If you are an engineer these countries are looking for you işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  340,582 if you are an engineer these countries are looking for you iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Hello, I need historical database of all Open and Close odds of Pinnacle (bookmaker) of all countries 1st, 2nd, 3rd football leagues from 2015-2016 football season to date in excel format. I should be able to update the excel file automatically or manually whenever I want. Let's message for details. Thanks in advance.

  €119 (Avg Bid)
  €119 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  istediğiniz şekilde logo yapılır Make a logo whatever you want

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  hali hazırda olan uygulamamızın backend kısmına dokunmadan sadece front end kısmını kısa sürede teslim edicek bir geliştirici arıyoruz. android -java ve ios-xcode ilgilenenlere xd dosya linkini paylaşayım. üzerinde konuşalım. Ankara'dan olursa yüz yüze görüşme de sağlanabilir. ilginiz için teşekkürler.

  €1039 (Avg Bid)
  €1039 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hello, I'm doing sales marketing. I give $ 10 share from the products I sell, $ 20 from the product like $ 100, and $ 10 from the products sold like $ 60. The only thing you need to do is share the link of that product and sell it to you, usually America, Canada, India and other European countries. Merhaba ben satış pazarlamacılığı yapıyorum. Sattığım ürünlerden 100 dolar gibi üründen 20 dolar 50 ve 60 dolar gibi satılan ürünlerden 10 dolar pay veriyorum . yapmanız gereken tek şey o ürünün linkini paylaşıp satmanız satacağınız ülkeler genellikle amerika kanada hindistan ve diğer avrupa ülkeleri olacak .

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  Arkadaşlar projemiz müşterilerimizin ürünlerimizi seçmesinde yardımcı olacağı bir yazılımdır, müşteri iş yerimize gelir ve dokunmatik monitör ile kendi ürününü tasarlar. Görselde ve video d...projemiz müşterilerimizin ürünlerimizi seçmesinde yardımcı olacağı bir yazılımdır, müşteri iş yerimize gelir ve dokunmatik monitör ile kendi ürününü tasarlar. Görselde ve video da detaylı anlatım mevcuttur gerçekten yapabilecek arkadaşlar ulaşsınlar. istediğimiz uygulama detaylı video yu izleyebilirsiniz aynısını istiyoruz. Friends are the software to choose our products for our project, the customer comes to our workplace and designs his own product with a touch mo...

  €153 (Avg Bid)
  €153 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Çevrimiçi başvurumuzu (php, laravel, açısal1) ve REACT'e yönlendiren bir refactor alabilen bir ön uç ya da tam yığın adamı arıyoruz. Aradığımız adam eski web sitemizi YALNIZCA geliştiren, sadece makbuzlarımızla veya önerilerimizle, mükemmel kalitede kodlama ve grafiklere sahip mükemmel bir algıya sahip olmalıdır. İyi yazı tipleri, iyi renkler, harika kontrast uygulanmalıdır.

  €476 (Avg Bid)
  €476 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I'm looking for a seo expert on my website I have 10 words, they need me to upgrade my budget is between 200-500 €

  €294 (Avg Bid)
  €294 Ortalama Teklif
  79 teklifler

  Looking for android memory game designer - Hafiza geliştirici basit grafikli ve basit arayüzlü android oyun tasarlayacak yetenekli bir arkadaş arıyoruz.

  €1419 (Avg Bid)
  €1419 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Şirketim için yeni oluşturulacak yeni bir web sitesine ihtiyacım var. Kurum kültürünü anlayabilecek, bu konuda ayrıntılı ve profesyonel çalışacak arkadaşlara ihtiyacım var. Başvuran adaylar önceki çalışmalarından örnekler göndersinler lütfen I need a new website to be created for my company. I need friends who can understand corporate culture and work in detail and professionally. Applicants must submit samples from their previous work.

  €1753 (Avg Bid)
  €1753 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Güzel görünümlü ve basit görünümlü bir kartvizit yapıyorum

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Hi, I'd like to do a lot of research for my project. In the US and European countries start up, application etc. I want to ask you to do the market research business ideas are not in Turkey.

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  unity bilen sureci devam eden projemizin kucuk bir kismini biterecek ve yeni projelerde de bize destek olabilecek birisini ariyoruz.

  €372 (Avg Bid)
  €372 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  €844 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba, Daha önce burdan baya proje konusu açtığım oldu ama amaca ulaşamadım, Amaca ulaşamama sebebi bilemedim hani teklif veriyorda seçiyorum bak diyorum verdiğiniz ücrette son kararınız mı evet diyor adam sonra nedense yapmıyor İngilizce dilim olaydı bak yabancılar hemende nasıl yapar, Türk insanımız sağolsun. Kısaca başka bir projeye yöneldim. Hemen isteğimi belirteyim. Bir sorgulama sitesi olacak şimdi Adresini inceleyiniz site sorgulama uzerine kurulmus fatura, isimden numara numaradan isim gibi v.b , site sadece yönlendirme yaparak link vererek hizmet vermektedir. benim istediğim bunların bot ile örneğin elektrik borcunu varsayın tedaş kurumundan botla veriler çekilerek sorgulanması sağlanacaktır herhangi bir yönlendirme olm...

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Skypeden ekle lütfen iş var

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi thepasserby82 Merhaba Ankara'da bir şirketiz.,Bir VoIP-SIP programı geliştirmek istiyoruz. Farklı olarak speech to text ile entegre olacak. Bunun örnek kodları github ta mevcut. Bunu imkan veren en iyi voip open source çözümü olarak asteriks bulduk. Türkiye de biri ile çalışmak bizim için daha avantal... Farklı olarak speech to text ile entegre olacak. Bunun örnek kodları github ta mevcut. Bunu imkan veren en iyi voip open source çözümü olarak asteriks bulduk. Türkiye de biri ile çalışmak bizim için daha avantalı olacaktır. İletişim bilgilerini paylaşırsan daha ayrıntılı bir şekilde konuşabiliriz. İyi çalışmalar. NOT: Bütçe miktarı ve süresi örnek olarak doldu...

  €932 (Avg Bid)
  €932 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Kamusal alanda yayın yapacağımız ekranlar için kanal ismi arı ekranlar hareketli alanlarda olacaktır. Bu ekranlarda reklam, güncel haberler ve eğlenceli videolar yayınlanacaktır. Kanal ismi için ipuçlarımız."Digital media, Mobil, Moving Media" We are looking for a channel name that will broadcast in puclic space. Some of the screens will be in the moving spaces. There will be advertisings, news and funny videos in those screens. Key words are for this channel: Digital Media, Mobility, Moving Media etc. For more information you can contact with us.

  €29 (Avg Bid)
  Acil
  €29 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  €205 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  İsmim Merve. Ben Türk'üm. Ve istediğiniz logoyu kalitenizi ön plana çıkararak, eşsiz bir şekilde yapabileceğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Bana sadece ne istediğinizi söyleyin,ben de yapayım! İşim bu! İyi çalışmalar :)

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  DO YOU MY TWİTTER ACCOUNT VERİFİTY ME ? ACCOUNT VERİFİED? im pianist and musician

  €28 - €233
  €28 - €233
  0 teklifler
  Need a mechanical engineer 6 gün left
  ONAYLI

  We manufacturer cannabis vaporizers. Looking for an engineer to make technical drawings from our rough concept drawings. *** Some knowledge of or experience with these kinds of products is a must. Thank you.

  €36 / hr (Avg Bid)
  Özellikli
  €36 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Looking for a senior web scraper who can solve this problem very easily: Please apply only if you can solve this problem

  min €47 / hr
  min €47 / hr
  0 teklifler

  How can we use petrochemicals to protect (prevent) infected ( diseased ) animals ? Protection as means of not spreading the disease and preventing it by the use of petrochemicals. ( detergents and other petrochemicals that might help ) Biological disease ( viruses , bacteria , pathogens ) Details : Detailed report consisting of 3 pages of information about the topic What countries are or will use petrochemicals to prevent against diseased animals and deter the spread of the disease. Name the petrochemicals used based on the research Finally mention how can we use petrochemicals to get rid of large amount of dead animals( corpse ) instead of using the traditional ways of burning them.

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  looking for dotnet developers who are good at SQL for a long term project. Preferable from Bangalore for smoother communication.

  €348 (Avg Bid)
  €348 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I require a hand-written text in Italian to be written in Word format. Very few texts, easy and quick task for a native person. ONLY NATIVE FREELANCERS WILL BE CONSIDERED - AGENCIES FROM ASIAN COUNTRIES WILL BE BANNED

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hello Guys , I am looking for people who work properly on my projects . if you have website and any social medical then you can do my work very well and in very easy ways. I need real and permanent Subscriber in my YouTube Channel( ) from India. Project Details : And requirement 1. You Have to Given 2500 Permanent Subscribers From India 2. Watch Time require (2500 Subscribers * 20 minutes = 50,000 minutes or 834 Hours.

  €7 (Avg Bid)
  €7 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hi everyone, I am looking for a C-sharp developer who can fix coin calculation error we are facing.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Currently in the process of design an athleisure brand - need someone to help me design a tech pack of my ideas to give to my manufactures (at a reasonable price) all is welcomed Thank you

  €344 (Avg Bid)
  €344 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Platform App Development to all countries Startup Fintech Microcredit Credit, Belgium, EuropaOnly, Specialists Profesional

  €40465 (Avg Bid)
  €40465 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I'm looking for a Quality Control/ Inspector in Mocay district, Ben Tre province, Vietnam to do an inspection of Coconut Shells. Its' quite simple job and can finish in few hours depending on your perform. I will discuss more in details with selected candidate. If you are interested, pls. apply for it. **"PLEASE NOTE THAT THE FREELANCER THAT I'M LOOKING FOR MUST BE FROM "MOCAY DISTRICT OR NEARBY ONLY. . FREELANCERS FROM OTHER COUNTRIES WILL BE IGNORED"** Thank you!

  €73 (Avg Bid)
  Yerel
  €73 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I am looking for an engineer who performs structural calculations for three items: 1- Simple stainless steel handrail. 2- Stainless steel cladding for ceilings. 3- A mild steel tube frame for a ladder to be installed inside the ceiling. For more details, please send a private message.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I'm looking for an experienced web3,React,TypeScript,Dapp,Solidity developer. The goal is to build external swap. You have to call external swap if a liquidity doesn't exist on our factory.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Hello, I’m looking for a freelancer to receive books on a regular basis and provide a short feedback on those books. The subjects of the books vary; mostly cookbooks and coloring books. Thank you for applying.

  €339 (Avg Bid)
  €339 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  I have a company that automates communications for insurance agencies like Allstate, Farmers and State Farm. I want to market to them with funny cartoons about insurance mishaps that could have been prevented by using my service, ezyagent ().

  €1861 (Avg Bid)
  €1861 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  Need to collect month wise data using keyword planner for 51 countries. Keywords which are in native language as well as English will be given to you after awarding the project. You need to find out the month wise and year wise search volume for all the keywords starting from 2004 to till date. You also need to look for other potential keywords (in native language) recommended by google keyword planner based on the volume. Provide a sample to review your bid using keyword "Chinese language learning" and its native language keyword as well for Russia (Russian) 50 USD for the job.

  €90 (Avg Bid)
  €90 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Eska Publishing, an international and Trade and Academic Publisher is to publish a book in English on leadership. The book is to be Distributed in all the major countries , including USA, Canada , Mexico, Brazil, UK, Germany; Spain ,Portugal, Italy , China, India ..(though this list is not exhastive). The author is the CEO of an international Company and the book is of interest for Business executives, Human Ressources managers, students in Busines schools or Unniversities; ; We would like to have for each country quoted above a Press relation Free Lance . Budget is depending on the country and the fees will be paid on results.. We are expecting that the book be quoted in major Business and General Mediaş and Posts .The book need...

  €233 - €699
  Özellikli Mühürlü
  €233 - €699
  22 teklifler

  Hello, how are you? I want a website with the same design as Open Card or Wordpress as soon as possible

  €61 (Avg Bid)
  €61 Ortalama Teklif
  31 teklifler
  Looking for DBA 6 gün left
  ONAYLI

  Hi, We are looking for a Database Administrator at Jaipur location with minimum of 2 years of experience. If interested share your resume with current CTC and expected CTC details.

  €2278 (Avg Bid)
  €2278 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hi, We are looking for a NodeJS developer at Jaipur location with minimum of 2 years of experience. If interested share your resume with current CTC and expected CTC details.

  €307 (Avg Bid)
  €307 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Hello I am looking for YouTube Marketer and script writer If some one good in both or each kindly come in the chat I want someone to promote my youtube channel and increase my views and subscribers ,also need someone write good script....

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  LOOKING FOR AS400 DEVELOPER WITH FRENCH LANGUAGE

  €9 - €15 / hr
  €9 - €15 / hr
  0 teklifler

  I am looking for a shopify expert for a long term project. You must be available for next some hours and this weekend for a test. Apply with "I am available for next 5 hours and this weekend"

  €48 / hr (Avg Bid)
  €48 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I have a proxy smart contract for Balancer LBPs. I need to deploy the contract on Kovan testnet. More details will be provided in private chat.

  €39 / hr (Avg Bid)
  €39 / hr Ortalama Teklif
  28 teklifler

  For recruiting purposes, I am looking for a Senior Linux Cloud Engineer With Coding Skills to generate a table to neatly collect all Linux skill sets and duties in all related job roles, starting from Junior Linux Administrator. Price to be agreed. Looking forward to hearing from you. Ernest

  €206 (Avg Bid)
  €206 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Building a 2 car garage that is 26’x30’ x14’H on a slab in N Ft Myers Fl. Need a stamped engineered drawing.

  €438 (Avg Bid)
  €438 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  looking for 3D artist for narsury rhymes

  €280 (Avg Bid)
  €280 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I am looking to install a ground mounted 50000kWh Solar PV array with 30kWh battery at our home in West Sussex near Horsham. The home currently has 3 phase and the system will be grid tied. I am looking for an individual or company that can provide the necessary MCS certification to validate the implementation. I am looking to carry out as much of the installation work as possible, except for connecting the central core electrical components. I am therefore looking for an individual or company that can provide the following services: • Review and provide any suggested changes to proposed solution • Provide detailed schematic/blueprint for the wiring • Support application for DNO approval • Sup...

  €33 / hr (Avg Bid)
  €33 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I am looking for a professional software designer with good spoken and written English skills. They will be responsible for designing the iPad app concept as well as design -

  €1004 (Avg Bid)
  €1004 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  I am looking for a software designer with experience in developing products for the front-end. You will be required to participate in conceptualizing, designing, and implementing features and generating graphics.Visit- Truelymarry

  €999 (Avg Bid)
  €999 Ortalama Teklif
  18 teklifler