Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  5,000 nagios core iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  ...a proficient .NET Core & Vue.js developer to undertake several tasks and help me in developing an exemplary web application that will be adopted for basic usage involving ASP.NET Core Web Api & Vue.js. Key Responsibilities Include: - Domain Driven Design (project must be seperated by related Class Lib) - Developing the backend of the web application using .NET Core & Web Api - Frontend development using Vue.js - Efficient integration of APIs throughout the application - In - there are various historical data as formatted csv. I want import Historical Trades to PostgreSQL database, Daily spot and USDM CSV files can be downloaded. I want Vue.JS front end page for upload these downloaded csv files. Backend should be asp.net Core Web api. S...

  €218 (Avg Bid)
  €218 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Ön Muhasebe Yazılımı Back-End .net core Front-Ent React Cari ,kasa banka işlemlerinin takip edileceği e-fatura & e-irsaliye gönderme alma fonksiyonlarının olduğu Ön muhasebe yazılımı. Proje bağlığı bu şekilde detaylar ayrıca konuşulur.

  €402 (Avg Bid)
  €402 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Word, Excell, Pdf formatındaki belgelerimi yönetebileceğim ve paylaşabileceğim, kayıt olacak üyelerin de bilgi, belge paylaşıp yorum yapabileceği, kayıtlı danışmanlardan danışmanlık hizmeti alınabileceği bir yazılım geliştirilmesini istiyorum. ,Mevcutta .NET Core 6.0 ile başlamış, yarım kalmış bir proje var.

  €1019 (Avg Bid)
  €1019 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  merhaba cimri va akakce sitesi gibi bir Yazılım programlama istiyorum programlama dili = .NET Core ya Node.js Örneklem

  €2424 (Avg Bid)
  €2424 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Dönüşüm projesinde çalışmak üzere 4-5 ay boyunca React.js ile önyüz geliştriecek yazılımcılara ihtiyacım var. Backend kısmı .NEt Core ile yazılmıştır. BE API lerini FE kısmına bağlayacak React.js ile geliştierme yapacak mnimum 4 sene tecrübeli arkadaşlara ihtiyacımız vardır. CV nizi paylaşmanızı rica ederim. Aylık fixed price şeklinde anlaşma yapılacaktır.

  €2017 (Avg Bid)
  €2017 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  Bir otelin rezarvayon ve müşteri yönetimini yöneteceğimiz bir yazılım istiyoruz. 1. Oda yönetimi * Oda Ekleme, Oda Özellikleri, Fiyat, Düzenle, Sil * Temizlik yönetimi 2. Müşteri Yönetimi * VIP, Kara Liste, Normal 3. Ödeme Yönetimi * Ödeme yapılan/yapılmay...Yönetimi * Ödeme yapılan/yapılmayan odalar, Toplam Ödeme, küşük çaplı bir muhasebe programı gibi olmalı 4 Fatura oluşturma ve e-fatura entegrasyonu (finansbank efatura sistemi ile entegre edilecek) 5. bu program ile igili unutulmuş veya yazılmamış ve proje ilerleyişinde ortaya çıkabilecek diğer özellikler. Not: Program kodları ile birlikte teslim edilecektir. Veritabanı postgresql olacak, .net core ile yazılm...

  €349 (Avg Bid)
  €349 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Proje içerisinde ● Mng Kargo ● Aras Kargo ● Sürat Kargo ● Yurt içi Kargo ● PTT Kargo Entegrasyonları bulunacaktır. Temelde 2 tane servis istiyoruz. Bu servisler aşağıdaki gibidir, 1. Siparişin Kargo Sistemine Girilmesi 2. Kargo durum bilgisinin ilgili entegrasyondan getirilmesi Projede tüm kargo entegrasyonlarının tek bir servis haline getirilmesi gerekiyor. Projemiz .Net Core API şeklinde geliştirilmesini istiyoruz. Detayları Dosya olarak yüklüyorum. İndirip, inceleyebilirsiniz.

  €445 (Avg Bid)
  €445 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  e-ticaret web ...verilecek api servislerine yapılacak istekler sonucunda gelecek verileri ve ya cevaplara göre ve sayfalardaki taleplerimize göre işlem yapılacak olup tarafımızdan yönlendirme yapılacaktır. Tüm ihtiyaç olacak veriler için api rest servisleri kullanılacaktır. tahmini olarak sayfa sayısı 20 civarı olacaktır. Sayfalardaki asenkron yapıda çalışacak olup senkron çalışacak yapılarda olacaktır. Projeyi .net core ile hazırlanmasını istiyoruz ve işin sonunda tüm kaynak kodu ile teslim almak istiyoruz projenin onay süreci için tüm kaynak kodları incelendikten sonra proje onaylanacağı için proje süresini biraz fazla girilmesinde yarar var projeyi zamanında teslim edilmesini istiyoruz verilen tekli...

  €747 (Avg Bid)
  €747 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  ParamPos Api Bitti left

  Web sitesine Sanalpos eklenicek ASP.NET Core ile yapılması şart

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  .Net Core ve Angular altyapısıyla kodlanan bir projemizde katkı sağlayacak, ilgili teknolojilerde tecrbesi olan çalışma arkadaşları arıyoruz. Havayollarına ait xml, api entegrasyonları yaptırılacaktır.

  €968 (Avg Bid)
  €968 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  admin panel Bitti left

  Selamlar; Aşağıda vermiş olduğum linkdeki angular temayı satın alacağım. Bu temayla tamamen uyumlu bir .net core 5 backhand istiyorum. Bu temanın tüm adımlarını entegre edecek birini arıyorum.

  €188 (Avg Bid)
  €188 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  online messaging system. Postgress sql should be used as database. Backhand should be written with .net core 5. front end must be at least angular 10. singular should be used. For messages sent to the ofline user, it should be kept on the rappit mq and the relevant person should be able to see the messages when online A simple messaging system. one-to-one messages should be sent, and pictures and audio files should not be sent. message can be shared. it should be like whatsapp web app as full example. All conversations sent documents should be recorded in the database.

  €28 - €234
  €28 - €234
  0 teklifler

  Aşağıda teknik detayları verilmiş olan portal projemizde konuya hakim, front end tarafında bizimle çalışabilecek tam zamanlı yazılımcılara ihtiyacımız bulunmaktadır. Tahmini süre iki aydır. Lütfen aşağıdaki konularda ileri seviye b...portal projemizde konuya hakim, front end tarafında bizimle çalışabilecek tam zamanlı yazılımcılara ihtiyacımız bulunmaktadır. Tahmini süre iki aydır. Lütfen aşağıdaki konularda ileri seviye bilgiye sahipseniz teklif veriniz. Visual Studio 2019 MCV .Net Core 3.1 In our portal project, the technical details of which are given below, we need full-time software developers who can work with us on the front end. Estimated time is two months. Please bid if you have advanced knowledge on the following subjects. Visual St...

  €1912 (Avg Bid)
  €1912 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  C# ile Devexpress XtraReports kütüphanesi kullanılarak MVC 5.0, .Net Core 3.1 projemiz içerisinde, raporların yetkili kullanıcılar tarafından, çalışma zamanlı olarak web platformunda, dizayn edilip kaydedilebilmesini istiyoruz. Kaydedilen raporların yine aynı projemiz içerisinde yetki dahilinde, web platformunda kullanıma açılmasını istiyoruz. Restful (JSON) ve doğrudan veri tabanı (SQL) kullanımı olmak üzere iki veri kaynağı ile rapor dizaynlarının ve ön izlemelerinin yapılabilmesi gerekmektedir.

  €603 (Avg Bid)
  €603 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Logo object dll ile entegrasyon sağlanması. Proje .Net Core ile servis tabanlı hazırlanmalıdır. Beklenen entegrasyonlardan bazıları: Alış ve Satış faturaları, Cari kayıt ve hareketleri, Çek hareketleri, Ödeme planlaması vb. gibi kayıtların karşılıklı olarak işlenmesi beklenmektedir.

  €457 (Avg Bid)
  €457 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Bir marketplace projesi için 3 ay max olacak şekilde desteğe ihtiyacım vardır. Ekipte iş analisti proje yöneticisi teknik müdür ve 2 yazılımcı arkadaş vardır. Fakat bu yazılımcı arkadaşların mesaileri oldukça yoğun olduğu için bu projeye adapte olacak öncelikli işinin burası olduğunu düşünerek projeye adapte olabilecek arkadaş aramaktayım. Projenin detayı ise alıcı ve satıcıların buluştuğu ayrıca toplu alıverişlerin de yapıldığı bir platform olacaktır.

  €4689 - €9379
  €4689 - €9379
  0 teklifler

  .Net Core ile hazırlanmış çok katmanlı bir web projesi için test katmanı hazırlatmak istiyoruz. Bu konuda bizlere hizmet verebilecek arkadaşlar varsa dönüşlerini bekliyoruz.

  €243 - €728
  €243 - €728
  0 teklifler

  Uçak bileti satış sistemi projemiz için projenin kullanıcı sayfaları ve admin paneli kısımlarında .net core ile kodlama yapabilcek full time freelancer destekçi arkadaşa ihtiyaçımız vardır. Ayrıca gelen arkadaşla uzun vadeli çalışma düşüncemiz bulunmaktadır sistemi canlıya aldıgımızda bug vs işlemleri için destek talebimiz olcuak. İlgilenen arkadaşlar full time freelancer olması tercih sebebidir.

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  alışveriş sitesi istiyorum kullanıcı panelli asp.net core mvc 5 mimarisinde olmasını istiyorum.

  €175 (Avg Bid)
  €175 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhabalar Uçak bileti satış sistemi projemiz için projenin içerik sayfaları kısımlarında mvc ile kodlama yapabilcek full time destekçi arkadaşa ihtiyaçımız vardır. projenin front end kısmı ve veritabanı kısmı yapılmış sadece dinamikleştirme işi kalmıştır sadece adece fonsiyonları bağlanıp çalıştırılması gerekiyor. İlgilenen arkadaşlardan ricam full time olarak ilgilene bilcek veya günde 7 8 saat zaman ayırabilcek arkadaşlar öncelikli olucaktır tahmini projenin 30 saatlik bir işi bulunmaktadır.

  €232 (Avg Bid)
  €232 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba, Ben bir bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve bu konuda birden çok deneyimim bulunmaktadır. Dilerseniz size asp.net mvc veya core mimarisi c# yazılım dili kullanarak güzel bir web sitesi hazırlayabilirim eğer kabul ederseniz kısa zamanda size tam zamanlı çalışarak hizmet verebilirim. -------------------- Proje İçeriği : Yapacağım projede hem normal blog sitesi hem de admin paneli yera alacaktır dilediğiniz gibi admin, kategori, makale veya yazı şeklinde dilediğinizi bu panel üzerinden editör yardımı ile kolay bir şekilde ekleme yapacaksınız. - Fiyat yaptıracağınız web sitesine göre değişiklik göstermektedir. - Domain ve Hosting size aittir.

  €261 (Avg Bid)
  €261 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Herkese merhabalar. Hali hazırda yayına alımak üzere olan bir site için son revizelerin yapılması lazım. Front End tarafını ben kodladım. Backend tarafını da arkadaş kodladı. Ancak özel işlerinin yogunlugu dolayısıyla son revizelere bakamayacağını söyleyerek projeden ayrıldı. Site cloud sunucuda barınıyor. Digitalocen da barınıyor. Database olarak mysql kullanıldı. Server linux server.

  €141 (Avg Bid)
  €141 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  asp üzerine deneyimli web sitesi yapabilecek birini arıyorum

  €132 (Avg Bid)
  €132 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Eticaret sitesi benzeri bir web projemiz için .net veya .net core yazılımcı arıyoruz.

  €513 (Avg Bid)
  €513 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  ...Magentoya .xml verisi aktariyoruz. Ancak kendisi cok mesgul oldugu icin yanimiza gelip Magento sitemizde istedigimiz degisiklikleri yapamiyor. Acaba siz bize yardimci olabilir misiniz? Istediklerimiz sunlar: 1- Mevcut Magento'daki sistemik problemler cozulecek (mesela "Catalog URL rewrites" takildi indexleme yapmiyor) 2- Web-sitesinde bizim istedigimiz degisikliklerin yapilmasi lazim. Bunun icin core php dosyalarinda degisiklikler yapilmasi gerekecek. (mesela mega-menu'deki bosluklar kisalacak, mega menulere resim eklenecek, ana sayfada altta cikan urunlerin bosluklari farkli farkli bunlar tek buruklukte olacak, vs) 3- Siparis asamalarinda degisiklikler yapilacak. 4- SEO guclendirilevek, vb... Yani aslinda site ile alakali yapilacak cok is var. Kac saat sur...

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Standart araç takip core yazılımı. Canbus yok. Koordinat bilgileri,hız bilgisi ve kontak on/off bilgilerinin olması yeterli. Ekte araç takip cihazının resmi var. Projeyi yapacak developer a ulaştırılacaktır. NXP LPC1759FBD80,551 32 Bit Microcontroller

  €591 (Avg Bid)
  €591 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...of a skilled Laravel developer who's also proficient in Core PHP. Your job will involve backend development and REST API integration, primarily for mobile applications. You must have at least one year of experience in this field. As the project is in mid-development stage, readiness to jump into an ongoing task is vital. The role requires you to be available Monday to Friday. Although I’m not sure yet about any wireframes or design mockups, I need someone who can easily adapt to changes. The monthly remuneration will be between 15,000 to 25,000 INR. Please only bid if you are comfortable with these terms. A mandatory interview on TeamViewer will be conducted for interested candidates. Skills and experience: • Laravel and Core PHP • Backend De...

  €292 (Avg Bid)
  €292 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  ...specifics of what I need for the project: Main Purpose: - The main function of the site will be to serve as an E-commerce platform. Key Functionalities: - An effective product listing setup is essential, as there will be less than 50 products listed initially. - A shopping cart feature is vital for the overall user experience. This feature should function seamlessly and securely, as it will be the core of the business operations. - User registration and account management facilities must also be implemented. This feature should provide an easy-to-use interface that allows users to create an account, manage their profile, and monitor their orders. Ideal Skills: - Prior experience in E-commerce website design - Extensive product listing experience - Profound understanding of bui...

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  I have website done in ASP.NET Core 6, with React. Website works well from Visual Studio, but there when publishing to IIS, it gives http error 500.30 or Blank page. IIS is on same machine as Visual Studio. This should be job up to 1 hour for someone has skills in publishing to IIS. I think it can be done even much faster. Only problem is that you must work over Team Viewer or Anydesk. Place price for successfully done job in your bid. Also, describe shortly what you will do so I know you have idea what is problem

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  I need an in-depth literature review on alternative blood management strategies in South Africa. The review should primarily focus on healthcare industry publications, providing a comprehensive and critical analysis. Key Points: - Focus on Alternative Blood Management Strategies: The core of this literature review project is to explore and evaluate the various alternative blood management strategies in South Africa. It should provide a detailed overview of these strategies, their effectiveness, and their implications for the local healthcare system. - Utilization of Healthcare Industry Publications: The most valuable sources for this project are healthcare industry publications. Therefore, the selected freelancer should have access to, and be able to effectively utilize, such sour...

  €380 (Avg Bid)
  €380 Ortalama Teklif
  52 teklifler

  I'm looking for a web developer to create a Blogging platform that is user-friendly and engaging for the general public. Key Features: - Social Media Integration: A core feature I'd like is the ability for users to link their social media accounts to the platform. This will enable them to easily share their posts and increase the platform's reach. I'm particularly interested in developers with experience in creating user-friendly interfaces, incorporating social media features, and ensuring the platform is scalable for future growth. Let me know your thoughts and if you're the right person for the job.

  €106 (Avg Bid)
  €106 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  ...human rights policies to help elevate our service-based company's reputation and build trust amongst stakeholders. Key responsibilities include: - Developing a comprehensive corporate sustainability ratings and human rights policy tailored for a service-oriented business - Providing a high-level summary of our sustainability initiatives and their outcomes - Ensuring that this policy aligns with our core business values and objectives The ideal candidate should have a background in: - Corporate sustainability and human rights policy development - Extensive knowledge on service-oriented businesses - Strong analytical skills to articulate a high-level summary of our initiatives. This project will play a pivotal role in our company's reputation management and stakeholder...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  As an owner of a product-related business, I am eagerly seeking a skillful promoter who can help to bolster my sales through powerful social media and Google promotions. Core tasks for this job: - Generation of effective promotional strategies using my current social media platforms; Facebook, Instagram, and Twitter. - Skillful implementation of these strategies on the aforementioned platforms alongside Google to increase product sales. Ideal skills: - Strong knowledge of the three social media platforms in addition to Google Ads. - Outstanding abilities in targeting promotions to specific geographical locations. Experienced freelancers with a history of boosting product sales via social media and Google promotions are encouraged to apply.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  44 teklifler

  ....NET Core developer to build a custom business application. As an experienced developer, I'm looking for someone who can fully understand and implement my vision. Key Tasks: - Building a robust, user-friendly web application from the ground up using .NET Core - Implementing the necessary database functionality - Ensuring the application is secure and scalable for future growth Ideal Skills: - Proficiency in .NET Core - Strong knowledge of database implementation - Previous experience in developing custom business applications The custom business application will have multiple user roles: Admin and Employee and Others. It's crucial that the developer can create an intuitive interface for both roles to maximize efficiency and usability. If you have a ...

  €370 (Avg Bid)
  €370 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I'm in need of a professional to develop a simple, user-friendly inventory management system. This system will be an Android application, working primarily offline and featuring integrated barcode scanning capabilities. Key Functionalities: - Stock Level Tracking: The core function of the system will be the ability to track the stock levels of various products. This includes adding new products, updating existing ones, and removing products when they are no longer in stock. - Barcode Scanning: The system should support barcode scanning. This feature should allow the user to quickly and accurately update inventory levels by scanning product barcodes. Key Requirements: - The system should be designed for offline use primarily, with the ability to sync data when network connecti...

  €571 (Avg Bid)
  €571 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I'm seeking a skilled AI developer to create a cutting-edge Large Language Model (LLM) that can handle a wide range of text-to-text tasks. This model should be built from the ground up, using my provided dataset as the foundation. Key Requirements: - Creation of a Large Language Model: The core functionality of this AI model should be the ability to interpret and generate varied text inputs, in all languages. - Versatile Text-to-Text Tasks: The model should be equipped to handle diverse text-to-text tasks - from language translation to text summarization and chatbot responses. Ideal Candidate: - Extensive AI Development Experience: As the project demands the creation of a sophisticated LLM, prior experience in developing advanced AI models is essential. - Proficiency in Natu...

  €6948 (Avg Bid)
  €6948 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  I'm seeking to revolutionize the way we interact with desktop applications by integrating browser-based control into a popular messaging app, akin to WhatsApp Desktop. Here's a rundown of what I envision and the expertise I'm looking for: - **Core Functionality Requested:** - **Send Messages:** Initiate conversations directly from the browser. - **Receive Messages:** Get realtime notifications and read messages. - **Make Voice Calls:** Launch and manage voice calls. - **Technical Requirements:** - **Supported Browser:** Must work flawlessly on Google Chrome. - **User Interaction:** Operate through a sleek, custom web interface designed for optimal user experience. - **Ideal Skills and Experience:** - **Web Development Expertise:** Proficient in crafting...

  €278 (Avg Bid)
  €278 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  It is a DEMO app like one page thing I'm on the hunt for a skilled Flutter developer who has in-depth knowledge and experience with NFC data exchange implementation. While the core purpose of this app remains confidential, NFC data exchange will be a key functionality and therefore the success of this project hinges significantly this criterion. Key Requirements: - Demonstrable experience leveraging Flutter to build apps - Proficiency in NFC data exchange protocols and operations - Ability to create efficient, robust, and scalable code If you've checked off the above requirements, I want to hear from you. In your application, please be sure to highlight your direct experience with NFC within a Flutter app, making sure to specify how you handled data exchange. Looking f...

  €136 (Avg Bid)
  €136 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I am seeking a skilled programmer who can create a system that captures altitude sensor data every second and streams it instantly over the Internet. The target receiving platform is a standalone software application, therefore compatibility is key. The core tasks involved are: -Sensor Data Reading: You will develop the functionality to read the altitude sensor data with the frequency of every second. -Data Transfer: The altitude sensor data must be sent as frames of data in real-time over the Internet. -Data Reception: The designated standalone software should seamlessly receive and interpret the data received over the Internet . The receiver device is raspberry pi 3 . Ideal expertise for this project include proficiency in sensor data reading, real-time data broadcasting, and...

  €150 (Avg Bid)
  €150 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Otimize meu site 6 gün left

  Preciso de uma otimização para o meu site melhorar o tempo de carregamento. Utilizo uma CDN para melhorar a entrega mas a versão móvel ainda está um pouco lenta, a versão computador está melhor mas quero melhorar a versão celular pois o site não está bem nas Core Web Vitals.

  €104 (Avg Bid)
  €104 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...Analytics for evaluating transaction patterns and identifying potential issues. - Smooth Data Pipeline with Realtime streaming for efficient data handling. - API integration with third parties to ensure seamless operation. Target Audience: This platform is primarily aimed at banking and financial institutions, as well as e-commerce companies. Preferred Technology Stack: - Java & Python for the core of the platform. - Big Data technologies for processing large volumes of data. - In-Memory DB for fast data storage and retrieval. - Drools & JBPM for fraud detection and management. The ideal candidate should have experience in developing similar platforms, with a solid grasp of real-time monitoring, fraud detection, data visualization and big data technologies. Strong bac...

  €780 (Avg Bid)
  €780 Ortalama Teklif
  54 teklifler

  ...Overview: I'm looking to create an MVP of an AI-assisted technical service desk tool. The goal is to prototype the core capabilities of ingesting, analyzing, and responding to support issues using machine learning techniques. Project Description: The tool will allow end users to upload tickets, logs, configs, and other pertinent files. It will parse, extract, and vectorize content to understand issues. An explainable ML model like LIME will then diagnose the problem and provide steps, code samples, etc to resolve it. The LLM will be RAG augmented based on a vector protocol of a list of sites to augment the LLM. Key Criteria for Success: Robust technical execution that meets core requirements Modular, extensible architecture for flexibility over time Quality, well-te...

  €993 (Avg Bid)
  €993 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  I'm seeking a skilled graphic designer to subtly update and modernise the current logo of my company, while retaining its core elements. Key tasks include: - Modernising the look and feel of the logo. It should still echo the original, but be noticeably updated. - Keeping original color scheme and symbol/icon. These are core elements of our brand identity and need to remain intact. The ideal freelancer for this project has a keen eye for detail, a strong understanding of contemporary design trends, and relevant experience in logo design or redesign. Meticulous attention to continuity while refreshing the design is crucial. In your bid, please include samples of logos you've updated in the past.

  €68 (Avg Bid)
  Garantili
  €68
  109 girdi

  I'm seeking an experienced app developer to create a high quality hybrid app that supports both iOS and Android platforms. The core functionality of the app should include: - User Profile Creation: Users should be able to establish their own unique profiles utilizing phone verification for authentication. It's crucial that this feature is secure, fast, and seamless for all users. Ideal candidate for this project must have: - Skill and experience in developing cross-platform or hybrid mobile apps - Expertise in user profile creation and phone authentication implementation - Attention to details ensuring high standard output - Exceptional problem-solving skills to efficiently fix potential glitches.

  €2260 (Avg Bid)
  €2260 Ortalama Teklif
  33 teklifler
  Trophy icon Website for HVAC Service 6 gün left

  As the owner of an HVAC service business, I'm looking for a standout web developer to create a high-impact, user-friendly online platform for our company. The primary purpose of this site will...Experience in creating websites for service-based businesses would be a plus. Please include the following in your application: - Detailed proposal outlining the approach you plan to take and a timeline - Past work/Portfolio showcasing your web development and design skills - Relevant experience and skills you possess. I'm looking forward to working with a freelancer who can succinctly represent the core values and services of our HVAC business, which includes installation, repair, and maintenance. Feel free to share your innovative ideas to make the website as engaging and info...

  €57 (Avg Bid)
  Garantili
  €57
  1 girdi

  I'm in search of a Photoshop expert who can give the classic poster of National Lampoon's Christmas Vacation a modern twist. The core task involves replacing the faces of the characters with 7 new ones. These replacements need to look as realistic as possible. Key Requirements: - Expertise in Photoshop with a strong portfolio of similar projects - Ability to create high-quality, realistic face swaps - Experience with detailed photo manipulation - Proficiency in editing text on images Text Modifications: The text changes on the poster are focused on: - Replacing the movie title - Altering the tagline and credits It is essential that the final result is polished, professional, and aligns with the original style of the poster. Please only apply if you have the necessary s...

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  101 teklifler

  I am currently seeking a skilled influencer to market music to teenagers and young adults. We want to leverage an influencers audience to introduce a new and upcoming female pop artist. We want the influencer to be present in the content as well. Key Responsibilities: * develop short performance clips and music video teasers on Facebook and Instagram to promote music to core demographic. Requirements: * Expertise in leveraging social media for marketing * Background in music/ promotion is an advantage * Strong understanding of content marketing to teenagers and young adults * Experienced in creating engaging content that will captivate our audience. Creativity and originality, along with a passion for music and a solid understanding of online promotion tactics are key for...

  €819 (Avg Bid)
  €819 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  I'm searching for a professional logo designer who can recreate my existing logo, implementing some minor adjustments. Here's what I need: - Use of the original logo: I will provide the original design files to help you understand the core design that needs to be maintained. - Tweak Quality & Specifics: I am mostly happy with the current design but would like the quality improved with some minor specific elements tweaked for a fresh look. The main area of improvement is the quality of the logo and making the design perfect in terms of symmetry. You should ideally have an eye for detail, exceptional design skills, and be capable of transforming my ideas into a cleaner, modern, engaging logo. Previous experience with similar projects will be a plus.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  65 teklifler

  I'm in need of a virtual assistant to support me with a range of...should: - Be able to dedicate between 10-20 hours per week to this role. - You can make calls and videocalls and mantain fluid communication. - Possess strong organizational and time management skills. - Have a background in real estate is valued but not mandatory. Tecnic requisites Internet connection between 50mp-100mp of download y 10mp of upload. Hardware: 8GB de RAM Mínimum processor Intel Core i5 or equivalent. Solid-state drive (SSD) as the main storage Please respond with your relevant experience and availability. Let me know what's your hourly rate, part-time expected salary (in the case that I decide to hire you part-time and pay you whether I have enough work for you or not), and fu...

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  45 teklifler

  I'm looking for a functional implementation utilizing AWS media convert in a .NET core environment, with a specific focus on video transcoding. - Functionalities: The main functionality to be implemented is video transcoding with the target being MP4 format. - Desired Output: The desired output resolution for the transcoded videos should be 1080p. Ideal Skills and Experience: - Significant experience with AWS Media Convert - Proficient in .NET core programming - Experience with video transcoding technologies - Understanding of video formats, particularly MP4, and resolution settings.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler