Need logo start business işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  215,884 need logo start business iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR
  Mobil start up Bitti left

  Merhabalar Girişimcilik yüksek lisans öğrencisiyim ve bir mobil uygulama fikrim var ufak çaplı birkaç yatırımcım da bulunuyor. Kahve üzerine bir değerlendirme uygulaması yapmak istiyorum bunun için 5 ila 10 sayfa arasında bir mobil uygulama gerekmekte bu start up'ı yazabilecek birine ihtiyacım var detayları kendisi iletişime geçtiğinde anlatacağım

  €1020 (Avg Bid)
  €1020 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  Tasarım son aşamasındadır. Yapılaması gerekenler, web ve mobil sürümün görsel olarak güçlendirilmesi ve dinamik yönlendirmenin anlaşılabilir olmasıdır. Şuan ki hali adresinden gözatılabilir.

  €853 (Avg Bid)
  €853 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  SAAS çalışacak bir iş yönetimi uygulaması için REACT.js kullanabilen fullstack bir developer ihtiyacımız vardır. (We need a full stack developer using REACT.js for a SAAS management software)

  €4806 (Avg Bid)
  €4806 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Instagram için story ve post template lerine ve bunların varyasyonlarına ihtiyacım var (Telefon, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik cihaz ve aksesuar ürün gamı bulunan bir kuruluş için)

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  İstediğiniz şekilde logo,kartvizit,tişört tasarlayabilirim.Görselliği güzel olacak şekilde tasarlarım.Ücreti sonradan belirleyebiliriz.Lütfen iletişime geçin. I can design logo,business card,t-shirt as you wish. We can determine the pay get in contact me.

  €33 (Avg Bid)
  €33 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Google My Business'te (Maps) yüzlerce yorum verebilmemi sağlayacak bir program lazım. Bu program cihazların İP'sini, ID'sini ve gerekli tüm bilgilerini değiştirebilmeli. Ayrıca Gmail hesapları açmalı veya Gmail hesapları programa entegre edilerek onlarla yorum verilebilmeli. Özetle.

  €1399 (Avg Bid)
  €1399 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Güzel görünümlü ve basit görünümlü bir kartvizit yapıyorum

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Kurmuş olduğum web sitesinin googleda üst sıralarda çıkması

  SEO
  €268 (Avg Bid)
  €268 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  Harekrushna panda

  €235 (Avg Bid)
  €235 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Özel hastane, medikal muhasebe, faturalandırma, işletme büyütme ve kuramsallaştırma danışmanlığı

  €2788 - €4646
  €2788 - €4646
  0 teklifler

  Hayal ettiğiniz tasarımlar,Bizimle gerçekleşiyor

  €306 (Avg Bid)
  €306 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Güven, sanat, tasarım, kişisellik, hepsi bir noktada

  €1938 (Avg Bid)
  €1938 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  yeşilköy çilingir yesilkoy cilingir anhatarci firması

  €141 - €424
  €141 - €424
  0 teklifler

  Türk yada türkçe konusan web tasarimci ariyorum. Bize güzel tasarimli, admin paneli olan, kullanisli ve basit yönetilebilir bir site kurdurmak istiyoruz. Joomla, Mambo, Wordpress yada herhangi bir sistem olabilir. Aklimda olan ilerleme plani 1 - önce bize bir sistem tasarim önerisinde bulmaniz, 2 - sistem ve tasarimda anlastiktan sonra sitemize kurulum gerçeklesecek, 3 - en son site yapilanmada (kaynak,resim,vesaire gibi veri girmede) destek hizmeti almak istiyoruz. Kullanilan sistemin Norveççe, detekli olmasi gerekir. En ünlü CMS'lerde bu var diye biliyorum..

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  business card Bitti left

  business cardDakikalar içinde yetenekli freelancerlardan teklifler alın. Freelancer profil ve geribildirimlerini görüntüleyin, sonra da hemen onlarla sohbet edin! Sadece %3* komisyon ücretiyle, favori freelancerınız bugün sizin için çalışmaya başlayabilir!

  €434 (Avg Bid)
  €434 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Öncelikle sana "Hack-Auto Management" ön elemesini geçip iş simülasyon oyununu oynamaya hak kazandığını memnuniyetle bildirmek isteriz! Bu aşamadan sonra 10'lu gruplarda yarışarak 400 kişi arasından finale kalmak için kıyasıya bir mücadele seni bekliyor. Simülasyon 5 Aralık Cumartesi günü başlayacak ve 12 gün sürecek. Endişelenme her aşamada seni bilgilendireceğiz. Başvuru sırasında bize verdiğin mail adresini düzenli olarak kontrol etmen bizim için yeterli. Bu süreçte sana simülasyonu anlama konusunda yardımcı olacak ve oyunun kurallarını içeren dokümanlara aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsin. Bu dokümanları dikkatle okuman, oyunda başarılı olman konu...

  €382 (Avg Bid)
  €382 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  €23 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi all. We need a market research and business plan for electrical floor heating system (with cables) in Turkey-Istanbul as soon as possible. Project deadline is 10th of May. İstanbul merkezli firmamız için elektrikli yerden ısıtma sistemleri üzerine bir pazar araştırması ve iş planına ihtiyacımız vardır. Proje için araştırmaları bitirmek istediğim tarih Mayıs 10 dur.

  €217 (Avg Bid)
  €217 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  €11 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'A Simple Business Mobile App with Corona SDK'

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Dosto, duniya me software industry, ek lauti industry he jisme profit percentage ki koi limits nahi hai. {020830685SK}Kyoki software ki kimat chahe kitni bhi ho lekin bikta 20 rs ki CD Mein. Esiliye BILL GATES pichle 20 salo se income me no. 1 hai. Ab Aap bhi full time/ part time kam karke is software industry me Kama sakte hai aur pa sakte hai holsale aur retail dono ka fayda. Yani 200% se 2000% ka profite margin. CHALLANCE: Duniya ke Kisi bhi ISO: 9001:2008 & 27001:2005 plane ya company me itna profite ho to hamari puri team kam se kam 5 lakh ke investment se apke sath kam karegi CONTECT: +91 8460003111 (Whatsup.)E-mail:

  €232 - €697
  €232 - €697
  0 teklifler

  I would like a logo that stands out. Color would preferably be yellow and gray.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  142 teklifler

  My project is a Logo Design for my business. I'm looking for a text-based logo that reflects the brand identity of my business. I have a specific colour palette in mind, so I am looking for a logo design that fits seamlessly with that palette. This logo needs to be professional, creative and memorable, as it will be used to represent my business across multiple platforms.

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  61 teklifler

  ...help me compile information for my trucking business proposal. My ideal candidate should have experience in conducting financial projections and gathering data on regional competitors. The completed proposal should be delivered within two weeks. Specific requirements include: - Financial Projections: I need a detailed analysis of the financial projections for my trucking business proposal. - Competitor Analysis: The researcher should conduct research on regional competitors to help me understand the market better. - a market analysis on Arizona/phoenix valley, its growth rate/projections, all the new construction, and state initiatives to retrofit/fix all the roads highways - the viability profitability of a dump truck business - the business will ...

  €329 (Avg Bid)
  €329 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  Job Title: Shopify Website Developer - Freelancer Job Description: We are seeking a skilled and experienced Shopify Website Developer to work as a freelancer on an exciting project for our apparel business. As a Shopify Website Developer, you will be responsible for building a new, visually appealing, and user-friendly website on the Shopify platform. Your expertise will play a vital role in enhancing our online presence, attracting customers, and driving sales. Responsibilities: • Collaborate with our team to gather requirements and understand the goals and objectives of the website project. • Design and develop a custom Shopify website that reflects our brand identity and showcases our apparel products effectively. • Implement a responsive and mobile-friendly ...

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  111 teklifler
  Trophy icon Logo for my new business 9 gün left

  Professional Open to ideas Name of company: Alchemy Homes Ltd

  €81 (Avg Bid)
  Garantili
  €81
  376 girdi

  ...want an abstract logo that will emulate professionalism but is also inviting and friendly. The business is called "Infinity Dawn". The branding will need to consist of a wordmark of the words "Infinity Dawn" as well as some freehand artwork as the symbol. Branding colours should be #F5C883 and #69A2B0. The client has provided an image to provide inspiration for the logo (first image at top of PDF). They would like a sun rising but without sunrays. The blue waves/strokes underneath to form the infinity symbol. This image is for inspriration only. Please improve on it by making it modern, interesting and eye-catching, while still being professional. I've included some further examples on the PDF. I will need jpg, ...

  €116 (Avg Bid)
  Garantili
  €116
  224 girdi

  Looking for someone to produce a simple one page website for a business front. Website will be simply text and images with basic information provided about the business. Can be made with any free template from wordpress.

  €58 (Avg Bid)
  €58 Ortalama Teklif
  134 teklifler

  I am looking for a freelancer to develop a simple website for my business with a contact form. The main purpose of this website is to provide information about the business. I am open to suggestions about the website's layout and design. The only feature/functionality I require on the website is a contact form.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  My company is in need of a mobile app to help better manage our business operations. We've identified specific features that we need, including inventory management in any measuring unit, order tracking, recipe creation and storage by brand and production scheduling. We don't require any integration with existing systems, however, we do need the app to be available on both iOS and Android platforms. We're looking for a reliable partner to bring our vision to life in the form of a functional and user-friendly business app. We need the app to be effective in helping us streamline our operations quickly and efficiently. As such, we expect our partner to have a deep understanding of our business needs and any potential developmen...

  €1159 (Avg Bid)
  €1159 Ortalama Teklif
  65 teklifler

  I am looking for a talented designer to create a t-shirt that embodies our brand identity. The design should be abstract in style and incorporate specific colors that we have in mind. We want the t-shirt to be eye-catching and attention-grabbing. Ideal Skills and Experience: - Experience in designing t-shirts - Strong understanding of branding and brand identity - Proficient in creating abstract designs - Ability to work with specific color requests - Creative and innovative mindset to create a unique design

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I am looking for someone to design a logo and cover for my business. I will provide the name of the business but I am open to suggestions when it comes to style and color. The logo and cover should be minimalist in design. I am open to suggestions for the colors, though I prefer to stay away from black and white only. The outcome should reflect my business's values and goals. If you have worked on such projects in the past and believe you can help design the perfect logo and cover for my business, I look forward to hearing your proposal.

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  I am looking for a senior banner designer to create advertisements for my business. The preferred style for the banner is minimalist, and I have specific colors and design elements in mind. Ideal skills and experience: - Proficiency in graphic design software - Expertise in creating minimalist designs - Ability to work within specific color and design restrictions - Strong portfolio showcasing previous banner designs -Excellent communication and collaboration skills to ensure the final product meets my expectations. Skills Required Graphic Design Photoshop Banner Design Photoshop Design Logo Design

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Business Logo 9 gün left

  I am looking for a senior banner designer to create advertisements for my business. The preferred style for the banner is minimalist, and I have specific colors and design elements in mind. Ideal skills and experience: - Proficiency in graphic design software - Expertise in creating minimalist designs - Ability to work within specific color and design restrictions - Strong portfolio showcasing previous banner designs -Excellent communication and collaboration skills to ensure the final product meets my expectations. Skills Required Graphic Design Photoshop Banner Design Photoshop Design Logo Design

  €279 (Avg Bid)
  €279 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We are in need of a professional call center that has experience with United Kingdom B2B lead generation in Merchant Cash Advance & Business Loan. Our target audience are small business owners & SME's, we are looking to generate leads through the calls made. We require call center agents who speak fluent English and are experienced in UK B2B calling. The ideal candidate for the job should possess the following skills and experience: • Proven track record of generating leads in the financial services industry • Experience in handling outbound calls to small business owners • Ability to explain complex financial products in simple terms • Excellent communication skills and ability to build rapport with potential customers • F...

  €8927 (Avg Bid)
  €8927 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...looking for a Business Development Manager (BDM) with senior-level experience to join our team. Our company specializes in developing mobile and web applications for both B2C and B2B markets. The ideal candidate will have a strong background in business development, with experience in software sales and marketing. Key Requirements: - Senior-level experience as a Business Development Manager - Proven track record in software sales and marketing for international market - Understanding of the mobile and web application development industry - Strong communication and negotiation skills - Ability to develop and maintain relationships with clients and partners - Self-starter with the ability to work independently and as part of a team If you are a results-driven, sen...

  €7 - €14 / hr
  Mühürlü
  €7 - €14 / hr
  7 teklifler

  Job Overview: We are seeking a dynamic and creative individual to join our team as a Part-Time Social Media Figure, responsible for managing and growing Instagram account and Facebook page. As an Instagram Account Manager, you will be responsible for creating engaging content, increasing our online presence, and interacting with our audience to drive brand awareness and engagement. Responsibilities: 1. Content Creation: Develop and curate visually appealing and engaging content for our Instagram account, ensuring that it aligns with our brand's voice and aesthetic. 2. Posting and Scheduling: Plan and schedule regular posts, stories, and other content to maintain a consistent presence on Instagram by using Later or other scheduling posts software. 3. Engagement and Community Manageme...

  €1659 (Avg Bid)
  €1659 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  Please create a logo for my freight forwarding business, EZPZ Freight, we will specialise in ocean freight container transport as well as rail, road and air freights. This should be professional and brandable.

  €58 (Avg Bid)
  Garantili
  €58
  391 girdi

  I am looking for a freelancer who can help me set up and manage a Google Ads campaign for my professional services business. My budget for this project is less than $200. Skills and experience needed: - Experience with Google Ads and setting up new accounts - Knowledge of best practices for local business advertising - Ability to create effective ad copy and targeting strategies - Experience with optimizing campaigns for maximum ROI The ideal freelancer will be able to work closely with me to understand my business and target audience, and develop a campaign that drives traffic and leads. Communication and collaboration will be key to the success of this project. this is my website please have a look at it and do some research before contacting me and

  €123 (Avg Bid)
  €123 Ortalama Teklif
  80 teklifler

  ...self-help/business book. The book currently has around 50,000 words, and I am looking for someone who can help me with editing, copy-editing, proofreading, and typesetting. Briefly, I want the book ready for publishing. The tone of the book will be a mix of formal and conversational, so I am looking for someone who can balance both styles effectively. I have lots of examples and illustrations, I will need input there as well. The expected turnaround time for the project is 1-2 weeks, and I am always available for questions. Ideal skills and experience for this project include: - Proven experience in editing, copy-editing, proofreading, and typesetting. I have had bad experiences. If you have not done this before, please do not bid. I will need to see references, ...

  €429 (Avg Bid)
  €429 Ortalama Teklif
  54 teklifler

  I am looking for a website designer who can design and build an eCommerce website for my wellness business. You must be familiar with Divi builder. The 2 main goals of the website are to inform clients about out selling coaching services and to sell our products online. We have a preference for WooCommerce as our eCommerce platform. Ideal skills and experience for this job include: - Proficient in WooCommerce development - Knowledge of payment gateway integrations - Experience in designing and developing eCommerce websites - Experience with Divi & Wordpress - Strong attention to detail and ability to meet deadlines The structure of the website has already been set up and is hosted.

  €226 (Avg Bid)
  €226 Ortalama Teklif
  151 teklifler

  I am...talented freelancer to design a logo for my new business. The name of my business is ready and the nature of the business is services. We are seeking a classic and traditional vibe for our logo. The freelancer should have background and experience in graphic design, including knowledge and skill in creating high-quality logos. Our goal is to find a freelancer who will take the time to listen to our needs and suggestions, and be able to produce a logo that captures the essence and mission of our business. All final designs should be highly professional and useful in both print and digital materials. We look forward to partnering with a suitable freelancer who can help us create a logo that is unique and representative of our ...

  €34 (Avg Bid)
  Garantili
  €34
  194 girdi
  Trophy icon Business Name Creation 2 gün left

  I am looking for experienced help in creating the name of my business. My business operates in the short-term rental industry and I have some ideas for keywords or phrases to incorporate into the name. I want it to appeal to my market which are landlords. My favorite name is Occupied but is taken. I do not want the word rent, landlord, or occupied used in the name. Ideally, I'd like to find a simple and straightforward name that still has a creative and modern feel. I'm open to all suggestions and look forward to hearing your ideas.

  €92 (Avg Bid)
  Garantili
  €92
  123 girdi

  I am looking for a photo editor who can help me with my business needs. Specifically, I need someone who can remove the background of my photo to make it suitable for my website. The final edited image should be in JPEG format. Skills and experience ideal for this job include: - Proficiency in photo editing software such as Adobe Photoshop or Lightroom - Experience in background removal and color correction - Attention to detail to ensure high-quality final product - Ability to work efficiently and meet deadlines If you have the skills and experience I'm looking for, please submit your proposal. Thank you!

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  I am looking for someone who can help me with excel to create sheets for my business. Specifically, I need help with data entry, as well as intermediate level formulas and functions. The project requires the creation of 1-5 sheets. Ideal skills and experience for this job include: - Strong proficiency in Excel - Excellent attention to detail - Ability to work efficiently and accurately - Familiarity with business finance and accounting - Experience with data analysis and report building

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  95 teklifler

  We have a lot of customer car photos that come to us and we need some photos to be edited. things like backgrounds, businesses, number plates, shadowing, etc. Looking to find someone that we can use frequently. No commitment to hours but will be a few here and there. As an example with the pic attached. That is the main picture for our website and its needs editing Happy to pay on a picture per project basis

  €187 (Avg Bid)
  €187 Ortalama Teklif
  102 teklifler

  LO LA aims to introduce a fusion of traditional Latin-inspired baked goods and tantalizing tapas, creating an unforgetta...preserving authentic flavors. The funds will be allocated towards securing a prime location, outfitting the bakery and tapas bar with state-of-the-art equipment, sourcing high-quality ingredients, marketing campaigns to generate awareness, and attracting top talent. With our well-defined business strategy, extensive market research, and a dedicated team of culinary experts, we are confident in the project's potential for long-term profitability and growth. More details: What is the main goal of your bakery business plan? To secure funding from investors What type of bakery are you planning to open? Retail bakery What is the target market for your b...

  €262 (Avg Bid)
  €262 Ortalama Teklif
  63 teklifler

  I am looking for a skilled perfumer to create new and innovative fragrances for my perfume business. I am open to suggestions for the type of fragrance, whether it be floral, citrus, or woody. I do not have any specific ingredients or notes in mind, so I am looking for someone who can offer creative input. I require more than 7 unique fragrances to be developed. Ideal skills and experience for this job include: - Experience as a professional perfumer - Knowledge of fragrance ingredients and notes - Creativity and innovation in fragrance development - Strong communication skills to understand and meet my needs as a client.

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Business plan 6 gün left
  ONAYLI

  Ebike business proposal in the Middle East.

  €131 (Avg Bid)
  €131 Ortalama Teklif
  75 teklifler
  Trophy icon Leaflet/Business Card Needs Doing 4 gün left

  ...THE WHOLE DESCRIPTION. I WANT THE LEAFLET DESIGNED THE MOST. ** I need the following done up please: -Leaflet Back and Front -Business Card Back and Front -Magnet design FRONT -PLEASE PLAY AROUND WITH THE DESIGNS I AM HAPPY FOR YOU TO CHANGE THE LAYOUT I HAVE DRAWN AND COME UP WITH A DIFFERENT LAYOUT. I WOULD LIKE A LEAFLET DONE UP SO I CAN PRINT 2 COPIES OFF A A4 PAGE. SO HALF A4 BACK AND FRONT THE DESIGN FOR THE LEAFLET SHOULD BE. - ALSO THE MAGNET THE SIZE OF BUSINESS CARDS PLEASE. Our website is: YOU CAN SEE THE COLOURS we use already which is black and bright yellow. Please stick to these colours. I have attached hand drawn of what I would like please SEE ATTACHMENTS If you need any more info, please message me. I will send all the photo&...

  €48 (Avg Bid)
  Garantili
  €48
  40 girdi