Know time opened file işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  178,140 know time opened file iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Java war dosyasını maven projesine dönüştürülmesi gerekiyor. Sistem web tabanlı. İşlem için uzak bağlantı ile bilgisayarıma bağlanıp eclipse üzerinden yapılması gerekmekte. Bilen için 5-10 dk'lık bir işlem. Java war file needs to be converted to maven project. The system is web based. For the process, it has to be connected to my computer with a remote connection and done via eclipse. It takes 5-10 minutes for those who know.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ENG. : Hi I want to open another website within the website that belongs to me. When I press a button on my own website, I want to have pressed an area or button at the same time. I want to click on the site opened within the site. but I want to give the button command through my own website. who can help me with this? TR : Merhaba bana ait web sitesi içerisinde, başka bir web sitesini açmak istiyorum. sonrasında kendi web sitem üzerindeki bir tuşa bastığımda, site içerisinde açılmış olan web sitesinde belirlediğim bir alana yada butona da aynı anda basmış olmak istiyorum. site içerisinde açılan siteye tıklama yapmak istiyorum. ancak buton komutunu kendi web sitem üzerinden vermek istiyorum. bu konu hakkında bana kim yardım...

  €373 (Avg Bid)
  €373 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Sabah 5.00 ve öğle 12-1 arası home office olarak çalışacak klavyesi hızlı, çok iyi derecede ingilizce bilen, ekip çalışmasına ayak uyduracak, hızlı öğrenen ve dizi altyazıları için yetiştirilecek altyazı çevirmeni aranmaktadır. Lütfen gerçekten belirlediğimiz kurallara uyabilecek kişiler bizimle bağlantıya geçsinler. Ücretimiz dizi başına 40 liradır ve dizi dışında istediğiniz kadar da film altyazısı çevirebilirsiniz. İş başvurunuz için ekte verdiğimiz altyazının sadece ilk 25 satırını çevirmeniz yeterlidir. Altyazıyı subtitle edit programı ile kolayca açıp çevirebilirsiniz. Teşekkürler.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Sabah 5.00 ve öğle 12-1 arası home office olarak çalışacak klavyesi hızlı, çok iyi derecede ingilizce bilen, ekip çalışmasına ayak uyduracak, hızlı öğrenen ve dizi altyazıları için yetiştirilecek altyazı çevirmeni aranmaktadır. Kadromuzun tamamlanmasına sadece 2 kişi kalmıştır. Lütfen gerçekten belirlediğimiz kurallara uyabilecek kişiler bizimle bağlantıya geçsinler. Ücretimiz dizi başına 40 liradır ve dizi dışında istediğiniz kadar da film altyazısı çevirebilirsiniz. Biz büyük bir altyazı ekibiyiz ve lütfen fiyat beklentinizi gerçekçi tutun. Çünkü altyazı piyasasında kimse bir dizi altyazısı için size kalkıp da yüzlerce lira vermez. Öncelikle piya...

  €45 (Avg Bid)
  €45 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba, beylikdüzü Organize sanayideki yerimizi için elektronik ticaret yapan firmamızın web sitesini yönetibilecek full time zamanlı çalışma arkadaşı arıyoruz. Yapılacak işler, web sitesinin işlevselliğini ve sürekliliğini kontrol etmek, 3. partilerle entegrasyonunu yönetmek ( muhasebe programı ve pazar yerleri ile entegrasyonu), internet müşteri süreçlerini yönetmek, E-fatura, e-defter süreçlerini işlevselliğini kontrol etmek. Yerimiz İstanbul Beylikdüzünde olduğundan çalışma arkadışımızın şirketimizde çalışmasını ve aynı zamanda Avcılar Beylikdüzü ve Büyükçekmece civarında ikamet etmesini talep etmekteyiz. Eğer size uygunsa detayları görüşmek i&...

  €391 (Avg Bid)
  €391 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Full time olarak çalışacak, iş ahlakına sahip, disiplinli, çok iyi derecede ingilizce bilen altyazı çevirmenleri aranmaktadır. Tecrübe aranmamaktadır. Toplamda 4 ila 6 kişi işe alınacaktır ve bir ekip olarak gececi ve gündüzcü olarak sürekli çeviri yapacaklardır. İstenen tek şey zamanında çevirileri teslim etmeleri ve tam vaktinde bilgisayar başında olmalarıdır. Bu iş özellikle sürekli olarak home office çalışanlar için uygundur. İş için uygun olduğunu düşünen adayların, aşağıdaki altyazı textinin sadece 25 satırını çevirip iletmeleri yeterlidir. LÜTFEN FULL TİME, GECECİ YA DA SABAHÇI OLARAK ÇALIŞAMAYACAKLAR VE BİZİ YARI YOLDA BIRAKACAKLAR BU İŞE...

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Full time olarak çalışacak, iş ahlakına sahip, disiplinli, çok iyi derecede ingilizce bilen altyazı çevirmenleri aranmaktadır. Tecrübe aranmamaktadır. Toplamda 4 ila 6 kişi işe alınacaktır ve bir ekip olarak gececi ve gündüzcü olarak sürekli çeviri yapacaklardır. İstenen tek şey zamanında çevirileri teslim etmeleri ve tam vaktinde bilgisayar başında olmalarıdır. Bu iş özellikle sürekli olarak home office çalışanlar için uygundur. İş için uygun olduğunu düşünen adayların, aşağıdaki altyazı textinin sadece 25 satırını çevirip iletmeleri yeterlidir.

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  İnternetten beğendiğim Beş HTML5 oyununu indirmek ve oyunları internet bağlantım olmadan yerel diskimden çalıştırmak istiyorum. Yani oyunları ÇEVRİMDIŞI çalıştırmak için gereken tüm varlıkları ve javascriptleri indirmelisin.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  emlak projesi olan web site çalışmamız için google maps i...üstünden bir arama diktörtgeni olacak ve ziyaretçi ev aramak istediği ilin adını yazdığında harita google eart animasyonu gibi hareket edecek ve ziyaretçinin istemiş olduğu ilin üstüne gelecek ve o ildeki satılık kiralık gayrimenkuller pop up şeklinde listelencek. -- For real estate project, we would like to make a listing based on the new feature of google maps. For example: When the site is opened, we will have a search rectangle from the top of the global google maps map, and when the visitor writes the name of the province they want to call home, the map will act as a google eart animation, and the city will be on top of the city that the visitor has requested an...

  €828 (Avg Bid)
  €828 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  genel olarak iki tane ethernet araciligiyla baglanmis linux isletim sistemli bilgisayar arasinda komünikasyon saglamak. Bunun icin öncelikle tcp ve udp haberlesme protokolü icin bir c kodu yazilmasi lazim.(Ben server ve client olarak iki bilgisyara ayirabilcegimi düsündüm ama ne kadar dogru bilemiyorum tabii ve burdan sonraki adimlar icin pek bir bilgim yok ne yazik ki) Daha sonra ise bu c kodlarini Matlab/Simulinkte bulunan S-function bloguna implemente edilmesi gerekiyor. Yaratilan bu s-function bloklarinin yardimiyla bir Simulink modeli yaratilmali ve iki bilgisayar arasindaki komünikasyon Matlab/Simulink araciligi ile saglanmali.

  €159 (Avg Bid)
  €159 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  web tabanlı bir proje geliştirme desteği için uzman php developer arıyorum. Freelance veya full time çalışma tercihi olabilir.

  €1800 (Avg Bid)
  €1800 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  İstanbul içi part time çalışacak Seo uzmanı aranıyor

  €401 (Avg Bid)
  €401 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  wav file decode ozellikleri konusulur

  €2350 (Avg Bid)
  €2350 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Projeye konu proses know how içerdiğinden yöntemi anlayacak, anlatacak ve ar-ge projesine katkı sunacak yada know how satacak tercüman arıyorum. Tarım teknikleri konusunda teknik terimleri bilen bir arkadaş bu konuda yardım edebilir. Mail yoluyla, proje teklifleri yapacak, geri bildirimleri cevaplayacaktır. Yöntem kabaca adresinde anlatılmaktadır.

  €133 (Avg Bid)
  €133 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  selamlar , bir proje var ve projede baz php dosyalarina bakmak lazim duzenlemek lazim . cok ufak tefet bir hata soz konusu . yii framework ve php entere sekilde calisan bir sistem .

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  .src ile biten bir dosya 700mb boyutunda içinde bir oyunun dosyaları var komple ve kırılması gerekli

  €222 (Avg Bid)
  €222 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Integrate SAP Business One stock and price with Shopify store: SKU, Price and Stock.

  €177 (Avg Bid)
  €177 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Need a full-time shopify developer for Greater Noida, Kasna Road, Site 5 based office. Salary Rs.30000 per month.

  €2 - €7 / hr
  Mühürlü
  €2 - €7 / hr
  1 teklifler

  I need someone to create a program which is able to detect this pattern on my screen in real-time. Please take a look at the attached pictures. The program should be able to detect how many circles are in a pattern. The patterns look like this: O (6 down) O O O O (then it goes right) O O O O O O Which effectively makes an L shape, as seen in the pictures provided. The program should be able to count how many circles of the last column are in combination (the other columns will have circles too, but I specifically need the last column, not the previous columns)

  €156 (Avg Bid)
  €156 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I need to have my client's logo converted from a JPEG into a vector file (EPS or AI is acceptable). I've provided an image of the logo on their vehicle. You would have to trace it (including the business name to the right), match the colours, and send me the new vector file.

  €69 (Avg Bid)
  €69
  45 girdi
  €32 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  €112 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  We are looking for a Graphic Designer to create engaging and on-brand graphics for a variety of media. Strong graphic design skills Layout skills Analytical skills Creativity Flexibility

  €858 (Avg Bid)
  €858 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  We need a mechanically moving shutter like product system. The idea is to use a switch and rail to move two parts to open up and close as shown in the sketch here. The top sketch is when the shutter is closed and the bottom is when it’s opened. It also needs a stopper so that shutter doesn’t pass the limit beyond the bottom line. The production materials we plan to use are very light and flexible plastic or metal.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I need to hire a graphic designer to create SVG designs for cut files. These may be designs that would be printed on to hats, decorations, tshirts, cups, etc. I will provide the quotes that needs to be designed so you can create a unique design. Attached are some examples of the design work I am looking for - Please view the examples, but make the designs your own. I will need the files for each design as an SVG, PNG, EPS, and AI These designs must not copy any other works, so there won't be any copyright issues. must use license free fonts and license free graphics. I will provide 20 designs that need to be created I can offer $1.5 per design. Would Love to find someone I can work with long term if possible

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  You must read an article and answer questions provided on another PDF. They must meet the specifications and MUST BE DONE IN SPANISH.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  한국어 단어를 태국어, 네덜란드어, 유대어, 영어, 포르투갈어 등 다양한 언어로 변환할 수 있는 창의적인 마인드를 찾고 있습니다.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hello, We’re looking for someone who has excellent excel skills and can develop and budget tracker. We already have a template and we’re looking for someone to make it more automatic, user friendly and a bit more fancy. Thanks, LK

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Convert the attached plan into a 'to scale' VSDX file.

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hello, this free google chrome extension requires you to click on on GO to autoscroll. Can you edit/or create a new one to make the every page opened with chrome scroll down automatically on every pageload? Link: () The extension should start auto scrolling as soon as chrome is opened. I should not have to click on anything to have it working. Because when windows starts, chrome also starts automatically as a result your extension should scroll any page that is opened on chrome. Please note that the mouse will not move so the extension should really scroll down without relying on mouse moves. Thanks!

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hola, En Rhinolabs estamos buscando un desarrollador con experiencia en WordPress, PHP, MySQL y Docker para dar mantenimiento y mejoras al sitio web de un cliente. El contrato seria part-time (20 horas semanales). Requerido: - Conocimiento en WordPress (no solo usarlo, crear plugins, personalizar funciones, etc) -MySQL (poder crear indices para mejorar ciertas queries) - Docker (poder levantar ambientes de desarrollo facilmente) Deseables: - Conocimientos en servidores y AWS - Optimizacion de servidores (OpenLitespeed) Nota: - Inicia tu propuesta con la palabra Rhinolabs, sino serás ignorado automáticamente. - El contrato se haría a través de esta plataforma con pago por hora (envía tu precio por hora). - Solo desarrolladores de habla hispana,...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  18 teklifler
  Trophy icon Image design for file sharing app 2 gün left

  Looking for images to be created for our cloud-based enterprise file sharing app. Attached is our logo. The app will be called zDrive. The images should be high quality, modern, and related to the app. PNG and Vectors should be supplied. Here are the sizes we need. iOS: Application Icon (.png) The application icon is the launcher image that represents your application. Launcher icons are displayed on the user's home screen (512px by 512px). Background Image (.png) The background image is displayed on the login screen and it must be 2688px by 2688px in order to display properly on all devices. Horizontal Logo (750px by 180px) The horizontal logo will be displayed on the app's login screen, on top of the credentials text boxes. Android: Launcher Icon (.png) The launc...

  €89 (Avg Bid)
  Garantili
  €89
  8 girdi

  I have a drawing that need to be made into a STEP file. This would be a hand drawn drawing and then I need the STEP FIle and a PDF made of that.

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  57 teklifler

  I use NT8 I trade Futures using Renko charts. I have a EC(enrty chart) and two AC charts(anchor charts larger tick values) Ec may be 4/2 tick renk...EC(enrty chart) and two AC charts(anchor charts larger tick values) Ec may be 4/2 tick renko and AC1 6/3 tick renko AC2 12/6 tick renko. On all of my charts, I have EMA's 8,21,34,55,89,200. I use Renko bars with wicks I would like to know when the price on AC1 and or AC2 touch or close on EMA 21,34,89, and 200 at the same time on my EC. For example on my EC the candle closes on or touches EMA 34 in an uptrend and on AC1 it is also touching or closing on EMA 21 on AC1 I would like the candle on my EC the is touching the EMA to be painted or have text plotted to let me know. I will attach pictures to better explain my...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  looking for website/code that I can include into current php page so i can drag and drop (should also work in phone) images, pdf, excel files. should check for file size (limit) , file type (png, jpeg, pdf, xlsx) check if folder is present and if not create, place folder and response with alert success or fail on image. please make the drag and drop professional looking as this will be integrated into my other pages. will need one front end page with php, html, script, styles need backend page with php to insert and respond please IM a link as most developers should have this in a page. best link will be considered.

  €163 (Avg Bid)
  €163 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  I am looking for an experienced Python developer to work on my website. My budget is $300 / month. Please bid ONLY if you can dedicate Monday to Saturday from 10 am IST to 6 pm IST.

  €536 (Avg Bid)
  €536 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  ...am willing to consider working with people who live in parts of the world not mentioned above. ✻ DAILY PAYMENT ✻ I will pay you each day for every hour you work with me. Obviously that will almost completely eliminate the risk that you will be unpaid for your work. ✻ WORKING DAYS AND TIMES ✻ I estimate that you will normally work 40 hours per week, Monday-Friday from 9am to 5pm *your* local time. I estimate that you will normally work approximately 20 days/month. ✻ OVERVIEW ✻ If you are very intelligent and if you solve engineering problems scientifically then I will pay you to learn how to become a senior developer. No. I am *not* being charitable. I am being practical. You must pass several difficult tests to work with me. You will have two primary tasks. First you will ...

  €1439 (Avg Bid)
  €1439 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Same kind and type on reaction time tester as in the attached video. Need to specially with mobile and also desktok and tablet insoide browser. Same kind of nature - change deers to moose. Wheel to left side A way to edit the languge and variables Metric system - not yards. Reaction tome like 450 ms and also measurement that if you would have You have the reaction of ... 18 - 80 years age drived 60 km / h the car would have travelled xxx meters before reaction drived 80 km / h the car would have travelled xxx meters before reaction drived 100 km / h the car would have travelled xxx meters before reaction drived 120 km / h the car would have travelled xxx meters before reaction Try to do this with Javascript and plain Javascript / JQuery. So that I can edit it too. I wi...

  €493 (Avg Bid)
  €493 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  The task involves developing a REAL-TIME desktop data editor to use on a game released in 2009. This requires a working understanding of soccer management games and an understanding of memory manipulation used in programs such as Cheat Engine. Bidders will be provided with a detailed document, including examples, that reveals all of the required details.

  €718 (Avg Bid)
  €718 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  It is an answer sheet of a law paper. You need not change the legal terms. Just have to HANDWRITE the paper keeping the formatting of the sheet in tact.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  I am in need of US web design consultant who is interested in part-time long-term project. You don't need to be an expert but it would be really great if you have basic knowledge of the following technologies at least - UI/UX design - Figma, Sketch, Adobe Photoshop - HTML, CSS, Javascript, WordPress I'd be happy to pay $60-$120/hr. Only Native English Speakers! Female designers are preferred. Thanks

  €63 / hr (Avg Bid)
  €63 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I just opened a small ebay store (will scale to larger inventory, once things are working). I need help creating a template for books. I have attached a small sample of data, with headers. Want to have a "make offer" option Use image URL is possible, instead of uploading images.

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  We need a skilled node.js, PHP, python developer to create a script that will take a directory with SVG files, and create several images from each path from the SVG For colored SVG's you will draw just borderlines, as you are creating a layout for the coloring book. So the goal would be from the end image to create images as in the attached file: from the end image (colored book) you will need to create several pngs or SVG's with each path separated and added.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I have 5 beverage labels that need some minor edits in the text. There are some changes to the ingredient listings as well as the company name on the back of the labels that need to be corrected.

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  94 teklifler

  So this the problem that I had to solve was to push a custom spring boot java file to dockerhub, Here I had to Build my own Docker image and push it to the Docker Hub. The java file that I was given in this task has some links that I need to change in order to push it to the dockerhub. The question, links as well as the error files are attached below

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hi, I have a very simple power automate flow to reschedule incomplete events in outlook, the issue I need help with is the "Delay Until" action, I need it to be set for the Outlook event's end time but its not working. Is that something you can help me with?

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I need help with the advanced c# file

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I need a Desktop application that can remove all case sensitive duplicate words in all files in selected folder. In my Folder there would be 30 - 50 files each file size will be 200GB's - 500 GB's Your software will remove all duplicate words after in all txt files.

  €476 (Avg Bid)
  €476 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  ...store and retrieve file via browser. The application will work into an intranet (no internet) and will be designed for publishing files and sharing files to other users. The new portal/application will work under IIS 10 (Windows). Admin side, the portal must set few parameters like start/stop of service, port (default 80), number of log rows for access/upload/deletion, time of upservice, users/groups (1 group----> n users), logo, ... One Admin only. Admin no access to the application (file upload and management) but only environment configuration. Full details after project assignment. Users can: - file upload (using drag & drop too) to server repository. Every type of file (.jpg, .xls, .doc, .dwg, ...); - file and directory browse ...

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  We use XAMPP to host several virtual domains for local work. We need one domain to be accessed externally. For example, our server address is: When we type in this IP in Chrome of another computer on Internet, we hope this virtual domain can be opened. We need this to be done asap. You need to access our computer using remote control software.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  19 teklifler