Looking people sign ups işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  358,506 looking people sign ups iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Yayında olan sitemizdeki hata ve düzeltmeler Klarna,Ups,Dhl entegrasyonu ve ürün ve kategori bazında anket paneli oluşturmak için gereken panelin hazırlanması işi.

  €229 (Avg Bid)
  €229 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  UPS cargo integration to the site we have done via Wix

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Sİstemimize TNT FEDEX,UPS,USPS firmalarının API entegrasyonlarının yapılması gerekmektedir. Gönderi takibi ve gönderi oluşturma apilerinin bağlanmasına ihtiyacımız vardır. Sadecec API çalıştırma sayfalarının hazırlanması entegrasyonlar tarafımızdan yapılacaktır. POSTların çalışmasını sağlamanız dçnüşlerindeki bilgilerin aktarım kayıt ve diğer aşamaları tarafımızdan yapılacaktır. Teşekkürler.

  €225 (Avg Bid)
  €225 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Odoo ve alternatifi olabilir, tam entegre çalışabilecek, kargo takip(yurtiçi, aras, UPS, TNT vs.), pazaryeri (N11, hepsiburada, aliexpress, amazon vs) takip entegrasyonları ve harici yerel muhasebe entegrasyonu.

  €535 (Avg Bid)
  €535 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar projemiz müşterilerimizin ürünlerimizi seçmesinde yardımcı olacağı bir yazılımdır, müşteri iş yerimize gelir ve dokunmatik monitör ile kendi ürününü tasarlar. Görselde ve video da detaylı anlatım mevcuttur gerçekten yapabilecek arkadaşlar ulaşsınlar. istediğimiz uygulama detaylı video yu izleyebilirsiniz aynısını istiyoruz. Friends are the software to choose our products for our project, the customer comes to our workplace and designs his own product with a touch monitor. There is a detailed explanation in the visual and video.

  €145 (Avg Bid)
  €145 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba websitesinin ön tarafı için ana sayfa, içerik listeleme, içerik oluşturma, içerik yayın...unuttum, İçerik puanlama, 404 hata sayfası, 500 sunucu hatası sayfasi gerekli bunların jQuery, Bootstrap 3++, SASS or CSS olması gereklidir. Sayfaların görsel tasarımı ve renk uyumu önemlidir. Arka taraf yazılmış durumdadır. Teşekkürler Hello to whom it may concern, the website for the frontend; the scope is home page, content listing, content creation, content publishing, static information pages, sign up, my profile, forgot my password, content rating, 404 error page, 500 server error pages required. These are has to be written one of these (jQuery, Bootstrap 3 ++, SASS or CSS). The visual design and color matching of the pages...

  €414 (Avg Bid)
  €414 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Lojistik hizmeti veren platformumuzda sistem api ile DHL, TNT veya UPS üzerinden izleme numarasını alıp bizim sitemiz üzerinden detayları bizim logomuz altında ıca İzlenecek olan gönderinin oluşturulmasını da DHL, TNT veya UPS ten api ile bizim kendi web sitemizden gireceğimiz bilgiler dahilinde oluşturmasını sağlayacağız.

  €279 (Avg Bid)
  €279 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Çevrimiçi başvurumuzu (php, laravel, açısal1) ve REACT'e yönlendiren bir refactor alabilen bir ön uç ya da tam yığın adamı arıyoruz. Aradığımız adam eski web sitemizi YALNIZCA geliştiren, sadece makbuzlarımızla veya önerilerimizle, mükemmel kalitede kodlama ve grafiklere sahip mükemmel bir algıya sahip olmalıdır. İyi yazı tipleri, iyi renkler, harika kontrast uygulanmalıdır.

  €452 (Avg Bid)
  €452 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  We want to sign documents using smart cards produced by ACS in iOS operating system. (Example: using bluetooth card reader) For this reason, pkcs#11 middleware is required for signing. The environment in which this middleware will be used can be QT or swift.

  €957 (Avg Bid)
  €957 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I'm looking for a seo expert on my website I have 10 words, they need me to upgrade my budget is between 200-500 €

  €280 (Avg Bid)
  €280 Ortalama Teklif
  79 teklifler

  Looking for android memory game designer - Hafiza geliştirici basit grafikli ve basit arayüzlü android oyun tasarlayacak yetenekli bir arkadaş arıyoruz.

  €1348 (Avg Bid)
  €1348 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Güzel görünümlü ve basit görünümlü bir kartvizit yapıyorum

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  unity bilen sureci devam eden projemizin kucuk bir kismini biterecek ve yeni projelerde de bize destek olabilecek birisini ariyoruz.

  €353 (Avg Bid)
  €353 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  €802 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba magento için düzenlemeler istiyoruz, Parapuan Modülü Geliştirmeleri ( … Adam / Gün) Akbank Sanal Pos Entegrasyonu (… Adam / Saat) Standart PayU Bridge Entegrasyonu (… Adam / Gün) Ups Kargo Entegrasyonu (… Adam / Gün) Erp'ye geliş tarihine göre kategori ürün sıralaması - (… Adam / Saat) Magento panelinde assorti adet bilgisi - (… Adam / Gün) Basında biz sayfası - (… Adam / Saat) gibi bu konularda saat fiyat bilgisi iletebilir misiniz

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Linux PHP  Php, Smarty php, Mysqli bilenlere... Php ile yapılmış, Smarty Php kullanılmış, Mysqli alt yapılı , Scripte eklemeler yapılacak, Yarıda kalan bir script. Bozmadan karıştırmadan kodlar & Veri tabanı üzerinden devam edecek. Özel den detaylar verilecek, Uygun görülen kişilere geri dönüş sağlayacağım (Yoğunluk tan dolayı geri dönüşler gecikebilir, HTML Şablonu hazırlamışım .

  €27 - €221
  €27 - €221
  0 teklifler

  Kamusal alanda yayın yapacağımız ekranlar için kanal ismi arı ekranlar hareketli alanlarda olacaktır. Bu ekranlarda reklam, güncel haberler ve eğlenceli videolar yayınlanacaktır. Kanal ismi için ipuçlarımız."Digital media, Mobil, Moving Media" We are looking for a channel name that will broadcast in puclic space. Some of the screens will be in the moving spaces. There will be advertisings, news and funny videos in those screens. Key words are for this channel: Digital Media, Mobility, Moving Media etc. For more information you can contact with us.

  €27 (Avg Bid)
  Acil
  €27 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Karakterimizin 3 boyutlu modellemesi yapılacak ve 10-12 saniye civarında bir animasyon videosu hazırlanacak. Video 2 bölümden oluşmakta: 1- Karakterimiz önce el sallayıp ardından 'içeri buyrun' şeklinde bir hareket yapacak. 2- Karakterimiz başarı işareti yapacak ve gülümseyecek. Karakterimiz ekte mevcuttur. For English; O...Karakterimiz önce el sallayıp ardından 'içeri buyrun' şeklinde bir hareket yapacak. 2- Karakterimiz başarı işareti yapacak ve gülümseyecek. Karakterimiz ekte mevcuttur. For English; Our character must be made 3d character and an animation video for 10-12 seconds. Video has 2 parts: 1- Our character is gonna wave its hand and then welcome us. 2- Our character is gonna show ...

  €527 (Avg Bid)
  €527 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Ajanslarında Art Director, Senior Art Director, Deputy Creative Director olarak çalıştım. Hizmet verdiği markalar arasında Arko, Duru, Nescafe, Coffee Mate , Siemens, Nurol İnşaat, Torunlar GYO, Grupama, Indesit, Hotpoint Ariston, Pizza Hut, UPS, HP, TetraPak, Aktürk İnşaat, ATM Dalaman Havalimanı, Hilton Global-TR, Teknosa, Ülker Grubu (Alpella-Bizim Yağ, Bizim Mutfak) Defne Yayınevi, Gilan, The Marmara Hotel, Vakıfbank, MasterCard, Sırma Grup, Doygun Ekmek, Yamaha, Vaillant ve Prsymian Group gibi yerli ve uluslararası markalar ve kurumlar yer almaktadır. PORTFOLYOM

  €394 (Avg Bid)
  €394 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Iki katli toplam 5000 m2 kapali alan mobilya magazasi icin elektrik projesi ve malzeme listesi. Yapi elektrik ozellik...Serit led ve aplik aydinlatmali kontroller ise sensor ve uzaktan kumandali. - Ofisler standart floresan aydinlatma (yonetici odalari haric. - Ofis bolgelerine ve Emergency aydinlatmalara merkezi UPS beslemesi - Jenerator baglantisi - Mobilya teshir alani bolgesi kablolama acik (tepsi) dagitilacak Istenilen cizim ve hesaplamalar: - Ekte gorulen resimlerdeki ve plandaki sekilde aydinlatma yeterliliginin (mobilya teshir alanlarinda) hesaplanmasi. - Katlara gore kablolama, anahtar, priz ve kutularini gosterir proje - Pano cizimleri (yuklere gore) - Jenerator devresi (pano tasarimi) - UPS hattinin projesi ve uygun unitenin gucunun belirlenmesi ...

  €368 (Avg Bid)
  €368 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Bana 20 adet insan karakteri lazim. Bu cizim yapabilecek arkadaslar ariyorum.rnA designer who wants to draw me 20 person charter for me.rnDrawing who can draw send me demo png.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  php de bir sayfa kodlama istiyorum kodların ana temasını ben verecegim buradaki yapinin hesaplamasi mantigini yapacak sadece turkler

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I have a website with a content locker and I need people to complete offers on the content locker.

  €1328 - €2655
  €1328 - €2655
  0 teklifler

  In a strict timeframe, I need help answering high-level proficiency Scrum questions based on Scrum practices and Product Owner role.

  €30 - €250
  €30 - €250
  0 teklifler

  We a great fast growing firm with innovative development in Administrative and Data Entry field nevertheless we do not micromanage and give our employees freedom to succeed in their roles. We are looking for a data entry to assist our firm at the front desk, our firm a multi dynastic is in need of data entry who can assist in transferring data, hard copy files, and other information into digital formats, also in excel the data entry will also assist in scheduling of emails, meetings presentation and fast attention to queries issues, the data entry will use tools like a Word processor to enter data, as well as special data entry devices to assist with typing speeds, data entry clerk will take a source document and transfer it to a digital version either as a Word file or spreadsheet ...

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I am looking for skilled NFT graphic designer. I attached guide design files. It will be around 50 traits. I will pay one by one. Project will start immediately. This will be long term project. Happy apply this job.

  €812 (Avg Bid)
  €812 Ortalama Teklif
  14 teklifler
  Flutter App Pages 6 gün left
  ONAYLI

  Creating the 5 screens in App Flutter, just the visual structure (front-end), it will not be necessary any integration with API's or back-end. Visual Componentes: For this task, use this page on Figma file: Screen 1 Name: Login or Sign in Screen 2 Name: Start Sign in Screen 3 Name: Name Screen 4 Name: CPF Screen 5 Name: Terms Code Base To access the repository: After your job application is accepted, we will give permissions to the Github repository project: There you have all the instructions for cloning the project, installing the dependencies, running tests, and debugging. Important: the project codebase already has the basic theme in "goma_app > lib

  €146 (Avg Bid)
  €146 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Hi i need to run a mail service website users should be able sign up - send and receive email and like other email panels have some sample options admin panel: can disable users ,send bulk email to all users and some other options just professional which did this job ago i need u for full website design and all functions

  €592 (Avg Bid)
  €592 Ortalama Teklif
  13 teklifler
  Creative Writing 6 gün left

  i have a company that provides discount on services like fedex UPS DHL Purolator etc. I also have an easy to use platform that allows clients to obtain shipping rates from all the carriers we work with on a single page. We have features such as address book tracking reports schedule pickups and more. I am looking for someone to create some fresh content for my website and to provide new ideas on how to present my services. I would also like to have some that can create new content on a weekly basis for my social media platforms and my monthly newsletter.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I am looking for someone to take the attached example and make it more fun. We will have it printed on a vinyl for a small refrigerator. It does not need to be too detailed but look great. Its in a sales office so the cooler it looks the better. Max size is 12" wide by 24" tall is the size you have to work with. You have full creative freedom. Just use the words we have in the example.

  €57 (Avg Bid)
  €57 Ortalama Teklif
  56 teklifler

  ? YittBox is looking for a qualified Blockchain developer to join our team. You will be working with our clients for Blockchain projects. ? -------------------------------------------------------------------------------------------------- ? IF YOU CONTACT US OUTSIDE OF UPWORK, YOU WILL BE AUTOMATICALLY DISQUALIFIED! PERIOD, NO EXCEPTIONS.? ------------------------------------------------------------------------------------------ We're looking for a Blockchain Developer to join our team: - Proven experience as a blockchain developer. - Advanced proficiency in programming languages, such as C++, Java, and Python. - Extensive experience in back-end development, algorithms, and data structures. - Knowledge of cryptography and blockchain protocols. - In-depth knowledge of...

  €8850 (Avg Bid)
  €8850 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Text Editor 6 gün left

  JavaFX VIEWS: 1. It must have views for user Sign In and Sign Up. 2. Once a user signs in successfully, program displays a menu bar at the top, a status bar at the bottom, and a text area in the middle. 3. The menu bar should at least have a File menu and an Edit menu. a. The File menu should have the following menu items: New, Open, Close, Save, Save As, and Exit. In addition, it should have a Spell-Check menu item. It also should have two other menu items --- one is called Learn and the other called Create. The Learn menu item allows the user to open a text file to “learn” and store word sequences. The Create menu item allows the user to create a new text passage based on what it has learned. An initial word and an integer specifying the word count of the n...

  €141 (Avg Bid)
  €141 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  €19 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I want to file a document related to a patent application in Canada, and I am looking for a patent agent registered at CIPO. Beside filings, I need the patent agent to agree to be a local correspondence agent for CIPO and forward to me all the notifications received from CIPO by mail or electronically; we will have a standard contract in that regard, and then I can sign a POA. It is even better if you have an extensive patent prosecution experience too, as that will most likely be needed too. I am using this platform because of budget reasons. If you are not a resident of Canada, please do not apply to this job. Thank you.

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Small 1 acre project needs to be graded for single family home development. Will be bringing in 2000 cy of fill and we need to make sure grade meets engineered design.

  €22 - €44 / hr
  Yerel
  €22 - €44 / hr
  0 teklifler
  Mobile app development 6 gün left
  ONAYLI

  Hello,...care animals. This is for business. There will show some service. Here is an example that what I am looking for: Like I have a Dog or Cat or a Bird or any other animal. I will go outside from my home that's why I need someone who will take care of my animals for a few days. I will pay per day charge and I will also pay for their food cost/day or week. And I will pay by this website and the man will take my animals and back me here in my house. The payment security system needs very secure and the app all need to be professional. Let me know how much and how long you need for this website building and what other informations you need. Start your bid with the words RAKIB You must need to sign in a legal document with me. Send me some similar samples you have d...

  €552 (Avg Bid)
  €552 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Please read my details carefully before bidding on my project. We are looking for Python experts. We will create a project for our team. Our team has an amazing history in IT, so we build a site for it. We'll use Python and the react framework to build our site and then keep our developers informed about all the new technologies. This site has many other features and we need to implement them. So I'm looking for a Python expert. We'll build our site with top-notch Python experts, and we want it to be very accurate and complete. To this end, we select the best developers through a rigorous testing mode. Bid when these conditions are met. Please do not bid on my project as a beginner!!! It is very important and will do it in the long run. We will test the develop...

  €1328 - €2655
  Mühürlü
  €1328 - €2655
  16 teklifler

  Looking for an U.S. - based experienced consumer bankruptcy paralegal to provide ongoing and reliable support to a busy attorney. Tasks include motion response drafting, e-filing, calendar and deadline management, daily docket monitoring and scheduling deadlines on calendar, filing extension motions, gathering documents for the Bankruptcy Trustees, notifying clients of court appearances, coordinating and setting up signing appointments, reaffirmation agreement processing, client contact and problem solving, attention to detail and excellent work ethic required. US-based consumer bankruptcy experience required.

  €32 / hr (Avg Bid)
  €32 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I own an NFT project and everything VR related has been doing great, Im a huge enthusiast in combat games and so is a-lot of my audience. I wanted to hire someone to start a VR game using my characters in the space. Im not in a rush, I want a great quality working game. These are my characters they are not 3D models yet but they will be. My project is called BoxHeads and these are some of the characters

  €55 / hr (Avg Bid)
  €55 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hello, freelancers. I am so eager to learn English from someone who can speak like Native Americans. My level is not basic so want to get high-level education. I am a fast learner who is willing to follow whatever you instruct. Hopefully, I look forward to meeting the best candidate soon. Thank you.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Before starting, writing test is required, unlimited access to the tasks, 200+ hours of audio available. 40$ per audio hour, account to the platform is provided by us.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We designed the modbus communication custom PCB that is needed to communicate with PLC. But the custom PCB is not working well. We need an expert in this field, to make them working correctly including hardware design and firmware development. Please apply if you are a real expert in this field. Write the "MODBUS" in your proposal.

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler
  E commerce website build 6 gün left
  ONAYLI

  ...animals. This is for business. There will show some service. Here is an example that what I am looking for: Like I have a Dog or Cat or a Bird or any other animals. I will go outside from my home that's why I need someone who will take care of my animals for a few days. I will pay per day charge and I will also pay for their food cost/day or week. And I will pay by this website and the man will take my animals and back me here in my house. The payment security system needs very secure and the website all need to be professional. Let me know how much and how long you need for this website building and what other informations you need. Start your bid with the words RAKIB You must need to sign in a legal document with me. Send me some similar samples you have d...

  €429 (Avg Bid)
  €429 Ortalama Teklif
  45 teklifler

  Hello, freelancers. I am so eager to learn English from someone who can speak like Native Americans. My level is not basic so want to get high-level education. I am a fast learner who is willing to follow whatever you instruct. My price range is from 2 usd/hr to 8 usd/hr. Hopefully, I look forward to meeting the best candidate soon. Thank you.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Our site is complete. I just require a few touch-ups to both the front-end and back-end. I will have ongoing work. I need repairs and touch-ups to always be done within 24 hours maximum. The backend: Language: Javascript (Node JS) Data storage: Mongo DB, Redis Queue: Redis Cache: Redis Websocket: Frontend: Architecture: Single page application: Language: Angular 10s CSS framework: Bootstrap

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  37 teklifler

  Hi, i am looking for someone to promote my website in instagram. you can get promotion material from y website. i will provide target country details. let me know

  €105 (Avg Bid)
  €105 Ortalama Teklif
  37 teklifler
  Design a Logo 6 gün left

  Hey! I’m looking for a logo for my small business. I’m a music teacher and I compose music as well. I teach little kids and grown ups to write their own music and want a logo that isn’t music-y but more creative-y. I am looking for something that is bright and colourful but also greyscale, that can be used online and in print, in large size and small. The fonts I use for my business things are titles: cardo and body: open sans light.

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  67 teklifler

  I need a logo for a fake university called, "Blackish University." I want something that looks very profes...Kicked back like he is under a tree, leaning back reading a book. Something that uses stick figures or so but with a professional-looking font, but maybe a character or stick person. I'm a guy with a short bald cut with a grey / white beard, maybe use that in the logo? Most importantly, I want it to look professional like it's an actual school. I wouldn't mind if it was as simple as one of the skulls I have listed below next to the name written in a university font. Or even, (below) with the university name. **I put together a logo in canva to show what I like.... maybe a transparent YOUTUBE sign in the crest or so?

  €35 (Avg Bid)
  Garantili
  €35
  45 girdi

  We are a venture capital backed s...startup working with experts from Stanford to revolutionize mental wellness by building mobile games for therapy. Our mission is to make mental health affordable, accessible, and fun. Our leadership team brings experience from Google, Samsung, BCG, Zynga, and King. We are looking for an artist to help us with illustrations and animations on a full time basis for the next 3 months, with potential to extend after. Must be: - Willing to learn how to animate in Rive - Flexible to work with a fast changing young startup - Willing to sign NDA - Cares about our mission of mental health accessibility! - Willing to work remote with multiple time zones Ideal if: - Has previous experience in 2D animation, preferable if on mobile - Has experience wi...

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  We are seeking for an experienced blockchain developer who can help us. We have a website I've been working on and we've run into roadblocks because we don't know hashkell. It's a website that pulls data from the cardano blockchain. If you know haskell then its easy to understand the cardano blockchain.

  €33 / hr (Avg Bid)
  €33 / hr Ortalama Teklif
  23 teklifler