Looking wordpress coder işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  272,874 looking wordpress coder iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR
  i need coder Bitti left

  maven git hub intelij...……......…......…...

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  BÜNYEMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE DENİZLİ ÇEVRESİNDEN CODER VE GRAFİK TASARIMCI ARANMAKTADIR

  €1631 - €3261
  €1631 - €3261
  0 teklifler

  Arkadaşlar projemiz müşterilerimizin ürünlerimizi seçmesinde yardımcı olacağı bir yazılımdır, müşteri iş yerimize gelir ve dokunmatik monitör ile kendi ürününü tasarlar. Görselde ve video da detaylı anlatım mevcuttur gerçekten yapabilecek arkadaşlar ulaşsınlar. istediğimiz uygulama detaylı video yu izleyebilirsiniz aynısını istiyoruz. Friends are the software to choose our products for our project, the customer comes to our workplace and designs his own product with a touch monitor. There is a detailed explanation in the visual and video.

  €145 (Avg Bid)
  €145 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Çevrimiçi başvurumuzu (php, laravel, açısal1) ve REACT'e yönlendiren bir refactor alabilen bir ön uç ya da tam yığın adamı arıyoruz. Aradığımız adam eski web sitemizi YALNIZCA geliştiren, sadece makbuzlarımızla veya önerilerimizle, mükemmel kalitede kodlama ve grafiklere sahip mükemmel bir algıya sahip olmalıdır. İyi yazı tipleri, iyi renkler, harika kontrast uygulanmalıdır.

  €451 (Avg Bid)
  €451 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I'm looking for a seo expert on my website I have 10 words, they need me to upgrade my budget is between 200-500 €

  €279 (Avg Bid)
  €279 Ortalama Teklif
  79 teklifler

  Looking for android memory game designer - Hafiza geliştirici basit grafikli ve basit arayüzlü android oyun tasarlayacak yetenekli bir arkadaş arıyoruz.

  €1345 (Avg Bid)
  €1345 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Güzel görünümlü ve basit görünümlü bir kartvizit yapıyorum

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  merhabalar, python kodlama hakkinda yeterli bilgi ve tecrubeye sahipseniz bana mesaj birakirsaniz sevinirim.

  €257 (Avg Bid)
  €257 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  unity bilen sureci devam eden projemizin kucuk bir kismini biterecek ve yeni projelerde de bize destek olabilecek birisini ariyoruz.

  €352 (Avg Bid)
  €352 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  €800 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I need a coder to do a new platform for me. It will be a system. It will related to plagiarism controlling and grammer checking. Bir yazılımcıya ihtiyaç duymaktayım. Bir plagiarism ve grammer checkin sistemi kurdurmak istiyorum. Detaylar görüşülecektir.

  €231 (Avg Bid)
  €231 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  PHP diline hakim, OOP (Nesne Tabanlı Programlama) tekniğine ve bilgisine son derece hakim, İzmir içi olmak koşulu ile PHP coder aranıyor.

  PHP
  €46 / hr (Avg Bid)
  €46 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  İyi günler; adlı site için mobil uygulama yapıyoruz, servis kısmını yazdık mobil app'i de ionic framework ile kabataslak yazdık fakat angular.js kullanarak "JSON" ile servise ulaşmalı ve servis app iletişimini sağlamalıyız. Kısacası angular.js'ten iyi anlayan coder arıyoruz.

  €487 (Avg Bid)
  €487 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  phpfox için Bitti left

  phpfox için jobboard iş ilanları modülünü kısmen editleyebilecek bir php coder ihtiyacım var [Contact details removed by Freelancer.com Administrators for breaching the site Terms and Conditions]

  €194 (Avg Bid)
  €194 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhabalar; adlı bir site hayata geçirmeye çalışıyorum. tasarımı ve projelendirmesini kendim yaptığım çalışma için, işin başlangıcında freelance bir php yazılımcı ile çalışmaya başladım. Ancak iş freelance çalışan kişinin sabit bir işte başlaması ile zamansızlıktan dolayı eksik kaldı.. site şu an yayında değil.. mevcut siteyi adresinden inceleyebilirsiniz.. siteyi inceledikten sonra üzerinde konuşmak daha doğru olur.. Admin sayfası ve içeriğinde eksik olan yapılar var, ilan görüntüleme, profil sayfasında ki bazı eksiklikler, ana sayfada ki düzenlemeler vb. inceleme yapınca sizde eksiklikleri göreceksinizdir diye düşünüyorum.. Genel olarak eksiklikleri dosya eki olarak ekledim, inceleyebili...

  €625 (Avg Bid)
  €625 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Kamusal alanda yayın yapacağımız ekranlar için kanal ismi arı ekranlar hareketli alanlarda olacaktır. Bu ekranlarda reklam, güncel haberler ve eğlenceli videolar yayınlanacaktır. Kanal ismi için ipuçlarımız."Digital media, Mobil, Moving Media" We are looking for a channel name that will broadcast in puclic space. Some of the screens will be in the moving spaces. There will be advertisings, news and funny videos in those screens. Key words are for this channel: Digital Media, Mobility, Moving Media etc. For more information you can contact with us.

  €27 (Avg Bid)
  Acil
  €27 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Mevcut web sitemiz ve yeni yapılacak web sitemizde görevlendilmek üzere İyi derecede php ve opencart bilgisi olan freelancer olarak çalışacak, dürüst, güvenilir ve işine sadık coder aranıyor. Proje başına ücret ödenecek olup, tüm detaylar ve ayrıntılar skype v.b. konuşulacaktır. Başvuracakların milliyeti önemli değil ancak iyi derecede Türkçe okuma, yazma bilmesi gerekir.

  €6 / hr (Avg Bid)
  Özellikli
  €6 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Mevcut web sitemiz ve yeni yapılacak web sitemizde görevlendilmek üzere İyi derecede php ve opencart bilgisi olan freelancer olarak çalışacak, dürüst, güvenilir ve işine sadık coder aranıyor. Proje başına ücret ödenecek olup, tüm detaylar ve ayrıntılar skype v.b. konuşulacaktır. Başvuracakların milliyeti önemli değil ancak iyi derecede Türkçe okuma, yazma bilmesi gerekir.

  €2 - €221 / hr
  Mühürlü
  €2 - €221 / hr
  15 teklifler
  python coder Bitti left

  Selam python coder ariyorum, bir kac proje var. ilgilenir misiniz?

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Çok iyi derecede iş bilen coder aranmakta olup bahis scripti yaptırılıcaktır, elimizde bulunan botun entegresine yapılması gerekmektedir. İş acildir.

  €634 (Avg Bid)
  €634 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Mevcut web sitesi ve yeni yapılacak web sitesi üzerinde istediğim düzenlemeleri yapabilecek, opencart bilen, css, php, javascript, jquery iyi bilen, iletişim ve zaman problemi olmayan, güvenilir ve hızlı kod yazabilen freelancer coder arıyorum. İş başına fiyat konuşulacak olup tüm ödemeler paypal üzerinden yapılacaktır. Not: Türkçe bilen kodcular müracaat etsin lütfen.

  €27 - €221
  Mühürlü Gizlilik Anlaşması
  €27 - €221
  2 teklifler

  Looking for someone who is socially active and can help me with social media marketing on facebook, instagram and twiiter for my companys digital presence.

  €206 (Avg Bid)
  €206 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I am looking for someone who can SMS market in Bangladesh on a long terms basis. Marketer needs to find the mobile numbers. Charges based on Cost per SMS

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Profile SEO Expert - Individual Persons only For long term project works. Send your past projects & your pricing.

  €6 (Avg Bid)
  €6 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  FarmSoul is looking for a serious flyer, banner, and brochure designer who is in India and Hyderabad please reply to the same post so that we can contact you for further discussion.

  €53 (Avg Bid)
  €53 Ortalama Teklif
  19 teklifler
  Looking for a Hindi Writer 6 gün left
  ONAYLI

  Need to do in research in Hindi Language - Domain is Politics

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I want urgent help Only experience freelancer follow the project Thank You

  €147 (Avg Bid)
  €147 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Looking for someone who can complete my big data assignment anyone interested soo please contact me directly for more discussion ! Expert Knowledge of Big Data and Data Science

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I'm looking for an expert with rich AWS using experience. Have to upload more than 15GB data to aws s3 with presignedurl method in php. Need to upload data to aws s3 from browser.

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Looking for flutter developer on monthly basis daily : 8 hr

  €1699 (Avg Bid)
  €1699 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Python trainer from beginner to advance

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I want to improve m y English speaking skills. In terms of score, my current English speaking skills have 6/10 score. So, I am looking for freelancers whose mother tongue is English. (preference will be given to freelancers from USA, Canada, UK, Australia who bids a good amount). The freelancer does need to be a professional but he/she should know how to mentor and should have a concrete plan based on my requirements. I am expecting one hour sessions each day for first week. After that I am expecting a session every alternate day. Only native speakers, genuine and serious freelancers should bid. If you have any other query, you can message me (if possible here).

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler
  €80 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Hi there, I am looking for an independent designer for a few tweaks.

  €60 (Avg Bid)
  €60 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Good English Knowledge. 2 hours Required. Thanks!

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  47 teklifler
  Nft /photoshop coder 6 gün left
  ONAYLI

  need someone who can code traits for a 3d project . i have the traits just need someone to code 10,000 variations

  €1979 (Avg Bid)
  €1979 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Currently have a website which is becoming outdated looking for someone who could design a new website to a more current platform

  €3347 (Avg Bid)
  €3347 Ortalama Teklif
  41 teklifler
  Drupal Developer 6 gün left

  We are looking for Drupal Core Developer who can create custom modules, theme customization and object oriented PHP for the one project. If anyone interested to work as a freelancer to finish it Intime, you can send resumes Only Hyderabad Candidates can apply for this Immediate requirement to start project Requirements/Experience: Minimum 3 years professional Drupal development experience 2+ years of Drupal 8/9 Experience Experience in developing and maintaining custom modules Experience Integrating with Third-Party APIs and develop restful API's Experience performance optimization of high-traffic sites Experience in committing patches for Drupal core or other contributed modules. Excellent knowledge of PHP, MYSQL experience Fluency with LAMP (Linux, Mysql, PHP) technolo...

  €18 - €147
  €18 - €147
  0 teklifler

  Installation and configuration of servers. Configuration of apache, apache tomcat, MySQL, proxy and routing, SSL. Maintenance of servers, database, backups and updating servers on timely basis.

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Looking for developers to build operating system in linux platform

  €2650 - €4417
  €2650 - €4417
  0 teklifler

  We are looking for MLM experts who knows python. Long term project with regular payments.

  €4417 (Avg Bid)
  €4417 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We are looking for MLM experts who knows python. Long term project with regular payments.

  €1988 (Avg Bid)
  €1988 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I'm looking for a sulfur supplier Sulfur granular, i need a real supplier The range price should be from 90-100 USD per TM Looking forward to get a good person who can give me a good service. I don't need middleman i need a direct manufacturer.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I need data structure c++ coder having wonderful skills in programming

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hi, We are looking for a graphic designer to create unique designs for our business and clients for social media marketing. We are looking for a talented freelancer of Graphic Designer who have good experience in creating social media posts banners, flyers etc..

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Exertio - Freelance Marketplace WordPress Theme-looking for someone to add whizchat extension I bought

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hi I am looking for a pinescript coder that can extract the code from an tradingview invite only script.

  €250 (Avg Bid)
  €250 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi Hector Eduardo P. I am looking for a pinescript coder that can extract the code from an tradingview invite only script.

  €250 (Avg Bid)
  €250 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Looking for Belly Dancers and Models for an Entertainment Casino site. no experience is needed. work from home. training is provided. openmindedness is required.

  €2340 (Avg Bid)
  €2340 Ortalama Teklif
  2 teklifler