Looking creative writer işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  665,219 looking creative writer iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İnşaat makinaları üreten bir firmayız. Makinaların tanıtımını yaptığımız kataloğumuzu tasarlıyoruz. Elimizde daha iyi anlamanız için metinler var. Bu metinleri daha creative hale getirebilip, anlamlı bir şekilde daha etkili gösterebilecek ve bu gibi sektörlerde teknik içerik üretmiş yada üretmek isteyen arkadaşları arıyoruz! Katalog ingilizce olacak.

  €135 (Avg Bid)
  €135 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Uzbekistan Bitti left

  Özbekistanlıyım ve çalişmak istiyorum korece, türkçe, özbekçe biliyorum çok creative biriyim

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Yazılım ürünlerimizin Google Ads, Facebook, Instagram gibi mecralarda yayınlanacak görüntülü reklamları için creative ihtiyacımız var. Creativeler bizim göndereceğimiz sloganlarla, belirlenen boyutlarda hazırlanmalı. Ürünlerimiz için incelenebilir.

  €126 (Avg Bid)
  €126 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Arkadaşlar projemiz müşterilerimizin ürünlerimizi seçmesinde yardımcı olacağı bir yazılımdır, müşteri iş yerimize gelir ve dokunmatik monitör ile kendi ürününü tasarlar. Görselde ve video da detaylı anlatım mevcuttur gerçekten yapabilecek arkadaşlar ulaşsınlar. istediğimiz uygulama detaylı video yu izleyebilirsiniz aynısını istiyoruz. Friends are the software to choose our products for our project, the customer comes to our workplace and designs his own product with a touch monitor. There is a detailed explanation in the visual and video.

  €167 (Avg Bid)
  €167 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  photograper Bitti left

  Hello all, I am a creative photographer and I'd like to have a unique and an original logo that I can use for my work in photography. Please send me your portfolio to have some idea related to your works before. After that, we can discuss about the details what exactly logo will be. You can check the file to have a first idea what I expect from the designer. As you can see, the logo includes the first and last name of the photographer. In addition to that, a photographic icon is seen in the logo. Waiting for your soonest reply,

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Çevrimiçi başvurumuzu (php, laravel, açısal1) ve REACT'e yönlendiren bir refactor alabilen bir ön uç ya da tam yığın adamı arıyoruz. Aradığımız adam eski web sitemizi YALNIZCA geliştiren, sadece makbuzlarımızla veya önerilerimizle, mükemmel kalitede kodlama ve grafiklere sahip mükemmel bir algıya sahip olmalıdır. İyi yazı tipleri, iyi renkler, harika kontrast uygulanmalıdır.

  €522 (Avg Bid)
  €522 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I'm looking for a seo expert on my website I have 10 words, they need me to upgrade my budget is between 200-500 €

  €323 (Avg Bid)
  €323 Ortalama Teklif
  79 teklifler

  Looking for android memory game designer - Hafiza geliştirici basit grafikli ve basit arayüzlü android oyun tasarlayacak yetenekli bir arkadaş arıyoruz.

  €1554 (Avg Bid)
  €1554 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  i need creatve project for game cover

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Güzel görünümlü ve basit görünümlü bir kartvizit yapıyorum

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  unity bilen sureci devam eden projemizin kucuk bir kismini biterecek ve yeni projelerde de bize destek olabilecek birisini ariyoruz.

  €407 (Avg Bid)
  €407 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  €925 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Bir Creative ajans için web sitesi tasarımı sadece html kabul edilecektir. psd istemiyorum. Mobil uyumlu olacaktır

  €178 (Avg Bid)
  €178 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €189 (Avg Bid)
  €189 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Design project Bitti left

  Bazı grafik tasarımlara ihtiyacım var Basma kalip bir Cv yi Creative cvye donusturmek istiyorum. Begendigim templateler var. Acil yapilacak.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €126 (Avg Bid)
  €126 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I need a cool website for our growing holding company. It should a pretty creative one. Gelişmekte olan holding şirketimize "cool" bir websitesi yaratılmasını istiyoruz. Kreatif bir çalışma olmaz ise kabul edilmeyecektir.

  €3812 (Avg Bid)
  €3812 Ortalama Teklif
  43 teklifler
  Design a Logo Bitti left

  ...süreçlerini devam ettirdim. FMV Işık Okulları, Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği ve XOXO The Mag gibi süreli yayın dergi çalışmalarını devam ettirdim. İdeCAD firmasında yaklaşık 1 yıl gibi bir süre boyunca proje odaklı çalıştım. Statik ve mimari bir program olan ''ideCAD''in yeni versiyon tasarımını, reklam lansmanlarını, ilanlarını ve tanıtım kampanyalarını sonuçlandırdım. TickTock Creative Reklam Ajansı'nda da yine proje odaklı görev aldım. Mall of Istanbul açılış sürecinde sanat yönetmeni pozisyonunda görev yaptım. Artım Elektrik, Ardıç Elektrik, Ataköy Tower kurumsal Kimlik çalışmalarını sonuçlandırdım. Freelance olarak Hizmet Vak...

  €379 (Avg Bid)
  €379 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba, yerel bir Creative Tasarım & Reklam ajansıyız. ihtiyacımız olan, Orta ölçekli ve büyüme potansiyeli olan firmalara, reklamcılık ve tasarımla ilgili (reklam filmi, katalog, broşür, logo, web tasarım, kurumsal kimlik, fuar standı, outdoor reklamcılık v.b. alanlarda) ihtiyacı olan hizmetleri vermek ve yeni müşterileri bularak firmamıza kazandırmak. Bünyemize yeni müşteriler kazandırmak. Firmamızın pazarlanması...

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Creative Web Bitti left

  Özgün tasarımlar ve kodlama yapılması farklı düşünceler

  €505 (Avg Bid)
  €505 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Kamusal alanda yayın yapacağımız ekranlar için kanal ismi arı ekranlar hareketli alanlarda olacaktır. Bu ekranlarda reklam, güncel haberler ve eğlenceli videolar yayınlanacaktır. Kanal ismi için ipuçlarımız."Digital media, Mobil, Moving Media" We are looking for a channel name that will broadcast in puclic space. Some of the screens will be in the moving spaces. There will be advertisings, news and funny videos in those screens. Key words are for this channel: Digital Media, Mobility, Moving Media etc. For more information you can contact with us.

  €32 (Avg Bid)
  Acil
  €32 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Ajanslarında Art Director, Senior Art Director, Deputy Creative Director olarak çalıştım. Hizmet verdiği markalar arasında Arko, Duru, Nescafe, Coffee Mate , Siemens, Nurol İnşaat, Torunlar GYO, Grupama, Indesit, Hotpoint Ariston, Pizza Hut, UPS, HP, TetraPak, Aktürk İnşaat, ATM Dalaman Havalimanı, Hilton Global-TR, Teknosa, Ülker Grubu (Alpella-Bizim Yağ, Bizim Mutfak) Defne Yayınevi, Gilan, The Marmara Hotel, Vakıfbank, MasterCard, Sırma Grup, Doygun Ekmek, Yamaha, Vaillant ve Prsymian Group gibi yerli ve uluslararası markalar ve kurumlar yer almaktadır. PORTFOLYOM

  €454 (Avg Bid)
  €454 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe'de...

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We need a freelancer for designing creative (and unique) interfaces and creating HTML5-CSS3 pages that including all pages and features in reference web site below. Reference web site : ---------------------------------------------------------- Aşağıda belirtilen sitede bulunan tüm sayfaları ve özellikleri içerecek fakat tamamen özgün görünüme sahip, yaratıcı çizgileri olan web arayüzün dizayn edilmesi ve HTML-CSS kodlarının oluşturularak HTML sayfaları halinde tarafımıza teslim edilmesini istiyoruz. Referans site :

  €191 (Avg Bid)
  €191 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  http://www.smoot...su anda indoor & outdoor bahce malzemeleri satmaktayiz. ornegin , topraksiz tarim sistemleri / hydroponic system bitki yetistirme lambalari bitki yetistirme kabinleri havalandirma urunleri bitki besinleri en guclu oldugumuz taraflar yukarida yazdigim kategorilerdir. projede istenilenler : smooth garden logosundada gorulecegi uzerine yesil ve mavi renkleri seviyoruz ama creative ligi daha cok seviyoruz. topraksiz tarim ile ugraswtigimiz icin icinde muhakkak toprak ve su temalari olmali gozleri rahatsiz etmeyecek relax bir calisma olacak. mp4 formatinda olmasina ozen icin ekleme yaptim. yaptigim arastirmalarda bu islerin en iyi adobe after effect ile olacagi kanisina konuda uzman olanlarla is yapmayi tercih ederiz.

  €194 (Avg Bid)
  €194 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I need a graphic designer for an NFT project. The graphics design are for social media purposes (Twitter, Discord & wesbite). The theme for the graphics are Japanese Anime. Format of the graphics design will be JPEGs or GIF.

  €481 (Avg Bid)
  €481 Ortalama Teklif
  12 teklifler
  Book writer 6 gün left

  We have a very unique cancer fighting story, I feel compelled to look ingo paper, I hear on a daily basis I ought to write a book I'd like options and quotes please

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Apply if you have similar educational background and experience. P.S. Project posting budget and the actual task budget are not the same, so don't be confused

  €35 / hr (Avg Bid)
  €35 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Hi i am looking a content writers for the sales team.

  €366 (Avg Bid)
  €366 Ortalama Teklif
  14 teklifler
  Patient Advocate 6 gün left

  I am looking for a physician/medical professional writer or a patient advocate to write a hybrid script/interview for a documentary. It is a true story of medical atrocity and survival against all odds from Tuberculosis

  €3912 (Avg Bid)
  €3912 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Hi we are looking for someone I want to someone else who has been approved to work for for us this on this project before the deadline this project is available

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I’m looking for an experienced, reliable ghostwriter to create exciting, trope-driven, contemporary romance. This project is for 3 books as follows: First book - 20K words Second book - 40K words Third book - 50K words The budget for this project is $4,600 Requirements: • Native English speaking • Able to write at least 15K words per week • NO PLAGIARISM. No old ideas and nothing shared with a previous client. We only want original content. • Able to complete plot summaries and chapter-by-chapter plot outlines. We will provide the themes and tropes. • Accessible and communicative. • professional work ethic. • We don’t stop until a book is 110%. Revisions may be required and you would be compensated for them.

  €1489 (Avg Bid)
  €1489 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  If anyone has already the platform we will prefer to buy that. I outline below just the brief functions needed for the project: Customer self-service Providing customers the ability to access the information they need, how and when they want it. Whether it’s simple account information, status of a request, documentation or Downloads with stats. Training Learning Management Solution (LMS) provides customers with a wide variety of on-demand training materials in a user-friendly, mobile-enabled, interactive environment. Information on demand To find the information for common questions, multiple types of knowledge resources can easily be set up; knowledge base, FAQs, announcements. Support Provide a customer-facing help desk where customers can submit Help Tickets and open cases tha...

  €588 (Avg Bid)
  €588 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  We're looking for a corporate wikipedia expert to create our Wikipedia page, please let me know if you would be interested to work with us. A professional and expert in Wikipedia article writing, editing of pages and submission, authorized writer on Wikipedia and know how everything works there1. Professional consultations related to Wikipedia 2. Writing the best Wikipedia draft that will boost visibility and SEO presence on Google Search. 3. Assistance with the Wikipedia Pages Creation 4. Troubleshooting various Wikipedia issues and now how to get it done right. 5.100% accurate translation on all major Wikipedia Language platform. You will be using my Wikipedia account to make edits and will disclose that you’re a contract employee.

  €1047 (Avg Bid)
  €1047 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  We're looking for a corporate wikipedia expert to create our Wikipedia page, please let me know if you would be interested to work with us. A professional and expert in Wikipedia article writing, editing of pages and submission, authorized writer on Wikipedia and know how everything works there1. Professional consultations related to Wikipedia 2. Writing the best Wikipedia draft that will boost visibility and SEO presence on Google Search. 3. Assistance with the Wikipedia Pages Creation 4. Troubleshooting various Wikipedia issues and now how to get it done right. 5.100% accurate translation on all major Wikipedia Language platform. You will be using my Wikipedia account to make edits and will disclose that you’re a contract employee.

  €446 (Avg Bid)
  €446 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We're looking for a corporate wikipedia expert to create our Wikipedia page, please let me know if you would be interested to work with us. 

A professional and expert in Wikipedia article writing, editing of pages and submission, authorized writer on Wikipedia and know how everything works there

1. Professional consultations related to Wikipedia 2. Writing the best Wikipedia draft that will boost visibility and SEO presence on Google Search. 3. Assistance with the Wikipedia Pages Creation 
 4. Troubleshooting various Wikipedia issues and now how to get it done right.
 5.100% accurate translation on all major Wikipedia Language platform. 

You will be using my Wikipedia account to make edits and will disclose that you’re a contract employee.

  €254 (Avg Bid)
  €254 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  I'am looking for USA Voice Over to use it on video explain to u susbscribe on Giveaways !

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  Writer Needed! -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  Need a cost effective writer that is able to understand urban american culture to write for a new media platform.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Garage Gym Outfitters is looking for a creative graphic designer to collaborate with. This would be a contract job and would involve creating designs, shirts, and branding material to be used by the company. We have some good ideas, we just need YOU to bring these designs to life! – Work will be performed on an as-needed basis with specific objectives for each job – Strong potential for repeat work/contracts – Must provide your own tools, software, etc.

  €374 (Avg Bid)
  €374 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  This page explains the Game Of Life: Can you optimise the game of life in parallel using C and MPI with very high speedups for $20?

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Apply if you have similar educational background and experience. P.S. Project posting budget and the actual task budget are not the same, so don't be confused

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  developer who can develop a mobile app where users can accept delivery tasks which will include the following features : Login: user id created by backed, needs login option only. Once logged in show a list of tasks in the menu based on status and rider. Check rider type in the backend. There are 3 rider types 1. Pickup, 2. Freelance. 3 Delivery Get: Order status, there are 10+ order statuses like pending, accepted, scheduled, and completed. Order details like Name, Location, Phone number, Remarks, Once the admin assigns the orders, Riders can check for assigned orders and comment on orders, check remarks, check comments, check cod and check or click to call from their own mobile for the phone number provided. Featres required : Splash screen with logo 1. Login 2. Very basic use...

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  39 teklifler

  The Chinese (Cantonese) Translator translates all event announcements, pages, descriptions, and content. As well as our online and in-person Joy of Living and Vajrayana Online courses. Chinese translators will subtitle videos. The Chinese Translator will work for our Translation unit.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hi i am looking a content writers for the sales team.

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  16 teklifler
  Trophy icon Logo Design - 02/10/2022 15:55 EDT 6 gün left

  We are a new company called "Zeyna USA", we have our new website that will be live soon. Our business is that we sell Dates products (we import mainly dates pastes, dates syrup, and dates pastries from different locations and sell i...dates pastries from different locations and sell in the United States on a mass scale mainly) we are kind of a sister company of the company in Turkey called (Zeyna Group) that has a special brand for dates products called "Tomoorcom" see their website : We are looking for a logo for our new company "Zeyna USA". It preferred, but NOT mandatory for the logo to correlate with the original logo of "Tomorrcom" if possible, but do not restrict your creativity just because of this correlation. Just be creative...

  €26 (Avg Bid)
  Garantili
  €26
  140 girdi

  I will attach my song. It is about girls doing what they want with their money. and dressing up in heels and jewelry. No faces in the album cover just be creative with props. This is for a black young girl and add the color pink in it. Genre: Hip-hop and POP style

  €11 (Avg Bid)
  Garantili
  €11
  20 girdi