Looking french translator işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  316,213 looking french translator iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  I am looking for a translator who can translate Turkish to Russian. I do not require a certified translator for this project. The content that needs to be translated includes chemical raw materials and products. The volume of the content is in texts and online translations. Skills and experience required: - Fluent in Turkish and Russian - Experience in translating technical documents related to chemical industry - Proficient in online translation tools and software.

  €46 / hr (Avg Bid)
  €46 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  An education website is automatically translated in turkish with google translate. I need a turkish translator, his mother tongue is turkish, that correct the translator mistakes. Communicating with me is with german, arabic or english.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  61 teklifler

  TR-Taslak text halindeki projenin tüm aşamalarını yapacak ekip ya da ekip kurabilecek lider ruhlu bir arkadaş arıyoruz. Text görüşmede verilecektir, aradığımız en büyük şart şirket olması ve tecrübe. EN-We are looking for a team leader or someone who can form a team to carry out all the stages of a project in draft form. The text will be given in a text conversation, and the main requirement is that they have experience and are a compan

  €2088 (Avg Bid)
  €2088 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Tesla Aksesuarları ve Parçaları satış şirketi olarak Satış Ortağı arıyoruz. Satış Ortağı kendi yöntemleri (instagram, facebook, discord,) veya google her nerede iyi bir şekilde pazarlama yapabilirse uygun olur. Satış ortağına vereceğimiz kod ile satış ortağı kendi satışını yaparsa karşılığında komisyon ödenecektir.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Finans ve oyun pazarında yer alan şirketimiz için Türkçe bilen/konuşabilen ve anadili İngilizce olan freelance bir çalışma arkadaşı arıyoruz. Devamlı ve uzun soluklu bir proje olacak. -- We are looking for a native English translator who can speak Turkish for our company in the finance and gaming market. The project will be an ongoing project.

  €359 (Avg Bid)
  €359 Ortalama Teklif
  38 teklifler
  €11 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  polish translator for my website

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz. I am an expert translator, I want to do your job that requires translator and make it easy

  €232 (Avg Bid)
  €232 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Arkadaşlar projemiz müşterilerimizin ürünlerimizi seçmesinde yardımcı olacağı bir yazılımdır, müşteri iş yerimize gelir ve dokunmatik monitör ile kendi ürününü tasarlar. Görselde ve video da detaylı anlatım mevcuttur gerçekten yapabilecek arkadaşlar ulaşsınlar. istediğimiz uygulama detaylı video yu izleyebilirsiniz aynısını istiyoruz. Friends are the software to choose our products for our project, the customer comes to our workplace and designs his own product with a touch monitor. There is a detailed explanation in the visual and video.

  €127 (Avg Bid)
  €127 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  sadece Türkçe bilen yada Türkiyeden arkadaşlar yazsın lütfen front end kısmı % 70 bitmiş siteme backend, işleri yapılacaktır..php, mysql altyapısı, admin panel ödeme sistemleri ve test aşaması olacaktır.. Fiyat 10.000 TL, ödeme buradn ve aşamalı olacaktır..baştan AVANS isteyenler yazmasın ! süre : 30 gün.. şartları kabul edenler detaylar için yazabilirsiniz..

  €2004 (Avg Bid)
  €2004 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Çevrimiçi başvurumuzu (php, laravel, açısal1) ve REACT'e yönlendiren bir refactor alabilen bir ön uç ya da tam yığın adamı arıyoruz. Aradığımız adam eski web sitemizi YALNIZCA geliştiren, sadece makbuzlarımızla veya önerilerimizle, mükemmel kalitede kodlama ve grafiklere sahip mükemmel bir algıya sahip olmalıdır. İyi yazı tipleri, iyi renkler, harika kontrast uygulanmalıdır.

  €474 (Avg Bid)
  €474 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I'm looking for a seo expert on my website I have 10 words, they need me to upgrade my budget is between 200-500 €

  €293 (Avg Bid)
  €293 Ortalama Teklif
  79 teklifler

  Looking for android memory game designer - Hafiza geliştirici basit grafikli ve basit arayüzlü android oyun tasarlayacak yetenekli bir arkadaş arıyoruz.

  €1186 (Avg Bid)
  €1186 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I dont know English and want working without any language problems.. Bütçe max 500 $.. bundan fazla teklifleri siliyorum…Fiyata az demeyin, Bu bir deneme işidir, sırada 30 a yakın yapılacak projem var, lütfen iyice okuyup süre ve fiyat tekliflerinizi verin… dating sitesi yapılacak, örnek : Mahnem.ru.. çalışma yapısı olarak buna benzeyecek ama tasarım vereceğim örneğe göre değişecek, standart bir arkadaşlık sitesinde olması gerekenler olacak, bazı şeyleri, çıkarılıp bazı fonksiyonlar eklenecek.. yazılım 0 dan php ve mysql.. ssl olacak, responsive mobile…hazır script veya wordpress kabul etmiyorum...sadece diller için ve bazı standart şeyler için hazır kodlar ve api ler kullanılabilir, isteklerime gö...

  €485 (Avg Bid)
  Özellikli
  €485 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  interested in only freelancers can speak Turkish but without a translator.. arkadaşlık sitesi php mysql web sitesi responsive...script yada wordpress istemiyorum...Bütçe 300-500 $ ... site standart arkadaşlık siteleri gibi olup ilaveten bazı fonksiyonlar var, detaylı bir admin panel yapılacak... SÜRE : İşin süresi 2-3 ay + beta testi 15 gün, ÖDEME : 3 aşamada her aşama tamamlandığında ödeme yapılacak.. baştan AVANS verilmez…açılacak demo hesabından çalışmaları anlık takip etmek en önemli şartım... bu isteklerimizi karşılayacak olanlardan Fiyat ve Süre tekliflerini bekliyoruz…

  €467 (Avg Bid)
  €467 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Rusya, Ukrayna vs pazarlarına hakim, çok iyi Türkçe ve Rusça bilen ( tercihen Türk, Azeri olabilir ) yazılımcı arıyorum….1 ana site ve bağlı birkaç zincir site anahtar teslimi yapılacak, ayrıca Rus ve Ukrayna pazarlarında reklam, ilan ve SEO işlerinide takip edilecek…Bu iş bitiminde APP yapımı işide ayrıca verilecektir… SÜRE : İşin süresi 3-4 ay + beta testi 15 gün, iş 4 aşamada yapılacak.. ÖDEME : 4 aşamada her ay o aşama tamamlandığında ödeme yapılacak.. baştan AVANS verilmez… Lütfen ilanı dikkatlice okuyun, YARIM BİR YAZILIMIN kimsenin işine yaramayacağını düşünerek Yukarıdaki şart ve isteklerimizi karşılayacak olanlardan Fiyat ve Süre tekliflerinizi bekliyoruz…

  €2321 (Avg Bid)
  €2321 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Güzel görünümlü ve basit görünümlü bir kartvizit yapıyorum

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Fransızca ve İngilizce olarak prodüksiyonu yapılmış toplamda 42 dk lık bir video setimiz mevcut. Videolar üzerinde Fransızca başlıklar ve ara kelimeler mevcut. Ayrıca hem İngilizce hem Fransızca konuşmalar yer alıyor. Hem video üzerindeki m...mevcut. Ayrıca hem İngilizce hem Fransızca konuşmalar yer alıyor. Hem video üzerindeki metinlerin hem de konuşmaların Fransızca ve İngilizce'den Türkçe ye çevrilecek time-code olarak tarafımıza teslim edilmesini istiyoruz. ___ We have a total of 42 minutes of video production in French and English. Videos contain French titles and search words. It also includes both English and French conversations. We want both the texts on the video and the speeches to be delivered t...

  €13 / hr (Avg Bid)
  Yerel
  €13 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  unity bilen sureci devam eden projemizin kucuk bir kismini biterecek ve yeni projelerde de bize destek olabilecek birisini ariyoruz.

  €370 (Avg Bid)
  €370 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  €841 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba, Ekte içerisinde 155 kelimeden oluşan Türkçe metin bulunan dosyanın İngilizce, Fıransızca, Rusça ve Arapça dillerinde çevirilmesini istiyorum. Toplam bütçem maksimum 10 dolar. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Hello Freelancers, ... Ekte içerisinde 155 kelimeden oluşan Türkçe metin bulunan dosyanın İngilizce, Fıransızca, Rusça ve Arapça dillerinde çevirilmesini istiyorum. Toplam bütçem maksimum 10 dolar. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Hello Freelancers, There are 155 words in the attached file. I need to be tr...

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Kamusal alanda yayın yapacağımız ekranlar için kanal ismi arı ekranlar hareketli alanlarda olacaktır. Bu ekranlarda reklam, güncel haberler ve eğlenceli videolar yayınlanacaktır. Kanal ismi için ipuçlarımız."Digital media, Mobil, Moving Media" We are looking for a channel name that will broadcast in puclic space. Some of the screens will be in the moving spaces. There will be advertisings, news and funny videos in those screens. Key words are for this channel: Digital Media, Mobility, Moving Media etc. For more information you can contact with us.

  €29 (Avg Bid)
  Acil
  €29 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I need a translator who can make a translation from English to Turkish. The article is about chemistry and it's about 30 pages. Deadline: 15th of February. Kimya alanında yaklaşık 30 sayfalık bir makaleyi İngilizceden Türkçeye çevirecek bir tercüman arıyorum. Ayın 15'i çevirinin teslimi için son tarih.

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Sultanahmet'te hizmet vermekte olan seyahat acentamızın şu an İngilizce olarak yayın yapmakta olan web sitesinin sayfalarından bazılarını resmi dilde Çince'ye çevirebilecek arkadaşlar arıyoruz. We are a travel agency located in Sultanahmet. We are looking for a translator who will be able to translate some pages of our English website into formal Chinese.

  €272 (Avg Bid)
  €272 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  translation of sketch scenarios from turkish to english Sample text (about 15 similar texts are available) • bir hastanenin (otel girişi gibi) giriş kapısında bir bekleme kürsüsü var ve burda bir vale bekliyor. Valenin önünde bir ekran var. bizim vale ekranı görünüyor. Vale kafasını kaldırıp bakınca bir araba yanaşıyor, taglerin dizili olduğu anahtarlık dolabından bir tag alıyor ve anahtarlığını çıkarıyor tagden. • Bu sırada tag e bir zoom yapılıyor tag, anahtarlık ve bir Numara plakası var. plakadaki 143 yazısına bir zoom yapılıyor. Vale bu yapıyı ikiye ayırıyor. Bir tarafta bir kanca ve 143 nolu plaka, diğer tarafta bir halkaya takılı plaka ve bu halka da bizim tag2e takılı. • Bir tane adam arabasıyla hastane önüne...

  €278 (Avg Bid)
  €278 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Partner aranıyor. Güzel elleri, geniş omuzları, seksi boynu ve bebeksi yüze sahip erkek aranıyor. Tercihen masumiyet ve zeka aranmaktadır. İş tanımı: Fransız-Türk karışımı, koca popolu taş hatuna arkadaşlık, ve sevgi göstermek, yatak partneri olmak.

  €186 / hr (Avg Bid)
  €186 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Project Title: Automation System Development in Python I am in need of a highly skilled Python developer who can create an automation system for our complex task. The system should be able to handle various intricate processes and deliver accurate results. Requirements: - Strong expertise in Python programming language - Proficiency in building automation systems - Experience in handling complex tasks and delivering efficient solutions Task Complexity: The task at hand is complex and requires the developer to have a deep understanding of Python and automation systems. The developer should be able to analyze and break down complex processes into manageable steps and develop a robust system accordingly. Timeline: The expected timeline for completing this task is within a month. The deve...

  €626 (Avg Bid)
  €626 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I am looking for a freelancer to help me place traffic ads on French websites for personal use. Skills and experience needed: - Experience in placing traffic ads on websites - Familiarity with French websites and advertising platforms - Ability to create detailed project proposals to showcase past work and experience Budget for this project is $5 - $7.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I am looking for a native Turkish to English translator who can convert an audio file into text. The audio file is approximately 1 hour in duration. I am happy to pay $0.5 for every minute of audio. Skills and Experience: - Native fluency in both Turkish and English - Strong listening and comprehension skills - Excellent command of grammar and syntax in both languages - Previous experience in audio transcription - Ability to accurately translate technical terms and jargon, if present - Attention to detail and ability to meet deadlines The translated text needs to be delivered within 24-36 hours.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Project Description: I am starting a new enterprise in the Fintech and I am in need of a logo. I have exact ideas in mind for the design elements and themes of the logo. I am looking for a skilled designer who can bring my vision to life. Ideal Skills and Experience: - Graphic design expertise - Experience in creating logos for startups - Ability to understand and interpret specific design ideas - Strong creative and conceptual thinking skills - Attention to detail in order to accurately execute the desired design elements and themes

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  69 teklifler

  looking expert Organize Ansible playbooks have many folders with roles inside of roles. Just looking for some cleanup and reorganizing of playbooks.

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I am in need of a Spanish translator in Oaxaca City to assist me with a single transaction. I require verbal translation services for less than an hour. Skills and Experience: - Fluent in both Spanish and English - Excellent communication skills - Knowledge of local businesses and stores in Oaxaca City - Ability to quickly and accurately translate conversations in real-time - Familiarity with purchasing appliances in Mexico - Reliable and punctual

  €28 - €232
  Yerel Acil
  €28 - €232
  0 teklifler

  I am looking for an expert in derivatives for financial services/banking who can assist me with all aspects of derivatives. Specifically, I am seeking someone with expertise in options, futures, and swaps. I require an expert level of knowledge and understanding in derivatives. The purpose of this project is for personal knowledge, so the ideal candidate should be able to explain complex concepts in a clear and concise manner. Ideal skills and experience for this job include: - Extensive knowledge and experience in derivatives, particularly options, futures, and swaps - Expertise in financial services and banking - Strong analytical and problem-solving skills - Ability to explain complex concepts in a clear and concise manner - Excellent communication skills - Attention to ...

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  About The Knightly Wizard Emporium: The Knightly Wizard Emporium stands as the premier destination for wizard and witch-inspired clothing and accessories. Nestled in the heart of Melbourne our flagship store will offer a magical shopping experience, complete with custom robes, enchanting accessories, and a commitment to bringing the wizarding world to life. Looking for : a talented Dress Maker / Seamstress to join our passionate team and play a pivotal role in the creation of exquisite wizard robes and mystical attire. The ideal candidate will bring their craftsmanship and creativity to our enchanting emporium. Responsibilities: • Robe Crafting: Execute the meticulous production of wizard robes, ensuring precision and adherence to design specifications. • Customizati...

  €1841 - €3068
  Yerel
  €1841 - €3068
  0 teklifler

  ... The theme is Warehouse and you can change it if you have preferred or experienced one If your religion or environment does not allow you to review erotic pictures, this opportunity is not suitable for you. The website sells sexual toys related products from south Europe to all over the world and the main marketplace is Europe. All products will be automatically imported with languages like French,English, Spanish, Germany, Portugal and Italy. If you just want to complete the construction of the website and get paid for one time, I can pay you the offered price. After completion of the website, if you can keep doing the SEO job and push daily orders to the supplier. I can pay you partial of the offered price and share the profit with you for some years. The profit can be c...

  €154 (Avg Bid)
  €154 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  I need 1 screen design in React native CLI, The screen has 3 parts 1 small header, 1 big header, 1 tab header along with a section list, You don't have to design a small header you can place View with a height of 70 You don't have to design a large header you can place View with a height of 400 Note: The large header should remain hidden unless I scroll to the top, also the small header should remain hidden unless I scroll down a little (Attaching two videos for better understanding). Please write REANIMATED in capital letters before submitting the proposal otherwise your proposal will be ignored. You don't have to design section list items and section list header you can add a View of random colors Note: Please keep in mind that the height of the items should not be ...

  €103 (Avg Bid)
  Acil
  €103 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Experienced ebay lister to list items on ebay and shopify and do translations from Chinese to English 1688 Must have own ebay account to list items on my ebay account Must have at least 5 years relevant experience in ebay Shopify, and translations Please message me the ebay and shopify work you have experience in Please message also the price for 1000 listings work target is $200 for 1000 listings

  €90 (Avg Bid)
  €90 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  We are looking for an expert that can deliver some entries by following simple instructions, we will share a doc with the selected freelancer

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  I am looking for a novice and influential translator who can assist me with a general translation project from English to French. The project involves translating approximately 1000-5000 words of content. Requirements: - Fluency in both English and French - Strong translation skills with attention to detail - Ability to accurately convey the meaning and tone of the original text - Familiarity with cultural nuances and idiomatic expressions in both languages Ideal Skills and Experience: - Previous experience in translation projects - Proficiency in using translation software or tools - Excellent grammar and writing skills in both English and French - Ability to meet deadlines and deliver high-quality translations If you are a passionate ...

  €291 - €874
  Yerel
  €291 - €874
  0 teklifler

  Looking for an experienced HR recruiter in the real estate industry. Skills and experience required: - Strong knowledge of the real estate industry - Experience in full-time recruitment - Ability to source entry-level candidates Ideal candidate: - Has previous experience in recruiting for the real estate industry - Familiarity with sourcing entry-level candidates - Excellent communication and interpersonal skills - Detail-oriented and organized

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I am urgently looking for a full-time VA-CS, familiar with Booking - Airbnb. The ideal candidate should have experience in managing bookings and reservations. Tasks: - Managing bookings and reservations for Airbnb listings - Coordinating cleaning and maintenance schedules - Responding to guest inquiries in a timely manner Skills and Experience: - Familiarity with Booking - Airbnb platform - Excellent communication skills in English - Strong organizational and time management skills - Attention to detail and ability to multitask If you are a dedicated VA-CS with experience in managing bookings and reservations on Airbnb, and have a full-time availability, please apply for this project.

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  28 teklifler

  About The Knightly Wizard Emporium: The Knightly Wizard Emporium stands as the premier destination for wizard and witch-inspired clothing and accessories. Nestled in the heart of Melbourne our flagship store will offer a magical shopping experience, complete with custom robes, enchanting accessories, and a commitment to bringing the wizarding world to life. Looking for : a talented Dress Maker / Seamstress to join our passionate team and play a pivotal role in the creation of exquisite wizard robes and mystical attire. The ideal candidate will bring their craftsmanship and creativity to our enchanting emporium. Responsibilities: • Robe Crafting: Execute the meticulous production of wizard robes, ensuring precision and adherence to design specifications. • Customizati...

  €2314 (Avg Bid)
  €2314 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  share with me your portfolio and i will share the project details

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler
  looking for R programming 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for an R programming expert who can assist me with a statistical modeling task. The data set I need to analyze is medium-sized, ranging from 1GB to 10GB. I have specific requirements for the output of the statistical modeling task. Ideal skills and experience for this job include: - Proficiency in R programming - Strong knowledge of statistical modeling techniques - Experience working with medium-sized data sets - Ability to understand and meet specific requirements for the output If you have the necessary skills and experience, please bid on this project.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  translator -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a freelance translator to help me with a project. Specifically, I need someone to translate a document in English to Spanish and output it into a Google Doc. I am eager to work with someone who has a high level of proficiency and accuracy in both languages. If you think you have the skills for this job, and if the English-to-Spanish translation project matches your credentials, please get in touch with me. I look forward to hearing from you!

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  61 teklifler
  translator 6 gün left

  I am looking for a freelance translator to help me with a project. Specifically, I need someone to translate a document in English to Spanish and output it into a Google Doc. I am eager to work with someone who has a high level of proficiency and accuracy in both languages. If you think you have the skills for this job, and if the English-to-Spanish translation project matches your credentials, please get in touch with me. I look forward to hearing from you!

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I am looking for a SEO writer who specializes in creating content related to casinos and sports betting in French. This project is for an existing business and I need each piece of content to be more than 1000 words in length. Payment is 0,01 EUR per word and the amount of words is 10,000-15,000 weekly. Also this person should upload the content in wordpress. Key requirements for this project include: - Fluency in French and a deep understanding of the casino and sports betting industry - Proven experience in writing SEO-friendly content that drives organic traffic - Strong research skills to identify relevant keywords and phrases - Ability to create engaging and informative content that appeals to our target audience If you have a passion for writing about casinos...

  €392 (Avg Bid)
  €392 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  Looking for an eBay seller to help me sell my new electronics products. I prefer to set a fixed price for these products rather than using auction-style selling. The ideal candidate should have experience in selling electronics on eBay and be able to effectively market and promote the products to attract buyers. Skills and experience required for the job include: - Proficiency in eBay selling and listing tools - Knowledge of the electronics market and current trends - Strong marketing and promotional skills - Excellent communication and customer service skills - Ability to manage inventory and handle shipping logistics efficiently If you are an experienced eBay seller with a proven track record of successful sales in the electronics category, please apply with your portfolio and r...

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hi Vsion Translators, I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €1 / hr (Avg Bid)
  €1 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Looking for an iOS developer for a monthly basis task of 100 hours. Requirements: - I have detailed wireframes for the app design, so the developer should be able to work with them. - The timeline for completing the app development is more than 2 months, so the developer should be able to commit to this timeframe. - I prefer a developer with beginner level experience, as this is a relatively simple project. Skills and Experience: - Proficiency in iOS app development - Familiarity with working with wireframes and design mockups - Ability to meet deadlines and work efficiently If you are an iOS developer with beginner level experience and are available for a monthly commitment of 100 hours, please submit your proposal.

  €363 (Avg Bid)
  €363 Ortalama Teklif
  22 teklifler