Kanji calligraphy font işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  119,524 kanji calligraphy font iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  I want an excel file to be created with the same font that previously created in Excel. There are 2 photos. Photograps of the article is available. There is also an example excel file, but it needs to be the same as in the photo by making changes on the font. Each character of an excel file that you will create must be exactly the same as photos. This is an urgent job needs to be completed immediately.

  €91 (Avg Bid)
  Özellikli Acil
  €91 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba <font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"> tretanz </font></font>, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Belirli bir formata sahip yazı fontu yaptırılacaktır detay için teklifleri bekliyorum.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Logo tasarım ise, logonun oluşabilmesi adına yapılan tasarıma denir. Logo, kimi zaman kara kalem, kimi zaman dijital ortamda tasarlanabilir. Logo diye genel bir adlandırma yapıyorum çünkü amblemler tek başına tasarlanamaz, her halükarda bir şeyi temsil etmeli yani Logotype entegreli olmalı. D...şekilde müşteri portföyüne ulaşmalısınız değil mi? Bunun için web site tasarımları, Google reklam kampanyaları, kartvizit, katalog, broşür, tabela vb. envanterlere ihtiyaç duyacaksınız. İlk olarak her alanda kullanabileceğiniz önceliğiniz kurumsal kimlik ve logo tasarımı olmalıdır. Yani markalaşmanın ilk adımını bu şekilde atmalısınız. Basit bir reklam kampanyası bile başlatacak olsanız renkleriniz, font tipiniz, logonuz kısaca ku...

  €327 (Avg Bid)
  €327 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Merhaba <font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"> Elite Məlumat Tech </font></font>, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €253 (Avg Bid)
  €253 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Fontlab programına hakim, halihazırda tasarımı yapılmış olan bir fontu hayata geçirebilecek, yetenekli ve önerilere açık freelancer bir çalışma arkadaşına ihtiyaç duyuyoruz.

  €420 (Avg Bid)
  €420 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Trophy icon Marka logo tasarımı Bitti left

  Polymer kil ağırlıklı el yapımı takıları markalaştırmak için bir logo ihtiyacımız bulunmaktadır. Logo'da "handmade in Istanbul" , by ZPY ve tabiki marka adı olan "Mad Clayer" olmalı. Basit ve sakin bir logo arayışındayız. Marka "Alice in Worderland" den esinlenilmiştir. Logoda da buradan esinlenmeler olabilir. Örneğin font gibi... Aynı alandaki benzer logolar ve Alice ile ilgili çıktılar ektedir.

  €24 (Avg Bid)
  Garantili
  €24
  17 girdi

  Tüm platformlar ile uyumlu (mobil-ios-android-unix-ubuntu-centos-redhat-windows-blackberry etc.), güncel teknolojiye sahip ve gelecek teknolojik gelişmelere uyumlu, sosyal medya platformlar ile ve api' leri ile uyumlu ve linkleri çalışan, google seo ve api uyumlu, yönetim paneli olan tüm sayfanın görsel fotoğraf,video eklemeleri rahatlıkla yapılabilir, tüm yazı,font,renk ve arka planları ile menü ve menü tipleri arka fon renkleri değiştirilebilir yönetim panelli web sayfası yapımı.

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Dashboards. Bitti left

  Merhaba, Takip ettiğimiz hedef gerçekleşen verilerimizin daha profesyonel ve bütünleşik görünmesi için ( renk tonu, font, grafik tipleri vb.) şık bir dashboarda ihtiyacımız var. Görsel tasarım yeteneği olan arkadaşların örneklerini bekliyorum. (Not : Veriler önemli olduğundan database kısmı bize ait olmalıdır. )

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  masa takvimi Bitti left

  12 adet fotoğraf var bunların içindeki bir yere veya objeye fotoğrafla uyumlu font ve efekt ile bir isim yazılacak ve aynı fotoğraf için 1500 isim var.. Bu 1500 isim 12 ayrı fotoğrafa yerleşecek ve böylece 1500 kişiye 12 aylık masa takvimi hazırlayacağız.. fotoğraf seçimi ve takvim kısmını biz halledeceğiz sadece isimlerin yerleşemesi işini vermek ist,iyorum

  €436 (Avg Bid)
  €436 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  textfield ve yazdığım içerikleri otomatik türkçe karaktere çevirmeli.. sadece font ekleyemiyorum.. türkçe karakterleri pdf içinde kabul etmiyor. verdiğim dosyayı düzeltebilecek bir elemana ihtiyacım var.. sadece font ekleme işleve yapacak..

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  4-5 Adet Font'un Türkçeleştirilmesini istiyoruz. İşin yarına teslim edilmesi gerekiyor Türkçeleştirilen Fontların "ttf,eot, woff" formatların teslim edilmesi gerekmektedir.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  bir yazı karakterini (font) istediğimiz ölçülerde düzenleyeceğiz.çalışmanın corel draw yada illustratorde yapılması lazım. tüm çizgilerin kırıksız olduğu bir .plt çıktısına ihtiyacımız var.

  €88 (Avg Bid)
  €88 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Avrupa Pazar'na tekstil ağırlıklı olmak üzere Osmanlı ve Türk motifleri içeren geleneksel ürünler ile Türk tasarımcıların modern ürünlerinin internet üzerinden satışını yapacağım. İnternet sitesinde kullanılmak üzere logo çalışması ile kartvizit çalışmasına ihtiyacım var.. Aşağı... Aşağıdaki desenler kartvizit Tasarımı için kullanılabilir.. Kartvizit arkasında yer alabilir. Ön tarafında da Web ve şirket bilgileri bulunur.. Hangi font olduğunu bilmiyorum. Markanın ise ekteki gibi bir yazı karakteri ile yazılmasını istiyorum

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var '<font color="#FF0000"><b>Deleted</b></font> project #8486804'

  €25 / hr (Avg Bid)
  €25 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Open Cart panel e-ticaret sitemizde yapılacak font değişimi, giriş sayfası ve tasarımsal bazı değişiklikler için çalışabileceğimiz birini arıyoruz.

  €177 (Avg Bid)
  €177 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Yayında olan mobil bir siteden html+css lerinin kopyalanıp temizlenmesi. Kolayca renk logo font gibi ozellikleri değiştirilebilir hale gelmesi. Login , üye olma, grid içersinde data gösterme gibi birbirine benzeyen 5-6 sayfa kopyalanacak.

  €145 (Avg Bid)
  €145 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhabalar, ogretmenler icin ms word un online halini php sitemde online calisabilecek sekilde istiyorum. boyle bir yazilima ihtiyacim var. aslinda ms wordun degilde ilgili yazı fontunu sistem a4 e yazacak ilgilenen mesaj atarsa daha detayli anlatacagim. 1-sıte adresine girildi , font sececek, buyukluk, sececek ve ıstedgını yazcak a4 gomulu bir kagitta olablir ms wordle ugrasmak zorunda kalmayiz. resme bakarsaniz sevinirim.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hali hazırda ön taslağı yapılmış biri tamamen yazı, bir diğer ise yazı + yarım yaydan ibaret basit logolarımız var. Ön taslakları yapıldığı için çizimler çok düzgün değil. Bu çizimleri düzgün olarak yapıp bazı değerleriy...ve büyüklüklerde resimler oluşturulmasını isteyeceğiz: - Yüksek çözünürlüklü TIFF - Yüksek ve düşük toplam 4 farklı çözünürlükte ve renkli-gri formatlarda JPEG, PNG, GIF - CGM, SVG, AI ve CDR vektörel formatlarda - ve ham çalışma dosyası formatında bize dosyaların teslim edilmesi lazım. Farklı önerileriniz olursa onları da memnuniyetle dinleyebilirim. Not: oyas logo için değerler: # ...

  €51 (Avg Bid)
  €51 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Font Change Bitti left

  Change font style in menu

  CSS
  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Job Description: Hiring a digital calligraphy artist for an upcoming NFT Marketplace. We require on immediate basis. Whoever is interested please share your past experience and your CV attached.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Update logo 6 gün left
  ONAYLI

  we have existing logo with the source file and we need to update the same with new font and color

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  78 teklifler
  Fix Font Awesome 6 gün left

  Remove all previous versions of Font Awesome that are conflicting with the latest version. The latest version Font Awsesome Pro Version 4.3.1 has been paid and installed. Font Kit 6.2.0 (Titled: Oblyq Kit with Uploaded Icons).

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Hi <font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"> Traducción de Desource </font></font>, I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €253 (Avg Bid)
  €253 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon Make me a logo 9 gün left

  Trying to build a storefront logo for our new window tint shop. Would like it to say Tint Connection (our business name) and use red lettering. We currently like the font on our current logo @ but are open to new ideas.

  €51 (Avg Bid)
  Garantili
  €51
  176 girdi

  Defining simple layout for a web page which consists of two divs, which are iframe embed contents. The first div contains video, which is reactive. Project requirement: 1) The bottom div needs to occupy 1/3 of the content display at all times. 2) A page element interface for user to adjust the portion of bottom div by click and/or drag. A self contained...Project requirement: 1) The bottom div needs to occupy 1/3 of the content display at all times. 2) A page element interface for user to adjust the portion of bottom div by click and/or drag. A self contained web page in html with css and javascript is provided. Please insert requirement fulfilling CSS style in the html document to show the result. Web page content is in Korean (UTF-8). Content font displaying is no concern for thi...

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Trophy icon Western Look 2 gün left

  We are looking for a western character to be used on shirts. We would like to use the skeleton head provided in sample with the hands holding the guns (instead of the gun we want to use the lever that is in the sample picture turned into skeletonized vector). Please make the picture of the hand and clutch lever animated. If possible please make the adjuster piece that the ...Please mirror the lever and hand to make a left and right but be sure the logo on both is legible. Please make the sheriff star (provided in sample) with our Elite western logo in the center. the star needs to be separate from the skull and hands as this will be used on the front of our shirts. under the skull and hands type "There's a new lever in town!" using the same font ands the logo or s...

  €61 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili
  €61
  44 girdi

  I have a business name. I would like to have a logo created that can be easily identifiable on clothing. I would also like to have the presentation of the name selected with a certain font, size and color. Will need the logo in different formats to be printable on clothing, placed on website, business cards, etc..

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  78 teklifler

  I need to add a tab inside my product page Template which contains 2 sections. The First tab will incude 3 info boxes and the second tab i will insert a frequently asked questions. I have attached a sample screenshot for the info boxes which i have copied from other website and need to duplicate the seem form and font and will change the icones and content myself and need only the form on my site. the example info boxes attached on the screenshot are copied from the elamnator site itself at : My website link will be shared after accepting the task offer.

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  91 teklifler
  Trophy icon Vantage Sports Advisors Icon 3 gün left

  I'm looking for a secondary mark for my newly created sports marketing company logo. The Company name is "Vantage Sports Advisors". The new company logo is attached (please look at font, colors, etc.). The colors should be black (#000000) and red (#ED1C24) I do not want a complete primary logo with the full company name. I'm just looking for a secondary logo. An example of a secondary logo is the Google "G". This Google "G" is only intended to be an example and not a request.

  €20 (Avg Bid)
  Garantili
  €20
  90 girdi

  Hi, Please see the show poster attached. The simple part: remove red text The hard part: change NARCOS to: PABLO'S It obviously needs to keep the same Quality white powder font aesthetic.

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  45 girdi
  Trophy icon Brochure design 2 gün left

  I need our one/two page digital "brochure" or "one-pager" in an editable, professional looking format. Need royalty-free images (if any). Logo file and rough brochure is attached. I don't need copy editing/writing. Don't use the logo font or color. Document will be used as a PDF or other digital. Not looking to print it. Let me know if you have questions. Need a quick turn-around.

  €51 (Avg Bid)
  Garantili
  €51
  18 girdi

  Must be a ...this data from you we must approve before implementing. **All text must be editable for us in the theme on the site in edit boxes in the back end of shopify so we can change data as needed. We want a good looking, well functioning for customers cart and order conformation page. our site is PDF of the content for the cart page but must be a better design with nice font, proper white space, and nice buttons. The Alive arrive button should probably be a thumbnail of the YouTube link that will open in a new window. The confirmation email will include information on preparation for orders but again should be a nice and pleasing layout for the content with links back to important information in our website Thank you - email further Questions.

  €160 (Avg Bid)
  €160 Ortalama Teklif
  54 teklifler

  7 professional photographs needing some graphic design to insert a wallpaper backing onto existing cut out white background as well as font for show title. These images will then be used in a marketing package for multiple dimension sizes (Tile, Poster, Banner etc.). Some images I will only use on banner or poster but others I would love to be more flexible. Looking forward to seeing your agency as an artist

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  44 teklifler

  I have a single letter component of my logo that I need adjusted and made unique. It is a stock font online and I want it be slightly different to ensure I can use it in my logo and not infringe on copyright. I do not need a new logo, just some graphic assistance with one component that needs to be changed.

  €51 (Avg Bid)
  €51 Ortalama Teklif
  83 teklifler

  Hello, How are you ? We are looking for a logo like this: It is logo of Kylie Jenner website. You can see logo looks professionnal and creates as well lot of trust because of the font and the half-bold style utilized. The name we want on the logo is: MADAMEPROVENCE We are looking for a similar style for example "MADAME" in bold with a similar font as well so it shows trust and professionnalism to customers, or just the best :) Can you realize ASAP for 20€ and first send us some samples in different styles just to see your if your style fits our requirements ? Waiting for your news. Thanks

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  132 teklifler
  Trophy icon Create a logo for a new realtor. 4 gün left

  PLEASE READ FULL DESCRIPTION PRIOR TO SUBMITTING. ANY SUBMISSIONS THAT DO NOT FULFILL THE REQUIREMENTS WILL BE DELETED. I am looking for an upscale logo with a script font for Cathy Baxter - Realtor. We would like the icon of the logo to feature her initials (C & B) and spell out her name (Cathy Baxter) with Realtor having the standard circle ® realtor trademark included. The color palette is open, but want to avoid blues that will clash with her broker, West Mark. Here is a link to her site - The logo needs to be horizontal in format so that it can work well with the broker's logo. I am uploading a pptx with comments from the client and some inspiration images. I would like to have final files as jpg, png, eps, ai.

  €66 (Avg Bid)
  Garantili
  €66
  339 girdi

  ...you see another colour or derivative that you feel would look good then please do propose it. Winner to provide RGB + HEX colours for web and other marketing - Something that I would need to the website I would stick to the following fonts unless you like others. remember the clearer it is the better it will be seen and be readable on all marketing materials, vinyls, website etc. Font used should be Google Font either Open Sans, Poppins or Montserrat or a mixture of 2 of these File formats for final logo design from the winner: As a vectors in all of these formats .ai, .pdf, .eps, .svg and .webp Brand Style Guide Five key components that you need are Mission: MOBILE CALIBERATION SERVICE Vision: TO OFFER SERVICE COVERING A WIDER RADIUS ONCE ESTABLISHED Target Audience:...

  €51 (Avg Bid)
  Garantili
  €51
  127 girdi

  I am simply needing to located the font used in a logo. Look at the top left - Top Performance… Project Bids above $10 will not be accepted. Freelancers who bid, must prove They have located the font by displaying a screenshot of 3 words typed using the font.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  74 teklifler

  write a two part essay following the task below. TASK Explain what it means to say race and gender are social constructions? Explain two specific ways whiteness and masculinity have been categories of privilege in US history? Describe the concept of internal colonialism and how th...history? Describe the concept of internal colonialism and how this can be applied to at least one specific racial or ethnic group in the US. CRITERIA A minimum of 3 pages required. A well-developed thesis statement that summarizes the main points of the essay is required in BOLD lettering for the critical thinking essay, located at the end of the introduction paragraph. Double-spaced, 12pt. font, left 1” margins No title page or abstract required Reference page required, no outside resear...

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  50 teklifler

  Hello, we are the Slow Travel Family. We need to create a personal brand for a family of digital nomads who loves to travel (slowly) with a little ...), we are also creating a website. Our core values are: - family - slow travel - worldschooling - remote work (digital nomads) What we need is: - a personal brand - a logo for the website (on social we use a photo for profile). - a strong identity for every channel (socials and website) with a color palette solution. - a graphical style that we can use everywhere. - a font - maybe some animation ideas. As you can see on every video, we are using a hand-writing style for animations, so it could be a point to start from (but we are open on every solution). Please contact us for any further information you need.

  €99 (Avg Bid)
  Garantili
  €99
  95 girdi

  Hi Fiorella B., I wanted to ask if you could help us redraw some issue tree diagrams in a report so that they are more legible (large as possible text) and so that the style matches our colours and font etc. The project code is ADB031

  €25 / hr (Avg Bid)
  €25 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon Logo for Coffee Shop 6 gün left

  The name of the coffee concept is Oxbow Coffee Bar. I am seeking some specific items: - a logo that is some form of an Ox with a Bowtie, a classy and simple logo. - a logo that is (see image named Oxbow Lake) combination of coffee and the oxbow river. (THIS IS ONE IS A MUST!) - both logos will n...Coffee Bar. I am seeking some specific items: - a logo that is some form of an Ox with a Bowtie, a classy and simple logo. - a logo that is (see image named Oxbow Lake) combination of coffee and the oxbow river. (THIS IS ONE IS A MUST!) - both logos will need to be created in single color and multicolor. - final delivery of logos will need to be in vector files (eps or ai) and I will need the font file and font name, along with the colors used. Thank you so much and I can't wa...

  €51 (Avg Bid)
  Garantili
  €51
  298 girdi

  Hello, Nacer We are Saraya Flowers Trading Est. We have an existing project that combines flowers and a café.We do not want the logo to contain flowers or coffee , but we need a calligrapher and logo designer to design a logo in English, Arabic or English fonts only and in an attractive and creative style away from tradition with a classic (vintage). The aesthetic logo, font formatting, and overlapping characters must be taken into account so that it is ready for use.

  €505 (Avg Bid)
  €505 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon Design for Product flyer 5 gün left

  Hi, PLEASE READ CAREFULLY I need a PDF flyer design for my alchemy product. About the design. Based on the logo I need a D...-dna-structure-particles-scientific-concepts-651887281 The logo you find in attachment. (AI file) I don’t like the color components.
 please change the whole logo and style color to GOLD. (See gold logo) Type font is here for download. Colors: White background Gold Logo Indigo blue DNA & vortex watermark black text light green waves The description for the PDF Product sheet you will find in the attachment. 
 please forget the style and the type. I need the type goodtimesrg-regular-font or something similar like I mention before. 
 Thank you very much. Namaste

  €19 (Avg Bid)
  Garantili
  €19
  47 girdi
  Trophy icon Quick logo 5 gün left

  I need the Nauti part of the logo in the same font/style as the bottom logo Note: needs to be aligned, fat/chubby/juicy, symmetrical See attached for logo

  €6 (Avg Bid)
  €6
  40 girdi

  Hi Mohammad. I liked your design for my online course (Understanding Minds) but would like to hire you to change it a little. Can you do me a logo with the same logo and font but change the text to: Understanding and Managing Dyslexia and Dysgraphia by Understanding Minds

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  7 professional photographs needing some graphic design to insert a wallpaper backing onto existing cut out white background as well as font for show title. These images will then be used in a marketing package for multiple dimension sizes (Tile, Poster, Banner etc.). Some images I will only use on banner or poster but others I would love to be more flexible. Looking forward to seeing your agency as an artist.

  €214 (Avg Bid)
  €214 Ortalama Teklif
  18 teklifler