Non fiction writing işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  374,330 non fiction writing iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  ...respond for different screen sizes. Ability to implement designed functionality in the provided graphics with Javascript. Ability to test implemented work on a range of devices. Ability to work in a fast-paced environment and meet tight deadlines. Take pride in what you do - attention to detail both visually and technically. Have a valid work permit to legally work in Turkey Desirable Skills (Non-Essential) Experience using JavaScript frameworks - React/Vue Experience using Functional CSS - SASS/LESS Knowledge of Elasticsearch Knowledge of Shopify Knowledge of eCommerce operations....

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hello there, On Mongodb, a filtering query will be printed using aggregate. You'll certainly be giving details of mongodb function while not reaching the expert friends on mongodb aggregate queries to be printed without sacrificing performance by using aggregate.

  €154 (Avg Bid)
  €154 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €202 (Avg Bid)
  €202 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €106 (Avg Bid)
  €106 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €471 (Avg Bid)
  €471 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  websitemizde satışını yaptığımız AMAZON GIFT CARDS, FACEBOOK GIFT CARDS,GOOGLE PLAY GIFT CARDS,ITUNES GIFT CARDS,KARMA KOIN GIFT CARDS,LEAGUE OF LEGENDS GAME CARDS,MINECRAFT GIFT CARDS,NINTENDO WII POINTS GIFT CARDS,PLAYSTATION NETWORK GIFT CARDS ürünleri hakkında nasıl kullanılır nasıl üyelik açılır ayrı ayrı resimli ve açıklamalı makaleler yazılmalıdır. Her bir ürün makalesinde en ucuza 'dan alınabileceği mutlaka eklenmelidir.

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  konuşarak ve yazarak İngilizce'mi geliştirmek istiyorum

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Proje linux ortamında c dilinde yazılacak. Algoritma okul numarasının son hanesine göre olacak (numaranın son hanesi 6 ) (non-preemtive shortest job). Dosya açma ve kapama komutları yer alacak. Threadler yer alacak.

  €53 (Avg Bid)
  €53 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Gittigidiyor sitesindeki mağazam için bir api yazdırmak istiyorum, 1. Gelen siparişin adres bilgilerini mail olarak gönderecek. 2. Gelen siparişin adres bilgilerini otomatik olarak yazıcıdan çıktı alacak. 3. Gelen siparişin kullanıcısına gg üzerinden önceden belirlenmiş mesaj gönderecek. 4. Kullanıcı şifre değişikliğinde api de manuel olarak şifre değiştirilebilecek. Detaylar :

  €181 (Avg Bid)
  €181 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Özetle geçecek olursak istediğim şey okuldaki final ödevim olan music non stop az 2.5 dakika (müziğin süresine göre),kısacası seçtiğimiz müziğe müziğe uyumlu klip çekicez,yöntemleri ise ya stop motion ya cut out yada kendimizin yaptığı vektorel grafikler veya internetten bulunan grafiklerle fakat kesinlikle müziğin sözleriyle bağlantılı olucak herşey,yani binevi klip çekilecek ama bunu yaparken AFTER EFFECT kullanı elbette gerekli zaten ama after effectten efekt eklersek daha güzel karakter üzerindende gidebilirsiniz orası sizin yaratıcılığınıza bağlı.Mesela bi adam yaparsınız yürütürsünüz onun yolda başına gelenleri yaparsınız veya müzikle uyumlu bir hale getirir...

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Moda Tasarlama Bitti left

  bayan ve erkek denim non-denim tasarım

  €29 - €240
  €29 - €240
  0 teklifler
  WRITING TASK 1 Bitti left

  I NEED THIS WRITING IN AN HOUR TIME AROUND 1000 WORDS, CELEBRATY SHOULD BE sir alan SUGAR

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  DOKTORA TEZİ: Gürcistan'da Yabancılara Türkçe Öğretiminde Program Geliştirme - İhtiyaç Aşaması

  €362 (Avg Bid)
  €362 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  CONTENT WRITING 6 gün left

  am in need of content writer who is good at conducting through research on Industry

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I have a 260 page, non-fiction book in Word format that I want converted to a high quality audio book

  €208 (Avg Bid)
  €208 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I this course you will learn about affiliate marketing/digital marketing and various ways to get pay by that course. You don't need to go anywhere for job you will get pay by working from home. And you can also get certificate of course by learning itself. This work is specifically for students and housewife and other also.

  €1 - €5 / hr
  €1 - €5 / hr
  0 teklifler

  We want a perfect data analyst that can work on proofreading data and also copywriting data that is been encoded in images to Microsoft word document.

  €1696 (Avg Bid)
  €1696 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We have a social enterprise and non-profit that has given over 50 refugees thier first jobs in Australia. While that is great, the number of refugees globally has grown by 35million in that time. We would like a academic literature survey to answer whether anyone has already attempted to determine if refugee-producing conflict can be reduced by an independent press (broadly defined). We have a strong preference for quantitative studies over qualitative ones. This research will then be used to immediately support our grant making and acquisitions. Summary of the project is here:

  €32 / hr (Avg Bid)
  €32 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I want CVD risk prediction using WHO 2019 charts, where I want if i put entries as Male/Female, Smoker/Non Smoker , Age, BMI and Systolic Blood pressure, it should show the risk using chart attached, with color coding also, simple Project, I will also pay if asked for reasonable amount. If any queries Contact me on +91 9897 038 115 WhatsApp

  €7 - €18
  €7 - €18
  0 teklifler
  CONTENT WRITING -- 5 6 gün left
  ONAYLI

  I need someone who would help me retype some documents and still be able to help me with some Data entry job

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  102 teklifler

  Write an article on sociology, type out documents and translate to native language and save in PDF format. Thank you!

  €440 (Avg Bid)
  €440 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  I need assistance from someone to produce a quality essay.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  32 teklifler

  I need assistance from someone to produce a quality essay.

  €361 (Avg Bid)
  €361 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  Short Brief: I am looking for someone who can either help me generate leads and provide traffic to my amazon affiliate site by working on my current 18 articles if possible or can guide me on what suits me best to get leads and traffic..

  €294 (Avg Bid)
  €294 Ortalama Teklif
  27 teklifler
  €23 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Short Brief: I am looking for someone who can either help me generate leads and provide traffic to my amazon affiliate site by working on my current 18 articles if possible or can guide me on what suits me best to get leads and traffic. I want my articles on top to have traffic and leads. and if recommended do I have to write more articles? Thank you

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I need someone to write a business plan for a project in finance (based on Model Canva) - You come up with your own ideas and complete them (must be related to the financial sector) - Business plan up to 10 pages (Arial 12, 1.5 space) * Guideline 1. Analysis of customer needs and value proposition 1.2 Value proposition PESTLE analysis 1.3 Customer relationship 1.3 Customer 2. Market analysis (Analysis of 5 competitive forces Porter to identify competitors, analyze how the idea fits the market) Target market size (Total available market, Serviceable available market, beachhead market, Serviceable obtainable market) 2.1 Key activities 2.2 Key partners 3. Financial Models 3.1 Revenue streams 3.2 Cost structure 4. Potential model 4.1 Key resources 4.2 Channels

  €90 (Avg Bid)
  €90 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Ciao Paolo, dovrei scrivere la parola "DE FILIPPIS" con il font simile (ma non uguale) a quello di Bulgari Gioielli, se possibile un po' schiacciata ed allungata, stessi spazi, riusciresti a farlo per 10€? Grazie

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We are looking for an English to traditional Chinese translator to translate a Death Certificate. The images count is around 2 words. Interested candidates please contact us with your rates and expertise.

  €320 (Avg Bid)
  €320 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I need someone who will be constantly working with me on my YT channel to write my videos scripts for me, I need someone who is talented at writing and can encourage the viewer to stay more and watch till the end of the video by adding some creativity in the script.

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  26 teklifler
  Report Writing 6 gün left

  Report on comprehensive survey of material used in organic electronics.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I am looking below things in Arabic or English (Preferred in both language) detailed without copy paste from other site 1) Document Requirements for Dataflow verification process a) Saudi Arabia b) UAE c) Oman d) Qatar e) Bahrain Text and video You can find thousands of resources, must be rewrite, not be copy pasted. and with referral site. I will not accept if I find any copy paste and not rewrite the content. I want also to be written the information Required documents and how to process for accrediation / licensing for above mentioned countries health authorities Health authority name may differ one country to another country I need your quote and at least one sample work to know that you understand my project.

  €60 (Avg Bid)
  €60 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  Freelance Recruiters for our IT & Non IT Requirement in India - Candidate should have Job portal access - Monthly payment settlement - Long term contract

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Submit it before 5 January

  €263 (Avg Bid)
  €263 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  Write a good quality and well versed story as per the vision of Indian audience. It should be a family story with some sort of inspiration and struggles.

  €291 (Avg Bid)
  €291 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I need people that can translate all languages

  €446 (Avg Bid)
  €446 Ortalama Teklif
  45 teklifler

  Hello ? We are doing a group project on a study on the opinion of young users of INSTAGRAM ADS. We have a same study as orientation but here they asked about FACEBOOK ADS -> it's only for orientation. We would need the two attached SPSS outputs or tables but based on our findings. Here you can see our findings: And a written conclusion based on the findings of the SPSS output.

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Our company need who is experienced for logo design and content writing to apply for this job. Only interested person's bid for this project

  €375 (Avg Bid)
  €375 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Content writing for my website Open I am looking for a content writer for my website (Budget: $400.$350, Jobs: Article Rewriting, Article Writing, Content Writing, Copywriting, Ghostwriting) Article Rewriting Article Writing Content Writing Copywriting Ghostwriting

  €934 (Avg Bid)
  €934 Ortalama Teklif
  28 teklifler
  Writing agent P 6 gün left

  I need a quick, precise writer to produce 10 guest posts of 1,000 words each on a variety of topics, including digital marketing, health and fitness, and consumer goods.

  €120 (Avg Bid)
  €120 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Our company need who is experienced for logo design and content writing to apply for this job. Only interested person's bid for this project

  €384 (Avg Bid)
  €384 Ortalama Teklif
  17 teklifler
  Data entry23 6 gün left

  I am looking for someone with direct excel experience writing to work data scientist, good in translating jobs and retyping of pdf files into MS word, transcription

  €119 (Avg Bid)
  €119 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  We are looking for an English to traditional Chinese translator to translate a Death Certificate. The word count is around 700 words. Interested candidates please contact us with your rates and expertise.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  We are looking for an English to traditional Chinese translator to translate a Death Certificate. The word count is around 700 words. Interested candidates please contact us with your rates and expertise.

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler