Need someone good cad işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  126,711 need someone good cad iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR
  autocad proje Bitti left

  Auto cad hem mimari hemde statik projeler bende var bi göz atın

  €91 (Avg Bid)
  €91 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Bebeklerde Kalça Çıkığı Önleyici Ortez Tasarımı modellenmesi, ölçülerin araştırılıp bilgisayar ortamında CAD dosyası olarak solidworks veya catia kullanılıp modellenmesi. Ölçüleri düzgün olmalı sonrasında imal edeceğim. Bitirme projem.

  €69 (Avg Bid)
  €69 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Autocad ve cad-cam ve birde çeviri,grafik tasarım konusunda uzmanım autocad ve cad-cam sertifikam var her türlü konuda yardımcı olabilirim

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Islerimizin yogun oldugu icin disariya is vermege karar verdik. DDS CAD üzeri elektrik 3 boyutlu tasarim yapabilecek eleman varsa yurt disindan da calisabilir.

  DDS
  €7 - €13 / hr
  €7 - €13 / hr
  0 teklifler

  Tekstil ve giyim sektöründe sketch olarak elle ortaya çıkarılmış tasarımlarımızın üretime hazır hale dönüştürülebilmesi için boyutlandırma, detaytlandırma, CAD (Adobe Illustrator veya Photoshop) haline getirilme gibi işlemlerini yaparak örgü ve konfeksiyon yapılmak üzere üretime gönderilecek hale getirecek, teknik yönü güçlü bir tasarımcı arıyoruz.

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba CAD BeStudio ®, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €186 (Avg Bid)
  €186 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba CAD BeStudio ®, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €186 (Avg Bid)
  €186 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba bintehawa086, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €233 (Avg Bid)
  €233 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Proje şartnameleri: · En az 10 parçadan oluşacak bir montaj resmi (sistemde cıvata, somun ve rondela bağlantısı olması zorunludur, parça numaraları, montaj başlığı ve kağıt antedi doldurulacak) · Standart olmayan parçaların yapım resimleri (ölçüler ve toleranslar verilecek, kağıt antetleri doldurulacak) · Tek bir dosyada standart parçaların çizimleri (sadece ölçülerin verilmesi yeterli olacak) · Bu çizim dosyaları tek bir dosyada "dwg" formatında 2014 veya daha alt bir sürümde ("Files of type" menüsü kullanılacak) E-posta adresine gönderilecek

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Şebeke hattında oluşan ilk yüklemede borularda veya vanalarda meydana gelecek ani darbe etkisini hesaplatmak istiyorum. Elimde CAD verileri ve debi bilgileri bulumakta. Hızlı bir hat simülasyonu Fluidflow veya AFT İmpulse gibi programlar ile yapabilen irtibata geçebilir

  €119 (Avg Bid)
  €119 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Bir CAD yazılımı programının çevirimi için yardım aranıyor. Ekte örnek dosya mevcuttur. Çeviri dilleri; İngilizceden Türkçeye We need assistance in translating CAD program from English to Turkish.

  €388 (Avg Bid)
  €388 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  OpenGL ile 3D/2D CAD program arayüzü yapılması 1. OpenGL ya da Vulkan ile 3D/2D-CAD programı yazılması, line polygon, freeform objelerin oluştutulması. 2. Belli başlı modelleme formatlarında yükleme yapılablmesi, örn. *.obj, *.3ds, *.dae 3. Standart menülerin oluştutulması, Yeni, Kaydet, Print, Kes, Kopyala, Yapıştır vb. 4. Undo/Redo Özelliği yapılması. 5. Standart 3D/2D CAD özelliklerinin yapılması zoomin, zoom out, move, rotate, scale v.b. 6. DWG, DXF kaydedebilme özeliği. 7. Obje Gizmo ve View cube yapılabilemesi.

  €829 (Avg Bid)
  €829 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  CO-Extruder machine line production cad project Flat die machine line production cad project Take-off system machine line production cad project Thickness gauge machine line production cad project Anti-block applicator machine line production cad project Laminatiion / coating system machine line production cad project Sidetrim granulator machine line production cad project Accumulator machine line production cad project Winding system machine line production cad project Filling and dosing system machine line production cad project

  €19933 (Avg Bid)
  €19933 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Solidworks cad Bitti left

  Verilen parçayı tasarlama ve çizmek.

  €91 (Avg Bid)
  €91 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Bir adet lambaya ait 25 saniye tanıtıcı reklam animasyonu. Kullanılacak materyaller CAD formatında istenilen dosya uzantısıyla verilecek olup, işi alan bu dosyalarla giriş-tanıtım-specifaction-kapanış olacak şekilde toplamda 25snyi geçmeyecek bir web tanıtım reklam animasyon filmi olacak. Seslendirme yok. Sadece aktif müzik arka plan olacak. teşekkürler.

  €581 (Avg Bid)
  €581 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...Solidworks yazılımının yetkili distribütörlüğüyle başlayan Armada Yazılım zaman içerisinde CamWORKS, WorkNC, GibbsCam ve Cegid gibi CAD/CAM yazılımları ve ERP sistemlerinde hizmet veren global markaların yetkili distribütörü haline geldi. Bünyemizde yine aynı şekilde diş endüsstrisine hizmet veren bir de DentArmada iştiraki bulunuyor. Bu büyümeyi özetleyecek bir logo tasarlatmak istiyoruz.. Logo aşamasından sonra kurumsal kimlik tasarımıyla da devam edilecek bir sürece başlamak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.. Hi, As Armada Yazılım, we decided to launch a wind of change. Armada Yazilim, was founded in 1997 as a Value Added Reseller (VAR) for the CAD (Computer Aided Design), CA...

  €1692 (Avg Bid)
  €1692 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  A letterhead template in MS Word 2013 with the orange logo. The company name is: MEMA HİZMET VE DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ The company adress is: Hamidiye Mah. Anadolu Cad. No. 19 A Blok D.7 34408 Kağıthane / İstanbul Tel: +90 212 277 17 39

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Üretimini yaptığım ürünlerin çizimlerinin cad / solidworks / 3D Max ile çizilmesini istiyoruz. Ürün kataloğu kullanılarak çizimlerin yapılması gerekiyor. Toplam 1000 adet çizim yaklaşık olarak var. Çizim başına fiyat konuşabiliriz.

  €1089 (Avg Bid)
  €1089 Ortalama Teklif
  13 teklifler
  BW-CAD Metraj Bitti left

  betonarme cizim projelerine yonelik gelistirdiğimiz metrajlama - pozlama yazılım ilginizi cekerse asagidaki linkteki videolarimizi izleyebilirsiniz Goze Batan Ozellikler : 1- Tum Cizimden Aninda Otomatik Sekil Belirleme 2- Otomatik Boylari Line ve Text Uzerinden Elde Etme 3- Otomatik Adet Hesaplama 4- Hizlica Pozlama ve Poz Hatalarini Tespit Etme 5- Revizyon Sonrasi Olasi Poz Degisikliklerinde Eski Pozlari Koruyabilme 6- Metraj Tablosunun Yapisini Istenilen Sekilde Ayarlayabilme (Renkler, Layerlar, Genislik, Yukseklikler vs dahil) 7- Poz Bloklarin Yapisini Istenilen Sekilde Tanimlayabilme (17 Cesit Attribute Ekleyebilme) 8- Stacad Ciktilarinin Aninda Metrajlanmasini Saglama 9- Field Bazli Yapida Calisma 10- Otomatik Poz Blok Olusturma Ayrıca her turlu AutoCad u...

  €699 - €1398
  €699 - €1398
  0 teklifler

  bitirme projesi olarak 3 kanatlı bir rüzgar türbini CAD tasarımı yaptırmak istiyorum.. tasarım kriterleri için hesaplamarın da yapılası gerekiyor...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hi We are looking to hire quality content writers for our news portal medriva.com. Right now it is just about news articles but we are looking to expand it to other categories as well like entertainment, lifestyle... we will have around 30+ categories. And, we are aiming for high standard work... like Reuters. This is for a full-time role and on a monthly salary basis. Please place your bid if you think you are available and can handle working 8 hours a day.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler
  Auto Cad Drawing 9 gün left

  The PDF file has been converted to AutoCAD

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Design Optimised Bicycle Frame Design • Bicycle frame design and development. • CAD Modelling • Drafting on CAD software. • CAE analysis of bike frame members and weld design • Motor transmission casing design on CAD • Gear, Shaft, Bearing calculations • Proficient in CAD and reading engineering drawings (In Solidworks and CATIA). • Linear and non-linear finite element simulation (ABAQUS) • Knowledge of GD&T. • Experience of FMEA (Failure Mode Effects Analysis), Kaizen/A3 (continuous improvement and problem solving) process improvement and Poka Yoke (error proofing) techniques.

  €4409 (Avg Bid)
  €4409 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I’m looking for somebody that has experience in the perfume industry, to manage our page, someone who knows niche houses, attars, how to express ingredients, an experienced perfume enthusiast.

  €34 (Avg Bid)
  €34 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  I need someone in China to help recover my goods from a freight forwarder, he has my goods and has not sent or shipped them off.

  €28 - €233
  Yerel
  €28 - €233
  0 teklifler

  I do have the requirements for a lab management system ( attached) i have found the code on codecanyon. it is laravel framework. so you just need to alter it to meet my requirement

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  61 teklifler
  Vectorworks drafting 6 gün left
  ONAYLI

  Hi there. I need a very simple CAD project. It is drafting an elevation view of a fence. Image and dimensions will be provided. The drawing needs to be done in Vectorworks 2021.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  looking for dotnet developers who are good at SQL for a long term project. Preferable from Bangalore for smoother communication.

  €330 (Avg Bid)
  €330 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Hello, I need some who can find me customers in the London and surrounding areas. I need someone who can search google for potential clients and reaching out to them. Please get in contact if this is something you can do.

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  51 teklifler

  We require an experienced construction administrator to assist our firm with live residential projects in Australia. Scope of works: -Apply for and manage building permits -Liaise with project consultants for RFI management -Liaise with council for approvals -Manage project procurement, including quote review, scope set ou...years industry experience (preferably with Australian residential projects) -Ability to read and interpret plans, engineering and specifications -Understanding of architectural, structural and civil engineering practices -Excellent oral and written communication -Effective time management and planning skills -Located within a 4 hour time difference with Melbourne, Australia (+/-) -Ability to use CAD or similar software preferred but not essential -Strong w...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Design a 3D CAD Model of a sunbed with several Features.

  €111 (Avg Bid)
  €111 Ortalama Teklif
  82 teklifler

  you can find some clever interior suggestion for such a small space. 2d. if possible, i prefer interior design. i have existing floor plan

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  37 teklifler
  3D CAD DESIGNER 6 gün left

  Doll massproduction. Doll movable body

  €402 (Avg Bid)
  €402 Ortalama Teklif
  50 teklifler

  Hi, Winner will take home a $500-$1000 assignment and the guaranteed contest reward at $30. We started this small contest to test and find the most suitable illustrator and animator to assign for our larger project . Replicate our 5 human characters and the crab (with same black pen style) in a different pose and situation (use your imagination) Also, make an animation to continue scen S5bg (4 pics) when the unhappy customer (got a very chewy soft-shelled crab) is leaving the restaurant in anger (look at S4bg to S5bg4 = 5 pictures) The winner will get $30 and the job to finalize a larger project. Thanks Peter

  €28 (Avg Bid)
  Garantili
  €28
  4 girdi

  We are the women's western wear apparel brand owner in india and we are looking for a good sourcing agent who can provide us manufacturers and wholesalers in that domain and negotiate with them on our behalf. We are looking for sourcing in India or neighbour countries. We want best and quality level manufacturers and suppliers for our high street fashion brand. I am looking for modern western wear dresses, jumpsuits, one piece, two piece, tops , skirts , tracksuits suppliers. Examples like shein and urbanic, Adidas clothing .

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I already have a website. I need to someone to re-do the home webpage so that the image looks "normal" and a lot more attractive/better on the mobile website. The desktop looks fine right now. But I think the size of image needs to be changed.

  €95 (Avg Bid)
  €95 Ortalama Teklif
  106 teklifler

  someone who knows CodeIgniter, html jQuery

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  We have content and we want someone to rewrite that content with a pwoerful english which catches the audinance mind. This is a start project and we have huge project.

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  96 teklifler

  I need someone who has standard account on mailchimp to test sonething

  €263 (Avg Bid)
  €263 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I need someone who has standard account on mailchimp to test sonething

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Using Vuejs I want someone to code the below image in CSS: You can message me the code to run, will not release funds until I got some running codes. No image, just purely CSS. You can create in code sandbox. as proof. This will be the start of a long term relationship. The platform is VUEJS. - the final thing has to be able to open and run in vuejs. I will reward the project until proof it was done. so message me please.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Looking for someone who can setup multiple products on shopify. There will be daily/weekly work. I will import products to the store where you will write a short description for the product. Edit the images, sizes, pricing, etc.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  50 teklifler

  I have a server and website running, languages used in making them are PHP, HTML, CSS and MySQL, the main idea for the website is that users can submit reviews and scores for any website based on certain rating criteria and they can see reviews for a website submitted by previous users. There is a MySQL database on the server which holds the ratings and reviews for all websites, the extension will retrieve the average rating for those rating criteria and display them to the user, it will also have some miscellaneous features. The extension will contain: 1) Settings button 2) Load-scores button (of current website) 3) Look up reviews button Settings icon, which contains: ₋ The option to change the background, font and outline colors ₋ A toggle for the auto-load feature Auto-Load: When e...

  €45 (Avg Bid)
  €45 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Hello, This book has 7 chapters, poems and sonnets, universal prayers. This book takes one a journey through moral progress ... facing UnAuthenticity , Ego, Codependent vs compassionate Love, Clarity, Authentic self and Spiritual Being The Milestones one may face along the way paired with guidance for each step of the way

  €789 (Avg Bid)
  €789 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  The details are present here : How to properly overlay WMS tiles on google maps? WMS tiles are shifted when overlayed on Google Maps Please check this link Please go through this post on stackoverflow and let me know if you know how to fix it.

  €9 (Avg Bid)
  €9
  0 girdi

  I have attached an example of a rough draft of exactly what I need. This is for metal art. You must understand how metal art needs to be designed to do this project. The font is in the center is Apricot. I will not accept any other font type for the center. The lines in the wheel needs to connect with the font. it needs to be cleaned up. I am not a designer, I did my best to connect them as best I could. The fonts (congratulations, greenpower, etc.) all around the circle needs to be transparent. Please use stencil font. Please ensure you connect the pieces for the letter "A, O, R, #4, #0". You must understand metal sign designing to properly do this. thanks,

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  Hi there, I am looking for two sets of two shoulder washers/bushings in specific custom sizes. I am unable to create a CAD design myself, but would like a quote for these small pieces. I will attach a picture of the style and sizes for reference. All the best, David Stout

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Currently in the process of design an athleisure brand - need someone to help me design a tech pack of my ideas to give to my manufactures (at a reasonable price) all is welcomed Thank you

  €343 (Avg Bid)
  €343 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  Simple auto cad work less than 20 min only plot

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  58 teklifler