim üç karakteri anime ederek bir ön çalışma paylaşın ve teklifinizi sunun. I am looking for a designer to make an animation film around 3-5 minutes. I will provide the chracters and story. Unfortunately, I have limited budget. Please make a pre-study with attached three characters by making animation of them and then propose your offer.

  €1139 (Avg Bid)
  €1139 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Angular js,Java script,sass,html

  €694 (Avg Bid)
  €694 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I have a story to be illustrated for a weekly comic magazine. One full page, illustrated story, approximately in A3 size.

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler
  Trophy icon Design Children's novel book cover 6 gün left

  I need a childrens (novel) book cover created. Must be an original design. The children Novel is called: Luna Love and The Glittered Pink Punked Out Rocketship. The story is based on Luna who is a 11 school girl who along with her friend Micah enter a science competition with a creation of a pink and purple rocketship (about the size of a drone) with pink and yellow glittered flames drawn all over with four small propellers coming out in all four directions I see Luna as having green eyes with brown hair, neatly dressed, but cool in style for her age. I would like to cover to feature luna and the rocketship. I would like the cover to be colourful and mainly to attract a...

  €94 (Avg Bid)
  Garantili
  €94
  0 girdi

  I have a design for a single story dwelling in very high wind zone. Need working drawings. Design is already finalised, dimensions all finalised except for a window or three.

  €41 / hr (Avg Bid)
  €41 / hr Ortalama Teklif
  39 teklifler

  ...Juan and we are starting a movie recap channel on YouTube. We are looking for an voice talent to be the main voice of the channel. Project details: The scripts will be around 2300 words and the idea is to upload between 5 and 6 videos per week, once the channel starts getting more views. We are looking for a Voice Talent with a natural voice, and dynamics similar to channels like: - - - We are looking for some chill and loose voice. Nothing too over acted. In this platform there are a lot of voice over with a commercial voice, we DON'T want that. We are looking something casual, like if you tell a story to yours friends, but with a certain rhythm. Requirements:

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Instructions A “press kit” or “media kit” is a collection of material that will make it easier for a reporter to complete a story on your organization. Having this information available helps make sure that a media person has factual information easily accessible. Each press kit is slightly different, but includes all or some of the following: A press release Background information about the individual or organization History of the organization A fact sheet Bios. on key individuals (either those to be interviewed or principals of the org.) Frequently Asked Questions (FAQs) Formatted logos Photographs (head shots or others) with captions Supporting video links Sample recordings (performer...

  €141 (Avg Bid)
  €141 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...Humanoids ( bipeds) Story should be around these topics : - Artificial Intelligence - Machine learning - Cryptocurrency movement - NFT movement - Pandemic Virus - Disruption of society - Urban Rebels - Globalization The main story should be max 200 words world with good and bad actors fighting for domination . Additional : Short paragraphs for each topic 50 words each related to general story. Additional for each type of character 3 short descriptions ( different ) max 100 words each. Relate for the type of characters Example:: - Human Male ( Good) - Human Male ( Bad) - Human Female (Good) - Human Female ( Bad) - Alien ( Bad) - Robot ( Good) - Robot (Bad) - Zombie ( Bad) - Animal (Good) - Animal (Bad) Total - max 4500 words Deadline - 3 days ...

  €60 (Avg Bid)
  €60 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Hello, we need some posters for promotion of the game. we only have the concept of the characters ready, so, we need a photo manipulator to make awesome scenes which have a mood in them and tell a story. It is important that you have done photo manipulation or composite work before. Examples of your work is needed. Otherwise please do not apply to this job. It is important that you have a solid understanding of what makes a good composite. you must have a good understanding of Lighting, perspective, focal length, mood, focus on key elements etc. for compositions. we need 7-8 compositions.

  €319 (Avg Bid)
  €319 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  I would like tuition on Cinema 4D face to face day session every 2 weeks to finish my Globalman 2 film off. Story involves Grass Monsters and an Alien invading university town. Your need to be based near Dorset to get to me. £200 for a day session and you must be near Dorset UK to travel to me.

  €40 / hr (Avg Bid)
  Yerel
  €40 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  This project is for the Foreword ONLY. To avoid confusion, a foreword is a book endorsement written by someone else other than the author. It is NOT a preface or introduction which are only written by the author and have already been completed. The foreword should be 500 words or more. The book itself already written and is a autobiography told through the lens of science, psychology, trauma, recovery and anecdotal evidence / story. If you have a professional background in neuroscience, physics, psychology, quantum mechanics or even just have a PhD then you may qualify.

  €26 - €221
  Mühürlü
  €26 - €221
  27 teklifler

  ...Carefully as I am putting in the time to explain to you what I want to do and how you can also benefit in the long run. THE MAIN OBJECTIVE - I want to make a logo for my Course Creation Website. I am a Marine Veteran and I want to inspire all Military Members that are looking to get out after their 4-year term and have no idea what they are looking to do in the "Civilian World". THE REASON - I felt the same way when I left the Military and I was disoriented and confused, as well as, depressed. MY MISSION - Is to liberate as many Military members as possible from the 9-5 world and instill in them the world of possibilities Online through my online ...

  €265 (Avg Bid)
  Garantili
  €265
  230 girdi

  "Hello, We are focus on NFT and we are looking for someone to activate our community. You need experience in : Twitch, Twitter, Tiktok, Reddit, Instagram Plus if you know : Discord, Telegram Requirements : - notion NFT - knowledge in IG Twitter tiktok - good in writing - nice post and story - calendar - finding influencer crypto/ NFT - negociation skill - communicate with responsible of customer service manager - good english - ON GOING CONTRACT - SALARY TO NEGOCIATE"

  €4077 (Avg Bid)
  €4077 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Dish Diva is a platform that connects community members with local, certified and trained home bakers. In order to purchase freshly made, delicious and homemade dishes for every occasion. All our home bakers are carefully vetted and must undergo a multi step onboarding process in order to be approved onto the platform. All our Home bakers are trained to follow strict safety standards, in compliance with local regulations. How does it Works Start by inputting your address or pin code on the app. Based on your location, you will see approved Home bakers in your area (up to 10 kms). If we aren’t in your nieghbour hood yet, you can sign up to receive an alert once we have active Home bakers in your area. You can click on Home bakers, ...

  €29363 (Avg Bid)
  €29363 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  1 Write about any five latest network security protocols. You can include following information about each protocol, such as A. Functionality of protocol B. Need of the protocol C. Areas of application D. Advantages and Disadvantages E. Future scope F. etc

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Scope: Renovation of existing ranch style house on full walk-out basement. Including addition of 2+ car garage attached to existing house structure. Location: Gaylord, Michigan, USA. Zip Code 49735 Specifics: Garage - Design to include location of garage for best cost and usage. Considering second story above garage. Other elements - considerations will include: Radiant Hydronic heating system with possible integration of geothermal components. Electrical requirements. Natural Gas or Propane requirements. General Floor Plan design. Exterior Siding. Future Landscaping Design.

  €1009 (Avg Bid)
  €1009 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  We need to create a video showing the company business and history. Voice included. Examples:

  €41 (Avg Bid)
  €41 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  !!!!!!!!!!APPLY ONLY IF YOU ARE AN ENGLISH NATIVE SPEAKER!!!!!!!!!!!! • Thompson Capital is a Swedish wealth management firm that manages funds and investments for ultra-high net worth families, aiming to help them grow their fortune over generations • The website content should convey the company's story in detail, should be thorough, and include keywords and professional catchphrases from the field of wealth management • Please use as reference the company's brief, and further research from similar websites of wealth management firms • Note! The brief is only the basis for the content of the site. We want to get original content from you, which will be much more detailed and professionally worded, using professional expressions ...

  €54 (Avg Bid)
  €54 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  I want to make an app similar to snapchat dl details 1- In the map of any user who sends it, the image or video is clear 2 posts inside the Harita 3- Follow all 4- Follow friends only 5- I miss 6- Find places 7- A blank page in the link, date and points of the benefactor 8- Publish in the story of the same Instagram page 9- It has a participation inside 10 in the wallet points 11- Advertisements anywhere on the map or story, and the end of the video is the same as Snap 12 Chat and message the site And send a video, photo or file 13- Voice call 14- It has a private account and a commercial account 15- There is a user in attendance, notification, deletion or acceptance in private messages 16- In dark and in n...

  €13994 (Avg Bid)
  €13994 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  I need a active freelancer to translate my story from Spanish to French.

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  48 teklifler

  !!!!!!!!!!APPLY ONLY IF YOU ARE AN ENGLISH NATIVE SPEAKER!!!!!!!!!!!! • Mcisaac Investments is a Dutch investment company, which specializes in leading technology companies to high-yield success. The company finances and supports seed, early, and growth stage startups across the globe • The website content should convey the company's story in detail, should be thorough, and include keywords and professional catchphrases from the field of investment companies • Please use as reference the company's brief, and further research from similar websites of investment companies • Note! The brief is only the basis for the content of the site. We want to get original content from you, which will be much more detailed and professionally word...

  €108 (Avg Bid)
  €108 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Behind The Mask of Time 6 gün left
  ONAYLI

  Visual Identity Objective: To create the Visual Identity for your Covid-19, 2020, Time Capsule. This Identity should in somehow convey your personal perspective, your visual story of the year 2020 and how the pandemic affected your life. Deliverables: 
 • Creative Brief
 • Include at least 5-10 sketches of your process/thumbnails of your visual ID. •Final Visual Identity Pls upload a PDF with 3 pages ( 1-creative brief, 2-sketches, 3- final art)

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Create a form with the following fields (below) on an existing website: Step 1 ==== Type of Home One story house (value $1500) // Two story house (value $2000) Step 2 ==== Size of Home Add .15 cents per square feet If house is 1000sqft + $150 Step 3 ==== What type of surface is your home? Siding or mostly siding (+0) // Stucco or mostly stucco (+20%) Step 4 ==== How many trims are around the windows? 0-10 ($50 per window) Step 5 ==== How much repair is needed Little to none ($0) // light to medium (+%10) // heavy (tbd) Step 6 ==== How many colors 1-2 colors ($0) and higher $150 per color Step 7 ==== Do you require the eaves to be a different color? No ($0) Yes (+15%) Step 8 ==== What type of pa...

  €176 (Avg Bid)
  €176 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  About Us: Scripts: Romance Chapters is one of the many games made by IGG-I GOT GAMES. We have over 10 years of experience in developing and publishing online games and apps. There are over 800 million registered players from all over the world on our platform. Scripts is a heavily story-driven romance interactive story game targeting mostly female readers from age 18 to 35. It involves subgenres like LGBTQ+, contemporary romance, paranormal romance, romantic suspense, NA romance, YA romance, etc. The Player Character can customize their own appearance and push the plot forward by making different choices. With compelling plots and a high story-to-gameplay ratio, Scripts offers readers a way to immerse themselves in the...

  €1977 (Avg Bid)
  €1977 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  ...someone to help me design an ad campaign for a course about entrepreneurship. The course is near completion and you can use the existing content to start creating ads. I need about 20 different ads in both story and Instagram format. I will provide the different marketing angles. You can be creative and create eye-catching ads. I also want to showcase my course with some good-looking course presentation material (see example attached), these can also work as ads. Please let me know if this is something you can help with and what price you would handle. Please share 2 relevant examples of things you have created when responding. I usually only work with people that already have some experience on PPH if you don...

  €136 (Avg Bid)
  €136 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  ...replacing content in a professionally designed After Effects video template. This is simply switching out images (.jpeg), of the main background is approximately 18 slides and modifiying approx 12 short text elements. No Audio is needed those elements can be ignored Google drive links to the new images will be provided The images are large and high res and should not be reduced. They may be resized (aspect ratio maintained) inside AE as needed for best fit for the cinematic template. A 1 ½ page written script of the changes needed will be provided (with time references) Cut and paste copy will be provided for the text changes A copy of the following 2 min AE template will be provided The Template files are only licensed to a specific pr...

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  17 teklifler