Need wikipedia article writer işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  606,469 need wikipedia article writer iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba, iki adet görev için ihtiyaçlarımı karşılayabilecek arkadaş(lar) arıyorum. 1) İleride kurumsallaştırmayı düşündüğüm web sayfam için özgün görseller tasarlanması (farklı boyutlarda aynı logo, banner, üye rolleri vs + PSD). Ücretli bir WordPress Topluluk teması ve üyelik sistemi kullanıyorum, tasarlanacak grafiklerin temanın görselleri ve tasarımıyla uyumlu olması gerekiyor. 2) Alt domainlerden birine bir wiki scripti kurdum. Ancak wiki kodlarına pek alışkın değilim ve öğrenebilecek pek vaktim yok. İstediğim birkaç adet, kompleks tabloların olduğu, detaylı sayfa şablonları hazırlanması (klasik wikipedia'dan ziyade fandom'daki gibi görsel ağırlıklı olan türden). Bu şablonl...

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Türkçe bir vikipedi sayfasını, İngilizce ve Avrupadaki dillere çevirecek Wikipedia editörü arıyorum.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  I want an excel file to be created with the same font that previously created in Excel. There are 2 photos. Photograps of the article is available. There is also an example excel file, but it needs to be the same as in the photo by making changes on the font. Each character of an excel file that you will create must be exactly the same as photos. This is an urgent job needs to be completed immediately.

  €86 (Avg Bid)
  Özellikli Acil
  €86 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...employer will choose the writers according to these prices. They will be able to send messages to each other, but it will be forbidden to send information such as phone number and e-mail during the message and it will be detected. Just like fiverr. com. Authors and buyers will become members of the site. Buyers who want to buy articles. They give some information about the article's name, what the article will be about, and select to authors. Authors are people who write articles. They give information about themselves. The authors will determine the price themselves. For example, 1$/100 words. There are many sample sites in our country. For example icerik. net, makale. net, icerikal. com sites are examples of this. Especially a site structure similar to icerik. net...

  €4554 (Avg Bid)
  €4554 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  merhaba, ekşisözlük wikipedia benzeri bir forum sitesi yaptırmak istiyorum, bütçek çok kısıtlı, hazır şablonlar üzerinde değişiklik yaparak da yapabilirsiniz, bazı eklemeler çıkarmalar yapmanız gerekecektir. İlgilenirseniz mesaj atar mısınız lütfen.

  €329 (Avg Bid)
  €329 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €177 (Avg Bid)
  €177 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  (Sadece Türkçe Konuşan Freelancer'lar için) Ekte verdiğim csv dosyasında her satırda bir Wikipedia makalesine link bulunmakta. Sizden istediğim linke tıklayıp makaleye konu olan kişinin doğum ve ölüm yılını bulmanız ve dosyadaki ilgili sütuna yazmanız. Eğer doğum veya ölüm yılı metinde açıkça belirtilmiyorsa ama kişinin 1910'dan önce doğduğu anlaşılıyorsa (mesela 1905'te mezun olduysa) ya da 1935'ten sonra öldüğü anlaşılıyorsa (mesela 1955'te emekli olduysa) ilgili sütunlara "Evet" yazmalısınız. Bu adımı doğum ve ölüm yılı açıkça belirtilen kişiler için yapmanız gerekmiyor.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  (Sadece Türkçe Konuşan Freelancer'lar için) Ekte verdiğim csv dosyasında her satırda bir Wikipedia makalesine link bulunmakta. Sizden istediğim linke tıklayıp makaleye konu olan kişinin doğum ve ölüm yılını bulmanız ve dosyadaki ilgili sütuna yazmanız. Eğer doğum veya ölüm yılı metinde açıkça belirtilmiyorsa ama kişinin 1910'dan önce doğduğu anlaşılıyorsa (mesela 1905'te mezun olduysa) ya da 1935'ten sonra öldüğü anlaşılıyorsa (mesela 1955'te emekli olduysa) ilgili sütunlara "Evet" yazmalısınız. Bu adımı doğum ve ölüm yılı açıkça belirtilen kişiler için yapmanız gerekmiyor.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  48 teklifler

  I will accept proposals only from native or native-like speakers of Turkish. Asagıdaki linkte Turkiye Buyuk Millet Meclisi'nin tum yasama donemleri ve Cumhuriyet Senatolarindaki temsilcilerin isim listeleri bulunuyor. Sizden istenen her linke tiklayip her meclis yasama donemi icin bir excel dosyasi olusturmaniz ve vekillerin isimlerini burada listelemeniz. :TBMM_milletvekili_listeleri Toplamda 26 tane TBMM, 3 Cumhuriyet Senatosu, ve 2 Danisma ve Temsilciler meclisi olmak uzere 31 adet Excel dosyasi olusturacaksiniz. Her dosya ayni formatta olup su sutunlara sahip olmali: YASAMA YILI BASLANGIC | YASAMA YILI BITIS | ISIM | SIYASI PARTI | SECIM BOLGESI Eger siyasi parti ve secim bolgesi yoksa bos birakilabilir. Yasama yili baslangic ve bitis ayni d...

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Asagıdaki linkte Turkiye Buyuk Millet Meclisi'nin tum yasama donemleri ve Cumhuriyet Senatolarindaki temsilcilerin isim listeleri bulunuyor. Sizden istenen her linke tiklayip her meclis yasama donemi icin bir excel dosyasi olusturmaniz ve vekillerin isimlerini burada listelemeniz. :TBMM_milletvekili_listeleri Toplamda 26 tane TBMM, 3 Cumhuriyet Senatosu, ve 2 Danisma ve Temsilciler meclisi olmak uzere 31 adet Excel dosyasi olusturacaksiniz. Her dosya ayni formatta olup su sutunlara sahip olmali: YASAMA YILI BASLANGIC | YASAMA YILI BITIS | ISIM | SIYASI PARTI | SECIM BOLGESI Eger siyasi parti ve secim bolgesi yoksa bos birakilabilir. Onemli not: Turkce karakterlerin dogru kopyalandigina emin olun.

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Article rewriting i?leri diyebiliriz.

  €2865 (Avg Bid)
  €2865 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need a translator who can make a translation from English to Turkish. The article is about chemistry and it's about 30 pages. Deadline: 15th of February. Kimya alanında yaklaşık 30 sayfalık bir makaleyi İngilizceden Türkçeye çevirecek bir tercüman arıyorum. Ayın 15'i çevirinin teslimi için son tarih.

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  pls make all pages for this article " Tamyol asfalt firması istanbul asfalt işlerini yapmak amacıyla 2013 yılında kurulmuştur, otopark fabrika yol kapalı otopark saha asfalt işlerini uygun fiyatlı olarak asfalt serimini uygular. TAMYOL asfalt heryer asfalt. istanbul asfalt firmaları"

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe&...

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Anadilim Türkçe olup İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, edi...İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil arasında İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirim. Bu ve buna benzer projelerde temiz çalışma-temiz ödeme şartlarıyla güvenilir iş yapmak istiyorum. My English is pretty good while My native language is Turkish. For Short/long options I can do English / Turkish article writing, editing and translation of one of these languages into another Turkish-English / English-Turkish. I want to work on these pr...

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhabalar, Bir wikipedia sayfamızın güncellenmesini istiyoruz. İçerikler hazır olup, vereceğimiz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılıp, örnek sayfalara göre düzenlenmesi gerekiyor acil olarak.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  " car insurance " konusu ile ilgili 300 kelimelik 10 adet makale alınacaktır. Daha sonra farklı konularda sürekli olarak makale alınacaktır. (Not Article Rewriting ) makalelerin USA odaklı hazırlanması gerekmektedir.

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba ben bir haber sitesi için makale özgürleştirici yazdırmak istiyorum [at]gmail[dot]com bu adresten bana ulaşabilirsen sevinirim

  €48 - €48
  €48 - €48
  0 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I am looking for a talented content writer to create industry-specific website content for my personal branding project. The ideal candidate should have experience in creating engaging and informative content in the range of 500-1000 words. Skills and Experience: - Proven experience in writing website content - Strong knowledge of the industry and target audience - Ability to create compelling and persuasive content - Excellent research and analytical skills - Attention to detail and ability to meet deadlines

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  ...looking for a freelancer who can create my organization's Wikipedia profile. The project is for an existing business. Specific details about the organization will be provided, but I will need help with the specifics of the profile. I have some information that can be used as a starting point. I have preferred sources for additional information that can be used to create the profile. Ideal skills and experience for this job include: - Proficiency in Wikipedia editing and formatting - Strong research skills to gather the necessary information - Attention to detail to ensure accuracy and compliance with Wikipedia guidelines - Excellent written communication skills to create a compelling profile If you have experience creating Wikipedia prof...

  €148 (Avg Bid)
  €148 Ortalama Teklif
  20 teklifler
  Content Writer 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a content writer who can create engaging and informative articles for a technical audience. The ideal candidate should be able to write articles that are 500-1000 words in length. Skills and Experience: - Strong writing skills with the ability to create well-researched and informative content - Knowledge and understanding of technical topics - Ability to write in a clear and concise manner that is easily understood by a technical audience - Experience in writing articles that are engaging and can hold the attention of the reader - Familiarity with SEO best practices and the ability to optimize content for search engines - Ability to meet deadlines and deliver high-quality work on schedule

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  108 teklifler

  I am looking for a freelance writer with expertise in Indian Corporate Law/IPR Law/White Collar Crime/Fin-Tech Law to draft high-quality legal articles. The ideal candidate should have a strong understanding of corporate law principles and be able to write in a clear and concise manner. Specific Area of Indian Law: - The articles should primarily focus on Indian Corporate Law. Specific Cases or Laws: - The articles should include a mixture of both specific cases or laws provided by me and relevant ones chosen by the freelancer. Number of Articles: - I require 2 articles to be written every week. Skills and Experience: - Strong knowledge and understanding of Indian Corporate Law. - Excellent research and writing skills. - Ability to write in a clear and concise manner. - Experien...

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I am looking for an experienced writer to help perfect my Personal Statement in striving for my LLM program at Harvard Law. The statement should be within 1500 words and I already have some material which I would be looking to the writer to perfect along with providing additional input to highlight any of my achievements or experiences that could be relevant to my written statement. I am expecting the writer to deliver a quality Personal Statement that stands out amongst the rest within 2 weeks. If you are prepared to take on this project and provide me with your specialized skills, please be sure to apply and get in touch.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  13 teklifler
  Personal testimony written 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for someone to help me write a personal testimony that will serve as an inspiration to others and leave them feeling uplifted. This testimony should be based on my own specific experiences and take on a story-telling approach; something that will engage and move my readers. I am confident that this testimony will have a lasting impact on many people and that the right writer will be able to bring my story to life.

  €231 (Avg Bid)
  €231 Ortalama Teklif
  57 teklifler

  ...a <div> or <article>. For layout and styling, use grid or flexbox and add hover effects using the :hover pseudo-class to enhance interactivity. Hiring Partners & Mentors: A showcase of AccioJob's impressive network. Here, you'll present their 300+ hiring partners and the top mentors. Structure this using the <section> tag for the main container. Individual partners and mentors can be represented using <figure> and <figcaption>. For layout, consider a carousel or grid, and use transition for smooth hover effects. Student Success Stories: This section offers a deep dive into testimonials from students who've transitioned into tech roles. Detail their backgrounds, challenges, and successes. Use the <section> tag for the contai...

  €53 (Avg Bid)
  Acil Garantili
  €53
  5 girdi

  I'm looking for a talented story writer to write biographies with an interesting plot for a YouTube video. The story should be of medium length, between 20-25 minutes. Writer will be given a topic. Writer needs to research, come up with chronological sequence of facts and events and draft a sticking story for a YouTube video on the same. If you think you have the skill and the creativity to craft a great story that meets my expectations, I'd love to hear from you.

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  I am currently doing my Bachelors in International Management at IU International University of Applied Sciences, looking for a CV writer who can help me showcase my extracurricular activities and the professional certifications/courses I am enrolled in. I need help crafting a well made, appealing yet professional CV that will stand out from the others. I am looking for someone who understands how to effectively craft a CV that can display my current accomplishments in International Management in the best possible light. The ideal candidate should have experience in CV writing, as well as knowledge and experience in International Management and related fields.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  21 teklifler
  Script writing 6 gün left

  I am looking for a script writer to create a dramatic podcast script with a length of 5-10 minutes. The script will be used for a podcast and should have a dramatic tone. Skills and experience required for this job include: - Excellent storytelling and narrative skills - Strong understanding of dramatic elements and techniques - Ability to write engaging and compelling dialogue - Experience in script writing for podcasts - Knowledge of audio production and how to write for the medium - Creativity and the ability to think outside the box to create a unique and captivating script

  €256 (Avg Bid)
  €256 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Kara valmiki 6 gün left

  Hi, I'm Kara from [Gamingnight] We want someone who has good experience in working remotely. Who can Work for 1 to 3 hours daily Your weekly pay will be 5k Payment options -PayPal & bank transfer [JOBS CATEGORY] Typing job Translation Web developer Graphic designer Content Writer Software Developer Data Analyst Social Media Manager SEO Specialist Financial Analyst Video Editor Data entry Age group - 18 to 40 Job requirements - minimum experience 1 years - good in communication - Good in English Anyone who interested can apply for these jobs. Best, Mr. Kara

  €1718 (Avg Bid)
  €1718 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  Technical Writer 6 gün left

  I am looking for a Technical Writer who can create a Brochures for a specific product. The Brochures should be less than 10 pages in length and provide technical guides on how to use the product. Previous experience in the writing of technical manuals/ brochures is desired. The Technical Writer should also possess excellent writing and grammar skills, be organized, and have the ability to take on several assignments at once. If you would like to be considered for this project, please get in touch.

  €56 (Avg Bid)
  €56 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Project Title: Selling article Target Audience: - General readers Main Goal: - To inform Word Count: - More than 1000 words Description: We are looking for a skilled freelance writer to create a compelling article that is aimed at general readers. The main goal of the article is to inform the audience about a specific topic. The article should be more than 1000 words in length. Requirements: - Excellent writing skills and the ability to deliver informative and engaging content. - Strong research skills to gather accurate information on the topic. - Experience in writing articles for a general audience. - Attention to detail and the ability to meet deadlines. If you have a passion for writing and can deliver high-quality articles that inform and capt...

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  43 teklifler
  rewriting in word 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a freelance writer to rewrite a document that is 10-20 pages long. The purpose of the rewriting is to adapt the content for a different audience. Skills and experience required: - Strong writing skills - Ability to adapt content for different audiences - Attention to detail - Ability to maintain the importance of all sections equally

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  101 teklifler
  Write a Content Review 6 gün left
  ONAYLI

  Hello, I'm looking for a writer but first I want to see your talent. No Using Chatgpt please. I have AI detection. Watch and analyze this video: Which of these points do you relate to or agree with the most? If you were to remake this video to add your personal touch, what would you change? Be specific about your personal experience. Note: - Word length requirement is between 200 and 500 words - Handwritten answers will be immediately rejected

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Health Product Content Writer - Industry: Health Product - Tone: Professional - Level of detail: Highly detailed Monthly Word Requirnment : 40K to 50K We are looking for a skilled content writer to create highly detailed product descriptions for our health product line. Responsibilities: - Write engaging and informative product descriptions that highlight the features, benefits, and uses of our health products - Conduct thorough research on each product to gather accurate and up-to-date information - Craft compelling and persuasive content that appeals to our target audience - Ensure all product descriptions are written in a professional tone and style Requirements: - Proven experience as a content writer, preferably in the health or wellness industry - Excellent...

  €573 (Avg Bid)
  €573 Ortalama Teklif
  45 teklifler
  Research Paper 6 gün left

  My project requires a research paper to be written on the topic of Finance and Economics. I am looking for someone with detailed knowledge of the subject matter to write the entire paper which should span 70 pages. The writer should be able to use their own research materials to compile into an in-depth essay or report. I am expecting a high-quality well-researched document which reflects a thorough understanding of the topic. In addition, the paper should follow the formatting and writing guidelines such as citations and quotations where applicable. The person hired must be dedicated and willing to adhere to a strict timeline and quality expectations. If you think you are the right person for this job, kindly let me know.

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hello! I am looking for someone to help me build 250 backlinks each month for my website and perform Onpage & Offpage Optimisation. The types of links needed are Article submission, Web 2.0 submission, Syndication Submission, Image sharing submission, Classified submission, Social bookmarking submission, Profile submission, Pdf file submission, and Singapore site submission. I have created the credentials to create any accounts that may be needed, so help in creating accounts will not be required. I understand this is an intensive project of building 250 backlinks per month. Hence, I am looking for someone with the professional skills and ability to meet the needed deadlines. If this project appeals to you, then let's discuss it further and get started on improving the SEO...

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  88 teklifler

  I am looking for a content writer who can create short and concise articles for industry professionals. The ideal candidate should have experience in writing informative and engaging pieces with a word count of less than 500 words. Skills and Experience: - Proven track record in writing for industry professionals - Ability to convey complex information in a clear and concise manner - Strong research skills to gather relevant information - Familiarity with SEO optimization techniques - Excellent grammar and writing skills - Ability to meet deadlines and deliver high-quality content

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  53 teklifler
  writing a -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  Creative Writing Project - Less than 500 words I am looking for a talented creative writer to help me with a writing project. Theme/Idea: - While I don't have a specific theme in mind, I have a rough idea of what I want the piece to be about. Length: - The piece(s) I am requesting should be less than 500 words. Skills/Experience: - Excellent creative writing skills - Ability to bring ideas to life and engage readers - Strong understanding of storytelling and narrative techniques - Attention to detail and ability to meet tight deadlines If you are a creative writer who thrives on bringing ideas to life and can deliver captivating pieces in less than 500 words, I would love to hear from you. Please provide samples of your previous work that showcase your creative w...

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  Hi, I am looking for a copywriter who is skilled in Google Analytics 4 that can help product a weekly article for a digital marketing focused website. Please provide some examples of content created specifically around GA4 or looker studio or similar. We are looking to engage in an ongoing agreement with one article per week and would like the writer to also assist in uploading it to our WordPress website.

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  59 teklifler

  I am looking for an experienced website designer to create a fast mobile responsive website including a woocommerce shop. Look at my curre...Look at my current site and advise how you'll improve it, I won't acknowledge generic contact responses With the ability to be easily edited by myself, currently using WordPress and Elementor on the website newly designed website will be put onto the following website. Rebranded to 3 landing pages, home page, contact page, blog article, shop/ checkout, integrated contact form and popup with Mail chimp, last page will have a map input( designed separately) Currently integration woocommerce, mailchimp, calendly, happy to listen to better preforming options. Looking to pay around $2000AUD

  €1322 (Avg Bid)
  Özellikli
  €1322 Ortalama Teklif
  142 teklifler

  Writer Required for Short Books I am looking for a writer to help me create short books. The genre or topic of the books will be provided by me. The ideal candidate should have experience in writing both fiction and non-fiction books. Requirements: - The desired length of the book should be less than 50 pages. - The project is ongoing - The writer should be able to work within a flexible schedule and deliver high-quality content within the given timeframe. Skills and Experience: - Strong skill using ChatGPT, Google Bard - Proven experience in writing short books. - Strong writing and storytelling skills. - Ability to research and gather relevant information for non-fiction books. - Creativity and the ability to come up with engaging storylines for fiction books. ...

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  28 teklifler

  I am looking for a skilled video editor, content creator, and writer to assist me with a short-term project involving the editing, content creation, and script writing for social media videos. Key Requirements: - Experience in editing social media videos - Proficiency in creating engaging and captivating content for social media platforms - Strong writing skills and the ability to create compelling scripts for videos Project Details: - I require editing for social media videos with a length of 1-3 minutes - The ideal candidate will be able to create visually appealing and attention-grabbing videos that cater to the specific requirements of social media platforms - Script writing is a crucial aspect of this project, and the ability to craft engaging and informative scripts is nece...

  €258 (Avg Bid)
  €258 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  Need someone to rewrite short reviews about 30-40 they are maybe 50 words or less per review. I need them done within a couple hours. Writer needs good English grammar and spelling please

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  96 teklifler

  We are looking for a skilled Digital Marketing Report Writer who can assist our team in creating insightful and comprehensive reports on various aspects of digital marketing, including content development, SEO, social media optimization, Google Analytics 4, Google Ads, and PPC campaigns. The ideal candidate will have a strong command of written English, a deep understanding of digital marketing and data analysis concepts, and the ability to deliver high-quality reports on time. Key Responsibilities: - Synthesize data and information related to SMEs’ digital marketing activities, including content development, Google Analytics 4, Customer Journey, and Email/SMS campaigns - Generate draft writings in full, grammatically correct sentences with support of Recommendation Umbrella...

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  18 teklifler