Low res file higher res işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  310,231 low res file higher res iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  exe dosyalarını serveri bozmadan jpg yapabilsin.

  €930 (Avg Bid)
  €930 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...simulasyon, baskı devre kartı şeması ve yazdığım senaryoya göre yazılımı hazırlanacak. Arduino ide platformunda yazılması gerekiyor. Kullanacağım mikrodenetleyici freebeatle ESP32 IOT. Zaman kısıtlıdır. Detaylı senaryo ektedir. Türkiye dışından da bu işe el atacak kişiler olabilir; The frequency group I want to be detected are frequencies similar to Schultmann resonance frequencies. Since there are low frequencies, antenna, amplifying circuit and peripherals need to work in harmony. I'll take care of the antenna part myself. simulation, printed circuit board diagram and software will be prepared according to the scenario I wrote. It needs to be written on the Arduino ide platform. The microcontroller I will be using is freebeatle ESP32 IOT. Detailed scenario is...

  €132 (Avg Bid)
  €132 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hocam merhaba hyper casual oyunum için low-poly bir model çizdirmek istiyordum animasyonlarıyla beraber eğer müsaitseniz bu proje için ücretinizi öğrenebilir miyim?

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hocam merhaba hyper casual oyunum için low-poly bir model çizdirmek istiyordum animasyonlarıyla beraber eğer müsaitseniz bu proje için ücretinizi öğrenebilir miyim?

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hocam merhaba hyper casual oyunum için low-poly bir model çizdirmek istiyordum animasyonlarıyla beraber eğer müsaitseniz bu proje için ücretinizi öğrenebilir miyim?

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...bulunan bir firmayız. Aşağıda genel olarak belirttiğimiz özelliklerde koruma rölesi tasarımı yapacak elektronik mühendisi arıyoruz. (İstanbulda olması tercihimiz) Project name: Low voltage single phase protection relay 60A. Function : Over/under current (with built in mini current transformer), over/under voltage, time delay - two screens and 6 leds required ,-The design should be carried on with our case -The design should be carried on with our terminals, black one prototypes devices fully working design and schematics , BOM list, PCB design (Gerber), firmware and hex file, human interface program file(please let me know if I forgot anything) , with technical data, user manual instructions test procedure. manual for us 6.3D design

  €331 (Avg Bid)
  €331 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Java war dosyasını maven projesine dönüştürülmesi gerekiyor. Sistem web tabanlı. İşlem için uzak bağlantı ile bilgisayarıma bağlanıp eclipse üzerinden yapılması gerekmekte. Bilen için 5-10 dk'lık bir işlem. Java war file needs to be converted to maven project. The system is web based. For the process, it has to be connected to my computer with a remote connection and done via eclipse. It takes 5-10 minutes for those who know.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  İnternetten beğendiğim Beş HTML5 oyununu indirmek ve oyunları internet bağlantım olmadan yerel diskimden çalıştırmak istiyorum. Yani oyunları ÇEVRİMDIŞI çalıştırmak için gereken tüm varlıkları ve javascriptleri indirmelisin.

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Engilish I want freamwork structure to create modules without writing code Turkish Kod yazmadan modüller oluşturmak için freamwork yapısı istiyorum

  €3855 (Avg Bid)
  €3855 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Projem için 3D kadın ve ya erkek modelletmek istiyorum ancak low poly olmak zorunda

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Canbus ile ilgili 2 proje var bunlardan biri canbus ile çalışan bir ekipmanı low high komutlarıyla yönetmek yani eski sistemle yeni sistem bir aleti kullanmak .. . canbus dan gelen bilgiyi 0 1 olarak tanımlayıp cihazı kontrol etmek ... canbus daki çalıştır bilgisini high olarak göndermek ..

  €14 - €21 / hr
  €14 - €21 / hr
  0 teklifler
  arduino led Bitti left

  nt LedPin= 13; //13. portu LedPin olarak tanımladık. char gelen; //Gelen isminde bir karakter tanımlıyoruz. void setup (){ (9600); pinMode(LedPin, OUTPUT); //LedPini çıkış olarak tan...//Gelen isminde bir karakter tanımlıyoruz. void setup (){ (9600); pinMode(LedPin, OUTPUT); //LedPini çıkış olarak tanımlıyoruz. } void loop (){ if(()>0) gelen=(); // Serial port okuma komutunu gelen karakterine atıyoruz. if(gelen== 'H') digitalWrite (LedPin, HIGH); //H harfi ile ledi yakma komutunu tanımlıyoruz. if(gelen== 'L') digitalWrite (LedPin, LOW); //L harfi ile ledi söndürme komutunu tanımlıyoruz. } ben bu kodu arada pc olmadan ps2 klavye ile direk çalıştırmak istiyorum. yani arduino+led+ps2 klavye+pil

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  ...show makes more sense Users will ask questions by selecting a category If doctors serve in this category, they will see the question. He will answer the question if he wants Users can make an appointment online Will be able to comment on doctors The more questions the doctors answer, the higher the category searches will be. The more positive comments the doctors get, the higher the score will be. Be a 100% mobile-friendly site In addition, Doctors need to be notified of mobile phones when they are asked in the category they are members of. Admin should be able to control all the details Thank you ------------ Türkçe Detay Doktor Soru Sorma ve Randevu Hizmeti Çok fazla detay anlatmak istemiyorum Örne...

  €970 (Avg Bid)
  €970 Ortalama Teklif
  72 teklifler

  desktopcatcher(dot)com EXACTLY SAME SOFTWARE DO NOT BID ANY OFFER IF YOU WORRIED ABOUT BUDGET. !!!BUDGET İS LOW!!!

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Mobil oyunlarda kullanılmak üzere low poly modellenmiş arabalara ihtiyacımız var.

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  Merhaba arkadaşlar , mobil platformda yapacağımız oyunumuz için Istanbul'un semtlerinin modellemesine ihtiyacımız var. Binalar birebir aynı olmayacak ama sokaklar caddeler bina konumları aynı şekilde olacak. Çok low poly olmayacak şekilde sıcak bir atmosfer verecek şekilde istiyoruz.

  €698 (Avg Bid)
  €698 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  wav file decode ozellikleri konusulur

  €2508 (Avg Bid)
  €2508 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  selamlar , bir proje var ve projede baz php dosyalarina bakmak lazim duzenlemek lazim . cok ufak tefet bir hata soz konusu . yii framework ve php entere sekilde calisan bir sistem .

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  3D Modelleme Bitti left

  ...tasarımını yapamıyorum. Sahnelerin nasıl gözükeceği taslaklarımda hazır, ayrıca para verip satın aldığım çok sayıda 3D modelim var, ağaçlar, kayalar, mağara vs. Ayrıca elimde başka bir sanatçının yaptığı örnek sahneler var (tamamen başka bir tema), Oyun geliştirme ortamı unity 4.6, yani hazırlanan modeller unity (free) içinde açılabilmeli, Mobil platform olduğu için yüksek kaliteli olmayacak, low poly modeller olacak. Aslında yapılacak iş elimdeki hazır objeleri bir araya getirip sahneleri oluşturmak. Çok fazla sahne yok, ufak ve birbirini tekrar eden sahneler kullanıyorum. Modelleri 3dMax, Maya, istediğiniz ile hazırlayabilirsiniz, ama free olduğu için blender tercihimdir. Yukarıda belirttiğim...

  €337 (Avg Bid)
  €337 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Şuanda geliştirmekte olduğum bir mobil oyun var. 4 adet uçan araba modeli yaptıracağım. Modeller en fazla 8-9 bin verts olacak. Yani mümkün olduğunca low poly olacak. Ancak tabii ki çok fazla da low poly olmayacak. Görüntü kalitesi bozulmayacak. Yapabilecek olanlar özel mesaj gönderirlerse sevinirim :).

  €522 (Avg Bid)
  €522 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Modellenecek araç modeli özelden verilecektir. Özellikle Low-polly modelleme istiyoruz. 10k polly yi geçmemeli. özellikle aracın iç - ön konsolunda biraz detay istiyoruz. Özellike .fbx çıktısı teslim edilmeli.

  €779 (Avg Bid)
  €779 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ...firnute web site language : Turkish seo work : google optimization turkish words example : offic firnuture ( ikinci el ofi mobilyası - ikinci el ofis mobilyaları - ikinci el buro mobilyası..) its importand Sample design of the website would look like I want to deliver a fully finished, ready to use website. web site must be search engine friendly, definitely. Turkish needs to get higher rankings in the search engines with keywords....

  €566 (Avg Bid)
  Özellikli
  €566 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  .src ile biten bir dosya 700mb boyutunda içinde bir oyunun dosyaları var komple ve kırılması gerekli

  €237 (Avg Bid)
  €237 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Word file to PDF 6 gün left
  ONAYLI

  I need someone who can type some document which are in word file and convert them to one pdf file

  €392 (Avg Bid)
  €392 Ortalama Teklif
  196 teklifler
  Pay Per Click Code Expert 6 gün left
  ONAYLI

  We need someone to design a ONE PAGE fully monetised by a PAY PER CLICK PAYMENT GATEWAY ... It is ONE PAY that we need to use 1. Google Adsense 2. Paid UP-FRONT Advertising as in PPC where each click by a prospect is paid at a given rate e.g. $5 = 5000 clicks based on $0.001 one cent per click 3. Each Adveriser must have the right to renew his subscription when his money is low ... ie. down to 1000 clicks CAN U DO IT??? BONUS APPLIES TO A GENUINE PROGRAMMER! No time wasters need apply!!!

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I have an XD file with 15 screens I would need to be designed in high fidelity mockups based on low fidelity currently existing mockups and logo. I am looking for a freelancer that would sign an NDA and has strong experience designing SAAS apps. Budget: $50 Timeline: 1 week Verification: - Design is presented in XD file with high fidelity mockup - Colors, screens, and states are shown.

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  i'm looking for a js developer who can read a complete js file and found programming mistakes and vulnerabilities if there any the task is simple the js file have api requests must be done in one day note : if there any exploit in the code must be provided by an example about how to use it from the client side

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I have a logo for a club that was only provided as a PNG. Due to its size, I need it recreated as an AI file so I can freely change each object or resize it to any size needed. This project would be a full conversion. I need each part of the image to be its own layer, color, and text. The AI file should match the logo PNG.

  €61 (Avg Bid)
  €61 Ortalama Teklif
  110 teklifler

  The project is to Tunning and Config RAM & SWAP & RAMDISK on Ubuntu Server 18, The server in not VPS! 16GB RAM 3T SS...main issue is that after few days running server, all swap and ram are 95% for no reason, and needed restart. the server now is config with swap file 25G need to set that above 55% useage of RAM he will start using RAMDISK until its full, and if RAMDISK full, it should be return to RAM. All ram and swap memory need to flush daily need to set script daily drop caches from RAM and RAMDISK Requirement: ****Experience Done it before - Must be Expert in LInux.**** Please Don't Bid if you had no experience. ***Enable to start asap** **** No milestone **** Full Payment after checking project. ****Max budget : 15$**** Auto bot BID & Highe...

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ...interior and exterior, and 2D floor plans with dimensions that we can use for builder's quotes Successful bidders will look at the picture of the house we attached and will write the color in the first sentence of their proposal - to let me know they have read the description. A sample page and a few pictures of the house can be sent so you can make an estimate of the project size, on top of the one low-quality attached picture to this project. Upon freelancer selection, we can provide the cadastral plan, the full house plan and more high quality pictures although these are to remain confidential. The level of detail for the renders doesn't need to include complex furniture or too much detail. We are mostly interested in having an overall view of what our house cou...

  €825 (Avg Bid)
  €825 Ortalama Teklif
  50 teklifler

  Some malware got on our hosting, creating new htaccess files, now the Wordpress website won't work. Can we send you the backup file, you clean it, and then upload the website again?

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  34 teklifler
  Portal service now 6 gün left
  ONAYLI

  Experience with building custom portals and having features such as but not limited to: - having done custom dashboards - portal SSO - having developed custom widgets to extend the functionality · Worked on thick and thin client applications as well as emerging technologies like augmented reality a...custom portals and having features such as but not limited to: - having done custom dashboards - portal SSO - having developed custom widgets to extend the functionality · Worked on thick and thin client applications as well as emerging technologies like augmented reality and virtual reality · Tools – Axure, Invision, Marvel, Balsamiq, Microsoft Visio, Adobe Tools · Hi-fidelity and low fidelity prototype development for many di...

  min €47 / hr
  min €47 / hr
  0 teklifler

  Design already done, need 2 files vectorial, - 1x 2D design of it on a square 500mm x 500ml. - 1 x 3D design of it in a square 500ml x 500ml.

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  114 teklifler

  we have started a US Staffing company and need a website for same. we have low budget but we are looking for someone who can do excellent development and we can hire you full time eventually.

  €243 (Avg Bid)
  €243 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  ...updates What in the world is going on? 5 seconds, flash, 5 seconds, on, then flash again There is a TOTAL max budget of $15 on this project regardless of the time; selected hourly so there would be less % taken between us ========== There is hope you can give your “best” price; unemployed, and have cancer with bills backing up, $15 possible? Glowing paragraph of feedback 5 stars My funds are low but will pay quick and leave 5 stars. Please give your best possible for your bid ? (something reasonable?) Please note there is hope we can mutually complete this task; we can leave each other nice comments and 5 stars for each? Look at feedback on my profile, feedback I left for many others. Here is the project: SINCERELY WOULD BE NICE TO MEET YOU PLEASE ANY THO...

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Necesito desarrollar en Java un sistema de ficheros paralelo basado en Google File System.

  €112 (Avg Bid)
  €112 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  Google Analytics Setup 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for a Google expert to setup my Google analytics with my website. Low budget

  €45 (Avg Bid)
  €45 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  HI im after a new logo logo wording to say TRON-EV in the same style as the Tron film lettering colour and glow. i want to use it for a new website and company letter heads so suggestions on formats high and low resolution. we have got a slogan but but wanted some images to include and some to not.( the future is electric) possibly include the symbol for letter head and clothing work wear. I hope this describes the sort of items i require. thanks Ben

  €89 (Avg Bid)
  €89 Ortalama Teklif
  103 teklifler

  Photoshop expert - remove green light glare from glasses in my studio images (about 15+ images) with ongoing work available I photograph in studio and there is slight green refelction on some glasses images with people, i will upload on google drive and send to you in high res jpeg for you to send back

  €23 / hr (Avg Bid)
  €23 / hr Ortalama Teklif
  99 teklifler
  ReactJs Frontend mockup 6 gün left
  ONAYLI

  ReactJs Frontend mockup only as per screenshot. As small & simple task, budget is very low & currency only SGD. But If ok this task, will continue the whole project which will included NodeJS backend, API, MSSQL DB and budget will be reasonable. If you interest, please contact, otherwise, pls don't waste time.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  ...audiences Ability to create documentation for XSOAR playbooks Ability to refine and translate complex requirements and execute best practice solutions Ability to lead a team Other tasks and duties as needed to support the customer and/or business relating to XSOAR Your Experience Experience as a Professional Services Engineer, Consultant, or IT/operations Engineering Programming experience in a higher-level language such as NodeJS, Ruby, Chef, Puppet, YAML, JSON, and/or Python Good understanding & expertise of tools such as Ansible, Terraform, CI/CD (Jenkins, Github, etc) Understanding of API based security and compliance standards and Unix/Linux and Windows operating systems and scripting Strong analytical skills to evaluate complex multivariate problems and find a sys...

  €24 / hr (Avg Bid)
  €24 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  PLEASE READ CAREFULLY (automated bids or responses will be ignored) We are looking for someone to write a program to create video files using simple instructions in a text file. This program has NO user interface. The program will run from the command line (DOS box/powershell), C: c:<>. You will be taking multiple videos and images, and combining them together to create 1 video. We will provide you with an instruction file (see example below), images and videos. You must use these images and videos to create 1 video file to show that your program works. You must have experience using FFmpeg (or other utility) and you must know how to use FFmpeg to COMBINE videos. This is not a simple thing and there seems to be some complexity with combining videos using

  €192 (Avg Bid)
  €192 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  ...perform the following actions: 1. ping and identify when file has been updated. 2. one that file has been updated on the web, immediately strip the latest 24 monthly points from EACH SERIES and upsert into the user's SQL database (using a stored procedure "upsert") the following columns: * bls_series_id (varchar(64) - appending "Q" to the beginning of the ID) * value_date (date) - date to be recorded as month-end for the month indicated in the BLS file * value (decimal(10,3)) * footnote (varchar(64)) 3. signal completion to the user The code should refer to a user-editable properties file with relevant paths and passwords. Code may be in any common scripting language: java, etc. Th...

  €138 (Avg Bid)
  €138 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Videographer/Photographer wanted for a brand new Just Cuts salon Grand Opening, Thursday 14 July from 8.45 to 11am, at St Ives Shopping Village. We’re needing footage of Grand Opening Ceremony plus in-Salon services in both vertical video footage for our Instagram Reels and regular HD, plus 25 – 30 professional hi res images.

  €382 (Avg Bid)
  Yerel
  €382 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hi, I have a basic project, just need to do a very similar one like You will need to know how to get to all the solutions so it works. I will pay JUST WHEN IS FINISHED, NOTHING BEFORE I have a very very low budget, this project can be done in a week, so please send me your best offer and timeframe Thanks

  €614 (Avg Bid)
  €614 Ortalama Teklif
  52 teklifler

  There is a code that I need to get the data form it and use it on my own link. if the full code is needed we can work together on that. please look closely before writing to me. Thanks.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I'm hoping to hire a freelancer who is dilegent and proficient in excel and Microsoft to paraphase, transcribe and copy type documents for our company for short and long term collaboration

  €399 (Avg Bid)
  €399 Ortalama Teklif
  149 teklifler

  Convert my Javascript file to typescript Basically i created a project in c# asp.net where i used javascript as front end so included different functions with api url. I need this project to be done in vs code angular js in typescript so Your task is so simple i need my file js which has some basic functions i need that in .ts so i can view my project in angular js . I included javascript file just look into it . This thing is so urgent .

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hi Basit A., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler