Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  212,730 looking essay iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  TR-Taslak text halindeki projenin tüm aşamalarını yapacak ekip ya da ekip kurabilecek lider ruhlu bir arkadaş arıyoruz. Text görüşmede verilecektir, aradığımız en büyük şart şirket olması ve tecrübe. EN-We are looking for a team leader or someone who can form a team to carry out all the stages of a project in draft form. The text will be given in a text conversation, and the main requirement is that they have experience and are a compan

  €2140 (Avg Bid)
  €2140 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Tesla Aksesuarları ve Parçaları satış şirketi olarak Satış Ortağı arıyoruz. Satış Ortağı kendi yöntemleri (instagram, facebook, discord,) veya google her nerede iyi bir şekilde pazarlama yapabilirse uygun olur. Satış ortağına vereceğimiz kod ile satış ortağı kendi satışını yaparsa karşılığında komisyon ödenecektir.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Finans ve oyun pazarında yer alan şirketimiz için Türkçe bilen/konuşabilen ve anadili İngilizce olan freelance bir çalışma arkadaşı arıyoruz. Devamlı ve uzun soluklu bir proje olacak. -- We are looking for a native English translator who can speak Turkish for our company in the finance and gaming market. The project will be an ongoing project.

  €368 (Avg Bid)
  €368 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  Elimde yaklasik 2000 kelimelik daha once yazdigim bir essay var ve bunun paraphrase yapilmasi lazim.

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  61 teklifler

  3000 Kelimelik İngilizce Case üzerinden proje yaptırılacaktır. Konunun akademi ölçüsünde ele alınması ve belirli essay kalıplarına uygun olarak dipnot kaynakça verilerek tamamlanması gerekmektedir.

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Doğrudan çeviri yapmak istemeyip hissiyatı da karşı tarafa geçirebilecek şekilde Türkçe’den-İngilizce’ye bir translate istiyorum. Detaylı bir şekilde açıklayacağım.

  €16 (Avg Bid)
  Yerel
  €16 Ortalama Teklif
  69 teklifler

  Arkadaşlar projemiz müşterilerimizin ürünlerimizi seçmesinde yardımcı olacağı bir yazılımdır, müşteri iş yerimize gelir ve dokunmatik monitör ile kendi ürününü tasarlar. Görselde ve video da detaylı anlatım mevcuttur gerçekten yapabilecek arkadaşlar ulaşsınlar. istediğimiz uygulama detaylı video yu izleyebilirsiniz aynısını istiyoruz. Friends are the software to choose our products for our project, the customer comes to our workplace and designs his own product with a touch monitor. There is a detailed explanation in the visual and video.

  €130 (Avg Bid)
  €130 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Çevrimiçi başvurumuzu (php, laravel, açısal1) ve REACT'e yönlendiren bir refactor alabilen bir ön uç ya da tam yığın adamı arıyoruz. Aradığımız adam eski web sitemizi YALNIZCA geliştiren, sadece makbuzlarımızla veya önerilerimizle, mükemmel kalitede kodlama ve grafiklere sahip mükemmel bir algıya sahip olmalıdır. İyi yazı tipleri, iyi renkler, harika kontrast uygulanmalıdır.

  €486 (Avg Bid)
  €486 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I'm looking for a seo expert on my website I have 10 words, they need me to upgrade my budget is between 200-500 €

  €301 (Avg Bid)
  €301 Ortalama Teklif
  79 teklifler

  Looking for android memory game designer - Hafiza geliştirici basit grafikli ve basit arayüzlü android oyun tasarlayacak yetenekli bir arkadaş arıyoruz.

  €1215 (Avg Bid)
  €1215 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Güzel görünümlü ve basit görünümlü bir kartvizit yapıyorum

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  unity bilen sureci devam eden projemizin kucuk bir kismini biterecek ve yeni projelerde de bize destek olabilecek birisini ariyoruz.

  €379 (Avg Bid)
  €379 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Iki tane yaklasik 10 sayfalik essayim var ve ingilizce olarak basit bir dille yazilmis. Bu iki makaleyi akademik dile uygun hale getirecek alaninda uzman birini ariyorum.

  €56 (Avg Bid)
  €56 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...People (Jasmin Dizdar, 1999) *The Last Resort (Pavel Pawlikowski, 2000) *In This World (Michael Winterbottom, 2002) *Dirty Pretty Things (Stephen Frears, 2002) *It’s a Free World (Ken Loach, 2007) *Ghosts (Nick Brumfield, 2006) Ekte ki slayt içerisinde yazılması gereken konu anlatılıyor.Üstte ki filmlerden bir tanesini seçip, o film ve slaytlarda anlatılan konu ile ilgili 1000 kelimelik ingilizce essay yazılacak. En az 5 farklı kaynaktan yararlanmak gerekmektedir. En az üç akademik kaynak kullanılması gerekmektedir. Kitap ve / veya kitap bölümü olmak üzere toplamda en az beş kaynak kullanmanız gerekir. Konu ile alakalı bir giriş yapılması gerekmektedir. (Max 150 kelime) burada konu ile alakalı soru ve soruya aranan cevap...

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Ticari sürdürülebilirlik Çin'deki teknolojik gelişmeleri engelleyecek mi yoksa geliştirecek mi? Çin imalat sektörünü örnek bir durum çalışması olarak kullanın, iş sürekliliği ve teknolojik gelişme arasındaki ilişkinin eleştirel bir analizini yapın. Kaynakça için APA STİLİ kullanılacaktır. Türkçe olacak ve 1000 kelime olacaktır. Çalışma bütçesi 55 TL (10 USD) olarak belirlenmiştir. Çalışma sabah 10'da teslim edilecektir.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  - Sadece Türk kişilerin başvurmasını rica ederiz. - Her saat başı yapılan kısımın iletilmesi gerekmektedir. - Çalışmanın bu akşam 21:00'a kadar teslim edilmesi gerekmektedir. Çalışma için 100.00 TL / 19 $ ödenecektir. Intro Part: Konuya genel giriş Bir tane alıntı koyulması Thesis statement: Fuck kelimesi yasaklanmamalı Bu part 150 kelime olacak 1. Body Fuck kelimesi neden yasaklanmamalı birinci argüman: 2 tane destek bildiren kaynak konulacak Tek kelime sonuç yazılacak 200 kelime 2. Body Fuck kelimesi neden yasaklanmamalı ikinci argüman: 2 tane destek bildiren kaynak konulacak Tek kelime sonuç yazılacak 200 kelime 3. Body Fuck kelimesi neden yasaklanmamalı üçüncü argüman: 2 tane destek bildiren...

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Konu: Platon'un Devlet'inde Sokrates'in ortaya koyduğu adalet kavramı Dikkat: Çalışmaya sadece Türk üyeler başvurmalıdır. Toplamda 50.00 TL / 9,2 $ ödenecektir. İnceleme Yazısı şeklinde olacaktır. Belirtilen kaynaklardan alıntılar yapılarak ve alıntılanan kaynaklar tırnak işareti " " içerisinde belirtilerek yazım yapılacaktır. Yapılan tüm alıntılar metin içi ve metin sonu olarak "dipnot" eklenerek Chicago Manuel Style şeklinde atıf yapılacaktır. Çalışma içerisinde kendi olumlu ya da olumsuz görüşlerinizi belirtiniz. Çalışma klavuzundan ve sunumdan faydalanılarak yazım yapılacaktır. İlk Makale Hakkında adlı dosya üzerinden tüm gereklilikleri görebilirsiniz. Kesin...

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Çalışmanın Temel Özellikleri-Nasıl Yapılacağı? Topic: When and Why States Fail? Essay Type: Response Essay Genel Essay Taslağı: 1. Introduction Hook Sentence (Önerim bu essay için soru cümlesi ile başlamamanız.) Background Thesis Statement 2. Main Idea I (Pharaphrase yaparak başlarsanız) Paraphrase Support Example 3. Main Idea II (Diyelim ki quotation iledevam ettik) Quotation Support Example 4. Main Idea III (Diyelim ki Citing ile bitiriyoruz) Citing Support Example 5. Conclusion Genel taslak bunun üzerine olacaktır. Kullanılacak Kaynaklar: 1. 2. 3. 4. Özellikle Bu kaynakta

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhabalar, iş ilanı sadece Türkiye'de yaşayan Türkler için geçerlidir. Sürekli olarak Essay yazımına ihtiyaç duymaktayız ve uzun soluklu çalışmak istiyoruz. Elimizde onlarca Essay çalışması mevcut. Genellikle yazılacak olan Essay türleri: Opinion essay, couse and effect essay, compare and contrast essay, vaka incelemesi, literatür taraması, ingilizce makale dir. Sadece Türk kişiler ile çalışılacaktır. Diğer ülkelerden başvurmayınız. Essay dilleri Türkçe veya İngilizce olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  22 teklifler
  €862 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Akademik yazı yazma 500 words essay

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  20 teklifler
  €105 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ayın 15 ine kadar nörofinans ile ilgili ve çizgi film filimlerdeki gençlere çocuklara verilen gizli mesajlarla ilgili essay yazmam gerekiyor..profilimde paylatığım makale isimli projede ayrıntıları ile bulabilirsiniz eğer yazmak isterseniz. biraz acil ödev

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  üniversitedeki ödev konum hakkında essay yazmanızı istiyorum. 2 konu var iki ayrı essay olacak

  €10 - €29
  €10 - €29
  0 teklifler

  Kamusal alanda yayın yapacağımız ekranlar için kanal ismi arı ekranlar hareketli alanlarda olacaktır. Bu ekranlarda reklam, güncel haberler ve eğlenceli videolar yayınlanacaktır. Kanal ismi için ipuçlarımız."Digital media, Mobil, Moving Media" We are looking for a channel name that will broadcast in puclic space. Some of the screens will be in the moving spaces. There will be advertisings, news and funny videos in those screens. Key words are for this channel: Digital Media, Mobility, Moving Media etc. For more information you can contact with us.

  €29 (Avg Bid)
  Acil
  €29 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I am looking for a freelancer who can build my portfolio website. The main purpose of this website is to showcase my work and attract clients. I don't have a specific design in mind but I have some ideas that I would like to incorporate. I would prefer to have the website completed within a month. Skills and experience needed for this job: - Proficiency in web development and design - Experience in creating portfolio websites - Ability to incorporate creative and unique design elements - Strong understanding of user experience and user interface design - Knowledge of HTML, CSS, and JavaScript - Attention to detail and ability to meet deadlines

  €135 (Avg Bid)
  €135 Ortalama Teklif
  70 teklifler

  I am Looking or a Lead Generation Expert who can Provide us 5000 Leads Data based on our filters and audience type , these should be verified leads ..If you have done similar work in the past i want to see samples

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  Write an essay 6 gün left

  I need to do essay with out AI tools

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  Looking for an attorney in good standing in the state of New York to sign a 2105 Certification for the Record on Appeal which I have already compiled.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I am looking for someone to help promote my YouTube music channel and attract a real audience. The ideal candidate should have experience in promoting YouTube channels and be familiar with the music industry. Target Audience: - All age groups Music Genre: - Rap/Hip Hop Subscribers Goal: - Looking to gain 100-500 subscribers from this promotion Skills and Experience: - Proven track record in promoting YouTube channels - Knowledge of the music industry and audience engagement - Ability to attract a real and engaged audience

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Looking For Ready Project 0n - Earn Rewards Based Website i am ready to buy - ready project which is based on reward system like earn coins or money by completing the surveys or taks thanks

  €1071 (Avg Bid)
  €1071 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I am in need of a specialist to manage and optimize our existing and new feeds for several marketplaces such as galaxus, manor, amazon, others. The ideal candidate should have experience in optimizing feeds on and be familiar with mentioned marketplaces above requirements and best practices. Tasks: - Optimize existing feeds on - Ensure that the feeds are optimized specifically for the mentioned Marketplaces Skills and Experience: - Proficiency in using and its features - In-depth knowledge of marketplaces requirements and best practices for feed optimization - Experience in optimizing feeds for marketplaces - Strong attention to detail to ensure accurate and high-quality feed optimization Frequency: - Feed optimization is required minimum once a week to ensure optimal performance a...

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I am looking for a skilled logo designer who can create a 3D-like logo for my mobile game (examples attached). Skills and experience required: - Proficiency in photoshop and illustrator - Strong understanding of logo design principles - Experience in creating logos for mobile games - Ability to bring a fantasy theme to life through design - Knowledge of colour theory and the ability to work with any tones

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  96 teklifler

  Hello i am in need some freelancers who could help me in this project i will give you all the required information to batter understand what is needed to be done newbies are preferred must be good English and typing speed. want to work asap so please submit proposal active freelancers. Note: This job not for Indian Bangladesh and Pakistan so please dont waste your time Thanks

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  107 teklifler

  Looking for an attorney in good standing in the state of New York to sign a 2105 Certification for the Record on Appeal which I have already compiled.

  €29 - €238
  €29 - €238
  0 teklifler

  Project Description: Professional YouTube Thumbnail Illustrator I am in need of a skilled illustrator who can create 6-10 unique thumbnails for my YouTube videos. The thumbnails should have a realistic style and be different each time. Requirements: - The ability to create realistic illustrations - A portfolio of previous work showcasing high-quality thumbnails - Creativity and the ability to come up with unique concepts for each thumbnail Preferences: - Bright and vibrant color palette for the thumbnails If you are an experienced illustrator with a strong portfolio and the ability to create realistic illustrations, I would love to see your work. Please provide examples of your previous thumbnail designs when submitting your proposal.

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  75 teklifler

  I am looking for a professional to create 6-10 thumbnails for my YouTube videos. I am looking for an illustrative style, and for the thumbnails to be different each time. I require a portfolio of previous work to ensure the best quality of thumbnails. I am looking for someone reliable to work with, with the ability to produce creative and attention-grabbing thumbnails!

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  77 teklifler

  HI, I want to you do me some automation using JavaScript More details via chat Thank You

  €123 (Avg Bid)
  €123 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  We have a contractual dispute with a supplier in UK and we need help to refute our points against him. As a consequence of this contractual dispute and as a way to exert pressure on us, he is extorting us by spreading our emails to people with important positions within my end client's organization ridiculing us and exposing in a very unpleasant way threats about us. we need a lawyer to warn him about the consequences of his actions.

  €116 (Avg Bid)
  €116 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I have an existing plugin in Woo and it needs to be coded cleanly: the programmer must have clear understanding of - 1. Object Oriented PHP 2. Plugin development 3. Woocommerce hooks and filters 4.. jQuery with ajax.

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  24 teklifler
  €1839 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  Im looking for a Tanzu Kubernetes Grid developer who have experience on other DevOps technologies as well. One need to have exp on TKG 2.3 standalone management cluster.

  €357 (Avg Bid)
  €357 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Support for 1 year to periodically maintain this small website until it moves to newer platform next Year. Must be JOOMLA experienced.

  €151 (Avg Bid)
  €151 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  Hi! I'm looking for a talented C++ programmer to join our exciting game project, a multiplayer horror game set in an SCP-themed facility in Antarctica. Imagine a chilling and immersive experience with player models donned in winter attire, navigating through a snowy landscape. We're aiming to create an intense multiplayer experience with rounds and unique classes, each with their own objectives. The best part? It's a passion project, and the game will be free to play! If you're passionate about game development and want to be part of something thrilling, join us on this adventure. Let's bring this horrifyingly fun game to life together! For more details, please reach me out

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  looking for a Figma Landing Page Redesign URGENT

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  If you are a Unity developer so this project maybe yours. The task is simple: fix my unity game project bug. Just 1 bug: simple! 1. Make the game's build target to API Level 33 (currently API Level 30). This build is for Android only. 2. I will send you the project when we complete the bid. 3. That's all. Budget: 10$. Thanks you.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I am currently seeking a specialist in machine learning, preferably with a PhD, to assist me with various tasks related to machine learning. The specific tasks will include data preprocessing, model development, and algorithm optimization. In terms of datasets, we are still in the process of discussing whether to use a specific dataset that I will provide, or if assistance is needed in finding a suitable dataset, or if we are open to using any dataset. The expected outcome or goal of the project is also still under discussion. It could involve developing a predictive model, improving an existing model, or exploring new machine learning techniques. Ideal skills and experience for this job include: - Proficiency in machine learning techniques and algorithms - Strong knowledge of data ...

  €146 (Avg Bid)
  €146 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  I am looking for an experienced designer to create 3D interior designs for three apartments. I have the plans already in AutoCAD, and the 3D render needs to be created in rhino. I am offering 150$ for the project. The desired style for the interior design is modern, and I have a general idea of the furniture I would like to include, although no specific pieces are finalized. The color scheme should be neutral. I am looking for somebody who has a good eye for detail, and is open to suggestions. The interior designs should be stylish and look professional. Please let me know what experience you have with 3D interior design, and share some of your past projects so I can get an idea of your work.

  €379 (Avg Bid)
  €379 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Looking for Youtube promoter to rank my you tube video. PS show past stats or work done and how you ranked. The video I want to rank is here: Please tell me what to do? Thanks

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  43 teklifler