Need a writer for my book işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  516,147 need a writer for my book iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  ...mevcut içeriklerim olacak. Kitapta en az yedi bölüm olacak: gitara giriş - akorlar ve ritimler ​​- gitar ile süsleme sanatı - akorlar ile süsleme - gitara karakter ve melodik katkılar ekleme. Her bölüm, konu ile ilgili çizim, metin, fotoğraf ve videolar içerecek Hello! My name is Erem and I want to be involved in this project. The project I want to run is an e-book to help those who want to start learning on the guitar. The format of the book will be as PDF and I will have content available in addition to it. The book will have at least seven chapters: introduction to the guitar - chords and rhythms - the art of decorating with the guitar - decorating with chords - adding character and melodic contributi...

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Kitap kapağı tasarımcısı en ucuz,en uygun fiyatlı tasarımcı

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  face book reklamlarının yönetilmesi gerekli

  €94 (Avg Bid)
  €94 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Paribu, screen scraping icin istenilenler: Ilgili CCYler: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, XLM, USDT, EOS 1) Siteye () giris (2 factor authentication) 2) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Satis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Sell Order Book) 3) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Alis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Buy Order Book) 4) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiyle birlikte Alis Emri girme 5) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiy...

  €164 (Avg Bid)
  €164 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Polisiye konulu bir romanın Türkçeden Amerikan İngilizcesine çevirilmesi gerekiyor. Daha önce Türkçeden- Amerikan İngilizcesine çeviri yapan arkadaşların tekliflerini bekliyorum. Dilerseniz [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

  €3084 (Avg Bid)
  €3084 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Merhaba Psikolojik bir romanın Türkçe düzenlenmesi (editing) gerekiyor. İlgilenen arkadaşlar [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirler. Kitaptan bir parçayı ekte bulabilirsiniz.

  €336 (Avg Bid)
  €336 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €232 (Avg Bid)
  €232 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €40 (Avg Bid)
  €40 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Bir blog - anket sitesi yaptırmayı düşünüyoruz.Örnek olarak sitesini ımı biraz daha farklı olacak tasarım için örnek olarak sitesini ıcılarımız üye adı ve/ veya facebook - twitter ...başlatabilecek veya mevcut anketlere oy sayfada anketler popülerliğine göre büyük grafiklerden küçük grafiklere doğru sıralanmasını grafik dilimleri gösterilmeli ve anket başlatırken foto anket - video anket ve sade anket seçenekleri bulunmalı.Bunun yanında başlatılan anketler eğer mümkünse facebookta anket uygulaması olarak grafikle birlikte paylaşılabilmeli ve face book üzerinden oy kullanışlatılan anketler editör onayından geçtikten sonra yayınlanmalıdır.

  €509 (Avg Bid)
  €509 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Write a Book Bitti left

  şiir aşk kitapları sözler

  €299 (Avg Bid)
  €299 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Genç bir yazar adayı olarak klasikler arasına girecek kitaplar yazmak istiyorum. Hayalimde sadece ülkemde değil dünyada tanınan bir yazar olmak. Günümüz sorunlarına değinen ve insanlığın açgözlülükle sömürüldüğü çağı değiştirmek en büyük hayalim. Siyasete ve insan psikolojisine ilgim yoğun bunun üzerine çalışmalar yapmak istiyorum.

  €366 (Avg Bid)
  €366 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €114 (Avg Bid)
  €114 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Şirketimiz bünyesinde bugüne kadar yaşanan makine teknik sorunlarının , servis ekibimizce arşivledikleri bilgiler ve paylaşacağı deneyimleri ile bir araya getirerek , acil arzalar için çözümler sunan bir kitap yazma projemiz bulunmakta. Elektronik, Mekanik , Bakım gibi kategorilerde arizaları ayrıştırarak okuyucuya kolay anlaşılır , kendi başına basit sorunlarla başa çıkabileceği bir kitap yazacağız. Beyin fırtınası yaparak kolay anlaşabilir dille ve arıza çözüm alternatifleri ile bu kitabı 1 ayda hazırlamak istiyoruz .

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Para kazanmak yazı yazmak istiyorum.

  €1756 - €2927
  €1756 - €2927
  0 teklifler

  netbeans programı ile ve java dilinde yazılması gerekiyor.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını ...

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Var olan book seating eklentilerine benzer bir eklenti olacak. Üye olan kişiler üyelere has olan reservation tarzı bir sayfadan Kur'an-ı Kerîm sayfalarını seçerek hatimlere katılabilecek. Seçimler anlık olacak ve tüm kullanıcılar görebilecek. Herbir adımda , işlemde , uyarıda , hatırlatmada mailler gönderilecek. Ayrıntılı bilgi projeyi alan kişiye verilecektir.

  €245 (Avg Bid)
  €245 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Content writing 6 gün left

  Looking for a skilled content writer who can create informative listicles targeting business professionals. The primary goal of the content is to provide valuable information to the readers. The preferred format for the content is listicles, which should be well-researched and engaging. The ideal candidate should have experience in writing for business audiences and should be able to write in a clear and concise manner. Strong research skills and the ability to write in a professional tone are a must.

  €14 - €28 / hr
  €14 - €28 / hr
  0 teklifler
  Content writing 6 gün left

  I am looking for a skilled content writer to create informative articles for young adults. The tone should be informative and engaging. The ideal length for each article should be medium, ranging from 500 to 1000 words. Key requirements for this project include: - Excellent writing skills, with a focus on engaging young adult readers - Strong research skills to ensure the content is accurate and informative - Ability to meet deadlines and produce high-quality articles consistently If you have experience writing for young adults and can deliver informative content on a regular basis, please apply for this project. I am looking for a long-term partnership with a reliable and talented writer...

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  23 teklifler

  I am seeking a writer to create a research paper on the history of animals. The paper should focus on various animal groups during the prehistoric era and be at least 7 pages in length. The ideal candidate should have a strong background in history and be knowledgeable about the evolution and behavior of animals. In addition, excellent research and writing skills are necessary to ensure the paper is informative and engaging.

  €272 (Avg Bid)
  €272 Ortalama Teklif
  14 teklifler
  Content writing 6 gün left

  ...looking for a content writer who can help me create informative articles for a niche market. The target audience is industry professionals who are looking for detailed and insightful information on a specific topic. The main objective of the content is to inform readers and provide them with valuable knowledge on the subject matter. The desired tone for the content is professional, and the writer should be able to communicate complex ideas in a clear and concise manner. Ideal skills and experience for this job include: - Strong writing skills and attention to detail - Knowledge of the subject matter and ability to conduct research - Ability to write in a professional tone - Experience in writing for...

  €29 / hr (Avg Bid)
  €29 / hr Ortalama Teklif
  62 teklifler

  build a hotel and restaurant booking mobile app with react native. this is what it should do, it should have a login and a sign-up page, and the hotel side should list hotels in Sierraleone, with the hotels' information and prices. the restaurant side should list restaurants in sierra leone and should allow users to either book a seat at the table, request food to be delivered or walk in. There should be an admin dashboard where admins can add hotels and restaurants with their information instead of picking data elsewhere.

  €1021 (Avg Bid)
  €1021 Ortalama Teklif
  52 teklifler
  Content writing 6 gün left

  I'm in need of an experienced writer to produce an article with an informative and formal writing style. The purpose of the article is to provide information on a particular topic, so the writer should conduct various forms of research to ensure accuracy. While I do not require sources to be specified by me, the writer should have the expertise to conduct general research to ensure accuracy and credibility. Experience in writing for a professional, formal audience is preferable.

  €354 (Avg Bid)
  €354 Ortalama Teklif
  138 teklifler

  I am looking for a skilled academic writer who can assist me in completing the second part of my dissertation on the topic of Identification of subgroups of individuals at high risk of mortality among confirmed cases of COVID-19 IN CASABLANCA Morocco . The project requires a mixed-methods research methodology ( cross-sectional study) and a length of more than 40 pages. I already prepared the first part, still only the second part ( methodology, results and discussion) Ideal skills and experience for this job include: - Strong academic writing skills - Experience in conducting mixed-methods research - Expertise in the field of science - Ability to conduct thorough literature reviews - Excellent communication and collaboration skills ...

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  30 teklifler
  Article writer 6 gün left

  I am looking for an article writer who can create content that is between 500-1000 words long. As I don't have specific keywords or topics in mind, I need someone who can help me come up with ideas and keywords/topics that will appeal to a general audience. The intended audience for the articles will also be a general audience. Ideal skills for this job include excellent writing skills, the ability to do research, and the creativity to come up with interesting and engaging topics. Experience in writing for a general audience and SEO knowledge would be a plus.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  128 teklifler

  I am looking for a skilled writer to create a documentary and series treatment on American life in Germany. The main theme of the project will be to explore the unique challenges and experiences faced by Americans living in Germany. The intended audience for this project is a general audience, and I am looking for a writer who has experience in creating content that is accessible and engaging to a wide range of viewers. The preferred format for the treatment is a long document of 6+ pages, which should include a detailed outline of the series, character descriptions, and a clear vision for the overall narrative arc. Ideal skills and experience for this job include: - Strong...

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  18 teklifler
  whrite a artical 6 gün left

  I'm looking for a skilled writer to create an informative article for a general audience. The article's purpose is to inform readers about a specific topic, and the ideal length is between 500-1000 words. The following skills and experience are preferred: - Excellent research skills to gather relevant and accurate information - Strong writing skills to present the information in an engaging and informative way - Ability to write in a tone that is accessible to a general audience - Experience in writing informative articles for online publications - Ability to meet deadlines and work collaboratively with the client to ensure satisfaction.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  64 teklifler

  I am looking for a freelancer who can help me develop a children's book and characters suitable for toddlers and preschoolers. I am open to any theme or topic for the story, but I want the characters to be illustrated in a cartoon style. Ideal skills and experience for this job include: - Experience in children's book illustration and character development - Ability to create engaging and appealing characters for young children - Knowledge of different illustration styles, with a focus on cartoon - Strong communication skills to collaborate with me on the overall vision and direction of the project Overall, I am looking for a creative and skilled freelancer who can bring my idea...

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  42 teklifler
  Content writer 6 gün left

  I am looking for a content writer who can create informative content for my website. The main purpose of the content is to inform the general public about various topics related to my business. The target audience for this content is the general public, so it should be easy to understand and engaging. The desired tone of the content is formal, so the writer should have experience in writing in a professional manner. Ideal Skills and Experience: - Proven experience in content writing - Ability to write in a formal tone - Strong research skills - Understanding of SEO techniques - Ability to write engaging and informative content - Experience in writing for the general public

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  63 teklifler

  Hi JOSPHINE ANALYST/WRITER, I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €37 / hr (Avg Bid)
  €37 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I am looking for an appointment setter for my marketing agency. The ideal candidate should have experience in cold calling and telemarketing and be able to book meetings with interested/prospect clients NOTE: We would like to pay any freelancer on a per booked appointment fee, as opposed to an hourly one. As it ensures us of results To be considered for this job, successful freelancers should include their past work experience in their application and niche Communication will be primarily through email and phone, so the ability to communicate effectively in writing is important. Ideal skills and experience for this job include: - Strong communication skills - Experience working with Appointment Setting - Ability to work independentl...

  €108 (Avg Bid)
  €108 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Drone log book app 6 gün left
  ONAYLI

  I'm looking for a freelancer with experience to build a custom drone logbook app that is compatible with both iOS and Android operating systems. The app must have flight tracking capabilities as a basic feature. I am open to suggestions for additional features that would be beneficial for this project. Thanks!

  €364 (Avg Bid)
  €364 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  I need a writer to change the language of the document keeping the meaning and intent the exactly the same in 24 hours. I just need words changed so that a word reader cannot figure out that its being copied. Other than that the content needs to remain exactly the same. where there are specific tasks or qualifications mentioned like work done during grad and under grad programs nothing should be changed or anywhere which covers specifics.

  €97 (Avg Bid)
  €97 Ortalama Teklif
  33 teklifler

  I am looking for a freelance writer to create an article about Ca si no, targeted towards beginner players. The article should focus on the game rules, providing clear and concise explanations of how to play. A mix of both rules and winning strategies can also be included, but the emphasis should be on the rules. The article should be between 1000-2000 words in length. Ideal skills and experience for the job: - Experience in writing about gaming or card games - Strong understanding of Ca si no and its rules - Ability to explain complex rules in a simple and easy-to-understand manner - Excellent writing and communication skills - Attention to detail and accuracy in information provided

  €342 (Avg Bid)
  €342 Ortalama Teklif
  60 teklifler

  I please need help to get my Linked In profile looking and reading fabulous!

  €56 (Avg Bid)
  €56 Ortalama Teklif
  14 teklifler
  Review Article 6 gün left

  I am in need of a review article on a chosen topic, which can be either books, movies, or products. The desired word count for this article is between 500-1000 words. I prefer a casual and conversational tone and style for the article. As a writer, you should have excellent skills in researching, writing, and proofreading. Additionally, you should have a good understanding of the chosen topic and be able to present it in an engaging and informative way. Experience in writing reviews is a plus. Please submit your portfolio and a proposed timeline for completing the project. Thank you.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  48 teklifler

  ...remotely or double salary to work in my oversea office. only for who experience in ca si no game even you play in mobile game also consider experience. I am looking for a writer who can create an engaging article about Ca si no, with a focus on strategies for ca si no players. The desired length of the article is 500-1000 words. Ideal skills and experience for this job include: Tips to get hired: please write 2342 code to prove that you are not auto bidding.. and reply : i know about casino game. then you will get hire first for sure. - Strong writing skills with a background in ca si no gaming - Understanding of Ca si no and its gameplay - Knowledge of different strategies for winning at Ca si no - Abili...

  €298 (Avg Bid)
  €298 Ortalama Teklif
  51 teklifler
  Book on African History 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a skilled writer to help me create a book on Pre-colonial era African History. The book should primarily cover Sub-Saharan Africa and be geared towards a general readership. The ideal candidate should have a strong background in African history and be able to craft a compelling narrative that engages readers. The project will involve extensive research, writing, editing, and proofreading. The final product should be a well-researched, engaging, and informative book that educates readers about the rich history of Africa before the arrival of European colonizers. Experience in book writing and knowledge of publishing is a plus.

  €59 (Avg Bid)
  €59 Ortalama Teklif
  68 teklifler

  I am looking for a content writer who can create engaging and informative articles on health and technology topics for the general public. The ideal candidate should have experience in writing in-depth pieces between 500 to 1000 words. Topics to be covered include medical advancements, healthcare policies and patient education. The writer should be able to explain complex information in an easy-to-understand manner. The articles will be used to educate and inform the readers on the latest developments in the healthcare industry and how technology is impacting it. The writer should have a clear understanding of the target audience and be able to write in a conversational tone. Ideal skills for this job include: - Excellent...

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  108 teklifler
  writing skill 6 gün left

  I am in need of a skilled creative writer who can write humorous content for children. The ideal candidate should have experience in writing children's books, short stories, and other similar content. The tone of the writing should be light-hearted and entertaining, but still appropriate for a young audience. The writer should have a strong grasp of grammar, punctuation, and storytelling techniques. Experience in writing for educational purposes or with a focus on developing children's language skills is a plus. The writer should also be able to work closely with me to ensure that the content meets my exact requirements.

  €577 (Avg Bid)
  €577 Ortalama Teklif
  56 teklifler
  PDF to InDesign Conversion 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for someone to convert a D&D book PDF file into an editable InDesign document. I will need to make changes to the document in the future, so it is important that the InDesign file is editable. It must be exactly the same with the PDF. I'll provide all the art in the PDF. I do not have a specific preference for the InDesign version. However, I would like the freelancer to follow a page template that I will provide (it perfectly matches with the PDF). Ideal skills for this job include proficiency in InDesign and attention to detail.

  €108 (Avg Bid)
  €108 Ortalama Teklif
  72 teklifler

  I am seeking a skilled and experienced writer to contribute to a long-term project focused on a newspaper offering personal, unique, and cross-cultural insights on global news. The target audience for this newspaper is primarily local readership, so knowledge of the region and its issues is preferred. The format preferred for the articles is opinion pieces, so the ideal candidate will have experience crafting thoughtful and engaging pieces that express their own unique perspective on current events. These articles should be well-researched, factually accurate, and offer a fresh take on the news of the day. New content is required on a daily basis, so the candidate must be able to work quickly and efficiently while maintaining a...

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  30 teklifler

  work educational video on verbal de-escalation. Theory and scenarios I am looking for a freelancer to create a video script that will educate healthcare professionals on de-escalation techniques. The script should be 50% lecture style and 50% scenario-based. The desired length of the video is over 10 minutes. Ideal skills and experience: - Experience in creating educational videos on healthcare topics - Knowledge of de-escalation techniques in healthcare settings - Strong writing and storytelling skills to create engaging scenarios - Ability to incorporate statistics and research to support the importance of de-escalation in healthcare settings

  €1641 (Avg Bid)
  €1641 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  I am looking for a Tamil to English translator who can write time-coded subtitles for an entertainment video that is 10-30 minutes long. The ideal candidate should have experience in translating entertainment content and be able to accurately time-code the subtitles. The subtitles should be written in plain text and synced with the video.

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  I am looking for an experienced agricultural bookkeeper or company account bookkeeper to join my team. Ideally, the candidate should have the following skills and experience: - Expertise in bookkeeping software, specifically [insert software name] - Ability to handle ongoing bookkeeping services for a small business with 1-10 employees - Familiarity with agricultural accounting practices is a plus - Familiar with Agriculture - particlly cost coding chemicals to the right usage, Fuel usage to the right crop or farm usage - a couple of small company book keeping required for a couple of other companies no more than 200 transactions As a small business owner, I am looking for someone who can handle all financial a...

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  48 teklifler