Infographic and powerpoint slide designing işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  227,478 infographic and powerpoint slide designing iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  PowerPoint sunumunun doğru şekilde temizlenmesi ve biçimlendirilmesi gerekiyor

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  PowerPoint slaydı oluşturmak için yardıma ihtiyacım var. Çalışmanız için size dosyaları göndereceğim.

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Müzik ve eğlence sektöründeki bir uygulamanın yeni yatırımcılarla paylaşılmak üzere içerisinde birkaç animasyonun da olacağı bir 10-12 slayt arası powerpoint sunum.

  €183 (Avg Bid)
  €183 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Powerpointten sunum ve logo hazırlamak sesler ile sunumu desteklemek.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Toplamı 500 sayfa civarında olan birkaç Powerpoint sunumu Corel Draw formatına dönüştürülecek. Sayfaların sol kısmında index için yer açılıp index yapılacak. Bu index'e hyperlinkler verilecek ki PDF yaptığımızda tıklanınca ilgili sayfaya gitsin.

  €302 (Avg Bid)
  €302 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Merhaba, Bir web sitesi yaptırmak istiyorum ancak şu framework ile yapılmasını ve admin panelinin olmasını istiyorum. () slide, menüler, ürünler, ürün tipleri, kategoriler, kullanıcılar, kullanıcı tipleri, sayfalar, site logoları,haberler,referanslar,partnerler dinamik olarak panelden eklenmesi ayrıca şifremi unuttum opsiyonu gibi şeylerin olması gerekmektedir.

  €933 (Avg Bid)
  €933 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Merhabalar, Uluslararası Stratejiler üzerine Powerpoint Slide Hazırlatılacaktır. Çalışma Türkçe olarak hazırlanacaktır. Yapacak kişinin kaynakça hazırlayabilecek donanıma sahip olması gerekmektedir. En az 35 sayfalık bir slide olmalıdır.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Mobil Uygulama Bitti left

  Merhaba, Şu an kodlaması süren web sitemiz için Android ve IOS uygulama yaptırmak istiyoruz. Online ve responsive tasarım istediğimiz uygulamada olmasını istediklerimiz: -Kullanıcı girişi -Veri girişi ve medya upload yapmaları -Slide Menü -Bildirim desteği -100+ Dinamik Sayfa Bir sosyal medya uygulamasının neredeyse tüm özelliklerine sahip oldukça kapsamlı bir uygulama olacak. Yalnızca Android veya yalnızca IOS yazılımcılar da teklif iletebilirler. Fiyat temsilidir.

  €499 (Avg Bid)
  €499 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Hali hazırda elimizde bulunan pdf sunumun tasarımının güzelleştirilerek ve powerpoint animasyonlarla geliştirilerek, içeriği aynen kalacak şekilde ancak değiştirilebilir formatta powerpoint'e aktarılması.

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Beraber karar verebileceğimiz bir konu üzerine finans/ekonomi alanında İngilizce research proposal yazılması. 2000-2500 kelime arası. Ayrıca 10 dakikalık powerpoint sunumunada ihtiyacım var research proposalı anlatan. Ayrıntıları daha sonra atacağım.

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Dünya haritası üzerinde ülkeleri renklendirmek ve sunuma uygun hale getirmek.

  €354 (Avg Bid)
  €354 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  En kısa sürede siparişler hazır

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Website design Bitti left

  , website designing.

  €86 (Avg Bid)
  Özellikli
  €86 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  bir ürünümüz var. ürünün satış/pazarlama amaçlı metinleri ve fotoğrafları ve videoları da hazır. Ancak powerpoint/ keynote sunumunda ve sosyal medya afişlerinde bazı etkileyici metinler hazırlanması gerekiyor. Beyazyakalıları etkileyecek, modern bir sunu olabilmesi, rahat ve güncel bir dil kullanılması. standart pazarlama sloganlarından farklı olmasını arzu ediyoruz. 2 Power Point sunusu metni (görselleri grafikerimiz çözüyor) 4 adet de sosyal medya paylaşımı metni

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Konu uzmanlarından gelecek eğitim dokümanlarının (Word, powerpoint yazılar) articulate storyline programıyla öğretim materyali haline getirilmesi işini yaptırmak istiyorum. Elimde 150 ekranlık bir iş var. Uygun fiyat veren arkadaşlarla başka projelerde de çalışmayı planlıyoruz.

  €211 (Avg Bid)
  €211 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Konu uzmanlarından gelecek eğitim dokümanlarının (Word, powerpoint yazılar) articulate storyline programıyla öğretim materyali haline getirilmesi işini yaptırmak istiyorum. Elimde 150 ekranlık bir iş var. Uygun fiyat veren arkadaşlarla başka projelerde de çalışmayı planlıyoruz.

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Butik bir tam hizmet ajansı olan firmamıza Marka/müşterinin pazarlama ihtiyaçlarını anlayarak, proaktif bir biçimde yürütebilecek sorumluluk sahibi takım arkadaşı arıyoruz. - Vizyon sahibi, çarpıcı ve farklılaşan fikirler geliştirmek konusunda kreatif ekiplerle birlikte çalışabilecek, - Sorumluluk alan, sonuç odaklı ve proaktif çalışan - Sunum yapma yeteneğine sahip, powerpoint ve keynotes gibi programları etkili kullanabilen - Sunum ve ikna kabiliyeti yüksek, çalışma arkadaşları arıyoruz. - Müşteri Portföyü olan ya da bu konuda kendine güvenen

  €526 (Avg Bid)
  €526 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Önbilgi, H.I.S. Türkiye diğer turizm acentalarına turizm ürünleri sunan (B2B) bir turizm şirketidir. 1980 yıllarının başında Tokyo'da kurulmuştur. Şu an için 180 şehirde faliyet göstermektedir. Şu an için beklentile...karşılayamayan bir sitemiz var. Şirketimizin web sitesini yenilemek ve sunumlarımızı şirketizin sitesine uyan bir şekilde hazırlamak istiyoruz. Site için : şirket kültürüne uyan ( renkler ve fontlar sağlanacaktır), özgün ve minimalist bir tasarım bekletimiz var. Hazır taslaklar üstünde çalışanlar lütfen başvurmasın. Sunum için: İnteraktif bir sunum hazırlanması gerekiyor. Bu prezzi veya powerpoint olabilir. Gerekli içerik için grafik, logo...

  €2376 (Avg Bid)
  €2376 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Çağrı merkezi satış yarışması düzenlemek istiyoruz. Powerpoint formantında içeriğimize uygun profesyonel bir destek almak ı aradığınızda paylaşabiliriz.

  €46 (Avg Bid)
  €46 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  internet sitemizin slider kısmına slide tasarlanmasını istiyoruz.Düşük bütçemiz var .

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  NY'da duzenlenecek olan 23 Nisan gosterisi icin Power Point duzenlenmesi 23 Nisan gosterisi..........

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Remote Slide Show ile slayt sunumlarınızı istediğiniz yerden sunabilirsiniz. Çin'den Türkiye'deki şirketinizde çevrimiçi olarak sunumlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İnternete bağlanabilen tüm cihazlardan slaytlarınızı kontrol etmeniz mümkün olacak. İster cep telefonunuzdan istersenizde televizyonunuzdan hatta internete bağlanabilen fırınınızdan bile. :)

  €237 - €711
  €237 - €711
  0 teklifler

  adlı siteyi anlatacak 1-2dk süresi olan bir infografik animasyon film. örnek çalışma:

  €592 (Avg Bid)
  €592 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I want to need only RFID reader PCB module with antena. I sent you an some pdf file for my pcb. you have to use MFRC522 NXP IC. You will give to us these pin on the board such as MFRC522 PINS (6 Sleep, 23 IRQ, 24 CS, 29 CLK, 30 MOSI, 31 MISO, VCC, GND ) I sent to Altium pcb file. you can see board dimensions. You can use only this area for pcb designing. You will calculate antena and other components like 0402 or 0603. You know. Best Regards.

  €316 (Avg Bid)
  €316 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Etkinlik alanının çizilmesi, (Hazır kütüphanedeki objelerin yerleştirilmesi) Roadshow araçları içinde değişikliklerin yapılması. Araç ve ekipman 3D çizimlerini biz sağlıyoruz. Yerleşim planınıda iki boyutlu çizip gönderiyoruz. Sadece objeleri istediğimiz yere, renkte yerleştirilmesini istiyoruz. Her teklifimizde bu çalışmayı yapıyoruz. (Sürekli bir iş) powerpoint sunumda kullanmak için istiyoruz.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Iki dakikadan az bir 2D animasyon. Detayli bilgi icin powerpoint dosyasini inceleyiniz.

  €987 (Avg Bid)
  €987 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Iki dakikadan az bir 2D animasyon. Detayli bilgi icin powerpoint dosyasini inceleyiniz.

  €565 (Avg Bid)
  €565 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Bir dakikadan az bir 2D animasyon. Detayli bilgi icin powerpoint dosyasini inceleyiniz.

  €978 (Avg Bid)
  €978 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  We need a freelancer for designing creative (and unique) interfaces and creating HTML5-CSS3 pages that including all pages and features in reference web site below. Reference web site : ---------------------------------------------------------- Aşağıda belirtilen sitede bulunan tüm sayfaları ve özellikleri içerecek fakat tamamen özgün görünüme sahip, yaratıcı çizgileri olan web arayüzün dizayn edilmesi ve HTML-CSS kodlarının oluşturularak HTML sayfaları halinde tarafımıza teslim edilmesini istiyoruz. Referans site :

  €177 (Avg Bid)
  €177 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  190x50 boyutunda Firma Dizin siteme logo tasarlattırmak istiyorum. Örnek logolarınızla bana ulaşın lüften. Basit bir iş.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Matlab ile bir video içerisindeki daireleri tespit eden ve saydıran bir programa ihtiyacımız var. Aynı zaman da bu programa bir arayüz yaratmak istiyoruz. We need the source code of the program which has written with matlab and can detect circles and count them.

  €28 - €237
  €28 - €237
  0 teklifler

  yapmış olduğumuz html temayı worpress ile uyumlu hale getirme menüler hariç içerik sayfaları slide ve ürün kısımlarını yönetim panelinden değiştirebilir hale getirmek istiyoruz.Süre çok kısıtlı

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I'm looking out for a designer who has experience in designing related to crypto. I have a digital book of 100 pages that needs to be redesigned. I have attached the content of 1 page. I would like you to design a page for the same. Please don't be very loud with your design but it should be simple elegant and beautiful. As a company, we only engage with designers whose samples we like. I have a lot of work like designing of websites, landing pages, social media posts etc. If you are a serious hard working designer then I can assure you long term business. We like to see timely deliverables with top quality. Let me know by when can I expect to see a sample design from your side

  €94 (Avg Bid)
  €94 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We are looking for website and mobile app designer for school management tool in figma, and able to convert reactjs and reactnative UI UX. Should have good work experience to work on figma. Minimum 3 yrs experience required or atleast 12-14 education IT tool designing experience. Like collage management or class room management or teacher schedule tool etc any IT tool. Collage and school website work experience not countable.

  €100 (Avg Bid)
  €100 Ortalama Teklif
  19 teklifler
  I want to sell my website 6 gün left
  ONAYLI

  Hello...website for sale bought a domain and hosting from hostinger 1-year domain + 2 years hosting With SSL Certificate Site Health 100% My Domain name is Short and Easy memorable name Reason For Domain Selection I selected this domain because in the future if someone wants to change niche can easily do this domain is not dependable on a specific niche Things Done on Site My website is designed the theme is applied and categories are placed there and 10-15 articles exist there if someone wants to continue he just needs to upload the article's main settings and designing is done Future Goals and Plans My website is about Laptops and Planned to sell amazon products through amazon affiliates but later change of mind and...

  €436 (Avg Bid)
  €436 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Am looking for affiliate marketers who can generate leads for my web designing business with a good experience in this field

  €7 - €17
  €7 - €17
  0 teklifler

  The ideal candidate will be responsible for developing high-quality applications. They will also be responsible for designing and implementing testable and scalable code. Responsibilities Develop quality software and web applications Analyze and maintain existing software applications Design highly scalable, testable code Discover and fix programming bugs Document writing Qualifications Bachelor's degree or equivalent experience in Computer Science or related field Development experience with programming languages, C# is preferred SQL database or relational database skills Web Design skills Asian developers only Fluent in English is a must

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler
  Logo design 6 gün left

  Logo design is the process of designing a logo. Branding is the process of building a brand. To be more specific, it is a strategy designed by companies to help people to quickly identify their products and organization, and give them a reason to choose their products over the competition.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I need to create a program that can scrape information (day, time, image) off of an event page on Facebook and turn that information into a Powerpoint slide. The program should be able to scrape information from multiple events off of a business' Facebook page based on parameters like date (i.e. January 1 through March 31st, etc.) then create a multi-slide slideshow of all the events within that date range.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler

  I need to create a program that can scrape information (day, time, image) off of an event page on Facebook and turn that information into a Powerpoint slide. The program should be able to scrape information from multiple events off of a business' Facebook page based on parameters like date (i.e. January 1 through March 31st, etc.) then create a multi-slide slideshow of all the events within that date range.

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Looking for good typing skills freelancer Have good organizational communication and interpersonal skills. Always work positive attitude. Flexible to shift priorities when required. Ability to work independently. Good memory power. Accuracy, quick learning. Leadership qualities with presentation skills and good negotiation ability. High-level computer Literacy. Ability to multi-task. Team player. Ability to handle Microsoft Office, Word, PowerPoint, and e-mails. details : Needed retype book pages to MS docudocument

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I need 2 years worth of sales data analyzed and organized into charts, graphs, tables etc for a ticket agency (concerts/sports/theater) - whatever is best for displaying the information. I have all the information in excel format. 3) The columns are labeled: Date of order | Event | Event Date | Ticket Section | Ticket Row | Venue | # of Tickets | Order Total | Price per Ticket | Some examples of what I am looking for are: Number of tickets by venue Dollar amount by venue Number of tickets by event Dollar amount by event Dollar amount by time of year Number of tickets by time of year Number of days before an event that the orders come in Number of days before a venue that the orders come in (broken down by 1D/1M/6M/Y) Sales by section for each venue ( which sections hav...

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  This needs to be done within an hour. Bid only if you are immediately available. I need to create a video from a Powerpoint presentation. You just need to read the included inline notes while recording the slides. It's less than 1000 words and should take around 10 minutes. You should speak clearly and sound confident. It must look professional. Voice type: - 20-25 years old male from India with perfect USA English speaking. Posting a bid: - In your bid post, only a single link to a short video or audio with one of your voice recordings. - Fill the remainder with spaces. - I will not consider any bid with any content other than a single link.

  €9 - €24
  Mühürlü
  €9 - €24
  5 teklifler

  I am designing a capacitive soil moisture sensor. It is based on the interdigital capacitor and will be manufactured on a PCB. I will need the formula(s), with a brief explanation, in order to calculate the total capacitance of the PCB probe (when it is on the air and when it submerged on the water). My aim is to use these parameters (along with the others parameters from the electronic circuit) with an optimization algorithm and find the optimal capacitor design. And then compare the theoretical values with the actual ones. Therefore, all parameters should be included, such as: - Number of fingers (N) - Length of finger (L) - Width of finger (W) - Gap between fingers (G) - Substrate dielectric (of FR4) - Height of substrate - Height of PCB trace - (...

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  12 teklifler
  €47 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Looking for a new freelancer who is capable of designing some game logos

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  28 teklifler

  I need to create a program that can scrape information (day, time, image) off of an event page on Facebook and turn that information into a Powerpoint slide. The program should be able to scrape information from multiple events off of a business' Facebook page based on parameters like date (i.e. January 1 through March 31st, etc.) then create a multi-slide slideshow of all the events within that date range.

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I sell on Amazon, Etsy and Shopify i would like some graphics in my listings depicting different elementscof my art ie life style, size, how to display etc

  €81 (Avg Bid)
  Özellikli
  €81 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  I need a quick rendering (final artwork due Monday!) I need a mini-shaker/canister for parmesan cheese and crushed red pepper (think pizza restaurant) to have a Round Table logo added. Details in the attached slide.

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Find manufactor to this product or simular products. Water trampoline Platform size: 320 CM X 50 CM X 20 CM Trampoline size 240 CM X 70 CM Slide size: 130 CM x 90 CM X 190 CM Manufactor should already produce the model for the retail market. If I can not buy the brand they already have, just set a blanc brand. Importen: There is a lot of manufactor that can produce this product. The price on this product will be around Maximum price 150 – max 200 usd exw Ill pay you 200 USD if you can find the right supplier. Before payout I want to contact the manufactor and veryfy the information.

  €137 (Avg Bid)
  €137 Ortalama Teklif
  13 teklifler