Need a powerpoint presentation işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  121,707 need a powerpoint presentation iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Müzik ve eğlence sektöründeki bir uygulamanın yeni yatırımcılarla paylaşılmak üzere içerisinde birkaç animasyonun da olacağı bir 10-12 slayt arası powerpoint sunum.

  €176 (Avg Bid)
  €176 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Powerpointten sunum ve logo hazırlamak sesler ile sunumu desteklemek.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Toplamı 500 sayfa civarında olan birkaç Powerpoint sunumu Corel Draw formatına dönüştürülecek. Sayfaların sol kısmında index için yer açılıp index yapılacak. Bu index'e hyperlinkler verilecek ki PDF yaptığımızda tıklanınca ilgili sayfaya gitsin.

  €297 (Avg Bid)
  €297 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Merhabalar, Uluslararası Stratejiler üzerine Powerpoint Slide Hazırlatılacaktır. Çalışma Türkçe olarak hazırlanacaktır. Yapacak kişinin kaynakça hazırlayabilecek donanıma sahip olması gerekmektedir. En az 35 sayfalık bir slide olmalıdır.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  30 dakıkalık bır presentation, ingilizce olmak koşulu ile. basit ama içerikli bir anlatım olması lazım.

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hali hazırda elimizde bulunan pdf sunumun tasarımının güzelleştirilerek ve powerpoint animasyonlarla geliştirilerek, içeriği aynen kalacak şekilde ancak değiştirilebilir formatta powerpoint'e aktarılması.

  €41 (Avg Bid)
  €41 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Beraber karar verebileceğimiz bir konu üzerine finans/ekonomi alanında İngilizce research proposal yazılması. 2000-2500 kelime arası. Ayrıca 10 dakikalık powerpoint sunumunada ihtiyacım var research proposalı anlatan. Ayrıntıları daha sonra atacağım.

  €92 (Avg Bid)
  €92 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Dünya haritası üzerinde ülkeleri renklendirmek ve sunuma uygun hale getirmek.

  €438 (Avg Bid)
  €438 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  En kısa sürede siparişler hazır

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Yeni kurulan dış ticaret şirketimizin ithalat ve ihracat üzerine yapılan faaliyetlerini kurumsal bir şekil de yansıtacak müşteriyi cezbedecek şık bir sayfa tasarımı istiyoruz Our foreign trade company import and export activities of the corporate presentation and design, we need to attract customers

  €164 (Avg Bid)
  €164 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  bir ürünümüz var. ürünün satış/pazarlama amaçlı metinleri ve fotoğrafları ve videoları da hazır. Ancak powerpoint/ keynote sunumunda ve sosyal medya afişlerinde bazı etkileyici metinler hazırlanması gerekiyor. Beyazyakalıları etkileyecek, modern bir sunu olabilmesi, rahat ve güncel bir dil kullanılması. standart pazarlama sloganlarından farklı olmasını arzu ediyoruz. 2 Power Point sunusu metni (görselleri grafikerimiz çözüyor) 4 adet de sosyal medya paylaşımı metni

  €131 (Avg Bid)
  €131 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Konu uzmanlarından gelecek eğitim dokümanlarının (Word, powerpoint yazılar) articulate storyline programıyla öğretim materyali haline getirilmesi işini yaptırmak istiyorum. Elimde 150 ekranlık bir iş var. Uygun fiyat veren arkadaşlarla başka projelerde de çalışmayı planlıyoruz.

  €208 (Avg Bid)
  €208 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Konu uzmanlarından gelecek eğitim dokümanlarının (Word, powerpoint yazılar) articulate storyline programıyla öğretim materyali haline getirilmesi işini yaptırmak istiyorum. Elimde 150 ekranlık bir iş var. Uygun fiyat veren arkadaşlarla başka projelerde de çalışmayı planlıyoruz.

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Butik bir tam hizmet ajansı olan firmamıza Marka/müşterinin pazarlama ihtiyaçlarını anlayarak, proaktif bir biçimde yürütebilecek sorumluluk sahibi takım arkadaşı arıyoruz. - Vizyon sahibi, çarpıcı ve farklılaşan fikirler geliştirmek konusunda kreatif ekiplerle birlikte çalışabilecek, - Sorumluluk alan, sonuç odaklı ve proaktif çalışan - Sunum yapma yeteneğine sahip, powerpoint ve keynotes gibi programları etkili kullanabilen - Sunum ve ikna kabiliyeti yüksek, çalışma arkadaşları arıyoruz. - Müşteri Portföyü olan ya da bu konuda kendine güvenen

  €517 (Avg Bid)
  €517 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Önbilgi, H.I.S. Türkiye diğer turizm acentalarına turizm ürünleri sunan (B2B) bir turizm şirketidir. 1980 yıllarının başında Tokyo'da kurulmuştur. Şu an için 180 şehirde faliyet göstermektedir. Şu an için beklentile...karşılayamayan bir sitemiz var. Şirketimizin web sitesini yenilemek ve sunumlarımızı şirketizin sitesine uyan bir şekilde hazırlamak istiyoruz. Site için : şirket kültürüne uyan ( renkler ve fontlar sağlanacaktır), özgün ve minimalist bir tasarım bekletimiz var. Hazır taslaklar üstünde çalışanlar lütfen başvurmasın. Sunum için: İnteraktif bir sunum hazırlanması gerekiyor. Bu prezzi veya powerpoint olabilir. Gerekli içerik için grafik, logo...

  €2337 (Avg Bid)
  €2337 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Çağrı merkezi satış yarışması düzenlemek istiyoruz. Powerpoint formantında içeriğimize uygun profesyonel bir destek almak ı aradığınızda paylaşabiliriz.

  €45 (Avg Bid)
  €45 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  NY'da duzenlenecek olan 23 Nisan gosterisi icin Power Point duzenlenmesi 23 Nisan gosterisi..........

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Etkinlik alanının çizilmesi, (Hazır kütüphanedeki objelerin yerleştirilmesi) Roadshow araçları içinde değişikliklerin yapılması. Araç ve ekipman 3D çizimlerini biz sağlıyoruz. Yerleşim planınıda iki boyutlu çizip gönderiyoruz. Sadece objeleri istediğimiz yere, renkte yerleştirilmesini istiyoruz. Her teklifimizde bu çalışmayı yapıyoruz. (Sürekli bir iş) powerpoint sunumda kullanmak için istiyoruz.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Iki dakikadan az bir 2D animasyon. Detayli bilgi icin powerpoint dosyasini inceleyiniz.

  €971 (Avg Bid)
  €971 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Iki dakikadan az bir 2D animasyon. Detayli bilgi icin powerpoint dosyasini inceleyiniz.

  €556 (Avg Bid)
  €556 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Bir dakikadan az bir 2D animasyon. Detayli bilgi icin powerpoint dosyasini inceleyiniz.

  €961 (Avg Bid)
  €961 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Html 5 olarak tasarlanmış 360 derece ürün çekimlerini sergileyeceğimiz bir portfolio app istiyoruz. 360 derece ürün çekimleri html 5 koduyla yazılmıştır. Biz bu ürünleri seçtiğimizde her bir ürün için ayrı bir pencerenin açılacağı kısa bir portflio presentation app yaptıracağız. Html 5 ürün modüllerini biz hazır vereceğiz.

  €233 - €699
  €233 - €699
  0 teklifler

  Seeking graphic design of two athletic fields, from a few viewing angles - visual presentation Im ready to get project started and off the ground. Let me know how to start process and Ill get all info to you and we can begin! Looking forward to hearing from you soon. Thanks! Would like to hire someone capable of having a couple documents in which to bring to life, in the way of two athletic fields with base amenities, people playing on the field, etc. Trying to bring my project to life for my board members who don’t see the site and/or are more “visual” people and need to see it on paper. I’d like to have this project complete by the first week of June in time for my upcoming board meeting, Thank you!

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Im ready to get project started and off the ground. Let me know how to start process and Ill get all info to you and we can begin! Looking forward to hearing from you soon. Thanks! Would like to hire someone capable of having a couple documents in which to bring to life, in the way of two athletic fields with base amenities, people playing on the field, etc. Trying to bring my project to life for my board members who don’t see the site and/or are more “visual” people and need to see it on paper. I’d like to have this project complete by the first week of June in time for my upcoming board meeting, Thank you!

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I Need a resume update also make PowerPoint design

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  41 teklifler
  Powerpoint 6 gün left

  need to a powerpoint presentation

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  101 teklifler

  ...behaviors in a classroom is very important. In this assignment you will explore different ways to deal with challenging behaviors. What works for one teacher may not work for others so researching different options is important. Create a 12-15 slide presentation that explores how to support infants and toddlers with challenging behaviors. Your presentation should include the following: · Describe ways to assess progress in the five developmental domains, play, and temperament. · Describe the roles, responsibilities, and processes related to integrating assessment results in the development and implementation of individualized plans. · Describe the importance of providing social and emotional support to young children, as well as strat...

  €411 / hr (Avg Bid)
  €411 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Hello, We are looking for professional presentation PPT. We have a software named Tax Monitoring Service, we want to sell this. This software is to collect house taxes in India. No technical writing should be involved. Main topics to be covered are; 1. Introduction of our company 2. Introduction of present tax collection in India 3. Disadvantages of present tax collection procedure in India 4. Changes that happen by adopting this software 5. Need of this software. 6. Benefits of this software I have uploaded our company profile along with the software description pdf's. Please share your quotation for doing the presentation.

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Currently, we write the information in a ppt presentation. Would like to use Tableau to automate the information. Need a nice-looking layout.

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hi, my name is Tira, I am a student and want to get a service to build a simple system, namely analyzing & detecting data from Twitter. Basically it using a python language, SVM machine learning algorithm to word mining. I need a system that can extract live data from twitter (Twitter API) or use datasets from google internet is enough. The purpose of my need for this system is to learn more about machine learning programs, because there are not many on the internet like the system I expected. I include a PowerPoint to make it look clearer.

  €132 (Avg Bid)
  €132 Ortalama Teklif
  17 teklifler
  Trophy icon Marketing Document 19 saat left

  Hello, Here is a BIO of one of my team members. I need this to be cleaned up graphically both in graphic elements and layout. The content needs to be left alone but the presentation needs to be more astatically pleasing and modern.

  €70 (Avg Bid)
  Özellikli Acil Garantili
  €70
  27 girdi
  How to video -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  Create a 90 second how to power or animation video (Story board). I will provide more details upon assigning. prefer animation but will take a PowerPoint if done exceptionally well. I will do the voice over.

  €141 (Avg Bid)
  €141 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  A course creator required to help create masterclass course presentation that can be used whilst on zoom. Content will be provided, i just require someone to put the content together, make it more interesting and engaging and something that can be saved after for lifetime access.

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  Scraper for CJF Mx - Should allow to manage the amount of threads - Should allow to select the year to be scrapped https://docs.google.com/presentation/d/1A1SB-Ulu240Yf41S4euxtNhbkcAVNWplhfBEkX4PcDA/edit#slide=id.g12eb60c4ed7_0_9

  €326 (Avg Bid)
  €326 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  As discussed on our previous chat. We would like to translate your power point document into Spanish and will do voice over on both English and Spanish translated document and with provide you the final files with voice synchronized with the PowerPoint.

  €233 (Avg Bid)
  €233 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Requirements: Please give special attention to what is required before putting in your job offer. We are building a water bottling plant and want to Print a 3D Architectural Model to scale. The 3D printer I will be printing the model is the Upbox+ ( ). The model will be opened in Upstudio (.STL file) and then sent to the printer The freelancer that can show me images of work they have already completed that is relevant to what I require in this project will be awarded the job. Architectural Presentation I have attached the Architectural Presentation of the plans and design in 2D. You will need to convert all the images in this file to a 3D Model STL file ready to print. Size required:: The size of the 3DArchitectural Model I require shoul...

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  33 teklifler

  hi i have some historical data for sales, i want a data analyst to make an analysis report and present it as variance report presentation.

  €92 (Avg Bid)
  €92 Ortalama Teklif
  47 teklifler

  Looking for a long term Virtual Assistant. Preferable location: Eastern Europe, Africa Availability: 5~6 hours per day. Qualification: Excel, Word, PowerPoint, Online resume making. Embode is an international human rights consulting agency focusing on social protection and responsible business, with a particular specialization in issues of child labour, human trafficking and labour and migration. In the 7 years since its inception, Embode has undertaken and published seminal work on issues such as child labour in cocoa, migrant labour in palm oil as well as forced labour in the garment sector. Our work continues to be at the cutting edge of corporate accountability and labour protection, where we work as an independent expert voice between industry, governments and ...

  €898 (Avg Bid)
  €898 Ortalama Teklif
  39 teklifler
  Business Branding Package 6 gün left
  ONAYLI

  The brand is professional services/consulting and needs to be simple and of high quality & integrity. Reputation is everything. The business delivers outcomes/results and solving complex problems. I am looking for: 1) 2 x Logo's (1 long vs. 1 short/icon) 2) Brand colour scheme (primary and secondary colour palette) 3) PowerPoint templates with different styles for title page, subtitle page, standard/blank pages 4) Word document templates (portrait and landscape) 5) Microsoft Office theme for importing aligned to colour palette

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  129 teklifler
  Compnay Presentation PPT 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for a freelancer who can design a company PPT... Rest will be discussed in chat.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  We want someone to write the white paper, case studies and make presentation related to the work we have done

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Urgent job requiring a high level design for presentation that is clean and contemporary

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  148 teklifler

  Roles and Responsibilities We are looking for energetic trainer who are passionate about learning new technologies and provide training, coaching and grooming the next generation IT professionals. If you have experienc...Client-side programming using HTML5, CSS3, JavaScript, Typescript and jQuery -Good hands-on experience with C# programming language, Entity Framework and SQL. -Should be able to guide students in an easy way -Should be able to explain complex subjects in a clear and interesting way -Excellent Communication skills and English Language comprehension -Should be able to guide our internal team to make their program more efficient and to solve their queries/doubts Key Skills: -Excellent Communication skills and presentation skills -Coaching and ...

  €1023 (Avg Bid)
  Yerel
  €1023 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Hi all, We are looking for rapid design of the following screens. You are free to use whichever temples/ designs you would like. I've attached our basic wire diagrams. This needs to be complete for 2pm today Spanish time so DO NOT apply if you can not complete it before then as we have a presentation to make. Kind regards, Conor

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Purpose of app: This app will be used for inductions of factory-based staff. Access Requirements: They may or may not have a company email address i.e. internal and external staff. Feature Requirements: Admin:  Create Users  Create Groups  Assign Users to Groups  Create Inductions/activities o upload PowerPoint presentation as an activity o create a survey as an activity (User must company 7 out of 10 questions) o create a requirement for end users to upload documents as an activity  Assign activities to the group User:  Log inin to the system or register  Choose an activity to complete  Upon successful completion, users will be presented with a cert that they can download. It must be fully responsive i.e. Desktop/Laptop/Mobile access...

  €587 (Avg Bid)
  €587 Ortalama Teklif
  86 teklifler

  We are a FinTech start up and would like to do the following: - Brand Revamp/Upgrade to include only changes in color palette, & adding visual and graphic deliverables such as icons, overall visual style (e.g. social media look and feel/templates, photography style) and presentation and word document templates (digital stationary) - Update brand guidelines based on these changes/additions

  €1002 (Avg Bid)
  €1002 Ortalama Teklif
  45 teklifler

  I am looking for analysis on the marketing technology situation in Thailand, I will be making 20 minute presentation in class on this topic. I will need to talk about products available, services available, who is market leader etc.

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Hi, Would like you to redesign our website chilipili.in. Mentioning job requirements and tasks/responsibilities you would have for length of this projects. Requirements:- The designer should have prior experience of creating/ designing of educational website. Should be able to look at the wireframe and give a template which suits the data. Should be able to Modularize the data contents for effective data presentation. About the work:- 1. Designing and come up with a good template and various graphical elements for the website 2. Working closely with the development team to redesign the website

  €294 (Avg Bid)
  €294 Ortalama Teklif
  63 teklifler

  6 powerpoint diagrams / slide line images to be recreated in consistent color theme Suitable to be used in presentation slide deck

  €229 (Avg Bid)
  Özellikli
  €229 Ortalama Teklif
  91 teklifler

  Were a Disability Support Provider who is looking for a motivated and enthusiastic person to join the team as an administrative assistant. Central to smooth process and efficiency, you will be responsible for some of the below tasks and responsibilities: • Completing different documents as per the requirements following the instructions of the senior management • Taking notes and minutes in meetings • Preparing documents for meetings • Writing and issuing emails to teams and departments on behalf of teams or senior staff • Finding ways to improve administrative processes Required Qualification and Experience • Certificate/ Diploma/bachelor’s in business related degree • Experience in a similar position for at least 2 years &bul...

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  20 teklifler