Long term dutch translator işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  442,280 long term dutch translator iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  26.05.2022 tarihi için Türkiye - İstanbul lokasyonunda yüz yüze destek verebilecek TR-EN profesyonel tercüman arıyoruz. Lokasyon olarak YTÜ Davutpaşa Kampüsü, Esenler-İstanbul.

  €9 - €66
  Yerel Özellikli Mühürlü
  €9 - €66
  14 teklifler

  Merhaba majidabdi, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €237 (Avg Bid)
  €237 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  İNGİLİZCE TÜRKÇE ÇEVİRİ YAPILACAK

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  polish translator for my website

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz. I am an expert translator, I want to do your job that requires translator and make it easy

  €237 (Avg Bid)
  €237 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...işleri görmek isteriz. Php, javascript, jquery programlama dillerine hakim, Mysql veritabanı üzerinde deneyimli, Xml, json webservis konularında tecrübeli, Html5, css3, responsive design, wordpress ve amp konularında bilgili olan, Seo odaklı çalışabilecek. We are looking for friends who care about business discipline and getting the job done on time. You can get pretty good earnings in the long term. If you think you are suitable for this job, you can reach us by sending a message showing the works, references or projects with a short motivation letter. we plan to end the process in a short time. We'd love to see your CVs, your motivational writing and what you do. Mastering PHP, javascript, jquery programming languages, Experienced in Mysq...

  €528 (Avg Bid)
  €528 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  sadece Türkçe bilen yada Türkiyeden arkadaşlar yazsın lütfen front end kısmı % 70 bitmiş siteme backend, işleri yapılacaktır..php, mysql altyapısı, admin panel ödeme sistemleri ve test aşaması olacaktır.. Fiyat 10.000 TL, ödeme buradn ve aşamalı olacaktır..baştan AVANS isteyenler yazmasın ! süre : 30 gün.. şartları kabul edenler detaylar için yazabilirsiniz..

  €2050 (Avg Bid)
  €2050 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I dont know English and want working without any language problems.. Bütçe max 500 $.. bundan fazla teklifleri siliyorum…Fiyata az demeyin, Bu bir deneme işidir, sırada 30 a yakın yapılacak projem var, lütfen iyice okuyup süre ve fiyat tekliflerinizi verin… dating sitesi yapılacak, örnek : Mahnem.ru.. çalışma yapısı olarak buna benzeyecek ama tasarım vereceğim örneğe göre değişecek, standart bir arkadaşlık sitesinde olması gerekenler olacak, bazı şeyleri, çıkarılıp bazı fonksiyonlar eklenecek.. yazılım 0 dan php ve mysql.. ssl olacak, responsive mobile…hazır script veya wordpress kabul etmiyorum...sadece diller için ve bazı standart şeyler için hazır kodlar ve api ler kullanılabilir, isteklerime gö...

  €496 (Avg Bid)
  Özellikli
  €496 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  interested in only freelancers can speak Turkish but without a translator.. arkadaşlık sitesi php mysql web sitesi responsive...script yada wordpress istemiyorum...Bütçe 300-500 $ ... site standart arkadaşlık siteleri gibi olup ilaveten bazı fonksiyonlar var, detaylı bir admin panel yapılacak... SÜRE : İşin süresi 2-3 ay + beta testi 15 gün, ÖDEME : 3 aşamada her aşama tamamlandığında ödeme yapılacak.. baştan AVANS verilmez…açılacak demo hesabından çalışmaları anlık takip etmek en önemli şartım... bu isteklerimizi karşılayacak olanlardan Fiyat ve Süre tekliflerini bekliyoruz…

  €478 (Avg Bid)
  €478 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Rusya, Ukrayna vs pazarlarına hakim, çok iyi Türkçe ve Rusça bilen ( tercihen Türk, Azeri olabilir ) yazılımcı arıyorum….1 ana site ve bağlı birkaç zincir site anahtar teslimi yapılacak, ayrıca Rus ve Ukrayna pazarlarında reklam, ilan ve SEO işlerinide takip edilecek…Bu iş bitiminde APP yapımı işide ayrıca verilecektir… SÜRE : İşin süresi 3-4 ay + beta testi 15 gün, iş 4 aşamada yapılacak.. ÖDEME : 4 aşamada her ay o aşama tamamlandığında ödeme yapılacak.. baştan AVANS verilmez… Lütfen ilanı dikkatlice okuyun, YARIM BİR YAZILIMIN kimsenin işine yaramayacağını düşünerek Yukarıdaki şart ve isteklerimizi karşılayacak olanlardan Fiyat ve Süre tekliflerinizi bekliyoruz…

  €2374 (Avg Bid)
  €2374 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba, İngilizceden Türkçeye uzun dönemli tercüme işlerimiz vardır. Teknik ve hukuki konular ağırlıklıdır. Kelime ücreti 0.01 TL. Deneme amaçlı 1 paragraf tercüme etmeniz istenecektir. Lütfen ücreti göz önüne alarak teklif verin. Hi, We need to long term translation service (EN to TR). Please just real freelancers, no firms. The fee is 0.01 Turkish Lira for per word.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  I need a translator who can make a translation from English to Turkish. The article is about chemistry and it's about 30 pages. Deadline: 15th of February. Kimya alanında yaklaşık 30 sayfalık bir makaleyi İngilizceden Türkçeye çevirecek bir tercüman arıyorum. Ayın 15'i çevirinin teslimi için son tarih.

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Sultanahmet'te hizmet vermekte olan seyahat acentamızın şu an İngilizce olarak yayın yapmakta olan web sitesinin sayfalarından bazılarını resmi dilde Çince'ye çevirebilecek arkadaşlar arıyoruz. We are a travel agency located in Sultanahmet. We are looking for a translator who will be able to translate some pages of our English website into formal Chinese.

  €278 (Avg Bid)
  €278 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  translation of sketch scenarios from turkish to english Sample text (about 15 similar texts are available) • bir hastanenin (otel girişi gibi) giriş kapısında bir bekleme kürsüsü var ve burda bir vale bekliyor. Valenin önünde bir ekran var. bizim vale ekranı görünüyor. Vale kafasını kaldırıp bakınca bir araba yanaşıyor, taglerin dizili olduğu anahtarlık dolabından bir tag alıyor ve anahtarlığını çıkarıyor tagden. • Bu sırada tag e bir zoom yapılıyor tag, anahtarlık ve bir Numara plakası var. plakadaki 143 yazısına bir zoom yapılıyor. Vale bu yapıyı ikiye ayırıyor. Bir tarafta bir kanca ve 143 nolu plaka, diğer tarafta bir halkaya takılı plaka ve bu halka da bizim tag2e takılı. • Bir tane adam arabasıyla hastane önüne...

  €285 (Avg Bid)
  €285 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Partner aranıyor. Güzel elleri, geniş omuzları, seksi boynu ve bebeksi yüze sahip erkek aranıyor. Tercihen masumiyet ve zeka aranmaktadır. İş tanımı: Fransız-Türk karışımı, koca popolu taş hatuna arkadaşlık, ve sevgi göstermek, yatak partneri olmak.

  €190 / hr (Avg Bid)
  €190 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We need coders to code our websites. The websites are already designed (PSD), all the content is created and the final site is approved by the client already. We simply convert the PSD to HTML5/CSS3/JS sites and send them back!I am looking for somebody who can start right now and could deliver the results in next 24 hours. We are looking for a long term relationship with the right candidates. Must have experience in Twitter Bootstrap Responsive design. please see 3 attach file.

  €127 (Avg Bid)
  €127 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I have a book that I want to translate from English to Spanish. I don't want someone who is planning to translate using Google Translate. I need a real translator.

  €133 (Avg Bid)
  €133 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We are hiring writers who will complete all of our regular writing tasks. Most of them are copywriting and article writing. Only place bid if you are experienced and expert enough and work for a long term basis. This project is only for English Native Speakers. Thanks.

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler

  We are hiring writers who will complete all of our regular writing tasks. Most of them are copywriting and article writing. Only place bid if you are experienced and expert enough and work for a long term basis. This project is only for English Native Speakers. Thanks.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Hello, We are in need of iOS, Android and React.js developers for long term. iOS native - swift Android - Kotlin Need at least 6+ yrs of experience. English fluency is must. Thanks.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  24 teklifler

  I'm looking for a long-term SEO specialist to write content and fill my two sites. Sites in English, we are engaged in Limousine service in California. The amount of work is large.

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Hi, I'm a photographer of houses that are being put up on the internet and i'm looking for a cheap editor that can do some basic editing to my housing photos. This con...that need to be done within the next 24-48 hours, and if you do a good job i can recommend you to other photographers who are looking for a similar editor. Price needs to be fixed per photo for easy calculating and speedy work. I used to work with an editor that charged 20 eurocents per photo. That'd be a good price for me, but for the quick delivery it can be a bit more now. For real serious long term partnership though, a low price is important. Also state your delivery time please. See here for the style of photos and correct lighting/editing:

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Search a video by its content. 1. Several videos are captured 2. One video contains a person (can be a member of the group) 3. Use FFMPEG library to extract images from the video given. 4. In a given folder, there are multiple videos, one or several may have person appearing in the video 5. When search by the term "person", the program must give you the name of the video that has a person in it. 6. Extend your project to search by several objects (Ex: car, bus, tree, etc). The number of objects that you may use can be 3-4.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  My website needs a one time SEO setup. A few keywords and great paraphrases. www.metaverseland.today. No highball long term SEO developers please.

  €153 (Avg Bid)
  €153 Ortalama Teklif
  33 teklifler

  I need a plan of action latter for Ip counterfeit complaint: my listings may infringe on the intellectual property of others. The listings are using a trademarked term on their detail pages, but their brand names do not match the rights owner of the trademarked term.

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Hi, I have a task for Operational Analysis and Simulation Sustainable Manufacturing. We are a consultancy firm and we can give u regular workflow if you can do good. Waiting for the best freelancer with a competitive budget. We want to make long-term relationship with the perfect freelancer. Thanks.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  need native Korean 6 gün left
  ONAYLI

  I need translator native Korean

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I need a native Arabic/Darija speaker with fluency in English and French to help write the subtitles for my videos that I filmed in Morocco. Each video is 10 to 30 minutes long, there will be 5 videos in total.

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  I have a social media website that features a robust forum for discussion, designed by myself. In this form, users post topics and other users engage in discussion by posting comments. The comments and topics in desktop/laptop view show user icons beside each post, but mobile view does not. This was the result of an effort, originally, to reduce complexity in mobile vi...mobile view. This project requires someone very experienced with Wordpress, PHP, and CSS. _ _ _ _ _ _ _ _ _ Please also note that this is an ADULT website, meaning it contains content that is adult in nature. If you have issues with adult sites, please DO NOT bid on this job. Thank you. Please also note: I am looking for experienced and professional individual freelancers I can work with long-term. No a...

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler

  , i have skp file , more info will b shared in chat

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Hi Dinh Long V., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat. Currently the project is small, but I think more changes will be coming ...

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Looking for a very good Digital/Performance Marketing Team who can for us on Long term basis for multiple different projects.

  €223 (Avg Bid)
  €223 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  We are seeking Native Speakers in Several Languages to join a short-term Audio Data Recording Project. Take part in shaping the future by joining the speech recognition enhancement project for AI applications - You can use Apple or Android devices - Each Speaker will record very short sentences Audio records Languages: French (must be a Native speaker from France) (Males only!) Dutch 'Flemish' (must be a Native speaker from Belgium) Danish (must be a Native speaker from Denmark) (Males only) Dhivehi (must be a Native speaker from the Maldives) more details over chat note: we can increase the budget if you can bring more people to work on this project regards

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  We are hiring writers who will complete all of our regular writing tasks. Most of them are copywriting and article writing. Only place bid if you are experienced and expert enough and work for a long term basis. This project is only for English Native Speakers. Thanks.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler
  need native Korean -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  I need translator native Korean

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  We are hiring native English speakers to write regular articles for us. We'll provide topics, you will write 1200 - 1500 words article on each topic. We need 10-15 articles per month. We'll provide topics. Payment will be $8 - $18 per article. `we need articles all over the year. Only place bid if you can work with us long term basis. Thank you.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I have some pages that need to translate. Need high experience translator.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  28 teklifler

  ...global audiences with emphasis on key markets. This is Progressive Web App portal, with 1-2 page landing with focus on <10 Keywords (Non Brand + Long Tail) Strategy. You would need to do market analysis to help identify potential organic traffic from these regions for our target market segment. We will need high-level competitor analysis and market growth strategy for next 12-months - The portal will be available in additional language markets to be added late this year. Spanish, Germany, Thailand and Vietnam. Planning - we need a complete SEO strategy on How We target, where we target and how we budget. We need to have a detailed short-term plan for Web Architecture, TLD, Taxonomy, Keywords, Onsite performance, crawlers, URL's, title meta descriptions, index...

  €120 (Avg Bid)
  €120 Ortalama Teklif
  52 teklifler

  ...specific design available. Mobile first barrio sass as parent theme. With modern web shop, No shipment with external transporters, own delivery. Each order will be sent to specified user to validate the technical compatibility of the parts. No payment activated but should be easily enabled eg addmollie key or stripe. Keep current google ranking and improve SEO multiple languages: dutch, french, english Basic functionality as current site: same of current site information pages, different kinds of saunas listing of products for sale web shop with products with variations products have stock for example product magnolia wood variation 1: board 2m variation 2: board 2,10 m variation 3: board 2,70 m no stock of variation x &rar...

  €736 (Avg Bid)
  €736 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Looking for a long-term website content writer (10-12 months) Only apply if you have an interest in cameras & knowledge about different equipment's also should understand basic terms/functions of a camera. We have so much information we want to share and not enough time to write it all between the two of us, so we’ve decided that it’s time to bring some writers on board. How it’ll work : At this point, we’ll come up with a headline for the articles that we want written, and we’ll give you the freedom to research and write them. ?For each article, we’ll state how many words it should be. Then, when you’ve finished writing it, we’ll look it over and when we think it’s ready, we’ll publish it. For mo...

  €647 (Avg Bid)
  €647 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  I'm looking for a professional webdeveloper person for long-term cooperation. Have to be a quick response and available at least 12/24 a day. Skill requirements: - CSS's highest skill - Knows Elementor + Elementor Pro - Have worked with Multi-Vendor directory Listing sites - WordPress - Woocommerce

  €30 - €250
  Mühürlü
  €30 - €250
  97 teklifler

  Hello, We are a larege digital agency looking a developer to work for long term. Design link: We have an ready Desigen in Figma and we want to : 1. convert the design to Wordpress 2. Mobile Responsive. 3. No use of plugins ( we prefer to use CodeX ) 4. Custom post types 5. Custom search with AJAX 6. Custom Profile Pages 7. each post can be tagged to team members to connect it by profile (for example: post X writted by Y then show it on his profile) post pages show the head title background color by category custom color. 9. Custom slider 10. category custom color select option 11. each profile -> when they build a profile page(from the backend page) they be allowed to choose the subtitle from custom list. 12.

  €466 (Avg Bid)
  €466 Ortalama Teklif
  141 teklifler

  Hello. I hope you are going well. I'm finding talent developer who can success my project. At first, I want a prototype project with simple map using mapbox in unity. I'm finding a developer who is familiar with unity and also mapbox apis. This project is long term and I'll continue if the prototype is perfect. I'll pay for prototype and please contact me if anyone is interested in me.

  €275 (Avg Bid)
  €275 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I am looking for a team of knowledgeable and experienced iGaming and gambling content writers from Kenya to help me write reviews, game guides, blog posts, etc in the gambling niche. Potential for long-term work.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hello, I'm Warun and our organisation is looking forward to get a Italian translator with Translation, editing or proofreading experience and Attention to detail & ability to follow instructions ( most important finishing before deadline)

  €545 (Avg Bid)
  €545 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  We have got a web Projekt in : Angular, PHP and Symfony Since our developer is unplanned sick for a longer time we need somebody to step into this project. We need to be able to keep it running and add some additional functions to it. If cooperation works well, it is an option to make this ongoing and long term. Since it is an existing project we need somebody who can start quickly without learning the frameworks first. Payment will be on a hourly base. You should be able to communicate in European working hours. Estimated time : 1 - 3 days a week.

  €54 / hr (Avg Bid)
  €54 / hr Ortalama Teklif
  59 teklifler

  We have got a web Projekt in : Angular, PHP and Symfony Since our developer is unplanned sick for a longer time we need somebody to step into this project. We need to be able to keep it running and add some additional functions to it. If cooperation works well, it is an option to make this ongoing and long term. Since it is an existing project we need somebody who can start quickly without learning the frameworks first. Payment will be on a hourly base. You should be able to communicate in European working hours. Estimated time : 1 - 3 days a week.

  €45 / hr (Avg Bid)
  €45 / hr Ortalama Teklif
  59 teklifler

  We need an expert in NodeJS who should have experience with NodeJs Express Mocha Chai Sinon

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Looking for new writers who have good English writing skill and write 10 high quality articles for me within next 7 days. Each article will be 2000-2500 words long and I will provide topics. Very long term and regular work. No time waster please. Budget will be $8 - $12 / article. (Depends On Expertise and Experience)

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I need to make a few sales calls to Spanish speaking companies. I don't speak Spanish, so need someone who has a nice voice and speak both Spanish and English well to translate. Each call should just take few minutes.

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  45 teklifler