Myspace group bulletin maker işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  173,129 myspace group bulletin maker iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Hi, we have a small group of stock exchange advise followers. We need user administrations on our website. We have some tables at Google Sheet, and they are perfectly good for us. We need to publish that tables real time on our website and mobil applications which are needed to create bottom to top. Merhaba, Küçük Borsa yardımlaşma grubumuzun web sayfasını oluşturacak, kullanıcı erişim yönetimini geliştirecek, mobilde de paralel şekilde nispeten sade bir uygulama geliştirecek bir arkadaş arıyoruz. Sistem zaten Google Sheet üzerinde çalışmaktadır ancak daha profesyonel bir düzeye geçmek istiyoruz. Alt yapı ve iş modeli hali hazırda kurulu bulunmaktadır. Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederiz.

  €1036 (Avg Bid)
  €1036 Ortalama Teklif
  24 teklifler
  logo maker Bitti left

  et lokontam için logo yapıcısı arıyorum

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  ...birimlerinin uyumlu çalışması gerekiyor. Anten kısmını ve kart basımı işlerini ben kendim halledeceğim. simulasyon, baskı devre kartı şeması ve yazdığım senaryoya göre yazılımı hazırlanacak. Arduino ide platformunda yazılması gerekiyor. Kullanacağım mikrodenetleyici freebeatle ESP32 IOT. Zaman kısıtlıdır. Detaylı senaryo ektedir. Türkiye dışından da bu işe el atacak kişiler olabilir; The frequency group I want to be detected are frequencies similar to Schultmann resonance frequencies. Since there are low frequencies, antenna, amplifying circuit and peripherals need to work in harmony. I'll take care of the antenna part myself. simulation, printed circuit board diagram and software will be prepared according to the scenario I wrote. It needs to be written ...

  €135 (Avg Bid)
  €135 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba iyi çalışmalar. Detaylarını okuduğum bir projeye teklif verdiğinizi gördüm. Henüz buradan iş almış değiliz. Küçük ve orta ölçekli projelerde maliyet analizi üstüne çalışıyoruz. Tanışmamız belki iki taraf adına yeni kapılar açabilir? 507 619 30 70 Saygılarımla, iyi çalışmalar.

  €241 (Avg Bid)
  €241 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Biz, AVK Group firması olarak; Kendimize ait tasarımlarımız olan Tek Camlı katlanır cam balkon, Isıcamlı katlanır cam balkon, Sürme sistemi, Giyotin sistemi gibi ürünlerin Türkiye ve Dünya genelinde satışını yapmaktayız. Bu sistemler ile Ev balkonu, Teras, Kafe, Kış bahçesi ve buna benzer açık alanları ihtiyaç duyulduğunda açılabilecek olan sistemlerimizle kapatıyoruz. Bu sistemlerin amacı yalıtım sağlamak ve bu sayede dilediğinde rahat bir oturma imkanı doğuyor.

  €59 (Avg Bid)
  €59 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  Merhaba vikisk, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Profesyonel logo maker yapılır teklif vermeniz şekkürler

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Katalog için bir içerik yazara ihtiyacımız var, tercihen yazar bir inşaat firması için katalog yazma tecrübesine sahip olmalıdır. Teknik dil gerekli.

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  13 teklifler
  alanya group Bitti left

  Projemiz bir wordpress sitesi olarak almış oldugum sriptleri guzelce indexlenecek sayfanın tasarımı ve arama motorları kaydı yapılacak. google map api key places ve navigasyonlar duzenlenecek ve actif hale getirilecek detaylar telefon ile gorusulecek

  €447 (Avg Bid)
  €447 Ortalama Teklif
  17 teklifler
  Telegram bot Bitti left

  Telegram super group'umuz bulunmaktadır. Group sayısı 360'ı geçtiğinden dolayı chatbot'a ihtiyaç doğmuştur. Chatbot'tan beklentilerimiz: Gruptaki üyelerden biri External linkler (reklam/spam) paylaştığında grupta banlamak. Search bölümünü kullanarak arama yapmak ilgili gruplara dahil olması. Örnek: Amazon kelimesini arayarak tüm amazonla ilgili gruplara dahil olmak. Dahil olduğu Amazon gruplarındaki üyelere otomatik olarak mesaj göndermek(Bizim grubun davetiye linki) Gmail, Youtube servislerine entegre olması. Saygılarımızla

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba Miracles Group, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Adobe edge animate (html5 ve js) veya benzer bir yazılım programı ile altı soruluk okul öncesi çocuklar için gelistirilebilir bir test hazırlamak ...olacak. Doğru cevaptan sonra kendisi otomatik olarak diğer soruya geçecek. Her cevaptan sonra yanda ki panelden kaç puan aldigini görebilecek. Detayları zaten bildireceğiz. Mobil ve tablet ile de uyumlu olması çok önemli. Yani swf dosyaları tablet ile siteye erişenlere boş bir ekran gibi gözüküyor. Örnek olarak şu adresteki gibi olmalı. Kısacası istediğimiz zaman kodlara ve sahne animasyona bakarak soru ekleyebilecegimiz altı soruluk Şablon test yaptırmak istiyoruz. Program olarak da Adobe edge animate (html5 javascript) veya benzeri bir program olabilir.

  €162 (Avg Bid)
  €162 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Haydaroğulları Group - Corporate Website

  €439 (Avg Bid)
  €439 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Tongkun Group Hangzhou eyaletinin Tongxiang City şehrinde konumlanmış. Polyester ve polyester bazlı iplik endüstrisinde hizmet gösteren büyük çaplı anonim ortaklığına sahip bir yatırım şirketidir. Suneast Tekstil ise, Tongkun Group'un Türkiye ve orta doğu piyasalarıyla ilgilenen iletişim ofisidir. Tongkun Group ilk olarak 1982 yılında Tongxiang şehrinde kurulmuş bir sentetik iplik fabrikası olarak hizmete girmiştir. Kurulumdan 30 yıl sonra kendi bünyesi altında polyester iplik imalatı yapan 5 fabrikaya, 13 holding şirketine ve 16.000 çalışanıyla 14 milyar dolar ciroya ulaşmış bir şirket olmuştur. Çin iç piyasasında lider konumda bulunan Tongkun yıllık üretimini 1.8 milyon ton polyester ve 2.1 milyon ton po...

  €241 - €722
  €241 - €722
  0 teklifler

  Evlerimiz de ailemize ait Kahvemizi Çayımızı içip ağımızda olanlarla eğleniyoruz ağımıza katılıp her türlü eğlenceye ortak olun. Eşsiz kalmayın my secret house event

  €748 (Avg Bid)
  €748 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Germiyan Group şirket ismimiz için logo tasarımı için örnek çalışmalar görmek istiyoruz , Şirket Makina,Otomotiv,İnşaat,Züccaciye ve Pazarlama Faaliyetlerinde çalışma yürütmektedir.

  €46 (Avg Bid)
  €46 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  "360 Management Consulting Group" için sadece metin içeren bir logo tasarlatmak istiyorum.. İş için sadece Garamond ve Georgia kullanıyorum..

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Ajanslarında Art Director, Senior Art Director, Deputy Creative Director olarak çalıştım. Hizmet verdiği markalar arasında Arko, Duru, Nescafe, Coffee Mate , Siemens, Nurol İnşaat, Torunlar GYO, Grupama, Indesit, Hotpoint Ariston, Pizza Hut, UPS, HP, TetraPak, A...verdiği markalar arasında Arko, Duru, Nescafe, Coffee Mate , Siemens, Nurol İnşaat, Torunlar GYO, Grupama, Indesit, Hotpoint Ariston, Pizza Hut, UPS, HP, TetraPak, Aktürk İnşaat, ATM Dalaman Havalimanı, Hilton Global-TR, Teknosa, Ülker Grubu (Alpella-Bizim Yağ, Bizim Mutfak) Defne Yayınevi, Gilan, The Marmara Hotel, Vakıfbank, MasterCard, Sırma Grup, Doygun Ekmek, Yamaha, Vaillant ve Prsymian Group gibi yerli ve uluslararası markalar ve kurumlar yer almaktadır. PORTFOLYOM

  €429 (Avg Bid)
  €429 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  We are looking to create caricatures of our faculty staff and members and print them as a present for their birthdays. Scope -About 100 drawings (we will provide por...faculty staff and members and print them as a present for their birthdays. Scope -About 100 drawings (we will provide portrait photos of our staff). File Quality - Please provide us with the original files in printing quality (we will print them ourselves). File type – JPG, PDF, and either PSD or AI Time frame – Drawings should be sent a month before the birthday of the subject, individually or in a group (F.E the drawings of the April birthday list in March) Some of our staff photos can be found here: and here: Thanks.

  €33 / hr (Avg Bid)
  €33 / hr Ortalama Teklif
  18 teklifler

  We are looking to create caricatures of our faculty staff and members and print them as a present for their birthdays. Scope -About 100 drawings (we will provide po...faculty staff and members and print them as a present for their birthdays. Scope -About 100 drawings (we will provide portrait photos of our staff). File Quality - Please provide us with the original files in printing quality (we will print them ourselves). File type – JPG, PDF, and either PSD or AI Time frame – Drawings should be sent a month before the birthday of the subject, individually or in a group (F.E the drawings of the April birthday list in March) Some of our staff photos can be found here: and here: Thanks.

  €934 (Avg Bid)
  €934 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Needed to go three jobs on our site. Two small, one slighttly bigger. Need to be an expert in this wp page maker and wp plug in. Small project before going onto bigger projects. Needs to be completed within 24 hours

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Looking for a person to work on the creation of different graphic pieces for a restaurant group for our social media accounts, web sites among others. We are part of Meshico Group, a restaurant Mexican group based in Dubai. We have four venues: Puerto 99 Bluewaters, Puerto 99 DIFC, Tulum and Meshico. In this case, we need to work with some pieces for each venue: Puerto 99 Bluewaters: Meshico: Tulum: Approximately we need 20 pieces in total.

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  52 teklifler

  Hi, Im looking for someone that could develop a script that could import members from the group/channel I will provide the link and could add members into my provided group/channel.

  €147 (Avg Bid)
  €147 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Hi there, I am looking for some one to get the health check status and put that in csv file using the resource api

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Video Editing/Making -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  Hello, we want professional Video maker to make video using videos and music Need to create an Eye catching video using short videos and music + color grading + transitions + music syncing + retro filter over it. Let me know offer for each video. Deliver: High quality MP4 Need 15 videos. Looking for longtime partner.

  €6 - €19
  Mühürlü Gizlilik Anlaşması
  €6 - €19
  11 teklifler

  Hi, I have a list of messages to send i(n a telegram group) at a specific day and time The messages would be stored in a table (on excel), with several columns: 1) Day on which the message has to be sent 2) Time at which the message should be sent 3) Message (30 characters max)

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  42 teklifler
  Trophy icon Contest for non-profit logo 9 gün left

  We are a group of 3 non-profit organizations in San Antonio, Texas. We are collaborating together on a project to support women's health. We would like a logo that we can use for this collaborative project. Attached are the logos for our 3 organizations. You do not need to include these, we're just providing them for context. Here is some additional information: Our project's name: Todas Las Mujeres (**this name means "all of the women"**) Our target audience: women and parents in San Antonio, Texas We are looking to invoke these feelings: Solidarity, togetherness, hope, joy, unity, empowerment, and a sense of community Values that are important for our work: interconnection, interdependence, integrity, and sustainability Colors that we’d like to ...

  €140 (Avg Bid)
  Garantili
  €140
  55 girdi

  I am looking for a flutter developer that can create a futuristic UI for Bill Payment and Group contribution app. The app will have the following functionalities => Authentication (Signin, SIgnup, Verification) => Dashboard => Group Contribution => Bill Payment The UI should flow in line to the below screenshots. I need both the full app and Backend

  €478 (Avg Bid)
  €478 Ortalama Teklif
  93 teklifler

  ...would be a full time Monday-Friday job, from 10am-1pm, with hours gradually increasing over time. you will be required to make changes to my website that are built on wordpress and will be required to make changes to the theme, install plugins and keep a eye on website and performance. This is not for a company – I would like a private individual who can dedicate their time to me, rather than a group of people. There may be optional overtime and there will be bonuses if I think that you are doing good work. The pay will be $2 per hour and it will be paid as regularly as you would like. Please mention your prior experience as a Virtual assistant especially if you worked for other stores. The skills I require are: 1. Fluency in english – you must be understandable...

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler
  Website video call 6 gün left
  ONAYLI

  Hello Team, Can you help me build a video calling website. You May use any existing video sdks. Zoom, WebEx, etc. User 1 clicks on a button on a windows touchscreen machine. The computer on user1”s machine sends a message to group of employees One of the employees accept the message and a video call is intiated between user 1 and employee x. User1 should not know the video software name and they should have full screen video option.

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  ..."ItemCode" , Extract(year FROM T1."DocDate") AS "Year" , SUM(T0."Quantity") AS "Total" FROM "CO4"."INV1" T0 LEFT JOIN "CO4"."OINV" T1 ON T0."DocEntry" = T1."DocEntry" WHERE T1."CANCELED" = 'N' GROUP BY T0."ItemCode" , Extract(year FROM T1."DocDate") UNION ALL SELECT T0."ItemCode" , Extract(year FROM T1."DocDate") AS "Year" , SUM(-T0."Quantity") AS "Total" FROM "CO4"."RIN1" T0 LEFT JOIN "CO4"."ORIN" T1 ON T0."DocEntry" = T1."DocEntry" WHERE T1."CANCELED"...

  €10 - €29
  Mühürlü
  €10 - €29
  3 teklifler
  Video Editing/Making 6 gün left
  ONAYLI

  Hello, we want professional Video maker to make video using videos and music Need to create an Eye catching video using short videos and music + color grading + transitions + music syncing + retro filter over it. Let me know offer for each video. Deliver: High quality MP4 Need 15 videos. Looking for longtime partner.

  €10 - €16 / hr
  Mühürlü Gizlilik Anlaşması
  €10 - €16 / hr
  21 teklifler
  Trophy icon Law Firm Logo 6 gün left

  I have recently created a new law firm called Hall Legal Group, LLC. As it is just beginning, it is a bit of a blank slate. I am looking for a logo that could be next to "Hall Legal Group" but not in place of the words. I desire a copy of the logo with the words incorporated and without. The firm is an estate planning and trust litigation law firm. I am open to other creative ideas and also considered the use of HLG in the logo. The logo would need to look good in two color print as well as black and white. It would also need to look good in digital media such as a website, but also on printed material as part of letterhead. I am looking for some abstract ideas that still have clean lines and look professional.

  €19 (Avg Bid)
  €19
  127 girdi

  ...members can see you are there. You can tell the date when you will leave the city so you automatically “Check Out”. Admins can create Meetups and users will see that meetups will take place there soon with some information. For example how many people already “Checked In” for the meetup. When you want to register for that “Meet Up” you press the “Join” button and get the link for a telegram group for that meet up. Users can only check in into one city. They need to “check out” at the old city, when they want to “check in” somewhere else. If you are not “checked in” into a city, but want to know when there is a meetup, you can subscribe to the city and get a notification via telegram bo...

  €1496 - €2992
  Mühürlü
  €1496 - €2992
  89 teklifler

  ...variants of colors and formats. We also need codes for each color in CMYK and RGB. And we want a version with an icon without text (essential foundation) and also a version with both. Please deliver the code symbols of each colour in both pattern. OUR INTRODUCTION: We are essential foundation and we need to create a logo for our project which focuses primarily on self-development. The target group is young people who often struggle with topics like self-identity, emotions, needs, ego, values, mindset etc. We are here to show them something more about themselves and teach them how to work with those topics and apply them into their lives. Secondarily, we focus on the education of teachers in secondary schools and high schools, so that they are able to create an adequate environm...

  €135 (Avg Bid)
  €135
  172 girdi

  Select the problem / Define the problem. Create Tables with constraints Design a Schema based on tables and explain the schema. Create primary keys, foreign keys. Create Procedures. Create functions. Create Views Create Index Use of the following Clauses: Example : order by, between, group by, having, order by, AND, OR, with Use Aggregate Functions Use of nested queries, Scalar Subquery. Part 2 has to be done in HBASE Create Tables – 4 tables with Column family and columns Column family - 5 column families: Make sure have different parameter. Ex: versions Minimum 4 Columns in each Column family Insert records Delete records Perform basic queries like your assignment1 Try to extract data using timestamp Insert partial data in a row Describe table. Check table status – en...

  €46 (Avg Bid)
  €46 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I am looking for someone who can do some changes on prepared python program has 6000-7000 lines of code. It's a program for getting telegram group info and add some users to the telegram.

  €160 (Avg Bid)
  €160 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  ...would be a full time Monday-Friday job, from 10am-1pm, with hours gradually increasing over time. you will be required to make changes to my website that are built on wordpress and will be required to make changes to the theme, install plugins and keep a eye on website and performance. This is not for a company – I would like a private individual who can dedicate their time to me, rather than a group of people. There may be optional overtime and there will be bonuses if I think that you are doing good work. The pay will be $2 per hour and it will be paid as regularly as you would like. Please mention your prior experience as a Virtual assistant especially if you worked for other stores. The skills I require are: 1. Fluency in english – you must be understandable...

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  51 teklifler
  Trophy icon Food Forest 29 gün left

  ...areas. 2. THE CORPORATE DESIGN CONTEST What we have already: • Brand name: FOOD FOREST • Domain: • Slogan: GROWING CONFIDENCE • Power Point presentation (view attachment) • Video about Juan & Nuria and Food Forest 1: What we want you to create: • A Logo in combination with a characteristic lettering that is representing the Food Forest idea • Target group: Generation Z (20-30 years), ecologically interested • The logo should reflect the mission of the project • The central emotion delivered should be: CONFIDENCE • The logo should be usable as a stand-alone graphic as well as in combination with the lettering and the slogan. • It should be usable online and offline without copyright limitations Please take into acc...

  €919 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili Mühürlü Önde Gelen Yarışma
  €919
  296 girdi

  Mobile Android App Development using Low /Nocode Platforms such as Adalo, , Flutterflow etc. The concept of focussed on building B2B social networking platform for small businesses it will have - Common News Feed feature, Business Profile, option to create Groups / Communities, group chat, events, post a requirement /request for quotation module Looking for agencies / freelancers preferably from India as I am based out of India Looking for a timeline of 6-8 weeks.

  €4735 (Avg Bid)
  €4735 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  • Load all the three tables and use data modelling to relate the tables • Calculate revenue contribution of producer (if there is a producer X with 10,000 revenue out of total 100,000; when I select producer X result should show 10%; in the same way with revenue) • Group the accounts based on revenue as Tier1 (having revenue > 10000), Tier 2(5000 to 10000), Teir 3 (<5000) • Compare quarterly sales for different years (Use Date field) • Create a tab/Page to show the data or visuals for just the Construction Niche. • Create a calculated column to dervie stage numbers from Stage Name (ex: 3-Closed Won stage number is 3) • Create a textbox to show producer selected; if there is no producer select show as "Ple...

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Requester: FAS China Marketing Project: Develop two SP modules in IBM system Function: Realize online functions of SP Consolidated Database and SP Mecha Database. Realize input and output data including p...SP Mecha Database. Realize input and output data including program’s information, volume, price, sales, commercial. Invoke price and production type from BOM. Connect these two databases with each other, SP Consolidated Database summarize the SP Mecha Data. Connect theses two databases with other internal data(SP21, SP22, 2019-2022 Actual (by product line), 2023 F01-F12(by production type), BG Group(By IHS Code)). Connect theses two databases with other external data(IHS, Gasgoo), input IHS code and Gasgoo code into IBM. Starting date: 2022/12/19 End date: 2022/12/30 Dura...

  €30 / hr (Avg Bid)
  €30 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Run a paid campaign 6 gün left
  ONAYLI

  Hi, I want a Freelancer who can run an Instagram campaign for me where I want to increase audience on my Telegram Group.

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I need to develop website from which i can offer all WhatsApp services for my clients such as : WhatsApp Chatbot , whatsapp messaging api and whatsapp promotional messages and so on Features: 1. Bulk send messages to users. 2, Bulk send messages to groups. 3. Grab chat list 4. Grab whatsapp Group links from web page. 5. Whatsapp auto responder Bot 6. Contact list Grabber. 7. Grab Group Members. 8. Auto Group Join. 9. Whatsapp number filter. 10. Grab active group Members. Deadline: 30 days

  €1352 (Avg Bid)
  €1352 Ortalama Teklif
  84 teklifler
  Trophy icon Design logo 5 gün left

  I need a logo design for my business which is Nextvest Marketing Group

  €24 (Avg Bid)
  Garantili
  €24
  107 girdi

  ...return, intern will receive hours and if funding has come in timely from grants and not fee for service, then some may receive reimbursement. Requires at least a Masters in Clinical Social Work, Marriage Family Therapy, Professional Clinical Counseling, or Nurse Practitioner, an intern # from respective boards (BBS or BNR), willingness to carry a caseload of 12-20 clients, attendance at weekly group supervision, Spanish a plus, having passed law and ethics exam when applicable a plus. Required skills: familiarity with evidence-based models such as Cognitive Behavioral Therapy, able to document goal, intervention, response, plan progress notes as well as treatment plans, and able to schedule your own clients. Organized, and own newer devices with latest version operating syste...

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Quiz and learning app maker. It is based on 1to 12 grade students

  €1506 (Avg Bid)
  €1506 Ortalama Teklif
  74 teklifler

  we are launching new telegram group for our business we want an expert to improve our group and help us in increasing traffic Regards

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler