Infographic and powerpoint slide designing işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  244,985 infographic and powerpoint slide designing iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  pls just turkish know language messsage and just turkiye, live people or company thanks DETAİLS HAVE TO WORD ÖRNEK VE BENZERİ UYGULAMA SİMİLAR) https://pixelplace.io/7-pixels-world-war#x=1604&y=734&s=0.5 (türkiyede ki firmalardan teklif beklemekteyiz teşekkürler. dosya da detaylar mevcut.) 2D olarak web tabanlı çok oyunculu bir strateji oyunu oluşturmak için bir geliştirici arıyorum. Oyun, özel bir motorun kullanılmasını gerektirecek ve hedef platform, web tarayıcılarıdır. ÖRNEK VE BENZERİ UYGULAMA https://pixelplace.io/7-pixels-world-war#x=1604&y=734&s=0.5 (türkiyede ki firmalardan teklif beklemekteyiz teşekkürler. dosya da detaylar mevcut. İdeal Beceriler ve Deneyim: - Özel motorlar kullanarak we...

  €1309 (Avg Bid)
  €1309 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  PowerPoint sunumunun doğru şekilde temizlenmesi ve biçimlendirilmesi gerekiyor

  €26 / hr (Avg Bid)
  €26 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  PowerPoint slaydı oluşturmak için yardıma ihtiyacım var. Çalışmanız için size dosyaları göndereceğim.

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Müzik ve eğlence sektöründeki bir uygulamanın yeni yatırımcılarla paylaşılmak üzere içerisinde birkaç animasyonun da olacağı bir 10-12 slayt arası powerpoint sunum.

  €181 (Avg Bid)
  €181 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Powerpointten sunum ve logo hazırlamak sesler ile sunumu desteklemek.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Toplamı 500 sayfa civarında olan birkaç Powerpoint sunumu Corel Draw formatına dönüştürülecek. Sayfaların sol kısmında index için yer açılıp index yapılacak. Bu index'e hyperlinkler verilecek ki PDF yaptığımızda tıklanınca ilgili sayfaya gitsin.

  €300 (Avg Bid)
  €300 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Merhaba, Bir web sitesi yaptırmak istiyorum ancak şu framework ile yapılmasını ve admin panelinin olmasını istiyorum. () slide, menüler, ürünler, ürün tipleri, kategoriler, kullanıcılar, kullanıcı tipleri, sayfalar, site logoları,haberler,referanslar,partnerler dinamik olarak panelden eklenmesi ayrıca şifremi unuttum opsiyonu gibi şeylerin olması gerekmektedir.

  €925 (Avg Bid)
  €925 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Merhabalar, Uluslararası Stratejiler üzerine Powerpoint Slide Hazırlatılacaktır. Çalışma Türkçe olarak hazırlanacaktır. Yapacak kişinin kaynakça hazırlayabilecek donanıma sahip olması gerekmektedir. En az 35 sayfalık bir slide olmalıdır.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Mobil Uygulama Bitti left

  Merhaba, Şu an kodlaması süren web sitemiz için Android ve IOS uygulama yaptırmak istiyoruz. Online ve responsive tasarım istediğimiz uygulamada olmasını istediklerimiz: -Kullanıcı girişi -Veri girişi ve medya upload yapmaları -Slide Menü -Bildirim desteği -100+ Dinamik Sayfa Bir sosyal medya uygulamasının neredeyse tüm özelliklerine sahip oldukça kapsamlı bir uygulama olacak. Yalnızca Android veya yalnızca IOS yazılımcılar da teklif iletebilirler. Fiyat temsilidir.

  €494 (Avg Bid)
  €494 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Hali hazırda elimizde bulunan pdf sunumun tasarımının güzelleştirilerek ve powerpoint animasyonlarla geliştirilerek, içeriği aynen kalacak şekilde ancak değiştirilebilir formatta powerpoint'e aktarılması.

  €41 (Avg Bid)
  €41 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Beraber karar verebileceğimiz bir konu üzerine finans/ekonomi alanında İngilizce research proposal yazılması. 2000-2500 kelime arası. Ayrıca 10 dakikalık powerpoint sunumunada ihtiyacım var research proposalı anlatan. Ayrıntıları daha sonra atacağım.

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Dünya haritası üzerinde ülkeleri renklendirmek ve sunuma uygun hale getirmek.

  €351 (Avg Bid)
  €351 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  En kısa sürede siparişler hazır

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Website design Bitti left

  , website designing.

  €86 (Avg Bid)
  Özellikli
  €86 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  bir ürünümüz var. ürünün satış/pazarlama amaçlı metinleri ve fotoğrafları ve videoları da hazır. Ancak powerpoint/ keynote sunumunda ve sosyal medya afişlerinde bazı etkileyici metinler hazırlanması gerekiyor. Beyazyakalıları etkileyecek, modern bir sunu olabilmesi, rahat ve güncel bir dil kullanılması. standart pazarlama sloganlarından farklı olmasını arzu ediyoruz. 2 Power Point sunusu metni (görselleri grafikerimiz çözüyor) 4 adet de sosyal medya paylaşımı metni

  €133 (Avg Bid)
  €133 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Konu uzmanlarından gelecek eğitim dokümanlarının (Word, powerpoint yazılar) articulate storyline programıyla öğretim materyali haline getirilmesi işini yaptırmak istiyorum. Elimde 150 ekranlık bir iş var. Uygun fiyat veren arkadaşlarla başka projelerde de çalışmayı planlıyoruz.

  €210 (Avg Bid)
  €210 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Konu uzmanlarından gelecek eğitim dokümanlarının (Word, powerpoint yazılar) articulate storyline programıyla öğretim materyali haline getirilmesi işini yaptırmak istiyorum. Elimde 150 ekranlık bir iş var. Uygun fiyat veren arkadaşlarla başka projelerde de çalışmayı planlıyoruz.

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Butik bir tam hizmet ajansı olan firmamıza Marka/müşterinin pazarlama ihtiyaçlarını anlayarak, proaktif bir biçimde yürütebilecek sorumluluk sahibi takım arkadaşı arıyoruz. - Vizyon sahibi, çarpıcı ve farklılaşan fikirler geliştirmek konusunda kreatif ekiplerle birlikte çalışabilecek, - Sorumluluk alan, sonuç odaklı ve proaktif çalışan - Sunum yapma yeteneğine sahip, powerpoint ve keynotes gibi programları etkili kullanabilen - Sunum ve ikna kabiliyeti yüksek, çalışma arkadaşları arıyoruz. - Müşteri Portföyü olan ya da bu konuda kendine güvenen

  €522 (Avg Bid)
  €522 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Önbilgi, H.I.S. Türkiye diğer turizm acentalarına turizm ürünleri sunan (B2B) bir turizm şirketidir. 1980 yıllarının başında Tokyo'da kurulmuştur. Şu an için 180 şehirde faliyet göstermektedir. Şu an için beklentile...karşılayamayan bir sitemiz var. Şirketimizin web sitesini yenilemek ve sunumlarımızı şirketizin sitesine uyan bir şekilde hazırlamak istiyoruz. Site için : şirket kültürüne uyan ( renkler ve fontlar sağlanacaktır), özgün ve minimalist bir tasarım bekletimiz var. Hazır taslaklar üstünde çalışanlar lütfen başvurmasın. Sunum için: İnteraktif bir sunum hazırlanması gerekiyor. Bu prezzi veya powerpoint olabilir. Gerekli içerik için grafik, logo...

  €2356 (Avg Bid)
  €2356 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Çağrı merkezi satış yarışması düzenlemek istiyoruz. Powerpoint formantında içeriğimize uygun profesyonel bir destek almak ı aradığınızda paylaşabiliriz.

  €45 (Avg Bid)
  €45 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  internet sitemizin slider kısmına slide tasarlanmasını istiyoruz.Düşük bütçemiz var .

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  NY'da duzenlenecek olan 23 Nisan gosterisi icin Power Point duzenlenmesi 23 Nisan gosterisi..........

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Remote Slide Show ile slayt sunumlarınızı istediğiniz yerden sunabilirsiniz. Çin'den Türkiye'deki şirketinizde çevrimiçi olarak sunumlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İnternete bağlanabilen tüm cihazlardan slaytlarınızı kontrol etmeniz mümkün olacak. İster cep telefonunuzdan istersenizde televizyonunuzdan hatta internete bağlanabilen fırınınızdan bile. :)

  €235 - €705
  €235 - €705
  0 teklifler

  adlı siteyi anlatacak 1-2dk süresi olan bir infografik animasyon film. örnek çalışma:

  €574 (Avg Bid)
  €574 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I want to need only RFID reader PCB module with antena. I sent you an some pdf file for my pcb. you have to use MFRC522 NXP IC. You will give to us these pin on the board such as MFRC522 PINS (6 Sleep, 23 IRQ, 24 CS, 29 CLK, 30 MOSI, 31 MISO, VCC, GND ) I sent to Altium pcb file. you can see board dimensions. You can use only this area for pcb designing. You will calculate antena and other components like 0402 or 0603. You know. Best Regards.

  €313 (Avg Bid)
  €313 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Etkinlik alanının çizilmesi, (Hazır kütüphanedeki objelerin yerleştirilmesi) Roadshow araçları içinde değişikliklerin yapılması. Araç ve ekipman 3D çizimlerini biz sağlıyoruz. Yerleşim planınıda iki boyutlu çizip gönderiyoruz. Sadece objeleri istediğimiz yere, renkte yerleştirilmesini istiyoruz. Her teklifimizde bu çalışmayı yapıyoruz. (Sürekli bir iş) powerpoint sunumda kullanmak için istiyoruz.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Iki dakikadan az bir 2D animasyon. Detayli bilgi icin powerpoint dosyasini inceleyiniz.

  €979 (Avg Bid)
  €979 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Iki dakikadan az bir 2D animasyon. Detayli bilgi icin powerpoint dosyasini inceleyiniz.

  €560 (Avg Bid)
  €560 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Bir dakikadan az bir 2D animasyon. Detayli bilgi icin powerpoint dosyasini inceleyiniz.

  €969 (Avg Bid)
  €969 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  We need a freelancer for designing creative (and unique) interfaces and creating HTML5-CSS3 pages that including all pages and features in reference web site below. Reference web site : ---------------------------------------------------------- Aşağıda belirtilen sitede bulunan tüm sayfaları ve özellikleri içerecek fakat tamamen özgün görünüme sahip, yaratıcı çizgileri olan web arayüzün dizayn edilmesi ve HTML-CSS kodlarının oluşturularak HTML sayfaları halinde tarafımıza teslim edilmesini istiyoruz. Referans site :

  €176 (Avg Bid)
  €176 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  190x50 boyutunda Firma Dizin siteme logo tasarlattırmak istiyorum. Örnek logolarınızla bana ulaşın lüften. Basit bir iş.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Matlab ile bir video içerisindeki daireleri tespit eden ve saydıran bir programa ihtiyacımız var. Aynı zaman da bu programa bir arayüz yaratmak istiyoruz. We need the source code of the program which has written with matlab and can detect circles and count them.

  €28 - €235
  €28 - €235
  0 teklifler

  yapmış olduğumuz html temayı worpress ile uyumlu hale getirme menüler hariç içerik sayfaları slide ve ürün kısımlarını yönetim panelinden değiştirebilir hale getirmek istiyoruz.Süre çok kısıtlı

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I am in need of a skilled designer who can create a Sale Banner for my project. The design should be in JPEG format and should follow specific branding guidelines that I will provide. Requirements: - Experience in creating visually appealing Sale Banners - Proficiency in designing graphics in JPEG format - Ability to follow specific branding guidelines Skills: - Graphic Design - Photoshop - Branding If you have the necessary skills and experience, please submit your proposal with examples of your previous work.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler
  Blogging Expert 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a blogging expert to help me achieve my main goal of connecting my domain to my website and designing the complete website from scratch. Target Audience: - My target audience is in the education sector, both B2B and B2C. Frequency of Blog Posts: - The frequency of new blog posts will depend on the availability and expertise of the blogging expert. Skills and Experience: - Experience in website design and development - Knowledge of SEO and lead generation techniques - Strong writing and communication skills - Familiarity with the education sector If you have the skills and experience necessary to help me achieve my blogging goals, please submit your proposal.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  ...Design setup, including hot and cold pressing machines. The purpose of the project report is to guide the project implementation. Key requirements for the project report include: - Detailed breakdown of every stage of the project, providing a comprehensive understanding of the entire process. - The report should include detailed technical specifications of the machinery, ensuring a thorough understanding of the equipment involved. The preferred format for the project report is a PowerPoint Presentation. Ideal Skills and Experience: - Strong experience in project management and report preparation. - Knowledge of Modular Interior Design and familiarity with hot and cold pressing machines. - Proficiency in creating visually appealing and...

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  wep designing 6 gün left

  ...Functionalities and 6-10 Pages - I am looking for a website designer to create an e-commerce website for my business. - I have specific functionalities in mind for the website and would like them to be implemented. - The website will have 6-10 pages in total. - I am open to suggestions and creative ideas from the designer. - Ideal skills and experience for this job include: - Proficiency in e-commerce website design and development. - Strong knowledge of user experience (UX) design principles. - Experience in implementing specific functionalities such as product filters, shopping cart, and payment gateways. - Ability to design visually appealing and responsive web pages. - Knowledge of SEO best practices for e-commerce websites...

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  42 teklifler

  More details: Is this project for business or personal use? Want to display ads What information should successful freelancers include in their application? Past work How soon do you need your project completed? Within a month

  €61 (Avg Bid)
  €61 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  ...We are seeking a talented and experienced freelance web developer to create a color prediction website for our online gaming platform. The ideal candidate should have a strong background in web development, online gaming, and payment gateway integration. You will be responsible for designing, developing, and launching a secure and user-friendly website that offers an engaging color prediction game to our users. Key Responsibilities: Collaborate with the project team to define the website's concept, design, and functionality. Develop the front-end and back-end of the color prediction website, ensuring a seamless user experience. Integrate a secure payment gateway to handle user deposits and withdrawals. Implement robust secur...

  €315 (Avg Bid)
  €315 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I am looking for a professional and experienced designer to create a custom digital poster for promotional purposes. The poster should be designed with no specific design elements or themes in mind, allowing the designer to use their creative skills and expertise to come up with an eye-catching and effective design. The designer must be knowledgeable in both graphic design and marketing principles and be able to clearly convey the intended message with the design. The designer should be able to produce the highest level of quality and be able to complete the project within the designated time frame. The finished product should be delivered as a digital file that can be printed if desired.

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  16 teklifler
  poster designing 6 gün left

  I am looking for a professional and experienced designer to create a custom digital poster for promotional purposes. The poster should be designed with no specific design elements or themes in mind, allowing the designer to use their creative skills and expertise to come up with an eye-catching and effective design. The designer must be knowledgeable in both graphic design and marketing principles and be able to clearly convey the intended message with the design. The designer should be able to produce the highest level of quality and be able to complete the project within the designated time frame. The finished product should be delivered as a digital file that can be printed if desired.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  ...has already worked in the system, and extra learning is needed for a coder who does not know the Xenforo coding structure. (As though Xenforo is MVC-based, it has its own styles). Please provide your xenforo task list. Please mind that you will have to show something to prove that you have xenforo experience (not to waste your time and my time as well). I am seeking someone with experience with Xenforo to quickly customise some parts of the Xenforo forum to change the design and structure. () Basically, the only TWO simple tasks will be: 1 Changing the design of the post display, creating hierarchical replies. Pagination for replies Facebook-style commenting or lazy load display. 2. Designing a landing page (with comments, stats and lazy loading) M...

  €176 (Avg Bid)
  €176 Ortalama Teklif
  19 teklifler
  Wordpress Website 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a skilled WordPress developer to create a stu...Main Purpose: - The main purpose of the website is to showcase my study abroad business and services. Design Preferences: - I have specific design examples that I can provide for reference. - I would like the website to have a clean and professional look. Required Features: - One of the specific features that I need is a contact form. - I want visitors to be able to easily get in touch with me through the website. Ideal Skills and Experience: - Proficiency in WordPress development. - Experience in designing and implementing contact forms. - Attention to detail and ability to create a visually appealing website. Please provide examples of your previous work and let me know ...

  €397 (Avg Bid)
  €397 Ortalama Teklif
  120 teklifler

  ...candidate should have experience in designing and developing responsive websites. Features: - Class schedule and booking form: The landing page should display the class schedule and allow users to easily book their desired classes. -payment integration. -Free offer of health checkup -booking form. - Mobile responsive: The page should be optimized for mobile devices, ensuring a seamless user experience on smartphones and tablets. Design: - I am open to the designer's creativity and do not have any specific design elements or styles in mind. However, I appreciate clean and modern designs that reflect the calm and peaceful nature of yoga. Skills and experience: - Proficiency in web development languages such as HTML, CS...

  €50 (Avg Bid)
  €50 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  [IF YOU CANT READ and cant follow instructions you cant work for us, and your bid WILL be deleted]. Introduction We need a freelancer / contractor, to be a FULLTIME, 40hrs per week, Team Member. You need to posses adaptive, proactive, persistent, dependable & loyal character attributes that is always willing to go to extra effort to accomplish and DELIVER. Doing the right thing the right way the first time. As we shape our business, we want for each team member to be both very accurate and precise in everything that they say and do. Do you possess what it takes? Job Description We are looking for a FULL-TIME FRONT-END Developer with an eye for fine details for both FUNCTIONAL and AESTHETIC interactive website design. We require someone with ...

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  42 teklifler

  I am looking for a skilled web developer to create an e-commerce website with some customization. Website Type: - medical websi...specific features they want to include in the website. Design Customization: - The client requires some customization for the design of the website. Ideal Skills and Experience: - Proficiency in web development, specifically in creating e-commerce websites. - Strong understanding of customization and ability to implement specific features. - Experience in designing user-friendly and visually appealing websites. - Ability to communicate effectively and provide advice when needed. Please include examples of your previous work in your proposal. The client is open to suggestions and welcomes input to enhance the overall...

  €1566 (Avg Bid)
  €1566 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  Need to do facebook and instagram advertisement of different products for my website www.theprettyparrot.co.

  €981 (Avg Bid)
  €981 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I need a freelancer to add JQuery code to a container in my WordPress website. The specific functionality I need is for an image galle...code to a container in my WordPress website. The specific functionality I need is for an image gallery (which is inside the Elementor Container) to slide up as it does per this link: Access will be given to the WordPress dev site I am working on and you will need to instruct me which code has gone where, so i can implement this on the live site too. The timeline for this project is urgent, I need it completed within 1-3 days. Ideal Skills and Experience: - Strong proficiency in JQuery - Experience with WordPress and customization - Knowledge of responsive design and compatibility with different devices and br...

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  25 teklifler
  Trophy icon Homepage for company 6 gün left

  ...Schemes and Design Elements: - I have a general idea of the color schemes and design elements that I want for the homepage, but I am open to suggestions from the freelancer. - A logo is provided with one accent color that can be used in the design, also open for suggestions Ideal Skills and Experience: - Experience in creative web design - Strong understanding of user experience and user interface design - Ability to effectively communicate the company's message through visuals - Proficiency in graphic design software and web development languages - Attention to detail and ability to meet deadlines If you are a creative and experienced web designer who can create a visually appealing and informative homepage for my compan...

  €188 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili
  €188
  22 girdi
  Social Media Marketing 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a skilled social media marketer to help me improve sales and generate new leads conversion through Facebook. Platforms to focus on: - Facebook , Google, Instagram Main goal: - Improve sales conversion Specific content/promotional ideas: - No, I am open to anything Ideal skills and experience: - Proven track record in driving sales through social media platforms - Knowledge of Facebook advertising and targeting strategies - Creativity in designing engaging content - Experience in analyzing data and optimizing campaigns for maximum results

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  24 teklifler