Need someone knows design word press website işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  314,823 need someone knows design word press website iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  seyahat acentası icin odeme kanallı word press bir web sitesi istiyorum

  €411 (Avg Bid)
  €411 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  7 adet makale sitemiz için sürekli olarak içerik üretecek, düzenli çalışabileceğimiz Türkçe ' ye hakim ve iletişim konusunda sorun yaşamayacağımız bir çalışma arkadaşı arıyoruz.

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  7 adet Word Press makale sitemiz mevcut. Düzenli olarak içerik girişi yapabilecek, sürekli olarak sitelerimizi kontrol edip ilgilenecek, düzenli olarak rapor hazırlayacak, iletişim kabiliyeti yüksek, takım çalışmasına uyumlu ve tercihen SEO alanında tecrübesi olan düzenli olarak çalışabileceğimiz bir birliktelik arıyoruz.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  Hazır bir wordpress sitem var banka başvurusu olumlu fakat ödeme sayfaları yokmuş ekleme yapılacak

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  İngilizce sitemize günlük olarak streaming medya haber girişlerini yapabilecek WordPress ve SEO konularına hakim blog yazarı arıyoruz. Günde 10-15 press-release (kopya haber) girilmesi gerekmektedir. Haftada en az 2 adet özel yazı yazılacaktır. Özel yazılar ile ilgili konular sizinle paylaşılacaktır. (Örnek konu: "Money Heist Season 4, What Do We Know So Far". ) Detaylar için lütfen iletişime geçin.

  €50 (Avg Bid)
  €50 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Farklı metinler arasındaki farkları worde/google dökümanlara işleyebileceğim bir arayüz istiyoruz. Bu farklar aynı şekilde excele/google tablolara liste olarak aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız.

  €874 (Avg Bid)
  €874 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız. I want an modul which I can compare the differences between different texts in word / google documents. These differences must can be transferred to excel / google tables as a list in the same way. The similarities and differences between the texts in the transferred lists can be seen as a ratio. I have attached detailed explanations and sample files about what is wanted, you can download and review. This is requested...

  €941 (Avg Bid)
  Yerel
  €941 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitesinin kopyasını sayfasında türkçe/ingilizce olarak yayınlanmasını, hazırladığımız makaleleri bu sayfaya eklenmesini istiyoruz. İşin taslağının 1 hafta içinde tamamlanarak yayına alınması gerekiyor.

  €174 (Avg Bid)
  €174 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Elektrik Makineleri dersi için 2 tane kısa soru çözülecek 3 fazlı trafolar ve indüksiyon Motor. 2 sorudan 1ini çözseniz de olur ona göre anlaşılır soruları eklemiyorum konuyu bilen varsa daha sonra gönderirim For the Electric Machinery course, 2 short questions will be solved, 3 phase transformers and induction motor. Even if you solve ...Makineleri dersi için 2 tane kısa soru çözülecek 3 fazlı trafolar ve indüksiyon Motor. 2 sorudan 1ini çözseniz de olur ona göre anlaşılır soruları eklemiyorum konuyu bilen varsa daha sonra gönderirim For the Electric Machinery course, 2 short questions will be solved, 3 phase transformers and induction motor. Even if you solve 1 of 2 questions, I wo...

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  json olarak üretilen sınav sorularının word ve pdf e dönüştürülmesini istiyoruz. PHP

  €303 (Avg Bid)
  €303 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  ENG. : Hi I want to open another website within the website that belongs to me. When I press a button on my own website, I want to have pressed an area or button at the same time. I want to click on the site opened within the site. but I want to give the button command through my own website. who can help me with this? TR : Merhaba bana ait web sitesi içerisinde, başka bir web sitesini açmak istiyorum. sonrasında kendi web sitem üzerindeki bir tuşa bastığımda, site içerisinde açılmış olan web sitesinde belirlediğim bir alana yada butona da aynı anda basmış olmak istiyorum. site içerisinde açılan siteye tıklama yapmak istiyorum. ancak buton komutunu kendi web sitem üzerinden vermek istiyorum. bu konu hak...

  €393 (Avg Bid)
  €393 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Word press altyapılı site oluşturan arkadaşlar arıyorum.

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Birden çok metni karşılaştırıp aralarındaki farkları satırların yanına hangi metinde nasıl geçtiğini gösterecek şekilde not eden ve bu farkların bir raporunu sunan bir word eklentisi ihtiyacım var. Makale çalışmalarımda kullanacağım. Vakit sorunum yok.

  €155 (Avg Bid)
  €155 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Benim için Word ya da benzeri programlarla çalışacak birden çok metni karşılaştırıp bu metinlerdeki farklılıkları dipnotla gösterecek ve ayrıca listeleyecek bir eklentiye ihtiyacım var.

  €1102 (Avg Bid)
  €1102 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We need English(UK) pronunciation for 27 words (soft tone for kids). And this work must be completed very quickly.

  €50 (Avg Bid)
  €50 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Web Tasarım Bitti left

  merhaba, bir web sitesi tasarlamak istiyorum word press ile. domain adı ve tema alındı. logo da tasarlandı. logo renklerine uygun olarak web sitesinin görsel tasarımının yapılması gerekli sadece. Kullanılacak tema: sitenin konusu şu: çeşitli makaleler yazacağım. word excel şablonları tasarlayıp makalaler de kullanımını anlatacağım. indirmek isteyen siteyeparalı üye olacak. üyelik mekanziması woocommerce ile yapılacak. teknik olarak naısl yapılması gerektiği vs biliyorum ve daha önce defalarca yaptım. benim ihtiyacım olan sitenin ve sayfaların görsel tasarımı nasıl olsun konusunda destek. profesyonel bir görsel tasarım olsun istiyorum ve satın aldığım tema da buna uygun. renk tonlarımız logo renk tonları olan yeşil turkuaz karı...

  €444 (Avg Bid)
  €444 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  40-60 dakikalık ingilizce vidyolar var genel olarak röportaj ya da konferans şeklinde bunların düz yazı şeklinde Türkçe olarak worde dökülmesini sağlayacak bir freelancer arıyorum. Youtubedan vidyolar veya ses kayıtları şeklinde olacak. Sürekli bir iş, vidyo başı 15 TL ödeyeceğım.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba bir scripte ihtiyacım var. Adı kelime üretici olacak. Ben harfleri gireceğim. Bana database deki wordlisten anlamlı olan kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak. Bu scripti ne kadar zamanda ve ne kadar ücrete yazabilirsin? Kolay gesin

  €213 (Avg Bid)
  €213 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Harfler kullanılarak Türkçe kelimeler oluşturulacak. Bana database deki wordlisten anlamlı olan türkçe kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak.

  €261 / hr (Avg Bid)
  €261 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Here I developed word press website() based on the html, css, javascript, php, SEO, and responsive webdesign based on css3 and boodstrap,and also designed ()

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar ben bir tercüme bürosunda proje koordinatörüyüm. Elimizde 300 sayfalık bir .doc formatında yazılmış bir tercüme var, bu projeyi sizlerden birebir .pdf formatına ve baskıya hazır haline getirilmesini istiyorum.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  sizinle iletisime gecmek icin bole bir yapi kullandim

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, ogretmenler icin ms word un online halini php sitemde online calisabilecek sekilde istiyorum. boyle bir yazilima ihtiyacim var. aslinda ms wordun degilde ilgili yazı fontunu sistem a4 e yazacak ilgilenen mesaj atarsa daha detayli anlatacagim. 1-sıte adresine girildi , font sececek, buyukluk, sececek ve ıstedgını yazcak a4 gomulu bir kagitta olablir ms wordle ugrasmak zorunda kalmayiz. resme bakarsaniz sevinirim.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hi, I want to design my current website landing page and make it mobile , device & user friendly. It should be SEO friendly too and you will give good speed on google page speed. I want to install a gallery / slideshow in the slider or header. Only people who have wordpress skills are most welcome It is a small project and hardly it will take 1 to 2 hours. Regards

  €45 (Avg Bid)
  €45 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I am looking for a freelancer who can help with content creation by copying information from specific websites and pasting it into a Word file. The information should be in simple text without any formatting. I will provide a list of websites to gather information from. The ideal candidate should have experience in data entry and be able to work with minimal supervision. The project requires attention to detail, accuracy, and timely completion.

  €253 (Avg Bid)
  €253 Ortalama Teklif
  102 teklifler

  My team members are doing a presentation on Wednesday at the MCEC that I would like filmed (with crystal clear sound) and after that, I would like to do an interview with two client partners - also within a space at the Convention Centre. No editing required, just all the raw footage. Ability to take stills preferable and high-quality video required so it can be used on large screen as well as social media. Presentation session goes for 20 mins. Interview will go for around 45 mins. Stills will be candid and taken when opportune.

  €309 (Avg Bid)
  Yerel
  €309 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Have a request to quote button on the wix shop product page that leads to email with autofilled subject and body, all user needs to do is press send.

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  ...integrated with what he wants. For example, if he has a contract, he can upload it and ask, based on the laws he knows, whether the contract was written well or poorly. Therefore, I must be able to update the database containing laws and judgments from time to time. There must be the ability to register and it must comply with the GDPR and privacy regulations in Europe. I would like to be able to use GPT4 as the basic model and use langchain for the information (this is a large amount of data anyway). There must be a possibility in the future to be updated, adding more data. For now it needs to be an initial MVP version in order to apply for more funds and continue with the project. I need all the code in order to review it and make necessary changes (if needed). If we ca...

  €2361 (Avg Bid)
  €2361 Ortalama Teklif
  57 teklifler

  One single heading in a contents page has dropped the formatting used for all the others. I can't seem to correct it. Let me know if you can help!

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  I am looking for an experienced web developer to create an e-commerce website for me. I am selling tennis shoes and need the website to be secure and able to accommodate payment gateways. I need someone who is experienced and knowledgeable with wordpress and who can integrate features that are essential for an e-commerce website. A great user experience is a must, so the developer should know how to optimize content and design for mobile devices. I am open to any suggestions for increasing usability and conversions. Finally, the developer must be able to add payment integration, so I can process payments through the website. All in all, I need an experienced web developer who knows the ins-and-outs of e-commerce websites...

  €957 (Avg Bid)
  €957 Ortalama Teklif
  83 teklifler
  Sell a motorhome 6 gün left

  ...reduced the price once by $10,500 from $105,000 to $94,500. We are looking to use social media to help with the selling and we need to specifically target internet users who are seeking to buy a motorhome. We are looking for a skilled social media marketer to use Instagram, Pinterest, Twitter and/or Youtube to reach these buyers. So again we are trying to find one buyer to purchase this one item as soon as possible and when that happens the campaign will have a successful conclusion. We do not have social media accounts with followers, so we are looking for a marketer who knows how to promote the sale with social media to the right buyers. We are looking for someone who will do all the work involved. We will be happy to provide any information or data that is n...

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  €1796 Ortalama Teklif
  50 teklifler

  I am looking for a freelancer who can transform my text-only word document into a visually appealing PDF ebook. I would prefer a design style that is colorful and bold, but I have no specific formatting requirements and am open to single or two column layouts. The ideal candidate should have experience with ebook design and be able to incorporate images and sketches in conformity to the Mascot (attached) into the final product.

  €23 (Avg Bid)
  Garantili
  €23
  4 girdi
  PR AND WEBSITE 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a freelancer to assist me with my PR and website project. The main goal of this project is to increase brand awareness for my POLITICAL CAMPAIGN FOR OFFICE. As I am starting from scratch, I do not have any existing branding materials or guidelines, so I will need someone who can help me create a brand identity that accurately reflects my PURPOSE AND CAMPAIGN One of the key PR services that I require is press release creation, social media strategy, and messaging. I need someone who can help me craft a compelling presence that will generate interest and supsport in my run for political office Ideal skills and experience for this project include: - Branding and identity design - Copywriting and content creation - PR an...

  €14 - €23 / hr
  Mühürlü Gizlilik Anlaşması
  €14 - €23 / hr
  33 teklifler

  I just need code created for webhook url in my member press site

  €433 (Avg Bid)
  €433 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  I'm looking for a freelancer to produce some illustrations for my story. The desired style for these illustrations is cartoonish, with colorful detailing and vibrancy. The story requires a total of 19 illustrations to bring it to life. If you believe have the skills to create these illustrations in the specified style, please contact me. I look forward to seeing your creativ...a freelancer to produce some illustrations for my story. The desired style for these illustrations is cartoonish, with colorful detailing and vibrancy. The story requires a total of 19 illustrations to bring it to life. If you believe have the skills to create these illustrations in the specified style, please contact me. I look forward to seeing your creative flair and inspired artwork! I also need a cov...

  €865 (Avg Bid)
  €865 Ortalama Teklif
  95 teklifler

  ...Experience in setting up AI research systems on local computers - Familiarity with PDF and MYSQL formats and their integration with AI systems. GOAL: Having AI-assisted research projects on my local computer. I need to have a chatbot that i can train to help me with research based on a certain set of documents. JOB: Assist me in setting up a local environment where I can 'sandbox' different projects using Python, GPT, etc. DETAILS: Each project will have its own set of files (PDF, MySQL, online resources, scraping, etc). I must be able to train the Chatbot (so it knows where to look for certain info in the DB, etc). I have the latest version of Python already setup locally, and API keys to OpenAI, Pinecone, etc. I would like to go as Open Source as po...

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  25 teklifler
  Sales person 6 gün left
  ONAYLI

  ...of English, both in speaking and writing. - Preferably, a solid understanding of construction processes and materials. - Excellent communication skills. - Sales prowess that knows no bounds. -Competency in handling computer tasks. - Bonus points if you have prior experience in real estate or small house sales. Let's delve into the details of the work at hand: - Your primary responsibility will be selling our small houses. - You'll be tasked with identifying potential clients who are involved in short-term rental ventures, such as AirBnB, , campgrounds, and holiday house providers, among others. - You'll need to maintain effective communication with clients and our team to ensure an exceptional purchasing experience for the customers. - Assistance will be re...

  €786 (Avg Bid)
  €786 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  As discussed on a chat.,, i will do

  €168 (Avg Bid)
  €168 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...WordPress developer to build a 3 page website for my business. The website will include a home page, services page and a contact page. I also require a logo design that aligns with my specific color scheme and design preferences. In addition, I need assistance with setting up my email on the website. Ideal Skills and Experience: - Strong experience with WordPress development - Proficient in graphic design and logo creation - Familiarity with email setup on WordPress - Ability to work efficiently and meet deadlines - Excellent communication skills and attention to detail Please copy the design of this SITE YOU MUST COPY THIS DESIGN TO GET PAID IF YOU DO NOT I WILL NOT PAY PLEASE CHANGE THE COLOURS A STRONGER BLOCK GRE...

  €193 (Avg Bid)
  €193 Ortalama Teklif
  160 teklifler

  I am looking for a writer who can create engaging articles and press releases focused on football & sports betting you should also have . While I don't have a specific angle or theme in mind, I do have some general ideas that I would like the writer to incorporate. The target audience for these articles is general football betting fans, so the writer should be able to write in a way that appeals to a wide would also need to publish the written article on your blog/website with good number of readers/viewers Ideal Skills and Experience: - Experience writing sports articles and press releases - Knowledge of football and its current events - Ability to write in a way that is engaging and appeals to a wide audience - Familiarity with SEO best practices fo...

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  59 teklifler

  I am in need of a skilled JavaScript programmer who can help me automate tasks in a Word file. The automation should be at an advanced level and should involve manipulating text and extracting data. The ideal candidate should have experience with JavaScript programming and have a good understanding of Word file automation.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  20 teklifler

  I am in need of a freelancer who can perform an analysis of a website to identify a certain provider throttling measures (capxa). Ideal Skills and Experience: - Javascript - InvisibleCapxaV2 and CapxaV3 Steps: 1. -> fill the form 2. -> press first register and the press first register again 3. -> this is the objetive

  €135 (Avg Bid)
  €135 Ortalama Teklif
  19 teklifler
  Tamil Voice audio project 6 gün left
  ONAYLI

  Need a resource who knows the tamil language well. Might have to do some voice over also do some Admin related work

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler

  I am in need of a skilled jewelry designer to create an intricate and detailed bracelet design using solid gold. I would prefer a press lock closure for the bracelet. Ideal skills and experience for this project include: - Strong design skills, with a focus on creating intricate and detailed designs - Experience working with solid gold materials - Knowledge of different types of closures and clasps for bracelets - Attention to detail and the ability to create a high-quality finished product - Strong communication skills to ensure that the design meets my expectations.

  €17 - €141
  Özellikli Acil Mühürlü
  €17 - €141
  1 teklifler
  Ms Word 9 gün left

  As per the discussion please complete this. Thanks

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We are a small ad network looking for someone to help us access more ad exchanges. We are currently connected to a few ad exchanges, and our main focus is in native ads. We are targeting a general audience. We need help connecting with additional ad exchanges to expand our reach and open up new opportunities for our network. If you have the experience and skills to help us, we would love to hear from you.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  socialmedia 6 gün left

  I am looking for an experienced freelancer to help with a social media project. As part of this project, I would specifically like to focus on Instagram. In your application, I am looking to learn about your experience working on projects similar to this one. As the target audience for this project is young adults, it is important that whoever I choose for the job is experienced and knows how to best reach this demographic. When you apply, please use the experience section to highlight relevant work experience and past projects. Detailed project proposals and a portfolio of past work are also welcomed for this project.

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I am looking for a skilled comic artist who can create One Piece comics in the anime style (or manga style). I have a specific storyline and character focus in mind, which I will provide to the chosen artist. The comic will be more than 20 pages/panels in length. Ideal skills and experience for this job include: - Proficiency in drawing in the anime or manga style, provided they are able to mimic the original style. No personal interpretations of characters. - Ability to create dynamic and engaging panel layouts - Strong storytelling skills to bring the specific storyline and character focus to life - Familiarity with the One Piece franchise and its characters - Experience in creating longer-form comics or graphic novels I am open to seeing portfolios and previous work to ensure a good f...

  €384 (Avg Bid)
  €384 Ortalama Teklif
  57 teklifler

  ...for this project! The maximum I am looking to spend is £3,000 for everything. So if someone can make the whole thing they will get anything up to £3,000, if someone can only do certain parts then I have to divide between each worker. We are looking for a game developer who can create an engaging and exciting gameplay experience in the simulation, adventure, and strategy genres. The game needs to work across PC, console, and mobile platforms. Our target audience is all ages, so the game should appeal to children, teenagers, and adults alike. Ideal skills and experience for the job include game development, programming, and design expertise across multiple platforms. General idea of the game- Firstly we need a fully customizable and drivable van...

  €2540 (Avg Bid)
  €2540 Ortalama Teklif
  20 teklifler