Image gallery viewer işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  177,344 image gallery viewer iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba Songül Hocam, bir matlab image process taskı için yardıma ihtiyacım var. 5 aşamadan oluşan giriş seviyesinde. Konuyu taskı anlayarak ilerletmek istiyorum. Eğer ilgilenirseniz detay PDF'ini iletebilirim. Saygılarımla, Muzaffer Can

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  TR: Aşağıda Örnek sunduğumuz sitenin içinde yer alan konu içinde bulunan foto galeri eklentisi yaptırılacaktır. EN: The host will have a photo gallery plug-in built in the site we present as an example. TR: - Resim ve Reklam düzeni Tekil sayfada resim ve reklam bölümü hangi şekilde gösterilmesini (görsel alt, üst, sağ, sol) gözükmesi... Reklam kodlarını koyabileceğimiz alana - Görsel arası Reklam yayını açık-kapalı - Responsive uyumlu olmasına - Galeri Sayfalama rengi (Sınırsız renk ) - Görsel galeri ile uyumlu olmasına - Görsel alt başlık gözüksün ve gözükmesin - Son görsel geçişinden sonra konuya geri dönülmesi - ok yönü açılıp k...

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Dlive izleyici botu programına ihtiyacım var sınırsız izleyici gönderimi yapabilecek bir program olması lazım nasıl bir program olacağı anlatılırsa sevinirim

  €362 (Avg Bid)
  €362 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ... 2- Daha onceki aktivitilerinizi (KA3 SQL uygulamaları ve bir makine ögrenmesi problemi) Apache Spark SQL ve MLlib kütüphanelerini kullanarak Zeppelin üzerinde gerçekleyiniz. A ¸sagıdaki linklerde çe ¸sitli örnekler mevcuttur. ˘ 3- Zeppelin notebook’unuzu formatında gonderiniz. Çe ¸sitli Zeppelin Notebookları için bakınız: Faydalı videolar: (50 p) Kısım 2 (Kaggle Üzerinde Proje Geli ¸stirme) Kaggle üzerinde a ¸sagıda bilgisi sunulan yarı ¸sma için bir çözüm geli ¸stirilecektir. ˘

  €10 - €39
  €10 - €39
  0 teklifler

  Android cihazlar için play store yüklerken sorun yaşamayacağım Team Viewer, Any desk veya Vnc benzeri, kullanıcıların id pass vererek şilerin bağlantı sağlayabileceği bir uygulama yazdırmak istiyorum. Telefon sahibinin izni ile sadece uzaktan kontrolü desteklemesi yeterlidir. Tamamen yasal prosedüre uygun olacak şekilde olmalıdır. Teknik servis de kullanılacaktır.

  €101 (Avg Bid)
  €101 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Arkadaşlar herkese selamlar, öncelikle diğer sitelerde mevcut olan bir projeden bahsetmek istiyorum. Farklı proxy ağlarını kullanarak çoklu hitleap penceresi çalıştırma. Hitleap sistemi bilmeyen arkadaşlar için; ( ) Projelerin örnekleri kabataslak belli oluyor alt tarafta link vereceğim. Buna benzer bir proje ...hitleap penceresi çalıştırma. Hitleap sistemi bilmeyen arkadaşlar için; ( ) Projelerin örnekleri kabataslak belli oluyor alt tarafta link vereceğim. Buna benzer bir proje yapımında çalışmak isteyen arkadaşlar fiyat için bana geri dönüş yapmaları durumunda görüşüp, çalışmaya başlayabiliriz... Örnek projeler:

  €701 (Avg Bid)
  €701 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba, Şirket tarafından adıma Udacity eğitimi tamamlandı ancak vakit ayıramıyorum olumsuz raporlanmamak için bu işi veriyorum. Projede bize bir klasör verilmiş çiçek fotoğrafları var. Amacımız machine learning teknikleriyle programı eğitmek ve verdiğimiz fotoğrafı doğru tanımlamasını sağlamak. Kabaca bu şekilde yardımcı olabilecek kişilere daha da detay verebilirim. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Hello there, Udacity training has been completed by the company for my name, but I cannot spare the time, so I give this job in order not to report negatively. In the project, there are flower photos that have been given us a folder. Our goal is to train the program with mach...

  €150 (Avg Bid)
  €150 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Viewer bot Viewer chat bot sitemi kurmak istiyorum iş tutarsa aylık maaş baya çıkacaktır çünkü şuan bütçem yok

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  3ds max koronadan fotogerçekçi işler yapan birini arıyorum. Projem 15x15 cm ebadındaki seramik karoların, karma desenlerin ve renkli...~21891084 ~140875111 ~14548203 Son başvuru tarihi: Salı gününe kadar buna ihtiyacım var. Ayrıca 4 alanın toplam fiyatını da söyleyebilir misiniz? Kabul edersek size fayansları gönderirim ve detaylı bir konuşma yapabiliriz. Teşekkürler, Tansu.

  €204 (Avg Bid)
  €204 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Bir a 4 kagidin uzerinde her Birinin boyutu yaklasik 1 mm lik (pirince benzer ) tanelerden binlercesi karisik renklerden bulunmaktadir program bu a 4 kagiti Kamera ile tarayip her bir kagidin uzerindeki taneleri boyut ve renklerine gore bildirecek

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  opencart product image loader module and pictures adding web site Merhaba Mohamed Farook R., profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  saniyede 2 adet metal parça üreten bir makineye kamera ve rasberry pi bağlantısı yapacağız. Üretilecek ilk doğru parçanın resmini çekeceğiz. Buna SET işlemi diyelim, bu esnada çekilen fotoğrafa da referans fotoğraf diyelim. Üretim boyunca parçaların fotoğrafları çekilecek ve bu parçalar referans resimle aynı mı değilmi, ufak farklılıkların dahi tespit edilebilmesi gerekiyor. Program true yada false cevabı verecek. Parçalar farklı simetrilerde veya farklı açılarda gelebilir. Program bu farklılıkları da göz önüne alarak doğru bir kontrol yapacak.

  €2043 (Avg Bid)
  €2043 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  İyi günler, linkte yer alan zar tasarımının birebir yaptırmak istiyorum. Ücret ve ne kadar zamanda yaptırılabileceği konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.

  €90 (Avg Bid)
  €90 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Var olan bir projeye bir kac ekleme yapilacak. neler eklenecegi dosyada yazili. 3 dosya duzenlenicek toplam ve yazilacak kod sayisi 2 3 satir dosya basina. cok basit bir proje var olan bir seyin ustune ekleme yapilacak ve ne yapilmasi gerektigi belirtilmis. Agir C++ kodlariyla degil en basit sekilde. Tek sart team...yapilmasi gerektigi belirtilmis. Agir C++ kodlariyla degil en basit sekilde. Tek sart teamviewer ile benim bilgisayarima baglanarak yapilacak. Projeyi size gonderemiyorum malesef. An existing opengl project needs to be edited. There are 3 tasks and all tasks are so basic. Its an easy project and each task require 2 3 line of code. Only limitation is you will have to connect my computer via team viewer and complete in any time. I cannot send the project to you. ...

  €8 - €23
  €8 - €23
  0 teklifler

  Embedded Linux işletim sistemi gömülü olan falat root olarak erişe bildigimiz DVR kayıt cihazından mevcut web tabanlı izleme editörünün(Activex) yerine html5 video oynatma standartları ile izleme yapabilecegimiz ekbir activex kurulumu gerektirmeyen uygulama geliştirilmesini talep etmekteyim. Not: Uygulama ile ilgilenen arkadaşlara erişim için dvr cihazının ip adresi ve kullanıcı bilgileri verilecektir.

  €2382 (Avg Bid)
  €2382 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Need a unity Dev or team 6 gün left
  ONAYLI

  for metaverse project, I am looking for unity devs to take a recorded video and convert it into a virtual art gallery tha visitors can explore as avatars. If awarded, NDA and IP agreements are a requirement.

  €801 (Avg Bid)
  €801 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I need it quick urgently it is very easy for the one who is working on it.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  56 teklifler

  Hello Developer, I would like you to develop us a 5 page website Page 1: Home Page, header and a line of text with slogan Page 2: Contact us Page, Will you give the list of content to put on the website. Page 3: Services page, same as Page 2 but the difference is the actual services we provide. Page 4: Gallery, our work to show to our valuable customers. Page 5: Pricing, the page where all of our products/services have the pricing matched to it. I still haven't thought of a design or anything yet, I will go with you through that step. Thanks Peter W.

  €107 (Avg Bid)
  €107 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Discuss on Chat to understand the full project.

  €157 (Avg Bid)
  €157 Ortalama Teklif
  33 teklifler

  Hello, I have dcm4chee 2x version. I want the open source Ohif dicom viewer to be integrated into this version to be installed as a package. I have a request to share a video that will explain my name, step by step.

  €92 (Avg Bid)
  €92 Ortalama Teklif
  14 teklifler
  Trophy icon Convert .AI marble image to .TIF 6 gün left

  Hello, the job is to convert and export image in .ai with visable pixels on zoom and markers to printable .tif of real looking marble on zoom instead of pixels and shapes, dont upload converted image only - THE JOB IS TO MAKE IT REAL LOOKING MARBLE WITHOUT shapes on zoom.

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  23 girdi

  i want a websit llike spen Money :60000 to 100000 with payment getway

  €1253 (Avg Bid)
  €1253 Ortalama Teklif
  57 teklifler
  Image Recreation 6 gün left
  ONAYLI

  Let me tell you in details about our requirement. We have some small resolution files/image which we want you to recreate the same in higher resolution 300dpi so that we are able to digitally print the design in our required size (for eg. 130cmx130cm/130cmx200cm) .The file must not get pixated /blur in this is clear to you then i can show you an image .

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  We are a bed and mattress manufacturing company who are in the process of creating brochure/updating websites. We require an expert to create 3D image rendering/CGI of different bed designs in a single room set but from different angles. We require around 200 images (50 products/4 angles) in the same room set. The actual bed designs will be provided so you will need to duplicate the images on to our own set. Examples below: 1. This is a bed style we will be replicating - 2. This is an example of CGI/Rendering of a bed in a room setting - Image 16 onwards

  €638 (Avg Bid)
  €638 Ortalama Teklif
  57 teklifler
  Trophy icon Edit Image ------------------ 209 29 gün left

  Instructions: 1. Download: 2. Download instructions: 3. Dice Download: 4. Create a completed playing card 5. Upload as .png

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  6 girdi

  Instructions: 1. Download: 2. Download instructions: 3. Dice Download: 4. Create a completed playing card 5. Upload as .png

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  6 girdi

  Need C# source codes to convert png and jpg image to svg vector which i could change it's color. check file in attachment to decide if you could do it

  €171 (Avg Bid)
  €171 Ortalama Teklif
  21 teklifler
  Trophy icon Edit Image ----------------- 207 29 gün left

  Instructions: 1. Download: 2. Download instructions: 3. Dice Download: 4. Create a completed playing card 5. Upload as .png

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  4 girdi

  Instructions: 1. Download: 2. Download instructions: 3. Dice Download: 4. Create a completed playing card 5. Upload as .png

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  3 girdi

  Hello, we are looking for an amazing graphic designer that will create web images for our website. We have a total of 11 homepage images and 19 pages that need images for our website. This is a test job that will have 30 more graphics required. The test job is the following: Create a high quality high definition image that represents the following information: ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Optimize Your Fuel Consumption by up to 57%. Chips are pre-programmed by our experts for your vehicle's specific year, make and model prior to shipment. This process reduces the amount of gas required to travel to your destination by up to 57%. ---------------------------------------...

  €7 (Avg Bid)
  Garantili
  €7
  10 girdi

  I would like to replicate the attached image as a MS Word .docx file for this to be used as a template. There will still need to be room for headers and footers so company logos and details can be added.

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  76 teklifler

  Turn my image icon into an animated 3D model

  €91 (Avg Bid)
  €91 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  Trophy icon Edit Image --------------- 205 29 gün left

  Instructions: 1. Download: 2. Download instructions: 3. Dice Download: 4. Create a completed playing card 5. Upload as .png

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  5 girdi

  Please create a cartoon image of Sonic the Hedgehog dressed in a pirate outfit. There are a few example images of Sonic the Hedgehog in the attached files for reference. This could be in a PNG, JPEG, or GIF image format.

  €24 (Avg Bid)
  Garantili
  €24
  13 girdi

  Hello Everyone! We are looking for an image editor to be part of our image/photography recurrent projects. What we need: ✪ Image Retouching ✪ Color Correction ✪ Image Manipulation ✪ Image Enhancement ✪ Background Removing ✪ Clipping Path ✪ Photo Restoration ✪ Image Optimization for Web ✪ Image Enhancement for Web Who we are: * Young digital agency handling several photoshoot/image projects Who you are: - Responsive and outgoing - Good in time management - Like working with cross-cultural team - Avid and like to put your own creativity to work The right candidate will be chosen after the zoom interview. Good luck!

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  54 teklifler
  Trophy icon Edit Image ------------------ 204 29 gün left

  Instructions: 1. Download: 2. Download instructions: 3. Dice Download: 4. Create a completed playing card 5. Upload as .png

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  16 girdi

  The Project we talked on chat.

  €53 (Avg Bid)
  €53 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello. :) This is just a project I'm doing for personal interest, and might potentially create an online gallery for images such as these in the future. I am looking to hire maybe 6 to 10 people to do this project. You must be a talented digital artist who is able to create paintings that look very realistic compared to the subject matter. I might want to print these images at 36 inches x 36 inches (91.44cm), so the canvas size should be 10,800 pixels x 10,800 pixels. The output should a common and easily convertible graphics file. You may send the original Photoshop (or whatever software you use) file if you like, but that would only be for exporting to new formats - I will never edit the contents of the work you create. I think you will find the subject matter very int...

  €316 (Avg Bid)
  €316 Ortalama Teklif
  45 teklifler

  I would like to eliminate the gray background in order to have a transparent background for Vehicle image. Please use the attached file to create design.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  40 teklifler
  image to cartoon 5 gün left

  I would like to turn this image into a cartoon. The image will be used for advertising and merchandise and will need to be vector.

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  61 teklifler

  Looking for an expert to create or edit an image

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  95 teklifler

  Hi there, I need two colours changed on an image. Please see attached.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  63 teklifler

  SKills required 1 java 2 opencv 3 image processing algorithm Only apply if you have good experience and demo to show for image processing projects and java programming experience Thanks

  €8 - €14 / hr
  Mühürlü
  €8 - €14 / hr
  13 teklifler

  I need JavaScript source code, strictly using only the Fabricjs library. The code should do the following: - Create outer frame on to Fabricjs image, the frame should adapt to image’s dimension - Allow user to change the frame width by typing into input field - Allow user to change the artwork size by typing into input field - When user resize the artwork, keep the border width constant - Change inner border - Allow user to change the artwork’s type : Print and Painting (details explained below) - Give the artwork frame a pattern (we will provide the resources per your requests) Apply only when you are familiar with Fabricjs We will give samples and data used for testing

  €147 (Avg Bid)
  €147 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  We need some illustrator expert to create a image (1 image svg) with some designs for our existing home page.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Hi, i need to build an e-commerce website using bootstrap with a simple SQL datab...The Basic Features required: 1) Home Page Qs2) About Page [Project Members Portfolio (Photo, Name, Adm No, Profile)] 3) Contact Us Page 4) Member Sign-Up Page 5) Member/Admin Login Page 6) Product Catalog Page 7) Use of cookies and session 8) Embedded video Advance Features not compulsory but good to have: 1) Dynamic announcements or sales promotion from SQL database 2) Dynamic image gallery from SQL database 3) Dynamic User Rating System (rating stored in SQL database) 4) Use of JSON between client and server 5) Photos and/or video files upload with update to SQL database 6) Quick Internal Search (Use of SQL) 7) Discussion Forum, Comments, Blog 8) Using other API services s...

  €148 (Avg Bid)
  €148 Ortalama Teklif
  102 teklifler

  Need to re colour the boat red and mark the boat up with a service logo and wording need to mark up the blue boat the same as the red boat need this done ASAP tonight

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  Hello We are looking at more than just a web-site!!! Our web-site should be such that the viewer feels he has reached somewhere a world apart from the usual. A WOW web-site needs to be SEEEEEN ! So be ready to work on SEO and SEM. For SEO to be effective, we need to be VOCAL!!! So are you good at working the blogs? Will you create stories? We can help, but some times we may be busy ;) GREATNESS should NOT be hidden. Are you familiar with SMM? Are you ready to help a dinosaur emerge from under the fossils? What ELSE can you do for us? Email campaigns / PPTx / Proposal Templates? We are looking for a WOW team with expertise in graphics, UI/UX, copy, consumer behaviour and coding.

  €1231 (Avg Bid)
  €1231 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  I have a png photo of the dnd character I would like a 3d miniature of.

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  I need to fill out .csv files from an image file. There are approximately 90 images. Attached is an image file, and an example of what the csv file should look like.

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  372 teklifler